„HAAS" Tabak, WILD. Sigarenmagazijn „Selecta", GEBRs. REE Eerste Heemsteedsche Courant. ALLE SCHILDERWERKEN. luxe- en Orthopedische Schoenmakerij „Aerdenhout' Speciaal adres voor fijne reparaties. JOH. PORTEDIES - II. A. PREKEN Zandvoortschelaan 135 - Telef. 26261 - Heemstede Zandvoortschelaan 230 Telef. 26596 - Bentveld Wad. P. NORMEN I ZOON PRIMA KWALITEIT. BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM Telefoon 10153 VAN HUISAJANSEN Hemelvaartskerk voerde hierbij hit de gebrul kelijke gezangen. Hierbij waren aanwezig, behalve de Zeer- eerw. heer Van der Tuyn, Pastoor, en den Wel- eerw. heer Tesselaar, kapelaan der St. Bavo- parochie, de Eerw. Broeders der school, het kerk- en schoolbestuur, de aannemer Evers, de opzichter en uitvoerder en de jongens, die de scholen zullen bevolken. Nadat de wijding der kruisen had plaats ge had, werd het gebouw gewijd, waarna de i.- Eerw. heer pastoor het kruis ophing in het por taal tegenover de voordeur. Onder het zingen van het ,,Laudate Domi- num" verliet Z.Eerw. met gevolg het schoolge bouw, waarmede het plechtige gedeelte was af- geloopen. Om half 12 had de meer officieele opening plaats in de mooie hal van het nieuwe school gebouw. Hierbij waren aanwezig de burgemees ter Jhr. J. P. W. v. Doorn, Pastoor H. A. V. IJzermans, de Hoogeerw. heer H. W. A. Wijten- bu»g, Regent van het Seminarie, Pastoor J. M. v. d. Tuyn, Pastoor Nieuwenhuis en Kap. Does- wijk, de verschillende leidende personen der ordo van de scholen, het hoofd en personeel der St. Augustinusschool, de school- en kerkbestu ren der beide parochies, de R.K. raadsleden C A. M. Jonkbloedt, H. A. Meeuwenoord, W. de Boer, de architect N. J. Nijman, aannemer Evers, opzichter de Kort, de uitvoerder Leye naar en enkele andere genoodigden. De Inspecteur van het Lager onderwijs, de heer G. A. Weustink, verscheen wat later, ter wijl Wethouder Dr. E. A. M. Droog en het oudyraadslid Audretsch bericht van verhindering hadden gezonden. Nadat de aanwezigen in de ruime en gezel lige hal hadden plaatsgenomen, nam Pastoor P. J. Nieuwenhuis het woord voor een korte openingstoespraak. Z. Eerw. zeide zeer verheugd te zijn deze plechtige inwijding te hebben mogen verrich ten van deze eerste parochiale school in deze nieuwe parochie, omdat de St. Augustinus school altijd nog staat onder het bestuur van de St. Bavo-parochie. Ook al is de prettige ver standhouding altijd bewaard, al staat de Augus tinusschool nog altijd onder het bestuur der St. Bavo-parochie, wat wel blijkt uit de aanwezig heid hier van den rustenden en den nieuwen pastoor. Spr. heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, die altijd voor de school belangstelling toont. Ook de overige belangstellenden heette Z.Eerw. welkom .en dan vooral den Provinciaal, den Z.Eerw. heer Denis, voor deze gelegenheid uit België overgekomen. Z.Eerw. deelde mede, dat berichten van ver hindering zijn binnengekomen van wethouder dr. E. A. M. Droog en het oud-Raadslid, den heer Audret3Ch. Een felecitatie was er o.a. van deken Sondaal, die uitstedig was. Z.Eerw. geeft dan een uitvoerige uiteenzetting van de wording van dit schoolgebouw. Mijn plan was altijd iets moois te bouwen, wat niet duurder behoeft te worden, als het maar goed geregeld wordt. En, zegt Z.Eerw., dit is gebeurd, dank zij de be kwaamheid van den architect, «n de bereidwil lige medewerking van B. en W., al is het dan al eens gegaan met wat