HOLIAHDSCH ZWITSERSCHE REEPEN y - Vernieuwing en uitbreiding van de Nic. Beetsschool Eerste Heemsteedsche Courant. TOONEEL. SPORT. PREDIKBEURTEN. VARIA. Haar overwinning f>_ Hierby geven we onzen lezers een perspec tief teekening van de toekomstige Nicolaas 3eetschool aan de Bosboom Toussaintstraat. Zooals de meeste lezers weten, gaat deze school uit van de in 1852 opgerichte Vereeni- ging Bijzondere Protestantsche School, door Nicolaas Beets destyds in het leven geroepen. Van dezelfde vereeniging gaat ook de Bosch en Hovenschool aan de Adr. Pauwlaan uit. In groeiend Heemstede heeft de meer ge noemde vereeniging QOk steeds haar taak zien groeien. De in 1904 gebouwde Nic. Beetsschool werd dan ook herhaaldelijk verbouwd en vergroot, totdat voor twee jaren, vooral door de invoering- van het zevende leerjaar de school toevlucht moest zoeken voor een aantal leerlingen in het naast de school gelegen lokaal voor Chr. Be langen. Inmiddels zon het bestuur op middelen om te geraken tot een grootere school. Na veel weder waardigheden en teleurstellingen is het nu zoo ver, dat de eerste spade in den grond is gesto ken voor de fundamenten van het nieuwe ge deelte, dat de oude school een aanzienlijke uit breiding zal verschaffen. Dat nieuwe gedeelte zal nu het frontgedeeltè worden, zoodat de school in de toekomst niet meer aan den Voor weg, maar aan de Bosboom Toussainstraat ge legen zal zijn. Daar zal de nieuwe ingang komen en behalve de vestibule, de kamers voor het hoofd en het personeel, de dokter en de concierge, een paar flinke nieuwe localen. De zes bestaande localen en het gymnastieklocaal zullen flink onder handen worden genomen en vernieuwd en even als het nieuw aangebouwde deel van centrale verwarming werden voorzien. Hoewel alles heel sober zal worden uitgevoerd en alle overbodige luxe of versiering moet achterwege blyven, zal de Nicolaas Beetsschool nu toch aan de eischen, die onderwijs en hygiëne aan een schoolgebouw stellen volkomen kunnen beantwoorden en ook uiterlijk wed ijveren met het meerendeel der inrichtingen voor onderwijs in onze gemeente. Wij twijfelen niet of de vereeniging Byzon- dere Protestantsche school, die van oude reeds zooveel deed voor het onderwijs in onze ge meente, met deze verbouwing en uitbreiding- weer een stap in de goede richting gaat. TOONEELLITVOERING „TOT NUT EN- GENOEGEN". Het zaaltje van Hotel „Lommeroord" gevuld tot in de uiterste hoeken, en velen buiten, teleur gesteld, dat geen plaatsen meer beschikbaar waren. Het is toch al een heel werk, meer dan 200 menschen in zulk een klein zaaltje te stoppen En bij zulk een avond komt nog meer tot uiting een gebrek aan een ruimere zaal. Op- en achter het tooneel is het een wan- hopigen toestand; vooral met een even belang rijker stuk als nu „Op Hoop van Zegen", waar aan een groot aantal medewerksters en mede werkers moeten deelnemen, waar de menschen zich wel vrijer moeten bewegen en nu moeten tobben om „voor het voetlicht te komen" en als zij er dan eenmaal zijn, zich nog meer moeten behelpen dan Geert in het „cachot", zooals hij zich die mooie menschenbewaarplaats afschilderde. En dan dat getob met de verlichting. Neen, al doet ook de gérant van Hotel „Lommeroord" alles om het den menschen dragelijk te maken, een hutje is nu eenmaal niet in een paleis om te tooveren, ook al kunnen tooneelspelers soms wonderlijke dingen doen. Hoewel op het program staat „8 uur precies" is het toch bijna half 9 als de heer A. Goossens voor het voetlicht komt om enkele mededee- lingen te doen, eerstens eenige betreffende het stuk, door Heyermans geschreven, de diepere beteekenis daarvan, om zoo te probeeren de be zoekers meer in het stuk te doen medeleven. En het heeft zeker iets geholpen, ook al blijven er nog altijd menschjes, die nu eenmaal enkel geschikt zijn voor wat Cabaret en popu laire muziek. Enfin, langzaam-aan