MD. Kantoor-Meubelen 8. A. CASSEE l Zn. Drogisterij G. M. BRüHL SPOOR'/, MOSTERD Bestelt Uw AUTO Eerste Heemsteedsche Courant. SLANK. LENIG. JEUGD. KRACHT ASS. APOTH. DrogerijenChemicaliën, Verbandstojfen BINNENWEG 143 - HEEMSTEDE - TELEFOON 28258. I BIJ DE TAXI-ONDERNEMING j BOSCH EN VAART"1 Schouwtjeslaan 23 VAN HUIS&JANSEN Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. «ui. r. h i m PRIMA KWALITEIT. BILUIIE PRI1ÏEM. Gierstraat 30, «''ARLEM Telefoon 10153 ZIJLSTRAAT 83 WONING-INRICHTING BOEKENKASTEN PREDIKBEURTEN. BURGERLIJKE STAND. AIVtMKM&N ROUW VERVOER, C IR EM ATI Ez£>- 1 A door het gebruik der wereldbekende SAVAGE HEALTH-MOTOR... DAGELIJKSCHE BEHANDELING f 20 PER MAAND. MA1SON HENRI, Hazepaterslaan 16. Land- en tuinbouw, Betreffende de bloembollencultuur, het hoofd bedrijf in deze gemeente kan het volgende wor den medegedeeld. Voor late tulpen was de prijs belangrijk minder dan het vorig jaar. Crocussen en Iris Anglica zyn voor goede prijzen verkocht. De productie van deze gewas sen was bevredigend. De vraag naar crocussen was grooter dan het aanbod. Voor Iris Hispanica, Hollandsche Iris en Gla diolus was een overvloedig aanbod, zonder veel vraag. De prijzen voor deze gewassen wa ren in dalende lijn. De hyacinthencultuur vermindert tengevolge van het beschikbaar stellen van teelgrond. De prijzen der hyacinthen waren veel lager. De hyacinthen en tulpen, welke voor vloeg- bloei bestemd waren, hebben over het algemeen dit jaar aan hun doel beantwoord. De oppervlakte der gemeente na de grens wijziging is 945 H.A. 61 A. Hiervan is: Blijvend g island 165.00 H.A. Tuingrond 319.30 Bosch 151.00 Riet en biezenland 3-00 Vergraven grond, moeras en water 36.00 Veld- en spoorwegen 25.97 Onbelastbare eigendommen 138.11 Erven van gebouwen en lustplaatsen 107.23 Middelen van vervoer. Het reizigersvervoer aan de halte Heemstede Aerdenhout nam ook dit jaar toe. (Vertrek en aankomst in 1930 resp. 38568 en 30117, vorig jaar 34785 en 27056. PERSONALIA. Mej. J. C. Schilpzand alhier, slaagde te Am sterdam voor het examen nuttige handwerken. Voor het examen costumière, gehouden door de R. K. vereeniging tot bevordering van Indus- fcrie-omderwijs voor meisjes St. Anna", werden vijf candidaten geëxamineerd, allen opgeleid bij de Eerw. Zusters der St. Antoniusschool aan de Kerklaan alhier. Allen slaagden, t.w. M. L. B. Bruinsma, G. Vinke, B. Jansen, C. Warmer dam en M. Hemel. Onder kundige leiding van Zusters werd in kleine groepen de Stichting te Haarlem be zichtigd en kreeg men het alledaagsche leven te zien van haar, die hier zulk een zorgvolle verpleging genieten! Door het zegenrijke werk onder de Lyde- ressen aan Vallende Ziekte zoo van nabij gade te slaan, werd bij alle aanwezigen de mee ning versterkt, dat zulk een omvangrijke ar beid aanspraak mag maken op aller hartelijk medeleven! Immers, hoeveel kranken zijn er niet, die uit de maatschappij, waar zij gevreesd en ge schuwd worden, hier een lieflijk „tehuis" vin den, waar zij zich veilig weten. Indrukwek kend was de mooie muziek, die het mandoline koor deed hooren! Was het wonder dat velen onder den indruk kwamen, niet alkeen van het zware leed, dat hier wordt geleden, maar ook van de toewijding, waarmede ieder zijn taak blijmoedig en opgewekt verricht? Ook de Ba zar, waaraan een jaar lang met inspanning en \iver was gewerkt, mocht zich in aller belang stelling verheugen. Tegen den middag werd met extra tramwa gens het groote gezelschap van Haarlem naar Heemstede vervoerd, waar tusschen 1 en 2 uur een eenvoudige koffiemaaltijd wachtte. Met groote aandacht werden vervolgens ook hier de gebouwen bezichtigd, die vooral nu zij zoo volkomen naar de eischen des tijds zijn inge richt, aller belangstelling trokken! Ook de tuin en de verschillende werkplaatsen, waar velen der patiënten hun dagelijkschen arbeid