lanvan Wijk 2.70 2.88 IÏÖ G. KOOPMAN Chevrolet Freewheeling. Autogarage VAN LENT - Heemstede D. 8. van Aggelen spoeie Genezing Adverteert in dit blad Schoorsteenveger en Metselaar. nr? Eerste Heemsteedsche Courant. SPORT. Advertentiën: G. H. ONSTEIN Cobp. Boerenleenbank '4i.EC>0 modelmelk yogmupt poom karnemelk gortepap roombotep melkbotep fijne kaas OMKOM GOEDKOOP 2.40 2.50 1.50 Borneostraat 4 Heemstede TELEFOON 28444. Wilt U Uw Chevrolet hypermodern maken Laat dan een FREEWHEEL monteeren. He apparaat betaalt zichzelf terug door bezuiniging in slijtage, benzine en olie. Het verschaft U een „nieuwe sensatie" in het autorijden. Voor bergterrein is het Chevrolet-freewheel onmiddelijk buiten werking te stellen. Alle gewenschte inlichtingen en demonstraties worden gaarne gegeven vraagt proefrit zij verplicht U tot niets OFF. CHEVROLET DEALER RAADHUISSTRAAT 53-65. TEL. 28070-28810 VOETBAL. UIT HET H.B.C.-KAMP. H.B.C. I had Zondag een vr(j gemakkelijker: taak tegen de hekkesluiters D.O.N.K. uit Gouda. Met een 30 zege wist zij de kostbare puntjes in de wacht te sleepen. Toch kon mij het spel van H.B.C. niet bevredigen. Zeker de DONK- keeper was niet onfortuinlijk, maar de voor hoede was niet productief genoeg. Dat moet en kan ook beter. En Zondag tegen DHL. zal dit zeker moeten blijken, wil H.B.C. in het leidende peleton blijven. De andere uitslagen in deze afdeeling waren: S. J. C.Leonidas 16 G. D. A.—T. Y. B. B. 1—2 SpartaanD. H. L. 00 De stand, waarin de vorige week een kleine fout was geslopen, is nu als volgt: T. Y. B. B. 4 3 0 1 6 11—6 1.30 Leonidas 4 3 0 1 6 218 1.50 H. B. C. 3 2 0 1 4 7—5 1.33 D. H. L 4 2 1 1 5 9—7 1.28 Spartaf 5 13 15 4—4 1.— D. E. M. 10 10 1 1—1 1 G. D. A. 6 2 1 3 5 8—7 0.83 Graaf Willem 4 112 3 12—11 0.75 S. J. C. 2 0 1 1 1 2—7 0.50 D. O. N. K. 5 0 2 3 2 518 0.40 Het programma voor Zondag luidt: D. H. L.—H. B. C. T. Y. B. B.—S. J. C. Leonidas—Graaf Willem. D. O. N. K.—D. E. M. H.B.C. II ging naar Volendam en kreeg daar van de wjjdbroeken haar eerste nederlaag en nog wel met 62 terwijl H.B.C. IV het op het Sportpark leelijk liet zitten. De Geel-Wit reserves wonnen met maar even 0—1. Mits H.B.C. II Zondag haar beate beentje voorzet ken zij veel goedmaken door de Meer II te kloppen, wat kan, daar de Meer ook Zon dag verloor van R.K.A.V. II. Tegen Alliance I geven wij H.B.C. II a.s. Zon dag weinig kans. H.B.C. IV krijgt een kleine kans om baar nederlaag van Zondag te wreken, daar V.V.T. niet tot de sterkate behoort. UIT HET HEEMSTEDEKAMP. Voor de Stadseditie-beker trok Heemstede I naar Hlllegom. Nu staat voorop dat zulke wedstrijden voor zwakkere clubs meer een oefenwedstrijd zijn dan wel dat er eenig belang bij betrokken is. De beker is toch voor de clubs uit de hoogere klassen. Het was dan ook een goede gelegenheid eens een andere opstelling te beproeven. Hoe het zij, ook al omdat Hillegom, waarvan het eerste vrij was, met haar sterkste elftal uitkwam, werd het een 7—2 nederlaag. Alleen een goede oefening voor de komende moeilijke wedstrij den was het resultaat. En of de ploeg daarin succes heeft gehad, zal Zondag moeten blijken. Dan gaat zij naar een harer ernstigste con currenten „Vliegende Vogels", die ook nog on geslagen zijn. Maar de Heemsteedsche verdediging zal wel zorgen dat zij niet te ver