C. A. Wenniger Mulder MERLENHOVE" Tuinarchitect Telef. 16604 GEBRs. REE COGNAC 'T RAEDTHUYS" Met ingang van 1. 1 NOVEMBER j, is het bedrijf van overgeplaatst naar: HEEMSTEDE 28913) CLIPPERWEG 114 (TEL. Eerste Heemsteedsche Courant. prima kwaliteit per Liter 2 deciliter COGNAC J. SARIN per flesch COGNAC FIN BOIS per flesch VAN HUISS JANSEN Wil n Wed. P. KOOMEK ZOON Ml LU- PRIMA KWALITEIT. BILUIKE PRU1EN. Gierstraat 39, HAARLEM Teleieon 10153 Luxe- en Orthopedische Schoenmakerij. Speciaal adres voor fijne Reparaties. Joh. Portegiés, ALLE SCHILDERWERKEN. Aangesloten PENSION DE VRIES-LENTSCH y3 dhufsstraat 46 - f 3.50 f 0.70 f 3.90 f 2- f 3.50 f 1.75 Telefoon 28264 F. H. KLUËN Voor de jeugd is het natuurlijk een extra pretje. Luidruchtige groepjes jongens en meis jes staan voor elke etalage, waar iets bijzon ders te zien is. Boesmans fietsende reclamepop trekt geweldig de aandacht en technici in dei. dop probeeren aan de achterzijde of in den spie gel te gluren om te weten te komen, hoe de bewegingen tot stand komen. Als zjj den bun- del draden, die hoofd, oogen, wenkbrauwen en mood in beweging brengen, hebben opgespoord, hebben ztj het geheim naar hun meening volko men opgelost! Anderen geven fantastische verklaringen van de reclame-dactyloscoop van Albert Heyn. De suggestie van het naderen der beelden uit een oneindige verte, tot aan den rand van het projectiescherm is zoo sterk, dat een van de jeugdige toeschouwers zich niet kan weerhouden, waarschuwend te roepen: „Ho zus, anders val je er uit! Vereerders van Tom Mix raken in extase bij het zien van des filmheids hoed, die in Hoppe- zak's etalage ligt tentoongesteld in gezelschap van andere buitenlandsche hoofddeksels, die heden ten dage gedragen worden, als een O.l. dameshoed en een Amërikaansche legerhoea,' voorts hoeden met dubbelen bol uit tropische streken. Ook Venezuela en Mexico zijn tegen woordig. Het is bijna een Wild-West-film! De bewerking van het vilt is hier in vier étappes te aanschouwen, alsmede de verschillende ge bruikte haarsoorten. Leerzaam en hoogst inte ressant. „Teeuwen kolen" schittert u van verre tegen, terwijl in één der etalage's van Van Lent een vliegtuigmotor met propeller de aandacht trekt. Fruithandelaren en bloemenwinkeliers het>- ben dankbaar materiaal om mee te werken. Schilderijen, stillevens in natura hebben groote bekoring. Bewondering wekt de vlinder van Fruithandel Pomona, terwijl de bloemenharp van Koutstaal Rosa Spier, in verleiding zon brengen haar kunst te beproeven. Van Empe- len toont op origineele en zeer plastische wijze, dat een telefoontje voldoende is, om bloemen bezorgd te krijgen in onverschillig welken uit hoek van Nederland. Kolommen zouden wjj nog kunnen vullen met de beschrijving van al het moois dat in de etalages te zien is, doch het is onmogelijk op alles de aandacht te vestigen. Wij hebben slechts hier en daar een greep kunnen doen. Wel dient vermeld, dat er bijzonder veel werk van de etalages is gemaakt, niet alleen in het centrum, maar ook in de meer afgelegen winkelstraten. Ons compliment aan de winke liers, die in de etalagekunst wel zeer bedreven blijken! Het grootste compliment echter hoorden wij uit den mond van een niet-ingezetene, die ech ter dikwijls in Heemstede komt. „Ik heb niet zooveel bijzonders gezien" zei hij, „in Heemstede zijn de etalages altijd