„SELECTA" GEBRS. REE Alle Schilderwerken. Eerste Heemsteedsche Courant. Bloemenmag. M. v. GESTEL Ilfll I) Wed. P. KOOMEH S im Gierstraat 39, HAARLEM Telefoon 10153 VAN HUIS* JANSEN Luxe- en Orthopedische Schoenmakerij Speciaal adres voor fijne reparaties. JOH. PORTEGIES - H. A. PRENEN Zandvoorlschelaan 135 - Iele!. 26261 - Heemstede Zandvoortschelaan 230 - lelef. 26596 - Bentveld DAMES BURGERLIJKE STAND. Sigarenmagazijn Sigaren, Sigaretten en Tabak, uitsluitend uit de beste fabrieken. Import. Export. SPORT. Predikbeurten. winkels zijn uit den booze tenzij zeer bijzondere redenen het bestaan van deze winkels eischen. Spr. breekt voorts een lans voor de rechts positie van handelsreizigers en agenten. Vervolgens behandelt spr. het provinciaal be leid en de taak van het provinciaal bestuur, daarbij wederom wijzende op het streven van de Vrijz. Democraten voor het steunen van de economische zwakkeren en het bevorderen van de eenheid van ons volk tegen reactie en revo lutie. Spr. wijst tenslotte op het verkeerde van te stemmen op dwergpartijen, waardoor vele stemmen verloren gaan. zooals de laatste ver kiezingen in Groningen weer hebben aange toond. Wie zijn stem uitbrengt op een dwerg partij speelt in de kaart van andere partijen, die tegenstanders kunnen zijn. Met een opwek king om te stemmen op de Vrijz. Democra tische partij eindigde Mr. van Dam zijn inte ressante rede. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkele aanwezigen gebruik ge maakt. Hierbij kwam o.a. de wensehelijkheid ter sprake om in Heemstede een afdeeling van den Vrijzinnig Democratischen Bond te stich ten, waarvoor echter de voorzitter het oogen- blik niet geschikt achtte. Heemsteedsche kiezers, die sympathiseeren met den Vrijzin. Democratischen Bond kunnen zich aansluiten bjj de Groep van Vrijzinnige Kiezers, waarmee wordt samengewerkt. Hierna sloot de voorz. met een woord van dank de bijeenkomst. VERKOOP „EMMABLOEM". De datum van de verkoop der Emmabloem ten bate der T.B.C.-bestrijding is voor deze ge meente vastgesteld op a.s. Woensdag 29 April. Ook nu weer hoopt het Comité op een ruime ontvangst. En die is alleen mogelijk als een gorot aantal dames zich beschikbaar stelt het bloempje te verkoopen. En om nu van succes verzekerd te,zijn, moet dit aantal groo- ter worden dan het nu is. Toe, dames, toont eens «en goed hart te be zitten voor de lijcicr.de menschheid. Het is zoo heerlijk eens iets extra goeds te doen. Even de vrees opzij gezet. Eenmaal aan het verkoopen zult U er pleizier in krijgen en zal de dag U veel te kort vallen. Doet U het? Ja? Geef U dan zoo spoedig mogelijk op hij mevr. Ledeboer, Achterweg 9, naast de Ned. Herv. Pastorie. VERGADERING R.K. KIESVEREENIGING. Hedenavond vergadert de R.K. Kiesvereeni- ging in het R.K. V ir.grgebouw aan den Heerenweg. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Bespreking over het door den V. .ezings- raad vastgestelde politiek advies voor de Gemeenteraadsverkiezing. 4. Stemming voor het politiek advies. 5. Rondvraag en sluiting. Zij, die verhinderd zijn, kunnen alsnog komen stemmen over het politiek advies op Zondag 26 April a.s. van 812.30 in het R.K. Veree nig ingsgebouw. I'ROP.