IOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN voordeel Je Ja BOESMANS WILD. Voor reclame verkoopen wij heden B. Th. Santen I Drogisterij „De Gedeh" J. P. J. M. NAN, Apoth.-Ads. Eerste Heemsteedsche Courant. Raadhuisstraat 93 Heemstede UITSLAG PIJLTJES WEDSTRIJD. JOH. PORTEGIES ministratie A« Doekhouding belastingzaken Controle NU is het weder de tijd van de Levertraan. Gebruik derhalve Medicinale Stoom- levertraan van levertraan, welke door de H.H. Doctoren bedoeld wordt. Laat in den winter Fa. GEBRs. REE OPBERGEN EN SCHILDEREN VAN TUINMEUBELEN. DAMES! W. P. MEN 8 ZOON PRIMA MUIEIT. BILLIIKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM - Telefoon 10153 VAN HUIS SJANSEN SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. nu Uw f 1.80 f2.00 f2.10 3 pond Runderlappen, prima 3 pond Gehakt, prima 3 pond Rollade, prima 3 pond Varkenskarbonade, prima, f 1.95 3 pond doorregen Varkenslappen, prima, f 1.50 3 pond Reuzei, prima, f 1.35 3 pond vet Spek prima, f 1.20 3 pond mager Spek, prima, f 1.70 3 pond Lamslappen, prima, f 1.20 3 pond Lamskarbonade, prima, f 1.65 3 pond Lamsvet, prima, f 1.20 Telefoon 28514, ZIET DE ETALAGE. .f-.fr-- De wedstrijd, welke de Pijltjes-rubriek popu lair moest maken onder onzen lezerskring, is achter den rugen wfl kunnen er met voldoening op terugzien. De rubriek is in den smaak van onze lezers en lezeressen gevallen. Het was niet moeilijk om na te gaan wie de meeste Pijltjes liet snorren en wie dus de fraaie Gazelle-fiets gewonnen heeft. Met een totaal van 52 aangebrachte Pijltjes werd de heer A. Huiskamp, Binnenweg 5, Heemstede, eigenaar van het rijwielen vrjjwel onbedreigd. De heer W. Rison, Sumatrastraat 20, Heem stede kwam hem het dichtst achterop met een totaal van 33 aangebrachte Pijltjes. Als troost prijs hebben wij dezen Pijltjes-speurder een bedrag van f 5 meenen te moeten toekennen. En dan, geachte lezers en lezeressen, was het niet prettig zoo'n halve pagina van die Pijltjes? Die korte annonces lezen immers zoo gemakkelijken men leest ze gaarne, om dat er zoo'n leuke afwisseling in zit en er altijd wel wat bij is, waarvoor men interesse heeft. Dat is ons trouwens wel gebleken uit den stroom van brieven, die op de verschillende Pijl tjes, in onze bus gleed. Maar we blijven niet stil staan. De rubriek doet 't. Daarom gaan wij een nog grootere po- pulariteti aan de Pijltjes geven en zullen niet eerder ophouden totdat iedere lezer of lezeres, als de gelegenheid zich voordoet, er vanzelf sprekend gebruik van zal maken. Wij vervolgen met een nieuwen wedstrijd, waarvan de bijzonderheden in het volgend num mer gepubliceerd zullen worden. De Pijltjes in dat nummer zullen echter reeds voor die nieuwe attraotie meetellen, dus weer aan 't werk! Wel kan de boog niet altijd gespannen zijn, maar spant hem nu opnieuw en laat een regen van Pijltjes in onze bus neerdalen. Er zijn thans meer trefkansen. Ook buiten het hart van de roos zullen nu prijzen winnen zijn. 't Volgend nummer zal U dat dui delijk maken, maar schiet nu reeds Uw Pijltjes af! ervaringen, door Dr. H. A. van Andel van Solo opgedaan in zijn zendingsarbeid, in Ned. Oost Indië. Na opening der bijeenkomst door den voorzitter der zendingscommissie, den heer F. Bulthuis, gaf deze na een korte inleiding het woord aan Dr. Van Andel. Deze begon met dankbaarheid te wijzen op de liefde, welke in de kerken voor de zaak der zending leeft en die spreekt uit het bedrag van f 450.000, hetwelk jaarlijks voor dit doel wordt bijeengebracht. Dat er echter geen reden tot zelfverheffing