BAGDAD- STORES B. ACasseeZn- Bestelt Uw AUTO Baan 43, Dameskapsalon, „fiallia" Eerste Heemsteedsche Courant. AiBHUUKMAn ROUWVEQVOEG BURGERLIJKE STAND. PREDIKBEURTEN. TOONEEL. BIJ DE TAXI-ONDERNEMING „BOSCH EN VAART"! Schouwtjeslaan 23 Zijlstraat 83 Tel. 11307 Stoffeerders VAN HUISS JANSEN DAMES! Wed. P. KOOMEN l ZOON PRIMA KWAtllflT. BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 30, HAARLEM Telefoon 1QI53 Sigarenmagazijn ..SELECTA" VARIA. naaml'.venn: J. D. POSTHUMUS koninklijke stempelfabrieken ZIJLSTRAAT 51 BEGPAFENI5-0NDERNEMING LBD5CHEWJ2T364 TELI4233 \ANENimDALLEPlMT5EN CREMATIEö. uitsluitend ten doel had, Sursum Corda een groote teleurstelling te besparen, zal ieder on bevooroordeelde onmiddellijk beamen. Toch was hier voor kwaaddenkenden de grond aanwezig voor minder vriendelijke opvattingen. Immers, wat was het geval? Door Sursum Corda was een jury benoemd, waarin de voorzitter van den Bond van Koor dirigenten, de heer P. Versloot, zitting had. De medewerking, door het bondsbestuur aan Sur sum Corda geboden, zou dus den schijn kunnen wekken, alsof hiermede tevens persoonlijke be langen van den heer Versloot werden gediend. Om allen grond voor dit vermoeden weg te nemen, heeft de heer Versloot zich op de Za terdag gehouden bijeenkomst van afgevaardig den der deelnemende koren bereid verklaard, geheel belangeloos de taak van jurylid op zich te willen nemen, nadat een oproep aan de leden van den Bond van Koordirigenten om een gratis jury te willen vormen geen gevolg had gehad. Do jury wordt thans gevormd door de heerén Bonset, Hoogerwerf en Versloot. In de verga dering ontkende de heer Versloot met nadruk, dat hier sprake zou zijn van de markt bederven en de honoraria van de juryleden omlaagdruk- ken. „Ik heb slechts", zoo sprak hij, „mijn idealisme voorop gesteld ten behoeve van den koorzang". Tenslotte zij nog vermeld, dat de data van het concours thans zijn vastgesteld op 19, 22, 23 en 26 Juli. Elders in dit nummer vindt men de lijst der deelnemende vereenigingen. Voor het door de Heemsteedsche gemengde Christelijke Zangver. uitgeschreven zangcon cours te houden in Juli hebben de volgende zangvereenigingen ingeschreven: 4e afd. Gemengde koren. Verplichte nummer „Wiegeliedje" van Piet Verloot, Gemengde Arbeiderszangv. lJmuiden; Volksstem te Velsen; Gemengde zangvereeni- ging „Purmerland" te Purmerland. 3e afd. Gemengde koren. Verplicht nummer „Bede" van Piet Versloot. Niedorps Gemend Koor te Nieuwe Niedorp; Gemengd koor „Oefening Kweekt Kunst" te Wijde Wormer. 2e afd. Gemengde koren. Verplichte nummer „Kindergedachte" van Nic. v. d. Linden. Chr. gemengd koor „Excelsior" te lJmuiden;, gemengd noot. „sureum Corda" te Schipluiden; Chr. gemengd koor „De Lof.--tem" te, Capelle a. d. IJsel; gemengd koor „Door Oefening Sterk" te Amsterdam. Ie afd. Gemengde koren. Verplichte nummer „Sizenen" van Ed. Flipsen. Gemengd koor „Polyhymnia" te Amsterdam; gemengd koor „Kunst na Arbeid" te Uitgeest; Gemengd koor „Door Eendracht bloeiende" te Koog Zaandijk; Gemengd Koor „Zanglust" te Zaandam; Chr. Gemengd koor „Halleluja" te Andijk; R. K. Gemengd koor „St. Cecilia" te Amersfoort; R, K, Oratoriumvereeniging te Bussum. Afd. Uitmuntendheid. Gemengde koren. Verplicht nummer „Hymne" van Nic. Hooger werf. Chr. gemengd koor „Hosanna" te Boakoop; Geheelonthouderszangvereeniging D. O. S. te Krommenie: IJmuidea's A Capellakoor te lJmuiden; Gemengd koor „Excelsior" te Mon ster. Eereafdeeling gemengde koren. Verplichte nummer „de Omkranste boot" van Jac. Bonset. Gemengd koor „Sliedrecht" te Sliedrecht. Mannenkoren. 3e Afd. Mannenkoren. Verplichte nummer „Haec Dies" van Nic. Hoogewerf. Haarlemsch R. K. Mannenkoor te Haarlem. 