B. 1. Cassee Zn. SPOOR/ Qg/ MOSTERD Baan 43, Bamaskapsalon, „Gallia" BEHANGERS STOFFEERDERS AiBHUDKMAN Bestelt Uw AUTO Schouwtjeslaan 23 Eerste Heemsteedsche Courant VAN HUISSJANSEN DAMES! min" M p- mgmen im Gierstraat 39, HAARLEM - Telefoon 1Q153 BIJ DE TAXI-ONDERNEMING j BOSCH EN VAART"' Zijlstraat 83 Zijlstraat 83 Tel. 11307 Filets Allovernets Gordijnstoffen Linoleums Bagdad Stores Karpetten Misteres Tapijten ZIET" DE ETALAGES B ZIJLSTRAAT 51 PEQRAFENI5-0NDERNEMIN6 LEID5CHEWVDT3S4TELI42S3 ROUWVERVOER» \ANENNMDALLEPLMT5EN ©RBMATIE5. HeemstedeAerdenhout, ter plaatse waar dit op een voor Uwe leden ten Raadhuize ter in- zage neergelegde schets is aangegeven. Dit gebouwtje zal als centrum van den pro- paganda-dienst kunnen worden ingericht. De ligging nabij de spoorweghalte en aan een, vooral in den zomer, zeer drukken verkeers weg, ljjkt ons uitnemend geschikt. Aan wach tende automobilisten en dengenen, die het sta tion verlaten, zouden reclame-drukwerkjes ter hand kunnen worden gesteld, terwijl daar tevens alle mogelijke inlichtingen kunnen wor den verstrekt. Tevens zal deze kiosk kunnen dienen als secretariaat, van waaruit de pro paganda schriftelijk kan worden voortgezet- Tot dekking van de exploitatiekosten zou een gedeelte daarvan verhuurd kunnen worden aan een Kiosk-onderneming, hetgeen het geheel ongetwijfeld nog iets levendiger zal maken. Teneinde deze kiosk het maximum effect te laten sorteeren zal deze wel aan hooge eischen van welstand moeten voldoen, zoowel in- als uit wendig. Tevens zal uitgezien moeten worden naar een persoon, die over de kwaliteiten be schikt om het publiek op behoorlijke en zoo veel mogelijk afdoende wijze voor te lichten. Tenslotte stelt de Vereeniging zich voor een nieuwen gids voor Heemstede uit te geven, waarin duidelijk en beknopt staat te lezen, wat voor den bewoner van Heemstede van belang kan zijn. Wat de financieele zijde van de zaak betreft, heeft de Vereeniging aan B. en W. voor gesteld om voor rekening der gemeente de kiosk te doen verplaatsen en op te schilderen alsmede haar de noodige financiën te verstrek ken om te kunnen zorgen voor de inrichting en het meubilair, het aanstellen van een ge schikte kracht, alsmede het maken van het be- noodigde propaganda-materiaal. Een en ande" werd door haar begroot op f 2000, dat in den vorm van een bijzondere subsidie over het jaar 1931 zou kunnen worden uitgekeerd. Het saldo te goed des inleggers in de Spaar, bank, steeg in 1930 van f 424.525.29 tot f507.832.18. 787 Spaarbankboekjes zijn in om loop tegen 711 in het vorige jaar. Uitgegeven werden ruim f 347.000 en ontvangen ruim f 385.000. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. Captein en J. F. Roozen, en als plaatsver vangende bestuursleden de heeren J. Koomen Czn en A v. Beusekom, terwijl als lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer J. E. v. d. Eijken. Medegedeeld werd dat de bank voortaan ook hypotheken zal verstrekken tot een beperkt bedrag. De rondvraag leverde nog eenige besprekin gen, waarna sluiting. „EENSGEZINDHEID" OP CONCOURS. Een dag vol successen. 