PONT ONZE KLEINE ADVERTENTIES PAK NU AAN G. J. SCHUILING SPORT. Verkeerslessen van den A.N.W.B. NIEUWE UITGAVEN FINANCIËN EN ECONOMIE. UIT FILMLAND. AANBESTEDING ïUiiirBiigimmiiinfUnif IBIIBIIBlIlIlMIIBJfBlIBJia Packard-Sedan PRIJS FL 1950. K. BEERS EN ZOON GR. HOUTSTR. 178 Telefoon 11234 Coöp. Boerenleenbank DEZE WEEK WEERHOUDEN? RADIO INSTALLATIE BUREAU DE „PIJLTJES" -< MINIMUM 4 REGELS ELKE REGEL MEER f 0.35 0.10 N V. DRUKKERIJ VOORHEEN DEERVEN LOOSJES VOOR 35 CENT EEN PIJLTJE! HET ZIJN PIJLTJES DIE DOELTREFFENI DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. H.B.C.—D.H.L. Het liep Zondag H.B.C. al bijzonder tegen, v Koode moest wegens ziekte vervangen wor den waardoor Martin weer binnen moest spelen, terwijl 1 min. na den aanvang Duin hoven een blessure opliep en verder medespelen onmogelijk was. Dit wqs voor H.B.C. een ge- weldige handicap en het valt ons nog mee, dat het tenslotte maar 10 voor D.H.L. was, al moet toegegeven worden dat H.B.C. evengoed met had kunnen winnen. Enfin, wij hebben tekening te houden met de feiten, en die zijn nu dal de kansen voor H.B.C. aanmerkelijk zijn gedaald. Zondag ontvangt H.B.C. het Beverwijksche D.E.M. Utn in de running te blijven mag geen puntje meer verloren worden, daar T.Y.B.B. al 26 punten heeft en H.B.C. niet hooger dan 2r> punten kan komen. En als dan Zondag Spartaan gelijk speelt tegen D.H.L., wat niet denkbeeldig is, en als dan op 6 Maart T.Y.B.B. van D.H.l. verliest dan krijgen wij, mits H.B.C. van S.J.C en ü.D.A. wint, een beslissing tusschen H.B.C. en T.Y.B.B. Wint echter D.H.L. a.s. Zondag ook van Spartaan dan komen H.B.C., D.H.L. en T.Y.B.B. gelijk aan en moeten zij beslissings wedstrijden spelen. Spanning dus te over. Van het R.K. Sportpark. Geel Wit klopte Zondag haar concurrenten voor de bovenste plaats. N.E.A. werd het kind van de rekening. Een 42 overwinning der Geel Witters bewees wel, dat zij de sterkste zijn. Met deze overwinning behaalde zij het kam pioenschap der le kl. Dioc. Haarl. V.B. en promoveeren nu naar de 2e kl. R.K.F. Van de 15 gespeelde wedstrijden behaalde zij 29 pun ten, waaruit mag geleid worden dat zij ook in de R.K.F. een goede positie zullen innemen. Aan Geel Wit onze gelukwenschen. F. H.F.C. Heemstede. Heemstede 1 vertrok met 3 invallers naar Halfweg. De verwachtingen waren niet te hoog gespannen, daar Halfweg thuis moeilijk te over winnen is, doch het is anders geloopen als ver wacht was, want met een 30 overwinning werd de terugreis ondernomen. Speciaal voor dezen wedstrijd was een auto bus genomen, waardoor vele de wedstrijd konden bijwonen. Vrij laat werd begonnen en direct was het te zien, dat Heemstede er zin in had, vele kansen werden gemist, ook al doordat de keeper der thuisclub raar stond te schutteren en met geluk zijn doel voorloopig schoon hield en de voor hoede er niet op, zat. Halfweg bracht vele malen het doel in gevaar, doch de keeper was op zijn post en verrichte zijn werk naar behooren, een half uur zal er ge speeld zijn als een voorzet van links door de rechtsbinnen benut wordt, waardoor Heemstede leidt; een pracht kans even voor rust om de leiding te vergrooten kreeg de linksbinnen, doch zijn schot ging naast. De rust ging in met eer. I0 voorsprong. Na rust kreeg Heemstede den wind in den rug, geregeld was zij in den aanval, doch voorloopig zonder succes. De rechtsbuiten, invaller uit het derde, kreeg vele malen den bal in vrijen positie, doch gal deze direct voor, terwijl bij opbrengen dit meer succes had opgeleverd. Een gevaarlijke aanval had bijna den gelijkmaker gebracht, doch de keeper werkt corner. Nadat de rechtsbinnen, die niet geheel fit bleek te zijn, eens door de achter hoede glipte maakte