2) oor zyn ta/ry4e rfoedamq- Ziede/i deyrootste waarde voor 2/ivae/d n.v. Autogarage van lent KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. GEMEENTERAAD SPORT De Chevrolet 1932 "extra waarde" Bedford, type W. S. Raadhuisstraat 53-65' Tel. 28070 HEEMSTEDE Door G. Th. ROTMAN. KOO PJ ES K 00 HTS. Een vouwstoel en een deken, Een mandje proviand, Nog even nagekeken D'adressen in de krant Hij kust zijn vrouwtje goedtnnacht En zij betrekt de „hondenwacht". Zij heeft bij haar bagage Een zaklamp en lectuur, Om zich niet te vervelen ln 't late avonduur. Wie aast op koopjes in de stad, Moet ex- en -ultra vroeg op pad! De rij wordt lang en langer; De file groeit gestaag De nachtelijke uren Verstrijken stil en traag Dan breekt de grijze morgen aan. Nu zal de deur gauw open gaan. 't Verkoopen gaat beginnen Tfyit geeft den burger moed! De dames stormen binnen, Als tijgers zoo verwoed! Geen eksteroogje wordt ontzien, En ieder dringt en duwt voor tien. Verhit zijn. de gemoed'ren; De dames slapen niet. Een stormloop op de goed'ren Is 't eerste, wat men ziel! En de verkoopster zet zich schrap: Straks vechten ze nog om een lap! Zij grissen en zij graaien De stukken naar zich toe. Zij toonen zich als haaien Een vriendelijk gedoe! Dra loopt het op een veldslag uit, Want ieder wenscht de vetste buit! Het regent felle tikken Op heel de lieve bent Ras vliegen dunnen, dikken, Elkaar in 't permanent! De winkelier, ten einde raad, Roept hulp van Hermandad te baat. Twee knoopen van haar mantel, Haar hoedje op één oor, Zoo gaat 't kooplustig vrouwtje Ten slotte er van door. Zij voelt slaap, honger, pijn noch dorst, Nu zij haar reuzenkoopjes torst. Thuis zit zij na te droomen Haar hoofd bonst klop-klop-klop! Hij laat haar wat bekomen, Belt dan den dokter op. Zij lacht: ,,'t Ging fijn zoo, reken riiaar! Zoo doe ik 't voortaan ieder jaar!" De heer S. Rijkes, die wegens ziekte van Jhr. A. v. d. Poll in de laatstgehouden raadsvergadering tot tijdelijk wethouder werd benoemd. GEMEENTERAADSVERGADERING OP 14 JANUARI 1932. Donderdag j.l. hield de Raad der gemeente Heemstede een spoedeischende vergadering onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig wethouder Jhr. A. v. d. Poll en de heer Vring. Ingekomen stukken. a. Adres van Mevr. Borst geb. Borst, ge meente-vroedvrouw, met memorie van toelich ting, houdende verzoek om te worden benoemd bij de woningbouwcontróle of bij Maatschappe lijk Hulpbetoon en waarbij tevens een ander voorstel omtrent haar jaarwedde en werkkring wordt gedaan. B. en W. stellen aan den Raad voor, dit adres bij de gemeente-begrooting te behandelen. Goedgekeurd. b. Adres namens den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst te Amsterdam, houdende verzoek B. en W. in overweging te willen geven om Veldhuyzen in een andere gemeente-betrekking te werk te willen stellen. j 6in ^eelen den Raad mede, dat hun aandacht op Veldhuyzen blijft gevestigd en zij bezig zijn een oplossing voor hem te zoeken. Zij stellen voor dit adres in hun handen te stellen ter afdoening. De heer De Tello zou gaarne zien, dat er bij de begrooting nog eens over kon worden ge sproken door den Raad, doch kan zich tenslotte met het voorstel van B. en W. vereenigen. Vaststelling jaarwedde van een ambtenaar voor Maatschappelijk Hulpbetoon en Wonmgcontróle (herstemming). De heer v. d. Heuvel motiveert, waarom hg voor het voorstel van B. en W. zal stemmen. P,r','S ,0t, het inzicht gek°men, dat Maatschap pelijk Hulpbetoon niet gemakkelijk een goede kracht kan vinden als geen nevenbetrekking in uitzicht wordt gesteld. Overigens handhaaft spr. zijn vroeger geopperde bezwaren. De heer V a n U n e n is het hiermee niet eens. Spr. gelooft, dat zeer wel een geschikte kracht 's te vinden. De heer De Tello merkt op, dat de in gekomen stukken blijk geven, dat er wel een ^enares voor Maatschappelijk