Gemeenteraadsverkiezing van 17 «Juni 1931 ^an de Kiezers van t Lijst 5 Stemt Lijst 5 12 van ^nen H. iW. VAN UNEN Lijst 5, Vrijheidsbond Maakt slechts één hokje rood Eerste Heemsteedsche Courant. De afdeeling Heemstede der LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND", vraagt Uwe aandacht voor de volgende door haar gestelde Candidaten No. 1. No. 2. No. 3. No. 6. No. 7. No. 4. No. 5. No. 8. S. Rijkes A. Venhuizen geb. Kesseler Ir. Y. C. W. Herweijer Mr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink W. F. Selle A. Buurman L. E. Posthumus A H. M. VAN UNEN. De aanvoerder van de lijst is het aftredend raadslid, geboren in 1876. Door de verschillende functies, welke hij achtereenvolgens als Hoofdambtenaar bij de Gemeente Amsterdam, Directeur van de Artil lerie-inrichtingen aan de Hembrug en sedert 1916 Administratief Directeur van Werkspoor te Amsterdam heeft vervuld, is de heer Van IJnen goed hekend zoowel met het overheids bedrijf als met het particulier bedrijf. Reeds sedert 1919 maakt de heer van Unen deel uit van den Heemsteedschen Gemeente raad waar hij zich al spoedig deed kennen als een zeer ijverig en bekwaam raadslid, aan wiens oordeel in den Raad groote waarde wordt toegekend en die in het bijzonder als voor zitter van de Finantieele Commissie voor onze Gemeente groote verdiensten heeft gehad. Laten de Kiezers toonen, het met ons geluk kig te achten, dat een zoo bekwaam Raadslid zich weder beschikbaar stelde. !S. RI.JKES. No 2 van de lijst is eveneens aftredend Raads lid geboren in 1876. Oud-directeur der Water en Lichtbedrijven te den Helder (een gemeente van pl.m. 30.000 inwoners). Waar de Heer Rijkes ruim 22 jaren Gemeente Hoofdambtenaar is geweest, kan van hem met zekerheid gezegd worden, dat hij op de hoogte is van Gemeentebeheer. Na het neerleggen van bovengenoemde func tie heeft hij zich op velerlei Maatschappelijk gebied verdienstelijk gemaakt en is hij thans o.m. bestuurslid van: De Nutskweekschool voor onderwijzeressen te Haarlem, de Vereeniging „Kinderhulp'' Afd. Haarlem en omstreken, van Volksonderwijs voor Haarlem en omstreken, het N-ederlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der ge vangenen Afd. Haarlem en omstreken en lid van de Gezondheids-commissie van de Gemeen ten Bennebroek, Bloemendaal, Haarl.liede, Heemstede, en Zandvoort. Verder is hij Voorzitter van de Afd. Heem stede van de Liberale Staatspartij de Vrijheids bond en Lie) van het A.V.R.O. Comité Haarlem en omstreken. Sedert 1927 Gemeenteraadslid staat hij be kend als een krachtig woordvoerder, waar mede hij steeds het belang van de Gemeente op het oog heeft. Hij is lid van 2 belangrijke commissies, n.l. die van de Bedrijven en Openbare Werken. 17 JUNI a.s. wordt gij weer opgeroepen, voor de verkiezing van den Gemeenteraad en waar hierdoor wederom voor een tijdperk van 4 jaar over het Bestuur onzer Gemeente zal worden beslist, meenen wij U nog eens op het groote belang daarvan te moeten wijzen. Na het verlies van een groot aantal inwoners in 1927 door onze Gemeente geleden, is een nieuw tijdperk van vooruitgang aangebroken. Wij beschouwen dit als een gelukkig ver schijnsel en meenen dat alles, moet worden ge daan, om de aantrekkelijkheid van Heemstede als woonplaats te bevorderen en een allereerste eisch daarvoor is zeker wel een goed, vooruit ziend en verstandig gemeentebeheer. In het bijzonder moet o.i. ervoor worden ge waakt, dat de gunstige reputatie van Heem stede op belastinggebied behouden blijft. Welnu dit hebben de kiezers thans weer in de hand. De door ons gestelde candidaten onderschrij ven het bovenstaande geheel. Afkeerlg van al wat reactie genoemd moet worden, oprechte voorstanders van eiken maatregel, die waar lijk de volksontwikkeling en volkswelvaart bevordert, wijzen