2e Afd. Mannenkoren. Verplichte nummer „Tehuis" van Jac. Bonset. Mannenkoo:r „Cecilia" Bussum; Helders Mannenkoor te Den Helder. Ie Afd. Mannenkoren. Verplicht nummer „O, Heil'gen" van Nic. Hoogerwerf. KI. Mannenkoor „Ars Vocalis" te Amster dam; Zaandams Christelijk Mannenkoor te Zaandam; IJmuiden's Mannenkoor te lJmuiden. Afd. Uitmuntendheid. Verplichte nummer „Gloria" van Piet Ver sloot, Zeister Mannenkoor te Zeist; R. K. Mannen koor „St. Caecilia" te Arnhem. Eere afd. Mannenkooren. Verplichte nummer „De Zee" van Theo v. d. Bill Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Hilvei- sum; Liedertafel „Haarlemsch Zanggenot'' te Haarlem; Mannenkoor „De Zaankanters" te Koog a. d. Zaan. Vrouwenkoren. 4e afd. Vrouwenkoren. Verplichte nummer „Meiliedje" van J. Wij- nand-Balke. Dameskoor „Nieuw Leven" te Den lip; Da meskoor „Alkmaar" te Alkmaar. 3e Afd. Vrouwenkoren. Jeugd Dameskoor „Hosanna" te Boskoop. 2e afd. Vrouwenkoren. Zusterkoor „Excelsior" Maasoord, Rotter dam. Kinderkoren. 2c afd. Kinderkoren. Verplichte nummer „Heien" van Nic. v. d. Linden. Kinderkoor „de Lischbloem" te Lisse: Kin derkoor „Astoria" Amsterdam; Kinderkoor „Noordcr Speeltuin" te Amsterdam. Ie Afd. Kinderkoren. Verplichte nummer „Jagers Scène" van L. v d. Zaaken. Kinderkoor „Sursum Corda" te Alphen aan den Rijn; Kinderkoor „Ontwaakt" te Amster dam. o Het concours zal gehouden worden op het terrein naast de Vrijheidsdreef nabij Groener.- daal. JAARFEEST R. K. LANDARBEIDERS ROND „ST. DEUS DEDIT". Na een jaar hard werken is het zeker wel eens gewenscht de dageljjksche beslommeringen bp zij te zetten, en met echtgenoote en vrien den in gepaste vroolijkheid die zorgen voor een avond te vergeten. Om even half 8 opent de voorzitter, de heer J. C. Behage, met den christeljjken groet en een woord van welkom, vooral aan de heeren Geestelijken en de fam. Hofman, die bereid ge vonden was ons eet avond van genot te ver schaffen. Spr. is verheugd over de goede opkomst. Zoo moest het ook op de gewone vergaderingen zijn. Maar dan zegt spr. vinden velen het vol doende lid te zijn en contributie te betalen. Spr. spoort de aanwezige leden, „ook de losse arbeiders' aan, trouwer op de vergaderingen te komen, om zóó mede te arbeiden in deze zoo moeilijke tijden. Vervolgens doet spr. een beroep op de leden om in grooten getale deel te nemen aan de in Sept. te houden Encycliekmeeting in Utrecht, om daar onze Roomsche strijdkrachten te toonen. Met genoegen deelt spr. mede dat de uitkee- ringen voor werkloozen nog voor een maand verlengd zijn. En nu, zegt spr., alle zorgen een jaar weer vergeten en het leven van de vroolijke kant zien, waarvoor bij gaarne aan de familie Hof man en de heer Dijkstra met zijn mondhar monicaclub „Con Amore" uit Overveen de ge legenheid geeft. Dan komt „Con Amore" voor het voetlicht. Een groep van circa 30 jongens van 7 tot 13 jaar in een aardig uniform gesto ken, voeren keurig uit „Hoch Heidelberg- marsch", Stein Song, en later op den avond nog „Vers d'Avenier". „Alte Kameraden" en een porpourri van de meest bekende liedjes. En de uitvoering was alleszins verdienstelijk, en het applaus na ieder nummer nam baast geen einde. De familie Hofman is in den lande ook zóó be kend, dat de verwachting van wat zij zouden geven, eigenlijk al bijzonder groot was. Maar wij overdrijven niet als wij zeggen dat de aanwezigen zooveel moois niet verwacht hadden. Dat begon al met de 4 jaargetijden van een menschenleven, en Hallo Batavia waarmee zij al direct contact met de zaal hadden. Bijna achtereenvolgens gingen zij tot bijna half 12 door. Gelachen, neen, gebulderd heeft men, zoo zelfs dat zij er blijkbaar zelf schik in kregen, en vooral in hun Volendammer-scenes de lach spieren wisten los te maken. jTru-usje en. .Teanr-e oogstte