vinden, werden niet vergeten, evenmin als het Boschhuis, waar alle gasten aan lange tafels gezellig de maaltijden gebruikten! De bazar van kleine aardigheden en de tombola vonden gretig aftrek. Dank zij het gunstige weer, kon Br. Hoekendijk in de open lucht voor een aan dachtig gehoor de „Jubileumrede" houden, waarin hij gewaagde van den groei van het werk en van de dankbaarheid jegens allen, die zoo hartelijk deelen in de vele zorgen en dage- lijksche nooden van deze Stichtingen. Spreker gaf een duidelijk overzicht hoe het arbeids terrein zich in de laatste 25 jaren had uitge breid, zoodat we nu ruim duizend Afdeelingen met meer dan vijfduizend onbezoldigde collec tanten en 102.000 leden van „de macht van het kleine" tellen; en wekte alle aanwezigen geest driftig op om moedig voort te gaan met dezen zegenrijken arbeid, waardoor thans niet min der dan ruim 400 patinten een doelmatige ver pleging geDieten. Ook het a.s. Gouden Jubileum der Inrichtin gen, waarvoor door het geheele Vaderland heen PASTOOR H. A. V. IJZERMANS. Pastoor H. A. V. IJzermans gaat zijn welver diende rust nemen. Na circa 52 jaren zijn priesterambt vervuld te hebben, (Z. Eerw. werd op 17 Aug. 1879 pries ter gewijd) zal de ZeerEerw. Heer H. A. V. IJzermans Pastoor der parochie van den St. Bavoj^ e toewjjding en vurig enthousiasme zon emeritaat nemen. wordt gearbeid, wordt nogmaals krachtig aan- 4 Augustus 1905 werd Z. Eerw. door den bis onópr de Hooze Bescherming' van schop van Haarlem als pastoor dezer P"^e!H.M. de Koningin-Moeder heeft zich een uitge- raat^ov'er ^epaLh^eT vervulde. j breid Eerc-comrté gevormd, uita^deehpro- Sïl? ET" Zal "n nemen deze inzameling aanber^K Vele™ the Naar van bevoegde zijde gemeld wordt zal deT<*® arbeid van zoo heel nabij gadesloegen, stel- Zeer Eerw. Heer J. M. v d. Tuün, Secretaris van den ZICh gaarne beschikbaar om actief mee e den Bisschop in zyn plaats als pastoor benoemd helpen, ten einde straks als de oag van he worden. Zeer waarschijnlijk zal diens installatie Gouden keest daar is, de Christelijke \e.eeni- plaats hebben op Zondag 16 Aug. a.s. ANNIE LAMBRECHTS EN HANS DE BOCK Na een halfjarig studieverblijf in het bui tenland zal Annie Lambrechts, de begaafde echtgenoote van onzen bekenden Heemsteed- schen componist Hans de Bock, op 16 Augustus a.s. een concert geven in Scheveningen. Den 24sten van deze maand zal zij op het concert van de H.O.V. in het Groot-Badhuis te Zand- voort eenige nummers zingen met pianobege leiding van Eduard van Beinum. Dit concert dat aanvangt om 8 uur, zal worden uitgezon den door de A.V.R.O. Voor den Huizer zender zullen Annie Lam brechts en Hans de Bock concerteeren op Don derdag 20 Augustus van 5.306.30. BERICHT Bloempjesdag op Zaterdag 8 Augustus te Heemstede van de vereeniging tot bevordering der gezondheid in de Grafische Vakken in Ne derland, afdeeling Haarlem en Omstreken. Voor dezen bloempjesdag kunnen zich nog eenige collectrices aanmelden by den heer Blansert, Voorweg of in het gebouw van Chr. Belangen, Voorweg, vanaf des morgens 9 uur. DE MACHT VAN HET KLEINE. EEN OPVALLEND JUBILEUM. Deelname van al de provinciën. Dinsdag 28 Juli en Donderdag 30 Juli waren voor de Stichtingen „Bethesda-Sarepta" te Haarlem en „Meer en Bosch" te Heemstede drukke maar tevens onvergetelijke gezellige dagen. Immers het was 25 jaar geleden, dat voor het eerst besloten werd de collectanten die belangeloos arbeiden voor „De macht van het kleine" een dag uit te noodigen om de Stichtingen, die door hen op zulk een voorbeel dige wyze worden gediend, te bezoeken. Uit alle oorden van het Vaderland was men samen gekomen, ja zelfs in Zeeuwsch Vlaanderen had men niet tegen den langen- reis opgezien! Meer dan 1000 bezoekers zijn op die beteeke- nisvolle dagen de gasten geweest van de zoo bekende Stichtingen voor Toevallijders te