2en Pinksterdag een dag van uitgaan en vooral als het weer zich zoo schitterend laat aanzien. Er heerscht dan ook in de vroege morgen uren een gezellige bedrijvigheid van menschen, jong en oud, per fiets of per tram zich mengend onder de uitgaanders. Onder hen ook personen, torsende hun groots muziekinstrument en „groote tram", andere meer bescheiden hun koffertje of tasehje waar in het kleinere materiaal. Het is „Eensgezind beid" dat na het succes van het vorige jaar in Loenen, nu haar geluk zal gaan beproeven in Bilthoven. Op het Valkenburgerplein staan 2 groote auto-cars voor ons gereed, want mogen de leden alleen naar de repetities, naar een con cours willen ook de dames mee, om, zoo mo gelijk, getuige te zijn van de successen. De lust tot zingen zat er bij het jonge volkje al direct in, wat ook aanstekelijk werkte op de meer ouderen. Onze chauffeurs moesten in snel tempo rijden, daar onze tijd precies berekend was. Daarom ook beleefden enkele dames benauwde oogenblik- ken, als de bus wat le scheef ging in een bocht, of op wat ongelijken weg. Dan vermengden de noodige gilletjes zich tusschen den zang der an deren, wat den directeur de uiting ontlokte, dat het concours een beter harmonisch geheel diende te vormen. Trots het snel tempo waarin gereden werd, kon volop genoten worden van de prachtige panorama's langs de Vechtstreek, die mooie villa's tusschen het jonge groen in haar ver scheidenheid van kleuren. Uitgestrekte weilanden en het talrijke vee. Koddig en echt landelijk, die troep varkens vluchtend voor onze ronkende motoren. Een hoera klonk op, als wij door Loenen gaan. Op deze wijze zal een alleszins doeltreffende »'aar h.et «>rPs vorige jaar zulk een goed 1 J j- figuur heeft gemaakt. Er heerscht daar nu ook reclame kunnen worden gevoerd, waarvan de details gevoegelijk aan de Vereeniging kunnen worden overgelaten. CANDIDATEN VOOR DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Wij laten hieronder volgen de lijsten van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing, welke te Heemstede zal worden gehouden c>p Woensdag 17 Juni. In totaal zijn zeven lijsten ingediend, ge rangschikt als volgt: Lijst 1. (S.D.A.P.) 1. J. Grimm. 2. H. J. W. B. Disselkoen. 3. W. A. Tellen 4. J. Koper. 5. Ph. Cohen. 6. J. Th. Groen—Zeylmaker. 7. A. van Deutekom. 8. C. J. Coyenbach. 9. A. May. 10. H. Alkema. Lijst 2. (R. K.) 1. G. A. M. Droog. 2. J. W. v. d. Erf. 3. W. M. de Boer. 4. N. J. v. d. Linden. 5. C. A. M. Jonekbloedt. 6. H. A. Meeuwenoord. 7. E. J. van Lent. 8. A. J. W. van Sambeek. 9. F. G. Zjjm. 10. P. J. J- v. d. Putten. 11. J. C. Behage. Lijst 3. (Vrije lijst.) 1. J. A. van Pel. Lijst 4. (A. R.) 1. Chr. v. d. Heuvel. 2. Corn. L. Kwak. 3. K. Muller. 4. H. M. Fockens. 5. C. Wierda. 6. Joh. Verkuyl. 7. Mr. A. R. Baas. 8. G. H Versluys. Lijst 5. (Vrijheidsbond.) 1. H. M. van Unen. 2. S. Rijkes. 3. A. Venhuyzen, geb. Kesseler. 4. IJ. C. M. Hermeyer. 5. R. C. Bakhuyzen v. d Brink. 6. W. F. Selle. 7. A. Buurman. 8. L. E. Postumes. Lijst 6. (Vrijz.) 1. J. Kring Sr. 2. A. P. Audretsch. 3. Th. W. Blikslager. 4. Mej. G. Groustra. 5. D. Kat. 6. A. J. J. Verspoor. 7. Mej. A. Roes. 8. A. Hoogervorst. 9. P. Kramer. 10. J. M. W. Sevenhuysen. Lijst 7. (Chr. Hist.) 1. Jhr. A. v. d. Poll. 2. A. Moen. 3. L. Attema. 4. D. H. Granneman Jr. 5. J. Roest. 6. J. Koudijs. 