Uersch i)art den Bakker! Permanent Wave „Gaston" ZULSTRA j. DENIJS SPEEL60EDHAGAZIJN KOOPT TIJDENS DE E. H. V. Huish. en Electr. Artikelen FIRMA JAC. ROEST Holl. Rund-, Vel Ralls- en Varkensvleesch Fred. C. Kuyken Gaat allen het wonder der Meccano zien! Banketbakkerij Kokerij ANS TER HAAK Meccano doozen Meccano onderdeden Hornby Spoortreinen. JOS. VERSTEEG, Orgel, Piano en Theorie. Grandia's Matrassenmahsrij Beeft U „Weeresteijn's' superieure melkproduc ten ai eens geprobeerd? RAADHUISSTRAAT 18. swr Hygiënische Vleeschhal Dames- en Heerenkapper f6.50 BINNENWEG 177 HEEMSTEDE. Eerste Heemsteedsche Courant. SPORT. PREDIKBEURTEN. De man. tsr UW BIJ DE TELEFOON 28113. Daar ontvangt U Geluksbonnen. L.. V U Rund-, Vet Kalfs- en Varkensvleesch I Jj Alleen vet K alfsvleesch <D 5 CD Heerenweg 164 t.o. Zandvoortschelaan Nieuwste systeem Waternolfdroonirstallatie MlUIIII.ldNH-IA'.'JI.'lUdl- RECLAME SPECULAAS per V2 pond JJ5 ct. 3 pondsblik 90 ct. SPECULAAS '/2 pond 20 ct. pondsblik 120 ct SPECULAAS V2 pond _2J3 ct. pondsblik 168 ct. BANKET per BLOEMENDAAL Bi.d.weg 103 Telefoon 22175 SPECULAAS f 0.80 en f 1.00 LETTERBANKET f 1.50 BORSTPLAAT f 1.00 GEVULD SPECULAAS f 1.25 HEEMSTEDE Zandv.laan 127 Telefoon 26023 per pond per pond per pond per pond UIT HET H. B. C. KAMP. In een zeer hoogstaanden wedstrijd heelt H. B. C. kans gezien op de kamioenen van hel vorige jaar en ook nu weer de zeer ernstige con currenten D. H. L. in Delft door een gelijk spel 22 één puntje te veroveren. Een gemakkelijke taak was dit niet, temeer daar ook nu weer een nieuweling in de ploeg moest meedoen. Maar Leuven debuteerde heel goed, en nu met Ruig- rok en Leuven als nieuwelingen, beiden neg jonge krachten, zal H.B.C., als dit tempo volge houden kan worden, nog tot grootsche dingen in staat zijn. En werkelijk ziet het er naar uit dat de belofte in den aanvang, dat in dit ju bileumjaar het kampioenschap nu eens xn Heemstede moet vallen, bewaarheid zal wor den. Maar dan behoeven wij natuurlijk niet* te zeggen, dat er geen enkele off day mag komen. Met dezen uitslag, en dat tegen een keeper als Alsemgeest zijn wij tevreden, temeer daar een kleine overwinning zeker verdiend was. H.B.C. liet hel er Zondag leelQk bij zitten. Het werd een schrale 11, tegen een niet sterk „de Meer II". Zoo spelend zullen de scores bi) H.B.C. niet hoog worden, ook al is de verdediging wel in staat hooge score te voorkomen. Maar met OO of 11 wordt men geen kampioen. H.B.C. III kreeg er van ce maar even met 91 van langs, terwijl H.B.C. IV vooruit gaat door nu slechts met 23 van V.V.F. te verliezen, t Gaat vooruit!! Wanneer nu eens een overwinning? Met het oog op het feest van Allerheiligen op a s. Zondag staat zoowel de R.K.F. als de D.H.V.B. stil, zoodat de H.B.C. elftallen vrij zijn. VAN HET R.K. SPORTPARK. Geel Wit - heeft Zondag een goede stap in de richting gedaan door in Ouderkerk N. E. A. al is het dan maar op het kantje af met 2I te kloppen. D.S.S. toonde dt zij ook goals kunnen maken door RK.A.V. met 71 te kloppen. Geel Wit II—Alliance II werd maar even 61 en Geel Wit IIIVictrix II 50. Voor as. Zondag blijven eveneens de hekken gesleten. UIT HET „HEEMSTEDEKAMP". Het is Heemstede I Zondag toch niet gelukt om den zwaren uitwedstrijd tegen „Vliegende Vogels" te winnen of zelfs maar 1 punt mach tig te worden. De Vogels waren te sterk voor onze jon gens, met als gevolg dat het zelfs een 5—1 ne derlaag wera. Toegegeven moet worden dat de Vogels ster ker waren, en de overwinning dan ook alles zins verdiend was. Door deze nederlaag is Heemstede voorloopig vrij vast op de 3e plaats gekomen, met 3 ver- ltespunten op de leiders, wat blijkt uit onder- stanaden stand. lastingmerk; C. Bqtbfll, Sumatrastraat 25, een rozenkrans; G. Willemse, Ka.lijk 15, een auto ped; C. Humting, Berkeniaan 24, een meisjes jasje en muts; Raasveld, Jac. van Cam pen straat 14, een glacé-heerenhandschoen; P. J. Klumper, Madoerastr. 