Cadeaux Bestelt Uw AUTOf Voor de a.s. Feestdagen B. A. Casseê Zn., Mil) Wed. P. KOOMEN ZOON Eerste Heemsteedsche Courant. Predikbeurten. SPORT. BIJ DE TAXI-ONDERNEMING 1 „BOSCH EN VAART"! Schouwtjeslaan 23! VINDT U EEN GROOTE KEUZE Kleine Meubelen, Koper- en Tinwerk, Boekenkasten, Rooktafels en Rookfauteuils ROODE KAARSEN Laat in d n winter Fa. GEB Rs. REE OPBERGEN EN SCHILDEREN VIN TUINMEUBELEN. DAMES! ««"J* PRIMA KWALITEIT. BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 39, MARIEN - Telefoon 10133 VAN HUIS* JANSEN Luxe- en Orthopedische Schoenmakerij JOH. PORTEGIES BELASTINGZAKEN De eerste Kerstboom. nmmlvenn: j.d. posthumus Ned. Herv. Kerk WUhelminaplein. Ie Kerstdag. V.m. 10uur, ds. Korff. Zang van Mevr. A. C. v. TiénhovenKouweling. Kapel Nieuw-Vredeohof. lste Kerstdag. V.m. 10% uur, Ds. Briët. Zang van het Kerkkoor. 2de Kerstdag. V.m. 10% uur Ds. Korff. In alle diensten op de Kerstdagen zal gecollec teerd worden voor het schulddelgingsfonds Nieuw-Vredenhof. i t N'ederl. Protestantenbond afd. HeemstedeBennebroek. lste Kerstdag. V.m. 10%. uur Ds. W. Mackenzie van Amster dam. (Met medewerking van het dames koor.) Schaalcollecte voor schulddelging. Oudejaarsavond. N.m. 7 uur. Ds. H. A. Enklaar van Den Helder. vruchtbaar gewerkt worden. Deze boekjes zijn aan te vragen bij en worden gaarne toegezon den door: J. A. Hoekendijk te Heemstede, telef. Haarlem 28083. Een mooi foto-albumpje, pas send in het keurige bandje van het coupon boekje wordt als geschenk gegeven aan allen, die op deze wijze medewerken. Wij wekken hier gaarne allen op dit heerlijke doel door krachtige medewerking te bevorderen, daar in deze stichtingen toevallijders uit alle elf provinciën van ons vaderland, en van alle gezindten, ook katholieken en Israëlieten, wor den verpleegd. PLUIMVEETENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag hebben liefhebbers van kippen, konijnen, duiven en wat al op een der gelijke tentoonstelling geexposeerd wordt, kun nen genieten van wat door liefhebbers en loon- fokkers kan worden gefokt. Deze tentoonstelling heeft alle voorgaanden overtroffen, èn in het getal inzendingen, dat 572 was, èn wat de kwaliteit betreft, en waar van qns een keurmeester verzekerde, dat op grootere tentoonstelling heel wat dieren een schitterend figuur zouden maken Had men voorgaande jaren 2 dagen noodig voor het opbouwen der kooien en het plaatsen der dieren, nu was dit in 1 dag geschied. Dit kon deels, omdat men nu geen inzendingen van schooljongens had, wat veel beslommeringen opleverde. En het was maar goed ook, want de ruimte Was te klein geweest. De keuring kon nu reeds op Donderdag en Vrijdagmorgen plaats hebben, zoodat men Vrij dagavond de tentoonstelling voor de leden en ge- noodigden kon openstellen. De jury bestond dit jaar uit de heeren: Jac. Roelands te 's Hertogenbosch voor hoenders: Ramakers, Haarlem voor konijnen en Spruit, Gouda voör - sier- en postduiven. Vooral de kippen hebben deze dagen de bij zondere aandacht getrokken. En dan in de eer ste plaats de Leghorns in haar verschillende soorten, waarvan er 56 nummers geexposeerd waren. Bijzonder mooi waren ook de verschillende soorten Wyandotten. 77 nummers Krielkippen, waarvan 40 le prij zen en 27 2de prijzen, waaruit wel blijkt de goede qualiteit. 