ADVERTENTIE N. H.F.C. Heemstede J. C. VAN WORDRAGEN, SPORT TOONEEL HEEMSTEDE IN BEELD NIEUWJAARSWENS. KENNEL KLEIST De Voetbalvereeniging CFTTTFFIfl NTFTTWTAAR SCHILDER, L. BAKKER ADVERTEERT n De voorzitter geeft als motief op, dat de directeur iemand met een frisschen geest wenschte, en dat daarom iemand buiten het personeel benoemd is. De heer Van U n e n concludeert uit het ge sprokenen, dat er een duffe geest in het perso neel huist. Als dat zoo is, behoort het geheele bedrijf opgcfrischt te worden. Een klein frisch koeltje is dan niet genoeg. De heer De T e 11 o vraagt, of de verhou dingen onder het personeel zóó zijn, dat het in het belang van het bedrijf geacht mocht worden, iemand van buiten te benoemen. De voorzitter verklaart zich bereid in de eerstvolgende commissievergadering de benoe ming nader te motiveeren. De heer De Boer vraagt of het Nationaal Crisisfonds ook ten goede zal komen aan Heem- steedsche ingezetenen. De voorzitter antwoordt, dat in Januari een plaatselijke afdeeling van het crisiscomité wordt opgericht. De heer De Boer wijst op het gevaarlijk harde rijden van auto's op het Wilhelminaplein. Op een vraag van den heer Meeuwenoord naar de autobuslijn geeft wethouder Dr. Droog eenige inlichtingen betreffende de vastgestelde route van autobus en gewijzigde tramlijn. Hierna gaat de Raad over in geheime ver gadering. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in den loop dezer week 264 aan biedingen in van werkzoekenden t.w.: 31 grondwerkers, 6 metselaars, 18 schilders, 28 timmerlieden, 9 opperlieden, 57 bloemistarbeiders, 75 losse werklieden, 40 werkzaam in andere beroepen. HEEMSTEEDSCHE SCHAAKCLUB. Op Dinsdag 5 Januari, half negen, houdt de H.S.C. in „De Oude Beuk", Heerenweg, een Schaak-Gongwedstrijd, gevolgd door een Simul- taanwedstrijd. Belangstellenden kunnen vanaf 8 uur een introductie bekomen aan de zaal. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. H.B.C. I benutte Zondag haar vrijen dag door een vriendschappelijken wedstrijd te spelen tegen Santpoort I, eveneens een le kl. R.-K. F., spe lende in een andere afdeeling, doch ook met kampioenskansen. Zooals dit meer met vriendschappelijke wed strijden gaat, zit er weinig pit in het spel. Er is toch niets te verliezen. Voor Santpoort zou het echter een eer wezen de oude club te kloppen. Hen komt dan ook de eer toe tot het einde volgehouden te hebben, en na rust een achterstand van 41 ingehaald te hebben, een gevolg van het laksche spel der H.B.C.'ers. H.B.C. II deed goed werk door in een zwaren kamp op een zwaar terrein India I met 31 te kloppen, en zoo nog eveh in de running te blijven. H.B.C. III zag ook nu geen kans om ook maar I puntje te veroveren, zelfs niet tegen Alliance, die tot de zwakke -zusjes behoort. Voor a.s. Zondag staat alweer een uitwedstrijd op het program, n.l. SpartaanH.B.C. Van de zijde van het bestuur worden echter pogingen aangewend om nu eens een thuis-wedstrijd te krijgen. Hiervan was de beslissing op heden (Maandag) nog niet bekend. H.B.C. II ontvangt Constantius, die gewonnen moet worden, temeer daar haar concurrent Wils kracht Volendam op bezoek krijgt, die ook niet gemakkelijk 1s. H.B.C. IV krijgt Geel-Wit II op bezoek. Rest ons nog te melden, dat T.Y.B.B. Zondag met 40 van Spartaan won. Dit zal voor H.B.C. aanleiding wezen goed uit te kijken, dat Spartaan Zondag geen revanche neemt op H.B.C Een nederlaag zal het kampioenschap wel kosten. Voetbal bij T.O.P. T.O.P. gebruikte de Zondagen voor eenige prettige wedstrijden. 