vliegen, en de voor hoede in staat stellen hen in hun nest terug te dringen. Het 2e kon het tegen Ripperda II niet verder brengen dan een gelijk spel, 3—3, terwijl Heem stede III haar aanhangers verrasten door Spaarndara met 5—3 te kloppen. Programma voor Zondag. Vliegende Vogels—Heemstede -fe ^-19 - -uur. Heemstede IID. O. A. II 10.30 uur. Heemstede III—Damiaten II 2 uur. Adspiranten. Zaterdagmiddag 3.30 uur, R. C. H. adsp. Heemstede adsp. VAN HET R. K. SPORTPARK. Geel-Wit deed Zondag keurig werk, door The Unitv maar even met 7—2 te kloppen. Zoo door gaande zal het Kampioenschap hun zeker niet ontgaan. En zooals nu Zondag weer gespeeld werd, behooren zij ook in een hoogere afdeeling en dat zal ook wel, als zoo tot het einde wordt volgehouden. De Geel-Wit-reserves wilden zich ook niet onbetuigd laten door H.B.C. IV met 62 te kloppen. Concordia II toonde zich verre de meerdere van D.S.S. II. 't Werd 1—7. Zondag a.s.: Geel-Wit IIAlliance II. Geel-Wit III—Victrix III. BILJARTEN. JUBILEUMVEDSTRIJDEN BIJ DOK. Donderdagavond was O. V. S. op bezoek met de 3e spelers van ieder viertal. Het eerst kwamen de 4e kia3sers in den strijd. De bezoeker wist zich kranig te weeren, en een niet onaardige voorsprong te behalen. Deze vreugde was echter van korten duur. want In den strijd tusschen de 3e klassers liep de D.O.K.-speler met regelmatige series uit. In de Se partij tusschen de le klassers was het een spel tusschen kat en mui3. maar waar bij de Haarlemmer voor muis moest dienen. In de laatste partij was het een kop aan kop- race met 2 caramboles verschil voor O. V. S. Uitslag: D. O. K—O. V. S. J. v. d. VeldtNimwegen Sr. 61—75 36 beurten. B. v. d. KlashorstGoebert 10965, 38 beurten. J. Spek—Th. Huyboom 125—87, 25 beurten. Th. Lamers (reserve)—De Jong 98—100, 40 beurten. D.O.K. totaal 384. O.V.S. totaal 327. Dinsdagavond was het de beurt aan Vijf Queuen om te trachten een overwinning te be halen. Maar ook hier bleef het bi) de vrome wenschen. Nu kwamen de 4 le spelers van ieder vier tal aan de beurt. In den strijd tusschen de eerste viertallen ging het vrij langzaam gelijk op, met tenslotte 2 caramboles verschil voor D.O.K. De strijd tusschen de 3e klnssers was ver beneden peil, waarbij de D.O.K.'er het tot slechts 87 brach' Ook de 4e ki r' hten er weinig van terecht; 75 in 59 beurten is te kort. Iets beter gin? het met de 3e klasser van Iets beter ging het met de 3e klasser van D.O.K. die de 100 in 41 beuren scoorde. Uitslag: D. O. K.-VVjjf Quei en. J. v. WoninvenSodekamp 125123, 46 beurten. C. Vaster—Hyboer 87—100, 63 beurten. J. VollengaDonders 7561, 59 beurten. Jac. VesterBlommaarts 10073, 41 beur ten. D.O.K. totaal 387. V<jf Queuen totaal 357. - F. EERSTE HEEMSTEEDSCHE VERKOOP- WEEK. De gecombineerde Heemsteedsche Winke- liersvereenlgingen hebben voor bet komende winterseizoen een groote reclameverkoopweek georganiseerd. Iedere winkelier is er al lang van doorge drongen dat reclame een niet te onderschatten middel Is om zijn waar zoo goed mogelijk de cliënten aan te bieden. Zoo heeft Haarlem nu haar lichtweek; vaak ziet men etalagewedstrijden met prijsvragen voor het publiek. De Heemsteedsche winkeiiers- vereenigingen hebben nu eens iets heel aparts bedacht. Gedurende deze Verkoopweek, die gehouden zal worden van 29 October tot 