Haarlem en Heemstede! In den voormiddag tegen 10 uur kwam men op „Sarepta" samen, waar die Weleerwaarde Heer Ds. J. A. van Leeuwen, als Secretaris van het Bestuur, alle vrienden welkom heette en dankte voor al den arbeid, die zoo trouw en regelmatig op meer den duizend plaatsen in ons land, ten bate van on- en minvermogende Toevallijders wordt verricht. gin? voor de Verpleging van Lijders aan Val lende Ziekte, te Haarlem namens het Neder landsche Volk een som gelds te kunnen aanbie den, groot genoeg om daarvan het zoo ge- wenschte en zoo bizonder noodige Kinder-Jon gens-Huis te bouwen en in te richten. Door middel van couponboekjes, die bij J. A. Hoekendijk te Heemstede beschikbaar worden gesteld, hoopt men dit sympathieke plan met vereende krachten te verwezenlijken. Op den tweeden dag werden de toespraken wegens den regen in het Boschhuis gehouden. De Heeren Dronkers uit Amsterdam en de Boer uit 's-Gravenhage brachten als tolk der aanwezigen allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze dagen een woord van wel geineenden dank voor de zoo bizonder har telijke ontvangst en de uitnemende zorgen, waarvan allen in zulk een ruime mate hadden genoten. De onkosten aan deze ontvangdagen verbon den werden ruimschoots vergoed door de beide collecten, die ruim f 300.bedroegen, de bazar, de tombola en de verlotingen, zoodat zelfs nog een aanzienlijke bate in de kas der Vereeniging kon worden gestort. Met nieu wen ijver en frissche toewijding vervuld en met een rijke schat van heerlijke herinneringen keerden allen huiswaarts om straks met jeug digen moed en regelmatige trouw het werk van „De macht van het kleine" te behartigen en uit te breiden. Als bizonderheid mag nog worden vermeld dat beide dagen op geringe hoogte boven het feestterrein keurige staaltjes van vliegkunst werden uitgevoerd. JAARLIJKSCH UITSTAPJE MET DE INDISCHE BUURTVEREENIGING. Voor de jeugd der Indische buurt, is het een tijd van spanning geweest. O, zeker, ook voor de ouders, die over het algemeen deelen in de vreugde hunner kinderen, was de vraag of de vereeniging „Indische \>uurt" zou blyven be staan, van belang. Maar het bestuur liet de moed niet in de schoenen zakken en al konden de al zoo popu lair geworden kinderspelen dit jaar niet door gaan, het traditioneele uitstapje kon dit jaar in ieder geval doorgaan, dank zij de milde gaven van enkele ingezetenen, konden zy de milde gevers, die het mogelijk maakten om de groote kosten der toeringcars te betalen, maar ook de schenkers van versnaperingen, zoo noodig voor zulk een uitstapje van meer nabij de pret der jeugd eens gezien hebben! Een beroep voor een volgend jaar, zou dan bij voorbaat al succes hebben En zoo stonden dan Dinsdagmorgen om kwart vóór 8 de circa 300 kinderen op de Java- laan met ongeduld te wachten op de touring cars van de autogarage Bauckaert uit Haar lem. Ze laten even op zich wachten, maar als de prachtige wagens eenmaal voorstaan, zijn de kinderen niet meer te houden. En als dan de 7 groote wagens zijn „afgela den", het proviand een goed plaatsje heeft ge kregen, zet de stoet zich onder gejuich en ge zwaai naar de achterblijvers, in beweging. Twee achterblyvertjes zyn door ziekte ver hinderd om mee te giosa, maar vergeten wor den ze niet. Onder het gejuich van „Lang zullen ze leven", wordt hun een heerlyke fruitmand thuisgebracht. Als men zich van deze taak heeft gekweten, gaat het full speed de Indische buurt door, en het noorden in. Het heerlyke weer brengt er al spoedig de stemming in. „De Indische buurt gaat nooit verloren" klinkt my nog in de ooren. Onze chauffeurs blijken goed voor hun taak berekend en dat kwam later op den dag nog meer tot uiting als wy de mooie streek van Bergen doorgaan met den smalle weg vol boch ten. Een politie-agent op Sen hoek van de Rozen straat en het Stationsplein