Hulpbetoon keer Dissel koen heeft begrepen, dat Hi.iruw v' A Heuvel door Maatschappelijk nuipoetoon is bewerkt en vindt dit onbehoorlijk. beg oofdeze zaak u'* te stellen tot de De voorzitter licht, toe, dat dit volgens de wet niet mag. De heer v. d. Heuvel zegt met nadruk niet te zijn bewerkt door M. H. Hij heeft alleen in lichtingen over deze zaak gevraagd en gekregen. De heer Disselkoen wenscht een amende ment in te dienen strekkende dat alleen 1000. wordt toegestaan voor een ambtenaar van M. H. Dit wordt ondersteund, doch door den voorzitter ontoelaatbaar geacht. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens in stemming gebracht en aan genomen met 8 tegen 6 stemmen. Tegen stemden Mevr. Venhuysen en de heeren Rijkes, v. Unen, De Tello, Disselkoen en Vring. De heer Disselkoen deelt mede, vernieti ging van het besluit te zullen vragen, teneinde klaarheid te verkrijgen in de kwestie of volgens de nieuwe gemeentewet amendementen mogen worden toegelaten op voorstellen in her stemming. Benoeming van een tijdelijk wethouder. De voorzitter deelt mede, dat de ziekte van Jhr. v. d. Poll van dien aard is, dat de wet houder de behandeling van de begrooting niet zal kunnen -bijwonen. Vandaar de noodzakelijk heid een tijdelijk wethouder te benoemen. De heer Van Unen spreekt de hoop uit, dat Jhr. v. d. Poll spoedig weer in den Raad mag verschijnen (teekenen van instemming bij den Raad). De heer v. d. Er f, sprekende namens de rechtsciie raadsfracties, deelt mede, dat deze op den heer Rijkers zullen stemmen, nu het een tijdelijke benoeming betreft, doch Wenscht met nadruk te constateeren, dat deze stemming de rechtsche fracties tot niets zal binden bij vol gende wethouders-verkiezingen. Vervolgens wordt tot stemming overgegaan. Gekozen wordt de heer Rijkes (13 voor, 1 blanco). Op de vraag van den voorzitter of de heer Rijkes de benoeming aanneemt, antwoordt deze, dat hij dankt voor het in hem gestelde ver trouwen. hoewel onaangenaam getrotten dooi de woorden van den heer v. d. Erf, zal spr. de benoeming aannemen. Hierna wordt de vergadering gesloten. MUZIEK. Uitvoering van de Harmonie „Eensgezindheid". A.s. Woensdag zal de Harmonie „Eensgezind heid" haar eerste uitvoering geven, in Caie- Kestaurant „Dreetzicht", in L>en Hout. lJe avond wordt geopend met een programma van het corps zelt. ue volgende nummers zullen uitgevoerd worden: 1. Blaze Awaij, marsch van A. Holzman. 2.* Le Avenir, rantasie van Jac. Martin? 3. Les Frissons, Bcenes de Ballet van G. üadenne. 4. Franche Amitie, Fantasie van Jac. Martin. 5. Les Roses Du Midi, Valse van Joh. Straus. 6. Marche tinale. ls verplicht nummer, waarmede op het concours de le prijs is behaald. Overigens heeit het bestuur zich de mede werking verzekerd van het Haarlemsch Klein- Cabaret, dat verschillende nummers ten gehoore zal brengen, o.a. met z'n zessen om het Klavier, Militair Due, Gouden Bruiloft, Milicien Spek- zak, enz. 1 evens zal het Heemsteedsch A Capella Koor, onder leiding van den heer A. Bak, uitvoeren „Domine Salve Vae, van A. Giessen; Du Hirte Israels, van Bortmanski en Salve Regina, van Oberhótfer. ZANG. Mannenkoor „Caecilia". Bovengenoemd koor, waarbij ook het Heern- steedsche „Caecilia" is aangesloten, geelt i Woensdag zu Januari een groot concert in de gemeentelijke Concertzaal in Haarlem, dit ter j gelegenheid van haar 3b-jarig bestaan. Benalve het knapenkoor „Klein Caecilia", dat ook onder leiding staat van den heer Nico Hoogerwerf, zullen medewerken als solisten Signor Luigi Fort, tenor, Signor Autenore Reali, bariton en Signor Adolto raniani, begeleiding, allen leoen der italiaansche opera. Het groote koor zal uitvoeren: Haec-Diës, van Nic. Hoogerwerf; Du Destin Le Vouloir Suprème (Chanté pas le trio des parques dans 1 opera Hippolyte et Aricie), van Ram eau; Choeur des Montagnards (tiré de 1 opéra en