7 November geeft iedere deelnemende winkelier aan sijn cliënten op elke gulden aankoop een geluksbon cadeau waarop de cliënten naam en adres in vullen en deze daarna deponeeren in daarvoor bestemde bussen, welke geplaatst worden in de Zandvoortsche laan, hoek Amarilleslaan. Bin- lenweg hoek Res Novaplein en Wilhelminaplein. Op nader aan te wijzen dagen hebben dan ten overstaande van Notaris Mr. J. A. de la Haijze te Heemstede trekkingen plaats. Elke trekking f100 aan prijzen in den vorm van waarde bonnen, te weten 1 waardebon van f 50, 1 van f20, 1 van f15 en 3 van f5. De winnaars kunnen deze respectievelijke bonnen inwisselen bij de Twentsche Bank, bij kantoor Heemstede, tegen waardebonnen van f 1, alzoo 50 x f 1 enz. naar gelang van den prijs. Deze bonnen kunnen tot en met 14 Nov. a.s. bi) iederen deelnemenden winkelier in be taling worden gegeven. Deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan een deelnemersschild in hunne etalage. De eerste trekking vindt plaats in het openbaar op Zaterdag 31 October a.s. des avonds 9 uur in Café-Restaurant „Hof van Heemstede". Vol gende trekkingen worden vroegtijdig In de 'antselijke bladen aangekondigd. Het batig saldo (lozer bounenreclame komt voor de helft ten goede aan den Volksbond tegen drankmisbruik, afd. Heemstede, ter bij drage in den bouw van het te stichten Volks huis, aan de Heemsteedsche Dreef, hoek Jac. v. Campenstraat, en voor de 2e helft aan de Vereeniging ten doel hebbende ontspanning geven aan de werkloozen. De zeer interessante prijsvraag (In de etalage van Iederen deelnemer), waaraan waardevolle prijzen zijn verbonden, zal tevens deze week worden gehouden. Een lijst van deelnemende winkeliers en ver der al datgene wat het publiek dient te weten, zal eveneens tijdig worden bekend gemaakt. DAMNIEÜWS. Nu de lange winteravonden weer voor de deur staan, zullen velen zoeken naar een ge paste ontspanning. Een heel rn 'e ontspan ning, die ook bij den warman iia^vd kan ge schieden, is we) het dammen. Ter propaganda daarvoor b-eft de R.K. Damclub „St. Bavo" weer ee*> \grooten propa- ganda-avond georganiseerd tr. cn vorm van een gongwedstrijd en een simultaanseance. Liefhebbers, en zij die naar zulk een gepaste ontspanning verlangen, zullen op dezen avond ruimschoots- kennis -kunnen maken roei het damspel. De wedstrijden zullen hedenavond plaats heb ben in het R.K. Vereenigingsgebouw, en aan vangen om 8 uur. Voor deze wedstrijden zijn eenige aardige prijzen beschikbaar gesteld. Damliefhebbers, en natuurlijk ook ni e t-leden worden in groote ge tale verwacht. KENNISMAKING MET KENNEDY, door Charley Amer. We hadden er geen spijt van den raad van Archy Hainies te hebben opgevolgd. Hij mocht in sommige opzichten een rare snuiter zgn, maar in ieder geval wist hij wat een mensch, die bijna een jaar lang in een stad kantoorwerk heeft verricht, toekwam. Dick was dat vol komen met me eens. Het pension Landown, dat Hainies ons had aanbevolen, was volkomen in orde en hetzelfde was het geval met Durfield, het gezellige dorpje waar dit voortreffelijk pension gevestigd was. Het scheen, dat nog met velen op de hoogte waren van het schoons dat Durfield te bieden had, want het aantal vacantiegangers, dat zich in het vriendelijke dorp ophield, was zeer gering. De weinigen, die