bijzonder tin bijval eerst met de vioolsolo en Jeanne met „Groot moedertje" en de Serenade van Tosselli en later een potpourrie voor viool en accordeon. Het applaus scheen eindeloos. Ten volle stemde de aanwezigen dan ook in met het dankwoord en een tot weerziens van den voorzitter op het eind in aan de fam. Hofman en aan „Con Amore" en hun kranigen directeur. Rest ons nog te melden dat de dag kerkelijk werd- ingezet. WELDADIGHEIDS VOORSTELLINGEN'. Ten bate van het „Kleuterhuis". In het vereenigingsgebouw aan den Heeren- weg zuülen op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Mei tooneelvoorstellingen worden gegeven, ten bate van het Kleuterhuis aan de Lieven de Keylaan. De voorstellingen zullen plaats hebben in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg. Aanvang Vrijdagavond half neger.- en Zaterdag middag drie uur. Opgevoerd zullen worden: „Betje" door Max Manrey; „Waar zijn de lucifers?" door George Courteline en „De Chauffeur" van Max Maurey. DE STRIJD OM DE JEUGD. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" is een uitspraak die veel waarheid bevat maar die ook herhaaldelijk misbruikt is. Zoo b.v. wan neer men bepaalde jeugdorganisaties ziet op richten om proselieten van een bepaalde rich ting te kweeken of wanneer men de jonge men- schen naar den mond praat om hun aanhang te verwerven. In een Engelsch tijdschrift werd onlangs een extra krachtige advertentiecampagne van de brouwerijen aangekondigd. „Deze campagne dient met groote nadruk en overtuigingskracht te worden gevoerd, niet alleen om de oude vaste klanten te behouden, doch, vooral ook om de jonge, opgroeiende generatie te ontvangen." Dit geldt dus een openlijk aangekondigden strijd ter verovering van de jeugd voor het biergebruik. En tegelijkertijd een nieuwe toe passing van het „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". OPRICHTING .Y.V.R.SVLUISTERVINKEN- KOOR. Vrijdagavond 8 Mei had onder ruime belang stelling in Bovenzaal Biinkmann. Groots Markt, de definitieve oprichtingsvergadering plaats van een A.V.R.O.-luistervinken-koor te Haarlem, onder leiding van den heer G. P. Bronkhorst. Na een openingswoord van den voorzitter komen de voorstellen van hei voorloopig be stuur in stemming, die allen worden aangeno men, waaruit volgt, dat Vrijdagsavonds zal ge zongen worden in de bovenzaal Gem. Concert gebouw, onder leiding van Willem Hespe. Er blijkt groote belangstelling voor het Kooi te bestaan, want meer dan 100 opgaven van vooi- loopige leden kwamen binnen, waarvan er 40 staande de vergadering definitief toetraden. Na het aannemen der Statuten en Huishoude lijk Reglement had de Bestuursverkiezing plaats Het voorloopige Bestuur weid geheel gekozen en bestaat nu uit: G. P. Bronkhorst, voorzitter; mevr. A. H. BrandenburgGosse- laar, le secretaresse; G. S. J. de Boer, le pen ningmeester; mevr. van Niel; mevr. Vrugt en de heeren H. N. Bosschieter en J. Schuite maker. Reeds a.s. Vrijdag wordt met de repetities een aanvang genomen, waarop nieuwe leden zich kunnen aanmelden. ORGELCONCERT. Op Maandag 18 Mei, des avonds om 8.15 uur, zal in de kapel Nieuw-Vredenhof, Oldenbarne- veltlaan, een orgelconcert worden gegeven. Dit is het tweede van een reeks concerten, te geven door den organist der kapel, den heer Egbert Vos. Het programma luidt als volgt: 1. Praeludium und Fuga (Bes gr. t.) J. S. Bach 2. Adagio uit Sonate in J. S. Bach 3. Monologe No. 5„ 6 en 2 J. Rheinberger a. Andante amabile; b. Largo espressivo; c. Poco Agitato. 