Te lef. 16604 SPOOR/ MOSTERD „Heem teedsche TIP TOP" Wil n Wed. P. KOOMEN ZOON Marquisen en Zonneschermen ABHULJKMAN GEBRS. REE Bestelt Uw AUTOj St. Nicolaas Cadeaux Parfumeriën, Toiletaitikelen en Byouteriën. Afnemen en bewaren Van Huisen Jansen Eerste Heemsteedsche Courant. Gorgel zonder glas en water gorgel droog - 4 met j? ALLE SCHILDERWERKEN. BIJ DE TAXI-ONDERNEMING j tVlMf* PRIMA KWALITEIT BILLIJKE PRIJZEN. Gierstraat 39, HAARLEM Telefoon 10153 Aangesloten PENSION DE VRIES-LE.TSCH van tegen billijken prijs. BEGRAFENIS-ONDERNEMING LEID5 CUE WVRT3641 EL 14233 ROUW VEEVOER. \an-emalle-piaatsen CREMATIEÖ. HET JUBILEUM BIJ DE AMSTERDAMSCHE WATERLEIDING. Zaterdagmorgen werd de heer P. C. Abrams, die zqn zilveren jubileum als kraandraaier bij de Amsterdamsche Waterleiding vierde, door di rectie en personeel gehuldigd. Tegen half elf des morgens werd de jubi laris met zjjn familie per auto van huls ge haald. In het met groen en bloemen versierde schaftlokaal was zooveel mogelijk personeel aanwezig. Namens directie en personeel sprak aller eerst dr. J. A. Heymans, chef van het labora torium, die hem prees om zijn werklust en den wensch uitsprak, dat hij nog vele jaren zijn krachten aan het bedrijf zou mogen blijven geven. Hij overhandigde hem namens de direc tie de gebruikelijke enveloppe. Van het personeel ontving de jubilaris een zilveren horloge met inscriptie en ketting. De echtgenoote van den heer Abrams kreeg een fraaie palm. Er waren voorts tal van bloemstukken. Gesproken is tenslotte nog door den opzich ter, den heer Belhouwer, mej. fathoff en den chef van het machinepersoneel, den heer Vring. De zoon van den jubilaris dankte voor de hulde aan zijn vader gebracht. VERSLAG VAN DE GEMEENTERAADSVERGADERING OP DINSDAG 24 NOVEMBER 1931. Dinsdagavond vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den bur gemeester, Jhr. J. P. W. van Doom. Afwezig de heeren Moon en v. d. Heuvel. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen Stukken. Ingekomen is een motie van de heeren Dissel koen en De Tello, inhoudende, dat de raad in stemming betuigt met het adres van de Veree- niging van Nederlandsche gemeenten aan de Tweede Kamer, Inzake de korting op de uit- keering van het Gemeentefonds. B. en W. stellen voor, deze motie niet aan te nemen, aangezien de gemeente Heemstede lid is van genoemde vereeniging en deze de bezwaren reeds voldoende heeft kenbaar ge maakt. De heer Disselkoen licht de motie nader toe. Spr. vreest, dat telkens nieuwe kortingen op de uitkeeringen van het gemeentefonds zul len worden geheven. De heeren v. d. Erf en Van Unen geven als hun meening te kennen, dat de motie over bodig is. De heef R ij k e s geeft den voorstellers in overweging hun motie in te trekken. Hieraan wordt gevolg gegeven. Voorts is ingekomen een adres van het Ned. Onderwijzersgenootschap om, zoo mogelijk in samenwerking met andere gemeenten, er bij de Regeering op aan te dringen, de plannen tot verlaging van de onderwijzerssalarissen terug te nemen. B. en W. stellen voor, dit adres ter kennis te brengen van de Vereen, van Ned. Gemeenten, opdat deze de aandacht van de regeering er op kan vestigen. Aldus besloten. Benoeming leden Werkloosheids commissie. Voor de benoeming van een lid-werknemer is door B. en W. de volgende voordracht opge maakt: 1. A. A. Leuven; 2. C. Wierda; 3. J. Koper. De heer Disselkoen beveelt de candida- tuur van J. Koper aan als vertegenwoordiger van de moderne vakbeweging. De