Durfield al3 doel van hun reis hadden ge- kezen, schenen allen een vriend of kennis te hebben gehad, die hun pension Landown had aangeraden. Want,- terwijl het eenige hotel, dat het dorp rijk was, maar enkele gasten telde, had mevrouw Brown geen kamer meer vrij. Dick en Ik hadden op de laatste vertrekken beslag gelegd. Mevrouw Brown was een vriendelijke oude dame met grijzend haar, die iedereen graag mocht. Ze had, toen haar man nog leefde, de leiding gehad, maar sinds drie jaar had haar dochter Sybil haar die taak van de schouders genomen. De oude dame liet haar dochter den zakelijken kant behartigen. Zelf deed ze de kleine dingen, die er in een pension toe kun nen bijdragen een prettige sfeer te scheppen. Dick en ik waren er reeds twee dagen zon der nog met een der andere gasten te hebben kennis gemaakt. Dit was niet zoo vreemd, als men bedenkt, dat we beide dagen al heel vroeg waren opgestaan en de heide hadden opgezocht, allebei in het bezit van een boek, hoewel er van lezen niets kwam. Dat hadden we trou wens vooruit geweten. Onze maaltijden hadden we op onze kamers gebruikt cn de avonden hadden we benut voor wandelingen in de omgeving. Den derden dag vertoonden we ons echter op de veranda, waar mevrouw Burns met eeni ge harer gasten in gesprek was. We werden voorgesteld. Aan Mr. Clapham,'n streng uitzien- den ouden heer, aan den schrijver Clive Middle- ton en diens zuster Janet en tenslotte aan mevrouw Brook3, echtgenoote van den beken den George S. Brooks, bankier. Er werd, zoo als dat gaat met menschen, die vacantle heb ben en des avonds bijeenzitten met het pret tige gevoel dat den volgenden dag geen bezig heden wachtten, over van alles en nog wat gesproken, zonder ergens diepe- op in te gaan. Mr. Clapham vertelde een paar typieche bi), zonderheden over een Egyptische reis, mevrouw Brooks vroeg de aandaoht voor een vreemd verhaal over Sir Edward Stevenson en een veaudeville-artiste en deelde tevens mee, dat se niet kon gelooven, dat het waar was. Ze kende Sir Stevenson porsoonlijk; een keurig persoon. Middleton verhaalde van de omzwer vingen van een zijner manuscripten. Toen de conversatie wat luwde, vroeg me vrouw Brown of iemand er beswaar tegen had, als se de radio aanzette. Het voorstel werd met instemming begroet Ik keek Dick aan. daar ik wist, dat hi) geen bepaald liefhebber van radio was. Hij gaf echer geen teeken van protest of bet moest het bijna onmerkbaar fronsen zijner wenkbrauwen sijn, We luisterden. Da omroeper was juist mid den in een zin: van den In ons land teruggekeerden Charles Kennedy. Waarschijnlijk houdt hij zich op in de omgeving van Lincolntown. Het laat ste werd hij gesignaleerd te Blitford, waar hij zich als reiziger voordeed. Den ochtend van zijn vertrek vond de hotelhouder een briefje op de kamer, waarin zijn gast mededeelde Charles Kennedy te heeten. Daar het briefje duidelijk de zoo goed als niet te vervalschen handteekening van Kennedy droeg, kan als vaststaand worden aangenomen, dat een der gevaarlijkste misdadigers dezer eeuw weer in ons midden is. Zij die inlichtingen kunnen De omroeper sprak door, m&ar Dick noch ik luisterden meer. Er was sprake van Lincolntown nog geen 10 K.M. verwijderd van Durfield. En er was bovendien sprake van Kennedy, den man die vijf werelddeelen in rep