KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT. 8ste Jaargang. Eerste Heemsteedsche Courant. 29 October 1931. Tweede Blad. No. 43. LOSSfc BLAADJES. Smullen op afbe taling. Brokjes Levenswijsheid. Sparen. PLAATSELIJK NIEUWS. Door G. Th. ROTMAN. INGEZONDEN STUKKEN. SCHAAKRUBRIEK. m» 'm if élg In een slechten tfld als deze Raken velen ln de knel. Afbetalragsmagazynen Varen daarbij dikwijls wèl. Je betaalt ineens een schijntje En je krijgt ,wat je begeert. Wekelijks een klein term(jntje, Dat gaat immers als gesmeerd! Als je steeds maar trouw blijft schokken, Anders staat 't in korten tijd Half betaald weer in den winkel, En je bent je centjes kwijt! ,,'k Zal het ook eens gaan probeeren", Zoo dacht een Berlijnsch poelier „Want een Kerstgans wordt voor velen Een bijzonder kostbaar dier!" Koop dan sprak h(j in termijnen Zulk een witgevederd beest. Laat het op uw disch verschijnen; Zoo wordt Kerstmis waarlijk feest! Stort per week een kleinigheidje; Aarzel niet, maar doe het thans. En u smult dan na een tijdje Aan een vette huurkoopgans. „Stottemt zahlen!" 't Is geen grapje. Neen, ik help u uit den nood. Wekelijks koopt u een hapje: Nu een vleugel, dan een poot! Die het zaakje is begonnen, Weet gerust wel, wat hij doet! 't Is nog niet zoo mal verzonnen; U zult zien, dat gaat wel goed! Risico is uitgesloten, Want er wordt vooruitbetaald, Daar de gans eenmaal genoten, Niet kan worden t'ruggehaald! (Nadruk verboden) De 31ste October is sinds enkele jaren tot WereldspaarJag geproclameerd. Men heeft de zen datum bestemd tot een algemeene propa ganda voor het sparen. En ongetwijfeld ver dient dit streven den steun van allen, die het volksbelang willen bevorderen. Echter zijn er juist den laatsten tijd hier en daar bedenkingen tegen het sparen gerezen. Er bestaan van die wanboffers, die van hun zorg voor de toekomst het slachtoffer geworden zijn. Zoo had ik indertijd een schoolmakker, die het „vooruit werken" tot systeem had verheven. Het was hem tot een manie geworden, sommen en thema's vooruit te maken en bladzijde na bladzijde in het vertaalboek door het opzoeken van woorden voor te bereiden. Maar het nood lot wilde, dat hij steevast, juist als hij een praebtigen voorraad had klaargemaakt, ver kouden werd of de griep kreeg cn een week thuis moest blijven van school. In dien tijd wa ren de door hem geprepareerde sommen en thema's behandeld en met het vertalen had de klasse hem ingehaald, zoodat hij van zijn sys teem nooit profijt trok en na zijn beterschap weer even hard aan den arbeid moest gaan. Is het verwonderlijk, dat deze Jongen achterna wel eens dacht; Had ik mijn tijd maar liever aan ontspanning besteed dan mij met vruchtelooze voorzorgsmaatregelen af te sloven! Aan dezen jongen doen de volwassenen den- k n, die jarenlang zuinig hebben geleefd om z.oh een onbezorgden ouden dag te verzeke- i-n. Zij hebben zich op alles bekrompen. Maar h;t kapitaaltje, dat zij aldus allengs hadden verzameld, is waardeloos geworden door de ont zettende koersdaling van hun effecten. Ook deze mensehen worden, evenal3 vroeger mijn schoolmakker, wrevelig, zoodra ze van sparen hooren. Wat voor profijt hadden ze van hun zuurver diende penningen kunnen trekken! Ze hadden elk jaar een mooie reis kunnen maken, ze had den zich keurig kunnen kleeden en ze hadden er het met hun maaltijden van kunnen nemen; ze hadden concerten er. schouwburgen