7. L. J. van Wijk. 8. H. van WickevoortCrommelin, 9. A. van Dijk, 10. H. Verheul, COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Onder voorzitterschap van den heer Jac. M. Braan hield de Coöperatieve Boerenleenbank Dinsdagavond haar jaarlijksche vergadering. De belangstelling e'er leden was bijzonder groot. Na opening en notulen volgde allereerst het ver slag over der toesta" 1 der vereeniging. Dit ver slag memoreert allereerst >-t overlijden van haar vorigen directeur, den heer H M. Ruyse- naars Hz. figuur heeft gemaak een groote bedrijvigheid, omdat er nu weer een zangconcours is. Voorts gaat het in snel tempo langs de prach tige Vechfstreeks. In Utrecht nemen wij de bui tenkant, omdat de binnenstad te druk is. Nu, wij zien Utrecht ook liever aan den buitenkant met haar mooie singels, talud's en mooie be planting. Zonder ongelukken komen wij dan precies op tijd in Bilthoven aan, zoodat wjj, om tien min. over 8 vertrokken om 10.20 uur arriveeren. Daar de marschwedstrijden reeds om 10 uur zijn aangevangen en „Eensgezindheid" als no. 3 genoteerd staat, is het vlug uitstappen, aan treden en afmarcheeren. Dat moest wel wat al te vlug gaan, en het was al direct te zien dat de menschen niet even hun beenen „in de hou ding" hadden kunnen zetten, en hoewel geen jurylid, was mijn eerste indruk „hoogstens een 3e prijs". Het tempo werd al zoo vlug ingezet, dat de muziek er zelfs onder leed. Geiuklig, dat zat er op. Nu zorg besteden aan het eigenlijke doel, den concertwedstrijd. Na een kleine verfrissching nog even repe- teeren. Het ging nogal, ook al moest de direc teur toch nog eenmaal aftikken. Welgemoed togen wjj toen ten aanval. Wij, omdat die eerste aanval onze boterhammen be trof. Brood met koffie of melk. Het scherp ziende oog van directeur en bestuur duldde niets anders. En zittende onder het lommer der boomen lieten allen het zich goed smaken. Het was echter van korten duur, want spoe dig is het „verzamelen voor den aanval". In deze 2e afdeeling heeft „Eensgezindheid" een niet te onderschatten concurrent in „Utile Dulci" uit Haarlem. Zij treden het eerst op. Al is hun spel zeer mooi, toch kan hun werk ons niet bekoren. 13 hun opvatting van het verplichte nummer goed, dan staat „Eensgezindheid" er naast. De jury zal tenslotte beslissen Vol goeden moed bf klimmen onze jongens de tent. Staande tusschen de zenuwachtige dames, wier hartjes hoorbaar klopten, bespiedden wij den direceur. De heer Betz zwaait zijn stokje, en kort en krachtig, rein en vlug wordt inge zet. „En hier laten wij even de jury aan het woord"! zoo schrijft de heer H. Altink. „Inzet heel goed, de eerste maten hij 3 mis lukken, dat is heel jammer. De dirigent laat het Andante Maestoso heel muzikaal spelen. Uit stekende es-clarinet (Jan Vollinga). Van het vrije nummer schrijft hij: „Tempo Allegro Moderato, blz. 5, was wel iet3 te langzaam. Overigens werd er door dit porps heel goed gemusiceerd. Dirigent goed". Hieraan voegen wij liever niets toe, omdat dit het oordeel is van een koordirigent, die de instrumentale corpsen nog al zwaar neemt. Dan komt de uitslag. Utile Dulci een 2en pr. Doodsche stilte in den hoek waar de Heemsteders Dijeengeschaard staan. „Eensgezindheid" 300, en dan breekt er 'n don derend gejuich los, zoodat het cijfer 12 dat hoven de 300, het vereischte aantal, behaalt was, voor mijn scherpluisterende oor verloren gaat. Voor den marschwedstrijd werd met 40 punten toch nog een 2e prijs behaald. Het viel nog mee hoewel dit maar bijzaak is. Vol feestvreugde kregen wij nu eenigen tijd de gelegenheid te toasten op het succes. En dit behoefde nu niet enkel met koffie of melk te gaan, omdat niet aan den eerewedstrijd werd deelgenomen, daar het anders veel te laat zou worden. Dan even voor de lens van het fototoestel om dat zoo'n gebeurtenis moet vereeuwigd worden. Even een kijkje nemen in het