H. v. d. ERF Doet Uw voordeel Corns. Voorham xjyieijers Juffie Sigarenmagazijn „SELECTA" Eerste Heemsteedsche Courant. PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN. Het huiselijke feest Wat snoepen wij? Advertentiën: EEN NUTTIG EN VOOR IEDERE BEURS te verkrijgen C. J. P. VAN SCHAIK N. V. Hollandsche Boterboer. a f 6.50 Fred C. Kuijken TENTOONSTELLING HLTSBROEI VAN DE BLOEMISTARBEIDERSVEREENIGING „ST. DEDS DEDIT". 3 Jaar geleden begonnen eenige leden van bovengenoemde vereeniglng een actie om, voor al ter bevordering van eigen vakkennis eens een tentoonstelling te organiseeren. Waar een werk nemer zich wil ontwikkelen, daar kan de werk gever niet anders dan zulk een actie steunen, en zö deden dit door het verstrekken van de noodige bollen. Van die zijde hadden ztj dan ook alle medewerking. Het succes der eerste tentoonstelling was een aansporing tot volgende gelegenheden; de tentoonstellingen van 19291930 overtroffen de eerste; dus is het begrijpelijk, dat de vereeni glng ook nu weer in actie is om voor de vierde maal zulk een tentoonstelling te organiseeren. En dat de liefhebberij leder jaar grooter wordt mag blijken uit het feit, dat de toename der deelnemers steeds grooter wordt. Waren er het vorige jaar 16 deelnemers, voor de volgen de tentoonstelling die in Februari 1932 gehou den zal worden, is dit reeds tot 22 ijeelnemers gestegen. Met een beetje goeden wil is er met kamer- broei zoowel voor een vakman als leek, veel te bereiken, maar het is in de lange winteravon den ook een gezellige bezigheid, temeer daar men zich ook meer toe gaat leggen op het trekken van bijgoed, dat nog meer zorg ver- eischt dan enkel hyacinten en tulpen. Dtl laatste vooropgesteld, is het organiseeren van een dergelijke tentoonstelling een bijzonder mooi doel. De commissie, belast met de organisatie, zal ook dit jaar de schooljeugd weer in de gelegen heid stellen te toonen wat zij kunnen. En dank ztj de medewerking van de hoofden der diverse scholen zal ook nu de deelname groot zijn. De 4 hoogste klassen van de volgende scho len hebben deelname toegezegd: Nic. Beetsschool, openb. school, Voorwêg, Augustinusschool, St. Jozefschool, Juliana- school, Bronsteeschool, Jacobaschool, St. Aloysiusschool en Dreefschool, met 1100 kinde ren (vor. jaar 900). Voor 6 scholen zijn de Hya cinten reeds ingekuild, voor 3 scholen zijn be schikbaar Narcissen, met Muscari (blauw) als aanvulling. Als Hyacinten zullen uitgereikt worden E. R. Electra, E. R. Moreno, E. B. Bis marck, E. B. Schotel, E. W. L. Innocense en E. W. Arentina Arendse. Als Narcissen worden verstrekt de Golden Spur, alle soorten van goede broeicapaciteiten. Het onderwijzend personeel der 4 hoogste klassen ontvangt een 3-tal potten gevuld met dezelfde soorten als htm kinderen, dit om prac- tisch onderwijs te geven in de verzorging der planten, waarmede de commissie wil trachten te bereiken dat de kinderen zoo wordt aange leerd de liefde voor plant en bloem, waardoor zij op de schoolbanken leeren het mooie in de natuur te zien, wat voor hun verder leven toch van groote waarde is. Maar voor zoon groot aantal kinderen zijn veel prijzen noodig. Daarom is de Commissie verplicht om een beroep te doen op de mede werking der Heemsteedsche