mooi". Waaruit wel blijkt, dat de Heemsteedsche winkeliers niet alleen in bijzondere omstandigheden, maar eigenlijk altijd hun beste beentje voorzette» Doch nu is het dan wel extra-extra, en wie nog niet op pad is geweest om er van te genieten, doet zich zelf te kort. Wij raden dan ook ieder aan, te trachten het prijsraadsel op te lossen. Men slaat dan geen deelnemer over, en hoe meer oplossingen er bij de commissie binnen komen, hoe liever het haar is! CAFé-REST. BOEKENROODE. Kunst- en Amusementsavonden. Evenals het vorige jaar is de heer J. Dick- man, eigenaar van Café Restaurant Boeken- roode voornemens gedurende het winterseizoen eenige avonden van kunst en amusement ze organiseeren. De eerste kunstavond zal plaats hebben op Donderdag 12 November, des avonds om 8.1o uur. Het programma is samengesteld als volgt: Elsa van Voolen-Straus Sonate C. Moll Op. 13 (Pathétique) L. van Beethoven. Ouverture P.uy Bias (4 handig) Mendelssohn. Mevr. E. van VoolenStraus en den heer P. J. W. de Kleer. Leo Straus, Declamatie Fragment uit Goethe's Faust. Mijndert Denijs, Viool aam den vleugel Mej. M. de Jong, Concert D. moll H. Wieniawski. Allegro moderato Romance Allegro moderato (a la Zingara) Pauze. Elsa van Voolen-Straus, Mezzo Sopraan aan den vleugel P. J. W. de Kleer a. Gretchen am Spinnrode b. Standchen F. Schubert c. Erlkönig Leo Straus, Declamatie Armut A. Wildgans Fragment uit „Het Verraad" A. M. de Jong Mijndert Denijs, Viool aan den vleugel Mej. M. de Jong. a. Improvisation (Nigun) E. Bloch b. La Vida Breve (Dance) M. de Falla. VERGADERING TUINLIEDEN. Verslag vergadering bovenge noemde Vereeniging op Woensdag 28 Oct. in Lommeroord. De voorzitter opende met een woord van welkom de druk bezochte vergadering waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. De heeren Kramer en Van Nes worden met een toepasselijk woord door den voorzitter ge ïnstalleerd. De heeren Küpers, P. Warmerdam en Weijers worden als lid voorgedragen. De voorzitter memoreert de schitterend ge slaagde tentoonstelling en dankt allen die hiei aan meegewerkt hebben. Op de vergadering waren ingezonden de Chrysanten voor de prijsvraag die in schitte rende kwaliteit voorhanden waren, niettegen staande de vorst der laatste dagen. De keuringscommissie voor Chrysanten ken de voor de Chrysanten Ada Owen en Purper- tros de volgende punten toe aan de heeren: Donkelaar 10 punten met lof. Bloemendaal 10 punten. Brokke 8 punten. A. v. Iperen 6 punten, andere inzendingen: Chrysanten, Donkelaar 10 punten. Begonia's, Booms, 9 punten. Chyclamen, Booms, 8 punten. Bladbegonia's, Booms, 8 punten. Chrysanten, Nieuwenhuis 10 punten. Fruit, Brokke, 10 punten. Vaas Chrysanten, Brokke, 8 punten. Groenten, Brokke, 8 punten. De meeste inzenders vertelden iets van de cul tuur van hun inzending. Diploma's werden uitgereikt van de bindcur- sus. Prijzen werden uitgereikt behaald op de ten toonstelling. Op een vraag van de voorziter wie zich voor de volgende vergadering opgaf voor een lezing, beloofde de heer Goudswaard zulks te doen. Hierna werd deze drukbezochte vergadering besloten. WAPENSTILSTANDSDAG 11 NOVEMBER. De verschillende Vredesvereenigingen te Haarlem en Heemstede, samen vormende de Nooit-Meer-Oorlog-Federatie hebben een groo te propaganda voorbereid op 11 November a.s. den Wapenstilstandsdag. Er wordt dien dag 's avonds een