i B. A. Cassee Zn. Th. W. Blikslager Fa. GEBRS. REE B. Th. SANTEN, ACCOUNTANT. GROOTE BALANS OPRUIMING 10 pCt. Korting toegestaan Zijlstraat 83 Eerste Heemsteedsche Courant. Drogisterij G. M. BriiHl, Ass. Apoth. HEEMSTEDE - BINNENWEG 143 Telef. 282S8 voor elk bedrijf. Accountantskantoor Amsterdam 422 Singel Telefoon 31420 Th. W. Blikslager Th- Blikslager Lid Ned- Bond v. Accountants lid. Bed. lust.Accountants 22 IANDZICHILAAN IJ LIEVEN DE KEYLAAN Heemstede, Telefoon 28046 Laat in den winter Uw huis van binnen schilderen dooi OPBERGEN EN SCHILDEREN VIN TUINMEUBELEN. DAMES! DUIIIJ M. P. KOOMEN ZOON WllUf* PRIMA KWALITEIT. BILUiKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM - Telefoon 10153 VAN HUISS JANSEN LAAT UW ADMINISTRATIE BEHANDELEN 1/oot Amsterdam0.1. Voorburgwal 326 '328 Tol. 31620. Bestelt Uw AUTOj BIJ DE TAXI-ONDERNEMING f I „BOSCH EN VAART" Schouwtjeslaan 23 BURGERLIJKE STAND. ZIE ETALAGES - ZIE ETALAGES M ZcerEerw. Heer Pastoor H. A. V, Uzermans. Allereerst dankte Z.Eerw. den HoogEerw. Heer Deken Westerwoud, die zoo welwillend was deze nieuwe school in te wijden. Z.Eerw. betreurt het niet aanwezig zjjn van onzen burgemeester, die hem persoonlijk zijn leedwezen over de verhindering was komen mededeelen. Onze burgemeester hoort er zoo bij, ómdat hij met zijn bezielend woord en zijn sympa thieke deelname altijd zoo'n grootsch cacri t aan zulke plechtigheden weet aan te brengen. Z Eerw. is verheugd, dat deze dag gekomen -■ In den aanvang van het jaar bang, dat het ■tj,; langer zou duren, mogen wij zeggen: „Eind goed, al goed' ziir de donkere wolkjes ver dwenen en bebben plaats gemaakt voor zonne schijn. Deze ««-hooi was noodig, een gevolg van de toename Katholieken. Waarom de naam Jacobaschool is, wil Z.Eerw. uier even mededeelen, n.m. doordat de school bier is gekomen als een gevolg van eene laat ste wilsbeschikking van een parochiaan, die door een grco> legaat den bouw extra heeft bevorderd. Een tweede reden van zijn vreugde is, dat deze school zal staan onder leiding van de Eeiw. broeders der Orde van Joh. Bapt. de la Salie, die hier reeds lang een goeden naam hebben. Dank brengt Z.Eerw. aan allen, die hebben medegewerkt, aan B. en W. en den heer N. Vos, gem.-secr., die hier het collége vertegen woordigt, den Raad en de ambtenaren, maar vooral ook een woord van dank aan den heer Inspecteur Weustink, om zijn medewerking en wijze lessen. Dan aan den architect, aannemer, uitvoerder en allen, die bebben gewerkt aan dit gebouw. Z.Eerw. besloot zijn rede met den wensch, dat deze school moge wezen een sieraad voor de gemeente en dat alle aanwezigen met vol doening mogen terugzien naar dezen avond. Inspecteur Weusttqk, hierna bet woord ver krijgende, dankte voor de uitnoodiging, die hij gaarne aanvaardde, omdat hij bij den bouw dezer school nogal betrokken is geweest. Spr. memoreert het verschil van zijn eersten tijd hier en nu. Toen enkele scholen, welke zeer veel te wenschen overlieten. En als wij nu een school zien als nu hier, dan is de tegenstelling wel groot. Met het onderwijs hier gaat het als met den noteboom. Groeien tegen de slagen in. Na de annexatie werden de vleugels uitgeslagen. Voor de broeders zal de opening dezer school wel van het grootste belang zijn, waarvoor hij verwijst naar Postlust en Djokjakarta. Zij mil ieu naar de school hebben uitgezien als de Israëlieten naar het beloofde land. Spr. hoopte, dat zij hier zullen yinden wat de Israëlieten vonden. Uw taak is zwaar, maar Uw