LICh B. THj SANTEN Belastingzaken WILD. „selecta" Eerste Heemsteeclsche Courant. 10 tot 1000 kaars, Amsterdam O.Z. Voorburgwal 326i328 Telef. 31260 Heemstede Schouwbroekerstraat 7 Laat in den winter Fa. GEB Rs. REE OPBERGEN EN SCHILDEREN VAN TUINMEUBELEN. DAMES! M. P. KOOMEN i TOON PRIMA KWALITEIT. BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM - Telefton 10153 VAN HUIS&JANSEN JOH. PORTEGIES BURGERLIJKE STAND. Sigarenmagazijn Sigaren, Sigaretten en Tabak, uitsluitend uit de beste fabrieken. Import. Export. r—r naaml.venn: J.D. POSTHUMUS koninklijke stempelfabrieken ZIJLSTRAAT 51 DE BLOEMENTENTOONSTELLING VAN „ST. DEUS DEDIT". Het R.K. Vereenigingsgebouw is weer drie dagen lang het aantrekkingspunt geweest voor bloemenliefhebbers. De bloemententoonstelling, door de Vereeniging van Bloemenliefhebbers „St. Deus Dedit" georganiseerd, heeft ditmaal al heel sterk gedemonstreerd, dat de leden lief hebberij in het vak hebben. De tentoonstelling overtrof verre de twee vorige. Men moet wer kelijk respect hebben voor de moeite, door ieder besteed, om in de toch niet groote woonruimte zóóveel bloemen in bloei te krijgen, dat de kamerbroei weinig voor de kasbroei onder deed. Bjj het binnentreden van de zaal werd het oog dadelijk getroffen door een groote bloemen weelde. Een groote verbetering vergeleken bij vorige jaren was de veel fraaiere opstelling. Het middenvak was nu meer productief ge maakt door den aanleg van een drietal flinke perken en hyacinthen, In het mooiste perk was de inzending hyacinthen geplaatst van den 14-jarigen Behage. Door de meerdere ruimte kon de firma Van Empelen, die niet alleen het arrangeeren van deze expositie verzorgde, maar ook het zaal- ontwerp maakte, het geheel mooier inrichten. Het tooneel was geheel gevuld met de inzen dingen der scholen. Er dongen 6 scholen mede met ruim 900 deelneemsters en deelnemers, van wie 507 potten waardig gekeurd werden geëxposeerd te worden. Hier had de jury, die bestond uit de heeren Warmerdam, J. Bakker en H. Bierman, geen gemakkelijke taak. Al die ruim 500 pot jes werden apart beoordeeld. Ook hier was een zeer groote vooruitgang te bespeuren, wat zeker pleit voor de idee van de vereeniging, n.l. liefde voor de bloemen aan te kweeken bij de jeugd. Bij de opening waren aanwezig de burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn, voorts de beer H. J. Voors, secretaris van de Algsmeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, de heer C. Preyde, secretaris der afdeeling Heemstede, verschillende raadsleden, mevr. De VoogdDe Vogel, hoofden van 3choien en kinderen der hoogste klasse, de jury, de heeren Hoog, Nic. Roozen en C. Dix, besturen van verschillende organisaties en vele bloemist-patroons. De voorzitter, de hear J. Behage, hield een toespraak, waarin hi] allereerst een welkom tot den burgemeester en allen richtte en ver volgens dank betuigde voor de hulp, zoo onmis baar om de tentoonstelling te doen slagen, aan de patroons, die gratis ruim 1000 bloembollen beschikbaar stelden, en aan allen, die zoowel financieel als met geschenken de vereeniging in vaat stelden, talrijke prijzen beschikbaar te stellen. Van de scholeil hebben wij nu een wissel heiver, waarvoor aan de Bronsteeschool onze geinkwenschen, aldus de voorzitter. Dat deze belier aanleiding zij, dat er vele malen om ge- spaden zal worden, en om vol te houden. Psn is het woord aan burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn voor zijn openingsrede. Na een korte inleiding,' zei spr., te moeten