kunnen be zoeken en deel kunnen nemen aan het gezel lige uitgaansleven. Wat hebben ze nu aan hun spaarzaam leven gehad! Menigvuldig zijn de menschen, die tijdens en na den oorlog al3 beleggers en spaarders zijn gedupeerd. Het verleden heeft hun het nut van het sparen op averechtsche wijze geleerd. En de toekomst? Wat voor toekomst is het, waarvoor zij, zich bekrimpend en ploeterend, zorgen? Hoe zal de wereld er over twintig, tien, ja v(jf Jaar uitzien? Donkere wolken verber gen den horizon. Oorlog, revolutie, crisis, het zijn machtspreuken, welke elk streven op langen termijn verlammen. Onwillekeurig schiet menigeen het rijmpje ln de gedachte: „Gun u iets, ook als ge in nood zjjt; Wat hebt ge aan 't leven, als ge dood zjjt!" Heden leven de menschen op korten termijn. En ook dit heeft zijn voordeel. Doordat men zich met al zijn vermogens aan het oogenblik durft te geven, leeft men vrijer en blijer mee in den menschenstroom en plukt men de vruchten, welke iedere dag als zijn bizonder geschenk aanbiedt. De bohémien is het tegenwicht van den pot ter, die bij een volle brandkast hongert en zich 'verkniest. I Gelijk onbezorgdheid in lichtzinnigheid, kan spaarzaamheid in gierigheid ontaarden. Er zijn menschen, die sparen uit sport, maar ook men schen die sparen uit angst voor het leven. Want zooals het vaak gemakkelijker is te arbeiden dan zich te verstrooien, is het een moeilijker kunst, geld uit te geven dan geld te verzame len. Inderdaad, het is een kritiek oogenblik voor de spaar-gedachte en het is wel noodzakelijk, dat een speciale dag haar bepleit. Want ondanks al de bezwaren, die men onder de gegeven om standigheden tegen het sparen aanvoert, blijft het voordeel ruimschoots tegen de nadeelen op wegen. Sparen is tenslotte een getuigenis van geloof. De spaarder vertrouwt op de toekomst, ook in hachelijke tijden. H(j grondvest zijn leven op de optimistische verwachtingen, dat alles te recht komen za'. Sparen is het bewijs van een rustig gestel en van een ruimen blik. De onrustige mensch leeft bij het oogenblik, de benepene ziet niet verder dan zijn neus lang is. Maar de mensch met ietwat weidscher levensvisie behandelt het heden als een schakel tusschen verleden en toe komst. Zoo is de spaarder de bezonkene, de wijsgeer, de durver. Maar de ware spaarder is tevens de verstandige spaarder. Want ook het sparen is een kunst en de vele ongelukken, welke de spaarders hebben getroffen, zijn meestal ver oorzaakt, doordat zij het uiterste uit de kan wilden hebben en daardoor het deksel op den neus kregen. De verstandige spaarder is niet hebzuchtig; hij kiest soliditeit boven aanlokke lijke rente. De millioenen, die bij de rijkspostspaarbank, de Nutsspaavbanken en de verzekeringsmaat schappijen zijn ten onder gebracht, vertegen woordigen een stuk niet slechts economische, maar tevens zedelijke volkskracht. Want zjj zijn de belichaming van werkzaamheid, zelf discipline en verstandig beleid. H. G. CANNEGIETER OPENBARE VERGADERING DER S. D. A. F. Maandagavond hield de groep Heemstede van den Centralen Bond van Transportarbei ders een openbare vergadering, ten doel heb bende de bespreking der houding van B. en W. inzake het adres van dien bond aan den Raad. De zaal van Hotel v. Ree was te klein voor de vele belangstellenden, waaronder vrjj veel vrou wen. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter de wijze waarop B. en W. op slinksche wijze hadden getracht het door den bond inge zonden adres te verdoezelen, wat niet gelukt is, en waarover hedenavond zal gesproken wor den. Als eerste spreker trad daarna op de heer heer H. Disselkoen, S. D. raadslid, die in den aanvang zei gaarne gevolg te geven aan het verzoek, te spreken ter ondersteuning van het adres aan den Raad. Spr. is verheugd dat in de laatste jaren toch wel iets in Heemstede is veranderd. Het is nu al mogenlijk gebleken, dat de S.D.A.P. een adres kan richten aan den Raad, en nu zelf ook een vergadering uit kan schrijven, zonder de hulp van een andere af- deeling en dan met zulk een goede bezetting. Over het adres wil spr. hier niet uitwijdende plaats daarvoor is de Raadszaal op a.s. Donder dag. Deze vergadering is voor Heemstede iets nieuws. Am afzonderlijke Raadsvergadering voor de arbeidersbelangen waarvoor men zich voorheen nooit erg druk maakte. Spr. schetst de vorige raadsvergadering met een prikkelen de stemming omdat men ook deze zaak weer in de doofpot wilde stoppen, maar dat dank zjj de medewerking van mevr. Venhuizen en Vring, niet gelukt is. Tot zijn onderwerp komende, behandelt spr. uitvoerig den tegenwoordigen toestand in de wereld en in het bijzonder dien der arbeiders klasse, hoe de crisis is ontstaan door de ver keerde verhouding tusschen productie en con sumptie, die is in tegenstelling met wat wezen moest productie naar behoefte. Spr. kan de Nederlandsche kapitalisten niet de schuld ge ven aan de crisis, maar in de goede jaren ka- 41. „Klakkebos, Jongen, je bent er geweest!" 42. De andere leeuw verdween, doodeltjk ver dacht 'de kapitein. Maar op datzelfde oogen- schrokken, van het tooneel. De kapitein wilde al blik viel er 'n schot, en de leeuw viel morsdood n zucht van verlichting slaken, maar hij slikte neer! De andere leeuw had namelijk zoo lang hem weer in, want opeens sprong het touw op het geweer zitten kluiven, tot het plotseling stuk, de palmboom sprong met 'n ruk overeind afging. Je ziet 't dus maar weer: als de nood en de arme luchthelden werden als pijlen uit een OP 't hoogst is, is de redding nabij! boog weggeschoten,,... pitalen verzameld, kunnen zij nu de gevolgen dragen en verzachten. Dit geldt ook voor den Heemsteedschen raad. Spr. is van oordeel dat er wel gemeenten zijn waar een slechtere rege ling wordt getroffen, maar dit behoeft geen reden te zijn om den toestand hier goed genoeg te vinden. Heemstede is bij machte meer te doen, behoeft zich niet te regelen naar de schrielheid der regeering, omdat zij geen sub sidie behoeft. Lang staat spr. stil bij die schriel heid der regeering, waarvan ook de volgelingen van een minister-president Ruys de Beeren- troek, de Katholieke werkeloozen het aan den lijve voelen. Al geeft Heemstede, aldus spr., geen slecht beeld, daarom is het verzoek aan den Raad al leszins gemotiveerd. Een uitkeering die een jaar geleden nog eenigszlns voldoende was, is nu te laag, als een gevolg van de langere wer keloosheid. Het weerstandsvermogen is daar door dermate verzwakt dat schoeisel, kleeding e.d. aanvulling en vernieuwing behoeft. Spr. en zijn partijgenoot hebben in him motie zich beperkt tot de wenschen in het verzoek belichaamd.. Daarnaast vragen nog veel zaken de aandacht. Zoo o.a. de regularisatie van het werk. Dit werkt ln Amsterdam toch ook uit stekend, wat spr. met voorbeelden aanhaalt. Zeker