paedagogische kennis en Uw werkkracht, die ik van nabij heb leeren kennen zijn een waarborg, dat U Uw moeilijk werk zal weten te verrichten. Zich tot Pastoor IJzermans richtend, wensch- te spr., dat Z.Eerw. nog veel goeds van deze school zal mogen zien. Maar de heer Weustink is met deze school niet voldaan. Zeker, er staan nog meer groote dingen op het program, maar vóór alles moet nu begonnen worden met plannen van een Mulo. Ook de Jongensschool aan den Heerenweg voldoet niet aan alle eischen. Maar wij hebben een flink gemeentebestuur en met een burgemeester als Jbr. v. Doorn aan het hoofd van de gemeente is ie zorg voor het onderwijs bier in goede handen. Spr. besluit met den wensch aan den heer Vos, den Burgemeester zijn felicitatie met deze school over te brengen. Namens B. en W. complimenteert de Heer Vos het R.K. Schoolbestuur met deze fraaie school. Zeker, er was wel eens verschil van meening, maar moeilijkheden zijn er om op gelost te worden. Echter dient men te beden ken. dat Burg. en Weth. ook rekening moeten houden met de belastingbetalers. Namens de broeders dankt Br. Denis voor den lof, aan de broeders gebracht. Plebaan Westerwoud, als laatste spreker, herinnert aan den schrijver van „Pensees dü Soir", Mgr Bonard, gedachten van heel oude menschen. Daarin vertelt de schrijver, dat het leven een ring is, beginnend en eindigend aan de jeugdjaren. Ook hier zien wij van onzen ouden herder, dat hij zich nu speciaal aantrekt de belangen van het kind. Z.HoogEerw. spreekt den wensch uit, dat Pastoor Uzermans nog vele zonnige dagen moge beleven van zijn arbeid, speciaal aan de jeugd besteed. Nadat Pastoor Uzermans een laatste dank woord heeft gebracht, werd thee geserveerd, waarna de aanwezigen in de gelegenheid wer den gesteld het gebouw te bezichtigen. TENTOONSTELLING KK. JEUGDWERK. Vrijdag, Zaterdag en Zondag was in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg te be zichtigen, van wat er in de vorige wintermaan den 13 tot stand gebracht door de jongens en meisjes der schoolvrije jeugd op het gebied van hout- en lino-snijwerk. En daar waren heel wat mooie en kunstig vervaardig Ie artikelen als kapstokken, thee bladen, barometers, courantenhangers, crusi- fixen en nog vele andere, allen zeer nuttige voorwerpen, zelfs zeer mooie electr. lampen. Ben nieuw vak, pas voor het eerst op deze cursus in toepassing, is het Tarso, waarvan reeds heel mooie artikelen waren te zien. Ook op het gebied van lino-snrjkunst zijn groote vorderingen gemaakt. Een compliment aan de beeren v. Emmerik; en v. Gaart, die zoo ménigen avond opofferen om de jongens niet alleen prettig bezig te rouden, maar hen ook zooveel nuttigs te leeren wat van zoo grooten invloed kan wezen voor een later huiselijk leven. Was met deze artikelen de sociëteitszaal ge heel gevuld, achter in de groote zaal was het breiwerk als babygoederen, enz., fraai haak werk der jonge meisjes tentoongesteld. Hier fraai geborduurde kleedjes en kussen: en kantwerk, kortom, alles, wat de mcisjrS zoo prettig in de lange winteravoi. I;, 0 Kan houden en waarmede zij zich ook nog veruien- stelijk kunnen maken. Vooral Zondag was de belangstelling zeer groot, en vele ouders zal het eene aansporing geweest zijn him jongens en meisjes aan té jnoedigen zóó hun lange winteravonden nuttig te besteden. FEESTUITVOER1NG „ST. MICHAëL". Zondagavond gaf de R.