bezorgt ons even last, als wij vlak by den hoek moeten stoppen voor een tram. Zeven van die groote wagens achteruit om zoo'n klein tramwagentje het eerst den voorrang te geven. Tram niet stoppen of even terugrijden. Wij achteruit. Tram en 7 auto's. 5 Min. vertraging en tenslotte een opeenhooping van fietsers, die een goed heenkomen moeten zoeken om niet onder onze groote wagens te raken. Na dit kleine incident gaat alles zonder stoornis verder. Wij ryden door het mooie Kennemerland, ge nieten van de ruime uitzichten ten Oosten en de panorama's ten Westen. Hooge duinen met de vele kleur- en lichteffecten van licht eiken hout of donkere dennen. Alkmaar! Dan beginnen de jongelui wat on geduldig te worden. Ze willen er uit, ravotten in de duinen of in den draaimolen en op den schommel hun lusten eens botvieren. Maar de weg leent zich hier niet voor snel- rijden. En hier is zooveel moois te zien, dat het ryden toch niet verveelt. Speeltuin „de Roode Leeuw". Een gejuich breekt los als onze wagen naar rechts zwenkt en halt houdt, 'tls dan kwart vóór 11. In minder dan geen tijd staan de wagens verlaten, en bestuur en geleidsters hebben handen vol werk om de kinderen bijeen te houden voor een versnapering en een glas melk. Ze voelen geen honger, ze willen ravotten. Maar regel moet er wezen, en dat weten ze wel. Als dan een deel der boterhammen zijn ver orberd, zoekt ieder zijn vermaak en verspreiden zij zich onder de honderden andere kinderen, die daar al zijn. Het verhoogt onze feestelijke stemming. Bestuur en geleidsters dwalen door of om tuin en duinterreintje om te voorkomen, dat de een of ander niet afdwaalt. Wij, ouderen, versterken den inwendigen mensch, de jeugd zoekt zijn middagboterham op en dan worden om kwart over 2 de wagens bestegen voor een toertje naar „Kamperduin". De zee is voor oud en jong altijd een attractie. In enkele seconden liggen er hoopjes schoenen en kousen en er wordt gestoeid van je welste. In een ommezien zijn velen kletsnat en het vereischt een grooten zorg de ergste waaghalzen in toom te houden, waarom de ouderen zich soms vrij ver in zee moeten begeven om ze terug te jagen Een heerlijk zonnetje en een droge N. Oosten wind zorgde voor het „drogen" dèr kleeren, en als er om goed 5 uur verzamelen geblazen wordt, zyn (ie meeste kleertjes weer kurkdroog. Maar dit verzamelen ging niet zoo heel ge makkelijk! Maar tenslotte zijn de w&gsns weer geladen, de noodige versnaperingen voor den terugreis worden uitgedeeld en om half 6 gaat het onder gejuich en „tot wederziens" aan de honderden, die daar onze drukte gadeslaan, langs „Groet" met haar miniatuur-kermisje over Schoorl naar Alkmaar. Wij komen langs de woonschuitjes, waar wij 3 jaar geleden langs marcheerden, toen deze reis per boot was gegaan. Daar ligt die akelige Spoorbrug, waar wij toen lVz uur hebben liggen wachten. De lucht teekent in het Zuiden naar onweer en by Beverwyk zien wij reeds de eerste licht flitsen de lucht doorklieven. Maar de bui komt niet snel opzetten en zelfs in Haarlem schijnt even de zon. Dan uit de eene, dan uit de andere wagen klinkt het als een juichkreet „De Indische buurtvereeniging gaat nooit verloren". Neen, die willen zy niet kwijt! Om kwart voor 8 komen de met serpentines behangen wagens weer in de Indische buurt, Ouders stroomen naar de Javalaan om hun kroost weer „op te pikken" en al onderweg en stellig ook later thuis zullen ze nog heel wat te vertellen gehad hebben over dezen heerlijken dag. Nog tot slot een woord van dank namens het bestuur der Indische buurtvereeniging aan allen die zoowel door financieele bijdragen als door het schenken van versnaperingen dezen dag voor de circa 300 kinderen uit deze volksbuurt tot een zoo prettige vacantiedag hebben ge maakt. En zullen zy later nog eens een beroep doen op Uwe milde medewerking, weiger dit