-VERG. R.-K. KRUIS VERBOND MARIA VEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging geeft Zondag 26 April een grooten propaganda-feestavond in de groote zaal van het R.K. Vereenigings gebouw. De dames-tooneelverecniging „Vic toria" uit Haarlem, een gezelschap, dat in Haarlem een goeden naam heeft en daar steeds volle zalen trekt, zal opvoeren het blijspel in 3 bedrijven, getiteld „De familie Schelvis". Kap. Leesberg zal een kort propagandistisch woord spreken. Kap. Leesberg is bekend als een aangenaam en gezellig spreker, dus be hoeft men niet te vreezen voor droge kost. De kosten zijn enkel eenige slijtage aan sohoenen, overigens is alles vrij. Natuurlijk verwacht het bestuur als tegen prestatie voor de kosten en riloeite, die zulk een avond meebrengt, een groote belangstel ling. Om zich een goede plaats te verzekeren kome men vroeg, daar zelfs plaatsbespreking met het gebruikelijke dubbeltjes-offeren achter wege blijft. Dus Zondagavond houde men vrij voor een gezoek aan het R.K. Vereenigingsgebouw. ACTIE S CHOE N*M AKERS PATROONS - VEREENIGINGEN. Het actie-comité der Schoenmakerspatroons- vereenigingen voor Haarlem en Omstreken, onderafd. der Nederlandsche bonden; heeft opnieuw een actie ingezet om de aan dacht van het publiek er op te vestigen, toch goede schoenen te dragen en deze vooral bij een vakman te laten repareeren; overtuigd als dit comité is, dat een zeer groot deel van her publiek nog nimmer goede reparatie heeft ge zien. terwijl toch goede schoenen van groote waarde zijn voor de voeten en op den duur het dragen van goede schoenen benevens goede reparatie voordeeliger is. GYMNASTIEK. FEESTAVOND „VOOR ONS GENOEGEN". Verleden week Donderdagavond 16 April had in het gymnastieklokaal van de O. L. School aan den Voorweg alhier de eerste onderlinge feestavond plaats van de gymnastiekclub V. O. G. (Voor Ons Genoegen). Leider de heer C. W. Kouw. Om half zeven reeds werd begonnen met het eerste punt van het programma: een kort openingswoord van den leider tot de belang stellenden en vele ouders van de club-leden. Daarna begon de opmarsch, onder piano begeleiding. van de drie groepen: meisjes, dames en jongens, ongeveer 50 tezamen. De helderwitte blouses met zwarte strik en de zwarte rokjes en kousen fleurden het geheel aardig op, vooral als de gymnasten in de i(j -n in de pas de zaal rond marcheerden; zelfs de achterhoede, welke gevormd werd door til^el stevige kleuters, paste zich goed aan en iieoen dapper mee. Het programma werd nu verder gevolgd cn roo kwam nu aan de beurt: Marsch vooi de i .isjes, gevolgd door looppas en oefeningen op plaats. Marsch voor de jongens, ook gevolgd or looppas cn oefeningen op de plaats. Even- zoo de uames. Daarna brugoefeningen voor de meisjes, jongens cn de dames. Hierna werd een kwartier gepauzeerd; onder- v ijl werden de deelneemsters cn deelnemers ge- tracteerd. Na de pauze begon men met bokspringen voor alle drie de groepen; ook gaven de meisjes de beurt. Tenslotte tremplinhoogspringen. Maar er stond nog meer op het program. Iets, wat alle medewerkenden dien avond tot nog meer energie aangespoord hield. Er stond in de zaal ergens een tafel. Op die tafel