zegt spr., Heemstede doet aan werkver ruiming maar dit bepaalt zich in hoofdzaak tot grondwerk. Ook behandelt spr. de huishu ren, die veel te hoog zijn, veelal 6 3 7 gulden en nog hooger. Ook de ongehuwden hebben recht op werk, en er is nog veel mer, maar spr. en zijn partijgenoot willen den anderen raadsle den gaarne de gelegenheid geven voorstellen te doen, die zy dan, mits in het belang der werke loozen, gaarne willen steunen. Spr. hekelt het College van B. cn W„ dat niet past in de ver houding van Heemstede en den Raad. o.a. diens voorstellen als kindertoeslag en de jachthaven, dat zjj zoo maar zonder bespreking met de commissie van overleg er door wilden halen. Dit college zal tot inzicht moeten komen dat de raad en niet dit college regeert. Men wil wel eens zeggen, aldus spr., dat de wer keloozen liever niet werken en een lage steun een prikkel tot werken moet wezen, wij zeg gen, de uitkeering zóó hoog, dat er een prikkel moet zijn om werk te geven. Spr. besluit met een aansporing f-grootere machtsvorming, door aansluiting bij de S.D.A.P. om zoo te komen tot betere tijden. Hierna voerde het woord de heer A. Mars, betuurslid van den Bond van Transportarbei ders. 1 Spr. begint met een woord van hulde aan den heer Disselkoen voor wat hij als begin nu reeds voor de arbeiders heeft gedaan, en betreurt de houding van de andere en vroegere raadsleden, die altyd nagelaten hebben B. en W. tot de o1de te roepen. Spr. scnetst de ellende van de minstens 800.000 Nederlanders, die door die ruim 200.000 werkeloozen wordt geleden, vooral door de lage ondersteuningen, expresselyk laaggehouden door regeering en vele gemeentebesturen. Indexcijfers. Maar kom daar eens meer bij Kalff komt voorop met loonsverlaging, als gevolg van de crisis. Maar, vraagt spr., heb ben wy die crisis in het leven geroepen? Een schande noemt spr. het, dat juist zy, die in de goede jaren kapitalen hebben verdiend, nu het eerst komen met verlaging. Uitvoerig be spreekt de heer Mars de behandeling in de Tweede Kamer van de motie-v. d. Tempel, en hoe die bestreden is, boe een Katholiek Kamerlid Kuyper wei is voor de 40-urige werkweek, maar dit bereikt moet worden zonder dwang, alsof de werkgevers zelf met dit voorstel zul len komen. In dit verband geeft spr. een beeld van de werkwijze, o.a. in het havenbedrijf, hoe daar in enkele uren met eenige menschen werk wordt verricht, dat voorheen weken arbeid kostte met 10 maal meer menschen. Spr. hekelt den minister-president, die durfde bewe ren, dat hem van ontevredenheid van eenige be- teekenis niets bekend was, maar hoe is het dan te verklaren, dat de S. D. A. P.e'r Staal in Gouda niet meer aan de werkverschaffing mocht komen. Liever had hij den Minister hoc ren zeggen, dat hij er niets van hooren wil. Ook schijnt de minister niet te weten, aldus spr., dat er nog veie gemeentebesturen zijn die aan werkverschaffing niets doen, en als de menschen uitgetrokken zijn, overgelaten worden aan de liefdadigheid. Wij hebben, aldus spr., hier de 48-urige werk week, maar duizenden arbeiders werken 100 en meer uren. En uit het Centraal Verslag der Arbeidsinspectie over 1931 blijkt, dat er nog 14870 overwerkvergunningen gegeven zyn, ook aan firma's, die even tevoren een groot deel van hun personeel hadden ontslagen, om daar door de winstmarge grooter te maken. Van de overheid, aldus spr. is weinig of niets te