mooie Bilthoven, dat, omdat het vreemd is, voor ons nog mooier is dan Heemstede, dat anders voor Bilthoven niet onder behoeft te doen en daar werden de auto's weer bevolkt en onder de grootste feest vreugde wordt de terugtocht aanvaard. Ook nu weer moest in snel tempo gereden wor den, onze chauffeurs zijn goed voor hun taak berekend. Wij zouden om circa 9 uur aan de Blauwen- brug arriveeren. Postduiven hadden de „blijde boodschap" leeds vooruitgezonden; en vele vrienden van „Eensgezindheid" wachtten ons reeds op, en vooral langs Binnenweg en Raad huisstraat staan vele vrienden langs den weg. als wij met volle muziek marcheeren, nu in een beter tempo, en als de jury hen hier moesten beoordeelen, hadden zij zeker een eersten prijs behaald. Doordat Ir. Haarlem de politie gewaarschuwd was, zorgde deze voor een gemakkelijk mar cheeren. Om even half 10 wordt het Valkenbur gerplein bereikt, waar nog even de feestmarsch wordt gespeeld en een aantal dames een ronde dans maken. Dan ever. toasten met vrienden, gelukwen- schen en handdrukken en dan zoekt ieder zijn „heimat" op, om uit te rusten van de ver moeienissen van dezen vreugdedag. J. NED. VEREENIGING TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. JAARVERSLAG 1980. Dezer dagen is dit jaarverslag verschenen en volgens den aanhef daarvan wordt het met opgewektheid uitgebracht, nu de aan het einde van het vorig verslag geuite verwach ting, dat een beteren tijd tegemoet zou worden gegaan, is bewaarheid. Gewezen wordt op een stijging van het ledental met 399 leden die des te meer beteekent als men er bij in het oog vat, dat in het afgeloopen jaar een 20-tal afdeelingen werd afgevoerd, omdat de hoop op herleving moest worden opgegeven, maar die toch met een ledental van 197 in het vorig verslag paradeerden. Daarnaast wordt met ingenomenheid mel ding gemaakt van de toeneming der belang stelling in het werk der vereeniging, zich o.a. uitende in een behoorlijk bezoek zoowel van de openbare als van de huishoudelijke vergade ringen, terwijl de aanwezigheid van het jon gere element op die bijeenkomsten moedgevend wordt geacht. Het orgaan der vereeniging „De Blauwe Vaan" had een wekelijksche oplage van ruim 17.000. Van speciale nummers verscheen een verhoogde oplage, t.w. het Paaschnummer (64.400)het Mei-nummer (30.200)het Vrou wennummer (38.500); het eerste nummer in November ten behoeve van de Blauwe Maand (34.000) en het Kerstnummer (94.700). Hoewel dit te zamen meer dan één millioen exemplaren van het orgaan beteekent, lezen we in het verslag: „Het is zonder meer duide lijk, dat wij met de tegenwoordige oplage niet tevreden kunnen zijn." Behalve door het weekblad werd de schrif telijke propaganda nog gediend door den ver koop vanwege het Centraal Bureau van: Brochures (73.761), Tooneelstukken (124), Liederbundels (7392), Platen en spreuken (9280), Strooibiljetten (49785.) Uit deze weinige gegevens blijkt reeds, dat de opgewekte toon, waarin dit verslag gesteld is, niet misplaatst is. Een zelfs maar kort overzicht te geven van alle onderwerpen, die in het verslag behandeld worden is ondoenlijk. Voor één punt meenen wij een uitzondering te moeten maken, n.I. voor de vijf-jaariyksche actie gevoerd tenein de tot verlaging van het maximum aantal ver gunningen in onderscheidene gemeenten te ge raken. Op grond van feiten en cijfers in het verslag genoemd, wordt geconstateerd, dat het opvallend is dat meer dan in