lagen een serie mooie prijzen uitgestald. Ook was er dicht bij die tafel een jury gezeten met ieder een groote lijst voor zich met alle namen der leden. Ieder lid kreeg dus punten. De jury kende daarna de volgende prijzen toe. (Hoogste aantal te behalen punten bedroeg 120). Meisjes t/m. 13 jaar: le prijs 99 punten N. Molhoek: 2e prijs 88% p. A. RemeiSe pr. 88 p. A. Hartog; 4e pr. 86 p. P. Bigot; 5e pr. 85 p. G. Schrier; 6e pr. 83 p.; B. v. Groningen; 7e pr. 81 p. R. Kuypers; 8e pr. 79 p. E. Boudewijn. Troostprijs Gerda v. Sluisdam. Dames: le prijs 100 punten L. Houben: 2e pr. 92 p. E. Houben; 3e prijs 90 p. F. Kluen; 4e pr. <59% p. T. Lieffering; 5e pr. 881p. J. de Herder; 6e pr. 88 p. A. Hoeben; 7e pr. 87 p. N. v. d. Vegt; 8e pr. 86 p. R. Waasdorp; 9e pr. 83 p. R. Boot. Jongens: le pr. 93 p. R. Emmer; 2e pr. 87 p. W. v. Runt: 3e pr. 86 p. Th. Lieffering; 4e pr. 83 p. J. Nieuwenhuyzen. De jury lette er vooral op. of de oefeningen correct afgewerkt werden, dit is een groote factor bij de gymnastiek. De leider had het geheel goed in zijn macht en er bleek dan ook ernstig geoefend te zijn. Als voorwerkster was mej. Elly Willmsche vooral aan de brug uitstekend. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. De uitslag van de verkiezingen voor de Prov. Staten in de gemeente Heemstede, luidt als volgt: Totaal aantal uitgebracht 6587 stemmen. Van onwaarde 286 stemmen. Lijst 1. Chr. Hist. Partij 1048 st. Ljjst 2. Chr. Dem. Partij 84 st. Lijst 3. Plattelanderspartij st. Lijst 4. Middenstandspartij 157 St. Lijst 5. Vrijheidsbond 992 st. Lijst 6. R. K. Staatspartij 2350 St. Lijst 7. Staatsk. Ger. Partij 33 St. Lijst 8. S.D. A. P. 669 St. Lgst 9. Rev. Soc. Partij 32 St. Lijst 10. Lijst dr. M. de Hartogh St. Lijst 11. Herv. Ger. Staatspartij 30 St. Lijst 12. Anti-Rev. Partij 533 St. Lijst 13. R.-K. Volkspartij 7 St. Lijst 14. Vrijz. Dem. Bond 328 St. Lijst 15. Comm. Partij 38 St. JUBILEUM VISCHCLUB „DE DAGERAAD". Op 26 April bestaat bovengenoemde club 5 jaar. Omdat deze datum in den gesloten visch- tijd valt, moet de herdenking van dit jubileum uitgesteld worden. Het plan bestaat nu om in Juni een visch- concours le houden, terwijl voor de leden zelf een onderlinge wedstrijd op het program staat. DE VOGELFILM. De onderlinge tuinliedenvereeniging „Aerden- hout en O.", zich in den regel bepalend tot ten toonstellingen, keuringen van planten en bloe men en excursies, had zich nu eens op een ander terrein begeven, hoewel van even groot belang voor den tuinbouw, n.l. de vertooning van de Vogelfilm, voor dit doel welwillend afgestaan door den WelEd. Heer A. Burdet uit Overveen. Maar nog van grooter belang was, dat het bestuur zich de medewerking verzekerd had van den heer J. Drijver, iemand, die een uit gebreide studie heeft gemaakt van het leven der vogels, en die bereid gevonden was het een en ander uit die vogelwereld te vertellen. In zijn openingswoord dankte de voorzitter voor de vrij groote belangstelling, en daarmede in het bijzonder wethouder Dr. E. A. M. Droog, vertegenwoordigend B. en W., welk college zoowel financieel als anderszins het werk der Vereovdging steunt. De vogels, aldus de voorzitter, zijn trouwe