ingzetenen, door middel van een circulaire, die U in den loop der volgende weken zal worden aangeboden. De bollen krijgen de kinderen gratis, mede dank zij de medewerking der bloemistenpa troons, da commissie en bestuur doen alles gratis. Men helpe dus door een kleine of groote gift, opdat de jeugd een aardig prijsje kan uit gereikt worden. ST. NICOLAAS. BIJ DE INDISCHE BUURTVEREENTGING. Donderdag 3 Dec. komt St. Nicolaas een be zoek brengen bij de kinderen der Indische buurtvereeniging. Des avonds con half 7 wordt de Bisschop ver wacht aan de Blauwe brug, vanwaar hij, be geleidt door het Haarl. Harmoniegezelschap langs Bronsteeweg, Binnenweg en Camplaan zal gaan naar de Indische buurt. Na een rit door de yerschillende straten zal deBisschop afstappen in Café-Restaurant ,,Hof van Heemstede", waar Hij de kleintjes der buurtvereeniging Zijn gebruikelijk bezoek zal brengen, de noodige versnapering en de ge bruikelijke cadeautjes zal uitdeelen. Zooals begrijpelijk is, zien de kinderen reeds vol verlangen uit naar de komst van den grij zen Bisschop. KYNOLOGENCLTTB „KENNEMERLAND". In de bovenzaal van Café-Rest. „Boekenrode" had Maandagavond een bijeenkomst plaats van de Kynologenclub „Kennemerland". Nadat de voorzitter, de heer H. Ph. Gros kamp, de büeenkomst met een enkel woord had geopend, hield de heer F. J. Reynders een cau serie over „Hoe koop ik een jachthond?" en „Met den hond op de patrijzenjacht". Het koopen van een goeden jachthond, aldus spr., is dikwijls een bron van teleurstelling. Men moet letten op temperament en karakter. Een ideaal gebouwde hond is nog geen jachthond. De hoofdpunten, waar men op moet letten, is, of de hond voor de jacht geschikt is, zijn af stamming en zijn gezondheid. Kracht en snel heid en uithoudingsvermogen gaan boven schoonheid. Met honden op proef, zonder dat de eigenaar er bfl is, is meestal niet te werken. Spr. ver telt daarvan eenige ervaringen. Men moet ook geen hond koopen tegen het begin van de patrijzenjacht, beter is het om dit in den herfst te doen, en dan liefst op dres- suurwedstrijden en natuurlijk van een betrouw baren verkooper. Voor een werkelijk goeden jachthond mag een verkooper met een gerust geweten een hoogen prijs vragen, want het af richten kost veel moeite en tijd. Daarbij komen dan nog de voedings- en verzorgingskosten. Hierna behandelde de heer Reynders het tweede deel van zijn causerie. Als de jacht op patrijzen geopend wordt, moet de hond in goede conditie zijn. De fouten van den hond moet men in het veld steeds blijven corrigeeren, vooral als men met een jongen hond voor het eerst op de patrijzenjacht gaat Spr. gaf voorts ver schillende wenken, hoe men op zoo'n eersten dag met een jongen Bond moet omgaan, om er een goeden jachthond van te maken. Hierbij kwam voornamelijk naar voren, van welken grooten Invloed het is, dat de jager steeds kalm en rustig blijft. Na afloop dezer causerie bestond gelegenheid om vragen te stellen, waarvan door enkele aan wezigen gebruik werd gemaakt. VLSCHWEDSTRIJD. ,De Dageraad" (Heemstede) P. L. O. (Haarlem). Zondagmorgen had in de Ringvaart onder Bennebroek een wedstrijd plaats tusschen bo vengenoemde clubs. Er werd gevischt op baars. Na afloop van dezen wedstrijd