vroeger jaren de Kroon in ongunstigen zin besliste. In 24 gevallen werd de aangevraagde ver laging door de Kroon geweigerd. Iets wat zeer zeker niet in overeenstemming met den geest der Drankwet is. De duidelijke bedoeling is toch, dat het aantal vergunningen gestadig zal worden ingekrompen. Een bindend voor schrift, dat voor alle gemeenten gelijk zou werken, kon niet worden gegeven, de wetge ver liet het aan de maatschappelijke krachten over om van de geboden kansen gebruik te maken. Jammer, aldus de steller van het ver slag, dat wanneer dit nu ook gebeurt, de Kroon veelal een veto uitspreekt. VERGADERING TUINLIEDEN. Door de treurige regeling van den gerant van Café-Restaurant „Lommerdoord", die de zaak ook aan een zangvereeniging had verhuurd, stond de vereeniging „buiiten". Gelukkig ont fermde de concierge van het R. K. Vereeni- gingsgebouw zich over de vereeniging en werd in het R.K. Vereenigingsgebouwl vergaderd. Na opening en notulen deelde de secretaris mede, dat men op 3 Juni om half 8 eene excursie zou houden naar de tuinen der firma Tubergen te Haarlem. De voorzitter verwacht een zeer groote deelname. Op de gebruikelijke wijze werd wederom een nieuw lid geïnstalleerd. Voorzitter hoopt dat hij veel zal vinden om zijn vakkennis te vergroo- iten. Uitvoerige besprekingen volgden over de groote jaarlijksche excursie, die In het laatst van Juli gehouden zal worden. Het doel is de omgeving van Zeist en Soesterberg, waar een kweekerü en eenige buitenplaatsen bezocht zul len worden. Het bestuur kreeg opdracht een en ander te regelen. Hierna volgde een afscheidhredje van den voorzitter, die door vertrek de vereeniging moet verlatten. „Veel", zegt de voorzitter, „zal ik verliezen aan de vereeniging, die ik noodgedwongen moet verlatten." Dank brengt de voorz. nog aan de prettige samenwerking, zoowel van bestuur als van de leden ondervonden. De vereeniging „Aerden- hout en O." zal ik nimmer vergeten. Voorzitter besluit met den wenseh, dat de vereeniging Aerdenhout en O. de grootste vereeniging op tuinbouwgebied in den lande zal worden. De vice-voorzitter zegt woorden van dank aan den scheidenden voorzitter. „Mett leede oogen zien wü U gaan, maar wij hopen, dat gij in Uw nieuwen werkkring op het Loo veel prettige dagen moge doorbrengen." Als blijk van waardeering ontvangt de schei dende voorzitter een vulpen, er den wensch aan VRAAGT F\ Let op het Fabrieksmerk toevoegend, dat dit aandenken een blijvende gedachte aan de vereeniging Aerdenhout en O. moge worden. De secr, de heer H. v. Gurp, spreekt woorden van dank voor de prettige samenwerking vooral in heit dagelijksch bestuur. Ook de penningmeester zegt woorden van dank voor zijn actief werk. waardoor de ver- vereeniging in steeds grootere bloei blijft toe nemen. De voorz. is dankbaar voor de vele woorden van lof, hem toegezwaaid, maar wil een groet deel der hulde overbrengen op de overige be stuursleden. De heer Radsteke, de scheidende voorzitter, werd als eerelid benoemd. Als voorzitter werd nu gekozen de heer H. v. Gurp. Ter keuring werden eenige fraaie planten ingezonden. De keuringscommissie kende de volgende punten toe: Nieuwenhuis, voor groote groep Singeraria, multiflora 10 punten; Saxifraga Piramidalen 9 punten. T. Booms voor Geraniums 8 punten en Sam- paulir 6 punten. Voor de in den loop van den zomer te hou den keuringen werden Anjers en Campanula- planten uitgereikt. De Anjerskeuring zal plaats