geharrewar. Er stonden al twee gebouwen, dit gebouw moest in een haakschen hoek gezet worden, als een bekroning van de 3 gebouwen. Er moest komen een sluitpunt, langs den straks te stichten grooten weg. Dit is geworden de hal, het massale rustpunt in de verschillende lijnen. Daarin, aldus spr., zijn wij bijzonder geslaagd, zoodat het is geworden een monumentaal punt. Zoo kregen wg, aldus spr., deze hal, zoo noodig voor verschillende gelegenheden, zelfs nog met een „schellinkje" zoodat ook hier eventueele feestelijkheden kunnen plaats hebben, zoo noo dig, omdat de school geen eigen gymnastiek lokaal heeft. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur, dat steeds ter wille is geweest, ook bij dit monumentale gedeelte, dat 3traks een mooi entrée van Heemstede uit de richting Haar lemmermeer zal vormen. Z.Eerw. besloot met een woord van geluk- wensch aan architect Nijman, de aannemers en uitvoerders voor 't succes, met dezen bouw be reikt. Burgemeester jhr. J. P. W. van Doom sprak als volgt: Het onderwijs is hier op grootsche wijze uit gebreid. Ieder jaar een nieuwe school! Daar door krijgen de kinderen meer gelegenheid van het onderwijs te genieten. Ook spr. memoreerde de voorbereidingen van den bouw, die er tenslotte toch gekomen is. Een school, door pastoor Nieuwenhuis geeste lijk opgebouwd. De school is er. Het is een sieraad voor de gemeente. Maar het succes moet nog komen. Het onderwijzend personeel zal echter wel met hart en ziel werken om tot dit succes te geraken. Spr. besloot met den wensch, dat de kinderen er gelukkige jaren in door mogen brengen en mogen opgroeien tot ware vaderlanders. Hiermede verklaarde de burgemeester de school voor geopend. De heer G. H. Weustink, inspecteur van het L. O. voor Haarlem, hierna het woord ver krijgend, zegt verheugd te zijn dat deze nieuwe school er is. Spr. prijst de goede verstandhouding tusschen kerkelijke en gemeentelijke overheid, waardoor een dergelijke bouw zoo spoedig tot stand kon komen. De school was hard noodig. Hij heeft medelijden gehad met de zusters, die te kampen hadden met te volle klassen, soms bewaarschool en Gymnastieklokaal moesten gebruiken. Spr. feliciteert ook de gemeente met dit mooie gebouw, die mooie afsluiting tusschen de lagere gebouwen. Ja, de lage lijn rijst omhoog. Laat dit zijn een symbool voor het onderwijs zelf. Spr. hoopt, dat de broeders, die hier straks het onderwijs zullen geven, moge slagen in hun doel. De concurrentie hier in Heemstede is groot. Heemstede neemt een le plaats in wat betreft het onderwijs. Dat het hen gegeven moge zijn de kinderen te vormen tot goede burgers maar ook tot ware leden der kerk. Spr. Ibesluit met Gods rijksten zegen af te smeeken over de kinderen, het onderwijzend personeel en het schoolbestuur. De Zeer Eer-v. Heer Denis, groot provinciaal der orde van Joh. Baptist de la Salle, van welke orde hier onderwijs zal worden gegeven, zeide enkelemaanden geleden bij de opening der Jacoba-school, dit al een meesterstuk van architect Nijman gevonden te hebben. Hier echter is alles nog mooier en beter. Spr. emt den heer Nijman een kunstenaar, die zich aan de omstandigheden weet aan te passen ieder ontwerp is een aparte studie, het is altijd iets beters. Maar, zegt spr., zoo iets moois zou niet uit te voeren zijn als de gemeente niet meewerkte. Daartegenover stelt spr. België, dat van wei nig of geen toelage weet, waar de ambtenaren zich geen moeite