dan niet. U bezorgt daardoor een groot aantal kin deren onvergetelijke dagen. F. CIRCUS GLEICH. Een belangryke gebeurtenis voor Haarlem en omgeving op circusgebied, wordt ons aangekon digd in den vorm van de gastvoorstellingen van het Circus Gleich, dat alvorens een overzee tournee te maken, de laatste voorstellingen in ons land geeft. Het is een door de Nederlandsche en buiten- landsche pers bevestigd feit, dat Gleich niet slechts wat den omvang aangaat, maar ook wat betreft de artistieke prestaties, zich het hoogst bereikbare op dit gebied veroveM heeft. De pers uit Nijmegen, Arnhem, Zwolle, Leeu warden, Groningen, deelde nadrukkelijk mede dat de reclame van Gleich evenredig aan de prestaties is, zoodat zelfs de hoogst gespannen verwachtingen overtroffen worden. Enkele weken geleden, kwam deze mon strueuze onderneming van een zeven-landen tournee terug, die ging van België uit door Luxemburg, Frankryk, Spanje, Italië, en Tsjecho-Slowakije. Het beste wordt het karak ter van Gleich geteekend door het oordeel der Pajfijsche pers, die na de gastvoorstellingen, welke 6 weken duurden en eiken avond uitver kocht waren schreef: Gleich heeft met honderden medewerkers, menschen en dieren, door een voorbeeldige organisatie in de 62 meter arena een nieuwe circuskunst geschapen waarvan wjj voor dezen tjjd nog niets afwisten, dat het mogelijk was en dit is het geheele geheim van zijn succes, dat men in het, op het gebied van amusement, zoo zeer verwend Parijs voor onmogelijk had ge houden". Wat echter bij Gleich nog als een bijzonder heid moet aangemerkt worden, dat is, dat hij deze reuzen onderneming in 10 jaar gewrocht heeft en zijn loopbaan als straatmuzikant be gon; een werkelijke recordprestatie, wanneer men nagaat dat andere circussen van een der gelijke grootte toch 20, 30 en nog meer jaren noodig hebben om hun tot hun hedendaagsche omvang te kunnen ontwikkelen. De gastvoorstellingen hier ter plaatse zullen slechts enkele dagen duren daar de overzee tournee reeds vastgesteld is. BLIKSEM INGESLAGEN. Begin van brand. Tijdens een kort, doch hevig onweder, sloeg Dinsdagavond de bliksem in het perceel Ant. Duycklaan 6 te Heemstede, bewoond door mevr. de wed. J. Braakkenburgvan Backum. Een begin van brand ontstond, dat echter door een der bewoners werd gebluscht. De brandweer, spoedig ter plaatse, behoefde geen water te geven. Nader vernemen we dat het gezin van mevr. Braakkenburg opgeschrikt werd door een hevigen slag. De 16-jarige zoon Jan ging eens inspecteeren of er niets gebeurd was. Bo ven gekomen vond hij overa! houtsplinters, ter wijl het dak aan de westzjjde een brandende streep vertoonde van beneden naar boven. Vlug sprong hij op een verhooging (de zoldering van een kamertje) cn met een boek trachtte hij het vuur te dooven. Dit gelukte maar gedeeltelijk en daarom haalde hij water. Het gelukte hem het vuur te dooven, en toen de brandweer kwam, was elk gevaar geweken. De bliksem is ingeslagen in de westzijde van het huis. Hier werden eenige dakpannen weg geslingerd. Daarna moet de bliksem overgeslagen zijn naar de andere zijde. Hier was weer een rechte streep van boven naar beneden en afgesplin- terd hout, langs de naden van twee planken, onder de bovenste gording door naar een lager gelegen gording, die doormidden is geslagen. De brandweer inspecteerde het geheele dak, doch kon niets anders vinden. Zelfs bleek dat alleen aan den binnenkant van de zolderkap vuur was geweest. De honderden nieuwsgierigen moesten zich tevreden stellen met den aanblik van wat door- eengesmeten dakpannen. 1 DUIVENSPORT. Gevleugelde Vrienden, Heemstede. (Uitslag wedstrijd van Vilvoorde (België), afstand 162 K.M. In concours 60 duiven. Losgelaten 1 uur 5 min. Eerstgetoonde duif om 4 uur 58 min. 3 sec. Laatste prijswinnaar om 7 uur 7 min. 31 sec. Uitslag: 1, 3, 16 A. Verdonschot Jr.; 2. 