148 nummers konijnen, waarvan slechts 23 geen bekroningen konden halen. Men vond er de geweldig groote exemplaren Vlaamsche reuzen en haatkleur, Wit-, Geel- en Frsnsche Hangoor, maar vooral waren ver tegenwoordigd de kleine tassen, als Black and Tan, Chinchilla's en de vele Hollanders en vele mooie Pooltjes. In Sierduiven zijn het vooral W. G. Quax uit Haarlem en Zwaluw en cte Bruin uit Gouda, waarvan de laatste met 40 inzendingen 40 lste prijzen behaalde, een bewijs dat deze inzending tip-top was. In totaal zijn er 159 nummers sierduiven en 66 nummers Postduiven. In 'de afd. Postduiven maakt de Postduiven- vereeniging ,,De Gevleugelde Vrienden" van Heemstede een vrij goed figuur, n.l. 32 nummers, waarbij 13 eerste, 5 tweede en £8 3e prijzen wer den behaald. Op het podium waren kooien met Indische Loopeenden, Kwakereenden, een groote Kalkoen en een Fazantenpaar. „Koest" Pluimveevoederfabriek had op het podium een flinke stand van allerhande pluim veevoeders en aanverwante artikelen. Dank zij het mooie weer, vaas het bezoek, vooral Zondag, vrij goed, tot, om 8 uur er nog een groot aantal bezoekers aanwezig was, om bij de verloting tegenwoordig te zijn. Als gebruikelijk sloot om even S uur de voor zitter der vereeniging, de heer L. Munnink, de tentoonstelling, na nog een woord van dank ge bracht te hebben aan allen die heUben medege werkt tot slagen dezer zoo mooie axpositie. Hierna had de verloting plaats, «waarna zoo veel mogelijk, ieder zijn dieren wt-er inpakte, wat nog een heele drukte teweeg brfi.cht. De jury kende de prijzen als volgt toe: Hoofdprijs voor het hoogste aantal punten van de tentoonstelling: W. G. Quax. Haarlem, met 141 punten. le prijs voor het hoogste aantal punten op één na: J. H. v. d. Broek, Haarlem, met 123 punten. (De heeren Zwaluw en de Bruin te Gouda behaalden met 40 inzendingen 120 pun ten, n.m. 40 le prijzen. Extra prijs voor de fraaiste inzending hoen ders N. de BraberZegwaart; Extra pr(js voor het hoogste aantal punten Krielen, J. H. v. d. Broeke, Haarlem; Extra prijs voor de fraaiste inzending Ko nijnen: K. v. Dijk, Haarlem; Extra prijs voor de meeste le prijzen: W. G. Quax, Haarlem, met 41. Beker voor de fraaiste collectie hoenders, zware rassen rozenkam. 1 kleur, 1 ras: G. Nees- kes, Heemstede: Beker voo rde fraaiste collectie hoeaders, zware rassen, enkelkam, 1 kleur, 1 ras: W. F. Nieuwenburg, Haarlem; Beker voor de fraaiste collectie Hoenders, lichte rassen, enkelkam, 1 kleur, 1 ras: E. de Boer. Zaandam; Beker voor 't hoogst aantal punten Konijnen, 34 punten: K. v. Dijk, Haarlem; Beker voor de fraaiste collectie Konijnen, groot ras, 1 kleur, 1 ras, 11 punten: L. Aar- ntnk, Haarlem; Beker voor de fraaiste collectie Konijnep. klein ras, 1 kleur, 1 ras. 16 punten: K. v. Dijk, Haarlem. Extra prijs voor het hoogste aantal punten Sierduiven, 120 punten: Zwaluw en de Bruin, Gouda; Beker voor de fraaiste collectie Sierduiven van 1 ras: W. G. Quax, Haarlem. Extra prijs voor het hoogste aantal punten Postduiven, 36 punten: J. H. v. d. Broeke Haar lem; Beker voor de fraaiste Postduif: A. J. Snij ders, Enkhuizen, aan wien ook de thermometer voor de mooiste postduif ten deel viel. Verder werden nog vele andere prijzen, waar onder bedragen aan geld, medailles en pluimvee- benoodigdheden gewonnen. In ons volgend nummer hopen wij een over zicht te geven van de prijswinnaars van Heem stede. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Wij lezen in „De Vrijheid": In 1931 worden er, door het heele land, ver kiezingen gehouden voor de gemeenteraden en de provinciale staten. De stemming voor de provinciale staten zal ge schieden in de tweede helft van April, die voor de gemeenteraden in de tweede helft van Juni. Sinds -een paar jaar maakt de wet het moge lijk om door middel van een gemachtigde aan de stemming deel te nemen. Daarvoor moet echter aan twee eischen worden voldaan de kiezer, die bij volmacht wil stemmen, moet herhaaldelijk of althans gedurende een deel van het jaar, waarin die stemming valt, tengevolge van zijn beroep of werkzaamheden, afwezig zijn; en bovendien moet zijn afwezigheid in den regel telkens langer dan drie dagen duren. Vacantie of een plezierreisje, of eenlge inciden- teele afwezigheid geldt dus niet; de afwezigheid moet zeer bepaald een gevolg zijn van beroep of werkzaamheid. Echter heeft ook de vrouw, die haar echtgenoot in verband met zijn beroep of werkzaamheden tijdens zijn afwezigheid vergezelt, het recht om door middel van een gemachtigde aan de stem ming deel te nemen, (belangrijk b.v. voor schip persvrouwen). Voor 1 Januari a.s. behooren de noodige for maliteiten te worden ingevuld. Wie bij raads- of staten verkiezing (of bij beide) door een gemach tigde wil laten stemmen, moet in de eerste plaats zulk een gemachtigde kiezer of kiezeres in de zelfde gemeente zoeken. Vervolgens doet hij (zij) het best met dezen persoon naar den ge meente-secretaris te gaan om de noodige formu lieren in te vullen en te onderteekenen. Is de gemachtigde er niet bij, dan kan hij later gaan teekenen; beter is echter samen te gaan' en alles dadelijk af te handelen. Wie bij volmacht wil stemmen, maar voor 1 Januari niet in zijn woonplaats, niet in zijn wo ning aanwezig kan zijn, kan op elke willekeurige secretarie hier te lande een aanvraagformulier halen en dit na invulling en onderteekening naar zijn woonplaats zenden. Later echter moet hjj dan voor de Statenverkiezing uiterlijk 17 Maart en voor de raadsverkiezing uiterlijk 19 Mei 1931 toch nog persoonlijk ter secretarie van zijn woonplaats zijn gemachtigde gaan aanwij zen, waarbij het beste ook maar weer die ge machtigde zelf tegenwoordig zal zijn. Dan loopt alles op eenmaal af. Dezelfde persoon mag slechts voor een persoon als gemachtigde stemmen; alleen als de vol macht huisgenooten betreft, mag een kiezer of kiezeres twee volmachten aanvaarden. Wie hierbij belang kan hebben, stelle dus vooral niet uit, zijn maatregelen te treffen. Als men thans een gemachtigde aanwijst, maar den dag (de dagen) der stemming toch thuis zou zijn, kan men alsnog zelf zijn stem uitbrengen; de gemachtigden worden niet voor twaalf uur tot de stemming toegelaten. Men verwarre dit stemmen bij volmacht niet met een andere regeling, namelijk het stemmen bui ten zijn woonplaats. Natuurlijk kan dit laatste niet geschieden voor de raadsverkiezing. Voor de staten verkiezing kan men stemmen in een andere gemeente van zijn provincie. Deze regeling is echter nu nog niet aan de orde; dat komt later. Wie voor de statenverkiezing van 1931 in een andere gemeente van de provincie dan zijn woon plaats om welke reden ook wil stemmen, moet dat tenminste 14 dagen voor den dag van de stemming ter secretarie gaan verklaren, waar hij stemmen wil. Dit punt komt echter eerst in Maart aan de orde. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 15 t.m. 20 Dec. genomen 557 douche- baden, en 43 kuipbaden. Aan 20 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik gemaakt. D. H. L. 9 7 2 0 16 46—10 T. IJ. B. B 7 5 1 1 11 4423 Leonidas 8 4 3 1 11 27—14 G. D. A. 8 3 3 2 9 15—16 H. B. C. 7 3 1 3 7 16—20 S. J. C. 8 3 1 4 7 25—32 D. O. U. K 8 2 2 4 6 11—19 Gr. Willem 8 2 1 5 5 16—28 Lisse 8 2 0 6 4 1545 D. E. M. 9 1 2 6 4 19—29 FIT HET H.B.C.-KAMP. H.B.C. I—LISSE. Wij waren voor den aanvang lang niet gerust over den uitslag. Had Lisse de vorige week het vrij sterke A. J. C. niet met flinke cijfers geklopt? En toen was N. U. tusschen de lijnen. Nu mankeerde hij. Maar eenmaal aan het spelen, werden wij optimist. Al direct schoten tegen paal en lat, dat nog wel geen goal is, maar je ziet toch liever het vijandelijk doel op een dergelijke '.wijze bekogelen, als je eigen heiligdom. En 'twas geen vleugje of wat men wel eens noemt het nog niet ingespeeld zijn van dc tegen partij. Nu ja, Lisse was wel eens gevaarlijk, maar verder dan de backs kwamen zij niet. Na een kwartier eindelijk de eerste goal. En met een prachtkopbal van „Houtje". Een kwar tiertje later een kogel van Moos en een minuut later een van „Houtje." Jammer dat vlak voor rust, een misverstand in de verdediging, oor zaak was dal Kobus moest visschen. En als dan even na rust Pijpers een vrije trap via de vingertoppen van de Lisse-keeper no. 4 in de touwen jaagt, is het pleit beslist. Tenslotte werd het nog 5-1, waarmede H.B.C. zich niet alleen uit de gevaarlijke zóne heeft gewerkt, maar reeds in de bovenste helft is terechtgekomen, wat uit onderstaande stand blijkt. H.B.C. II trok naar de Meer, en kon het niet verder dan een geljjk spel brengen. H.B.C. IH en IV boekten stevige nederlagen en schijnen er dit jaar weinig van te maken. A.s. Zondag G.D.A.—H.B.C. I met eenzelfde vuur, en de puntjes komen naar Heemstede, met als gevolg weer een stijgen op de copmetitie- ladder. En dan voorspel ik wel niet het kam pioenschap, maar toch wel een 2de plaats. Verder meldt het H.B.C.-program A.R.C.—H.B.C. II; B.S.M. I—H.B.C. III en H.B.C. IV—V.V.F. I. Alleen voor H.B.C. H zijn wij optimistisch; of zullen de lagere elftallen het jaar eens besluiten met overwinningen. VAN H. G. tV. H.GAV. I verloor Zondag 2 kostbare puntjes tegen Halfweg op een terrein, dat nu totaal niet op een voetbalterrein geleek. De jongens bleven gewoon in de modder steken. Anders was de uitslag zeker anders geweest. Maar met dat al moeten dergelijke uitslagen niet meer voorvalen, willen ze aan den kop blijven. H.G.W. II deed goed werk door D.W.O. II met maar even 62 te kloppen. En nu Zondag Damiaten, dat mede onderaan bengelt. En temeer, daar het een thuiswedstrijd is, zal dat wel gaan, en komen jullie van de onderste plaats af. Om daar nooit meer op te komen Doe je best, dan zal het wel gaan. H.G.W. I is, behoudens het inlassehen van een wedstrijd, a.s. Zbndag vrij. F. DAMMEN. K.K. Dambond district Haarlem en Omslr. St. Bavo kampioen der le klasse. Vrijdagavond had de beslissingswedstrijd plaats om het kampioenschap. St. Bavo had bezoek van T.E.P. uit Haarlem, welke wedstrijd werd gespeeld in het R.K. ver- eenigingsgebouw alhier. T.E.P. moest bord 3 gewonnen geven, waar door St. Bavo al een veiligen voorsprong had. Toch was de strijd zeer spannend, en pas om half 12 des avonds was het 10e puntje binnen, noodig voor bet kampioenschap. De uitslag was als volgt: St. Bavo—T. E. P. H. B. StevensG. Rump 11 J. WarmerdamH. Rump 02 P. Veen—W. Hofstake (w.n.o.) 2—0 J. v. d. Zwan—P. Mul 0—2 