-K. Harmonie „St. Michaël" een concert voor hare donateurs en kunstlievende leden. Dat met de vooruitgang van het corps ook Je publieke belangstelling is gestegen, is een verblijdend verschijnsel. En dan bedoelen wij niet enkel, dat de zaal stampvol was, zoodat stoelen uit de kleine zaal nog bijgezet moesten worden. Meer bedoelen wij de belangstelling, waarmede de verschillende nummers gevolgd werden. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den Geestelijken adviseur Kap. J. Tesselaar, den beschermheer Dr. E. A. M. Droog, de Eerw. broeders en nu ook verschillende donateurs uit den meer gegoeden stand. De voorzitter, de heer De Bruin, hield een kort openingswoord, meer bedoeld om de aan wezigen aan te sporen propagandist te zijn voor het werven van donateurs en kunstlievende leden, zoo noodig voor een blijvend bestaan, vooral nu het corps op de hoogste sport der muzikale ladder staat. En geld is er noodig. Als noodmaatregel is al een loterij georganiseerd, waarvoor de voor zitter aller medewerking vraagt, als Linnen eenige dagen deze zullen worden aangeboden. Met een pittig gespeelde marsch „The Banner of the Liberty" van L. Gallini, werd het muzi kale programma ingezet, waarna de bescherm heer wordt uitgenoodigd den zilveren Lauwer tak, als len prijs behaald te Baam in de afd. Uitmuntendheid, naast de vele andere prijzen aan het vaandel te hechten. Dr. Droog zegt, het een bijzondere eer te vinden, een zoo belangrijke taak te vervullen. Spr. vraagt, 01' men al eens een zeer boogen berg heeft beklommen. De meesten zullen hal verwege teruggaan. Zoo is het ook in de muziek. Men begint van onderaf, maar den top bereiken niet velen. Maar St. Michaël is het gelukt. Moeilijk was het, maar onder de eminente leiding van den neer H.' W. Hofmeester zijn de laatste jaren zelfs in een snel tempo gegaan. En aan den directeur èn aan het hardwerkende bestuur is dit een felicitatie overwaard. Maar in die af- deeling is veel geld noodig voor nog duurdere instrumenten en muziek. Daarom doet spr. een beroep op alle ingezetenen om financieelen steun. Onder luid applaus hecht de beschermheer daarna den lauwertak aan het vaandel. Het was een goede gedachte van het bestuur om den avond in twee deelen te verdeelen. Het eerste deel was gewijd aan de muziek, bet tweede deel aan humor, waarvoor het duo Eusch uit Amsterdam was geëngageerd. Dat het met „St. Michaël" ernst is, om nu niet op hun lauweren te gaan rusten, bleek uit de vertolking der velschillende nummers. Al direct bij de „Ouverture Stradella" van Flotow. In „Diamant", Polka voor piston, oogstte de heer v. d. Burg vooral veel bijval. „Vie d'Ar- tiste". Wals van Strauss, werd in een prettig tempo vertolkt. „Oreste" van S. Vlessing was uitmuntend van uitvoering. In „Ouverture Fantastique" was vooral de clarinetsolo goed.. Hofmeester en zijn corps toonden zich de be langstelling alleszins waardig, en het applaus na ieder nummer was zeker geen beleefdheids uiting. Het tweede gedeelte van den avond werd verzorgd door het duo Busch. En dat was hen wel toevertrouwd. Eerst vroolijke liedjes en moppen. „Het Fordje", In een blauw geruite kiel", „de Serenade", waarna eenige één- actert.jes. Een gelachen is er zoóals men dat in dezen tijd van ernst maar zelden doet. Jammer, dat vrijwel eenzelfde repertoire een paar maanden geleden bij „Eensgezindheid" was uitgevoerd. Nu was het voor verschillende personen geen nieuwtje meer, hoewel die zich toch niet ver veeld zullen hebben. Het geheel is een avond van kunst en genot geweest, die zeker haar propagandistische waarde niet zal missen, èn bjj de lotenverkoop