fakkelop tocht gehouden. Opstelling uur op de Nas- saulaan. Vertrek 7 uur. Daarna in gebouw: Protestantenbond, Jacob- straat. Openbare Vergadering. Sprekers: Ds. A. R de Jong uit Bussum en Dirk Boer, uil Groningen, de laatste zal speciaal voor de jon geren spreken. Aan de gemeentebesturen van Haarlem en Heemstede is verzocht door klokgelui van de torens de burgerij °P den historischen dag op 11 November des morgens om 11 uur opmerk zaam te maken en aan de personeelen van de verschillende gemeentebedrijven een stilte van twee minuten op genoemd uur voor te schrij ven. EEN BINNENBRAND. Gevolg van hef spelen met lucifers. Woensdagavond om 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in per ceel Laan van Bloemenhoven no. 10, bewoond door de familie W. Dietrich. De brandweer rukte direct uit met groot materiaal, gevolgd door een ongekend groote schare van nieuwsgierigen, daar alles wat werkt, juist huiswaarts zou keeren. Ook nu behoefde de brandweer niet hande lend op te treden, daar de hulsgenooten het begin van brand in haar aanvang wisten te stuiten. Toch schijnt het er een oogenblik ernstig uitgezien te hebben. Zooals boven gefneld, had het 5-jarig zoontje dat volgens de verklaring zijner moeder nog nimmer met lucifers had gespeeld, een doosje weten machtig te worden. Terwijl de moeder en grootmoeder zich in de achterkamer bevonden, zien zij plotseling de tulle gordijnen in de voorkamer in vlam staan. De eerste gedachten der beide dames is alarm maken en blusschen en in minder dan geen tijd wordt een tijltje gegrepen, waarmede water tegen de vlammen wordt gegooid, terwijl de moeder van het jochie probeert de brandende gordijnen af te trekken, waarbij zij nog ernstige brandwonden aan de rechterhand bekwam en haar kleeren nog een weinig vuur vatten. Dat de brand zich ernstig liet aanzien, moge blijken uit het feit, dat de 4 gordijnen, hangende voor den erker, tot de ringen toe zijn wegge brand en een crapeau en het vloerkleed door de in de kamer vliegende brandende vlokken, lichtelijk door het vuur zijn aangetast, een der drempels van de ramen vuur hadden gevat en een deel van het behang door het vuur was aangetast. Aan het kranig optreden der dames is zeker ernstiger onheil voorkomen. Mevr. Dietrich moest zich onder dokters behandeling stellen. Als een blijk van activiteit der brandweer mannen zij gemeld, dat een hunner in zijn haast om spoedig present te zijn, zijn pet ver loor en deze maar liet waaien. Later konden wij hem deze ter hand stellen als gevonden voorwerp. VERGADERING KERK EN VREDE. Woensdagavond hield de afdeeling Heemstede van „Kerk en Vrede" een openbare vergadering in het gebouw voor Christelijke Belangen aan den Voorweg. Na een inleidend woord van den heer F B. de Haas, sprak mevr. Knot een en ander over de vredesspeldjes, die in de vergadering werden aangeboden en deed eenige mededeelingen over een te houden fakkeloptocht op Woensdag 11 November. Aan de autoriteiten is verzocht op dien dag om 11 uur de klok te doen luiden en twee minuten stilte in te voeren. Des avonds zal een openbare vergadering worden gehouden in den Protestantenbond te Haarlem. Na deze mededeelingen declameerde Mevr. Buising van Besouw eenige gedichten van Mar- tien Beversluis, o.a. „De Vlinder", geïnspireerd op het treffende slot van de film „lm Westen nichts neues". Voorts