heer v. d. Erf vraagt, of uitbreiding van de commissie met een vertegenwoordiger van de moderne vakbeweging mogelijk is. De voorzit te rzegt, dat dan de verorde ning eerst gewijzigd moet worden. De heer Van Unen vindt het vreemd, dat de R.K. raadsfractie en B. en W. nu wel uit breiding van de commissie goedkeuren, terwijl zij zich er een half jaar geleden tegen ver klaard hebben. Wethouder D r. Droog antwoordt, dat er drie werkgevers lid van de commissie zjjn en twee werknemers. Daarom zou een derde werk nemer in de commissie zitting kunnen nemen. De heer De Boer zegt, dat de voorzitter der commissie onpartijdig is, zoodat er eigenlijk maar twee werkgevers in de commissie zitten. In de werknemersvacature wordt benoemd de heer C. Wierda, voorzitter van de afdeeling Heemstede van den Ned. Chr. Bouwvakarbei dersbond. In de tweede vacature wordt de heer J. C. van der Weiden herkozen. Onbewoonbaarverklaring van wo ningen. B. en W. stellen voor, de woningen Glipperweg 12 en 14 onbewoonbaar te verklaren. De heer De Tello vraagt, of de gemeente plannen heeft voor arbeiderswoningbouw. De heer Disselkoen heeft cijfers gevraagd betref fende dubbele bewoning. Worden deze spoedig verstrekt? De voorzitter zegt, dat gronden voor arbeiderswoningbouw zijn aangekocht. Wat het nagaan van de dubbele bewoning betreft, dit zou hét beste kunnen worden opgedragen aan een eventueel te benoemen inspectrice. De heer Disselkoen vindt, dat hiervoor geen woning-inspectrice noodig is. De heer R rj k e 3 deelt mede, zich tegen de aanstelling van een dergelijke inspectrice te zullen verzetten. De tijdsomstandigheden zjjn er niet naar, zich deze weelde te kunnen permit tee ren. De heer D e T e 11 o vindt, dat B. en W. moei lijk kunnen verwijzen naar functionarissen, die nog moeten worden aangesteld. Spr. zou gaarne spoedig de cijfers tegemoet zien. Wethouder D r Droog betwijfelt, of de cij fers wel toegezegd zjjn. De heer Disselkoen stelt voor. B. en W. te vragen, de gegevens omtrent dubbele bewo ning over zes weken te willen verschaffen. De heer Van Unen vindt, dat B. en W. wel e«nlg8ztns tekort zjjn geschoten in hun taak, door aan deze zaak nog niets te doen. Uitbrei ding van personeel wenscht spr. niet, doch de bepaling „binnen 6 weken" acht spr. te bindend, hoewel spoed gewenscht is. Wethouder D r. Droog antwoordt, dat zulk een onderzoek zeer tjjdroovend is. Daar is meer dan zes weken mee gemoeid, temeer daar tege lijk andere gegevens over de woningen kunnen worden verzameld, wat een meer economische werkwijze is. Er zijn al gegevens door de Volks telling, deze zullen B. en W. nader onderzoeken. Maar men moet het College niet opjagen. De heer v. d. Erf meent, dat een globaa' overzicht toch wel spoedig zonder inspectrice is te verkrijgen. Wethouder Jhr. v, d. Pol merkt op, dat er blijkbaar een misverstand heerscht- B. en W. achten een uitgebreider onderzoek noodig, dan de heeren Disselkoen en De Tello wenschen. De heer R ij k e s had het beter gevonden, als B. en W. dadelflk hadden gezegd, dat aan deze zaak nog niets gedaan is. De heer Diss el koen wjjzlgt in zijn voor stel de uitdrukking „binnen 6 weken" in „zoo spoedig mogelijk". Dit voorstel wordt aangeno men met 8 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Unen, De Boer, Jonckbioedt, Jhr. Van de Poll en Dr. Droog. Het voorstel van B. en W. inzake de onbewoonbaarverklaring wordt z. h. st. aangenomen. Namen van straten en bruggen. B. en W. stellen voor, de