hij met een mooi schot zijn tweede doelpunt, om even daarna, wanneer de keeper weer eens met den bal stond te goochelen, hem deze afhandig te maken en in het doel te schieten, daarmede de hattrick te verrichten en Heemstede in veilige haven te brengen. Even daarna was het tijd en boekte Heemstede een verdiende overwinning. Heemstede 11 ging bij Ripperda II op bezoek en verloor op 't kantje met 43, na met rust een 31 voorsprong te hebben gehad. De adspiranten boekten hun eerste over winning; met 32 werd met 10 man van VI. Vogels gewonnen. A.s. Zondag speelt Heemstede 1 uit tegen Haarlem VI. Thuis werd met 71 gewonnen en volgens de ranglijst moet daar ook gewonnen worden. Heemstede II gaat bij Dio III op bezoek én kan ook wel een kleine overwinning behalen, wat ook bij den wedstrijd E.H.S. IIIHeem stede II het geval kan zijn. De adspiranten gaan bij Ripperda op bezoek en moeten flink aanpakken om eenig succes te behalen. Alzoo een rijk program. We zijn be nieuwd wie de puntjes thuis brengt. De stand in 3 A ziet er als volgt uit: Gesp. gew. gel. verl. Pt. voor tegen gem, E.D.O. V 13 13 26 107-16 2.00 Heemstede 1 12 8 1 3 17 52-31 1.41 VI. Vogels 1 14 9 1 4 19 50-38 1.35 D.C.O. I 12 5 3 4 13 36-45 1.08 Halfweg II 13 4 4 5 12 34-44 0.78 Haarlem VI 13 4 1 8 9 35-57 0.61 E.T.O. II 12 1 2 9 4 16-59 0.33 Vijfhuizen I 13 2 11 2 16-55 0.15 Het aantal verkeersongevallen, als gevolg van de snelle uitbreiding van het verkeer, neemt ieder jaar nog steeds schrikbarend toe. De statistieken wijzen uit, dat percentsgewijs de jeugd het ergst aan de gevaren van het verkeer is blootgesteld en ook, dat veel meer dan de helft van het aantal verkeersongevallen ver oorzaakt wordt door het niet kennen en het niet opvolgen van de verkeersregels. Het is daarom dringend noodig, de jeugd te beschermen tegen de gevaren van het verkeer Door verkeersonderwijs op school en door voor lichting in het gezin kan het kind de verkeers gevaren en de regels van den weg leeren. Maak het kind niet bang voor het gevaar, maar leer de kinderen gevaar kennen en leer ze hoe ze het gevaar kunnen ontwijken. Gewen ze aan het gevaar, dan wordt het ontwijken ervan een tweede natuur en onbewust zullen zij dan op een critiek moment de noodige bewegingen maken om het gevaar te ontgaan, sneller en doelmatiger, dan wanneer ze er eerst over moesten gaan denken. Wanneer iemand in zulke gevallen zou moeten gaan denken, dan was hij al overreden, vóórdat hij uitgedacht was. Kei eri9 ei.lncie cle verkeersregels meer algemeen voo m r,t1aken- heeft de A.N.W.B. Toeristen- Nederland, die zich al sinds jaren met het ho lersvraagstuk 'n zij" vollen omvang bezig nouat en nuttig werk gedaan heeft op het gebied der verkeersveiligheid, thans kosteloos een nieuw leermiddel beschikbaar gesteld, ten dienste van het verkeersonderwijs in de hoogste klasse van alle lagere scholen. Dit leermiddel is een stel van 18 gekleurde zegels, die in den L trant van de bekende schoolplaten van den A.N.W.B., naast elkander afbeelden een ver- keersfout en hoe 't wél moet. Alle afbeeldingen hebben betrekking op verkeersfouten van kinderen. Van deze zegels heeft de A.N.W.B. een serie cliché's met bijschriften ter beschikking gesteld van de redactie van dit blad. In een aantal opeenvolgende nummers zal zoo'n plaatje wor den afgedrukt, met een korte, eenvoudige toe lichting, die voor kinderen bestemd is, als korte, gemakkelijk te onthouden verkeersles. Met behulp van deze „verkeerslessen" kunnen ook in het gezin de kinderen vertrouwd worden gemaakt met de regels van het verkeer. Als die verkeersregels er goed inzitten, zal menig ongeluk kunnen worden voorkomen, zullen vele kinderlevens worden gespaard