4. Choral III a. kl. t. C. Franck 5. Praeludium und Fuga (F. gr. 1.1 M. Reger 6. Berceuse H. W. Nicholl 7. Allegro can fuoco uit Sonate Hl A. Guilmant. ZENDXN GSFEEST TE VELSEN. In aansluiting op het vorig bericht over het Zendingsfeest, dat op den 2den Pinksterdag middag a.s. zal worden gehouden op .Roos- wijk" te Velsen, kan thans worden mede gedeeld, dat Ds. B. J. C. Rynders, Zetidings- director, zal spreken over: „Een vergelijking, die niet meevalt". Zendeling J. H. Blinde over: „Van lasten, zwaar te dragen". Zendeling D. A. C. Bout ovei„Nooit tever- Ds. J. L. A. Hovy van Wijk aan Zee zal het Openingswoord spreken, terwijl Ds. Jac. Poort van Beverwijk het slotwoord zal houden. De heer J. A. Hoekendijk van Heemstede zal de leiding van dezen Zendingsmiddag hebben. Vanaf de halte „Velsen-Hoogovens" is het terrein gemakkelijk te bereiken. De hoofdingang is aan den Grooten Houtweg of Koningslaan, door het witte hek bij den wegwijzer, ongeveer 5 minuten loopenas van de halte. Een tweede ingang bevindt zich aan den weg naar Wijk aan Zee. Het Comité verwacht, dat velen zullen ko men om in deze mooie omgeving dezen Zen dingsmiddag mede te maken. De Toegangsbewijzen, tevens programma, a 25 cent, alleen op den middag zelf aan het terrein verkrijgbaar. Er is gelegenheid tot fietsenstalling op het terrein aanwezig - Aanvang half drie. WOLHUIS „SUMATR A De zomer is in aantocht, de korte Holland- sche zomer, die al te gauw weer voorbij zal zijn-. En dan komt weer de lange reeks van kille en koude dagen, slechts door een koeste rend vuurtje en warme kleeding dragelijk te maken. Op zulke dagen is wol een heerlijke dracht. Men kan wollen kleedingstukken natuurlijk kant en klaar in den winkel koopen, maar voor vele dames is het een groote voldoening, zelf allerlei wollen artikelen te breien. Een eerste vereischte is dan wel een groote keuze in het ber.oodigde materiaal want smaken ver schillen! en ten tweede de noodige vaar digheid. Wat het eerste betreft, behoeven althans de bewoonsters van de Indische buurt niet lang naar een adres te zoeken voor hun inkoopen. De heer Hoekstra n.l. heeft in de Borneostraat ro. 25 een zaak ingericht onder den veelzeg- genden naam vain „Wolhuis Sumatra". Hier kan men te kust en te keur, want het Wolhuis Sumatra Beschikt over een groote collectie wol in onderscheidene dikten en tinten. Voorts is er een groote sorteering kousen, -okken, cami soles, enz1 Wie de noodige vaardigheid en kennis om trent het breien van goederen mist, ontvangt bij aankoop van de wol, gratis onderricht. Ge makkelijker kan het dus al niet. Aan de opening van de zaak, welke zal plaats hebben a.s. Zaterdag om 2 uur, heeft de heer Hoekstra een speciale attractie verbonden. Wie n.l. op dien dag voor f 1 besteedt, krijgt een aardige verrassing. Voorts zal gedurende de eerste twee weken bij aankoop van twee knotten wol. gratis een aardig breiboekje wor den verstrekt. Wij wenschen den heer Hoekstra dan ook veel succes met zijn onderneming. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. In een broeikas van een bloemistfirma aan de Manpadslaan alhier, wa3 de 16-jarige V., wonende alhier hij de centrale verwarming bezig met het opstapelen van hout. Vermoede lijk bij het indraaien van een lamp werd hij door de stroom van het lichtnet getroffen. Op zijn hulpgeroep kwam het personeel toeloopen en een hunner die nog probeerde hem uit zijn positie te bevrijden werd ook nog door den electrischen stroom getroffen, doch kon zich nog weer losrukken. Na het uitschakelen van den stroom kon V. worden bevrijd. De inmiddels ontboden dokter v. A. uit Bennebroek. die nog een geruimen tijd de kunstmatige ademhaling op hem toepaste, Ron slechts den dood con- stateeren. De politie stelt in deze een onder zoek in. VERKEERSONGEVALLEN. Op den Heerenweg ter hoogte van den Ka- uijk reed een autobestuurder tegen een langs dien weg staanden boom, met her gevolg, dat de auto ernstig werd beschadigd. Vermoedelijke oorzaak een defect aan de stuur-inrichting. Persoonlijke ongevallen hadden hierbij niet plaats. Op de Zandvooi tschelaan reed een wielrijd- ster door onachtzaamheid tegen een stilstaande auto. waardoor zij viel en zich aan het rechter been bezeerde. DoQr een passeerende automobi list is zij naar haar woning vervoerd. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 4 t/m. 9 Mei genomen 584" kuip baden. Aan 23 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd u :or 3 volwassenen gebruik gemaakt. perweg 24; A. Kooiman, Landzichtlaan 44; R. Mercrombie, Josef. Israëlsplein 12; S. Brand, Brederodelaan 5; Wed. C. J. W, Arends, Val kenburgerlaan 67; Johs. van den Burg, Bin nenweg 93; W. I. M. Stolten, P. C. Hooftkade 4; J, Overakker, Zandvoorter Allee 2; W. H. Toorens, Hortensialaan 6. HEEMSTEDE. Opgave van 12 Mei. Ondertrouwd: F. H. v. GerveF. A. E. Greutemeijer. Getrouwd: J. J. JungerhansP. C. M. v. Bemmel; J. BoukemaJ. M. v. d. Heuvel. Bevallen: B. M. KortekaasHogenboom (d.) H. VerzijlbergenGonka (z.); P. H. Spann Peters (d.); J. Meijerv. der Vijgh (z.); E. de GrootHulsebosch (d.). Overleden: C. Verrijzer 16 jaar ongeh. G. J, v. d. Putten, 65 jaar wed. C. Weijers; V. H. Kersten, 67 jaar, gen. met A. Taciema. XcJ. SCerv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: D? Korff. Kapel Nieuw-Vredenhof Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten zal gecollecteerd worden voor het schulddelgingsfonds Nieuw-Vredenhof. V.m. N.m. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. 10 uur: Ds. Dondorp. .5 uur: Dezelfde. (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL I Nette wagens en coulante bediening. I TOONEELUITVOERING „tO" NUT EN GENOEGEN Millionnair tegen wil en dank. De wanden van de tooneelzaal in Hotel Lom meroord stonden Zaterdagavond bol van het aantal bezoekers, dat zich naar binnen had ge propt. om te genieten van de opvoering, die Tot Nut en Genoegen als laatste van het sei zoen gaf. Het muzikale trio, dat de pauze's zou vullen, maakte zich reeds zoo klein mogelijk, de violist, stond tegen den muur aangeplakt en de slagwerker was door het opgeschoven raam de zaal uit- en de gang ingepuild, waar hij met zijn rinkelbom plaats nam en troost vond in het mishandelen van een asthmatisch fluit- f pompje en bij den ingang stond gedurende het heele eerste bedrijf een kluitje kijklustigen, onmachtig om zich in de stampvolle zaal, waar men in de hoeken etage-gewijs boven op elkaar zat, ook maar een vierkante centimeter ruimte te verwerven. In de korte pauze tusschen het eerste en tweede bedrijf speelde dit kluitje het toch nog klaar zich tusschen de toeschouwers te wringen. Maar toen kon er dan ook geen muis meer bij. Het stuk, dat dez« geweldige belangstelling trok voor 'n beroepsgezelschap om jaloersch op te worden! was het blijspel van George Barr „Millionnair tegen wil en dank, een stuk, dat om zijn vroolijke tendenz uiterst geschikt is om het speelseizoen mee te besluiten. Er is dan ook Zaterdagavond weer hartelijk gelachen in Lommeroord. De^opvoering verliep vlot en werd in het juiste tempo gespeeld. Er zat voortdurend „gang" in, wat voornamelijk was te danken aan het levendige spel van den hoofdpersoon uit het stuk. de millionnair Char ley Stafford, die, tot verbazing van zijn om geving, verplicht is met het geld als het ware te smijten, teneinde een erfenis van 5 millioen te kunnen behouden. Tot welke grappige situa ties dit kan leiden, kan men nagaan. De uit beelding van deze hoofdrol was zeer goed. Doch niet alleen van dezen speier, ook vanr de anderen valt veel goeds te zeggen. Zij wa ren uitstekend op elkander ingespeeld en er was er niet één, die uit den blijspel-toon viel. Zoowel Robby Smith en zijn vrouw als Wil liam