en roer had gebracht. Dick stond langzaam op en lachte. Het klonk wat geforceerd: Dames en heeren, zei hij, het is iets waar ik al lang naar verlangd heb. Ik ga dien Charles Kennedy vangen. Ik weet wel, het klinkt naar opschepperij,, maar Ik kan het zoo goed probeeren als een ander, Natuurlijk, merkte Middleton op. U lijkt me scherpzinnig en u bent jong. Maar me dunkt dat u veel in de waagschaal stelt. Waar is Mr. Clapham? vroeg Dick plot seling. Zon Ier dat iemand het gemerkt had, was de oude heer verdwenen. Ik keek verbaasd en Middleton floot tus schen zijn tanden door en schudde het hoofd om. die verdwijning. Dick wachtte het antwoord op zijn vraag niet af, maar snelde het huis binnen. Ik volgde hem op den voet. Toen we de trap wilden opgaan, kwam er een man naar beneden, hij nam drie, vier treden tegelijk. Het was nu Clapham. In zijn hand een revolver. Als wij hem trachtten tegen te houden, zou hij on getwijfeld schieten. We gingen opzij. Maar tifn de man beneden was gekomen en den gang door wilde snellen, stak Dick zijn voet uit. De man struikelde. Een oogenblik later lagen we boven op hem, ontnamen hem de revolver en hielden hem met ons beiden slechts met moeite in bedwang. Zoo, Mr. Kennedy, zei ik opgeruimd, wat hebt u ons nu te vertellen? Jongens, zei de man, dien wjj als Mr. Clapham hadden leeren kennen, alleen vergis jullie je een beetje. Mijn naam is Cummins van den Cummins' particulieren detectiven- dienst. was hier om dien Charles Kennedy te arret; .en. Ik had hem bijna, wachtte al leen nog op een laatsten schakel. Wat dat was doet er weinig toe, want de vogel is nu toch gevlogen. Luister! We luisterden. Er was het geluid van een motor, die werd aangezet. Een auto reed weg. Mevrouw Burns kwam verschrikt door den gang op ons toe. Mr. ClaphamCummins keek haar bedroefd aan. U komt ons vertellen dat mr. Clive Middleton en ztln zuster zijn verdwenen, merk te bij op. En tot Dick en mi): Jongelui, een van de mooiste kansen om Charles Kennedy en zijn vriendin Myra te ar resteeren behoort tot het verleden. Zelden heb ik Dick's gelaat zulk een som bere uitdrukking sien dragen. Maar in sijn volgende woorden keerde iets van zjjn zelf vertrouwen terug. Je bent nog niet van me af, Charles Ken nedy, zei hij. HET OOG IN DEN RUG. Een nieuwe uitvinding ter bevor dering der verkeereveillgheid. Hoe kort ls het betrekkelijk nog geleden, dat wij, automobilisten, het zonder achteruitkijk spiegel moesten stellen. Wat er achter ons ge beurde ontsnapte volkomen aan onze aandacht. En wie zal thans in een gesloten wagen zonder een dergelijke spiegel durven rijden? De spiegel ls onze troost geworden. Hooren wij achter ons het hoornsignaal van een nade rend voertuig, dan ls onze eerste blik gericht op den spiegel. Menig ongeluk heeft deze reeds weten te verhoeden. En toch heeft de klassieke spiegel, zooals \0ij die thans kennen, een ernstig gebrek. Zijn ge zichtsveld is uiterst beperkt. In de stad rijdende, zien wij slechts rechts en links achter den wagen, de rand van het trottoir, het bene denste stuk van de dichtstbijzijnde 1 rizen, enkele meters van den weg en de motorkap van de wagens, die ons volgen of die ons inhalen. Vandaar, dat de uitvinding van den bekenden gevechtsvlleger Jauget, die een der bekendste piloten was van het