en zullen rouw en leed, de schaduwzijden van het moderne verkeer, minder huisgezinnen bezoeken. Wij bevelen dus deze „Verkeerslessen van den A.N.W.B.", welke 18 achtereenvolgende keeren in ons blad zullen verschijnen, ten zeerste aan in de aandacht onzer lezers en speciaal in de aandacht van hen, die kinderen hebben! Stratenboekje van Haarlem, Bloemen- daal en Heemstede. Bij den heer G. Eikelenboom, uitgever te Haarlem, is een nieuw stratenboekje van Haar lem, Bloemendaal en Heemstede verschenen. Het boekje, in handig formaat, bevat een plattegrond van Haarlem, benevens opgave, waar de straten beginnen en eindigen, met verwijzing naar de wijkverdeeling op den plattegrond. Voorts zijn opgenomen orficiëele opgaven betreffende: post, telegraaf, telefoon, autobusdiensten naar om liggende plaatsen, bezienswaardigheden, mark ten en belangrijke telefoonnummers, een en ander naar de laatste gegevens bijgewerkt. Het werkje is een vraagbaak op velerlei gebied en vooral pas gevestigden, die zich spoedig in deze omgeving willen thuisgevoelen, kunnen wij aan bevelen, het aan te schaffen. Door den waarlijk uiterst geringen prijs is het onder ieders bereik. GEVAARLIJKE PROEFNEMINGEN. Het is gemakkelijk om in deze tijden wanhoopsstemmingen te verwekken en dan middelen aan de hand te doen, als inflatie en bescherming, maar daarmede lost men natuur lijk de moeilijkheden niet op. Nu zal men kunnen aanvoeren: laten we het toch maar eens probeeren, want baat het niet, het zal toch ook wel niet zooveel schaden. Vooral wat de be schermende rechten betreft, kunnen we het er allicht eens op wagen. Want het is dan toch maar waar, zoo redeneert men, dat, als wij in onze eigen behoeften voorzien, het buitenland zulks niet behoeft te doen en onze arbeiders dus minder kans op werkloosheid hebben. Onge twijfeld schuilt in deze redeneering het kwaad, waaraan het meer dan kwaadaardig karakter der huidige crisis moet worden toegeschreven. Na den oorlog heeft elk land zijn productie reusachtig opgevoerd, niet met behulp van zijn kapitaalkracht alleen, maar vooral met geleend geld, hetwelk op de internationale kapitaalmarkt werd opgenomen. Wij onderstreepen „geleend" en „internationaal" om goed te doen uitkomen het voornaamste kenmerk van de huidige volks huishouding, waarin reductie zonder crediet niet denkbaar is; en dit crediet op zijn beurt is van internationalen oorsprong. Het publiek over schat gewoonlijk de beteekenis van het geld. Bij de voortbrenging en verdeeling van goederen dringt het geld zich dermate op den voorgrond, dat men het als laatste doel beschouwt van alle menschelijke streven. Men redeneert niet meer: zooveel goederen kan ik koopen, maar enkel: zooveel geld heb ik en dus ben ik zoo en zoo rijk. Een volkomen begrijpelijke opvatting in normale tijden, waarin het geld een tamelijk stabiele waarde heeft. Thans hebben wij echter een tijd van sterk dalende prijzen achter den rug en de gulden van heden is niet meer de gulden van twee jaar geleden. Doch wij dwalen af. Zooals gezegd, is de productie over de geheele wereld koortsachtig uitgebreid, met geleend geld, dat in fabrieken, schepen en andere transportmiddelen is vast gelegd, met het doel om daarmede nieuwen rijkdom te scheppen. Economisch zijn deze" kapitaalsbeieggingen slechts dan verantwoord, indien de aangegane verplichtingen niet alleen kunnen worden terugbetaald, doch daarenboven nog een winst overblijft voor nieuwe kapitaal vorming. Dat is de normale gang van zaken. Productie-uitbreiding kan men op den duur alleen dan met succes blijven toepassen, indien een voortdurende en ongestoorde afzet voor de geproduceerde goederen mogelijk is. Dit is nu wel gebleken, niet het