erkennen, dat deze expositie de vorige weer ie kleur en kwaliteit overtreft. Zoo kweekt gij steeds meer liefde voor Uw vak. Wat betreft de schoolzendingen zegt spr., oh te verheugen, dat ook hier een groote i.o uitgang is te constateeren. Hulde aan der 'nderen zorg en toewijding. Zorg en toewij- i 'vf is noodig voor alles in het leven. De burgemeester eindigde zijn rede met het .1preken van de hoop. dat de tentoonstelling cu bijdragen tot nog grooteren bloei van de vereeniging en verklaarde vervolgens de ten toonstelling voor geopend. Behalve de beker, toegekend aan de Bron steeschool. werden de prijzen voor schoolinzen- dingen behaald door: Bronsteeschool: le prijs L. Luyken, 2e prijs .1. van der Heijden, 3e prijs A. Akkerman. Julianaschool: le prijs Gu Jutte, 2e prijs X. Kano, 3e prijs Letter A. St. Antoniusschoolle prijs Annie Bruins-nra, 2e prijs Corrie van Gurp, 3e prijs Annie Koomen. St. Jozefschool: le prijs J. Poecke. 2e prijs J. Verzeijlberg, 3e prijs P. Genemans. Openbare Lagere School Voorweg: le prijs Slientje van Maurik, 2e prijs J. Sloof, 3e prijs 11. Woudenberg. St. Augustinusschoolle prijs Jaap Weijers, 2e prijs Casientje van Noort, 3e prijs Nellie Jansen. Nic. Beetsschool: le prijs Piet Ruig haven. 2e prijs Diet je Hartsuyker, 3e pr. Otto IJtsma. Voor de inzendingen kasbroei en huisbroei béstond de jury uit de heeren Th. Hoog, Nic. Roozen Jacz. en Dix. Hun taak was geen ge makkelijke, daar het eene al mooier was dan het andere. Voor de inzendingen van leden kende de jury de prijzen als volgt toe: Kasbloei: le pr. en le extraprijs Gebr. Hage- man, 2e prijs en 2e extraprijs J. Behage. 3e prijs en 3e extraprijs P. J. Bos. 4e en 4e extra prijs J. Cauenberg. Voor huisbroei: le prijs A. en 2e extraprijs P, v. d. Linden, le prijs B. en le extraprij j G. Hageman Sr., le prijs C. en 5e extraprijs A. Leuven, 2e prijs A. en 3e extraprijs J. van der Linden, 2e prijs B. en 4e extraprijs C. Pij pers, 2e prijs C. en 6e extraprijs A. Weijers, 3e prijs A. en 7e extraprijs H. P. Warmerdam, 3e prijs B. en 8e extraprijs H. Bierman, 3e prijs C en 9e extraprijs L. Warmerdam, 4e prijs A. en 10e extraprijs H. Neeskes, 4e prijs B en lie extraprijs A. Behage, 4e prijs C. en 13e extraprijs H. Heemskerk, 5e prijs A. en 12e extraprijs J. Blom, 5e prijs B. en 14e extraprijs Th. Mooren. 5e prijs C. en 15e extraprijs G. Brouwer, 5e prijs D. en 16e extraprijs P. Steen voorde. De extracómmiesieprijs werd gewonnen door L. Warmerdam voor 3 pannen met Darwin- tulpen. de doortrekking'van lijn 4. Het Pebruart-nummer van „De Forens", het officieele orgaan van den Aigemeenen Bond van Forensen, vermeldt een correspondentie van de afd. Haarlem met de directie der N. Z. H„ betreffende de verbinding AerdenhoutAm sterdam, waarbij ook de doortrekking van lijn 4 ter sprake kwam. De afd. Haarlem schreef o.a.: De bewoners van het bloemenkwartier zullen natuurlijk prettig gestemd zijn als zij eerlang van de doortrekking van lijn 4 tot de Nieuwe Kwakel kunnen profiteeren. maar de bewoners van Aerdenhout zijn daarmede allerminst ge holpen en zullen zich zeer teleurgesteld gevoelen. Nu zegt U wel, dat dit .nieuwe eindpunt van lijn 4 in 12 minuten van Aerdenhout te bereiken zal zijn, maar in de eerste plaats wonen er maar zeer weinig menschen vlak bij Uwe halte Aerden hout en afgescheiden daarvan is 12 minuten, wat allicht 15 of 20 minuten wordt, heel wat en zijn de Aerdenihouters dus met die doortrekking absoluut niet geholpen. Zoudt U er toe kunnen besluiten om ons be langrijke