mocht zyn sprak hieruit dat voor de zending nog niet genoeg wordt ge daan. Spreker vertelde over den arbeid in Djocja en Sok), waarbij ook de arbeid van den vroegeren predikant Dr. Bavinck, meer in het bij-onder werd toegelicht. Hoewel de bewoners over 't algemeen niet meer streng Mohammedaansch zijn, doch alleen leven in uiterlijke vormen, is hun bijgeloof, bestaande in de aanbidding van in allerlei voorwerpen voorkomende geesten, nog groot. De middelen die gebruikt worden om deze menschen met het Evangelie bekend te maken, bestaan in het medische werk door instandhouding van zie- keninrichtingen, het onderwijs door oprichting van Christelijke scholen, de rechtstreekschc evangelieprediking en Bybel- en tractaatver- spreiding. Uit de toelichting bij elk dier middelen bleek, van boe groote beteekenis die arbeid voor de bevolking is en dat er velen worden bekeerd. Met een opwekking aan de aanwezigen, om van hun belangstelling voor het zendingswerk blijk te geven door dit zooveel mogelijk te steu nen, werd deze bijeenkomst op de gebruik» lijke wijze gesloten. Een collecte ten behoeve van de keratfeestviering van 3300 Javaansche kinderen, bracht f 171.84 op, terwijl bjj den voorzitter nog f 20 aan nagiften binnenkwam. EEN INTERESSANTE FILMAVOND. In samenwerking met het bestuur van de K. S. A. gaf Maandagavond de R. K. Vrouwen bond aan hare leden en introducés, een zeer in teressante film te aanschouwen over China en de Chincésche toestanden, meer speciaal in verband met de positie der Chineesche vrouw, waarbij een Chineesche missionaris Pater v, Oijen van de orde der Lazaristen, zelf 10 jaar in Zuid China gewerkt hebbende, uitvoerig de film verduidelijkte. Werkeljjk jammer was het, dat de belang stelling niet veel en veel grooter was, jammer voor den missionaris, maar vooral voor de thuisblijvers, die iets werkelijk interessants gemist hebben. De oorzaak? Zeker het slechte weer, maar ook voelen wjj meer en meer, nu de menschen alles als het ware thuisgebracht willen hebben, dat het R. K. Vereenigingsgebouw veel te ver uit de koers ligt. Dr. E. A. M. Droog, voorz. der K. S. A,, open de de bijeenkomst met de Chr. groet en heette Pater v. Oyen welkom, waarna hij in opdracht van de presidente der R. K Vrouwenbond, we gens een lichte ongesteldheid afwezig, wees op de toegezonden circulaire, en dan in het bij zonder op de daarop voorkomende gelegenheid om lid te worden van het mstfonds voor leden der R.K. Vrouwenbond in het bisdom Haarlem, waarbij men voor een minimum contributie zoo noodig eenigen tijd kan opgenomen worden in een rusthuis. Nadat het zangkoor onder leiding van mej. Else Wille zeer verdienstelijk eenige liederen had gezjngen, gaf Pater v. Oyen een korte inleiding over het eerste deel van zijn film werk. interessant was het eens iets te hooren en te zien van bet leven in het beschaafde maar heidensche China, waarvan de Holland- sche vrouw geen flauw denkbeeld kan vormen. En dat China een beschaafd land is, al be schaafd ten tyde van Abram, Isaak, Jacob, beeft de geschiedenis geleerd, maar wij zien ook in de fraaie bouwwerken uit de eeuwen voor het Christendom. De film toonde ons Peking met zijn mooie bouwwerken, Paleizen, tempels, parken en meren, en hoe 'daar nu door de missionarissen gewerkt wordt met even groote bouwwerken als kerken, scholen en seminari's, ten koste soms van vele levens van missionarissen en zusters, waarvan talrijke slachtoffers, o.a. uit den boxersopstand, rusten 'onder de zerken, voor hen opgericht. In een volgende film volgde na