zullen ook de meest hardleerschen „wijzer" worden. Verder zeg ik er niets meer van, dan alleen nog, dat die „hardleerschen" zeer hinderlijk zijn voor d: menschen vóór- en achter het voetlicht. Maar een andere mededeeling was, dat den heer Ferd. Koolbergen door andere werkzaam heden als regisseur had moeten bedanken, tot leedwezen van hemzelf, maar niet minder voor de leden van het gezelschap, die zoo aan hem gewend waren, en waarvan de vruchten zeker voor de bezoekers waren te constateeren. De heer A. de Groot uit Haarlem was bereid gevonden de plaats van den heer Koolbergen in te nemen, van wien de heer Goossens hoopte, dat zijn leiding minstens als die van den heer Koolbergen zal zyn, wat het gezelschap, en gelijktijdig het publiek ten goede zal komen, dat dan in zoo groote getale zal toetreden als donateurs, dat gedurig, tenminste, zoolang geen grootere zaal in Heemstede komt, tweemaal eenzelfde uitvoering gegeven zal kunnen wor den. Dan gaat het doek open voor „Op Hoop van Zegen". Velen der bezoekers hadden het stuk al eens gezien en dan met Mevr. De Boer— Van Rijk in de hoofdrol. Of Mej. Bos er bij benadering iets van zou maken? Nu, w\j moeten dilettantenwerk altyd vven door een andere bril bezien. En dan zeggen wij: prachtig!!! In haar streven om Barend over te halen naar zee te gaan, haar wanhoop als hti gedeserteerd is, haar onderwerpen aan reeder Bos, als zij tenslotte weer zijn huis mag schoon maken, maar dan geheel gebroken, te weten,' dat zij mede oorzaak is, dat haar zoon Barend tot de drenkelingen behoort. Jo, haar nichtje, de flinke dochter der zee, bespottend haar bangen neef, trotsch op haar held Geert, en vooral die scène in het derde bedrijf, als zij, half gek van angst om Geert in den stormnacht het huis ontvlucht, en als slot haar spel in het laatste bedrijf, wanneer de •zekerheid er is, dat ook Geert dood is. Geert vooral was uitstekend in zijn stil spel bij zijn thuiskomst uit de gevangenis, en in de ruzie-scène met Bos. Mooi was het tooneel der vrouwen, bijeen op dien vreeselijken stormavond, als ieder haar eigen leed uit. Ja, de visch wordt duur betaald. Dat voelen wij ook hier. Daantje, het diaconiehuismannetje, bleef prachtig in zijn moeilijke rol, evenals alle andere speelsters en spelers, die nu niet allen genoemd kunnen worden, maar evenveel bij droegen om het stuk te doen slagen. Vergeten wij niet te vermelden, dat het kapwerk van Steenman uitstekend -was. Vooral in de twee eerste bedrijven, die spe ciaal onder leiding van den heer Koolbergen waren ingestudeerd, liepen prachtig en behaal den soms open doekjes, maar vooral na ieder bedrijf was het applaus onbedaarlijk. Als altijd werd de avond besloten met een gezellig bal onder leiding van den heer J Booms, waarbij „The happy Band" van den heer Engel Paap weer voor uitstekende dans muziek zorgde. F VOETBAL. H.G.W.—R.C.H. 9 (10—0). Onder groote belangstelling had j.l. Zondag de eerste competitiewedstrijd van de nieuwe 3e klasser H. V. B. plaats. Spoedig na het begin nam de thuisclub de leiding, gevolgd door een paar mooie doel punten, 30. R.C.H. 9 bleek niet opgewassen te zijn tegen de thuisclub, speciaal de keeper maakte een zwakken indruk. De stand werd tot 5—0 opge voerd, waarna de rust inging. Na rust met wind tegen speelde H.G.W. zelfs beter. De enkele malen, dat R.C.H. gevaarlijk was werd afdoende door de achterhoede be zworen, waarvan de keeper der thuisclub een betrouwbaren indruk maakte. De stand werd tot 100 opgevoerd, waarna het einde kwam met een groote overwinning der thuisclub. De overwinning was verdiend, doch de tegen partij zwak, waarvan de keeper wel een paar doelpunten had kunnen houden. A.s. Zondag zal er nog beter aangepakt moe ten worden, want dan gaat het tegen Spaarne- vogels 2. Deze wedstrijd, oorspronkelijk vast gesteld op 2 uur, is nader bepaald on 12 uur op Spaarnevogels-terrein, Meerweg. Hoewel dit niet de sterkste ploeg in die afdee- ling is, lijkt zjj mij toch heel wat sterker dan de jonge R.C.H.