bezwaren mede te deelen, die zich tot dusverre verzetten tegen de zoo zeer gewenschte doortrekking van lijn 4 tot. Aerdenhout? En zou als compromis, wellicht bereikbaar wezen een doortrekking van lijn 4 tot de spoorhalte Aer denhout, indien het dan volstrekt onmogelijk is lijn 4 tot de Tramhalte Aerdenhout door te trekken? Bij de doortrekking tot de 6poorhalte Aerden hout zou althans de nieuwe woonwijk ten Zui den en ten Westen van die spoorhalte al zeer gebaat zijn, terwijl de spoorhalte Aerdenhout voor de Aerdenhouters heel wat vlugger bereik baar is dan de halte Nieuwe Kwakel." Op dit schrijven werd door de Directie in de volgende bewoordingen geantwoord: ..In antwoord op Uw schrijven van 31 Dec. 1.1. 'meenen wij U te moeten berichten, dat onze op merking betreffende de tram als aangewezen verbinding voor de bewoners van Aerdenhout met Amsterdam niet in de eerste plaats op fo rensen sloeg. In den tijd, dat deze reizen, is de frequentie toch aanzienlijk grooter dan de 15- minutendienst. welke juist aanleiding tot klach ten gaf, zcodat naar onze meening ook door U op andere reizigers het, oog gevestigd werd. En voor deze reizigers is het einddoel in Am sterdam in den regel het stadscentrum. De redenen, die tenslotte niet tot de doortrek king van lijn 4 tot Aerdenhout hebben geleid, zijn' velerlei. Afgezien van die, welke door de op ritten van de viaduct en het enkblsporige baan- gedeelte daar ter plaatse, voor de exploitatie der dc:ï'gaande lijn ZandvoortAmsterdam ontstaan door de moeilijkheid een behoorlijk zij spoor te Aerdenhout te verkrijgen en van de vraag, dat wat voor de Aerdenhoutbewoners ter zake van een verbinding met het station geldt, everuens voor de bewoners van Bentveld geldt, zoodat een beginpunt van lijn 4 in Aerdenhout wellicht geen algeheele bevrediging zou geven, zijn het vooral financieele bezwaren (aanzien lijke verhooging exploitatiekosten, die door hoo- £bre inkomsten niet gedekt worden), die het op voeren der frequentie op een deei der lijn Haarlem—Zandvoort voorhands nog niet moge lijk maken. Tot uitbreiding van den dienst op lijn 4 verder dan het in ons vorig schrijven aangegeven punt, kan dus niet worden overgegaan. Te zijner tijd zal wellicht een algeheele uitbreiding van den dienst HaarlemZandvoort kunnen worden overwogen. Voorloopig zoo merkt de redactie van „De Forens" op moeten de forsensen, bewoners van Aerdenhout, zich dus maar tevreden stellen met de doortrekking tot de Nieuwe Kwakel. Wij hopen echter, dat de in de laatste zinsnede in zicht gestelde algeheele uitbreiding van den dienst Haarlem—Zandvoort reeds spoedig moge volgen. De succesvolle ontvangst onzer Fransche lampen in twee weken tijds verkochten wij honderden noopt ons, behalve de reeds eerder vermelde typen, thans ook minder courante soorten in voorraad te nemen. NU LEVEREN WIJ alle iampentypen in melkglas, daglicht mat, half mat of helder, in sterkten van bij prijzen, die zelfs een Harpagon doen besluiten twee of drie te koopeu. i|VALKENBURGEftSTft.53-55 TEbe6567 VEREENIGING VOOR WIJKVERPLEGING. Maandagavond hield bovengenoemde vereeni ging een vergadering in Hotel v. Ree. Voorzitter Dr. M. Colenbrander opende met een kort welkomstwoord, waarna voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Wegens ziekte der secretaresse. Mevr. v. d. PolGevers, gaf de voorzitter een uitvoerig jaarverslag der werkzaamheden over het af- geloopen jaar. Allereerst, wordt daarin hulde gebracht aan de beide wijkzusters, die in het afgeloopen jaar weer met groote