geven om iets beters van de scholen te maken. Na zeer veel moeite, aldus spr., tracht men er nu iets beters van te ma ken, en er is al iets beters gekomen, wat men een paleis noemt. Die school dankt haar roem aan Heemstede en haar eminenten architect N. J. Nijman, daar ik er de hoofdpersoon in ben, gedreven door wat hier in Heemstede is tot stand gekomen. Zelfs heeft, aldus spr., minister Heljmans mij de toezegging gedaan om in October hier in Heemstede de scholenbouw te komen bezichti gen. In naam der congregatie dankt spr. voor de toestemming om hier door onze orde onder wijs te laten geven. Zij zullen zich geheel geven om de jongens uitstekend onderwijs te geven. Daarvoor zal Br. Eugené en zijn helpers zich tot het uiterste inspannen. Pastoor v. d. Tuyn van de St. Bavoparochie wenscht Pastoor Nieuwenhuis geluk met deze zijn eerste parochiale school. Wij zullen als goede collega's samenwerken en samen een wee vinden om ook de St. Augustinusschool te plaat sen ouder Uw bestuur. En dan in wedijver voor onze Roomsche jeugd. Behalve dat wij er goede en degelijke staatsburgers van maken, is ook het onderwijs een goed contact tusschen school en kerk. En de school in eigen parochie is een nog beter middel tot aankweeken van goede Roomsche jongens voor de parochie. En dan samen in vriendschap werken voor de belangen van onze Katholieke Heemsteedsche jeugd. Dé Hoogerw. heer H. W. A. Wijtenburg, regent van het Seminarie, zeide, dat er verband is tusschen seminarie en school. Het seminarie is de voorraadschuur, waaruit komen de priesters. Maar de schuur moet gevuld worden en daarom is de Roomsche school de voorraad schuur voor 't Seminarie. En met groote vol doening mag Z.E. constateeren, dat Heemstede naar verhouding de meeste studenten levert. Dat moet een gevolg zijn van het goede onder wijs. De heer Weustink schetste nog een en ander uit de 6 jaren, dat hg hier is gesteld als inspqj- teur. Ieder jaar een nieuwe school. Een woord van dank voor de royale toepassing der wet aan het gemeentebestuur is hier zeker op zijn plaats. En wij zijn er no|; niet, zegt spr., want de Zandvoortschelaan zal zich ook spoedig doen gelden. Spreker is zeer tevreden over het onder wijs in Heemstede, ook het R.K. Onderwijs, en hij wil besluiten met een woord van dank aan de Eerw. Zusters voor wat zij in de moeilijke omstandigheden hebben gedaan, er den wensch aan toevoegende, dat de broeders de traditie der Eerw. zusters, n.l. de toewijding. Ijver en liefde voor het kind, zullen voortzetten. Pastoor H. A. V. IJzermans wil nog doen hooren een stem uit het verleden en dan herinnert hij aan het eerste bezoek van Br. Eugené, nu 6 jaar geleden. De eerste genegenheid voor Br. Eugené wordt nu vandaag versterkt, nu hg hier zelf als hoofd zal optreden. Dank bracht Z.Eerw. aan Zr. Theafrides voor wat zij voor de jongens heeft gedaan. Ten slotte dankte pastoor Nieuwenhuis voor de belangstelling en sloot deze bijeenkomst, waarna de aanwezigen in de gelegenheid ge steld werden het gebouw te bezichtigen. Zondagmiddag was er gelegenheid voor be langstellenden om het schoolgebouw te bezich tigen, waarvan een zeer druk gebruik is ge maakt. JUBILEUM. De heer G. P. Dujardin herdacht gisteren, 10 September, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de firma Albert Heijn in dienst trad. 25-JARIGE DIENSTBETREKKING. Dinsdag herdacht de heer P. J. Prins den dag, dat hg vóór 25 jaar in dienst