bereiken, alvorens de arbeidersmassa zich krachtig aaneensluiten. Dit is weer gebleken uit de circulaire in Februari uitgegeven, waar in vele verslechteringen zijn ingelast. Op enkele plaatsen is het iets beter, doch dan alleen op die plaatsen waar de arbeiders meer macht gekregen hebben. Maar daar wei geren de financiers leeningen, om zoo te belet ten datgene uit te voeren wat wy graag zouden dóen. Of er geld is. Ja, zegt spr. Dit was er ook in 1914. Maar nu er een daad gedaan moet worden voor de arbeiders, nu is er niet, wel voor het militairisme. Deze uitgaven aldus sp moeten wij hebben voor ons noodzakelijke le vensonderhoud. Maar dit zal niet gemakkelijk gaan, en al leen beter vlotten als wij meer zeggenschap hebben in staat, provincie en gemeente. Het kapitaal vormt trusts, wjj moeten daartegen macht vormen. Straks in den Raad zullen onze menschen de zaak verdedigen, maar het zou een stem in de woestijn zijn, als zij niet een macht achter zich hadden. Spr. besluit met den wensch dat deze stem een begin zal zijn van een sterkere arbeiders klasse, een krachtig voortschrijden in de rich ting, die de S.D.A.P. aangeeft, en dat er niet enkel moge aanbreken een betere tjjd voor de werkeloozen, maar dat er ook voor de arbeiders moge aanbreken een tijd van meer licht en vreugde. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door eenige leden van het Haariem- sche R. V. O., die de S.D.A.P. allerhande ver wijten naar het hoofd slingerden, en door beide iprekers werden beantwoord. Met algemeene stemmen werd daarna de volgende motie aangenomen: „De openbare vergadering, bijeengeroepen gehoord de besprekingen over het adres van dezen bond aan den Raad van Heemstede in zake de uitkeering aan werkeloozen, dringt er met klem bij den Raad op aan ln den geest van dal. adres te besluiten. De vergadering, die ten slotte een vrij ru- moedlg verloop had als gevolg van het debat der Haarlemsche agitatoren, werd daarna door den voorzitter gesloten. Buiten schooien eenige ontevredenen sa men, maar, als zij merken dat zij weinig bijval genieten bestijgen zij hun rijwiel, om, onder het zingen van de „Internationale" huiswaarts te keeren. Vereenvoudigde spelling. WELKOM, VREEMDELING! (B(j de opening van de kiosk der Vereeniglng tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer (V. V. V.) De kiosk wordt dus geopend Bij het spoorwegstation; 't Is een bouwwerk, reuzeprachtig, Zo, dat het niet mooier kon: Kolenkist met rood, schuin deksel. Waarlik, 't is een prachtig ding. 't Roept tot elk aanstaand bewoner: „Welkom! Welkom, vreemdeling!" Kom toch gauw in Heemstee wonen, De belasting is niet boog; 't Water hoeft haast niets te kosten, Echter:baad, was, schrob dandroog! Electriciteit is billik Echter onder één beding: Zuinig licht en niet veel koken! Maar toch: „Welkom, vreemdeling!' Het verkeer is best geregeld, Trem en bus ln overvloed, Ieder punt ls te bereiken. Met lijn 2: dat is te voet! Aan de huizen geen gebedel, Waarlijk, 't is een zegening! Kom gerust in Heemstee wonen: Hart'lik welkom, vreemdeling! Fh. C. Heemstede, 27 Oct. 