2e Kerstdag was Zee meeuwen V op bezoek. Het was een heel prettige ontmoeting, waarbij de Zandvoorters even fortuinlijker waren met schieten, en waarbij de T.O.P.-keeper eenige fouten maakte, die 2 goals kostten. De Zee meeuwen wonnen met 43. Zondagmorgen was D.O.A. II op bezoek. Vóór rust waren de gasten meer productief en wisten zelfs een 4—O-voorsprong te behalen. Maar in de 2e helft was T.O.P. meer aan het woord. Als even na rust T.O.P. de eerste goal scoort, krijgen zij meer zelfvertrouwen. Wel vergroot D.O.A. den voorsprong, maar toch blijft T.O.P. sterker en weet den achterstand tot 54 terug te brengen. Voetbal bij H.F.C. Heemstede. Heemstede I ontvangt Zondagmorgen D.C.O. Om in de bovenste helft te blijven, zal deze wed strijd beslist gewonnen moeten worden, wat ook kan, mits allen het beste beentje voor zetten. Het belooft een interessante wedstrijd te worden. Heemstede II gaat naar Ripperda II, wat zeker geen gemakkelijke taak zal zijn, de puntjes te veroveren BILJARTEN. Jubileum-Nederlaagwedstrijden bij D.O.K. De vorige week waren Korenbeurs en W.I.K. de gasten van D.O.K. Ook nu bleek D.O.K. iets sterker, al was er in spelverhouding niet zulk een groot verschil. Tegen Korenbeurs werd gespeeld met de 3e spelers van ieder viertal. De uitslag was: KorenbeursD.O.K.: v. Tol 99J. Spek 125: 43 beurten v. d. Linden 97B. v d. Klashorst 100; 38 beurten. Bosch 70P. Vester(res) 100; 47 beurten. Groeneveld 68J. v. d. Veld 75; 48 beurten. Korenbeurs totaal 334; D.O.K. totaal 400. Tegen W.I.K. werd gespeeld met de 4e spelers van ieder viertal. De uitslag was: W.I.K.—D.O.K.: Steenbakker 105P. v. Straten 125; 36 beurten. Wisker 79J. Vester 100; 43 beurten. Negeman 90—J, Vollenga 100; 44 beurten. Hulsten 75C. Vester 60; 42 beurten. W.I.K. totaal 349; D.O.K. totaal 385. Hedenavond komt Flora (H.-N.) op bezoek. F. TOONEELUITVOERING „TOT NUT EN GENOEGEN". Voor de tweede maal bracht de tooneelver- eeniging „Tot Nut en Genoegen" Zaterdagavond het zoo boeiende stuk „Er staat geschreven", van Jaap v. d. Pol, voor het voetlicht. Jammer was het, dat ook nu de zaal niet stampvol was. Jammer, niet enkel ont het stuk, dat een ieder stellig moest zien. De aanschou wing van zooveel ellende, van zooveel ongeluk kige gevolgen als de afkeer van een vrouw voor haar man, na zulk een afgrijselijke verminking, de vervreemding van de vrouw van haar man, omdat zij, snakkende naar liefde, zich laat gaan en zich het hof laat maken door een ander, dit leed van den vader, eerst enthousiast voor zijn vaderland, en later een gebroken man, omdat men zijn zoon gevonden heeft in een gemeen schappelijk graf bij 300 andere dooden, ach, eigenlijk hebben wij al zooveel van de wreedheid van den oorlog gehoord en gezien, en vragen wij ons af: hoe is het mogelijk, dat er nog oor log kan komen. Maar de manier waarop dit stuk werd uit gevoerd, had een stampvolle zaal ten volle gerechtvaardigd. Uitvoerig hebben wij het stuk de vorige maal beschreven. Dit is dus nu overbodig. Als wij er dan ook nog iets over willen zeggen, dan is het alleen over de opvoering. En dan overdrijven wij niet, als wij zeggen dat deze opvoering de vorige overtroffen heeft. Neen, ze speelden niet voor het publiek. Het was een vertolking der ellende, alsof zij deze