hebben op 8 Juli. Besproken werd nog de bindcursus, die spoe dig zal aanvangen. Na enkele huishoudelijke besprekingen volgde de rondvraag en sluiting. HET STANDPUNT VAN KERK EN VREDE. REDE VAN Ds. J. M. LEENDERTZ. In het lokaal voor Christelijke Belangen aan den Voorweg had de vorige week een leden vergadering plaats van de afdeeling Heemste de van Kerk en Vrede. De Voorzitter opende met een kort woord de vergadering en sprak er zijn voldoening over uit, dat de vereeniging in den korten tijd van haar bestaan reeds aanmerkelijk in ledenaan tal is gegroeid. Behalve in de breedte, dient de vereeniging echter ook in de diepte te groeien, waarom door het bestuur tal van vraagstuk ken aan de orde zullen worden gesteld. Voor dezen avond is Ds. J. M. Leendertz uit Haar lem uitgenoodigd te spreken over „Het stand punt van Kerk en Vrede". Ds. Leendertz, vervolgens het woord nemen- den. begon met het voorlezen van Mattheus 5:4345: „Hebt Uw vijanden li%f", dit was het uitgangspunt voor sprekers rede. De Christelijke Kerk moest eigenlijk het eerst aan de orde zijn om zich tegen den oorlog te verzetten. Terwijl de Chr. Kerk de tien geboden aan de menschen wil inprenten, is het de oorlog die met die geboden lijnrecht in strijd is. Inplaats van zachtmoedigheid wak kert de oorlog haat en wraakzucht, wreedheid en bloeddorst aan. Het is daarom te verwonderen, dat de Chr. Kerk in den strijd tegen den oorlog zwijgt of geheel achteraan komt. Bij de Kwakers, waaronder spr. een tijdlang heeft verkeerd, is Christedom en vredesvriend synoniem en het is verwonderiyk, dat dit hier niet zoo is. De oorzaak daarvan zocht spr. in de historie. De godsdienstvrijheid is hier mrt de wapens in de hand bevochten en de Chr. Kerk is sterk verbonden met het nationale leven. In de tweede plaats is er in de Chr. Kerk een sterken band met de overheid, welke men gehoorzaam moet zijn. En ten derde is er het besef dat, zoolang er zonde is, er oorlog zal wezen, en daarbij is dan nog een zekere af keer te constateeren tegen het Humanisme, dat de wereld wil verbeteren. Toch raakt dit alles de zaak niet. Waar achtig Christendom en oorlog zijn onvereenig- baar met elkaar. En nu ligt hier de taak voor Kerk en Vrede: zonder tot een bepaalde kerk te behooren, de menschen op te wekken, tegen den oorlog ti strijden. In de verschillende kerken moet de vredesgedachte levendig gehouden worden. Het streven van Kerk en Vrede moet dus zijn het Christelijk verzet tegen den oorlog in alle kerken te doen groeien, opdat het vredesgeluid in alle kerken wordt gehoord. In de wijze van optreden behoort Kerk en Vrede het terrein te kiezen, waarop de Kerk haar kracht ontplooit, dus niet optreden in het politieke leven, maar het beïnvloeden van menschenzielen. Het is noodig dat de kerk een zelfstandige houding aanneemt tegenover de wereldlijke machten, inplaats van aan den lei band der regeeringen te loopen. Het heeft spr. tijdens den wereldoorlog teleurgesteld dat van de Chr. kerk geen verzet tegen den oorlog uit ging, dat zij in tegendeel de haat aanvuurde,, en de wapens zegende! Laat men niet zeggen dat het Evangelie zich uitsluitend aan het zieleheil te wijden heeft Het zou een schromelijk verzuim van de kerk zijn, als zij zich niet zou uitspreken over het grootste kwaad dat men zich kan voor stellen, en dat voor het zieleheil van duizen den funest is geweest. De kerk dient haar zwijgende houding te laten varen, den band