bondgenooten van den tuinman, door het ver nietigen van insecten. Zonder vogels zou er van den land- en tuinbouw weinig terecht komen. Om meer liefde voor de vogels te kweeken, aldus de voorz., was deze filmavond georgani seerd. De heer J. Drijver, daarna het woord krij gend. zegt, dat in de oude tijden Holland eer. vogelland is geweest, een gevolg van de tallooze plassen, moerassen, rietvelden en bosch en hoe bij de komst der Romeinen in ons land men er horden aantrof, levend van vogels en eieren. De vogelstand in in de laatste jaren enorm achteruit gegaan, een gevolg van het dooden der vogels en het wegnemen der eieren, be nevens het oroogleggen van vele plassen, en in het begin dezer eeuw zag het er voor vele vogelsoorten somber uit. Maar er is een kentering gekomen, vooral na 1905. toen gesticht is de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Zoo erd het Naaröermeer behouden, benevens een 2200 H.A. groot terrein bosch-hei in de buurten ,-an Arnhem, waar in samenwerking met de Vereeniging tot bescherming van Vogels, deze een veilige broedplaats kregen. Uitvoerig bc handelt inleider het groote aantal vogel3, dat op deze wijze gespaard is gebleven, ten deele voor ons pleizier, maar vooral ook voor het verdelgen van insecten en hunne larven. Dank zij het werken van beide Vereenigingen heeft de wetgever begrepen, dat de vogel be schermd moet worden, zoodat nu nog maar 9 soorten onbeschermd zijd. Zelfs spreeuw en lijster, in sommige tijden eerste klas dieven, maar die nochtans vaak een absolute mislukking van den oogst helpen voor komen. Hoe meer men, aldus inleider, in de natuur rondzwerft, hoe meer men tot de overtuiging komt, dat voor iedere vogel een rol is weg gelegd. Inleider besluit zijn zeer interessante causerie met den wensch, dat de band tusschen de Ver eeniging tot bescherming van Vogels en de land- en tuinbouw steeds nauwer tot elkander zal komen. Hierna volgt de film, het leven der vogels het broeden, het voederen der jongen, kortom, een film in 2 deelen, waarbij bijzonder uitkomt het nut der vogels, vooral tot vernietiging van zoo talrijke insecten, die verdwijnen in de maagjes van het jonge volkje, ook o.a. hoe de Torenvalk een muizenverdelger is bij uit nemendheid. Tenslotte zien wij hoe, bij een goede behan deling, de dieren vrjj mak worden, zoodat zelfs Vol bewondering sloegen de talrijke bezoe kers het interessante vogelleven gade. Alle aan wezigen zullen tenslotte hebben ingestemd met den heer Drijver, dat wij de vogels noodig heb ben, maar ook dat wij én de Vereeniging tot behoud van Natuurschoon én de Vereeniging voor 't beschermen van Vogels moeten steunen. Met een dankwoord aan den heer Burdet voor de film en den heer Drijvers voor zijn heldere uiteenzetting sloot de voorzitter deze zeer interessante filmavond. KINDERMIDDAG A.VJR.O. Het A.V.R.O.-eomité Haarlem organiseert 'n tweeden kindermiddag op Zaterdag 2 Mei a.s. in den Schouwburg Jansweg. Mevrouw Antoi nette van Dijk zal liedjes en vertellingen voor dragen, begeleid aan de piano door mevr. De RidderSpaans. De heer Henri Nolles vertoont de poppenkast en goochelt. Plaatsbespreking vanaf 27 April eiken dag van 104 uur op vertoon van Luistervinken- diploma 1931 voorzoover deze niet bij den eer sten kindermiddag werden afgestempeld, aan den Schouwburg Jansweg. Men zorge er vroeg bij te zijn; de vorige maal was de zaal in enkele uren uitverkocht. A.V.R.O.