aan den lijve meemaakten. Nauwelijks is het doek op, of er is de volle aandacht. Fel flitsen de verwijten aan de macht hebbers door de zaal. Oorlog, 't is maar een kleinigheid; ja, zóó is het ook in 1914 gegaan. Laf waren ze immers, die niet mee durfden! Met de grootste aandacht werden de verschil lende tafereelen gevolgd, stil werd hier en daar een traan weggepinkt over zooveel wee, en ook nu wel eens een open doekje, als bij een felle uiting het publiek zich even liet gaan. Al was de zaal slecht bezet, toch zagen wij er vreemde gezichten, en dat heeft dit voor de vereeniging voor, dat deze ook eens kennis ge maakt hebben met het gezelschap. „Kerk en Vrede" had door anti-oorlogsbrochures en -platen reclame gemaakt voor de vredes- gedachte. Op zichzelf heel mooi, maar voor het gezelschap was het prettiger geweest als de leden in grooter aantal aanwezig waren ge weest. F. KINDEROPERETTE „GOUDMUILTJE". Voor de meesten onzer was het totaal on bekend dat hier in Heemstede een R.K. Kinder koortje bestond, tot wij een dezer dagen de uitnoodiging kregen voor een opvoering eener kinderoperette, getiteld „Goudmuiltje". Dit koortje, bestaande uit kinderen van 6 tot 15 jaar, staat onder leiding van Mej. R. Kruijdenberg uit Hillegom, die op verschillende plaatsen in zuidelijke richting van Heemstede al aardige koortjes heeft gesticht. En zoo vond Zaterdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw de eerste opvoering plaats. Heemstede staat nu eenmaal niet bekend als enthousiast voor nieuwe dingen, waarbij nog komt dat er weinig bekendheid aan deze op voering gegeven was, waardoor de belang stelling maar matig was. Toch hebben de thuis blijvers veel gemist, en die er geweest zijn, hebben wel zooveel reclame gemaakt, dat Zondag bij de kindervoorstelling de zaal vrijwel geheel gevuld was, ook met ouderen. De kleine 7-jarige Prins uit het sprookje hield een korte openingsrede, waarin hij verzocht, daar het de le opvoering was, niet al te veel op "de foutjes te letten. Maar dat viel best mee. Zoowel uit het spel als de zang bleek, dat Mej. Kruijdenberg een uitstekende leidster is. Er werd vlot gespeeld en vrij goed gezongen, ook al waren de stemmetjes soms wat te zwak in die groote zaal. Zoowel tooneel als kleeding en kapwerk was uitstekend verzorgd, terwijl verschillende lichteffecten, verzorgd door den heer H. A. Meeuwenoord, aan het geheel meenig fraai sprookjesbeeld te zien gaf. De muzikale begeleiding was in handen van Mej. v. d. Meij, die zich uitstekend van haar zwaren taak kwijtte. Zooals gezegd vond Zondagmiddag een kindervoorstelling plaats. Dat vooral de kinderen van zooveel moois genoten, is begrijpelijk. Met deze eerste opvoering is de vuurdoop ten volle weerstaan. Was het Heemsteedsche koortje nog niet voldoende sterk om het geheel alleen uit te voeren, waarom eenige hulp van anderen was gerequireerd, de bedoeling is zoo mogelijk het koortje te versterken, waarvoor eenige uitbreiding noodig is. Waar ik al koortjes gesticht heb, aldus Mej. Kruijdenberg, leg ik mij toe op het opvoeren van operettes, dat geeft vrijheid van optreden ook in het latere leven. Maar wij geven ook wel zangnummers, soms tijdens een operette opvoering of ook wel als aanvulling bij uit voeringen voor liefdadige doeleinden. Maar de bedoeling is, om hier b.v. in October van het volgend jaar een operette op te voeren, waar voor nu 12 Januari