geval te zijn. Toen aller wegen de verkoop van de producten begon te stagneeren, liepen de ontvangsten van handel, landbouw, nijverheid en scheepvaart snel terug, wat onmiddellijk op het internationale crediet- verkeer terugsloeg. Leeningen werden opgezegd en nieuw kapitaal" werd niet verstrekt. Dat begon het eerst door te werken in de groote financieele centra, waar de beurzen in elkaar stortten, doch geleidelijk aan strekte de geld- crisis zich ook uit tot den pluimveehouder in Barneveld, werd ook het zandboertje in den Gelderschen Achterhoek er de dupe van. Het was met één slag uit met het normale spel "van geld leenen en geld terugbetalen, omdat de goederenafzet stagneerde. Waarom, zal men vragen, kwam daaraan dan plotseling een eind? Men zou beter kunnen vragen, waarom openbaarde de afzetcrisis zich niet eerder? Immers gelijktijdig met de pro ductie-uitbreiding had zich na den oorlog de drang naar beschermende rechten verscherpt en wel in zoo'n mate, dat vele verstandige, maar bovenal met verantwoordelijkheidsgevoel toe geruste staatslieden de vaan voor den vrijen handel meenden te moeten hooghouden door in woord en geschrift tegen het verderfelijke protectionisme te waarschuwen. Zij zagen klaar en duidelijk, dat het met de wereldproductie moest spaakloopen, omdat eenzerzijds deze op het internationale crediet werd opgebouwd, terwijl men anderzijds bezig was, diezelfde productie steeds meer tot eèn nationaal troetel kind te maken. De protectionist zag rijkdom vermeerdering in hooge geldprijzen, precies zooals de speculant ter beurze dacht rijk te worden, toen hij de koersen van zijn aandeelen zag stijgen. Beiden werkten met geleend geld en waanden zich „op rozen te zitten". Men rekende echter buiten den waard, in dit geval: den onzichtbaren credietgever, die overal en nergens is, maar die zich onverbiddelijk aan meldt als zijn onderpand in waarde daalt. Dat is het geld: contante beschikkingsmacht over goederen en diensten, welke laatste men wel door beschermende rechten, maatregelen tegen dumping en wat dies meer zij, kunstmatig kan vertroetelen, doch die men geen reëele waarde kan geven,, indien de wereldmarkt ze op een gegeven oogenblik niet meer begeert: indien geen voldoende vraag meer bestaat tegenover het aanbod. In dit licht beschouwd, is het begrijpelijk, dat protectie en inflatie hand in hand gaan; als de boel is vastgeloopen, heeft men de neiging om te dokteren aan de uiterlijke verschijnselen van de ziekte: aan de gedaalde prijzen en de ver minderde winsten. Een klein spuitje inflatie, een flink wattenverband van beschermende rechten, en de patiënt zal wel opleven. Dat is de waan zin van de hooge tariefmuren, welke de wereld iri de diepste ellende hebben gestort, het crediet ondermijnd en daarmede de kapitaalvorming op een wankele basis gebracht. Is Nederland ook thans nog verantwoord lijdelijk toe te zien, nu wij overstroomd worden met vreemde goederen? Men zou zonder bedenken kunnen antwoorden: ja. Juist nu, meer dan ooit, moet Nederland zijn grenzen open houden, omdat Nederland, uit hoofde van zijn handel en scheepvaart, maar bovenal als beleggersnatie, steeds groote vorde ringen op het buitenland heeft, welke slechts door invoer van goederen voldaan kunnen worden. Afstand doen van deze vorderingen op het buitenland zou onzen gulden, en dus onze volks koopkracht en -welvaart onmiddellijk in gevaar brengen. DE DRUKSTE TELEFOON-CENTRALE VAN HOLLYWOOD. Het bedienen van een telefoon-centrale van een groote maatschappij is een zeer vermoeiende bezigheid, maar waarschijnlijk zal nergens een drukker kantoor te vinden zijn dan de centrale van de Metro-Goldwyn-Mayer studio's te Holly wood. Niet