-ACTIE. Landdag in Alkmaar op Hemelvaartsdag. Op Hemelvaartsdag 14 Mei a.s. organiseeren een aantal A.V.R.O.-comité's in Noord-Holland een provincialen landdag in Alkmaar. Ook Haarlem za! aan dezen landdag deelnemen. Per trein, autobus, auto en fiets zal men zicb naar Alkmaar begeven, waar op het Doelenplein wordt samengekomen. Nadere bijzonderheden worden nog bekend gemaakt. De A.V.R.O.- luistervinken kunnen hun Hemelvaartsdag in middels vast voor deze betooging reserveeren. BADHUIS HEEMSTEDE; In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 13 t/m. 18 April genomen 604 douchebaden en 47 kuipbaden. Aan 36 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 24 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 6 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE, Opgave van 21 April 1931. G. van Kuyk, Timorstraat 16; J. F. W. Dries- sen, Jb. van Ruisdaellaan 38; F. H. G. A. de Jonge, Jos. Israëlsplein 5; M. H. Sliggers, Heemst. Dreef 123; P. Waayer, Heerenweg 86; C. Weinholt, Kerklaan 17. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij E. Koiter, Spaarnzicht- laan 2a, een knipmes. B. Waasdorp, Iepenlaan 22, een kinderjasje. Amelrooij, Laan v. Rozen burg 32, een dop van een auto. P. J. Kwast, Hoofdstraat 54, Hillegom, een nummerplaat van een motorrijwiel. Bankastraat 86 een rozenkrans. Lintvaart, Cicialaan 21. een bro che. Loeff, Postlaan 11, twee tienrittenkaar- ten. H. Wortel, Kruisweg 1098, Haarlemmer meer, een melkbus. L. Rupken, Kloppcrsingel 37 Haarlem, een hond. H. Ruijsenaars, Biiram- weg 145, een portemonnaie met inhoud. S. Vol- lega, Drieheerenlaan 38, een kinderportemon- naie met inhoud. J. van der Hulst, Voorweg 21, een paar glacé handschoenen. L. van Gronin gen, Sumatrastraat 14, een groentenmandje. J. Westefeid, Landzichtlaan 59, een kinderporte- monnaie met inhoud. Blokker. Billitonstraat 7. een heerenhandschoen. Zorge. Kerklaan 49, een jongenscape. M. van der Sluis, Valkenburger- laan 25, een zilveren vulpotlood. S. Verhoef, Raadhuisstraat 62, een broche. H. J. te Mar- velde, Cloostcrweg, een rijwielbelastingmerk. Booms. Kastanjelaan 14, een Lipssleutel. G. Leuven, Molenwerfslaan 68, een Engelsche sleutel. H. van Zutphen, Hasenbroekstraat 7, Haarlem, een vulpotlood. Mej. van der Ham, Laan van Rozenburg 21, een. armbandje, IJsel- muiden, Frankestraat 13, Haarlem, -een tuin- ilang. Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een halsband, een nummerbewijs van een honden kar, een paar heerenhandschoenen, een sleu tel met ring, een kindermuts en een pakje met inhoud. LEIDSCHEVAART 348 bij Schouwtjesbrug Je adres voor Bloemen, Planten, Prima Bloemenzaad -Bollen, enz. Bloemwerken voor elke gelegenheid. zorgde voor goede muziek, de „Enthousiasten", een gezelschap dames, dat bij de wedstrijden steeds de ploeg aanmoedigt, zorgde nu voor eene verrassing door het alleszins schitterend vertolken van het blijspel „De groote erfenis", en oogstte minstens evenveel bijval van de voetballers als deze oogsten van de dames, als de winnende &oal gescoord wordt. Het duo Harjan is een heel geestig humo- ristenpaar, dat de aanwezigen uitstekend wist te amuseeren, terwijl verschillende gelukkigen nog een aardig prijsje mee huiswaarts namen, als gevolg van eene verloting, waarbij handige dametjes met hun loten wel raad wisten. Alles bijeen een prettige dag en avond. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. H.B.C. II gaat naar Concordia. Te hopen is, dat er fraai gespeeld wordt, in ieder geval ver wachten wij dit van de H.B.C.-ers. Spelen om het spel s.v.p. H.B.C. III ontvangt om 12.30 B.S.M. I. De hoeveelste nederlaag? Om half 3 H.B.C. IV—S.J.C. III. F. H. T. C.—HEEMSTEDE. Wegens het slechte weer van j.l. Zondag kon de wedstrijd tegeri Vliegende Vogels geen doorgang vinden-. SERIE WEDSTRIJDEN HALFWEG. Aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door Halfweg, zal Heemstede met 2 elftallen deel nemen. Deze wedstrijden zullen in Mei en Juni plaats vinden. De prijzen voor de nederlaag wedstrijden van Heemstede, welke deze week geëtaleerd waren bij den heer Fr. Rot, Sigarenmagazijn Raadhuisstraat, zullen den volgenden week tentoongesteld worden bij den heer A. W. Graas, Borneostraat 24. Aanstaande Zondag zal het 2e elftal een bezoek brengen bij D. C. O. Ook een aspiranten elftal zal tegen deze vereeniging zijn geluk eens beproeven. Voor de nederlaag wedstrijden van Heem stede, welke vermoedelijk 3 Mei a.s. zullen be ginnen, zijn uitgenoodigd: Voor afdeeling A T. H. B. IIHillegom II, D. I. O. II—D. O.A. I. Voor afdeeling B.: Spaarndam HSpaarne- vogels III. Damiaten II—V. V. H. III. H. P. C.-XIELWS. Waterpolo-uitslagen H.P.C. II en IH-comb.D.W.R. II H.P.C. I—Dolfijn- I 4—1 3—10 «WB. prima KWALITEIT. BiLUiKE PRIiZEH. J, C. van Oostzanenlaan 10 bij de Blauwe brug Heemstede Telefoon 28681. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. met bekende ADRES voor permanent wave f 5,- en f7.50, permanent wave lang haar f 10.-, Watergolft) f 0.90, Onduleeren a f 0.50 Knippen a f 0.40 en wasschen f 0.40 is BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA", Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper cn damesgroep ieder een keurigen stand te de Torenvalk vph het nest kan genomen wor- 7*n. Vervolgens kwam het hoogspringen aan -uen zonder tegenspartelen/ HEEMSTEDE. Ondertrouwd:; L. J. Steenvoorden-W. E. G. Lensen; J. W. KloetJ. A. A. Mascini; J. J. JungerhansP. Ch. M. v. Bemmel; P. J. Fa belJ. H. Ree; A. BruggemanJ. M. Swenne- ker. Getrouwd: J. H. SauerF. Ch. Pauw; H. VermeulenM. Hendriks; J. C. GoslikA. S. de Gruijter. Bevallen: J. M. Jansenvan Bakel (doch ter) :K. de BergPiaon, (dochter)A. J. Leu venv. <1. Linden, (dochter). Overiedcn: A. Steghgers, 90 jaar. wed. G. Gatsonides; A. E. v. d. Schleij, 71 jaar, wed. J. Eweg. H.P.C.