de lessen weer zullen aan vangen, welke lessen zullen gehouden worden in het R.K. Vereenigingsgebouw, en waarvoor kinderen van 7 tot 15 jaar zich nog kunnen aansluiten. Rest ons nog te melden, dat Zaterdagavond zoowel Mej. Kruijdenberg als Mej. v. d. Mey bloemen ontvingen. F. OUDEJAARSAVOND-BIJGELOOF. Het bijgeloof speelt nog altijd een veel belang rijker rol dan men zou meenen en vooral op dagen, die algemeen de aandacht trekken, op feestdagen, steekt het hier en daar het hoofd op. De laatste dag van het oude jaar en de eerste van het nieuwe ontkomen er niet aan. In Hessen beveelt Sylvester zeer sterk aan om des middags witte kool te eten als men zeker wil zijn in het komende jaar altijd geld op zak te hebben; en wie met gewoon geld niet tevreden is, maar op goud gesteld is, die dient zijn maal op Oudejaarsdag met wortelen te doen. Wie 't niet gelooft, moet er de proef maar eens mee nemen. Er zijn echter ook ver standige menschen, die inzien, dat men er met geld en goed nog niet is en die werkelijk geluk verlangen; wehiu, de eenvoudige menschen in Brandenburg zullen hem den raad geven het jaar te besluiten met haring en gierstpap. Mis schien vindt deze of gene dat nu niet zulk een bizonder aanlokkelijk gerecht, hij bedenke, dat men voor 't geluk ook wat over moet hebben. Die haring kan bovendien het nageslacht nog ten goede komen, want als men het .„zieltje" van den haring tegen het plafond werpt en het daar blijft zitten, dan komt daar een gezadeld paard uit te voorschijn, maar eerst over honderd jaar. Men beleeft het dan zelf wel niet, maar 't moet toch eèn voldoening zijn, dat men op zoo goedkoope wijze zijn nazaten aan een rij paard kan helpen. Ook de haringkop mag niet natuurlijk verondersteld dat zoo'n koe van haring houdt of zelf een beetje geloof heeft in het trucje. Blijft er van de gierstpap wat over dan doet men goed dat restje aan de kippen te geven; die leggen er doodgewoon „schrikbaar- lijk" van. Dat men om gezond te blijven op Sylvester- avond Zaterdagavond moet houden, ook al is 't geen Zaterdag, is een zeer verbreid geloof; maar er zijn weer anderen, die beweren, dat het hoogst verderfelijk is; zoo blijkt alweer, dat het moeilijk is eiken goeden raad op te volgen, want doen en niet-doen gaan slecht samen. En als de klok twaalf uur slaat, dan dient men vooral niet met leege glazen te klinken; dat is niet alleen onbetamelijk, maar ook ge vaarlijk. Nu behoort het klinken met leege glazen gelukkig niet tot de gewoonten van hen, die drinkende den overgang van oud en nieuw vieren, zoodat wij ons op dit punt niet al te ongerust maken. Maar 't is niet hetzelfde wat er in de glazen is. Champagne en Rijnwijn zouden wij in elk geval ontraden, want rood is de kleur van het bloed, van de kracht, van energie en van werkzaamheid en wie dus in het' nieuwe jaar vooruit wil komen, dient met roodeti wijn te klinkenals hij klinkt. Met al dat klinken bestaat natuurlijk gevaar, dat men wat over het theewater raakt en te bed gaat liggen, zonder eerst te onderzoeken of men wel goed ligt. Daarom, als zoo iemand een stukje van zijn volle bewustzijn heeft teruggevonden en merkt, dat hij met het gezicht naar den wand gekeerd ligt, dan is het hem geraden om met een vaartje zich om te keeren, want licht be hoort overal bij en zonneschijn kan niemand missen. Over den zonneschijn gesproken, als op Nieuwjaarsdag om 12 uur de zon