J. StevensP. Hallenberg 11 E. Stolvoortv. Gastel 20 J. DragerA. Frenay 1—1 J. VeenA. Rjjer 11 L. J. FioxisJ. Lucas 20 BoukartW. v. d. Kraft 20 Uitslag 12—8 (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665 Aanbevelend, J. R. GRAAL Nette wagens en coulante bediening. i KERSTMIS IN HUIS. Aantrekkelijke versieringen. Toen het leven eenvoudiger was. ging men even naar buiten, naar het bosch, om te halen, wat men voor de kerstversiering van het huis noodig had. Daar hakte men de kerstboomen om en plukte lauwertakken of ander groen. Tegenwoordig verstaat men onder deze ver slering dikwijls een overvloed van veelkleurige eiectriseliè gloeilampjes en hoe geschikt zij ook zijn voor versieringen, soms maakt men er .-erkelijk een te overdadig gebruik van. Bo vendien is het omdraaien van een schakelaar op 24 December wel een heel fantasielooze manier om het feest in te leiden. Wij geven dan ook voor ons gevoel de voorkeur aan een versiering met het nooit af gezaagde groen. Al halen wij het gewoonlijk niet meer uit het bosch, op de markt kunnen wü het te kust en te keur krijgen; denne-, sparre-, ceder-, hulst- en lauriertakken zijn alle zeer goed tot kransen en slingers samen te binden. Hulst en andere besjes staan ook vroolijk, terwijl men hier en daar het effect kan verhoogen door druiven, granaatappelen oi' andere vruchten. Men kan ook de oude Ilaliaansche meesters navolgen en komkom mers gebruiken als onderdeel van de decoratie. Stroobloemen en denneappels staan ook mooi; de laatste kunnen desgewensebt verzilverd of verguld worden. Eén punt wordt bij de meeste versieringen uit het oog verloren, n.l. dat zij „architectonisch" moeten zijn, m. a. w. een be paalden vorm moet vertoonen en deze ook overal moeten herhalen. Niets is smakeloozer, dan een bos takken, die van een deur afhangt of naast een schoorsteenmantel staat, zonder dat ze eerst zorgvuldig gerangschikt zijn. Heeft men iets moois in de kamer b.v. een decoratie ven schoorsteenmantel, dan legt men er den nadruk op door een spaarzame versiering, waardoor de lijnen niet verdoezeld worden. Ik zag eens een zeer goede versiering, bestaande uit twee kleine dennetjes in potten met losse takken ter weerszijden van den schoorsteen mantel en twee vazen met losse takken groen er op. Een andere aardige decoratie was groolen- c'eels uitgevoerd met kleine denneboompjes van 30 a 40 c.M. hoogte, in roodgeverfde pot jes. Een groene schaal met 100de appels stond op den schoorsteenmantel en roode kaarsen voltooiden het geheel. Verder kan men elke decoratie afmaken met slingers; deze leggen echter bijzonder den nadruk op deurposten enz., en het hangt dus van het huis en zij.i inrichting af. of men er gebruik van kan maken. Ook een mooie trap kan zeer goed met slingers versierd worden. Deze slingers behoeft men ook niet altijd met rood af te wisselen; gewoonlijk staan vergulde palmbladeren en sterren van vergulde sparappeltjes er wèl zoo mooi bij. Groen met lange naalden staat meestal mooier dan met korte naalden, vooral voor het versleren van deuren en trappen. Ook een hek kan er mede opgetuigd worden. Een origineel idee was het belichten van een alleenstaande den in een tuin door een onzichtbaar opge- stelden schijnwerper; men kan er zich geen voorstelling van maken, hoe mooi dat staat in in b'i ZIJLSTRAAT 83. ZIJLSTRAAT 83. TELEFOON 11307. Ziet Etalages. Ziet Etalages. voorhanden in diverse prijzen Uw huis van