kwam bij de firma J. Peeperkorn en Zn., wasch-industrieel. Bleekersvaartweg 39. Zoowel firmanten als personeel van dit bedrijf hadden gemeend, dit niet alledaags feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. In de morgenuren werd de jubilaris met zijn echtgenoote ontvangen in de met bloemen rijkelijk versierde spreekkamer, waar behalve de beide firmanten met hun echtgenoo- ten ook het geheele personeel aanwezig was. Als de jubilaris met zijn echtgenoote heeft plaats genomen voert allereerst de oudste fir mant, de heer P. Peeperkorn, het woord. Spr. herinnert er aan, dat zoo betrekkelijk weinigen het gegeven is een 25-jarige dienst- jubileum te beleven, in een vrije onderneming, veelal om het feit, dat zoovelen zich niet kunnen vereenigen met veelal meer of minder ver meende moeilijkheden of minder prettige om standigheden, die nu eenmaal aan iederen werk kring verbonden zijn. Als koetsier en bezorger der wasch hebt gij op de meest prettige wijze het contact weten te bewaren tusschen cliëntèle en bedrijf. Uw sterk gestel maakte, dat U, weer en wind trot- seerend, dag aan dag uw werk naar behooren vervulde. De verandering der tijden tastte ook Uw oor spronkelijke werkkring aan. De auto verving het paard. De chauffeur den koetsier, doch ook nu bleef er voor U nuttigen arbeid in ons be- drgf, ja zelfs is er nog wel eens gelegenheid het contact tusschen cliënt en bedrijf te ver nieuwen. Op dezen voor U en voor ons zoo prettigen dag onze hartelijke gelukwenschen. En als blgvend aandenken overhandigde spr. den jubilaris een gouden horloge met gouden ketting. Hierna werd Mej. Prins een bloemstuk aan geboden. Vervolgens sprak de heer Th. Bos namens het personeel woorden van gelukwenschen, waarbij een fraaie stoel en een bloemstuk als blgk van vriendschap werd aangeboden. Tenslotte voerde de heer Opten, chef van het bedrijf, nog het woord. Spr. noemde het een gelukkige omstandig heid, dat dergelijke gebeurtenissen hier niet tot de zeldzaamheden behooren, wat pleit voor de goede samenwerking tusschen directie en per soneel. Zoo voelen wij ons, aldus spr., in een groot familieverband. Ook deze spreker hoopt, dat de heer Prins nog vele jaren de kracht en de werklust moge behouden, en nog vele jaren in dit bedrgf moge werkzaam zijn. Jlierna werden nog eenige oogenblikken in kleinen kring verpoosd, en keerde daarna de jubilaris huiswaarts, om den feestdag verder in huiselflken kring voort te zetten. KRUIS VERBOND ST. JOZEF. MARIA-VEREENIGING. Op Maandag 7 Sept. j.l. hielden bovengenoem de vereenigingen een gecombineerde ledenver gadering in het Patronaat. Te half 9 opende de heer J. Verzijlbergen met 't gebed en een harte lijk welkom. Spr. hoopt, dat dit nieuwe seizoen weer vruchtdragend mag zijn voor de R.K. Drankbestrijding. De notulen door den secre taris voorgelezen, werden onveranderd goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken waren o.a. het maandbericht, waarin mededeelingen betreffende opstellenwedstrijd en ledenwervings- wedstrijd. Hierna volgde bespreking Bedevaart naar Heilo. Deze zal worden gehouden op Zondag 20 Sept. a.s. Besloten werd per autobus naar Hei lo te gaan. 18 leden gaven zich reeds op. Voor deelname gelieve men zich op te geven bg H. v. d. Berg, Eikenlaan 44. Ook niet-leden kunnen daaraan deelnemen. Hierna was bespreking Sobriëtas Bloemen dag. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal deze gehouden worden op Zaterdag 26 Septem ber a.s. De secretaris bracht verslag uit van de, algem. Jaarvergadering van het Diac. Kruisverbond en mej. v. Houten gaf een uitvoe rig verslag der algem. Jaarvergadering van den Mariabond. De voorzitter bracht een woord van dank voor beide verslagen. Na een geanimeere rondvraag bracht de voor zitter een woord van dank aan de leden voor hun belangstelling, spoorde aan om ook vrien den en kennissen mede te nemen ter vergade ring en sloot de vergadering met 't gebed. INSTITUUT VOOR "''DERS ONTWIK KELING. Op uitnoodiging van de afdeelingsbesturen van S. D. A. P., Vara, Centrale Bond van Transportarbeiders en Ned. Bond van Over heidspersoneel kwamen Donderdagavond een groot aantal leden der moderne arbeidersbewe ging te Heemstede bijeen. De heer P. Polderman uit Amsterdam hield een met groote aandacht gevolgde rede over ,Doel en werkwijze van het „Instituut voor Arbeidersontwikkeling". Na een geanimeerde discussie werd tot op richting van een afdeeling Heemstede van ge noemd instituut besloten, aanvankelijk met 39 leden. In het voorloopig bestuur werden gekozen: J. H. v. Wijk, voorzitter: A. v. Deutekom, secretaris: Mevr. G. v. Deutekomv. Hooff, penn.m.esse, CURSUS IN WARENKENNIS. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken zal worden ge organiseerd een cursus warenkennis voor krui deniers. Deze cursus zal geleid worden door den heer A. H. Hoefnagel, keurmeester bij den ge meentelijken Keuringsdienst te Haarlem en zal aanvangen begin October. Zij, die dezen cursu: zullen willen volgen, kunnen zich hiervoor ver voegen bij het secretariaat der Kamer, Nassau- plein 6, Haarlem. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuinlie- 12 nieuwe leden werden geinstalleerd. Als comité ter voorbereiding voor de viering van het 40-jarig bestaan in Mei a.s. werden benoemd de heeren W. Groenland, J. W. v. d. Erf, A.A. Leuven, L. Roest. Terwijl de harmonie „St. Michaël" ter afwis seling nog enkele nummers ten gehoore brengt, en juist „Roomsche Blijdschap" inzet, komt de nieuwe benoemde Fastoor, de Zeer Eerw. Heer J. M. v. d. Tuyn, ter vergadering. De geestelijke adviseur, kapelaan Tesselaar, heet Z.Eerw. welkom, en zeide o.m. dat de Volksbond reeds bij voorbaat er van overtuigd is, de volle mede werking van Z.Eerw. te krijgen. Ook de voorzitter heet Z.Eerw. welkom. Er is, aldus spr. veel activiteit noodig voor een bond als deze met haar 20 onderafdeelingen, Maar met de geestelijke medewerking zal het werk veel veraangenaamd worden. Pastoor v. d. Tuijn zeide het een genoegen te vinden even ia het midden der Volksbonders te vertoeven. Hoewel nooit adviseur geweest zijnde, zeide Z.Eerw. zich reeds vele jaren met het R. K. vereenigingsleven opgehouden te hebben eerst 17 jaar als secretaris van Mgr. Callier, en de laatste 3 jaar onder Mgr. Angenent. Hun werk voor de arbeiders kennen wjj goed, en steeds met hen omgaande, neemt men de ideeën wé! over. Staande deze vergadering wil Z.Eerw. hier al enkele beloften doen. Eerstens mag een corps als „St. Michaël" niet aan bloedarmoede een kwijnend bestaan leven. Dan heeft het R. K. vereenigingsgebouw als het kan nog dezen winter een herziening noo dig. Het moet voldoen aan de eischen des tijds het gebouw moet menschen kunnen ontvangen. Maar daartegenover wil Z.Eerw. ook meer geestelijke medeleving, door toetreding vanaf de jeugd tot de volwassenen in de verschillende geestelijke organisaties, om