bleek, dat beide clubs een gelijk aantal visschen had ge vangen, zoodat 't lot besliste, en wel ten gun ste van „De Dageraad", die den fraaien zilve ren beker ten deel viel, en P. L. O. als troost prijs een lauwerkrans. Door „De Dageraad" was tevens een zilveren draagmadaille beschikbaar gesteld voor het lid van „De Dageraad", die de meeste visch ving. Deze medaille werd gewonnen door den heer J. Schoo. Des avonds had in 'n gezellig samenzijn in café Lunenburg te Haarlem de uitreiking der prij zen plaats. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemid deling kwamen in den loop dezer week 216 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.: 20 grondwerkers; 2 metselaars; 11 schilders; 25 timmerlieden; 6 opperlieden; 33 bloemistarbeiders; 87 losse werklieden; 32 werkzaam in andere beroepen. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 16 tot en met 21 Nov. genomen 563 douchebaden en 40 kuipbaden. Aan 45 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond ft- hen 5 en 8 uur werd door 6 volwassenen gebruik gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen b(j J. Koper. Kastanjelaan 9, een Angorakat; Hemmes, Meer en Bosch Achterweg, een rozenkrans; Openbare Werken, Wipperpelin, een zilveren priem en een nikke len suikerbakje; J. Vester, Koediefslaan 49, een schaartje; Mevr. Koolbergen, J. C. van Oost- zanenlaan 17, een boodschappentasch; D. Helle Oude Posthuisstraat 10, een vulpenhouder; P. Wit, Iepenlaan 37; een hondenzweep; S. Wieg man, Lieven de Keylaan 7, een kettinkje; Bu reau van politie, Raadhuisstraat, een grijze jas. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 24 November 1931. H. de Amorie van der Hoeven, Jb. van Cam penstraat 27; A. M. FrynsStynraan, Molen- werfslaan 60; H. L. A. Gimberg, Brederolaan 12; B. G. Hilders, Madoerastraat 21; J. S. Vrie- sendoipvan Alphen, Rhododendronplein 2. HEEMSTEDE. Getrouwd: H. M. JansenG. H. Boting; L. M. v. KeulenJ. W. Remmers,vaal; J. Mulder S. Adema. Ondertrouwd: T. A. VromansE. A. de Haan. Bevallen: B. LeeftinkBos, (z.); E. Stol wjjkv. d. Maden (z.); C. J. Peeperhorn—v. Elmpelen (z.). Overleden: R. Zwikstra, 30 J-, ongeh. (Buiten verantwoording der Redactie.) NAKLANKEN VAN DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE VERKOOPWEEK. L Het bestuur van de afd. Heemstede van den Volksbond tegen Drankmisbruik, afd. Heem stede, verzoekt opname van het volgende: Dezer dagen werden wij verblijd met een be drag groot f 501.07 ons ter hand gesteld door het Comité van de Eerste Heemsteedsche Ver- koopweek, zulks als ons aandeel in de opbrengst voor liefdadige doeleinden. Wij willen niet nalaten aan het Comité hulde te brengen voor de wijze, waarop deze verkoop- week die zoo uitstekend is geslaagd, werd ge- organiseerd en betuigen ook langs dezen weg gaarne onzen hartelijken dank aan het comité voor den aan onze vereeniging op zoo sympa thieke wijze verleenden steun. NAKLANKEN VAN DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE VERKOOPWEEK. H. Van den heer A. v. Berneveld, Kadijk 7, ont vingen wij het volgende schrijven: De Heemsteedsche Verkoopweek is geëindigd, de trots van vele inwoners. Maar toch niet van de inwoners van De Glip (Heemstede). Door de winkeliersvereeniging