voetbrug over de Leldsche vaart bjj de Asterkade den naam te geven van „Asterbrug". Voorts de straat, die de verbinding zal vormen tusschen Iepenlaan en Eschdoornkade te noemen „Ljjsterbeslaan". Wordt goedgekeurd. Kindertoeslag. Aan de orde is het voorstel van den heer Van Unen c.s. inzake intrekking van den kin derbijslag. Het advies van de Commissie van Overleg betreffende dit voorstel luidt afwijzend. Echter heeft dit in het standpunt van het college van B. en W. geen wijziging gebracht. De minder heid is voor handhaving van den kinderbijslag, terwjjl de meerderheid zich met inwilliging van het voorstel kan vereenigen, aangezien de Raad tot Invoering van den kindertoeslag is over gegaan, toen zijn samenstelling geen juist beeld vormde van de politieke verhoudingen in de ge meente, en bovendien de kindertoeslag een bij zondere bevoorrechting is van een klein deel der ingezetenen. De heer Van Unen memoreert, dat de kindertoeslag is aangenomen, toen de S.D.A.P.- zetel tfldelijk door een katholiek was ingeno men, een politiek, die volgens spr. niet in den haak was. Vandaar dit voorstel. De heer Vring verklaart zich tegen kinder toeslag, omdat deze loondnikkend werkt. De heer v. d. Erf geeft een uitvoerige ver dediging van den kindertoeslag. Handhaving ervan acht spr. bovendien een gemeentebelang, daar afschaffing een streven naar loonsverhoo- ging zal meebrengen. De heer R ij k e s kan niet inzien, waarom uit de belastingpennlngen wèl de kinderen van het gemeentepersoneel moeten worden onderhouden en de kinderen van andere groepen niet. De heer De Boer spreekt zich uit vóór kin dertoeslag. De heer De Tello bespreekt de politieke zflde van het vraagstuk. Het voorstel-Van Unen komt neer op loonsverlaging. Dat in verband met de loonen kindertoeslag overbodig Is, zoo als door B. en W. is opgemerkt, bestrijdt spr. Hij vraagt, of B. en W. soms een loonsverlaging willen invoeren by een algemeene herziening der loonen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. dit niet van plan zyn. Wethouder Jhr. v. d. Poll is het met den heer Van Unen eens omtrent de onjuiste wijze, waarop de kinderbijslag ls ingevoerd. Het leven is thans goedkooper, terwyi de loonen in Heem stede aan den ruimen kant zyn. De voorzitter deelt mede, voorstander te zyn van afschaffing van den kindertoeslag. Spr. zou meer voelen voor een gemeentefonds, waaruit gezinnen gesteund kunnen worden, maar geen toeslag by het loon willen geven. Wethouder D r. Droog verklaart zich, nadat door verschillende leden nogmaals over den kindertoeslag is gesproken, voorstander daar van. Het voorstel wordt vervolgens in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen stemden mevr. Venhuizen en de heeren Van Unen, Rykes, Vring en Jhr. v. d. Poll. De rondvraag. De heer R ij k e s vraagt, van wien het ver zoek is uitgegaan om 15 geserveerde plaatsen op de publieke tribune beschikbaar te stellen voor raadsleden. Deze introductiebriefjes zag spr. liever maar weer afgeschaft. De Voorzitter zegt, dat, een raadslid, daartoe het verzoek had gedaan. Spr. kan daar niets verkeerds inzien. De heer Rykes zegt, niet te oegrijpen waaraan dat raadslid het recht ontleent, deze briefjes te vragen. Mevr. Venhuizen acht het afgeven van bedoelde briefjes onwettig. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat B. en W. daarover een andere meening hebben. De heer Jon ck bloedt vraagt, of B. en W. meer publiciteit willen geven aan de opwekking aan huis-eigenaren, woningbouw-vereenigingen enz. om reeds nu zooveel mogeiyk werkzaam heden te doen verrichten. De voorzitter zegt dit toe. Hierna wordt de openbare vergadering ge sloten. Zonder hoofdelyke stemming werden in den loop der vergadering aangenomen de voorstel len betreffende: wyziging kasgeldleening 1931 aangaan kasgeldleening 1932. rekening-courant overeenkomst, herziening straf verorderingen aanwyzing takken van dienst en wijziging be- heersverordening gemeentebedrijven, voorloo- pige vaststelling gemeenterekening en bedryfs- rekeningen over 1930, ruiling van grond naby de geprojecteerde Heemsteedsche Dreef en aan leg wegen ten N. van de Zandvaart. CURSUS EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN In aansluiting op een vroegeren theoretischen cursus zal op initiatief van de afd. Heemstede van de Reddinzseribade -oor Drenkelingen, een practische cursus worden gegeven door Dr. D. 'Hubert. Deze cursus vangt aan op 25 Nov. VRAAGT Let op het Fabrieksmerk ONTSPANNINGSGELEGENHEID WERKLOOZEN. Mocht ten vorige jaren by de opening van een ontspanningsgelegenheid voor werkloozen toen ontstaan op iniatief van de Katholieke Sociale actie den wensch geuit zijn dat een dergelijk instituut voor het eerst en voor het laatst noodig zou zyn, nu de economische cri sis nog verergerd is, en de werkloosheid een nog grootere afmeting heeft aangenomen, bleek een dergelyke gelgenheid nog minstens noodiger dan het vorige jaar. Het is daarom, dat besloten werd, ook voor het komende winterseizoen de deuren van het R.K. Vereenigingsgebouw nog eens open te zet ten om voor hen die in de dagen van werkloos heid eenige geschikte verpozing willen zoeken, dit daar ook kunnen vinden. Aan de oproep om Maandagmorgen by de opening aanwezig te zyn. hadden pijn 70 werkloozen gevolg gegeven. Behalve de werkloozen waren mede aanwe zig: Pastoor J. M. v. d. Tuyn, Burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, Wethouder Dr. E. A. M. Droog, eenige raadsleden, leden der K. S. A., eenige professoren, o.a. de heer Regent van het Seminarie, Mrg. Wytenburg en enkele genoo- digden uit de burgery. Pastoor v. d. Tuyn opent de byeenkomst met den Chr. groet, en zegt hier als voorzitter te staan en deze functie om het mooie doel gaarne vervult. Dank brengt Z.Eerw. vooral aan den burgemeester, die door zyn aanwezigheid hier blijken geeft van medeleven met dit doel. Zich tot de werkloozen wendend, zegt Z. Eerw. dat het werk van dit Comité niet als een liefdewerk, maar als een broederdienst moet beschouwd worden. De oorzaak is de benarde tijd, doch dit moet niet geheel terneder druk ken. Hier ziet U dat anderen uit broederdienst iets willen doen. In een tyd van werkloosheid is het niet pret tig altyd in huis te zitten. Op de straat is het in de wintermaanden ook geen pretje. Welnu, aldus Z.Eerw., hier is eenige gelegenheid waar U met open armen wordt ontvangen, waar U behalve een warme kachel ook vindt ontspan ning, als biljarten, kaarten, dammen, schaken, enz. Z.Eerw. vertrouwt echter dat de mannen doze gelegenheid zullen waardeeren door zich te houden aan de regeling van dit huis. U kunt hier praten zooveel U wilt, over Uw vak, over werk, over alles, behalve over de po litiek, dit om de eensgzindheid te bewaren. Een ieder, onverschillig welke Godsdienst of poli tiek men is toegedaan, moet zich hier vryeiyk kunnen bewegen. Ook deed Z.Eerw. het verzoek om, evenals het vorige jaar, een presentielyst te teekenen, dit