-ers. Tooh lijkt mij een stevige H. G. W.-overwinning niet onmogelijk Om 10 uur speelt H.G.W. XI aan den Meerweg tegen Ripperda IV. VOETBALVEREEMGING T. O. P. Tot Ons Fleizier heeft de onlangs opgerichte voetbalclub, meest bestaande uit leden, werk zaam op kantoren, als doopnaam gekregen. Deze naamsvereeniging had plaats naar aanlei ding van de samenvoeging van eer. dergelijke vereeniging uit Haarlem, n.l. de club van den Incassobank, met die van de Heemsteedsche Ambtenaarsclub. Daardoor is de vereeniging tamelijk in ledental vooruitgegaan, waardoor nu over een tweetal elftallen beschikt wordt. Zaterdagmiddag om 3 uur speelt het 2e elftal een wedstrijd tegen „Johez" op het terrein aan den Middenweg, terwijl het le elftal Zondag morgen om 10 uur aan den Meerweg speelt tegen een combinatie van de Voetbal vereeni ging „Hercules" uit Haarlem. UIT HET H.B.C.-KAMP. Ook Zondag is het H.B.C. gelukt het vanouds bekende „Graaf Willem" een. al is het dan ook maar kleine, nederlaag toe te brengen. Hoewel de Hagenaars de leiding namen wist H. B. C. toch nog voor de rust de leiding te nemen, en tenslotte met 32 te winnen H.B.C was over het algemeen sterker, maar niet fortuinlijk met schieten. Een kogel tegen den paal, die achter den keeper om nog uit doei gaat, een eerlijke goal geannuleerd en een kansje vlak voor open doel naast. Kemperman wist door de gladheid van een fout onzer back te profiteeren en Warmerdam scoorde eenmaal in eigen doel, waartegenover Martin 2 maal en v. Roode 1 maal onhoudbaar scoorde. Het was, gezien het gladde veld, een mooie kamp. H.B.C. II scheen ook nu weer niet tegen Vitesse opgewassen te zijn, een gevolg van het in het eerste kwartier met 9 man spelen, in welken tijd de gasten 2 maal scoorden, terwijl H.B.C. in het laatste kwartier de eer redde Het werd 21 voor de gasten. In de Junioren-afdeeling moest H.B.C. maar even met 4—1 het loodje leggen tegen O. G. 4. Zondag moet H.B.C. I naar Donk, dat Zon dag wel met 20 van G.D.A. verloor, maar den vorigen Zondag ook met 21 van Graaf Willem verloor. Voor H.B.C. een rede om er alles op te zetten, en tot het einde toe. En zorgen de halfs er voor Toledo meer werk te geven dan vorige Zondag? H.B.C. II krijgt Concordia op bezoek. Zal dit de 2e nederlaag worden of willen zjj revanche nemen op dc nederlaag van Zondag? Concordia blijkt groote plannen te hebben. Reken dus maar op een stevigen en vluggen strijd van di ballenmenschen. Ook H.B.C. III zal de handen vol hebben aan D.S.S. I, terwijl wij H.B.C. IV wel een kansje geven op T.Y.B.B. H.B.C. V gaat naar Alliance III om beide puntjes te verspelen. OP HET SPORTPARK. Geel-Wit was al heel onfortuinlijk door on- erdiend met 21 van Concordia te verliezen. Geel-Wit II deed beter werk en klopte Alliance II maar even met 63. Gaat Geel-Wit Zondag tegen De Meer II haar 3e nederlaag halen in Amsterdam? Zoo ja, dan zijn zij voor het kampioenschap vrijwel uit gesloten. Thuis spelen Geel-Wit II en IV resp. tegen O.G. Ill en V.V.F. II. F. leeren hebben. Zeer dikwijls moet ze betaald worden met hartebloed Met geweld brak zij den somberen loop van haar gedachten. Vanavond mocht ze vroolijk zijn, want ze wilde met haar optreden succes hebben. Bij aankomst te Amsterdam stapte ze vlug uit en begaf zich met de dringende menigte naar den uitgang. Plots voer er een sidde ring door haar geheele lichaam. Was het zijn stem niet, die ze uit duizenden zou herken nen, die ze vlak bij zich hoorde? Als in een droom hoorde zij hem zeggen: „Wel amice, mag ik je mijn vrouw voorstellen? We zijn juist op de huwelijksreis. Ja, natuurlijk blij ven we vanavond in Amsterdam". In Sonja steeg 'n gevoel van groote leegte en verlatenheid op. Hoewel hij voor haar verloren