uit eigen werk: „Kerst groet" en „Geen realiteit". Vervolgens verkreeg Ds. N. Padt, uit Zand- voort het woord, voor zijn rede over „Het heilig moeten." Naar aanleiding van een citaat uit Feuchtwanger's roman Succes, die het na- oorlogsche Europa beschrijft, zet spr. uiteen, dat de menschen gedreven worden door een be geerte naar macht. Het hanteeren van fraaie leusen is in den grond van de zaak een on peilbare zwendel. De groote massa is onbekend met wat er woelt in de samenleving en is er zich niet van bewust, dat zjj worden bedrogen door de leidende figuren. Als men dat inziet, klemt onmiddellijk „het heilig moeten" om ook ande ren den blinddoek van de oogen te rukken. Men komt dan in strijd met oeroude instincten en driften, doch dit mag geen argument zijn om den strijd niet te aanvaarden. Spr. noemt in dit verband Albert Schweizer, die deze leuze stelt: Hebt den moed tot waarheid! Er zijn er, die beweren dat moed gekweekt wordt in den oorlog. Doch de alles overheer- schende factor in den oorlog is doodsangst, die doet vechten met den moed der wanhoop. Wat Schweizer bedoelt is zedelijke moed en spr. betreurt het, dat er zooveel religieuse en daar onder christelijke menschen zijn, die aan het verleden blijven hangen. „Gij zult niet dooden! Integendeel, men behoort eerbied te hebben voor het leven. De. menschen van Kerk en Vrede hebben be grepen, dat oorlogstoerusting en oorlog niet vereenigbaar zijn met godsdienst. Kerk en Vrede, geboren uit het heilige moeten, is ge worden een slagvaardige organisatie. Het niet voldoende de psychologische, sociologische en economiche oorzaken van den oorlog na te sporen en er zich dan verder bij neer te leggen. Al ontbindt men den oorlog in factoren, behoeft men zich toch niet op het standpunt te stellen, dat het zoo blijven moet. Oorlog en rengie kunnen niet samengaan. Dit is de centrale ge dachte van Kerk en Vrede. Spr. behandelt voorts de mythe van het na tionalisme. Het nationalisme is een geestes richting, die in strijd is met alle gedachten aan waarheid en religie. Ieder gelooft in eigen uitverkorenheid. Men behoeft niet onverschillig te staan tegenover eigen vaderland, maar vaderlandsliefde is iets anders dan nationalis me, wat spr. uiteen zet. Wie zich bezint op zijn religieuse overtuiging, zal niet met het zwaard den volksgeest kunnen behouden. De houding, die Kerk en Vrede tegenover het oorlogsvraagstuk inneemt, leidt tot moeilijke consequenties, maar in majestueuse onverschil ligheid bekommert men zich niet om de ge volgen. De moraal van Kerk en Vrede is: eer bied voor het leven. Het oude standpunt, dat oorlog een noodzakelijk kwaad is, moet worden verlaten. De slavernij is ook een overwonnen standpunt. Eeuwen heeft men geleefd onder de suggestie: Het is altijd zoo geweest, dus het zal altijd wel zoo blijven. Wie bewijst dat? Geschiedenis kan nooit uitwijzen, wat er in de toekomst zal gebeuren. Zoo is de oorlogs gedachte ook te overwinnen. Bovendien heeft Dr. van der Bey bewezen, dat de stelling: „er is altijd oorlog geweest" een fictie is. Oorlog is nu eenmaal niet hetzelfde als strijd. Oorlog is bruut geweld, georganiseerd en geraffineerd. Ais de massa blijft gelooven, dat oorlog on afwendbaar is, niet uit te roeien, dan zullen de leidslieden geen andere wegen zoeken, om tot oplossing van geschillen te komen. Wij moeten staan