Le Menestrel) (La Dame Blanche), beiden van Boieldieu en Requiem, Benedictus und Sanctus, van Heinrich Zollner (8-stemmig koor). VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Bovengenoemde vereeniging hield Woensdag avond haar eerste ledenvergadering in dit nieuwe jaar. ln zijn openingsrede memoreerde de voorzitter den ernst der tijden, gaf een kort overzicht over het afgeloopen jaar, daarbij met vreugde uiting gevend aan de goede vooruitgang der vereeniging, niet enkel wat betreft het ledental, dat al gestegen is tot 470, maar ook wat be treft de invloed die de vereeniging krijgt op maatschappelijk terrein en de geestelijke ver hooging van het peil der leden door o.a. de steeds grootere animo voorde retraite en de toename tot de H. Familie. Als gij zoo, aldus de voorz., uw taak als lid opvat, dan zullen wij een machtig leger gaan vormen, dat schouder aan schouder de nood trotseerend, paraat is onze zedelijke en maat schappelijke belangen te behartigen. Vooral in dit jaar, nu wij ons 40-jarig bestaan zullen vieren, vraagt spr. ieders bijzondere mede werking. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven als antwoord op een gezonden adres dat zij de grens voor de huurtoeslag niet on billijk vonden, maar wel dat zij ook de werk- looze ongehuwden eenigszins zouden betrekken in de werkverschaffing. Ook deelde de voorzitter mede, dat, hoewel nog berustend bij de patronaten, de Harmonie „St. Michaël" een jeugdcorps heeft gekregen, waaruit later nieuwe krachten zullen voort spruiten voor het corps. Hierbij kunnen zich aansluiten jongens van 11 tot 17 jaar, mits lid zijnde van het patronaat. A.s. Vrijdag zal een bestuursvergadering ge houden worden, geheel gewijd aan de steun- verleening der stakende textielarbeiders. Hierna volgde de behandeling der begrooting, die sloot met een inkomst en uitgave van 2500.—. Na ampele bespreking werd deze begrooting aangenomen. 10 nieuwe leden werden geïnstalleerd. Als vaandrig werd benoemd de heer F. Kokkel koren. Bij de rondvraag zegt een der werkloozen dank voor de Kerstgave, een verrassing die door de meesten zeer was gewaardeerd. Hierna sluiting met den Chr. groet. De collecte Hulp in Nood bracht op 1.81. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 12 Januari 1932. L. van Schagen, Madoerastraat 6. M. C. G. J. Mignot, Binnenweg 97a. J. A. Peper- koorn, Borneostraat 2. W. Olivier, Heemst. Dreef 90. NOODWONINGEN, f (Vereenv. spelling.) Hoera! Ze gaan verdwijnen, Die woningen in nood gesticht Voor die in nood verkeerden. Ze zijn dus eindelik gezwicht. Men kon er niemand noden: Er hing zo'n nare vieze lucht; Zo was j' er ingekomen, Of daad'lik ging je op de vlucht. De muggen, vlooien en de ratten, Die vonden ze een ideaal; Voor menselike wezens Was 't erger nog dan een schandaal. Maar nu, ze gaan verdwijnen, Die woningen daar bij de belt De hoge Haagse Heren, Ze hebben 't vonnis reeds geveld. Wat moet er mee gebeuren? Och kijk es, dat is gauw gezegd: Voor hen, die er uit gaan Een woning „sterk, doortimmerd, hecht". Men laat de huisjes huisjes, Ze zijn er eenmaal toch. En dan? Men maakt er... spelers zijn er..., Een mooie-vlooien-schouwburg van. PHILIP COHEN. HET GEMEENTELIJK WARENHUIS. Op Philip Cohen's versje, getiteld „Het Ge meentelijk Warenhuis" ontvingen wij van Dr. Droog, wethouder van Openbare Werken, het volgende antwoord: Mijn beste Flip, dat mag je wel eens weten, Dat je van Gemeentebeheer geen kaas hebt [gegeten. Ons Warenhuis wordt door mij niet beheerd, 't Is de Raad, die dat alles ordonneert. En met je babbel over 't gemeentewater Maak je heusch een groote flater. Op dat water verdient de Gemeente per meter [geen halve cent, Onthoudt dat nu goed, waarde vent. 24, niet 28 cent betaalt ge voor de meter, Wist ge dat dan niet beter? Daarbij komt wel is waar wat meterhuur, Maar die is toch werkelijk ook niet te duur. De inkoop kost 6 soms zelfs nog daarboven; Ge moet dat nu maar op mijn eerewoord [gelooven. Nu lijkt 't verschil tusschen 6 en 24 wel groot, Maar dat zit 'm in den distributienood. Wij moeten dien drank immers zelf distribueeren; Dat kost veel en is onmogelijk te keeren. Uit de begrooting van het bedrijf kunt ge ook [leeren, Dat de Raad met dezen prijs nog een schadepost [kan noteeren. In elk geval voor een kwartje min 1 cent Krijgt ge 10 emmers, wees dus maar content. Dr. D. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp, Voor den zeer belangrijken wedstrijd H.B.C. D.H.L. bleef Zondag de scheidsrechter weg. Begrijpelijk was, dat onder leiding van een referee die gewoonlijk een klas of vijf lager leidt, H.B.C. niet veel trek had om voor de competitie te spelen. Maar niet begrijpelijk voor mij was, dat toen besloten was maar vriend schappelijk te spelen, vooral H.B.C. een paar klassen minder spel gaf. Begrijpelijk wel dat het talrijk opgekomen publiek niet erg tevreden was, zulke waar voor hun geld te krijgen, 't Was ook geen reclame voor H.B.C., niet omdat zij met 20 verloren, want beide goals kwamen uit een buitenspelpositie, maar omdat juist daar er^velen waren die H.B.C. zelden of nooit zien spelen, geen groote dunk hebben gekregen van haar spel. H.B.C. II deed in Amsterdam goed werk door De Meer II met 21 te kloppen en zoo nog een kleine kans op den eeretitel behouden. Het 3e verloor met 10 van Santpoort II wat een goede prestatie was. Ook het 4e kon het niet bolwerken tegen Alliance II, dat met 41 verloor. Zondag gaat H.B.C. I naar Donk, dat nu al vrijwel gedoemd is de onderste plaats te blijven bezetten. Toch zal H.B.C. het niet al te licht op moeten nemen. H.B.C. II speelt Zondag in Amsterdam tegen haar concurrent Wilskracht II. Als hier niet ge wonnen wordt, is de kans absoluut verkeken. Zelfs een gelijk spel is m.i. niet voldoende. H.B.C 111 ontvangt de Lisse-reserves: Weer een nederlaag? Van het R.K Sportpark. D.S.S. I schoot flink uit haar slof, door India maar even met 81 huiswaarts te sturen, ook al waren de Amsterdammers nog al eens te forsch in hun spel. Geel-Wit is Zondag een goede stap verder gekomen door Concordia in Hillegom met 31 te kloppen. Nu is de kampioenstitel vrijwel ver zekerd. Voor Zondag vinden wij alleen op het program D.S.S. II—V.V.F. I. Voetbal bij H.F.C. Heemstede. Heemstede III verraste haar aanhangers door Zeemeeuwen V met een 31 nederlaag huis waarts te zenden. Zelfs had bij wat beter schieten de stand nog wel hooger geworden. Deze overwinning brengt hen iets verder uit de gevaarlijke zóne. Des middags speelde een combinatie van „Heemstede" tegen V.V.R. en wist na een spannenden strijd met 43 te winnen. Zaterdagavond viert „Heemstede" haar eerste jaarfeest in Café-Restaurant „Hof van Heem stede". Het bestuur heeft voor dezen avond een allerleukst program saamgesteld, omdat zij zich de medewerking heeft kunrrén verzekeren van een uitstekend gezelschap, o.a. de heeren Alb. Gerritsen en K. v. d Meer, humoristen, en de Jazzband „Aufgepast". Zoo vinden wij o.m. op het programma de muzikale clown, het optreden van een Neger-orkest, een Amerikaansch dans- nummer, zelfs tooneel ontbreekt niet, zoo o.a. het detective^spel in 1 bedrijf „Wie is Samuel Pech", een programma dus vol afwisseling, echt iets voor deze troostelooze tijden. Als gevolg dezer feestavond Zondag geen voetbal. Voetbal bij T.O.P. Zaterdagmiddag was Tramvogels II op be zoek. Dit was een heel interessante en span nende strijd. Gesteund door den wind heeft T.O.P. in de eerste helft de beste kansen, doch weet die niet te benutten. Pas na rust komt de eerste goal voor Tramvogels, doch nog voor het einde maakt T.O.P. gelijk. Met 11 komt het einde. Zondagmorgen was Haarl. Dagblad op be zoek. Nu hebben de groentjes in de eerste helft windvoordeel, doch