'SI. Geachte Redactie! Gaarne verzoeken wij om plaatsing van het onderstaande inzake het medegedeelde door de heer Hanskamp in de E.H.C. d.d. 23 October 1931. In Haarlem draait er op 't oogenblik een film „Mensch erger je niet", doch als men thuis komt van die film, dan heeft men hoofdpijn van het lachen. In dien zin beschouwden wjj aanvankelijk het schrijven van den heer Hanskamp, maar het blijkt toch dat genoemd schrijven in vereenl- gingskringen nu niet zoo'n goed onthaal heeft entmoet. De groote fantasie waaraan de heer Hans kamp waarschijnlijk lijdende is, heeft hem par ten gespeeld, er. dingen doen schrijven over zaken, waarvan hij de proporties in het geheel niet schijnt te kennen Wü willen het echter niet hebben over het onderwerp zelve „het monumentaal gebouw" daarover is al genoeg van gedachten gewisseld, en er staan op het oogenblik wel grootere maat schappelijke belangen op het spel, maar wij willen ernstige critiek uitoefenen op de wijze waarop de heer Hanskamp meent zjjn belangen tc moeten behartigen. 1. Het rendabel maken van een gebouw?? Wat weet U daarvan af. de 'bijzonderheden op gelegd in ons archief hebben U nooit bereikt, ivat weet U van verbintenissen aangaan, van eenige beteekenis, en welke penningmeester zal de vriendelijkheid hebben gehad om inzage van zijn kas te geven aan den heer Hanskamp? Als zakenman in Uw bedrijf, schrijft men niet ,over interne aangelegenheden, zooals U dat ver meent te mogen doen, maar heeft men ook wat men noemt „kiesheid" te betrachten tegenover vereenigingen, die men gaarne ais gast zou wil len ontvangen. 2. Omtrent de uitdrukking „enkelen" willen wü de heer Hanskamp wel een tip geven. Hier mede wordt bedoeld acht vereenigingen met pl.m. 200 leden er. 1500 donateurs. Wat een groote kennis van zaken 3. Van zeer ingelichte züde zou „Tot Nut en Genoegen" een stuk prologeeren, maar die tweede avond was zóó slecht bezocht, dat men geen tweede opvoering meer aandurfde. Antwoord. Het bezoek bedroeg 180 personen, in totaal waren er 200 zitplaatsen; was dit slecht bezet, met plaatselijke concurentie dien avond? Dat noemt men „van zeer wel ingelichte zgde"! 4. Het geval „Dreefzicht". Eindelpk een erkenning van geachte schrijver, dat de zaal bezet was, maar nu met vrükaar- (en. Laat de heer Hanskamp gerust zün, het aan tal donateurs van „Tot Nut en Genoegen" is van dien aard, dat bü totale opkomst de 400 ver overschreden wordt. Oplossingen, büdragcn, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, Ged. Oude Gracht 88, Haarlem. EINDSPELSTUDIE No. 91. R. Stelnweg, (Berlin). Wit aan zet wint. Zwart aan zet remise. Stand der stukken: Wit: Ke2, a4, b3, e3, h2. Zwart: Kb4, e4, g5, h5. EINDSPEL No. 69. In de partü tusschen de meesters S. F1 o h r (Praag) en Prof. Dr. L. Asztalos (Serajevo) gespeeld te Bied, 25 September 1931, ontstond na den 26sten zet van Wit (Flohr), Dc2xe4, de volgende stand: Wf k m. Zwart kan de dame niet nemen, wegens 27. Tglxg7f en mat in twee zetten. Er volgde 26Da5d2f; 27. De4c2, Dd2Xc2f; 28. Kb2Xc2, Ta8—c8; 29. Kc2—d3, Te7f7; 30. b2b4, Tc8c7; 31. Tglcl, Tc7d7; 32. Tel—c4, Pf8—h7; 33. Pf4—g6, Tf7—f5; 34. Tc4c5, Tf5—d5; 35. Tg2—gl, Ph7—f6; 36. Tc5Xd5, Pf6Xd5; 37. a2—a3, Pd5c7; 38. f2—f4, Td7—d8; 39. Tgl—cl, Kg8f7; 40. Pg6—e5t, Kf7—f6; 41. Tel—gl, opgegeven. Zwart kan het verlies van pion g7 (na 42. Tglg6f), alleen verhinderen door 41 Pc7e8. Echter volgt dan 42. Tglg6f, Kf6 e7 (op 42Kf6f543. e3—e4+, Kf5Xf4; 44. Tg6g4 mat); 43. Tg6Xc6, b7Xc6; 44. Pe5Xc6t, Ke7d745. Pc6Xd8, Ke7Xd8, waarna de witte vrüplonnen, gesteund door den koning, opmarcheeren. OPLOSSING PROBLEEM No. 816. (J os. Du v e r gé). Stand der stukken: Wit; Kfl, Dgl, La2, Lh2, Pd4, a3, a5, b2, c6, e2, f3. Zwart; Kc5, Te5, Pf7, c7. 