binnen schilderen door C. van Uostzaneiilaau 10 b d Blauwe brug HEEMSTEDE - TELEFOON 28(38! een donkeren tuin. De oude Engelsche gewoonte van kaatsen in de vensterbank plaatsen is ook zeer deco ratief. Waar men de versiering gedeeltelijk door middel van licht wil aanbrengen, zijn kaarsen beter dan electrische gloeilampjes; zij geven niet zoo'n fel licht, werpen een warmen glans over de gezichten en passen ook meer bij het karakter van het feest. Hetzelfde betreft het zingen van kerstliederen door alle aanwezigen. Ook hier is de natuur lijke stem verre te verkiezen boven de gramo- foon of radiovox. Tegen het gebruik van kaar sen wordt dikwijls het brandgevaar aangevoerd dit wordt belangrijk verminderd door altaar kaarsen e nemen, terwijl ook kandelaars het brandgevaar grootendeels opheffen. Toch heb ik eens een zeer smaakvolle versiering gezien, waarbij op een balcon vier sparretjes in roode tonnen stonden, die met enkele witte electri sche gloeilampjes waren verlicht. Ik heb ook wel eens een zeldzaam mooie kerstboom met electrische gloeilampjes gezien; deze was bijna uitsluitend versierd met een overvloed van Zilverdraad z.g. „engelenhaar", dat in de spaarzaam verlichte kamer en door de enkele gloeilampjes in den boom schitterde, alsof de boom een zilvei-en pyramide was. Verder was de boom versierd met zilveren bollen en lelies. Het effect was veel mooier, dan van de ge kleurde en dikwjjls bonte kerstboomen. die men gewoonlijk ziet. Toch moet men ook bij het versieren van een kerstboom wel over zeer veel smaak beschik ken, om de kaarsjes te kunnen vervangen door electrisch licht zonder het effect te ver storen door te fel of onoordeelkundig aange bracht licht. Het bekende ADRES voor permanent wave 1 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f0.40 en wasschen f 0.40 IS BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA". Telefoon 15064 Aanbevelend, H. HUYBENS, Danxeskapper. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Speciaal adres voor fijne reparaties. Zandvoortschelaan 135, Heemstede TELEFOON 26251. IVOOR HET BEHANDELEN UWER IS HET ADRES B. TH. SANTEN SCHOUWBROEKERSTRAAT 7 Halte Koediefslaan Voor Amsterdam: O.Z. Voorburgwal 3261328 Telefoon 31260. De eerste betrouwbare mededeeling over het opstellen van een kerstboom wordt ons gedaan door een onbekende man uit Straatsburg, die in de zestiende eeuw geschreven heeft: „Op Kerstavond wordt te Straatsburg in de kamer een denneboom opgezet, waaraan men rozetten van veelkleurig papier, appels, klatergoud en suikerwerk hangt". Hieruit volgt echter niet, dat dit een oud gebruik der Alemannen in den Elzas was en weer opleefde omstreeks 1500. Tevoren was het een tijdlang bijna vergeten geweest, o.a. omdat de in 1024 gestorven Bis schop Burchard van Wormes ijveide tegen het gebruik, boomen te versieren met kaarsen en andere voorwerpen, omdat daardoor de ge dachte werd opgewekt aan wonderboomen en de vereering van heilige boomen in den heiden- schen voortijd. Het is dan ook niet buiten gesloten, dat er tusschen den altijd groenen, verlichten kerstboom en oude heidensche ge- biuiken verband bestaat. Het Noorsche joelfeest is, folkloristisch ge sproken, de vooilooper van het Kerstfeest cn daarin speelde de lijsterbes een rol. Een oude IJslandsche sage vertelt van een heilige lijster bes, die in den nacht der zonnewende straalt in een geheimzinnigen glans van duizenden lichtjes, zoodat