in dienst van den geest, die ons verbiedt met materieel geweld het geestelijke aan te tasten. Spr. laakt een uitdrukking als: „God, Nederland en Oranje". Geen enkele macht op aarde mag aan God worden gecoördineerd. Eerbied voor bestaande grootheden mag deze nog niet op één lijn met God brengen. Zoo is er veel, dat in conflict komt met bestaande eenheden, maar wjj, aldus spr., aanvaarden dit als een „heilig moeten". Tenslotte bespreekt Ds. Padt de ministerieele aanschrijvingen inzake vliegeraanvallen met gasbommen e.d. en oefent scherpe critiek op de bespottelijke en onverantwoordelijke raadgevin gen, waaruit de volkomen machteloosheid blijkt. Moge door den arbeid van Kerk en Vrede een sterk leger worden gevormd, bezield door het heilige moeten, dat zich stelt tegenover dat van het brute geweld. Van de gelegenheid tot gedachtenwisseling werd geen gebruik gemaakt. Nadat Mevr. Buising van Besouw nog eenige anti-oorlogsgedichten had gedeclameerd, werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. Bp-icherm Uw keel! verzorg haar dagelijks gorgel droog met Ij| 25, 15 en 65 ets. EEN ZILVEREN JUBILEUM OP MEER-BOSCH. Zondag 1 November herdacht Br. P. J. Boot den dag dat hij voor 25 jaar als broeder kwam aan de Inrichting Meer-Bosch. De viering van dit zilveren jubileum had Woensdag plaats. Reeds in de morgenuren werd de jubilaris ge complimenteerd door de bewoners van huize Meer-Bosch. Om 3 uur des middags had de meer officieels nuldiging plaats. Huize Irene was geheel gevuld met familie, vele vrienden, ook uit zijn geboorteplaats Kerk- werve en het meerendeel der broeders, zusters en particulieren van Meer-Bosch. Het po dium is rijkelijk versierd met groen en bloemen, waartusschen geschenken voor den jubilaris. Nadat de jubilaris door den besturende broe der, den heer Jonker, is binnengeleid en plaats heeft genomen tusschen zijn zusters en broers en overige familieleden, wordt door de aanwezi gen het „Lof zij den Heer" toegezongen waarna ds. v. Leeuwen, secretaris der vereeni ging de feestrede uitspreekt. Mjj, aldus ds, v. Leeuwen, is namens het be stuur der Chr. vereeniging voor lijders aan vallende ziekten de vereerende taak opge dragen het woord tot u, jubilaris te richten bij uw 25 jarig jubileum als broeder onzer stich ting. Spr. wil aanhalen uit het Evangelie van Johannes hoofdstuk 6 „En als zij omtrent 25 stadiën gevaren hadden, zagen zij Jezus wan delen op de golven. Spr. vergelijkt deze woorden met het werken van Br. Boot. De 25 stadiën zijn de 25 jaren, welke gij hier hebt gearbeid. Den discipelen was een scheepje toever trouwd voor een tocht op een bewogen zee. U is toevertrouwd een deel der stichting die zeer veel zorgen vereischt. Zjj zien Jezus, "wandelend op de golven en worden bevreesd. Daar is een schijnstrijdigheid. Als Jezus in de verte blijft, of een klein eindje ons tegemoet gaat, dan kun nen wij Hern becritiseeren of bewonderen, maar als Hij, zooals hier, rechtstreeks op ons aan komt, i3 dit om ons te betrekken in den licht cirkel van Zijn leven. En als Hij ons betrekt binnen den lichtcirkel van Zjjn leven, wordt het bij ons ook anders. En als Hij dan zoo op U aankwam, dan hebt gij ook niet uw koers veranderd, maar Hem evenals de discipelen dit deden, gewillig opge nomen. Gij hebt in die jaren Hem zien komen, en zult er geen spijt van hebben, Hem gewillig