1. Dgl—g7, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. de Ruüter te Bloemendaal; M. D. L. Artz en F. Brandon, beiden te Haarlem; P. Mars te Santpoort. Uw geheele opzet een voldongen feit beteekend, Laten we toch in dergelüke omstandigheden de waarheid betrachten. Het is dan ook volkomen logisch dat de door U aan enkele vereenigingen gevraagde geldelijke steun, met de noodige re serve is behandeld geworden. De rijke fantasie van het aantal zitplaatsen zullen wü naar laten rusten, alleen mogen wy dit aanvoeren, dat U schünt te vergeten, de groote ruimte, benoodigd alleen voor de veiligheid der bezoekers, die door de autoriteiten aan U zullen worden gesteld; is dit wel in overeenstemming met het door U ge noemde aantal zitplaatsen?? 6. Verwüzing naar een concertgebouw. Ook dit rümt niet met de aanvang van Uw schrüven. gen, alsmede de heer Hanskamp zelve Een waardige belooning van verleende gast vrüheid hadden wü nooit beter kunnen verwach-' ten? 5a. De grootsche plannen van schrjjver als „huurder" van café-restaurant „Hof en Heem stede". Ziedaar de derde meteoorsteen die uit het groote wereldruim op ons mooi dorp is neerge- tuimeld Wede.rom zün wü met groote vreugde ver vuld, de toekomst brengt ons mogelük een zaal met zitplaatsen voor 600 k 700 personen. Eindelük is er in Heemstede gearriveerd een kapitaalkrachtig man die het aandurft om de met vrijkaarten gevulde zalen van berooide ver eenigingen een plaatselük onderdak aan te bieden. Kom, besturen van de plaatselüke vereeni gingen, laten wy eendrachtig nog eens op de ledige bodem van onze schatkistjes grabbelen, mogelük diepen wjj er nog wat uit op. om een gouden medaille te laten slaan voor dc redder in onzen nood. "u ln ernst, münheer Hanskam. v/ü weten wel beter, persoonlük verklaarde U nog op Vrijdag 22 Oetob9r j.l. aan een be- stunrslivan „Tot Nut en Genoegen", dat Uw door den Centralen Bond v. Transportarbe'ders, teekeningen door O. W. nog niet gekeurd waren, afd. Heemstede, op Maandag 26 October 1931,iterwyl U in Uw schrüven doet voorkomen alsof Hoe kan U toch, münheer Hanskamp, een be- Slechts enkele afgevaardigden van plaatse- rooide vereeniging verwüzen naar een der duur- lyke vereenigingen hadden een vrükaart ontvan- te zalen van Haarlem. Dat klopt toch niet? Wat Uw laatste ontboezeming betreft is dit al een slechte troost voor onze vereenigingen, want daarmeie krügen de 6 k 700 zitplaatsen een leelyke knauw. Tot slot zouden wfl U willen aanraden, mün heer Hanskamp, ter wille Uwer zaak, en voor nemens, zoek nauwer contact met de plaatse lüke vereenigingen, maar breek deze niet af. Helpt mede ophouwen, opdat wü tot nog grooter intensiever verenigingsleven geraken, wat ook Uw belangen ten goede komt. De daardoor meer dere opgedane kennl3 van ons intens vereni gingsleven, zal U in de toekomst weerhouden „te schermen ln de lucht". „Eendracht maakt macht", kan tot werkelykheid worden gebracht, wanneer de gemeensehappelüke belangen tot één worden saamgevoegd, tot welzün van het zake- lyke en het vereeniginsbelang te Heemstede. Het zü zoo. L. BECK. DE DOKTER EN DE PATIENT. De dokter Cs morgens bü zün patient binnen, tredend) .Maar nu hoest U toch al veel gemak» kellfker!" De patient: .,*n Wonder, ik heb me den ge- heelen nacht geoefend.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 5