6, een regenjas; Com- pier, Camplaan 2, 'n jongensjekker; A. B. Sla ger, Lombokstraat 11, een zakkam in etui; W. Ipenburg, Benkastraat 25. een damesportemon naie met inhoud; L. Boons, Binnenweg 3, een zakmes; Bureau van politie, Raadhuisstraat, een vatenkwast, een foto en een hondenhals band. Gereformeerde Kerk. (Koediefslaan.) V.m. 10 en njn. 5 uur Dr. A. Dondorp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminapleln. V.m. 10 uur, Ds. Briet, zang van het kerkkoor. Kapel Nieuw Vre tien hof. Joh. v. Oldenbarnevcltlaan. V.m. 10.30 Ds. Korff. Collecte in beide diensten voor Ned. Bijbel genootschap. Ned. Protestantenbond Af deeling HeemstedeBennebroek. Voor de afdeeling Heemstede-Bennebroek van den Nederlandschen Protestantenbond 'zal Zaterdagavond 8 uur Ds. W. Mackenzie van Amsterdam spreken ter gelegenheid van de her denking van den Hervormingsdag. Vliegende Vogels E.D.O. V Heemstede I Halfweg II Haarlem VI D.C.^. E.T.O. II Vijfhuizen I 0 0 0 0 1 3 2 0 2 2 2 0 3 0 3 10 21— 8 8 28— 4 7 21—11 3 11—15 2 9—15 2 9—18 2 5—17 0 2—16 2.— 2.— 1.40 0.60 0.66 0.50 0.50 0.00 Uit bovenstaanden stand blijkt ook dat de kans niet geheel verkeken is, maar dan mogen er voorloopig geen nederlagen, zelfs geen gelijk spel meer komen. Heemstede II deed beter, door D.O.A. II met niet minder dan 7—2 te kloppen, waardoor Zij hun positie aanmerkelijk verbeterd oben. Hier is de stand: Hilllnen II 5 4 1 0 9 25—11 1.80 D.I.O. ni 5 4 0 1 8 18— 6 1.60 Ripperda II 4 2 1 1 5 17—10 1.25 Heemstede II 6 3 1 a 7 24—20 1.16 Bennebroek II 4 1 1 2 3 7—10 0.75 E.H.S. II 4 1 0 3 2 13—13 050 Zandvoort IV 6 1 0 4 2 7—19 0.40 D.O.A. II 5 1 0 4 2 6—28 0.40 Heemstede III mocht Zondag niet het genot der overwinning smaken. Een 2I Ecderlaag tegen Damiaten II is evenwel geen slecht figuur. De kleine nederla gen zijn een hoop voor de toekomst, vooral als dit elftal eens wat versterking krijgt waar veel kans op is. Moed houden is ook hier het parool, temeer daar de onderste plaats toch zeker niet hun deel zal worden, omdt dit blijkbaar aan D.S.K. IV wordt overgelaten. Zondag zijn alle elftallen vrij, en zal deze dag benut worden voor het spelen van een een friendly game tegen het Heemsteedsche T.O.P. ter gelegenheid van het nieuwe kleed huis van T.O.P, op het sportpark aan den Meer weg. Dit is dan een goede gelegenheid het le elf tal in het veld te brengen dat de volgende maand voor de competitie zal uitkomen. Wij hopen op een aangenamen en sportleven wedstrijd, waarbij de uitslag momenteel bijzaak VISSCHEN. GROOT VISCHCONCOURS ONDER HEEMSTEDE. De Vischclub „De Vrije Hengelaar" te Haar lem houdt as. Zondag In den Ringvaart tus- schen Benebroek en Heemstede een groot Na tionaal Vischconcours op baars, dit ter gelegen heid van hun 25-jarig bestaan. Onder de 18 deelnemende vereenlgingen is ook „de V.v. „De Dagenraad" alhier. Daar de wedstrijd plaats zal hebben tusschen 6 en 9 uur, is het voor belangstellenden een goede gelegenheid eens een kijkje te gaan ne men. Het is een heel Interessant schouwspel, die talrijk vele visscners, vol spanning op hun werk, en dan vooral als de vangst goed is, en sbms 1 vischje meer of minder beslist, wie beslag legt op de meestal zeer fraaie prijzen. Bij wat gunstig weer geeft zulk een wedstrijd een groote drukte langs den anders zoo rusti- gen weg. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij J. Botbijl, Meerweg 25a, een dameshandwerk. Floris, Ka-lijk 9, een rozenkrans; Barneveld, Kadjjk 7, een rijwielbe- „an plan alle zorgen des levens van zijn weder- De drie zusters woonden bijeen en werkten van den vroegen morgen tot laat in den nacht Het was een leven vol kommer en zorg. Nooit lachte het geluk haar toe. Eensklaps werd hun een verrassing beschoren, een verrassing zooals hun moede harten zich nooit hadden kunnen voorstellen. Het moest bepaald een abuis van het lot zijn, dat het zich plotseling het bestaan der drie zusters herinnerde en haar met zulk een ongedacht geluk overrompelde. Een harer schier vergeten tantes was gestorven. En zij had zich een tante in den edelsten zin van het woord getoond, zij had haar een erfenis van wel dui zend gulden nagelaten! dat is voor zulke arme, aan ontbering gewende menschenkinde- ren een millioen. Het geluk bedelmde haar de drie bleeke zusters konden eerst ternauwer nood gelooven, dat er zooveel geld op aarde be stond. En zij belegden het geheele kapitaal, dat zij niet waagden aan te breken, op de spaar bank. Een flauwe twijfel, of het daar wel volkomen zeker was, rees in de ziel van elk der drie zusters op. Maar toen zij in het trotsche gebouw wachtten z(j waren er alle drie heen gegaan en zagen hoe andere menschen de in richting nog veel meer geld toevertrouwden, voelden zij zich eenigszins gerustgesteld. En in de buurt sprak niemand eenige weken lang over iets anders dan: de erfenis van de zusters. Kleine winkeliers, die hun zaakjes in de on middellijke nabijheid uitoefenden en de zusters tot dusver trocsch voorbij waren gegaan, ver waardigden haar nu met een zekere ernstige .opmerkzaamheid. Zij genoten nu opeens de ach ting van het geheele groote huis, waarin zü met zoovele andere familiën woonden. Zij waren niet meer zoo verlaten als voorheen; de wereld bood haai- 'n vriendschap aan, die tot de kleine erfe nis in geen verhouding stond. En dat was al leen de schuld van de tante. Een kruideniertje in hetzelfde huis waagde zelfs 'n eerbare toe nadering. Hij bracht haar een bezoek en gedroeg zich zoo eigenaardig, want zoo had vroeger nog niemand zich in haar bijzijn gedragen. Spoedig ontdekte ieder voor zich, dat het eigenaardige gedrag van den kruidenier van be neden zijn oorsprong in trouwplannen moest hebben, en in stilte vroegen zij zichzelve af, op wie hij het voorzien had. Zü onderzochten haar aantrekkelijkheden de ingeslapen ijdelheid nam snel de zeldzame gelegenheid te baat om uit haar lichten sluimer te ontwaken en vonden de tegen haar gesmeede huwelijksplan nen van den goeden man volkomen begrijpelijk. Want aan het spaarbankboekje dachten zij niet. Hoe konden zü weten hoe het op de huwelijks- mark toegaat? Zi' wilden het niet weten. Wèl viel het haar op, dat hij nu eerst zijn gevoe lens liet spreken, maar zij weerden elke prozaï sche verdenking onverbiddelijk af. De kruidenier liet het doel zijner visities al daar duidelijker doorschemeren. Hij sprak met plechtige openhartigheid van zijn „zaak" die slechts een klein kapitaal behoefde om een groote vlucht te nemen en zonder eenigen over gang sprak hij direct daarna met dezelfde plech tige openhartigheid van het huwelijk, dat vol gens verzekeringen van vakmannen op dit ge bied, het hoogste levensgeluk beduidde. De drie zusters zagen elkaar beteekenisvol aan. En geen van drieën kon nalaten een oogje op hem te wagen. Begrijpelijk Hij was