alleen de oproepen van buiten, maar ook de onderlinge verbindingen van het studio telefoonnet moeten zoo vlug mogelijk afgehan deld worden. Het Casting-office belt verschillende nummers op om een acteur te bereiken, die ergens met vacantie is. Het hoofdkantoor spreekt met ver tegenwoordigers in andere landen en van alle hoeken der wereld wordt men opgebeld. Voorbereidingen worden getroffen voor het bezoek van beroemde personen aan de studio's en bekende stemmen worden gehoord, die in een gewone telefoon-centrale een moment van opwinding zouden veroorzaken. De acht telefonistes van de centrale, waar gemiddeld vijfhonderd oproepingen per uur doorkomen, laten zich door niets meer van de wijs brengen. Zij zijn gewend de meest onver wachte en ingewikkelde verbindingen tot stand te brengen. Iedere week komen honderden aanvragen om de meest onmogelijkste inlichtingen. Soms is het moeilijk, zelfs voor de meest geroutineerde telefoniste, om een serieus bericht van een smoesje te onderscheiden. Zij moeten voort durend op haar hoede zijn, want allerlei trucjes worden gebruikt, om iemand persoonlijk aan het toestel te krijgen. Het is zelrs voorgekomen, dat uit Zweden werd opgebeld door personen, die beweerden familie van Greta Garbo te zijn en haar per soonlijk wenschten te spreken. Ook werd meerdere malen uit Spanje en Mexico opgebeld door bewonderaars van Ramon Novarro, aie hun laatste centavo uitgaven om hun filmheld persoonlijk te kunnen spreken. De meest voorkomende aanvragen zijn om foto's of om oude kleeren. Een oogenblik luisteren naar de antwoorden van een der tele fonistes is zeer interessant: „Neen Mevrouw, Norma Shearer verkoopt haar oude kleeren niet." „Leo,de Metro-Goldwyn-Mayer leeuw, heeft al een temmer." „Het moet een vergissing zijn, ik weet zeker, dat Marion Davies geen gedresseerde zeehond voor haar zwembassin besteld heeft." „U zegt, dat U Jackie Cooper's lang verloren tweelingbroeder bent? Dan kunt U zich het beste met zijn moeder in verbinding stellen." „Het spijt mij Mevrouw, maar ik kan U niet zeggen of Greta üarbo's wenkbrauwen echt zijn." „Als U wenscht, dat Wallace Beery een zoon zal aannemen, kunt U hem het beste persoon lijk een brief schrijven." „Het moet een vergissing zijn, ik weet zeker, dat Marie Dressier geen huwelijksbureau heeft opgebeld voor een echtgenoot." „Neen, Ramon Novarro is niet doof of stom, hij zingt zelf in zijn films." „Ik weet zeker, dat Lawrence Tibbett geen tijd heeft om U zangles te geven." „Neen, John Gilbert wenscht geen saxophoon te koopen." „Buster Keaton's gezichtsspieren zijn niet verlamd, hij lacht in zijn privé leven even goed als iemand anders." Een enkele keer gebeurt het wel, dat een ongewenschte oproep doorverbonden wordt. Terwijl Joan Crawford bezig was met de op namen voor „Possessed", haar nieuwste Metro- Goldwyn-Mayer film onder regie van Clarence Brown, passeerde zij juist het telefoontoestel bij de deur van het geluidstudio. Daar niemand in de buurt was en zij een boodschap van haar echtgenoot Douglas Fairbanks Jr. verwachtte, nam zij den haak op. „Hallo," zei een vreemde stem, „ik moet direct Miss Crawford spreken, het is zeer belangrijk." „Verwachtte zij door U opgebeld te worden," vroeg de actrice. „Jawel," antwoordde de andere, „zij bestelde een speciale ceintuur voor een vermagerings kuur en vroeg mij haar op te bellen, zoodra ik deze ontvangen had." „U spreekt met Miss Crawford," was het kalme antwoord, „ik weet zeker, dat ik geen ceintuur besteld heb." De ander wist toen niet meer wat te ant woorden. MARIE DRESSLER. Niet lang geleden stond een vrouw van middelbaren leeftijd, gekleed in een zwarte japon met als eenig sieraad een eenvoudig