zoo op geestelijk als maatschappelijk gebied de belangen der leden en hun gezin te behartigen. Hierna volgde dankwoorden van den voor zitter, de rondvraag, St. Michaël bracht neg enkele nummers ten gehoore waarna sluiting met den Christelrjken groet. Collecte voor Hulp in Nood bracht op f 5.66. BILJARTEN. NEDERLAGEN BIJ D. O. K. Dinsdagavond was Vyf Queuen op bezoek met de nummers 4 van elk viertal. Ook nu konden de bezoekers het niet tot een overwin ning brengen. No. 1 van D.O.K. loopt direct iets uit en al tracht zijn tegenpartij hem bij te houden, de D.O.K.'er wint steeds meer veld, en eindigt zijn totaal van 125 in 33 beurten. In den strijd tusschen de 2e klassers maakt de reservespeler van Vijf Queuen in den aan vang een heel goede figuur, scoort zelfs in de 9e beurt een fraaie 26. Dan komt de D. O. K.-speler er goed in. Hoewel groot spel spelend, maakt hij eenige dubbele cijfers, en in 14 beur ten heeft hij zijn' tegenstander ingehaald, om dan op het eind iets uit te loopen en in 27 beur ten de 100 vol te maken. De spelers van de 3e klas brengen er in den aanvang niet veel van terecht. In de 2e helft loopt Vijf Queuen langzaam maar zeker uit om denvereeniging „Aerdenhout en O." een zeer m (6 beurten de 100 te scoren. druk bezochte ledenvergadering. Hierbij gevoegd de groote verscheidenheid bloemen en vruchten, bleek het aardige zaaltje van Lommeroord klein genoeg. Op deze verga dering had ook de keuring plaats van de Anjers voor de prijsvraag. Toch had de kwantiteit, ge zien de uitgereikte plantjes, wel wat grooter mogen zijn. De qualiteit overtrof echter de verwachting. Na opening en notulen volgde allereerst de bespreking van de groote jaartijksche tentoon stelling, die gehouden zal worden op Zaterdag 19 en Zondag 20 Sept. a.s. Hiervoor zijn niet minder dan 25 deelnemers, meer speciaal voor de Dahlia's, die, behoudens eenigszins gunstig weer, zeer mooi beloven te worden. Op deze ten toonstelling komen ook de potjes, uitgereikt aan de schoolkinderen, pl.m. 250 in getal. Tevens zal nog worden ingezonden een keur- collectie heesters, zoodat het geheel iets moois belooft te worden. Ais Jury voor deze tentoonstelling werd be noemd de heeren Carl v. Empelen, H. v. Gurp en H. Voordenhake. De keuring voor de Anjersprijsvraag was als volgt le prijs wisselbeker: B. Nieuwenhuis, 10 pun ten; 2e prijs A. Klaassen, 8 punten. Voor den 3den prijs moesten 3 inzenders elk met 7 pun ten, loten, waarbij P. Boting winnaar werd. Voor het ter keuring ingezondene werden de volgende punten toegekend: F. Booms voor druiven, perziken, tomaten en peeren resp. 10, 10, 8 en 8 punten en Anjers 8 punten. C. v. Iperen voor Dahlia's, afgesneden bloe men, fruit en groenten 10, 7, 8 en 7 punten. G. Brakke voor Zinnia's 10 punten. B. Nieuwenhuis voor Collectie Begonia Opti ma 10 punten. Donkelaar voor Grysant Pulling 10 punten. Scheurs voor Grysanthemums en Dahlia 8 en 6 punten. Inzenders hielden een leerzame causerie over het ingezondene. Een lid werd geïnstalleerd en 2 leden voor gedragen. Ook werden nog loten verkocht ten bate van het te stichten gebouw van den Volksbond tegen drankmisbruik. Hierna een leerzame rondvraag en sluiting. VERGADERING NED. R. K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van den Ned. R. K. Volksbond een zeer druk be zochte ledenvergadering, welke werd opge luisterd door de Harmonie „St. Michaël". Na een kort openingswoord van den voor