straks, èn bij het toetreden van donateurs en kunstlievende leden, wat noodig is voor het voortbestaan van het mooie corps. Het bestuur verzoekt om even te melden, dat een der aanwezige dames vermoedelijk een verkeerde paraplue heeft meegenomen. Daar deze van een „niet door de fortuna rijkelijk be deeld" meisje is, wordt nu beleefd verzocht, deze even bij den concierge van het gebouw te deponeeren. NED PROTESTANTENBOND. „Sterren en Menschen". Lezing van mr. G. J. Salm. In het gebouw van den Ned. Protestanten bond werd Woensdagavond een lezing gehouden over „Sterren, en Mensclren". door mr. G. J. Salm van Amsterdam. Sterren en menschen aldus spr. vor men wel een groote tegenstelling', doch niet temin is het heel goed mogelijk, deze tegen gestelde begrippen in een lezing samen te vat ten. Want de denkende mensch, die den sterren hemel aanschouwt, stelt zichzelf de vragen: Wat beteekent de mensch in de schepping; en wat hebben de sten-en tot de menschen te zeg gen? Dat wij iets van de sterren weten, hebben Wij te danken aan de toevallige bijzonderheid dat onze dampkring doorzichtig is. Dit lijkt iets vanzelfsprekends voor iemand, die over deze dingen nooit heeft nagedacht, maar Let is zuiver toeval, want de overige planeten Venus Jupiter, Satumus, Uranus en Mercurius, heb ben een ondoorschijnende dampkring. Als dit op de aarde ook het geval was, zouden wij hoog stens licht' en donker kunnen waarnemen, wij zouden waarschijnlijk wel liet bestaan van een 'ichtbron, c> zon of een maan vermoeden, .maar wij zouden onkundig blijven van het be- staan van de sterren. En zelfs met onzen door- schjjnenden dampkring zouden wij nog de ster ren niet kunnen waarnemen, als z(j geen licht verspreidden. Gaan wij de ontwikkeling van de sterren kunde na, dan zien we, dat van den beginne af de menschen zich altijd door den schijn hebben laten verblinden. Het lijkt, of zon, maan en ster ren zicb in groote cirkels langs het hemel gewelf bewegen om de aarde, die het middel punt van deze bewegingen schijnt te zijn. De oudste voorstellingen van het heelal waren dan ook hiermede in overeenstemming. De aarde, die zich in werkelijkheid met een snelheid van 30 K.M. per seconde om de zon beweegt, stond volgens de oudste theoriën stil. De onregelma tige loop van de planeten bracht de menschen tot de veronderstelling, dat hun lot in de ster ren stond beschreven en de vérstrekkende in vloed van die meening is nog terug te vinden in de benamingen van de dagen der week. De eenvoudige voorstelling van de aarde met een onderwereld, omgeven door water en over spannen met een hemelkoepel, waaraan de vaste sterren zaten, en waarlangs zon, maan en planeten bewogen, een hemel „die de wa teren boven en beneden scheidde", die luiken bezat waardoor het kon regenen en kleine openingen, waardoor men het hemelsche licht kon zien flonkeren, een hemel, die de men schen als het ware in het middelpunt van hun voorstelling op sloot en waaraan de idéé»,on eindigheid" volkomen vreemd was een der- elijke eenvoudige voorstelling maakte het voor de menschen uit dien tijd wel gemakkelijk zich en denkbeeld van het heelal te vormen. Thans is de wetenschap zooveel verder, maar juist daardoor hebben wij het zooveel moeilijker. Wij kunnen ons geen goed denkbeeld van het on eindige heeial voorstellen, want Let bezwaar is de enorme afstanden waarme» -"e te mak-m bebben. Een sneltrein b.v. zou 200 jaar noodig hebben om naar de zon te rijden en onafgebro ken doorrijdende, 