was, had zij haar vroegeren leeraar nog steeds lief. Haar oogen ontmoetten de zijne, die even bewonderend op haar bleven rusten. Snel wendde ze zich af. Maar toch zag ze nog even het triomfantelijke lachje, dat om zijn lippen speelde. Zij staart voor het voetlicht. Op haar ge zicht ligt een energieke trek. Zij wil haar ver driet overwinnen, aan niets anders denken dan om een gevierd zangeres te worden. Aandach tig luistert ze naar het voorspel van het lied, dat ze dadelijk zou zingen. Ze staart in de zaal en onweerstaanbaar worden haar oogen getrokken naar een ander oogenpaar en dan ziet ze hem zitten naast zijn vrouw. Op nieuw voelt ze de smart, die zo al maanden onderdrukt heeft en die ze dacht ic- hebben overwonnen. v En het is alsof die smart zich zoekt te uiten in het lied, dat zij zingt, weemoedig, met in- géhouden smart. De aanbha van de zaal ver dwijnt. Er trekken langs haar oogen visioenen van wat had kunnen zijn, als zij hem had mo gen behouden en tusschen de beelden door ziet ze haar leven, zooals het voortaan zal zijn in koude werkelijkheid eenzaam, zon der geluk, zonder liefde Ze ziet niet hoe ontroerd het publiek is. Zelfs de ovatie, die men haar brengt, nadat zij haar lied heeft geëindigd, maakt weinig indruk op haai'. Zeker, de overwinning is be haald. Het bewijs is geleverd, dat zij een wer kelijke kunstenares is. dat zij stem en voor dracht bezit. Maar voldoening schenkt de overwinning haar niet Vanaf haar eerste optreden heeft ftonia het publiek stormenderhand veroverd. Ze is een gevierde zangeres geworden, door velen be nijd. Maar haar innerlijk leven blijft onver vuld, haar hart blijft verlangen naar het on bereikbare en daarom behoort zij tot die ve len, die uiterlijk gelukkig zijn, doch innerlijk een schrijnend leed met zich dragen voor altijd. (Nadruk verboden.) Ned. Herv. Kerk.. Wilhelminaplein.. V.m. 10 uur: Dr. W. Th. Boissevain, pred te Leiden. Kapel Nieuw redenhof. V.m. 10.30: Dl. F. W. A. Korff. In beide diensten zal bij het uitgaan gecoll.c- teerd worden voor het Evangelisatiewerk in eigen gemeente. Gereformeerde Kerk, Heemstede Koedieplaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Doudorp. N.m. 5 uur: Ds. A. Doudorp. Nederl. Protestantenbond. Afdeeling HeemstedeBennebroek. V.m. 10'; uur: Ds. E. D. Spelberg, van Nijmegen. Met medewerking van het dameskoor. door JAN PARDONA. Huiverend stapte Sonja in de coupé van den trein, die ha anaar Amsterdam zou voeren. Vanavond zou ze voor de eerste maal voor een talrijk publiek moeten zingen. Geen wonder, dat haar hart onrustig klopte en in haar mooie blauwe oogen een angstige uitdrukking lag. Ze herinnerde zich haar jongen, eleganten leeraar die in haar slechts gezien had een mooi, on schuldig natuurkind zonder veel talent. Als man van de wereld had het hem niet veel moeite gekost, haar liefde te winnen. Doch zij bleek voor den gevierden artist slechts een tijdpasseering te zijn ge weest, als zoovele vóór haar wellicht. Hij had haar stem heel goed gevonden, maar, had hij gezegd, „in voordracht zult U nog zeer veel te HU WELIJKSBIJGELOOF. Van de drie belangrijkste gebeurtenissen in het menschelijke leven, geboorte, huwelijk en dood is wel het huwelijk, het meest, door bijge- loovige gebruiken omgeven. Overal in de wereld zien wij zeer zonderlinge opvottingen wanneer het ex huwelijk betreft en vele eigen aardige gebruiken worden gevolgd, opdat het jonge paar, in het huwelijk zijn geluk verzekert. Dadelijk begint ht bijgeloof reeds bij den dag, waaroo de huwelijksplechtigheid zal plaats heb ben. Trouwt men op Maandag, dan is, naar het bjjgeloof, de ontrouw van den man een gevaar lijke klip voor het jonge huwelijk. De bruid moet op heel veel acht geven al: ze bijgeloovig is. Vooreerst moet zij niet in het kerk- of gebedenboek de plaatsen nalezen, welke de gebeden, de vragen en antwoorden bij de