om te zien in welke groepen of vakken de meeste werkloosheid heerscht. Sprekende tot het publiek zegt Z.Eerw., dat nog geengeldeljjke steun ls gevraagd, omdat een zoo ruime 'bydrage van de Eerste Heem steedsche Verkoopweek, n.m. ruim f 500, ls bin nengekomen. Hulde brengt Z.Eerw. voor die groote geest van solidariteit der winkeliers met de arbei ders. Ook de patroons hebben medewerking toegezegd, en eenige geldprijzen van de prijs vraag der E. H. V. zyn voor ons doel geschon ken, doch een beroep op de burgerij zal noodig Myken en het comité verwacht een milde by drage van hen. Een 2e beroep wil Z.Eerw. doen op de bur gerij, n.m. die van werkverruiming en nu in de wintermaanden al uit laten voeren, wat in het voorjaar noodig is. Zich richtend tot de katholieke werkloozen spoort Z.Eerw. hen aan door 's morgens de H. Mis hij te wonen en te gedenken den brief door het Episcopaat aan de Katholieken, gericht om te bidden dat God die alles regelt, alles weer ten goede keert, en de crisis zoo regelt dat alles weer spoedig werk moge vinden, en uit deze crisis moge leeren voor hen die het nog niet we ten, dat arbeid een zegen is. Z.Eerw. besluit met den wensch, dat door de goede zorgen van het comité en de financieele steun der burgerij de werkloozen hier een prettige bezig heid zullen vinden. Burgemeester Jhr. v. Doorn dankt voor de gelegenheid na de rede van Pastoor v. d. Tuyn ook iets te mogen zeggen. ZEd. zegt dat niet genoeg gewaardeerd kan worden het werk der commissie, die de gelegen heid schept de menschen, die zich anders in huis of op straat zouden vervelen, nu zulk een prettige verpoozing aanbieden. Hier wordt zoo echt dat onaangename „oorkussen" opge ruimd. Het hier komen is een gevolg der slechte ty- den. Allen voelen wy het groote geluk van den arbeid, allen willen graag werken, en het is zeker ieders wensch zoo spoedig mogeyk werk te vinden. Maar tot zoolang zyn hulpmaatregelen noo dig. Wat hier geschied is een vriendendienst, waar mogenlijk zullen wy U helpen, helpt U ook ons, om zoo door den moellyken tijd heen te komen tot er weer komt die prettige tijd van Welvaart en Arbeid. Dank brengt Z.Ed. aan het comité, die door deze gelegenheid te herope nen de gelegenheid geeft hier de werkloozen prettig bijeen te houden. De heer Brügman, een oud-onderwijzer, die 50 jaar de Amsterdamsche jeugd heeft onderwe zen en op zoo prettige wyze ook met ouderen weet om te gaan, wat hij ook het vorige jaar heeft bewezen, zet daarna de „huisorde" uiteen. Maar volop biljarten, series aiaken, doorschie ten en trekken!! Kaarten!! Nu ja, niet om den Keizer zijn baard. Maar ook niet elkander „een poot uittrekken". Dan zal er zoo nu en dan eens ter afwisseling een lezinkje of voordracht ge houden worden. Maar dit seizoen zyn er ook nog andere plannen. Als eenige dit wenschen zal er ook lezingen gehouden worden ter vak ontwikkeling, om zoo ook de vakbekwaamheid te vergrc.iten. Zoo hopen wy, aldus de heer Brügman, iets by te dragen tot leniging der ellende aan de werkloosheid. 25,45 en 65 ct»r 4ïr m Dan zorgt de concierge, de heer J. Prins, voor de „warme koffie', een sigaartje wordt gepre senteerd, kaarten worden uitgereikt, de bil jarts worden van hun „zeilen" ontdaan en ieder zoekt zyn maats om In spel verpozing te zoe ken. Zoo staat het R.K. Vereenigingsgebouw voow loopig iederen werkdag van 1012 en van 29 uur, behalve de Zaterdagmiddag, ter beschik king van iedere werklooze, onverschillig van welke godsdienst of politieke richting. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuin- Iiedenvereeniging „Aerdenhout en O." een zeer druk bezochte ledenvergadering. Na opening en notulen volgde allereerst de installatie van 3 nieuwe leden. De inzendingen ter keuring had het volgende resultaat: De heer G. Brokke voor Chrysant Pulling; Troschrysanten en salade, resp. 8, 9 en 10 pun ten. H. v. Gurp voor Echeveria's 8 punten. F. Booms voor Chrysant Puiling 8 punten en de heer B. Nieuwenhuis voor bruidsbouquet 9 punten, de laatste met dank van den Voor zitter voor dit eerste werk op de gewone Inzen dingen na de bindcursus, waarby den wensch werd geuit, dat nog veel moois als gevolg der bindcursus op volgende vergaderingen zal ten toongesteld worden. Vervolgens hield de heer Goudswaart een lezing met lichtbeelden over de erfeiykheids- Ieer. Zoo krygen de aanwezigen een duidelyk beeld van erfelykheidsleer, waarvan allereerst op het doek verschynt de beeltenis van den Monnik Mendel, die leefde -in het laatst der 19e eeuw, die genoemd mag worden de grondlegger van dezen leer. In woord en beeld zette inleider uiteen de kruising van planten en dieren, de ontwikke ling der celdeeien, de kruising van bepaalde bloemen, vruchten en dieren, hoe zelfs dieren met abnormalen vorm, goedgevormde jongen voortbrengen, maar de gebreken in latere ge slachten zich weer voordoen. Hoe talryk vele bloemen oogenschynlyk nieuwe variëteiten na kruising voortbrengen, doch vaak niet constant biyven, waardoor soms zooveel variëteiten ontstaan. De duidelyke platen, soms millioenen malen vergroot, gaven een goed beeld van het inge wikkelde gesproken woord. Vele vragen werden na afloop nog gesteld, en door inleider beantwoord. Met een woord van dank aan den inleider, sloot de voorzitter na een vry drukke rond vraag, de goedgeslaagde, leerzame vergadering, KUNSTNIJVERHEIDS TENTOONSTELLING IN HOTEL LOMMEROORD In hotel „Lommeroord" aan den Heerenweg wordt een tentoonstelling gehouden van voort brengselen van kunstnyverheid, voor het mee- rendeej vervaardigd door oud-leerlingen van de Amsterdamsche Kunstnyverheidsschool. De zaal is geheel als tentoonstellingszaal In gericht met verschillende stands, waar de inzen ders hun werk exposeeren. Deze tentoonstelling geeft alle aanleiding de geëxposeerde werkstuk ken rustig te beschouwen, daar alle overlading vermeden is. De dames Marie Max, Cathy Waayer en Jo Delden exposeeren een mooie collectie weef- en vlechtwerk, alsmede kunstnaaldwerk. Verschillende technieken worden hier gede monstreerd, waarvoor weinig omvangrijke toe stellen benoodigd zijn, zoo b.v. het haastweef- werk, oorspronkelyk een Hongaarsche wyze van weven, waarby met zeer eenvoudige hulpmid delen aardige patronen kunnen geweven wor den. Deze techniek eigent zich voornamelyk voor weefwerk van geringe breedte. Interessant was voorts het Egyptische vlechten, een zeer oude techniek. Voorts zijn er mooie kussens, theemutsen, kleedjes, bewerkte schryfmappen enz., te bewonderen. De inzending bindwerk van mej. Theodora Onsea toont, op welken hoogen trap van vol maaktheid zy haar boekbindkunst heeft op gevoerd. Van Henk Both zagen wy een interessante collectie reclamewerk op het gebied van de ge- illustreerde advertentie, affiches e.d. Voorts zyn er batiks te bewonderen van Willy van der Muelen, gouden en zilveren sieraden van Nel van der Chijs, aardewerk van ,Nel Houtman en leemwerk van Lessie Wehlburg. Houtplastiek van Piet