schijnt, kunt ge er op rekenen, dat het een goed vruchten jaar wordt. Jonge meisjes zijn wel eens nieuwsgierig en er zijn er, zegt men, die geheel vervuld zijn van den wensch om in het komende jaar te trouwen. Nu, er is een heel eenvoudig middel om te weten te komen of dat het geval zal zijn; zoo'n jonge- dochter behoeft maar om middernacht tusschen 31 December en 1 Januari driemaal aan het kippenhok te kloppen; als dan de haan begint te kraaien kan de trouwlustige gerust zijn en alvast voor het uitzet gaan zorgen, maar kakelt een kip op dat kloppen, wacht dan nog maar een poosje. Hoe dat nu gaan moet als men geen kippenhok heeft, kunnen wij niet zeggen en wij zitten ook wel wat met het geval, dat kip en haan beide of geen van beide op dat kloppen reageeren. De ,,Jacobu School"' Bijzondere School voor L. O. aan de Laridhorstlann wezen op credieten, welke als regel op korten termijn waren verleend, zoodat het eene gat met het andere werd gestopt, totdat ook in dit geval het spreekwoord van de kruik en het wat.r toe passing vond. Daarbij kwam de groote fout welke de Duit- sche banken maakten, evenals hunne Amerikaan- sche collega's, n.l. het vastleggen van korte gelden op langen termijn. De bankier of de bankinstelling vervult in het financieele verkeer de functie van tusschen- schakel tusschen hen die bedrijfsmiddelen noodig hebben en hen, die deze middelen voor korteren of langeren tijd beschikbaar hebben. De midde len welke door het publiek aan de banken wer den toevertrouwd, worden in groote meerder heid verstrekt op korten termijn (rekening courant, korte deposito's en spaargelden), zoo dat de bank dient te zorgen, dat deze gelden ook op korten termijn worden belegd, respectievelijk worden gestoken in credieten, welke dienen tot (Vereenvoudigde spelling.) Natuurlik kom ook ik in deze donk're dagen Met allerbeste wensen voor het Nieuwe Jaar aandragen. Eerst wens ik onze Raad veel aangenaam gekeuvel, Geen ruzie tussen Disselkoen en Droog en Van den Heuvel; En dat het raadslid Droog zijn woede in mag dammen En nooit meer tot kollega's zeggen zal: „U zit te zwammen." Als hij gemoed'lik zegt: ,,'t Is anders, heeren! Kijk es...." Dan krijgt hij nimmer heibel meer met Tello of met Rijkes. Ik wens, dat onze Raad ons allen zal gerieven Met lage water-, lage gas- en lage lichttarieven. En dat de zitting niet tot in de nacht mag duren, Dat geeft maar herrie met de vrouw en nachtgerucht voor buren. En dat diezelfde Raad een straat een naam mag geven, Waarvan men bij de spelling niet zal rillen en zal beven. Ik wens de winkeliers een jaar van goede zaken, En dat ze in dit jaar nu eens wat winsten zullen mimen Dat wens 'k de^dokters niet; die kunnen er nog tegen; 'k Wou heus, dat die in 't Nieuwe Jaar haast geen patiënten kregen. 'k Zag van belastingdruk ons allen graag bevrijden, En 'k zou in 't Nieuwe Jaar zo graag de autobus zien rijden. Ik wens, dat Brouwer, Kwak en and'ren niet meer bouwen; Voorlopig niet, want andere worden zij en wij verkouwen. De werkman wens ik toe een pad, bestrooid met rozen; Veel werk, geen loonsverlaging en vooral geen werkeloozen. De bollenkwekers, wel, ik hoop dat deze heren In '32 voor miljoenen zullen exporteren. Ik wens een Volksgebouw! 'k Hoop, dat men dit zal stichten En dat de Raad ten spoedigste voor deze drang zal zwichten. 