weten daar niet van te profiteeren. Slechts met een 21 voorsprong der Haarlemmers breekt rust aan. Na rust een heel verdeeld spel. Om beurten wordt gescoord, 't Werd zelfs 4—4. Maar dan komt T.O.P. los en in het laatste kwartier brengen zij den stand op 74. An 1931, het jaar van de groote malaise, is het verkoopcijfer van Chevrolet met 31% gestegen. Wel een bewijs, dat deze wagen meer waarde biedt dan eenig ander merk. Thans is de Truck voor 1932 op de markt met talrijke verbeteringen. Deze zijn in den standaardprijs inbegrepen, waar andere merken over het algemeen extra berekenen voor speciale uitrusting, of deze in het geheel niet bieden. Laat ons in Uw eigen werk demons treeren, waarom de punten waaraan de Chevrolet zijn "extra waarde" ontleent grooter betrouwbaarheid, grooter zuinigheid en grooter winsten voor U beteekenen en U aantoonen, dat wij een service geven, die den Chevrolet Truck 1932 maakt tot een werkelijk uitnemende geldbelegging. 6 cylinder motor Robuste frame Chassisini punten ondersteund Extra stevige truck achteras -F Verwisselbare enkele of dub bele achterwielen Comfortabele en robuste stan daard carrosserieën Nieuwe truck gangwissel Termijnbetaling door General Motors Acceptance Corpo ration General Motors brengt den 2-ton Bedford Truck, type W. S., de goedkoopste 2-tons op de markt... en de beste. Een volkomen moderne motor - 6-cylinder natuurlijk - vier maal gelagerde krukas, volledige druk- smering, een robust stalen frame, wielbasis 3.33 M. Bel ons op of schrijf ons en wij geven U een proefrit met een W.S. Bedford in Uiv eigen sueri, zonder eenige verplichting. Officieele Vertegenwoordiger BILJARTEN. Jubileumnederlaagwedstrijden bij D.O.K. Vorige week Donderdag was O.V.S. op be zoek. In de le partij was D.O.K. flink in de meerderheid, doch in de 2 laatste partijen wisten de bezoekers aardig in te Ioopen, zoodat het verschil heel klein was. OV.S.—D.O.K. J. de Winter-M. Spek 79125 24 br. v. NimwegenJ. v Woningen 81100 30 br. HoningJac. Vestes 10067 45 br. SteinP. Vestes 7549 36 br. totaal335—341 Eindstand: O.V.S.—D.O.K. 1321—1454. Dinsdagavond was Vijf Queuen op bezoek. I Hoewel D.O.K. niet bijzonder op dreef was, wisten zij toch alle partijen te winnen, en boekte een groote overwinning. De uitslag was: Vijf QueuenD.O.K. J. BlommaertsCouenhoven 88125 36 br. Touw—Th. Leuven 48100 38 br. Vrenegoor—C. Warmerdam 97100 58 br. SpoorP. Vestes 4775 37 br. totaal281400 Eindstand: Vijf QueuenD.O.K. 12371559. Dinsdag 17 Januari D.O.K.Spaarne en Donderdag 19 Januari D.O.K.KI. Vereeniging. 77. „We moeten de touwen te pakken krijgen!" vervolgde hij. „Kees, jongen, we moeten ons leven wagen!" Zoo gezegd, zoo gedaan; de kapitein hield neefje Kees bij z'n voeten vast, Kees liet zich voorzichtig met z'n hoofd omlaag zakken en vischte allebei de trek- touwen uit het water op. 't Was in een wip gebeurd. 78. Kapitein Klakkebos knipoogde slim en maakte in het eind van de touwen, die nog steeds stevig aan den wagen vastzaten, een flinke lus. En toen 'n poosje later twee der neushoorns wat dichter bij kwamen, wierp hij ze met een handigen zwaai den lus om den kop. Ja, ja, die kapitein Klakkebos was van alle markten thuis! 79. Vervolgens laadde de kapitein zijn ge weer en pafte er op los of hij in z'n eentje 'n heel leger moest verslaan. De neushoorns zetten er vol schrik de sokken in, vlogen het water uit en holden den heuvel op, waarbij ze meteen den wagen meenamen. En dit had de slimme kapitein nu juist bedoeld. 80. Bij een boom bovenaan de helling stond nog een van de negers. De neushoorns er op af! De neger klom echter als 'n kat in den boom; de eene neushoorn snorde voorbij, maar de andere vloog met zoo'n vaart tegen den boom, dat allebei z'n hoorns er in bleven zitten en hij onmogelijk los kon komen.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 5