zitter, waar'jij hg o.a. meemoreerde het over igden van den heer J. M. v. d. Eem. een gverig werker, en waarvoor de gebruikelijke gebeden voor zijn zielerust werden verricht, opende de Harmonie „St. Michaël" haar program met het nieuwe strijdlied, gevolgd door enkele andere nummers. Verschillende mededeelingen het komende winterprogram betreffende, werd:n gedaan. Ook werd gememoreerd het groote succes der afdeeling in Utrecht, waar behalve ruim '200 leden, ook de harmonie „St. Michaël" aan de betooging had deelgenomen. Het lid van het congrescomité gaf een kort verslag van dit congres. Van 3 .tot 6 October zal er in Eergen sociale studiedagen gehouden worden waarvoor de voorzitter aanspoort tot deelname. De 4e klassers gaan voorloopig gelijk op, maar doordat dan de D.O.K.'er enkele aardige series maakt, loopt hij steeds weer uit, en scoort de 75 in 46 beurten. De totaaluitslag van dezen avond was: D. O. K. 125, 100, 79, 75 is 379. Vijf Queuen 92, 89. 100, 50 is 331. A.s. Dinsdag wordt gespeeld tegen Het Spaame met de nummers 1 van ieder viertal en Donderdagavond tegen „De Kleine Vereeni- ging" met de nummers 2 van ieder viertal. De wedstrijden worden weer gespeeld in Café J. Vester, Wilhelminaplein 14. NIEUWE ZAKEN. RIJWIELHANDEL J M. OPDAM. De heer J. M. Obdam heeft zijn rijwielhandel bij de Blauwe Brug verplaatst naar Binnenweg 53. Een vergelijking van de oude en de nieuwe zaak valt wel in het voordeel van de laatste uit. De heer Obdam beschikt thans over een ruimen winkel, waarin een fraaie collectie rij wielen van de merken Junker en Germaan. Daarachter is de werkplaats. Een aparte etalageruimte is benut voor heit exposeeren van de Telefunken-radiotoestellen, die hier verkrijgbaar zijn. Een en ander ziet er keurig en welverzorgd uit. Een zee van bloemen gaf aan de opening van de zaak een feestelijk ca chet en ongetwijfeld is de verplaatsing van de zaak. dan ook een verbetering te noemen. FOTOGRAFIE DE NACHTEGAAL. Gaarne maken wij melding van de vestiging van een fotografisch atelier in de Villa „Het Nest" aan de Camplaan. Wie zich vakkundig wil laten portretteeren, kan hier terecht. Het vergrooten in crayonuitvoering is een „specia lité de la maison", alsook het bijwerken van familie-foto's. Amateurskiekjes zijn dikwijls heel aardig, maar voor serieus portretwerk zal men toch het werk van een vakman prefe- reeren. Het zal Fotografie De Nachtegaal dan ook waarschijnlijk niet aan cliëntèle ontbre ken. LANDDYG VOOR DEN VREDE. Op Zondag 13 September, des namiddags 2 uur zal de afdeeling Haarlem van den Algem. Ned. Vrouwen Vredebond (in samenwerking met de Haarlemsche afdeeling van den Int. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, „Nooit Meer Oorlog Federatie", „Kerk en Vrede", R.K. Vredesbond, Vrijz. Christ. Jongeren Bond, N.B.A.S., en de J.V.A., een Landdag voor den Vrede organiseeren op het terrein aan de Vrij- heidsdreef, bij slecht weer i.d. zaal van het Ver- verschingshuis' (Bosch Groenendaal). Als sprekers zullen optreden: mevrouw A. C. LuytenBlock van Rotterdam, de heer L. H. Povel van Overveen, de heer Anton Hoytink van Amsterdam, en de heer Ds. N. Padt van Zandvoort, welke zullen spreken over het on derwerp „De Ontwapeningsconferentie te Genè- ve 1932". Het zangkoor van den V.C.J.B. ver leent medewerking. Ter afwisseling zullen tus schen de spreekbeurten dansen worden uitge voerd door eenige leden van den N.B.A.S., afd. Haarlem. PSYCHO-ANALYSE