eene uiteen zetting van den Pater, hoe de vrouw daar wordt behandeld. De vrouw is er verre de mindere van den man, ook wat betreft het zieleieven. Zij neemt geen voorname plaats in het familie-leven in. Alleen mannelijke nako melingen worden *"ecerd. en menig meisje wordt uit dien kring gestooten, veelal al bij de geboorte. Het tweede filmwerk toont, aan het werk van de zusters van de H. Kindsheid. Hoe de pas geborenen cr een tehuis vinden on opgevoed worden tot degelijke meisjes, zelf leerend in hun eigen onderhoud te voorzien, vooral door hand werk. dat over de geheele wereld beroemd is. Maar ook de hospitalen maken de zusters en hun werk populair. In één jaar 197864 be handelingen in een ziekenhuis is zeker geen kleinigheid. Een volgende film geeft een beeld, hoe de missionaris omgaat met de bevolking, zonder onderscheid te maken tusschen meisje en jongen. Zoo vordt de missionaris beschouwd als de vader van het volk, vooral de vrouwen meer beschaving bijbrengend en zoo vooral de vrouw verheffend. Dr. E. A. M. Droog was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hg Pater v. Ogen dank zegde voor zijn interessante lezing en zeer mooie film, waardoor wij een duidelijk beeld gekregen hebben van het geweldige werk in China. In een korte pauze had het zangkoor nog eenige zeer mooie nummers gegeven, waar voor zoowel Pater v. Oijen als Dr. Droog aan het zangkoor en haar eminente leidster, mej. Wille, dank bracht. Woensdagmiddag werd de China-film door Pater van Oijen vertoond voor de schoolkin deren. Nu was de toeloop zoo groot, dat 2 maal „gedraaid" moest worden. Ook voor de oude ren werd Woensdagavond nog eens een voor stelling gegeven. Nu was de zaal stampvol. Vol aandacht werden de beelden gevolgd en bij de uitleggingen had Z.Eerw. wederom de vollen aandacht. Tusschen de verschillende gedeelten zong het zangkoor St. Agnus onder leiding van mej. Wille wederom eenige zangnummers, die, gezien het applaus, wel in de smaak vielen. Zoo werd de Woensdag nog een groote pro paganda voor het missiewerk in China, waar voor de film ook vervaardigd is. JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. De afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volks hond houdt Zondag haar jaarfeest. Als gewoonlijk vangen de feesten kerkelijk aan met H.H. Missen, n.l. om t uur in de kerk op het Valkenburgerplein en om 7.15 in de St. Bavokerk. Des avonds is er een feestelijke bijeenkomst voor de leden en hunne dames, waaraan mede werken de R.K. Harmonie St. Michaël en de R.K. Tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk", welke laatste opvoert de eenacter „Een gezellige kamer" en ter afwisseling mu ziek onder leiding van den heer W. Boeree. SEIZOENUITVOERING EENSGEZINDHEID Woensdag 12 Nov. geeft de Harmonie „Eens gezindheid" haar seizoenuitvoering in café restaurant Dreefzicht. Voor dezen avond is een zeer afwisselend programma samengesteld. Interessant ia het zeker we! om op de eerste plaats te molden dat vóór den aanvang van het programma de eere-voorzitter Jhr. J. B. W. v. Doorn do dezen zomer behaalde prijzen aan het vaandel zal hechten. Naeci een klein muziek programma dat bestaat uit Marche Gala van L. Voussure, Lo Diable en Hydrauliste, Ouver turo van G. Logaert. Polonaise de Con cert van Ed. Avon en Esmeralda, Val se de Concrt no. 3 een solo voor clarine uit to voeren door hei! lid G. Vróom, heeft de vereeniging zich do medewerking verzekerd van het Heemsteedsche Mannenkoor, dat daarmede haar intrede doet met „Op 't Kerkhof", van de Vliegh. „Hec