Fransche luchtfront, one zoo welkom is. De DIO van den heer Jauget geeft den automobilist in den waren zin des woords een „oog in den rug", een oog met een compleet gezichtsveld in elk richting, zoowel links als rechts. De bekende Fransche Jauget- fabrieken hebben dit toestel op de markt ge bracht en in het buitenland heeft het inderdaad heel veel opgang gemaakt; thans wordt Hoi land er stelselmatig mede veroverd. Een korte vergelijking tusschen de Dio-spie- gel en een gewone achteruitkijkspiegel ls reeds voldoende om in te zien welk een groote ver betering in de verkeersveiligheid hiermede tot stand is gebracht Het Dio-apparaat is eigenlijk niets anders, dan een optische lens, aan een kant hol, aan den andere vlak, die de funotie van een peris- coop vervult. Het geheele apparaat ia in twee minuten binnen in den wagen tegen de achter ruit bevestigd en dan weerkaatst in het spiegel tje voorin (ge kunt Uw oude wegspiegel behou den) den geheelen weg met alle voertuigen, die zich daarop bevinden, den hemel tot aan den horizont, de bergen (indien men in een berg streek rijdt) de daken der hulzen bij bet rijden door de stad, terwijl men tegelijkertijd, zonder ists aan den spiegel te veranderen of te verstel len, tot op 50 centimeter achter den wagen op den weg kan zien. Zelfs de boomen langs den rfjweg komen in hun geheel op het panorama beeld. Het Dio-apparaat stelt ons dus in staat een biik naar achteren te hebben, die volkomen ge lijk is aan ons gezichtsveld riaar voren, ja zelfs nog meer ziet men, want In den wagen gezeten, zou men onmogelijk tot op 50 c.M. voor zich uit den weg kunnen waarnemen. En nu begrijpt men direct de sterk verhoogde veilig heidscoëfficiënt die de Dio den automobllst geeft, naast de groote vermeerdering van het genot van het rijden tengevolge van een goed uitzicht naar achteren. Een tweede enorm voordeel is het feit, dat het apparaat anti-verblindend is. Bij gebruik in de duisternis zal het nooit kunnen voor komen, dat men verblind wordt door de lichter, van een achteropkomenden wagen. Twee minuten voor het bevestigen, een twee uur voor h»t wennen aan het verkleinde beeld, dat door de Dio op de spiegel getooverd wordt en er is een totale omkeer gebracht in het uit zicht, dat men uit den wagen heeft. Dank zij de Dio heeft men voortdurend het gezicht op de reserveband of het reservewiel en op den autokoffer. Bij open wagens kan net geheele apperaat gemakkelijk aan de kap worden vast geklonken, waarbij beschadiging niet kan voor komen. Het appaarat ia voorts te gebruiken met lederen spiegel, hetzij bol af vlak. ASTROLOGIE AAN HET HOF VAN ROEMENIë. Onlangs verscheen de Zevenburgsohe astrolo ge Belma Sigerus-Goellner op het slot Pelischor te Sinaia, waar zij door de koningin-weduwe Maria in audiëntie werd ontvangen. Aanwezig waren eveneens de dochter van koningin Maria, ex-koningin Elizabeth van Griekenland en de koningin van Joegoslavië. Waar de astrologe, die eenige jaren geleden naar het schijnt het hu welijk van prinses Ileana, de Jongste Roemeen- eehe koningsdochter, met een Habsburger berft voorspeld, de drie gekroonde dames van den stand der sterren heeft medegedeeld, ls niet uit gelekt. Daarentegen werd van semi-officiëele zyde ver nomen, dat de astrologe tijdens de audiëntie van koningin Maria