70.000.000 jaar noodig hebben om de dichtstbijzijnde vaste ster te bereiken. Men drukt dan ook de afstanden uit in licht jaren. Dat het licht, hetwelk in 1 seconde zeven maai den omtrek van den aarde kan afleggen, in een jaar een enorme aftand kan doorloopen is duidelijk. Het licht van de dichtstbijzijnde ster nu, heeft 4 jaar noodig om de aarde te bereiken. Sirins, de heldere ster, hier in den winter te zien, is 8 lichtjaren van ons ver wijderd en de lichtstralen, die thans van de Poolster komen en ons oog treffen, zijn 104 jaaj geleden naar onp. afgezonden. En er ziju sterren bekend, die 1000 on~10.000 lichtjaren van ons verwijderd zijn! Men heeft deze afstanden kunnen berekenen en daaruit ook de grootte van de hemel lichamen kunnen bepalen. Zoo is de zon meer dan een miilioen maal zoo groot als de aarde Geweldige kijkers stellen ons thans in staat nauwkeurige waarnemingen te doen en door de voortschrijding van de techniek, die het mo gelijk maakte, een groote kijker (er zijn er van 20 M. lang met een lens van 1 M. in door snede!) uren lang op hetzelfde punt van den hemel gericht te houden, heeft men scherpe fotografische afbeeldingen kunnen verkrijgen van hemellichamen die met het ongewapende oog niet te zien zijn. Door een projectie-lan taarn vergroot, geven deze foto's een duidelijk beeld, dat nauwkeurig en zoo lang men cal wil kan worden bestudeerd. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van den bouw van ons zonnestelsel, als onderdeel van 't z.g. Melkwegstelsel, bevattende 10 milliard zonnen dat in het groot den sterk afgeplat- ten vorm heeft van een horloge, wat tot gevolg heeft, dat van de randen de sterren dichter gezaaid lijken. De groote afbeelding van deelen van den sterrenhemel '.eken eveneens dicht be zaaid met sterren, d.w.z. zonnen als onze zon. Toch is dit maar schijn; de afstanden zijn zoo enorm, dat de ledige ruimte overheerscbend is in het heelal en dat de stof tegenover deze ruimte van bijna geen beteekenis is. Behalve het Melkwegstelsel, waartoe ons zonnestelsel behoort, zijn er reeds twee milllioen van der- eliike stelsels bekend. Stel daar eens tegenover de opvattting der ouden, dat de aarde het ver- louwenwekkende vaste middelpunt is van het heelal! Na de pauze werkte mr. Salm de tegenstel ling tusschen sterren en menschen verder uit en besprak nog tal van interessante bijzonder heden uit de leer der sterrenkunde. Een en ander werd verduidelijkt door de ver tooning van een groot aantal l'raaie lichtbeel den. TEEKENCOLLEGE „KUNST ZIJ ONS DOEL". De verloting van de Kunstwerken voor het steunfonds, aanvankelijk vastgesteld op einde December van dit jaar, is uitgesteld tot einde Februari 1931. De juiste datum zal nog nader bekend gemaakt worden. Om iedéreen in de gelegenheid te stellen de verschillende werken alsnog' te bezichtgen, zullen deze tentoongesteld worden in het Waaggebouw a/h. Spaame, vanaf 10 Januari tot en met 25 Januari 1931. Loten zijn nog verkrijgbaar aan het secre tariaat: Wagenweg 6 te Haarlem. FEESTAVOND IJSVEREENIGING „VOLHARDING". Zaterdagavond geeft de Usvereeniging „De Volharding" voor hare leden een feestavond in hotel-restaurant ..Lommeroord" aan den Hee renweg. HEEMSTEEDS! H MANNENKOOR „EXCELSIOR". Dinsdag 6 Januari had de eerste repetitie plaats van bovengenoemd koor. welke goed be zocht was. Na de pauze vond de bestuursver kiezing plaats, hetwelk bestaat uit de heeren P. Kuiper, voorz.; M. Mouw; v. Pel; Rene Kamp en P. Meijer. Een 35-tal zangers hebben