was namelijk een winkelweek, Heemsteedsche Verkoopweek, uitge schreven voor alle winkeliers. Vereenigd of on- vereenigd, allen konden er aan mee doen, van Oost tot West en van Noord tot Zuid! Dat heb ben de inwoners van Heemstede-Zuid wel goed gemerkt! Een der winkeliers op De Glip wilde aan deze winkelweek deelnemen, doch niet aan de prijs vraag, daar alle menschen van De Glip beter naar Heemstede konden gaan, dan de Heem stedenaren naar De Glip terwille van één win kelier. Hij wenschte echter wel des avonds mu ziek, te geven door onze Heemsteedsche mu- zlekvereenigingen. Maar na eenigen tijd kwam een schrijven van 't bestuur der Winkelweek, 't welk luidde: „Vanwege de hooge kosten, kunt u niet aan de Heemsteedsche Verkoopweek deel nemen." Vanwege de hooge kosten? Ik heb hier en daar eenige informaties ingewonnen en kan niet be grijpen, waar die hooge kosten vandaan moeten komen; in dit geval toch niet van de muziek! Maar laat ik het maar ronduit zeggen: de be doeling van het bestuur was natuurlijk: „U mag niet meedoen; U woont te ver. Het is De Glip maar!" Hiermede wil ik het bestuur van de Winkel week er op attent maken, dat het spreekwoord luidt: ,Als er één schaap over de dam is, volgen er meer." Maar het bestuur schijnt dat niet te begrijpen, of wil het niet begrijpen, anders had men dezen v keiier ook wel mee laten doen met de Heem' eedsche Verkoopweek. Maar laat ik de inwoners van De Glip (Heemstede) nu ook zeggen: „Wü koopen onze waar op De Glip, en wat niet op De Glip verkrijgbaar is, in Haar lem!" Wij gaven inzage van bovenstaand schrijven aan de Commissie voor de Verkoopweek, die hierop het volgende antwoordde: Heemstede, 24 Nov. 1931. Mijnheer de Redacteur. Als antwoord op het ingezonden stuk van den heer van Berneveld, hetwelk U zoo vrien delijk was ons ter inzage te geven, zouden wij gaarne eenige plaatsruimte van Uw veelgelezen blad in beslag nemen voor het volgende: Alhoewel een ieder de technische bezwaren van een winkelweekcommissie begrijpt, verbonden aan het laten deelnemen van één winkelier uit een deel van de gemeente hetwelk meer dan een half uur gaans is van het centrum, zullen w(j toch even nader op deze zaak ingaan. Dat de op De Glip wonende winkeliers niet hebben meegedaan en dus de inwoners aldaar weinig van de Eerste Heemsteedsche Verkoop week hebben gemerkt, is toch in geen geval aan de commissie te wijten. Zoo goed als alle winke liers, zijn ook zij persoonlijk bezocht door een der commissielden en hebben zij, op den heer Berneveld na, allen duidelijk te kennen gegeven, dat zij er niets voor voelden en er hun voordeel niet in zagen. Wü zouden op de Glip alleen den heer B. als deelnemer hebben. Een speciale commissievergadering is voor deze aangelegenheid belegd, waar deze al te ge ringe deelname op de Glip terdege is besproken en een ev. mogelijkheid onder de oogen is gezien. Wij kwamen eenparig tot de conclusie, dat het ondoenlijk was en zonden aan den heer B. een schrijven waarin wij hem o.a. mededeelden dat hoezeer wij ook zijn deelname op hoogen prijs zouden stellen, het ons om technische redenen niet mogelijk was om voor slechts één deelnemer een muziekcorps naar Heemstede-Zuid te diri- geeren; dat de hooge kosten en het