met het militarisme te verbreken en alle po gingen, om tot een duurzamen vrede te gera ken, te steunen. Een Christen behoort op elk werk, dat hij on derneemt, Gods zegen te kunnen vragen. Kan nu een Christen Gods zegen vragen op het oor- logswerk, op het werken met gifgassen en bommen. Dit is gebeurd in den wereldoorlog en heeft op den critischen buitenstaander een niet te beschrijven indruk gemaakt Kerk en Vrede behoort dan ook hen, die uit gemoedsbezwaren dienstweigeren, te steunen, want deze menschen hebben het dikwijls moei lijk. Het is ook niet onvereenigbaar met het Chris tendom dat Christelijke volken andere bestrijden. Wij mogen geen volksegoïsme aankweeken zon der ons te bekommeren over 't heil en de belan gen van andere volken. Uit al deze overwegingen besluit spr. dat er nog een groote taak voor de Christelijke kerk is weggelegd. Hierna werd gepauzeerd en aan de aanwezi gen thee aangeboden. Vervolgens werd gele genheid gegeven om vragen te stellen, waarna werd overgegaan tot de agendapunten van huishoudelijken aard. COLLECTE VOOR LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. De collecte in Haarlem en omstreken gehou den, ten bate van de stichtingen Bethesda- Serepta te Haarlem en Meer en Bosch te Heemstede, heeft de volgende bedragen opge bracht: Haarlem f 1684.87, Haarlem-Noord f 300. Heemstede-Zuid f301.52, Heemstede-Noosd AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. het bekende ADRES voor parma- nent wave, watergolf, wasschen, knippen en onduleeren is Telefoon 15064 Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper PRIMA KWALITEIT. BiLLIlKE PRUZEN. (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL I Nette wagens en coulante bediening. f 258.59, Overveen f 146.64, Aerdenhoutt f 191.72, Bennebroek f 109.80, Bloemendaal f 350.To taal f3343.14. De opbrengst is iets minder dan verleden jaar, maar gezien de minder gunstige omstan digheden, niet slecht te noemen. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het bestuur der Chr. Vereeniging voor Lijders aan Vallende Ziekte om een woord van dank te richten tot de koopers en de verkoopers (sters) der bloempjes. GARAGE „LOMA". De Indische buurt is sinds korten tya een garage rijker geworden. In de Bilittonstraat no. 40 n.I. heeft de heer Lorna, leeraar in de mo tortechniek, een garage gevestigd en er tevens een leerschool voor chauffeurs aan verbonden. Of in de omgeving van de Bilitonstraat nu wel behoefte was aan een garage? Wij kun nen hierop geen duidelijker antwoord geven, dan te vermelden, dat de heer Lorna, nauwelijks ge vestigd, reeds aan uitbreiding van zjjn zaak denkt! Verwonderlijk is dit niet; het aantal auto's neemt met den dag toe en de behoefte aan bergruimte is daaraan evenredig. Een deel van het open terrein achter de garage is reeds bestemd voor deze uitbreiding, terwijl op het overblijvende deel dat niet zal worden over kapt, open boxen zullen worden geplaatst. In totaal zullen hier dan een 80 wagens onderge bracht kunnen worden, zoodat hiermede voor- loopig in de behoefte kan worden voorzien. Den ondernemenden heer' Lorna wenschen wy veel succes! NAAML.VENN: J.D. POSTHUMUS' KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN WIJ zijn specialiteiten In: FAMILIE-DRUKWERKEj) Aankondigingen voon II UITNOODIGINGBN GEBOORTE DANKBETUIGINGEN VERLOVING MENU'S ONDERTROUW JJ VISITER AARTS!»

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2