BIJVOEGSEL van DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 48 - 28 Nov. '30 GEMEENTERAAD VERSLAG van de Gemeenteraadsvergadering op Donderdag 27 November 1930. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der gemeente Heemstede onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. B. en W. deelen den raad mede, dat de Openbare School aan de Heemsteedsche Dreef genoemd zal wor den: Dreef school. De heer Moolenaar vraagt, waarom niet de naam Julianaschool gekozen is. De voorzitter antwoordt, dat aan dezen naam wellicht het denkbeeld van bijzonder onderwijs zou worden verbonden. Kas ge Idle erving. B. en W. stellen voor, hen te machtigen, voor den dienst van 1931 de benoodigde kasgeldleeningen aan te gaan. Wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Jaarwedde-^'egeling Inspecteur van Politie. B. en W. stellen voor, het salaris van den Inspecteur van Politie te verhoogen en te bepalen op ƒ4400. 6000.—. De heer v. d. Erf verklaart zich tegen het voorstel. Volgens zijn meening behooren bij het toekennen van salarisverhooging niet alleen de hoofden van de takken van dienst te worden bevoordeeld. De heer Van Unen vindt, dat de tijdsomstandig heden geen salarisverhooging van gemeente-ambtenaren toelaten. Ook de heer v. d. Linde is tegen het voorstel. De heeren Rijkes, Kwak en Vring vinden, dat het .vorige jaar een onbillijkheid is geschied en wenschen deze thans te herstellen door de voorgestelde salaris verhooging. Na een toelichting van den voorzitter, waaruit blijkt, dat het vorige jaar met een half woord reeds een toe- zegging is gedaan, verklaart de heer Van Unen zich met het voorstel van B. en W. te kunnen vereenigen. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aan genomen met 114 stemmen. Tegen stemden de heeren Schelvis, v. d. Erf, v. d. Linde en Zijm. Verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid. B. en W. stellen voor, met de N.V. Verzekeringbank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche", gevestigd te j 's-Gravenhage, een verzekering af te sluiten tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid, tegen een premie van 88.per jaar. Enkele leden vragen nadere inlichtingen, welke door door den voorzitter worden verstrekt. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Herzieninguitbreidingsplan. j B. en W. stellen voor, het uitbreidingsplan voor het j terrein tusschen de Jac. van Campenstraat en de Zand- vaart te wijzigen volgens het plan, ingediend door de t N.V. „De Hout- en Steenwerf". De heer Kwak is dankbaar, dat de Zandvaart in aanzien zal verbeteren, maar vindt toch een oplossing, w arbij aan beide zijden van de Zandvaart een weg zou worden aangelegd. Wethouder Jhr. v. d. Poll toont de onmogelijkheid hiervan aan. Een dergelijke weg aan de overzijde van de Zandvaartkade zou zeer gevaarlijk zijn en ook om andere redenen is het maken van een weg vanaf de IJzeren Brug langs de Zandvaart onmogelijk. De heer v. d. Erf vindt het ook wenschelijk, dat een andere oplossing wordt gezocht. Wethouder Dr. Droog wijst er op, dat het plan nog slechts wordt aangeboden en een maand ter visie wordt gelegd. De toestand kan dus nog even bekeken worden. Reorganisatie van het Armwezen. B. en W. stellen een reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur voor, en bieden den Raad een ontwerp- reglement op den „Gemeentelijken Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon te Heemstede" aan. Z. h. s. aangenomen. Ontheffing voor bebouwing Heemsteedsche Dreef. B. en W. stellen voor, het door den heer W. van Oosten overgelegde bebouwings- en verkavelingsplan van het terrein ten W. van de Heemsteedsche Dreef tusschen Jac. van Campenstraat en de Havenstraat goed te keuren. Z. h. s. aangenomen. Verlenging van termijn inzake onteigening. B. en W. stellen voor, aan de Kroon zes maanden uitstel van beslissing te verzoeken inzake onteigening in hot belang der volkshuisvesting van diverse perceelen grond tusschen Koediefslaan en Adriaan Pauwlaan en tusschen Cloosterlaan, Binnenweg, Bron stee weg, Bron- steevaart en Spaame. De heer Kwak spreekt er zijn verwondering over uit, dat nog slechts met twee personen overeenstem ming is bereikt in den tijd van een half jaar. Als het in dit tenlpo doorgaat, zijn we over drie of vier jaar pas klaar. Spr. zal voor het voorstel stemmen, maar hoopt dat geen nieuw uitstel wordt verleend. De heer Van Unen zou slechts drie maanden uitstel willen verleenen. De heeren v. d. Erf en Audretsch vinden even eens uitstel ongewenscht. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat het plan is om spoedig met een definitief voorstel te komen. Er wordt nog ernstig onderhandeld met een paar menschen, en dit is over een paar maanden afgeloopen. Dan volgt onteigening. De heer Kwak dringt aan op coulante behandeling van ernstige belanghebbenden. De v o o r zi 11 e r wijst er op, dat dit reeds gebeurt. Het bewijs is wel, dat de zaak zoo lang traineert. I et voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Ruiling en aankoop van grond ten N. van de Molenw erf slaan. B. en W. stellen voor, een ruiling van grond bij de Molenwerfslaan aan te gaan met het Bisdom Haarlem en de R.K. Parochie O. L. Vrouwe Hemelvaart, in ver band met den aanleg van den provincialen weg. Z. h. s. aangenomen. Ontheffing Bouwverordening. Eft B. en W. stellen voor, ontheffing te verleenen van de art. 9 en 15 der Bouw- en Woning verordening voor den bouw van een tuinmanswoning met schuur aan den Glipperweg. Z. h. s. aangenomen. Voorloopige vaststelling Gemeente- rekening over 1929. Zonder discussie wordt voorloopig vastgesteld de gemeenterekening 1929 met bijbehoorende bedryfs- rekfipingen. Rondvraag. De heer Kwak wenscht een vluchtheuvel op den hoek van de Koediefslaan en den Bronsteeweg. De voorzitter antwoordt, dat in den loop van het volgende jaar op verschillende gevaarlijke punten mastlantaams worden geplaatst. De heer J onckbloedt dringt aan op spoed bij het tewerkstellen van werkloozen op het Sportpark. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat er reeds 60 werken en dat er zooveel mogelijk worden aangenomen. De heer v. d. Linde vraagt of de brag bij de Willem de Zwijgerlaan spoedig kan aanbesteed worden, om ook bouwvakarbeiders te werk te kunnen stellen. De voorzitter zegt, dat dit waarschynlyk spoedig zal gebeuren. De heer v. d. Linde vraagt of B. en W. bij de directie van de N.Z.H. willen aandringen op het maken van een wachthuisje bij de halte Julianalaan. De voorzitter zegt dit toe. De heer R ij k e s vraagt, of het rijden op het asphalt van den Heerenweg met een rij wiel geoorloofd is. De voorzitter antwoordt, dat dit is toegestaan. Deze zaak heeft evenwel de aandacht van B. en W., doch biedt vele moeilijkheden. De heer v.d. Erf toont aan, dat het toepassen van de Haarlemsche politieverordening grobte bezwaren heeft. Spr. zou dan ook niet graag zien, dat een derge lijke regeling, waarbij het fietsen op het asphalt wordt verboden, hier wordt ingevoerd, daar de menschen dooi de omstandigheden dikwijls gedwongen worden op het verboden gedeelte te rijden.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 11