feit, dat wij hiermede terwille van één deelnemer, een mu ziekgezelschap practisch een geheelen avond zou den moeten missen, ons heeft doen besluiten van zün deelname te moeten afzien, hoe het ons ook speet. Wij hadden ten eenenmale niet het recht en voelden ons niet verantwoord, wanneer wij 'n groep winkeliers lieten profiteeren van een reclame-campagne waaraan zij niet wenschten b(j te dragen, zij het dan met uitzondering van den heer B. Voor hem was het niet aangenaam, doch het had begrijpelijk voor hem moeten zijn. Het speet ons werkelijk, maar het spijt ons nog meer voor den heer B. dat hij met de slot zin van zijn ingezonden stuk zich tegenover de inwoners eenigszins belachelijk maakt, en daar door de toekomstige samenwerking moeilijk zoo al niet geheel onmogelijk maakt. U, Mijnheer de Redacteur vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. Namens de Com missie ter behartiging der belangen van de Heemsteedsche winkeliers, CARL R'. VAN EMPEREN. P. C. OOSTERHOORN. HEEMSTEEDSCH KLEEDINGFONDS. OPROEPING. Het Comité van het Heemsteedsch Kleeding- fonds, opgericht om mede te helpen tot leniging van den heerschenden nood, roept allen, kleeren of schoeisel kunnen missen, op, om zich telefonisch in verbinding te stellen met Me vrouw STIBBE, Heemsteedsche Dreef 7, tele foon 28432 of schriftelijk met Mevrouw CHA- BOT Achterweg 22. Het Comité zal gaarne zorg dragen voor het afhalen hiervan. Hoewel reeds veel werd ontvangen, waarvoor het Comité hartelijk dankt, zal nog veel meer noodig zijn; ook geldelijke bijdragen worden gaarne geaccepteerd. Het comité stelt zich voor, kleeding en schoei sel uit te deelen aan alle inwoners van de ge meente Heemstede, die door de moeilijke tijds omstandigheden daaraan behoefte hebben, wer- keloozen en anderen. De uitdeeling zal niet in het openbaar geschieden. Ieder, die daarvoor in aanmerking denkt te komen, moet zich schriftelijk wenden tot Mevrouw STIBBE, Heemsteedsche Dreef 7, on der duidelijke opgave van naam en adres. Een oproeping zal daarna volgen met de mededee- llng waar en wanneer kleeren zijn te bekomen. De bedoeling is op deze manier ieder afzonder lijk te helpen en openbaarheid zooveel mogelijk te vermijden. Reeds op 2 December as. zal met de uitdee ling worden begonnen, waarvoor de aanvrage vóór Maandag 30 November a.s. schriftelijk zal moeten zijn ontvangen. Het Comité van het Heemsteedsch Kleedlngfonds. „KERSTFEEST OP ZEE". Met vriendelijken dank aan gevers en geef sters ontvangen voor genoemd doel: Door mevr. Korff: van mevr. F. 2 boeken, 1 paar stuurwanten; van N.N. 21 boeken; van dames K. 1 paar sokken; van N.N. 2 doosjes tabak en 1 dozijn groote en kleinere boeken. Door mevr. v. d. Burgt: van mevr. v. d. B. 2 kussens; van Fam. K. 10 zak uimmetjes, 10 pakjes Gillettemesjes, 1 doosje Ajrmhalter; Zus ter C. v. E. 1 paar stuurwanten en 1 pakje ta bak. Door mevr. Boeke: van mevr. E. M.S. 1 doos postpapier en i> gr. bloes schrijfpapier met enveloppen; van mej. K. 1 boekenomslag, 4 das sen, 1 blikje sardines, 1 leverpastei, 2 plakken chocolade; van mevr. M. V.Van 't H. 9 boe ken en jaargang Leven en Werken; Zuster N.N. wollen das en tabak; Fam. B. leeren brie- venportefeuille, postzegeletuitje, 2 boekomsla gen, 3 