zij tevens met beslistheid af, de onverantwoordelijke eischen van die partijen die zelfs in dezen tijd van malaise redelooze opdrijving van de uitgaven, het #..b.c. van eiken politiek achten. Zijt ge het hiermede eens, stemt dan op een der candidaten van de Lijst van de Liberale Staatspartij, de Vrij heidsbond. WAT WIL DE VRIJHEIDSBOND OP HET GEBIED DER GEMEENTEPOLITIEK? Hier volgen enkele punten uit het liberale Gemeenteprogram. FTNANTIëN. Beperking der uitgaven, welke moeten strek ken ter voldoening aan de behoeften van het oogenblik, teneinde ruimte te krijgen voor uit gaven, welke voor de verdere ontwikkeling der gemeente noodig zijn. Weigeren van uitgaven, indien niet tegelijkertijd dekking daarvoor wordt aangewezen. VOLKSGEZONDHEID. Krachtige bevordering hiervan. A. repressief door bestrijding van besmette lijke of andere ziekten. B. preventief door alle maatregelen, die den gezondheidstoestand der bevolking kunnen bevorderen. Een eenvoudig, maar doeltreffend medisch- tygiënisch schooltoezicht. MEVR. A. VENHUIZEN GEB. KESSELER echtgenoote van Mr. L. J. Venhuizen, sinds eenige jaren in onze Gemeente woonachtig, is lid van hst Bestuur van de Vrouwengroep van de Afd. Heemstede van de Liberale Staats partij, „de Vrijheidsbond". Door haar groote 'activiteit en juiste betoogen is zij door de ge noemde vrouwengroep naar voren gebracht en wij meenen, waar ook in de gemeentehuis houding zeer vele onderwerpen te berde koraen, die in het bijzonder de belangstelling van de vrouwen hebben; dat het goed gezien is, aan een vrouw een vooraanstaande plaats op onze lyst te geven, dit te meer, waar deze plaats opengevallen is, doordat Mevr. de Voogt de Vo gel zich niet herkiesbaar stelde. W. F. SELLE. Geboren te Haarlem 1885. Ontving zijn op leiding in het bouwvak en vertrok reeds op vrij jeugdigen leeftijd naar Indië, waar hij als aannemer vele belangrijke opdrachten ter uit voering kreeg. In 1921 keerde hjj terug naar Holland en vestigde zich na eenige jaren als makelaar in onroerende goederen te Heem stede, waar hij zich spoedig deed kennen, als een zeer betrouwbaar, voortvarend man, met groote belangstelling ook voor de openbare zaak. De heer Selle bleef intusschen lid van de Indische aannemersfirma Selle en de Bruin. Ir. Y. C. W. HERWEIJER. w.i. Deiftsch ingenieur, geboren 1873. Is 25 jat en werkzaam geweest bij de spoorwegen eerst in Transvaal en daarna op Java, laatstelijk als lid van het comité van Bestuur der Neder- lanosch-Indische Spoorweg Maatschappij. Sinds 1923 gepensioneerd en gevestigd te Heemstede, werkzaam als raadgevend ingenieur. In Indië een'ge jaren lid van den Geweste- Iijlcen Raad van Semarang, lid van de Geweste lijke Bestuursconferentie, voorzitter van de Technische en van de Bszmnigings-Oommissie uit voornoemden Raad. Lid van de Technische Onderwijs-Commissie, de Commissie van Toe zicht cp de Ambachtsschool enz A. BUURMAN. Geboren te Hoofddorp (Haarienii; rmeer) 1874, werd opgeleid in bet landbouwbedrijf. Aan het Vereenigingsleven nam hij deel als Bestuurslid der Afd. Haarlemmermeer van de Holl. Mij, van Landbouw en diende voorts de ge meenschap als lid van het Burgerlijk Armbe stuur, welke functie hij neerlegde toen hij in 1919 voor den Vrijheidsbond als Raadslid van Haar lemmermeer werd gekozen. Daar kreeg hij een werkzaam aandeel in het Gemeentebeheer doordat hg in de Commissie van het Grond bedrijf, Woningbebeer en Openbare Werken werd benoemd. Onafgebroken is hij dit geweest totdat hjj zich begin 1929 in Heemstede vestigde. Ook in de Waterschappen neemt de heer Buurman een vooraanstaande plaats in. In 1919 werd hij als Hoofdingeland van het Hoogheem raadschap Rijnland gekozen en in 1923 als Hoofdingeland van den Haarlemmermeerpolder. In 1925 werd hjj gekozen als