ijver en toewijding hun taak hebben verricht. Deze werkzaamheden, wat betreft de wijk zusters, werden dit jaar nog uitgebreid, door dat zij beiden actief deelnamen aan het. hier opgerichte Consultatiebureau voor Zuigelingen, geleid door Dr. ten Brugge Cate. Provinciaal geneesheer voor Kinderziekten, waar zij een maal per week hulp verleenden. Dit consul tatiebureau mocht zich in korten tijd in een groote populariteit verheugen, zoodat het blijkt in eene groote behoefte te voorzien. Veel doen de zusters ook om dit nuttige werk te propageeren. Wat betreft Zr. v. Ketel, wordt haar arbeid voor de T.B.C.-bestrijding, benevens haar arbeid als zuster voor Maatschappelijk werk, zóó om vangrijk, dat zjj op het eind van dit vereeni- gingsjaar van de gemeente op een vast salaris is gesteld, zoodat zij als enquêtrice voor Zand voort kan bedanken. Door Zr. Derksen werden in 1930 3762 be zoeken gebracht bij 136 patiënten, daarenbo ven werd 92 maal hulp verleend in het wijk- gebouw. Zr. Pol bracht 3107 bezoeken bij 142 patiën- 'ten, terwijl zij verschillende malen de doctoren 'hielp bij kleine operaties en verschillende ma- en hulp verleende bij het vervoeren van zieken naar elders. Zr. v. Ketel bracht 1120 bezoeken bjj 93 patiënten, benevens 131 bezoeken maatschap pelijk werk in verband met T3.C.-bestrtjding. 8 patiënten werden uitgezonden, waarvan 2 naar Berg en Bosch, 1 naar Hoog Laren, 1 naar Blaricum, 2 naar de Clara-stichting, 1 naar Zandvoort, l naar de Sophiastichting en 1 naar Brederodeduin. Van materiaal als ligtenten, ligstoelen, "oaddegoed, sputumflacons enz. werd een druk gebruik gemaakt. 5 maal werd een kamer ontsmet. Hulde werd gebracht aan een 12-tal dames, die zich bijzonder beijverd hadden om nieuwe leden aan te werven. Op hen wordt nogmaals een beroep gedaan om te trachten alle inge zetenen tot deze nuttige instelling te brengen, wat kan, daar de contributie voor niemand een bezwaar kan zijn. Uit het verslag der penningmeesteresse blijkt, dat het nadeelig saldo van de wijkverpleging thans is f 438 cn dat van de T.B.C.-bestrijding f 1961. Dit nadeelig saldo is een gevolg van de vele verpleegdagen in sanatoria, wat een onkosten bracht van in totaal f 4416.80. Hier van komt een deel terug uit subsidie der ge meente, maar toch zal een groot tekort blijven. Een grootere toename van leden zal dan ook noodig blijken. Als leden der contróle-commi3sie werden be noemd de heeren Jac. Roest Sr. en C. Floris Sr., die, de boeken in orde bevonden hebbende, voorstelden, de penningmeesteresse décharge te verieenen. Door bedanken van Mevr. v. d. PolGevers, Mevr. WaldcötterBennes en den heer Leeu wenberg werden als bestuursleden gekozen de dames freule v. d. Goes, Mevr. Ledeboer en Ing. Duynstee. Dank brengt de voorzitter aan de aftredende bestuursleden voor het vele werk aan deze zoo nuttige vereeniging, in het belang van de lijdende menschheid, betoond. Hierna rondvraag en sluiting. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond bield de Onderlinge Tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en O." een druk bezochte ledenvergadering in café-restaurant Lommeroord. Na opening en notulen volgde eenige mede- deelingen. Op eene vraag van B. en, W. over de nood zakelijkheid van een wet op de bestrijding der rupsenplaag kon de vereeniging niet besluiten gunstig te adviseeren. Dank werd gebracht aan B. en W., die weder om een subsidie toezegde. Reeds lang is er een strooming om te komen tot een bindcursus. Een uitstekend vakman en leeraar is daarvoor