huwelijksplechtigheid weergeven. Doet zij het toch, misschien uit nieuwsgierigheid of om alles goed te kennen, dan wordt, in het huwelijk, ongeluk haar deel. Datzelfde gebeurt ook als zij een speld in haar bruidskleed draagt Alles moet vastgenaaid zijn. Ook moet de bruid geen groen dragen, omdat zij anders het geluk van zich werpt. En eindelijk mag de bruid sluier en bruidskrans niet in tegenwoordigheid van den bruidegom aandoen. Goed weer mag de bruid verwachten, wan neer zij de dieren steeds goed gevoerd heeft. Wanneer de bruid bij de huwelijksplechtigheid weent, dan beteekent het geluk. Een niet- schreiende bruid schreit dan des te meer in het huwelijk. In Engeland gieten de keuken meiden, nadat het bruidspaar naar de kerk is gegaan, heet water over den drempel, om den ingang voor het „volgende echtpaar" warm te houden. De man moét oppassen op den huwe lijksdag geen dienst aan zjjn bruid te bewijzen, anders komt hij, onvoorwaardelijk, onder den pantoffel. Twee zusters moeten niet op den zelfden dag trouwen, daar, naar wordt beweerd, de huwelijkszegen niet de volle kracht heeft. Verlaat het bruidspaar het huis, om zich op de huwelijksreis te begeven, dan werpt men, in Frankrjjk en Engeland, hun oude muiltjes achterna. Dat moet geluk beteekenen, maar. hoe dit gebruik is ontstaan, is niet te zeggen. In sommige Duitsche streken is gebruik om de assen van de bruidskoets te verbranden, omdat men van meening is, dat daardoor wordt voor komen, dat de bruid heimwee krijgt naar het ouderlijke huis. De bloedverwanten van de bruid moeten naar een eeuwenoud gebruik in alle landen brood en zout naar de nieuwe wo ning brengen, opdat het jonge paar nimmer ge brek aan levensmidelen heeft. EUROPA IN HET POSTVERKEER. Daar de Oostenrijkers per jaar en per hoofd der bevolking bijna 25 brieven schrijven en het te samen tot 50 millioen brieven brengen, be- hooren zij tot de ijverigste briefschrijvers ter wereld. Duitschland brengt elke jaar ongeveer 700 millioen brieven ter verzending naai de post, maar per hoofd der bevolking is het aantal ge ringer dan dat der Oostenrijkers. Het spreekt van zelf, dat kleine landen met een levendige industrie en handel, zooals België, Nederland, Luxemburg en Zwitserland, het postverkeer, procentsgewijze, per hoofd der be volking omgerekend, in werkelijkheid, grooter moet zijn dan in groote landen, waar groote ge bieden nog op weinig industrieele of cultureele ontwikkeling kunnen wijzen. Waar het niet de industrie en de handel zijn, zooals in België en Neder'.and, daar reden de belangen bij het vreemdelingenverkeer op den voorgrond, zooals in Zwtserland. waar per hoofd der bevolking en per jaar 17.2 brieven worden verzonden. Duitschland, Engeland en Frankrijk, zijn wat de proc ntsgewijze verdeeling der bevolking be treft, elkaar tamelijk genaderd. Groot-Brittanje wint het. wel is waar nog van Duitschland, ter wij'. Duitschland. op zijn beurt het nog van Frankrbk wint. Hoe verder men dan gaat naar het Oosten cf naar het Zuiden, naar de Middel- landsciie zeelanden, den Balkan en de Oostzee landen, wanneer men komt in streken met een overweged agrarische structuur, des te gerin ger wordt 't aantal brieven per hoofd der be volking. Everwei geeft deze statistiek nog geen enkel houvast wat betreft de cultureele en economi sche ontwikkeling van de verschillende landen. Men heeft ook rekening te houden met het telefoon en telegraafverkeer. In Europa staat wat dit. laatste verkeer betreft Duitschland aan de spits, wordt buiten Europa slechts overtrof fen door de Vereenigde Staten, die meer dan 18 millioenen telefoonaansluitingen heeft. Het steeds nog hooge percentage analpha- beten in het Zuiden en het Oosten van Europa komt ook in de poststatistiek tot uitdrukking, wanneer bijv. in Italië, per hoofd der bevolking slechts ternauwernood vier brieven per jaar worden geschreven. De