Hoogheemraad van Rijnland welke functie hij nog waarneemt. VOLKSHUISVESTING. Vooruitziende zorg voor een harmonische ontwikkeling van de Gemeente, door tijdige vaststelling en zoo vaak dit noodig is wijzi ging van bebouwingsplannen. Erkenning van een goede volkshuisvesting als een onschatbare factor voor de verheffing van het zedelijk peil des volks. De gemeente bevordere zooveel mogelijk het bezit van eigen woning. GRONDPOLITIEK. Aankoop en het bouwrijp ter beschikking stellen van grond in verschillende gedeelten der gemeente is gewenscht, in verband met de gemeenteontwikkeling en de volkshuisvesting. Het Grondbedrijf dient commercieel als Be drijf worden geexploiteerd. ONDERWIJS. VOLKSONTWIKKELING, KUNST. Hervorming van het onderwijs, teneinde dit meer te doen aansluiten aan de eischen van het practische dagelijksche leven. De gemeente bevordere het openbaar onder wijs. De Openbare School zij overheidsschool, zij drage bij tot versterking van het nationale besef. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Aan den behoeftige worde een redelijke uit. keering gegeven, naar gelang van zijn levens omstandigheden. Er dient evenwel rekening te worden gehouden, ook in het bedrag der uit- keering, met de noodzakelijkheid den onder steunde tot normalen arbeid te brengen. BEDRIJVEN. Gemeentebedrijven behooren doeltreffend be heerd te worden, in vorm en wezen naar rege len van goede koopmanschap. De prijzen der producten zoo te berekenen dat de bedrijven normale winsten maken. De Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond stelt niet op den voorgrond ecnig groeps- of sectebelang of eenig dogma dat alleen ërkend wordt door een deel der bevolking, doch vindt haar richtsnoer in het belang van de geheele bevolking. Mr. R. C. BAKHUIZEN VAN DEN BRINK. Geboren 1893. Gepromoveerd 1916. Sedert 1916 als advocaat en procureur bij de Recht bank te Haarlem beëedigd, uitsluitend civiele en handels praktijk uitoefenende. Lid en Secretaris van den Raad van Toezicht en Discipline der Orde van Advocaten in het Arrondissement Haarlem. Lid en Secretaris van het Bureau van Con sultatie bij de Arr. Rechtbank te Haarlem. Sedert 1917 werkzaam als secretaris van het Scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel (ingesteld door de Alg. Vereen, v. Bloembollen cultuur) een in het Bloembollenbadrijf zeer be langrijk instituut en als zoodanig met velerlei uit het Bloembollenbedrijf vertrouwd geraakt. Verschillende bemoeiingen op het gebied van Maatschappelijk Hulpbetoon en soortgelijk sociaal werk. Sedert 1917 lid van het Bestuur van den Armenraad te Haarlem. Voorts pen ningmeester van de Vereeniging voor Kinder bewaarplaatsen en Regent van het Gerefor meerd of Burger Weeshuis. Sedert 1922 woonachtig te Heemstede, daar voor te Haarlem en aldaar Diaken en Notabel der Ned. Herv. Gemeente. L. E. POSTHUMUS. Werd te Amsterdam geboren in 1874. Is sinds 1918 fce Heemstede gevestigd. Een selfmade man, die een klein bedrijf van zijn vader, waarin hij als 15-jarige jongen zijn intrede deed, tot een belangrijke zaak wist op te voeren, die zelfs het praedikaat „Konink lijke" verwierf, en die thans tot een der voor naamste industrieelen van dezen aard hier te lande gerekend mag worden. De heer Posthumus is namelyk sedert 1917 directeur der welbekende „Posthumus' Koninklijke Stempelfabrieken", waaraan ook een Emaille-fabriek verbonden is, en die te Haarlem een filiaal heeft. De Heer Posthumus is ook in kunstkringen [een bekende persoonlijkheid en maakte deel uit van verschillende besturen en comité's op dit gebied. KIEZERSMaakt rood het hokje voor den naam van één der boven staande Candidaten. Indien ge geen voorkeur hebt, stemt dan No. 1 STEMT DUS OP:

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 6