zich reeds als lid opgegeven. De repetities worden geregeld Dinsdags te S uur gehouden in Lommeroord, alwaar nieuwe leden zich kunnen aanmelden. „KERK EN VREDE". Een ufdccling tc Heemstede opgericht. Dinsdagavond j.I. is te Heemstede een afd. van de vereeniging „Kerk en Vrede" opgericht, met aanvankelijk 30 leden, waarvan er 17 ter vergadering waren. Er werd een voorloopig bestuur benoemd, be staande uit mevr. Knot-van Stuyvenberg en de heeren B. Bruinsma en F. P. de Haan. Besloten werd, de propaganda krachtig ter hand te nemen en o.a. een openbare samen komst te houden, vermoedelijk op Dinsdag 10 Februari, waar als spreker hoopt op te treden dr. A. II. Kuiper, emeritus-predikant der Doops gezinde Gemeente te Amsterdam, die als onder werp zijner rede heeft gekozen: „De taak der Kerk ten aanzien van de vredesbeweging". Zoo spoedig mogelijk na deze openbare sa menkomst zal een ledenvergadering worden gehouden, waarin een definitief bestuur zal worden gekozen. ONGEVAL MET DOODEL1JKEX AFLOOP. Op den hoek HeerenwegLaan van Rozen burg heeft Vrijdagmiddag ee doodelijk on geval plaats gehad. Een vrachtwagen van de Bataafsche Import Mij., beladen met zes volle benzinevaten en be stuurd door den chauffeur v. d. M. uit Haarlem, kwam uit de Adriaan Pauwlaan, toen juist een auto, bestuurd door den heer R. uit Schevenin- gen, uit de richting Den Haag, op den Wagen weg naderde. Om een botsing té vermijden, week de chauffeur van den vrachtwagen uit in de richting van Haarlem en kwam links van den weg. Door het snelle draaien en vermoedelijk ook door de beweeglijkheid van de benzine in de niet geheel gevulde vaten, sloeg de auto om. Terzelfder tijd naderden de gebroeders Geerse, verplegers van de inrichting „Vogelen zang" te Bennebroek per fiets. Zij zagen uit de Adriaan Pauwlaan de vrachtauto komen, die, zooals zij meenden, de laan van Rozenburg in wilde rijden. Zij stapten dus van hun fiets om de auto te laten passeeren. Deze maakte op dat oogenblik de snelle draai naar rechts, en sloeg om, met het noodlottig gevolg, dat de 19-jarige P. Geerse door een vallend vat ben zine werd getroffen en tegen den grond sloeg, waarbij het zware vat hem den schedel verbrij zelde. De dood trad onmiddellijk in. Zijn broer, ie naast hem op het rijwielpad stond, kwam, evenals de chauffeur, met den schrik vrij. De motorpolitie, die dadelijk ter plaatse was stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de personenauto, een kleine Fiat, waarvoor de chauffeur van de vrachtauto was uitgeweken, geen overmatige snelheid bad, en reeds vóór het kruispunt door den bestuurder tot staan was gebracht. Per ï'ijwielbrancard werd bet stoffelijk over schot van den zoo jammerlijk om het leven ge komen jongen man naar het lijkenhuis op de openbare begraafplaats overgebracht. De vrachtauto werd in beslag genomen. BADHUIS HEEMSTEDE. In hel Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 29 Dec. 1930 t/m. 3 Jan. 1931 ge nomen 533 douchebaden. 