Testamentjes; mevr. N. S.S. pijp, tabak, sigaren, chocola, vijgen, speculaas, sar dines; Jhr. van D. v. K. 5 boeken, Door mevr. Vossers: mej. S. een pak tabak; C. B. 1 pak tabak en pflp en 1 paar sokken; mevr. B.S. 1 gebreide das; van mej. C. D. de M.O. te A. 2 boeken, 2 schrijfmappen, 2 schil derijtjes, 3 portemonnaies, 1 portefeuille 2 dassen, 1 paar stuurwanten, 1 paar sokken, 1 tafelkleedjes, 1 kussenovertr., 10 pakjes tabak. Van mevr. B.de B. 4 boeken; van mej. P, pak tabak en 4 grootere en enkele kleinere boekjes; Fam. M. 2 paar sokken, 1 paar stuur wanten, 2 zakdoeken; van H. 16 mooie boeken; W. B. 3 boeken, 2 doozen postpapier, 1 pakje zakdoeken; van v. B. 200 Garillos; van mej. Sp. 1 paar stuurwanten; van mevr. Sp. 1 paar stuurwantenvan D. J. Sp. 1 pakje tabak; van de Fam. De H. 3 pijpen met 18 pakjes tabak; van mevr. H. 1 pak tabak; van mej. R. een pak tabak; van mevr. S. 2 kooigordjjntjes; van Joh. Sp. en J. v. d. W. Jr. eenige pakjes tabak; van mej. C. K. 1 boekenomslag en 1 boek; van mevr. S. een gebreide wollen das, 2 boeken, zakdoeken en 1 doos zeep; van G. M. 1 trom meltje Friesche heerenbaai en 2 kalenders; van de Fam. V. en D. 1 paar stuurwanten, 1 kussen aschbakjes, boekenleggers en lectuur. Bovendien nog bij ondergeteekende ingeko men aan giften in geld: van W. f2; van mevr. K. f 1.25. Alle bovengenoemde goederen zijn door tus- schenkomst van mej. C. Hakvoort, Schotersin gel 137, Haarlem verzonden aan mevr. Jong manv. d. Stroom, Oosterpark 50, Amsterdam, die voor de distributie zorgt en de ontvangen gelden zijn door ondergeteekende aan haar adres gegireerd. Nogmaals hartelijk dank voor alles. Mochten er nog zijn die iets willen zen Neder! protestantenbond, Afd. HeemstedeBennebroek. V.m. 10 (h uur, Prof. Dr. G. J. Heering uit Leiden. Schaalcollecte voor schulddelging. Ned. Herv. Kerk, Wilhelm!nuplein. Zondag 29 Nov. '81. Eerste Advents-Zondag. V.m. 10 uur, Ds. Briët. Kapel Nieuw Vredeohof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur, Ds. Korff. Collecte voor het schulddelgingsfonds van Nieuw-Vredenhof. t Het was vijf December. De sneeuw lag wél 20 c.M. hoog. De kinderen, die uit school kwa men, konden haast niet voort. Toch hadden ze plezier. Soms rolde er een door de sneeuw én dan zag hij er uit als een sneeuwpop. Ze hadden allen een kleur, die levenslustige kinderen ken merkt, gedeeltelijk van de sneeuw, maar ook nog van wat anders. Ze hadden onderweg wat moois gezien: St. Nicolaas op zijn prachtig wit paard, zijn knecht liep naast hem. Wat een aar dig gezicht, die zwarte Piet in de witte sneeuw. Alle kinderen hadden geroepen; „Dag Sint Niklaas, dag goede Sint!" En Sinterklaas had vriendelijk teruggegroet. Hij had met de hand gewuifd en zijn knecht had gelachen. Opgetogen van blijdschap kwamen de kinde ren thuis. Vader en moeder waren wel een beetje ongerust geweest over het lange weg blijven, maar toen ze de kinderen hoorden ver tellen, lachten ze voldaan. Toen werd de lamp opgestoken. Nu gingen de kinderen voor den schoorsteen zingen: „Zie de maan schijnt door de boomen" en „Daar ginds komt de stoomboot van Spanje weer aan". Het klonk door de heele woning tot plotseling de goede Sint blnneü- stapte. Zijn knecht had een mand vol