de kale klippen aan de eenzame kusten der zee in het licht flikkerden. In de I7e en 18e eeuw trof men als vooilooper van den kerstboom een g-roengeverfde, houten, pyramidevormige stellage aan, waarvan de hoeken versierd waren door verscheidene rijen kaarsen. Deze kerstpyramides hebben zich de langst gehandhaafd te Berlijn, waar zij nog in het midden der vorige eeuw verkocht werden op de van ouds beroemde kerstmarkt, die op het slotplein gehouden werd. Tegenwoordig treft men echter overal in Duitschland den ver lichten denneboom aan. WAT ETEN WW? CAKES VOOR KERSTMIS. Op een uitgebreid diner is een mooie cake evenzi op zijn plaats als bij een eenvoudige theevisite en het voordeel is, dat een zelfge maakte cake volstrekt niet minder cachet heeft, dan een gekochte. Men kan dan ook alle ingrediënten van de beste kwaliteit nemen Het is het beste van tevoren het recept nog eens door te lezen en de benoodigde hoeveel heden af te wegen. De cake is gaar, als men er een stukje hout (een schoonen lucifer!) in kan steken; deze mag na het uithalen niet meer kleverig zijn. Zie hier het recept: Ingrediënten: pond boter; pond suiker; een geraspte citroenschil; 1 pond meel: 6 eieren; een snufje zout; 2 theelepels reuzel; pond sucade; 1 pond rozijnen zonder pitten; ^4 pond krenten; een halve notemuscaat; een half theelepeltje kaneelpoeder; 1 glas sherry; 1 theelepeltje zelfrijzend bakmeel Toebereiding: Een gtoote kom wordt met heet water verwarmd; het water wordt uit gegoten, waarna men de boter in den warmen kom tot room roert. Dan worden de suiker en de citroenschil erdoor heen geklopt. Nu zeeft men het meel, waarvan men een theekopje vol appart laat staan. Nu laat men 1 ei in dé boter vallen, voegt er ongeveer 1/6 van het overblijvende meel bij en roert het goed door een. Dit herhaalt men, totdat de eieren en het overblijvende meel op zijn. Men voegt er een snufje zout en de reuzel bij. Nu wordt de fijngesneden sucade met de rozijnen, de krenten, de geraspte notemuscaat, het kaneelpoeder en de rest van het meel ver mengd en vervolgens door de rest van 'net mengsel geroerd. Daarna wordt de sherry eraan toegevoegd en het laatste van alles het zelfiijzend bakmeel; het mengsel wordt in een of twee met papier bekleede bakblikken ge goten en al naar de grootte van de cake ge durende 2 a 4 uur gebakken in een matig' warmen oven. Deze cake is na eenige dagen nog lekkerder dan versch en heeft dus het voordeel dat hjj vooruit gemaakt kan worden. Men kan nu de cake bedekken of garneeien met gemalen amandelen of witte suiker. (Nadruk Verboden.! Gebraden kip. De kip wordt op de gewone wijze gebraden, met boter gedurende ongeveer een uur, doch vooral zachtjes, telkens keeren en van tijd tot tijd wat van de jus er over heen gieten, waardoor dc kip sappig blijft. Wil men zien of de kip Inder daad gaar is, dan probeere men met de vork, of het vleesch gemakkelijk van het been loslaat. Het vleesch moet dan een mooie, blanke kleur heb ben. Daarna trancheert men de kip, d.w.z. men verdeelt haar in stukken. De ingelegde vruchten, die men erbij serveert, dient mer op in een kristallen schotel. KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51 J) WIJ zijn specialiteiten in FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voo. UITNOODIGINGEN GEBOORTE DANKBETUIGINGEN VERLOVING MENU'S ONDERTROUW VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1930 | | pagina 2