'k Wens, dat men niet de drang naar zwemmen meer zal remmen; Dat honderden in zaligheid in 't water mogen zwemmen. Ik wens de Herenweg bevrijd van ongelukken; Geen mensch of auto worde daar gereden meer in stukken! Dan wens ik verder nog, dat schiet mij juist te binnen Dat 'k in de winkelweek dit jaar ook 50 pop mag winnen. Ten slotte wens ik U, dat mag ik niet verhelen: Dat ik U met m'n versjes nog heel dikwels mag vervelen. PHILIP COHEN. CRISIS EN VERTROUWEN. Het is nu wel voor een ieder duidelijk, dat het „Vredesverdrag" met de daaruit voort vloeiende herstelbetalingen er in hooge mate toe hebben bijgedragen om de huidige wereld crisis te verscherpen. financiering van liquide of vlottende activa. Een gewone handelsbank of algemeene bank is derhalve verplicht, zich bij iedere credietver- leening af te vragen of aan dezen eisch wordt voldaan. Credieten welke dienen moeten om den aankoop van onroerende goederen of machines te financieren, behooren dus bij deze instellingen niet thuis. Deze financiering dient te geschieden Duitschland was gedwongen, jaarlijks gewei- met eigen kapitaal der betrokken onderneming, dige bedragen aan de voormalige Geallieerden te betalen, welke betalingen volgens de econo mische wetten nu eenmaal slechts kunnen ge schieden uit een actief saldo op de betalings balans van het debiteurland. Om een dergelijk actiefsaldo te creëeren, moet Duitschland goe deren exporteeren of leeningen in het buiten land opnemen. De export van goederen werd door de crediteurlanden, die hun eigen industrie meenden te moeten beschermen, belemmerd door de heffing van hooge invoerrechten, zoodaf Duitschland hoe langer hoe meer werd aangc- eventueel aangevuld met een vaste hypotheek van een hypotheekbank of een particulier. Tegen dit elementaire beginsel van gezond bankbeleid wordt door de banken in Duitsch- land zoowel als in Amerika op ontstellende wijze gezondigd. De Duitsche bankpolitiek heeft in dit opzicht altijd afgeweken van het in Holland en elders gehuldigde systeem. De Duitsche banken zijn er steeds op uit geweest, overwegenden invloed uit te oefenen op de industrie door financiering van de uitbreidingen niet alleen, doch zelfs door actieve deelname in de kapitalen der groote ondernemingen. Aangezien practisch een groot deel van liet korte geld als lang geld te beschouwen is, daar het publiek nimmer al het tegoed bij de banken tegelijk opvraagt, terwijl speciaal in Duitscn land het publiek een onbegrensd vertrouwen had in de groote bankinstellingen, leidde deze prin cipieel verkeerde bankpolitiek nimmer tot groote ongelukken. In de laatste jaren werd de positie steeds ge vaarlijker, doordat het buitenland, aangetrokken door de hoogere rentetarieven, groote bedragen in Duitschland belegde, door deze op korten termijn aan de banken toe te vertrouwen. Der traditie getrouw investeerden de banken deze gelden in de industrie en financierden ze daarmede de verschilende landen en gemeenten, die geweldige sommen uitgaven voor de uit voering van openbare werken en voor allerlei doeleinden. Toen onder den invloed van politieke fac toren het buitenland zijn geld uit Duitschland ging terugtrekken, bleek, dat de banken niet in staat waren hunne vorderingen en andere activa liquide te maken, terwijl de Reichsbank niet bij machte was voldoende deviezen 'ter be schikking te stellen. Hierdoor brak een ver trouwenscrisis uit, welke geheel Duitschland bracht aan den rand van het bankroet. In