verras singen, die hij uitdeelde terwijl Sint Nicolaas in een gemakkelijken leunstoel zat en een lekker kopje koffie dronk. Wat was het een heerlijk feest, die vijfde December. (Nadruk verboden), Banket-letters. Bereid wat feuilletée deeg van boter, water, bloem en een tikje zout. Verdeel het in zooveel stukken als men letters wil malt en. Voor 2 behoorlijke letters heeft men noodig: 250 gr. bloem, 175 gr. boter, 1% d.L. water, zout. Maak van de stukken reepen van ongeveer 16 c.M. breedte, overal even dik. Leg er het vulsel in, rol de stukken er om heen, sla de uiteinden om, geef de letters vorm en leg ze op een met bloem bestrooid bakblik. Bestrijk hen van boven met een geklop ei. Laat he i tot Kerstmis alles nog welkom is. In afwach ting, met toewensching van een gezegend Kerst feest. G. VOSSERS, em. predt., ASTERKADE 28. t geheel in den oven ongeveer 20 minuten gaar den, dan Uefst~^lp^dig"~'mögel«k, hoewel'^den en "ehtbruin bakken Niet uit het bak- r 6 6 v blik nemen, voor zij bekoeld zijn. Voor het vulsel met men gemaalde gepelde amandelen vermengen met eieren, suiker, ge raspte citroenschil en wat water in de vol gende hoeveelheden voor 2 letters250 gr. amandelen, 250 gr. suiker, 2 eieren, de geraspte schil van citroen. Vorm er dan rolletjes van in de met bloem bestrooide hand. Het verdient SLECHT VOORUITZICHT. aanbeveling het vulsel eenige dagen van te In Ieder geval, mijnheer Bloem, verwacht voren te maken, ik thans dat u me zeggen zult wanneer u nu (Nadruk verboden), eindelijk uw schuld eens zult betalen. Ja, meneer Baks, ziet u, tot mijn spijt moet ik zefs het antwoord schuldig blijven. MENSCHENKENNIS. Iemand hoef iemand maar in de oogen te zien, dan weet ik precies wat hjj van m\j denkt. Is u dat dan niet dikwijls onaangenaam? Veldwachter: Juffrouw, het baden is hier verboden! Juffrouw: Waarom hebt u mj) dat dan niet direct gezegd, toen u zag, dat ik m(j uitkleedde? Veldwachter: Omdat uitkleeden hier niet verboden is. Oude Jepevet „Superior" StNicolaas Cadeau P VINDT MEN BIJ: RIJWIELHANDEL, KERKLAAN 1 BIJ DE IJZEREN BRUG. TEL. 28924. BINNENWEG 97 TELEFOON 28545. Wij brengen een enorme sorteering ST. NICOLAAS CADEAUX, waaronder assortimenten, luxe verpakkingen enz. Verder onze bekende SELECTA Sigaren in bussen van 50 stuks, geheel met cederhout voering in prijzen van f 4, f 5, f 6, en f 7.50. Als eenigste in Nederland bieden wjj tevens aan 50 SIGARETTEN in luxe blikken 75 cent. Dit is natuurlijk „Special Selecta" er zfln geen betere. Beleefd aanbevelend, oud-stuurman Koopvaardij. BOSCH EN VAARTSTRAAT 34. TELEFOON 14710. HAARLEM. Noteert voor allerfijnste verpakte ROOMBOTER met Rjjksmerk 67 ct. per pond Buitenlandsche ROOMBOTER 52 ct. per pond Groote versche EIEREN 8>/i ct. per stuk KOELHUIS EIEREN 8 ct. per stuk Ae huis hooren en bezorgen zonder prtjsverhooging. EEN UITSTEKENDE MAAKT DAMES- EN HEERENKAPPER HEERENWEG 164 t.o. Zandvoortschelaan. TELEFOON 28557. BUITENBAND f 0.79 BINNENBAND - 0.43 PENDALEN - 0.79 ELECTR. RIJWTELLAMP 8.75 HANDBESCHERMERS - 0.89 STUURTASSCHEN - 0.89 IM. TERRY ZADEL - 2.98 JASBESCHERMERS - 1.29 ENZ. ENZ. ENZ. ZIET VERDER ONZE ETALAGES. CAMPLAAN 4 RIJWIELHANDEL TELEFOON 28447.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 6