-conib.D.W.R. II. De opstelling van H.P.C. was; B. J. Moolenaar Ch. Kemper B. Bal Philippo O. V. Wijk H. Müller Stuifmeel H.P.C. is het eerst bij den bal, doch de aan val levert niets op. H.P.C. is sterker, echter zij weet dit niet door doelpunten uit te drukken, wat te wijten is aan het ondoordacht plaatsen. D.W.R. heeft het eerst succes, als Moolenaar te ver voor zijn goal ligt geeft de linksvoor een boogschot, dat voor Molenaar nu te hoog is. (01). Na het uitzwemmen zwemt Bal op. hij krijgt den bal goed geplaatst en met een hard scl-.ot is de 3tand gelijk. (11). Spoedig hierna heeft Muller succes. (21). Hierna is het rust. Na rust valt H.P.C. fanatiek aan. Het is wederom Bal, die scoort. (31). Thans is D.W.R. weer iets sterker, maar hun aanvallen worden steeds door Philippo afgebroken door zijn vele overtredingen.Even voor het einde krjjgt Mtlller den bal, een goed schot volgt en het is 4—1. Spoedig fluit scheidsrechter Höls- ken het einde van dit nuttig oefenpartijtje. Wedstrijden. Vrijdag' 24 April, om 8 uur, speelt H.P.C. I tegen D.J.K. I in zwembad de Heiligemveg. De opstelling is: L. Kohier A. J. Braam H. Leyenaar F. W. Moolenaar J. Uitendaal J. Kooyman N. N. De linksvoor is nog niet bekend. Op denzelfdcn avond spelen H. P. C.-adsp. •A.M.V.J. en H.P.C.-comb.—A.M.V.J., om S.30 in (het zwembad der A.M.V.J. Vertrek 7.30 van Haarlem. De opstellingen zijn: Adspirnnten. Binnenweg 97, HEEMSTEDE, Tel. 28545 Aanbevelend, C. J. P. V311 Schalk oud-Stuurman Koopvaardij. Ie klasse: UIT HET H.B.C.-KAMP. Zondag vierde H.B.C. haar jaarfeest. Dit be gon des morgens met een kerkelijke viering en na afloop een gemeenschappelijk ontbijt in het R.K. Vereenigingsgebouw. Een 80-tal leden met enkele dames zaten aan de gezellig ver sierde ontbijttafels, keurig in orde door de goede zorgen van den concierge. Des middags zou het een aardigen voetbal middag worden. T.Y.B.B. zou als gast van het eerste fungeeren, doch moest een competitie wedstrijd spelen en Teijlingen was verhinderd. In een vervelenden regen werd toen maar wat getrapt tusschen I en II. Het 3e zóu bijna gelijk gespeeld hebben, als er op het laatst geen penalty gekomen was. Dit had het derde punt geworden!!! Maar om dat het 3e toch degradatiewedstrijden moet spelen, trok men er zich weinig van aan. H.B.C. IV klopte B.S.M. IV 'met 6—2 en H.B.C. VIII verloor van V.V.F. met 4—1. Wat betreft het eerste elftal zij gemeld, dat T.Y.B.B. Zondag van Lisse won. waardoor H.B.C. door een slechter doelgemiödelde op de 3e plaats is geëindigd, achter T.Y.B.B. Toch nog een mooie prestatie na zoo'n slecht begin. Zondagavond vierde H.B.C. feest. Een goed bezette zaal, hoewel wat veel „grut" met al die junioren, en een aparte avond zou o.i. wel aan te bevelen zijn. Vele ouders haddm aan de uit- noodiging gevolg gegeven. En het was er echt prettig. Strien's band P. Nelis v. d. Zouwe Stuifmeel A. Amerongen Müller Peters Combinatie A. v. Huissteden v. Beek B. v. Wijk v. Zadel N. N. O. v. Wijk Collet De rechtsbinnen is nog niet aangewezen. Zondag 26 April. A.Z. IH.P.C. I in Amsterdam. Zevental zie boven. Tevens speelt op dienzelfden middag Neder- landsch Jeugd-zevental tegen Kikvorschen en de dames H.D.Z. tegen A.D.Z. Woensdag 29 April in Stoofs Bad: H.P.C. I—Otter I Hilversum DISTRICT HAARLEM EN OMSTREKEN VAN DEN NED. R.