een flinke aardige man en behoorde als huwelijk3candidaat tot de voorzichtigsten in den lande Hij toonde geen voorliefde voor een der drie zusters. Hij kon evengoed met Anna dweejjen, als met Carolina of met Marie. Daarover was hij zichzelf nog niet in het reine. En hoe hij nu met alle drie op dezelfde manier koketteerde, was een kunststuk dat geen andere huwelijkscandidaat hem gemakkelijk zóó handig en netjes had kunnen nadoen. De krui denier was in een lastig parket. Hij was bereid een der zusters te trouwen, natuurlijk met e«n bruidschat van dulzenó gulden, maar hij wist heel goed dat de erfenis alle drie in gemeen schap toebehoorde. Hij zocht daarom naar een sluw middel, om de zusters die oplossing van zijn moeilijk pro bleem te suggereeren Hij betoogde herhaalde lijk en nadrukkelijk, dat de aangeduide vlucht van zijn zaak 'n' ronde som van duizend gulden zou vereischen, en voegde dan zoo terloops er bij, dat hij met een bedrag van bijvoorbeeld dri? honderd gulden heelemaal niet gediend zou ziin. Dergelijke betoogen, telkens weer herhaald brachten de zusters van lieverlede aan het ver stand hoe de zaak stond. En in aansluiting aan deze financieele uiteenzettingen had de kruide nier nooit verzuimd ook verder den lof der za ligheld van het huwelijk uit liefde te bezingen Ik zou de gezellin mijns levens op de handen dragen", verklaarde hij met de grootste beslist heid en keek haar daarbij alle drie aan. zoodat geen van drleeën wist wie op zijn handen ge dragen zou worden. On dezelfde wtize wa« hij helft af te wenden, zUn hart uitsluitend voor haar te laten kloppen en het haar thuis zoo ge noeglijk te maken, als eenigszins mogelijk was. Dat zeide hij zoo in het algemeen en dus kon elk van de drie zijn vurige blikken op haar ma nier uitleggen. Eideiyk, op zekeren morgen, verklaarde Ca rolina, de middelste in Jaren, dat er iets gebeu ren moest. Zooals de zaken stonden, oordeelde zij verstandig, kon slechts één van hun trou wen, omdat hij met minder dan duizend gul den niet „gediend" was. „En het zou jammer zijn hem te laten loopen, zuchtte zij met teedere. Ietwat egoïstische voor zichtigheid. Zij besloten daarom eenstemmig, dat de kruidenier „in de familie" moest blijven. Maar om het lot eenvoudig te laten beslissen, wie de gelukkige zou zijn, kwam haar toch als een soort van heiligschennis voor en de zaak vorderde niemendal, totdat eindelijk Carolina en Marie in een onbegrijpelijken aanval van edelmoedigheid verklaarden, zich voor de oudste op te offeren. Dat was volgens haar de eenige billijke uitweg. De oudste kwam den man toe. Zij steunden op het gebruikelijke traditioneele huwelijks recht der eerstgeborene en deden afstand. Door deze onbaatzuchtige berusting redden zij de eer van den geheelen oudejongejuffrouwstand. Een paar weken later voerde de kruidenier de bleeke. tengere Anna naar het trouw-altaar. Het huwe lijk schonk hem niet de zaligheid waarvan hij steeds zulke verrukkejijke tafereelen had opge hangen. Anna had echter niet de minste schuld man lief. Maar Marie en Caroline bedierven zijn huiselijk geluk. Zij gevoelden zich meege- trouwd. Zij deelden immers elk met een gelijk bedrag in dat huwelijk. Zij interesseerden zich al te levendig In het doen en laten van den krui denier. Bij elke kleinigheid moest haar raad worden ingewonnen. Bij het anschaffen der meubelen moest met haar smaak rekening worden ingewonnen. B\j het aanschaffen der zii een woordje kunnen meespreken, kortom in alles wilden zij zich mengen daarop hadden z(j Immers beiden gegronde aanspraken. „Wanneer is Je man