Amerika staakten in 1930 niet minder dan 1345 banken met een totaal aan 865 millioen dollars deposito's, hare betalingen. Dok hier was dezelfde principieele fout gemaakt als in Duitschland, daar de Amerikaansche banken hun korte gelden voor een zeer groot percen tage in onroerende goederen hadden gestoken of in groote posten aandeelen in industrieele en handelsondernemingen. Hoe donker en troosteloos de wereld er echter tengevolge van dit alles moge uitzien, een groot voordeel staat daar tegenover. Een voordeel dat, laat ons hopen, zoo groot zal blijken dat de wereld wellicht nog reden tot dankbaarheid zal vinden voor al het leed, dat deze financieele crisis heeft gebracht. Met dit voordeel bedoelen wij, dat in deze dagen van hoogsten nood zoo duidelijk gebleken is, dat de naties economisch volstrekt van elkaar afhan kelijk zijn geworden, dat de ondergang van de eene Onherroepelijk den ondergang der anderen meebrengt, zoodat wederzijdsche hulp en steun onafwijsbare eischen zijn geworden voor de instandhouding en den wederopbloei der be schaafde wereld. Zoodoende wordt wellicht uit dezen noodtoestand een grootere saamgehoorig- heid geboren tusschen de naties welke niet anders dan bevorderlijk kan zijn aan het groote ideaal van den wereldvrede. Geen wonder dat deze diep ingrijpende werelddepressie met hare verstrekkende ge volgen de staatslieden en economen noopten tot het nemen van maatregelen en het zoeken naar middelen welke tot herstel van het economisch evenwicht konden leiden. Wij zagen in de Iqatste maanden herhaaldelijk voorbeelden daar van, zooals het Hoover-plan, het Layton-rapport, de Amerikaansch-Fransche credietverleening aan Engeland en het te Amsterdam gehouden Sociaal-Economisch wereldcongres. Ongetwijfeld zal de wereld trachten zich de lessen, welke deze crisis ons geleerd heeft, ten nutte te maken. Een dezer lessen is, dat men zich in tijden van bloei en hoogconjunctuur niet moet laten ver leiden tot expansie voor dat het bedrijf vol doende is geconsolideerd en uitbreidingen uit bespaarde winsten of tenminste grootendeels uit besparingen kunnen worden gefinancierd. Al degenen, die, zonder eerst hun bedrijf voldoende te consolideeren, tot een te groote expansie zijn overgegaan, grootendeels met geleend geld ge financierd, behooren thans tot de eerste slacht offers; zij zijn uit hun kracht gegroeid en heb ben niet voldoende innerlijken weerstand om den ongunst der tijden het hoofd te bieden. Ge lukkig hebben in ons land vele banken, niet alleen om banktechnische redenen, doch ook in het belang van den betrokkene, geweigerd cre dieten toe te staan voor verbouwingen, uitbrei ding, nieuwbouw. Deze credietweigering vormt thans een der redenen om niet al te zeer te wanhopen aan een terugkeerend herstel voor ons land. Wie weet hoe spoedig de donkerste wolken weer zijn voorbij getrokken en de toe komst er weer wat hoopvoller uitziet! wenscht zijn geachte cliëntèle en vrienden een GELUKKIG NIEUWJAAR Telef. 15858, Houtvaartpad 206, Haarlem wenscht vrienden en bekenden een Landzichtlaan 2 g. n. HEEMSTEDE. Res. Novaplein 30, HEEMSTEDE wenscht zijn geachte clientèle een gelukkig Nieuwjaar. DeKENNEMER BRIDGE CLUB te Heemstede vraagt nog eenige Dame*-en Heerenleden. Speelavond 's Maandags van 89 uur in Café Boekenrode, W-- j—-1- -T IN Di *n i

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1931 | | pagina 8