bereid gevonden. stille omgang. De stille omgang zal dit jaar plaats hebben in den nacht van 21 op 22 Maart. Op 5 April a.s. zal het „Genootschap Stille Omgang" alhier 10 jaar bestaan. Dit feit zal worden herdacht met H. H. Missen in beide pa rochiekerken. I plattegrond' van velsen. De heer G. Eikelenboom te Haartem, be kend door zijn goed verzorgde uitgaven op cartographisch gebied, zond ons ter kennisma king zijn nieuwste uitgave, n.l. een plattegrond van de gemeente Velsen. Deze uitgave bevat twee kaarten, n.l. een- van de geheele gemeente- schaal 1: 10.000 en een van IJmuiden, schaal 1 5000, benevens een stratenboekje met ver klaring van de teekens op de plattegronden. De kaarten zijn in 6 kleuren op stevig papier gedrukt en geven voor het eerst hl fotografie de nieuwe sluisbouw te zien. De uitgave is tot stand gekomen met medewerking van het ge meentebestuur van Velsen, zoodat alle gege-, vens met cte meeste nauwkeurigheid konden, worden verwerkt. In een uitgebreide gemeente als Velsen. zullen deze keurig bewerkte kaarten zeer zeker in een behoefte voorzien, temeer daar ds prijs zeer billijk is. de prijsuitreiking. Oncter zeer groote belangstelling had Dins dagavond de uitreiking plaats van de prijzen van de gehouden bloemententoonstelling, ge organiseerd door de bloemistarbeidersvereeni- ging „St. Deus Dedit". De voorzitter, de heer J. C. Behage, felici teerde den bekerwinnaar, den heer p. v. d. Lin den, die in een zwaren kamp het f ra a te kleinood had veroverd, den vorigen bekerhouder, den heer Weijers als blijvende herinnering een kleine beker overhandigde, er den wenisch aan toevoegend, dat de strijd he volgend jaar nog spannender zou zijn. De beker is ten volle verdiend, aldus de voor zitter, dat erkenden deskundigen en ieekeu. Dank brengt de voorzitter aan allen, die heben medegewerkt tot het goed-slagen van deze derde tentoonstelling, die de vorige heeft overtroffen. Dit dankt zij deels aan de com missie, die zich alle moeite gegeven heeft, doch ook aan de broeiers, die veelal in zeer moeilijke omstandigheden zulke fraaie bloemen hebben gekweekt. Dank wordt ook gebracht aan het onderwij zend personeel voor de medewerking tot slagen der schoolinzendingen, de firma v. Amerongen, die die dagen zoo geheel belangeloos voor pret tige muziek hoeft gezorgd, aan de Jury voor haar niet onbelangrijke taak, aan den burge meester, die met een openingswoord er een meer officieel cachet aan heeft gegeven, en ten slotte aan deh concierge en diens echtgenoote, die geen moeite en zorgen lubben ontzien om de vereeniging ter wille te zijn. Hierna reikte de voorzitter der Commissie, de heer L. Warmerdam, de alrijke prijzen aan de winnaars, die bestonden uit fraaie kunst en nuttige huishoudelijke artikelen. Rest ons nog te melden, dat behalve de talrijke geschonken prijzen in programma vervat, van den heer A. Vennik een fraaie fruitmand was ontvan gen. Ook al. doordat de tentoonstelling vooral Zondag door veel belangstellenden is bezich tigd, mag deze 3e tentoonstelling een groot suc ces genoemd worden en reeds nu gaan stem men op om zoo mogelijk de volgende nog grootscher op te actten. het kappersblad. Bü het 40-jarig bestaan van den Nederland- schen Kappersbond is het Kappersblad, orgaan van genoemden bond, in een nieuw gewaad gestoken. Het verschijnt thans in een grooter Halte Koediefslaan. formaat en met een fraaien omslag in moder nen geest. Druk en illustraties zijn uitmuntend verzorgd, terwijl heel wat lectuur over het be drijf en tet