gisteravond thuisgeko men?" „Wat, zóó laat?" Je hebt hem daarover toch zeker goed de les gelezen?" Zoo ging het voortdurend. Zi) bemoeiden zich met al de lusten en lasten van het huwe lijk. Zfl oegeleiddcn het echtpaar kis het eens bij hooge uitzondering naar de komedie ging. ZÜ klemden zich vast aan den man, zij drongen zich, als was het een zaak die vanzelf spreekt, ln het huwelijk !n, waaraan zij met haar ver mogen hadden deelgenomen. Hij leed onder de overdreven deelname. De ge heele buurt lachte hem uit als hij over de straat wandelde tusscnen drie vrouwen, arm in arm, met de zusters, terwijl zijn echtgenoote beschei den aan een kant liep. Jij hebt hem immers den heelen dag", zeiden de blikken der zusters, „wij willen ook een man hebben." En het huwelijk zou zoo gelukkig zijn geweest, want het paar had elkander oprecht lief, wan- JANTJE WEET EEN ANTWOORD! Vader: „Jantje, ik hoor dat jij altijd de laat ste van de klas bent. Kan je er niet voor zorgen dat je een andere plaats krijgtl? daaraan Zij was goed bescheiden en had haar neer de zusters niet als verstoorsters ln den weg jantje; „Neen pa, alle andere plaatsen zijn bezet! hadden gestaan. Het toeval kwam hen te hulp HU had een kleine speculatie op touw gezet, zij gelukte en hij verdiende een aardig sommetje Het eerste wat hij deed, was de zusters zoo gauw mogelijk haar aandeel terug te betalen. Slechts noode namen zij het geld aan. de ar men, want nu bleven zij weer zonder man. (Nadruk verboden) PARIJSCHE MODENIEUWTJES. Chantal is een der ijverigste voorstanders van de iets kortere avondjaponnen, die slechts tot de enkels reiken. Zij toont veel zwart fluweelen prinses-modellen, die aan den zoom wijd uitloo- pen en van een ruche voorzien zijn. De meeste modehuizen nemen de ouderwetsche stijl voor avondjaponnen van Jonge meisjes en meer „moderne" lijnen voor de ouderen, doch Bruyère keert den regel om en toont ouderwet sche Japonnen van zwarte of witte tafzijde met wijde, doch sleepende rokken en groote strikken van achteren, terwijl zij voor jonge meisjes witte peau d'ange prefereert met wijde, doch vrijwel recht neervallende rokken. Augusta Bernard had veel succes met afzonder lijke om den bovenarm sluitende mouwtjes, die bij verschillende avondjaponnen kunnen worden gedragen en geheel bezet zijn met roosjes van lamé. Advertentiën: Gediplomeerd Leeraarin Amsterdamschevaart 188, HAARLEM. Desgewenscht aan huis. OUDE MATRASSEN maken wij als nieuw. Pracht wollen DEKENS, vanaf f 4.40. Ziet de Etalage. Leidschevaart 448. halte Kwakel. Telef. 10863. -ntPUj Bedenk, dat de waarde van een artikel bepaald wordt door de kwaliteit en niet door de prijs! Gebruik daarom MELK PRODUCTEN van Model boerderij „Weeresteijn". Telef. 2253. Verkoop naar inkoop. I A III 6 T c& Eerste kwaliteit Telefoon 15795 LEVERT UITSLUITEND 1ste KWALITEIT Edisonstraat 1 1ste straat voorbij Remise E.S.M. e c a> as a> O) M a> CD C Si ai co NOTEERT HEDEN: Versche zware Ossentongen 2.50 Rolpens per pond 90 ct Klapstuk per pond 50 ct. Hamschijfper pond 30 ct. Geldersche Rookworst p. p. 60 ct. Varkens Carbonaden p. p. 40 ct. Doorr. Ossenlappen p, p. 40 ct. Varkens Fricandeau p. p. 65 ct. Telefoon 28557 zonder electriciteit op 't hoofd, verkleuren of afbreken der haren uitgesloten. HEEMSTEDE Raadhuisstraat 49 - Telef. 48084 met 2 zegels met 3 zegels met 4 zegel Gediplomeerd Pedicure Manicure Masseuse PIJnlooze behandeling. Spreekuur dagelijks 3-5 uur en volgens afspraak ook aan huis te ontbieden. WILHELMINAPLELN 9 Heemstede

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 6