Frank en La Rosita, droegen veel tot het succes van het blijspel bij. En Mr. Plucky, de uitvinder, Mr. Swan, Barbara, Miss Lodge en Mary lieten zien, hoe men van een kleine rol iets goeds kan maken. Ik noem ze hier in volg orde van hun spelkwaliteiten. De piccolo, hoe wel heel aardig gespeeld, zondigde nog te veel tegen de regie en was bovendien linkshandig, wat voor een piccolo niet te pas komt. Het viel ons trouwens op, hoe het in deze uitvoering wemelde van kleine regiefouten, die. hoewel niet storend voor het spel, toch blijk gaven van te weinig zorg. Laat Tot Nut en Genoe gen, dat zoo aardig op weg was zich de hoogte in te werken, nu toch alsjeblieft niet denken, dat het er al is. Ook al is een uitvoering be vredigend, er kan nog steeds veel verbeterd worden. Om tot dat inzicht te komen verge- Hike men eens het spel van de Haarlemsche zustervereenigingen. Met een minder goed ver zorgde regie doet de vereeniging weer den eersten stap op den terugweg en het spelpeil moet juist opgevoerd worden Men vermijde fouten als het links overhandigen van vodjes papier zonder envelop, die brieven van een bank-instelling aan een millionnair moeten verbeelden én late geen sigarenplaatjes voor telegram-formulieren of iets dergelijks door gaan. Wij zeggen dit waarlijk niet om te fitten, maar in het belang van het spel. Aan derge lijke kleinigheden behoort evengoed aandacht geschonken te worden als aan het goed ken nen van de rol. Als geheel was de uitvoering echter zeei goed geslaagd en Tot Nut en Genoegen kan ook weer met voldoening op dezen avond terug- zien. Behangers Speciale Etalage Groote keuze Billijke prijzen ZIET ETALAGES - ZIET ETALAGES NB. Twisted Mat 90 c.M. breed vanaf f0.80 per Meter AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. het bekende ADRES voor parma- nent wave, watergolf, wasschcn, knippen en onduleeren is Telefoon 15064 Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper iiT" Binnenweg 97, HEEMSTEDE, Tel. 28545 Serie merk „SELECTA" van8t.m. 25 cents (iets fijns) Havana, Brasil Import o.a. Henry Clay, Bock. Upmann, Partagas, Dannemann. Groote sorteering Eng. en Amerik. mixtures. H.H. Sigarettenrookers, vraagt mijn „Special Selecta Import" van 2 t.m. 6 cent. Export Ned.-lndic franco Priok tegen Hoi!, prijzen. Beleefd aanbevelend, C. J. P. van Schaik oud-Stuurman Koopvaardij. Tijd dei handeling 1906. Plaats: een toen nog zeer rustig landelijk dorpje, in hoofdzaak boe renbevolking. De juffrouw uit de klas behandelt een taallesje en wel een invul-oefening: lste zin: Ik woon te.... 2de zin: is een.... De kinderen weten blijkbaar allen dat zij wonen te H. Maar wat H. is? Dat weet er geen één. De twee eenige antwoorden zijn: „stad" en „straat". Aan „dorp" denken zij niet. Na lang wachten, zegt de juffrouw, dat zjj zelf het dan maar zeggen zal. Plotseling komt nog een vin ger in de hoogte en wel van het zoontje van den Dominee. De juffrouw knikt hem aanmoe digend toe en het jongetje zegt dan zeer ern stig en met gefronste wenkbrauwen: „H. is een „gat", juffrouw". ONGELUKKEN VAN EEN ROMANHELD. Een romanschrijver, over zijn held sprekend, vei klaarde dat: Zijn verstand hem begaf. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN i HEEMSTEDE. Opgave van 12 Mei 1931. H. J. Verkouw, Landzichtlaan 18; J. J. M. Beynes, van Merlenlaan 6; G. J. Schoone, Glip- i Zijn stem brak. Zijn hart hem in de schoenen Zijn oogen gloeiden. Zijn haren ten berge rezen, zyn bloed kookte. Zijn handen als ijs werden. Toch scheen hü in het laatste hooidsiuk zoover hersteld, dat hij het meisje van zijn keus kon krijgen. i WIJ zijn specialiteiten fn; FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor: GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2