organisatieleven wordt gegeven. Verschillende vakgenooten spreken in het Fe bruarinummer, dat ons werd toegezonden, goe de wenschen uit voor den groei en den bloei van den Bond en van het vak. UITTREKSEL UIT HET POLITIERAPPORT. Zaterdagmiddag reed op den Heerenweg de heer D.. wonende te Hillegom, met een auto achter een voor hem uit rijdende auto. Hij merkte blijkbaar niet tijdig «op, dat de be stuurder van het voor hem rijdende motor rijtuig van richting wilde veranderen, met het gevolg, dat D. om een botsing met dien auto te voorkomen, zijn stuur omgooide en tegen een langs den weg sta&nden boom reed. De auto werd licht beschadigd, doch persoonlijke onge lukken kwamen daarbij niet voor. Bij het achteruit rijden reed L. met een vrachtauto in de Bleekersvaart. De bestuurder wist er tijdig uit te springen en kwam met een nat pak vrjj. De auto is later met een kraan wagen weder op het droge gebracht. Zondagmiddag had op den Heerenweg hoek Zandvoortschelaan een botsing tusschen twee auto's plaats. J. K. kwam uit de richting Haar lem rijden en verzuimde een van de Zandvoort schelaan komende auto den voorrrang tot pas- seeren te geven. Gevolg was, dat de uit de Zandvoortschelaan komende auto werd aan gereden, waardoor beide auto's licht werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen hierbij niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Dolfveld, Geweer straat 19, Haarlem, een zweep; Kunze, Koe diefslaan 64, een zwarte hond; J. Jansen, Oude- manslaan 2, een hondenzweep; Kiebert, Bin nenweg 78, een klein zwart hondje. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een huis sleutel en een bruine motorhandschoen. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN- TE HEEMSTEDE. Opgave van 24 Februari 1931. J. Knook, Madoerastraat 21; P, Hofman, Irislaan 4; S. A. Nieuwzwaag, Orchideeën- laan 25; C. J. P. van Schaik, Binnenweg 97; J. M. van Bakel, Kastanjelaan 20: P. Holtring, Eikenlaan 35; B. C. Ledeboer, Achterweg 9. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 16 t/m. 21 Febr. genomen 469 douchebaden en 38 kuipbaden. Aan 22 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 15 volwassenen gebruik gemaakt. SPORT. H. T. C.—HEEMSTEDE. Heemstede I leed tegen Spaarndam een ge voelige nederlaag van 61, waardoor Spaarn dam zoo goed als afdeelings-kampioen is, ter wijl Spaarndam nog eens een veer laat, waar- ,door Halfweg II de kans zou krijgen, doch dit is haast niet denkbaar, vooral daar Spaarndam geen moeilijk program meer af te werken heeft. Het 2e van Heemstede deed goed werk om ,Droste II met 42 naar huis te sturen, waar door er nog een kleine kans bestaat voor de bovenste plaats, in ieder geval dan voor een. der bovenste plaatsen. Het elftal leverde hier mede een record door achtereenvolgens een half dozijn wedstrijden achter elkaar te winnen. A.s. Zondag gaan beide elftallen uit; het le naar D.O.A. en het 2e naar Droste II, beide om 10 uur. Het le zal de nederlaag van Zondag wel eenigszins goed maken door met een over winning' thuis te komen, terwijl Droste II alles in 't werk zal stellen om op de j.l. Zondag geleden nederlaag revanche te nemen. UIT HET H.B.C.