streken in het Zuiden, Sardinië en Sicilecië zijn hier van grooten ir- vloed. Wanneer men deze gebieden, zooals ook de streken in het centrum van Spanje en de Bal- kanlanden afzonderlijk beschouwt, dan zou ol(j- ken dat per hoofd der bevolking nog geen brief per jaar wordt geschreven. Wie schrijlt de meeste blieven? Eerst kcmen de Oostenrijkers, dan de Belgen, vervolgens de Nederlandeis, de Zwitsers, de Engelseh?r, dan dc Duitschers en wat verder dan de Italianen. GEESTIGE POLITICI. Lloyd George's vader was een marskramer, die met een roodgeverfde kar met een ezel er voor door omgeving trok. Toen Lloyd George, in 1917. in de Vereenig de Staten eer. reeks voordrachten hield, poogde een ontevredene hem aan te vallen. „Wie ben je dan eigenlijk De zoon van een marskramer. Ik heb uw vader gekend, hoe hij met een ezel voor een rooie kar langs de huizen ging." „Dat geloof ik graag", antwoordde de oud minister. „II; kan mij nog goed heel goed den ezel en de kar herinneren. De kar heb ik als aandenken bewaard, als een souvernir van mijn vader." En net den vinger op den rustverstoorder wijzende, zeide hij: „Wat er van dien ezel is geworden, wist ik, tot vandaag niet." Depe v vertelt in zijn levensbeschrijving van een gastmaal, dat door koningin van Engeland Victoria aan de koningin Lillioecalani der Ha- waii-eiiander. was aangeboden. „Weet pwe Majesteit ook, vroeg de zwarte koningin, dat ik een bloedverwant van u ben?" „Neen, dat weet ik niet. Op welke manier dan „Wel, antwoordde koningin Lilioecalani, „mijn grootvader heeft uw kapitein Cook opge geten. Toen de gezant Walter Page nog redacteur van een tijdschrift was, kreeg hij groote hoe veelheden copy ter beoordeeling toegezonden. Oj zekeren dag kreeg hij van een dame het volgende briefje: Mjjnheer! Eenige weken geleden zond u mjj mijn vertelling terug. Ik heb de zekerheid, dat u ze niet hebt gelezen, want ik had de blad zijden 18, 19 er. 20 op elkaar geplakt en het manuscript kwam met de nog op elkaar geplak te jagina's terug. Ik bvn daardoor van uw onop rechtheid overtuigd en weet, dat u dingen wei- ert, zonder ze te hebben onderzocht." Page antwoordde: „Mevrouw. Wanneer ik bij het ontbijt een ei openmaak, dan behoef ik het geheele ei niet te eten oir te ontdekken, dat het slecht is." ONDERLINGE WEDDENSCHAPPEN. Zonderlinge weddenschappen komen vooral bij de verkiezingen in Engeland voor. Een hartstochtelijke partijganger der conservatie ven ging bij de laatste verkiezingen in Enge land een weddenschap aan, waarbij werd be paald, dat de verliezer zijn halsboord zou op eten. De weddenschap was aangegaan met een lid der arbeiderspartij en de conservatief ver loor het en at zijn boord op. Maar het was niet zóó erg als het leek. Hij verbrandde eerst de boord, zoodat slechts een hoopje asch over bleef. Dit hoopje asch liet hij in een groote taart bakken en de taart smaakte hem heel goed. Een andere weddenschap bij dezelfde ver kiezing bestond hierin, dat de verliezer in een openbaren tuin zooveel gras moest snijden als hij noodig had voor een maaltijd. Bij een andere moest de verliezer op een fiets vijftien K.M. achteruit rijden. Dergelijke weddenschappen worden nog steeds afgesloten. Onlangs wc-dde een aantal meisjes uit Chicago, dat de Washington baseballclub, den wedstrijd zou verliezen. Zij verloren de weddenschap en zrj moesten nu, zooals was af gesproken, in mannelijke gevangenispakken door de hoofdstraten van New York loopen. In Dortmund wedde, kort geleden, een arbei der, dat hij zjjn horloge zou inslikken en met de ketting weer naar boven zou brengen. De inslikkerij ging goed, maar de ketting brak. De ongelukkige werd in het ziekenhuis ge bracht, waar men het horloge in zijn maag nog twaalf uur lang kon hooren tikken. Toen moesten de geneesheeren tot operatie over gaan.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 6