BIJVOEGSEL van DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 44 - 31 Oct. 30 GEMEENTERAAD VERSLAG van de Gemeenteraadsvergadering op Donderdag 30 October 1930. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der gemeente Heemstede onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doom. Aanwezig alle leden. Toelating nieuw benoemd raadslid. Nadat de vergadering door den voorzitter is ge opend, heeft het onderzoek plaats van den geloofsbrief van den heer F. G. Zijm. Hierna wordt deze binnen geleid en door den voorzitter op de gebruikelijke wijze toegesproken. Vervolgens worden de beide vereischte eeden afgelegd, waarna het nieuwe raadslid als op volger van wijlen den heer Breed zijn plaats in de ver gadering inneemt. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Benoemingen. Tot onderwijzer in lichamelijke oefening aan de scholen voor O.L.O en U.L.O. wordt benoemd de heer D. Beets, tijdelijk onderwijzer aan de Bronsteeschool. Tot leden van de schoolcommissie in de vacaturen J. P. van Maanen en L. Sloof worden benoemd: Mej. J. H. Lageweg, onderwijzeres aan de R.-K. school aan de Kerklaan en de heer L. Sloof. Tot lid van de commissie voor de bezwaarschriften tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag wordt be noemd de heer C. L. Kwak. Tot lid van de commissie voor de bedrijven wordt benoemd de heer Schelvis. Rooien van hoornen. Op advies van de Plantsoenencommissie stellen B. en W. voor, een aantal boomen, welke ziek zijn of de ont wikkeling van andere boomen belemmeren, te doen rooien. De heer Audretsch wenscht een uitzondering te maken voor den boom op het Raadhuisplein. Het rooien daarvan zal het plein ontsieren en deze boom kan het nog wel eenige jaren houden. Spr. merkt nog op, dat het plaveisel over het algemeen te dicht tegen de boomen aanligt, waardoor de grond verzuurt. Over het al of niet rooien wordt nog wat door enkele leden gediscusseerd, waarna het voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht en aangenomen. Brug Crayenestervaart. B. en W. stellen voor, ƒ30.000.beschikbaar te stellen voor den bouw van een brug over de Crayenester- vaart tusschen het Adriaan van Ostadeplein en de Willem de Zwijgerlaan ter vervanging van de bestaande houten hulpbrug. Wordt zonder hoofdelijke stemming a ngenomen. Overdracht Julianalaan. B. en W. stellen voor, van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen, kosteloos en om niet, voor de gemeente te aanvaarden de Julianalaan benevens een perceel grond gelegen ten Z.W. van deze laan en bestemd voor wegverbetering onder beding, dat door voornoemde Mij. de kosten van den wegverbetering aan de gemeente zullen worden betaald, zoodra met eenige bebouwing langs dit over te dragen gedeelte wordt aangevangen. Z. h. s. aangenomen. Aanleg sportterreinen. B. en W. stellen voor, een crediet te verleenen groot 72.000.voor het geschikt maken voor sportterrein van 9 H.A. weiland, gelegen Noordelijk van de Van Merlenvaart en Oostelijk van den Glipperweg, door dit terrein over de geheele oppervlakte te brengen op een hoogte van 0.2 M. onder N.A.P. De heer J one k bloedt brengt hulde aan B. en W., voor de werkgelegenheid, die wordt geschapen. Voorts vraagt spr. nadere inlichtingen over het bedrag van 2900.dat boven de genoemde 72.000.wordt gevraagd. Waar is dit geld voor noodig? Spr. heeft dit niet kunnen nagaan. De heer V ring vraagt, of het werk niet te duur wordt, omdat onder de werkloozen ook minder goede werkkrachten zijn. Naar zijn meening zou de post werk- loozensteun voor een gedeelte moeten worden aan gesproken. Wethouder Jhr. v. d. Poll beantwoordt de laatste vraag bevestigend. Op de vraag van den heer Jonck- bloedt geeft spr. nadere toelichting: er zullen zoden moeten worden gelegd, enz. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De heer Jonckbloedt is van meening, dat de gemeente hier eigenlijk aannemerswerk verricht, waar tegen spr. wel eenig bezwaar heeft. Voorts vraagt spr. nadere toelichting op de berekening van de vergoeding, die de gemeente zal verstrekken voor den aanleg van wegen. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat inderdaad de gemeente hier aanneemster is, maar dit gebeurt, omdat men op een andere manier onaangename ervaringen heeft opgedaan. Wat de vergoeding voor straataanleg betreft, deze naam is minder juist. Het bouwrijp maken van den grond kost ongeveer 10.per M'2. en dit be drag is om gegronde redenen gesplitst. De heer v. d. Linde vraagt, of de arbeidsvoorwaar den van het collectief contract in het bouwbedrijf zullen worden toegepast. Wethouder Dr. Droog zegt, daaromtrent geen vaste toezegging te kunnen doen. De heer Van Unen is van meening, dat het werk liedenreglement moet worden toegepast. De heer v. d. Erf zegt, dat dit geldt voor de arbei ders, die in vasten dienst van de gemeente zijn. Voor de anderen vindt spr. het billijk, dat het collectief con tract wordt toegepast. De heer Van Unen merkt op, dat het werklieden reglement spreekt van vaste en losse werklieden. De heer Jonckbloedt vindt, dat de gemeente zich op glad ijs begeeft. Bouwvakarbeiders zullen niet gaan werken voor het loon van losse werklieden. Er zullen allerlei moeilijkheden komen, en dit is alleen het gevolg van het feit, dat de gemeente aannemerswerk gaat verrichten. De heer Van Unen is van meening, dat het werk door deze moeilijkheden veel duurder zal worden, dan wanneer het door een aannemer werd verricht. Ook de heer De Boer zou het werk liever aan besteden. Ten slotte wordt besloten, dat bestrating en rioleering door de gemeente zal worden uitgevoerd als werk verschaffing, terwyl het ophoogen zal worden aan besteed. Aanleg van wegen ten Z. van de Zandvoortschelaan. B. en W. deelen den Raad mede, dat met de N.V. Twentsche Bouwmaatschappij een voorloopige overeen komst is gesloten, betreffende het in exploitatie brengen van de terreinen ten zuiden van de Zandvoortschelaan tusschen Heerenweg en Leidschevaart. Bedoelde maat schappij heeft verzocht, dat de gemeente voor rekening der N.V. de wegen en plantsoenen op deze terreinen zal aanleggen. Hiermee is een bedrag van 102.200. gemoeid, waarvan 95.200.voor rekening van de N.V. Voorgesteld wordt, de voorloopige overeenkomst te bekrachtigen en voor de uitvoering daarvan een crediet te verleenen, groot 102.200. Ontheffing Bouw- en Woning - v er ordening B. en W. stellen voor, ontheffing te verleenen van het bepaalde in art. löter der Bouw- en Woning verordening voor het maken van een erkeruitbouw op de bovenverdieping van het perceel Camplaan 38. Z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De heer R ij k e s vraagt om tijdiger toezending van belangrijke raadsstukken. De voorzitter zal daar aandacht aan schenken. De heer v. d. Erf vraagt, of het advies op het adres van de drankbestrijdersvereenigingen binnen afzien- baren tijd kan worden tegemoet gezien. De voorzitter antwoordt, dat dit nog even moet wachten, omdat nog andere punten van de verordening gewijzigd moeten worden. De heer v. d. Linde vestigt de aandacht op een hinderlijke haag op den hoek Eikenlaan en Cloosterlaan, die het uitzicht belemmert. De voorzitter ant woordt, dat daar aandacht aan zal geschonken worden. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 9