op genomen te hebben, verheugd zult gij zijn door Hem in den cirkel te zijn betrokken. Velen zullen dankbaar herdenken wat gij in die jaren op Meer-Bosch hebt gedaan. Voor velen is het pas gegeven hun arbeid te gedenken aan het graf. Des te heerlijker is het eens een enkelen dag te beleven als deze, om de handen te drukken voor wat gedaan is. Aan genaam is het spr. dan ook, dat in de maand- brieven er een der broeders spreekt namens dezen groep van jongeren, dat er van u jubilaris zulk een vormende kracht is uitgegaan. Zij danken u daarvoor, maar ook het bestuur van Meer-Bosch is u daarvoor zeer erkentelijk en paart daaraan den wensch dat de Heer u zïl blijven leiden en u bekwaam en bereid zal laten bljjven en dat uw zielenwensch te arbeiden voor anderen, in vervulling moge gaan. Als blijk van stoffelijke belangstelling biedt ds. v. Leeuwen den jubilaris een he passend cadeau aan. Br. F. H. Jonker, sprekende namens de be woners van Meer-Bosch schetst het verblijf van den jubilaris, dat behoudens een jaar in de opleiding in het Wilhelminagasthuis in Amster dam en een half jaar in het ambulancewerk in Hongarije, altijd geweest is in de meest moei lijke afdeeling n.l. Nieuw-Zoar. Deze afdeeling, aldus spr., zal altijd aan u verbonden blijven. Door u is daar een sfeer geschapen, waarvoor zij die daar verzorgd geweest zjjn, U altjjd dankbaar zullen blijven, waardoor de meest on- gelukkigen zich nog prettig gevoelden. Dank baar is U het bestuur van M. en B., die U in staat stelde, maar vooral dankbaar is U aan God, die U daartoe de kracht gaf. Gij hebt de uitspraak van uw hart gevolgd, u zelve verliezen, om u des te beter te kunnen geven aan anderen. Irene, aldus spr., is geheel gevuld met een schare van vrienden die in uw hulde willen dee- len. Wjj danken hen die aan uw vorming hebben deelgenomen en dan allereerst uw lieve moe der. Hoe groot was haar invloed op U en uw broers en zusters. Gesterkt door Gods liefde, en bijgestaan door uw zusters moge gjj nog vele jaren werken voor Meer-Bosch. Namens alle bewoners volgt ook hier een passend stoffelijk bljjk van belangstelling. Ds. Ledeboer doctor van Meer Bosch, zeide lang genoeg te zijn op Meer-Bosch om een indruk te hebben gekregen van het werk van den jubilaris, onder de meest moei lijke patiënten. De bijzondere wijze van om gang, het zoeken naar de oorzaken der ver keerde gedragingen van sommige patiënten. Met bloemen en vogels hebt gij de patiënten eenige kleur van leven gegeven. Spr. memoreert ook het werk als ambu lante. Ook hier den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren zijn werk zal moge vervullen om dat Meer en Bosch hem, aldus spr., nog lang noodig heeft. Spr. schenkt den jubilaris het dagboek van ds. Gunning, er den wensch aan toevoegende dat de lezing daarvan hem zal sterken in zjjn schoon maar moeilijk werk. Br. J. A. Hoekendijk sprak namens de broe derschap van diakenen. Gij, aldus spr., zjjt een sieraad onzer broederschap. Spr. schetst het AANNEMERS BEËED. MAKELAARS. Meesterlottelaan 12 Telefoon 15408 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. Zandvoortschelaan 135, HEEMSTEDE, Telefoon 26261 Koediefs laan 23 J, C. van Oostzanenlaan 10 (bij de Blauwe Brug) Heemstede Telefoon 28681. Bosch- en Hovenstraat 15. werk van den jubilaris, vooral wat betreft de op leiding d?jr jongere