40 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos badenop Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 7 volwassenen gebruik gemaakt. UITTREKSEL UIT HET POLITIERAPPORT. Dinsdagmorgen wilde de heer Van D., na met zijn auto op den Binnenweg alhier te heb ben stilgestaan, daarmede wegrijden. Juist op het oogenblik, dat hij wegreed, werd de auto gegrepen door een achterop rijdende tram. De auto werd een 20 Meter opgeduwd, waarbij deze in aanraking kwam met nog twee andere auto's, welke aan den kant van den weg stil stonden. Alle drie auto's werden beschadigd. Persoon lijke ongevallen hadden echter hierbij niet plaats. Gisterenmiddag had op den Heerenweg een doodelijk ongeval plaats. Een vrachtauto, waarop 5 gevulde benzinevaten waren geladen en bestuurd werd door T. W. v. d. M., wonende te Haarlem, kwam de Adriaan Pauwlaan uit rijden en wilde den Heerenweg richting Haar lem oprijden. Bij het oprijden van den Heeren weg kantelde de vrachtauto en vielen de vaten er af. Juist op dat oogenblik passeerden daar de gebroeders G.. wonende te Bennebroek, per rijwiel op het rijwielpad. P. G. was afgestapt, omdat hij die vrachtauto wilde laten passeeren, daar hij van meening was, dat die auto recht uit, de Laan van Rozenburg in zou rijden. Hij werd getroffen door een der vallende vaten en was oogenblikkelijk dood. Zijn broer ontkwam er aan, doordat hij de Laan van Rozenburg was ingedraaid. De politie onderzoekt deze zaak GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 6 Januari 1931. J. J. van Bommel, Molenlaan 5; T. Bosch, Havenstraat 4; J. H. Cox, Binnenweg 90: B. H. van der Reep, Lombokstraat 23. EEN DAMESKAPPERSCONGRES. Op 19 Januari a.s. wordt te Amsterdam een congres gehouden, speciaal bestemd voor Uameskappers. Het congres wordt uitgeschre ven door den Nederlandschen Kappersbond en de vraagstukken van den dag zullen er be sproken worden. De volgende referaten worden gehouden: „De toestanden in het dameskappersbedrijf" dooi- A. Olthof, Amsterdam. „De middelen tot verbetering", door J. G. Gonlag, Rotterdam. „Organisatie en Tactiek", door J. Comax, Amsterdam. Belangstellende vakgenooten kunnen tot 11 Januari a.s. Toegangskaarten aanvragen bij het secretariaat, Krammerstraat 41. Amsterdam (Zuid). Tel. 20669. C. van Oosizanenlaan 10 b/d Blauwe brug HEEMSTEDE - TELEFOON 28681. Het bekende ADRES voor permanent wave t7.50, permanei-r wave langhaar f 10.— Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen f 0.40 en wassclen f 0.40 IS BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA". Telefoon 15064. Aanbevelend. H. HUYBENS, Dameskaoper AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. DOOR SCHOU »V BROEKERSTRAAT 7. Halte Koediefslaan. (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL Nette wagens en coulante bediening. HEEMSTEDE. Opgave van 6 Januari 1931. Ondertrouwd: J. M. v. Bakel en C. Westcr- veld; J. H. Gijrath en J. M. Slikker. Bevallen' H. J. VerbeekHenni, d.; M. J. v. Altenade Goede, d.; N. H. DrosHorn, z. Overleden: A. Korver, 83 jaar, wed. van A Reijsdijk; P. Geerse, 19 jaar, ongeb.; G. J. M. v. Gelder, 26 jaar, ongeh. Zoolang deze Opruiming duurt, worden op alle niet geëtaleerde goederen Complete Meubileering Tegenwoordigheid van geest; Twee veekoopers waren op weg naar de markt, toen zij onderweg dcor een roover wer den aangehouden, die lien met een pistool in bedwang hield. ,Je geld of je leven!" riep de roover uit. „Een oogenblikje vriend", zegt de handelaar Levy. Hij trekt zijn portefeuille uit zijn zak, neemt er een bundeltje bankbiljetten uit en stopt ze zijn kameraad in de hand. „Salomon", zegt Lij. „ik was je nog 1200 gulden schuldig, hier heb je ze". 1=4 NAAML.VENN: J. D. POSTHUMUS' KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN WIJ zijn «pecialiteiten n: HAMILiE-DRUKWERKEM AANKONDIGINGEN voo-. GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UIÏNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU S VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2