opdracht kreeg voor haar kleinkinderen, o.m. voor den kroonprins van Roe menië en erfprins Peter van Joegoslavië den ho roscoop te trekken .Hiermede is het geloof aan het RoemeensoUe hof in de almacht der sterren bewezen. Naar verluidt is koning Carol indertijd voor hi) uit zijn ballingschap naar Rcememë vloog om den troon van zijn vader te bestijgen, bij twee astrologen om raad geweest, waarvan de eene, als indertijd het orakel van Delphi, ge zegd zou hebben: wie uit den hemel komt zal overwinnen". Naar het schijnt heeft deze uit spraak Carol aangespoord zich aan de onder neming te wagen. Zooals thans de zaken staan moet men er op voorbereid zijn, dat binnen kort, zoowel aan het hof te Boekarest als te Belgrado, de functie van hofastroloog in eere zal worden hersteld. KONING EN GRENADIER. Koning Frederik Wilhelm I (1688—1740), wiens hoofddoel den Pruisischen staat onafhankelijk te maken, waarom hij een groot en krachtig leger vormde, had een merkwaardig sterk geheugen. Niet alleen kende hij al de soldaten van zijn lijfgarde in Potsdam en van het garnizoen in Berlijn bij naam, maar ook tal van andere man schappen in z'n leger. Zijn kennis beperkte zich echter niet tot een groot aantal namen. Van me- nigen soldaat wist hü bijzonderheden uit diens gewone leven. Toen de koning in 1738 bij den Prins van Oranje op het Loo vertoefde en deze hem bij zijn aankomst het bordes op geleidde, herkende hij onmiddellijk den grenadier, die de wacht hield bij de deur, als een deserteur van zijn garde. Heet ge niet, aldus de koning tot den »ol- daat - Hendrik Max Hebt ge niet in 't garde regiment gediend? Waart ge niet bü de achtste compagnie? Zijt ge niet vijf jaar geleden gede- serteerd? Waar hebt ge u al die jaren opgehou- den? Om welke redenen zijt ge weggeloopen? De grenadier was heelemaai van streek ge raakt en hij bekende spoedig, dat alles wat de koning gevraagd had, waar was. De Godsdienstonderwijzer verklaart zijn leer lingen, dat bij alle dingen Gods zegen noodig ls. „Wanneer ik den akker heb bewerkt en het koren gezaaid, en dan de zon schijnt en er ge noeg regen valt, wat heb ik dan nog meer noo dig voor een goeden oogst? „Mest, meneer! Allen die iets te vor deren hebben van E. A. M. VAN LOOIJ, bloembollen- kweelter, wonende Jan v.d. Bergstraat 6 te Heemste de worden verzocht dit onverwijld op te geven i an den Curator Mr. P. TIDE- MAN, advocaat en procu reur te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht 63. De Curator voornoemd Mr. P. TIDEMAN. Tandarts, IS VERHINDERD ZATERDAG SPREEKUUR TE HOUDEN. horlogemaker. Speciaal voor het repareeren van Klokken en Pendules. Reparaties spoedig en billijk. RAADHUISSTRAAT 2. HEEMSTEDE. HEEMSTEDE. RES NOVAPLEIN 4. Kantooruren Dagelijks 9i/2—lift. Vrijdagavond 6Vz9 Verstrekt voorschotten en crediet in loopende reke ning tegen persoonlijke of zakelijke zekerheidstelling Verleent gelden op le Hy potheek tot beperkte be dragen. WILT GIJ DOOR GAVE BEZITTENDE? Brieven onder No. 225 Bureau van dit Blad. <GO< VOQP EXPQQT EIEREN LIEVEN DE KEYLAAN 10, TELEFOON 28731. 20/30 30/50 10/20 BIJ AFNAME VAN 5 H.L. INEENS a CONTANT. MAGAZIJN: BROUWERSVAART 106. Telefoon 10748. BESTELHUIS: HAVENSTRAAT 4. Nee® ®r dat ve rVrischt 25. 45 65 Cts.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 6