-K. DAMBOND. Persoonlijk Kampioenschap. De wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap zijn reeds ver gevorderd en thans kun nen we eenige sprekende cijfers publiceeren. Zooals uit onderstaand staatje blijkt, is bet dit jaar tot een heftige kamp gekomen en valt omtrent een beslissing of aanwijzing van den kampioen nog niets met zekerheid te zeggen In elk geval staat vast, dat N. L. Somers de beste kansen heeft, doch op den voet wordt gevolgd door twee ernstige candidalen, t.w. H. Rump en P. Hollenberg. In de tweede klasse zijn ook nog slechts enkele partijen te spelen. Jammer, dal hier de deelname niet grooter is, daar het meerendeel der jongere leden zijn verhinderd. Toch zijn deze wedstrijden voor hen een goede training, vooral daar in het komende seizoen in de wedstrijden om liet clubkampicenschap van H. en O. in de verschillende klassen zwaar zal moeten worden gestreden. Die stand is momenteel: H. Rump 5 4 0 1 8 1.60 N. Somers 7 5 1 1 11 1.57 P. Hollenberg 5 3 1 1 7 1.40 P. Mid 8 4 2 2 10 1.25 J. Warmerdam 8 4 1 3 9 1.13 G. Zeeuwe 6 2 1 3 5 0.83 J. Fictoor 7 1 1 5 3 0.44 J. Willemse 7 1 1 5 3 0.44 G. Rump 5 1 0 4 2 0.40 He klasse J. Lucas 3 2 1 0 5^ 1.67 L. J. Flares 3 1 1 1 3 1.— C. v. Dam 4 2 0 2 4 1.— M. Veenendaal 3 1 0 2 2 0.67 M. Homberg- 1 0 0 1 0 0.00 Het zij ons vergund hieraan toe te voegen, dat de belangselling voor de R. K. Dambewe- ging, in het bijzonder voor het Pers. Kamp., zoowel wat de damliefhebbers zelf betreft, als de publieke belangstelling, dit jaar uiterst ge ring is. Dit geeft ons aanleiding langs dezen weg een aansporing te geven, de afd. Haarlem Omstr. metterdaad meer te steunen en vei- trouwen wij, dat deze laatste wedstrijden zich in meer belangstelling zullen mogen verheu gen. A.s. Vrijdag worden de wedstrijden weer voortgezet in het R. K. Vereenigingsgebouw, Heereweg, Heemstede. De 3de klas wedstrijden hebben reeds een aanvang genomen en zullen gespeeld worden in het Clubgebouw van S.D.O., Teijlingerplein Haarlem. Hieraan nemen verschillende Heem steedsche dammers deel. 3 wedstrijden zijn gespeeld: J. Besselink wint van N. Koedooder; P. de Haas remise met Th. Warmerdam; B. v. d. Weijden wint van P. de Haas 1 Mei oefenwedstrijd SpaarnestadSt. Bavo. Op 10 Mei speelt St. Bavo Heemstede tegen Excelsior uit den Bosch, voor het Ned. Kam pioenschap R. K. Dambond. Deze wedstrijd wordt in Utrecht gespeeld. BILJARTDEMONSTRATIE PROF. DROS) in Hof van Heemstede (Vai Ut. burger laan 38). Door bijzondere omstandigheden is de biljart- demonstratie van Prof. Dorst, Zaterdagavond ra Café „Hof van Heemstede", niet doorge gaan, en zal nu hedenavond (Vrijdag) plaats hebben. Daar Prof. Drost momenteel een der sterkste spelers mag genoemd worden, en hij als partner een sterke Amsterdamsche speler zal krijgen, in een partij van 600 caramboles cadre met 475 caramboles voorgift, belocft dit een heel spannende en interessante wedstrijd te worden. Neder!. Protestantenbond. Afdeeling HeemstedeBennebrot'k. V.m. 10% uur, Ds. A. Trouw, met medewer king van het dameskoor. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. J. Thierry, Hoogleer- aar te Leiden. Kapel Nieuw Vrcdenliof. V.m. 10.30 uur, Ds. F. W A. Korff. In beide diensten collecte voor de Bijz. Prot. school. Geref. Kerk.: 10 uur Ds. Dondorp. X 5 uur; Dezelfde.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2