Diës", van Nic. Hoogerwerf, „Wie genlied" van Brahms, en „Het Lied aan den Gangspil" van F. Roeske. Natuurlijk zijn wij zeer benieuwd naar dit eerste optreden. Ook voor wat meer luim is gezorgd door het engageeren van het duc< Busch uit Amsterdam, voor veien geen onbekenden. Zij zullen ten gehooren brengen: „Kun je zin gen, zing dan meo". ..Leer om leer", een Volen- damscho klucht met zang en het blijspel in één bedrijf „Waarom wi! jo trouwer.". Een avond dus vo! afwisseling, dat de dona teurs en kunstlievende leden zeker een prettigen avond za! bezorgen. De avond wordt besloten met. ecu ba!, waarbij het Jazzband „Full Speet" voor de muzikale begeleiding zal zorgen. Luxe-en Orthopedische Schoenmakerij Speciaal adres voor fijne reparat'es. Zandvoortschelaan 135, Heemstede TELEFOON 26251. 'Het ADRES voor den Koopman Accountant AMSTERDAM O.Z. Voorburgwal 326 328, Tel. 31260 Heemstede, _Schouwbroekerstr.7 WILHELMiNAPLEIN 17 - Telephoon 28366 - llw huis van binnen schilderen door J. C. van Oostzanenlaan 10 b/d Blauwe brug HEEMSTEDE - TELEFOON 28681. Het bekende ADRES voor permanent wave f7.50, permanent wave lang haar f 10.— Watergolf f0.90, Onduleeren f0.50, Knippen a f0.40 cn wasschen f 0.40 IS BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA". Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUVBENS, Dameskapper. EEN VERNIEUWDE ZAAK. In April 1928 vestigde de heer A. W. v. Graas zich als kruidenier in het zeer bescheiden winkeltje in perceel Bomeostraat 23. Zeer be scheiden begonnen bleek al spoedig dat de winkelstand met den groei dezer zoo volkrijke buurt gelijke tred moet houden. Al ras bleek dat het miniatuur winkeltje veel te klein was voor de ondernemingsgeest van den heer v. Graas; ruimte om te etaleeren was er niet, zelfs was er vrijwel geen gelegenheid de benoodigdo goe deren te bergen, zoo noodig om alle concurren tie het hoofd te kunnen bieden. Architect Dolstra werd opgedragen een ont werp te maken, dat zich aan d.eze omgeving aanpaste, en den aannemer B. Deelissen alhier, werd den bouw opgedragen. Gisteren is de nu geheel gerestaureerde zaak heropend. Wat een verschil deze ruime en naar de AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 g Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. bleek Geel Wit zich hersteld te hebben, en wonnen met goede cijfers. Nu zal de thuisclub er alles opzetten om in da bovenste afdeeling van bet ranglijstja te blijven. Do Boys-reserves zullen hun Haarlemsche tegenstanders echter handen vol werk geven, zoodat er zeer spangenden strijd verwacht mag worden, die zeker het aankijken alleszins waard za] zijn. Do eertijds gevreesde „Zwaluwen" zijn gewel dig afgezakt, en krijgen nu H. B. C. IV te gast. Voor ide junioren-afdeeling wordt nog ge speeld R.K. V. Z. IllT. IJ. E. B. V en Geel wit VIConcordia V. G. V. A. K. A. Dinsdag 4 November hield de afd. Heem stede der Vara haar huishoudelijke vergade ring. De vergadering was zeer druk bezocht en werd door den voorzitter bekend gemaakt, dat er in korten tijd weer negentien nieuwe leden waren ingeschreven. Door de vergadering werd een motie aangenomen, waarin afkeu ring werd uitgesproken over de radio-censuur, waarin gestreefd wordt naar knotting der zoo moeilijk verkregen rechten der arbeiders en belemmering in hun cultureele en politieken strijd. De motie dringt er bij het hoofdbestuur op aan om te geraken tot een algemeene aciie, ten doel hebbende deze reactie den kop in te drukken. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij W. Driessen, Molen- werfslaan 118, een schijnwerper; H Sondorp, Zandvoortschelaan 126, een studentenpet; Hemel, Eikenlaan 16, een etui met foto's; G. J. Smit, Borneostraat 43, een schipperspet; P. C. Abrahams, Voorweg 23, een kleine Hol- landsche herdershond; J. W. Hilliger, Zand voortschelaan 134, een roode Kindercape; Peters, Banstraat 5, een studentenmuts; De Vries, Koediefslaan 25, een doublé bril. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een rozenkrans, een zakmes en een hangslot. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 27 October t/m. 1 November ge nomen 532 dcuchebaden, 45 kuipbaden. Aan 22 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door volwassenen gebruik gemaakt. OPENING VLEESCHHAL. Bjj het verschijnen van dit nummer van ons blad heeft de heer L. A. Quist, een vleesch- hal geopend in de Edisonstraat 1 t.o. de Kwa- kel. De heer Quist is gedurende vele jaren be diende geweest in een eerste klas zaak zoodat hy met het vak volkomen bekend is. De bestelde vleeschwaren zullen zonder eenige prysverhooging thuis bezorgd worden. wy wcnschen den heer Quist veel succes met zijn nieuwe zaak. laatste eiscben des tyds ingerichte winkel. Nu P> Zwaluwen, vlieg nu naar hoogere regionen een oppervlakte van pl.m. 7 bij 7 M. De helder- j®" keer weer spoedig in de hoogste afdeeling witte muren en do granieten vloer geven iets terug, prettige. Vooral hygiënisch is het een enorme verbetering. Twee groote etalages, een voor kruideniers waren en aanverwante artikelen, waartusschen wgnen likeuren, en een speciaal voor fijne vleeschwaren. den avonds badende in een zee van licht, met de bedoe'ing natuurüjk dat zien, koopen doet. Door deze uitbreiding is er gelegenheid meer dere producten op te doen met als gevolg een grootere concurrentiemogelykheid. Nu, by de opening, was bet meer een bloemenwinkel, waartusschen do verschillende producten keurig geëtaleerd. En van de zydo van cliëtèle en vrienden een groote belangstelling. Met dezen bouw heeft zoowel de architect als de aannemer getoond in zoo korten tyd iets nieuws to scheppen, den buurt alleszins waar dig, en wij twijfelen niet of de ondernemings geest van den heer v. Gaas zal als gevolg heb ben dat ook deze zaak in afzienbaren tijd fot expansie noopt. Met deze vernieuwde zaak is do Borneostraat een mooi bedryf rijker geworden, en wy twij felen niet pan het succes van den ondernemings geest van den heer v. Graas, wien wy succes toewer.schen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haar lem zijn op 4 November j.l. in staat van faillissement verklaard, o.a. de volgende hier ter plaatse gevestigde ondernemingen. 1. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen „Oostwijk", gevestigd te Heemstede. Binnenweg 141. Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. 2. N.V. Bouw- en Handelsmaatschappij „Me dusa", dir. P. van Steenhoven, gevestigd te Heemstede, Binnenweg 141. Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. 3. F. Schindler, dir. van de N.V. Handels maatschappij v.h. Gebr. Schindler, gevestigd te Amsterdam, wonende te Heemstede, Heem steedsche Dreef 248. Curator Mr. L. J. Venhuyzen, wonende te Heemstede. DAMMEN OM DEN ST. BAVOBEKER. Do demi-finale tusschen do Spaarnestad en Alliance werd een groote overwinning voor de Spaarnestad. Alleen bord 4 werd door Alliance gewonnen, terwijl geen der overige Alliance- spelers het zelfs tot remise konden brengen. De uitslag werd dan ook 182 voor de Spaarnestad. Door dezen uitslag komt de Spaarnestad in de finale tegen St. Bavo van Heemstede welke wedstrijd hedenavond wordt gespeeld in het R. K. Vereenigingsgebouw. Daar beide tientallen elkander in sterkte weinig zullen ontloopen. belooft het een zeer interessanten wedstrijd te worden. Eer. mooie gelegenheid dun om eens kennis te maken met dc Heemsteedsche club. Dc toegang is vrij. Do bedoeling is weder met 2 tientallen uit te komen in d,e competitie R. K. Dambond Haar lem-C. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen open. Liefhebbers melden zich Vrijdagavond aan, of bij den secretariri den heer J. Warmerdam, rfee- renweg 23 A. Voor dc lc klasse clubkampioenschap heb ben zich 3 vereenigingen aangediend, n.m. Sr. Bavo, Heemstede, Spaarnestad, Haarlem en T. E. P., Haarlem. 21 Nov. speelt St. Bavo haar eerste compe- titiewedstrgd thuis tegen Spaarnestad. Het lo tiental van St. Bavo is als volgt samengesteld; 1. B. H. Stevens, 2. P. Veen, 3. J. Warmerdam. 4. J. v. d. Zwan, 5, J A. Stevens, 6. E. Stolvoort, 7. J. Draayer, 8. L. J. Floris, 9. T. Broekman. 10. J. Weijers H. G. W.-KAMF. een dag van tegenslagen. UIT HET Dat was Zondag Het tweede zou thuis spelen, doch de tegenpartij kwam slechts met 7 man. Aangevuld met H. G. W. reserves werd wat vriendschappelyk ge speeld en door H. G. W. met 21 gewonnen. Het lo trok naar Hillegom. Hillinen dat geen bericht van afkeuren had gezonden, bleef toch maar weg, dus konden onze jongens tot half 3 in de kou blijven staan. Dit zal Hilline zeker strafpunten kosten. Het eerste gaat Zondag naar Halfweg II. Dit is vermoedelgk wel de sterkste club in die afdeeling. en er zal dan ook beter gespeeld moe ten worden als op 25 October daar do gast- heeren nu we! met 11 man uit zullen komen. Om 10 uur speelt H. G. W. II thuis tegen E. H. S. n. Hier zal H. G. W. er alles op moeten zetten om do nederlaag zoo klein moge- lgk to doen zijn OP HET R. K. SPORTPARK Zondag een heel interessanto strijd, n.m. Geel wit 1—T.IJ.B.B. II. In den laatsten wedstryd van Geel-Wit, nu 3 weken geleden tegen A. R. C. in Amsterdam, (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Cople van mgezonden stukken, al of met geplaatst, wordt niet teruggegeven). KERSTFEEST OP ZEE. Ondergeteekende heeft het genoegen da vo' gende goederen en giften met groote dan! baarheid te mogen verantwoorden voor bove, genoemd doel, als antwoord op zyn ingezon den stukken in de plaatselyke bla'den, met der. wensch, dat er nog meer op mag volgen: van mevr. C. v. D.B. te A., 4 boeken; van mej. D. C. de M. uit A., 2 prachtpakketten waarvan één bestemd voor Amsterdam en één voor Rotterdam, met ongeveer denzelfden in houd als 4 lampekappen, 8 tabakzakjes mei pakje rfabak er in, 3 dassen, 1 pr. stuurwanten. 2 pijpen, 2 sigarenkokers, 1 mes, 1 schildery- tje en voor Amsterdam afzonderlgk nog 3 prachtdeelen „Van Pool tot Pool" van Svën Hedin. Bovendien waren bij zeer vele pakjes nog afzonderlijke briefjes in gesloten, couverten bevestigd; van mevr. S. uit kerkel; Heem stede, een paar stuurwanten en verder aan giften van de H. H. W. f2; van K. fl; van K. f5 met een boek; van de B. f 1; van den heer K. een Halmaspel en van mevr. K., een das, allen uit kerkelijk Heemstede. Ofschoon tot Kerstmis alles welkom is, zoo ontvangt het Comité het liefst zoo spoedig mo- gelgk uwe inzendingen om zoodoende te voor komen, dat er geen schepen in de maanden November en December behoeven uit te varen, zonder kerstkist, uit gebrek aan voorraad. In afwachting met vriendeli1t«f6 aanbeveling: G. VOSSERS (*n. pred., Asterkade 28, Heemstede.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 2