4, 5, 10, A. v. Zadel; 6, 14, L. Kramer; 7, 11 W. v. Huis; 8, 12 P. de Jong; 9, 13, 15 N. Leuven. De dieren hebben in België met zeer slecht weer te kampen gehad. Vandaar de slechte tij den. Een groot deel der overige dieren arriveer de pas Maandag. De beker is gewonnen door A. Verdonschot Jr OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het correspondentschap der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week 87 aanbiedingen in van werkzoekenden, t.w. 15 grondwerkers metselaars 3 schilders 5 timmerlieden 2 opperlieden 7 bloemistarbeiders 47 losse werklieden 8 werkzaam in andere ber.. n. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij E. Kieft, Glipperweg een zilveren halskettinkje; de Wilde, Dahlia laan 25 Ardenhout twee celluloid poppen; J v. d. Blom Oosterlaan 8, een portemonnaie met inhoud; Mevr. Holdert, Jan v. Goyenstraat 26 een vermoedelijk gouden armbandje; G. v. d Asdonk, Binnenweg 1, een voetbal; J Poecke, Molenwerfslaan 72. een kinderporte- monnaie met inhoud; H. Faber, P. C. Hooft- kade 6, een studentenmuts; E. Baljet, Heem stedelaan 8, een rozenkrans in etui; D. Gielen Lindenlaan 29, een schroevendraaier; J. v. d Aardweg, Haarlem, een regenjas; A. LJtsma, Heerenweg 22, een postduif; H. v. Raamsdonk Zwanenburgwal 98 Arasterdam, een portemon naie met inhoud; Bureau van Politie, Raad huisstraat, een sleutel, een ring met sleutels een paar bruine dames handschoenen en een huissleutel. Heemstede, 5 Augustus 1931. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 3 t.m. 8 Aug. genomen 541 douche- baden en 38 kuipbaden. Aan 2 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot. kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 6 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 28 Juli 1931. E. H. Kroes, Pieter Aertszlaan II; G. J. Kors, Javalaan 46; L. A. Kors, Javalaan 48; J. Stokman, Binnenweg 142; J. M André de la Porte, Molenlaan 4; L. M. M. van Jer Eem, Billitonstraat la; P. B. de Wit, Bomeostraat 33. (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL I Nette wagens en coulante bediening. I AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 VRAAGT Let op hel Fabrieksmerk IN PRIMA KWALITEIT EN DIVERSE UITVOERINGEN VINDT U BIJ: TELEF. 11307 ZIET ETALAGES! ZIET ETALAGES! N.B. GROOTE SORTEERING Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur, Ds. Korff. Kapel Nieuw Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur, Dr. W. Th. Bossevain, Herv, pred. te Leiden. In beide diensten collecte voor het Evangeli satiewerk in de gemeente. Gereformeerde kerk, Heemstede, Koedieflaan. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. A. Dondorp. -rt HEEMSTEDE. Ondertrouwd; J. H. v. d. GeestC. M. H. Kramer; C. J. M. v. d. Velde—-W. V. Rozen- hart. Getrouwd: P. M. v. SteynenA. M. Geuts ken s; J. SipsR. L. Chrisprjn. Bevallen: C. M. Duivenvoorden-v. d. Loo (z.) H. J. VermeulenBergvelt (d.J. H. Zomer— v. d. Putten (z.); C. v Bakel—Westerveld (z.) J. HofsteeBos (z.); C. VoIIenga—Ruiter Cd.)5 R. M. Nanv. d. Linden (z.). Overleden: J. G. L. Verveen, 47 j. ongeh.; L, R. Ras, 55 j., ongeh.; C. G. Honig, 52 j. MOPJES. Examinator: Wat is een bigamist? Candidaat: Een bigamist 'n bigamist is iemand, die tweemaal dezelfde fout maakt. Vader: Lummel, als je nu niet heel g;auw je brutaliteiten voor je houdt, dan maak ik kort proces met je! Zoon: Maak me niet aan 't lachen, pap; ja laatste proces heeft een vol jaar geduurd! - Waarom zoo in gedachten, schat? - Ik heb deze maand vyf gulden over en nu weet ik niet, welke assurantie of welke afbeta ling ik vergeten heb te boeken; Is het water goed, waar jij vischt? Het schijnt van wel, want geen visch jyil er uitl BEGRAFENIS- 0NDERNEMINQ LEI D5 CHEVW2T364'. TEL14253 VAN EN NMÜ ALLE-PLAATSEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2