ddakonen. Allen danken God dat de kring zulk een diakoon heeft. Het is niet enkel, aldus spr. de liefde voor det verpleging, maar de liefde van Christus die dringt. Heel humoristisch brengt spr. den naam van den jubilaris met dit jubileum er den wénsch aan toevoegend dat de groote „Stuurman" den Boot moge blijven leiden. j Nadat door het jongenskoortje een feestlied was gezongen, sprak nog ds. Blankere uit St. Oedenrode, oude herinneringen uit de jeugd jaren, zjjn keuze om verpleger te worden. Spr. besluit met den wensch. dat HTj die den jubilaris geroepen heeft, hem ook verder geleiden zal op al zjjn wegen. Tenslotte sprak nog generaal v. d. Mohlen, hoofd van de Ambulance, en herinnert naast zjjn werk op Meer-Bosch ook aan dat als ambu lance, en besluit met een der verzen: „Van U zijn alle dingen Van U o God alleen Van U de zegeningen Als aandenken overhandigt spr. hem een boek „Het wonder der geneeskunde". Tenslotte dankt Br. Hoekendijk namens den jubilaris voor de vele bljjken van belangstelling, waarna de feestmiddag wordt besloten met gezang 96. De bewoners van huize Meer-Bosch gaan daarna naar hun respectievelijke afdeelingen, waar zij extra getrakteerd worden, de o-uenge bezoekers krjjgen nog de gelegenheid den jubi laris persoonlijk te complimenteeren. Daarna vereenigde de jubilaris, zjjn familie en enkele vrienden aan een diner. Des avonds van 79 uur was er een meer intieme feest avond voor den jubilaris, vrienden en bewoners van Meer en Bosch, waarmede deze voor Br. Boo" zoo onvergeteljjke feestdag werd besloten. MOEILIJKE EN NERVEUSE KINDEREN. Op Woensdag 11 November a.s„ des avonds 8.15 uur, zal mej. J. de Ranitz, Maatsch. Leid ster aan het Consultatie-Bureau voor moeilijke kinderen te Amsterdam, voor den Cursus voor Jeugdleidster(ders), een lezing houden over: „Moeilijke kinderen". Op 18 November d.a.v. zal Dr. A. Groeneveld, Psychiater te Amsterdam, spreken over: „Ner- veuse kinderen". Beide lezingen worden gehouden in Het Huis voor Ouders en Opvoeders, school 3, Tuchthuis straat 3 en zijn toegankelijk voor leden en be langstellenden. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Het eerste abonnements-concert van den Heemsteedschen Kunstkring, heeft plaats op Maandag 9 Nov. 's avonds 8.15 uur, Gebouw Ned. Protestantenbond, Postlaan, door de be kende Amsterdamsche altzangeres Hans Gruys met Felix de Nobell aan den vleugel. Hans Gruys zal Fransche-, Spaansche-, Rus sische- en Jiddische liederen zingen; een zeer af wisselend programma! MUZIKALE WANDELING VAN „EENSGEZINDHEID". Bij gunstig weer zal de harmonie „Eens gezindheid" Zaterdagavond, aanvangende half 8, een muzikale wandeling maken naar de Glip, met de volgende route: Valkenburgerplein, Valkenburgerlaan, Glip- perweg, Prinsenlaan, Kadijk, Talmastraat, Ka- dijk, Prinsenlaan, Glipperweg tot Eensgezind en terug langs Glipperweg naar Valkenburger plein, waar de stoet wordt ontbonden. Op verschillende punten zullen stilstaande eeni ge nummers worden gegeven. SCHOOL EN WERKTUINEN. De kinderen van de School en Werktuin te Heemstede worden er aan herinnerd om a.s. Zaterdagmiddag 14 dezer precies om 2 uur aan den tuin aanwezig te zjjn om hun Boerenkool te halen. Van degene die niet op tijd aanwezig zjjn wordt de kool verdeeld, daar de tuin ont ruimd moet worden.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2