-KAMP. H.B.C. heeft de zeer talrijke belangstellenden niet teleurgesteld. Dat was een vinnige kamp van twee gelijkwaardige ploegen, waarbij vooral de verdedigingen uitblonken. Zeker, Alsemgeest is een schitterende keeper, maar Kobus deed niet voor hém onder. En al is het dan waar, dat hij een bal achter de lijn stop'-e. ook Alsemgeest beging dezelfde fout, al direct in den aanvang. Dat de scheidsrechter belde goals niet opmerkte is tenslotte nog een ge lukkige beslissing'. Achterspelers als Vervloed en Uilenhoud stonden toch niet boven v. Bakel en Duinhoven. Als spil stond de groote Adelbroek vèr boven onzen kleinen P. Warmerdam. Maar de ge vreesde A. Alsemgeest kon toch weinig tegen hem presteeren. De gebr. Waimerdam hadden v.ij graag wat minder fanatiek zien spelen Vooral Jan was nogal eens gevaarlijk. Dat hem zijn plaats wel eens kunnen kosten. De H.B.C.-voorhoede was o.i. wat eigenzuch- tig. Als die nu eens stuk voor stuk dachten, dat een goal komt van de club cn niet van de spelers, dan zullen er wel meer goals komen; dat zag' men aan die eene kostbare goal, die wel door Tolido gemaakt werd, doch in dit geval toch van Martin kwam, doordat hy nu eens zelf niet schoot, doch fraai plaatste. Die eene goal tenslotte bracht de overwinning, maar ook een mooie sprong naar boven, wat uit onderstaanden stand blijkt. D. H. L. 16 11 3 2 25 60—21 1.56 Leonidas 13 6 4 3 16 4124 1.23 T.Y.B.B. 14 7 3 4 17 62—42 1.21 H. B. C. 14 6 3 5 15 30—20 i.07 G. D. A. 13 5 4 4 14 22—23 1.07 S. J. C. 15 7 2 6 16 47—52 1.06 Graaf Wille 12 5 1 6 11 2532 192 D. O. N. K. 14 3 4 7 10 24—34 0.71 Lisse 14 4 1 9 9 2050 0.64 J\ E. M. 13 2 1 10 5 28—4? ).38 i Jammer, u;t;. het terrein zoo modderi- as. Het was een geweldige glypaity, waardoor he Uw huis van binnen schilderen door 1. C. van Oostzanenlaan 10 b/d Blauwe brug HEEMSTEDE - TELEFOON 28681. Het bekende ADRES voor permanent wave f 5.— en f 7.50, permanent wave lang haar f 10Watergolf a f 0.90. Onduleeren A f 0.50. Knippen a f 0.40 en wasschen f 0.40 is BAAN 43, Dameskapsalon „GALL1A", Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Luxe-en Orthopedische Schoenmakerij Speciaal adres voor fijne reparaties. Zandvoortschelaan 135, Heemstede TELEFOON 26251. spel wel wat aan waarde verloor, maar zij, die deze terrein-omstandigheden in oogenschouw hebben willen nemen, zullen moeten erkennen, dat H.B.C. over een ploegje beschikt, dat er wezen mag. Ken niet minder belangrijke wedstrijd heeft Zondag weer op het H.B.C.-veld plaats. Dan krijgen wij de derby H.B.C. I—T.Y.B.B. I. T.Y.B.B. schijnt zich weer hersteld te hebben door Zondag in Loosduinen tegen G.D.A. 22 te spelen. Doordat de thuiswedstrijd H.B.C. T.Y.B.B. het vorige jaar te licht opgevat werd, verloor H.B.C. dezen wedstrijd en daarmede het kampioenschap. Voor H.B.C. een reden, om nu beter uit te kijken, al is er nu het kampioen schap niet mee gemoeid. Maar toch staat er wel iets op het spel, n.l. de 2e plaats. In ieder geval zien wij Zondag een H.B.C.- ploeg, die in fairen strijd de beide puntjes wil veroveren. En nu geen quaestie, wie de goaltjes maakt. Als H.B.C. wint, dan wint het heele elftal. H.B.C. II gaat naar Concordia. H.B.C. III ontvangt om 12 uur Victrix, niet veel pleizier van dit bezoek zal beleven. H.B.C. IVS. J. C. wordt vermoedelijk op Bronstee gespeeld. OP HET SPORTPARK. Hier een belangrijke wedstrijd, n.l. Geel Wit I India. F. HEEMSTEDE. Getrouwd: Th. v. ReijnH. H. Hartsuijker. G. PoolG. Schuddeboom. Bevallen: M. E. C. Apswoudede Vries (d. J. P. Breukels—v. Rooijen (z.). Overleden: L. Weijers, 52 jaar, echtgen. van G. J. v. Zonneveld. Binnenweg 97, HEEMSTEDE, Tel. 28545. Aanbevelend, C. J. P. van Schalk. WIJ zijn specialiteiten in: FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor: UITNOODI GINGEN GEBOORTE DANKBETUIGINGEN VERLOVING MENU'S ONDERTROUW VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2