Starreveld. De houtsneden, etsen en teekeningen van Frans Hazeveld, Antoon Erkelens, Henk Dek ker, Jan Kotting en Mien Gemelig Meyling zyn verspreid in de zaal tentoongesteld. Men ver- zuime niet, dit werk van onze jonge kunst- nyveren eens te gaan bezichtigen. Gewild artistiekerige en modern-doenerige dingen zal men hier niet vinden, doch wel de zeer mooie resultaten van een eerlijk pogen, schoonheid in materiaal, vorm en kleur te verwezenlyken. De tentoonstelling blyft geopend tot en met 24 De cember, dageiyks van 106 uur en op Donder dag, Vrydag, Zaterdag en Zondag ook 's avonds van 710 uur. De avondtentoonstellingen ver vallen echter, wanneer de zaal voor andere doel einden moet worden gebruikt. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. PERIODIEKE VERKIEZING. By de op Vrydag 20 November 1931 gehou den verkiezine van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om- stréken zijn by enkele candidaatstelling geko zen: Voor de afdeeling Grootbedrijf de heeren: Ir. F. C. Dufour, te Haarlem: B. F. Ensche de te Heemstede; C. A. C. Gunters, te Zand-, voort; H, C. M. Mensing, te Aalsmeer; W. A. PhiJippo te Bennebroek; J. J. Swens te Haar lem; Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., te HaaN lem. Voor de afdeeling Kleinbedrijf de heeren: C. ten Boom, te Haarlem; J. J. Brinkman, te Haarlem; E. H. Brokmeier, te Zandvoort; J. van der Burg, te Haarlem; G. Deddens te Hoofd dorp; Th. G. C. Hooy, te Haarlem; H. J. L. Klein Schiphorst te Haarlem. Kóediefs laan 23 J, C. van Oostzanenlaan 10 (bij de Blauwe Brug) Heemstede Telefoon 28681. j „BOSCH EN VAART"1 Schouwtjeslaan 231 (v.h. standplaats „Bosch en Vaart") Telefoonnummer 14665. Aanbevelend, J. R. GRAAL I Nette wagens en coulante bediening. Raadhuisstraat No. 90. Het goedkoopste adres 'voor Uw Ziet onze Etalage's en komt onze SINT NlCOLAAS-TAFEL bezichtigen vanaf Maandag a.s. Bosch- en Hovenstraat 15. Meesterlottelaan 12 Tel. 15468. TOONEEL-UITVOERING „TOT NUT EN GENOEGEN". Wy vestigen er de aandacht op, dat de too- neeluitvoering van Tot Nut en Genoegen, welke a.s. Zaterdag 28 November zal plaats hebben, niet wordt gegeven in Hotel Lommeroord, zoo als in het vorige nummer van dit blad stond vermeld, maar in de nieuwe tooneelzaal van ,,'tHof van Heemstede" aan de Valkenburger laan. Opgevoerd wordt: „Er staat geschreven", tooneelspel in vier bedryven, door Ja. p van der Pol. BOMEN-GEBOOM. (Vereenvoudigde spelling) Kom, laat ik in m'n weekliks vers Nu maar een beetje bomen, Wat bomen over 't euvel, dat Wy noemen s p o o r w e g-b omen. Zandvoortse Laan, nu weet U 't wel, Waarlangs de treinen stomen; De bomen zijn haast altijd neer, Wanneer g'er ook moogt komen. En lang! O, soms zo vreeslik lang! De auto's staan in stromen, De paarden vallen er in slaap, of staan er fyn te dromen. Zo'n oponthoud is niet zo erg Voor luien en voor slomen, Maar heb j'een vurig temp'rament, Dan vloek je op die bomen. Dan zou je, als j'er macht toe had, Geen ogenblik meer schromen Een eind te maken aan die plaag: Die plaag der spoorwegbomen. Je kunt er tot vervelens toe Wel kankeren en bomen Maar geef het middel eens, om van Die bomen af te komen? PHILIP COHEN. NAAML.VENN: J. D. POSTHUMUS' J KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN S> ZIJLSTRAAT 51 WIJ zijn specialiteiten In; FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODI GINGEN dankbetuigingen MENU o VISITEKAARTEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 2