EN PSYCHO SYNTHESE Over dit onderwerp zal de heer B. v. d. Meer een cursus geven van 7 avonden, met de volgen de onderwerpen: De Psycho-analyse als geneeswijze, de wan prestaties, de droom, kinderfouten, ontstaan en. Binnenweg 97 - Telefoon 28545 SPECIALE RECLAME de fijnste Friesche Heerenbaai. A 20 cents per ons Twee ^vrienden30 PRIMA PRUIMTABAK (krulsnede) 9 cents per half ons. Bij aankoop van een dezer soorten een half ons cadeau. NEEMT U EENS EEN PROEF Tevens zeer voordeelige aanbieding PIJPEN. Beleefd aanbevelend, C.J. P. van Schaik, oud-Stuurman Koopvaardij. Koediefs laan 23 J, C. van Oostzanenlaan 10 (bij de Blauwe Brug) Heemstede Telefoon 28681. AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. genezen, bewustzijn sstoringen, verstand en waanzin, sprookjes, mythen en legenden. De cursus vangt, aan Donderdag 24 Sept., gebouw Protestantenbond, Kokstraat, Haarlem. Kaarten zijn verkrijgbaar Binnenweg 126. MOTORONGEVAL. De 24-jarige W. R., wonende te Haarlem, reed op zijn motorrijwiel op den Glipperweg en wilde de Valkenburgerlaan inrijden. Uitwijkende voor een groentenwagen, die van den Voorweg kwam, hield hij iets te veel rechts, waardoor hij in aanraking kwam met den trottoirband en de macht over zijn stuur kwijtraakte. Hij botste vervolgens tegen den motorwagen van een pas- seerende tram aan, die onmiddellijk door den wagenvoerder tot staan werd gebracht. Toch werd het motorrijwiel ernstig beschadigd. R. kwam er met eenige kleine verwondingen aan gezicht en handen af en kon na door Dr. Lede- boer van Meer-en-Bosch verbonden te zijn, huis waarts keeren. IN ELKAAR GEREDEN. Zaterdagmiddag had op de Zandvoortschelaan een botsing plaats tusschen twee auto's. De aanrijding ontstond doordat een auto welke voor een der aangereden auto's reed, eerst de Zandvoorterallee wilde oprijden en daarna weer van richting veranderde en recht door reed, waardoor de achter hem rijdende auto den weg vrij kreeg en plotseling voor een uit de tegen overgestelde richting komende auto kwam. De auto's waren zoo vast in elkaar gereden, dat zij slechts met groote moeite waren los te ma ken. Beide auto's zijn door kraanwagens weg gesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen hier bij niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij W. Wiegman, Lieven de Keylaan 2, een kinderschopje; G. Bijleveld, Dr. P. Cuiperlaan 4, een portemonnaie met in houd; S. J. Smit, Jan v. d. Bergstraat 3, een bankbiljet; Van der Plaat, Van Slingerland laan 6, een regenjas; Hersman, Raadhuisstr. 87, een zilveren collier; P. Kramer, Prinsenlaan 29, een rijwielbelastingmerk; A. Vermeulen, Ja- valaan 52, een doos met voetbalplaatjes; F. Willemse, Voorweg 27, een loterijbriefje en twee ceintuurs; S. de Reus, Kerklaan 3, een autoped. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een kope ren gewicht en een stuk hondentuig met pen ning. RECTIFICATIE. HET CONCERT IN NIEUW VREDENHOF. Het concert in Nieuw-Vredenhof werd dit jaar niet in samenwerking met de commissie „Koninginnedag" gegeven, zooals in het vorig nummer vermeld stond en kwam dan ook niet <p het programma van „Koninginnedag" voor, BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in cle week van 31 Aug. t.m. 5 Sept. genomen 518 douchebaden en 34 kuipbaden. Aan 21 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 10 volwassenen gebruik gemaakt.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2