parelsnoer om haar hals, op van haar stoel in een zaal gevuld met een applaudiseerende en toejuichende menigte en ontving een bronzen beeldje. Zij had tranen in haar oogen, verwonderlijk jong en vroolijk ondanks het netwerk van fijne rimpeltjes er om heen en ook vele anderen in deze volle eetzaal hadden tranen in hun oogen. Hollywood bracht hulde aan de geliefde actrice Marie Dressier en tevens de grootste eer, de prijs van de Academy of Motion Pucture Arts and Sciences voor de beste vrouwelijke filmrol van het jaar. Zelden is in Hollywood zoo'n ovatie gebracht aan een niet-meer-jonge vrouw, dan op dien November-avond. Het was een spontane hulde, dat diner van de Academy. Toejuichingen en applaus uit het hart van Miss Dressler's vrienden, menschen die van haar houden. De industrie gebaseerd op jeugd en schoonheid erkende hiermede de prestaties van een oudere actrice. De rol waarvoor de prijs werd gegeven was niet dien van een schitte rende persoon, maar van een arme vrouw uit het volk, „Min" uit de Metro-Goldwijn-Mayer- film „Min en Bill". Deze week was een gedenkwaardige voor Miss Dresler. Den dag voor het diner had zij haar zestigsten verjaardag gevierd door den geheelen dag in het studio te werken en thuis een berg telegrammen en brieven uit alle deelen der wereld door te lezen. Zeven en veertig jaar lang heeft Marie Dress ier haar leven gewijd aan den zaak van den humor en over de geheele wereld is zij opge treden in komische stukken, variété-nummers, operettes en nu in de film. Eerst onlangs heeft zij op het witte doek bewezen, dat zij ook dra matische karakterrollen kan uitbeelden en op een leeftijd, waarop de meeste mannen en vrouwen hun handen vouwen en zeggen, dat hun levenstaak verricht is, heeft de altijd jonge Miss Dressier het glanspunt van haar loopbaan bereikt en droomt van een nog grootere toe komst. „Ik wil werken zoolang de menschen mijn werk willen zien," zegt Marie, en dat zal zijn zoolang het publiek een traan en een lach ver langt. Marie Dressier werd 60 jaar geleden geboren in Coburg, een kleine Canadeesche stad. Haar naam was toen Leila Koerber. Haar moeder was een Engelsche en haar vader een gepension— neerde officier. „Mijn herinnering van Canada is zeer vaag," vertelde Marie eens, gezeten in haar gezellige zitkamer. Toen ik 13 jaar was, moest ik al voor mefelf zorgen en verliet Canada. Wij verhuis den dikwijls. Mijn vader was musicus en gaf lessen in de verschillende plaatsen waar wij woonden. In zijn hart was hij een echte zwerver en daarom trokken wij van stad tot stad." - Gewoonlijk was er weinig geld in de kleine familie en de moeder had voortdurend zorgen om Marie en haar zusje van voedsel en kleeren te kunnen voorzien. Van deze moeder, die nog beleefd heeft, dat haar dochter een succesvolle tooneelspeelster geworden is, heeft Marie de groote wilskracht geërfd, die haar geholpen heeft in tijden van voor- en tegenspoed geduren de de eerste moeilijke jaren. In Canada ont dekte Marie haar gave om anderen te laten lachen. Zij had een knappe zuster, met goud blonde krullen en groote blauwe oogen, terwijl zijzelf „het Ieelijke eendje" van de familie was. Maar toch bewonderde zij dit knappe kind en niemand was meer trotsch dan Marie, als de menschen stil stonden om naar haar zuster te kijken. Toen ontdekte zij, dat ook zijzelf de aandacht kon trekken. Op een kinderpartijtje struikelde zij en viel, iedereen lachte. Even later struikelde zij weer, maar ditmaal expres en weer lachte men. Dit was het begin van een lange serie struikel- en valpartijen voor het voetlicht, die haar een succes als vrouwelijke komiek be zorgden. „Ik kreeg een engagement bij een klein rei zend tooneelgezelschap," vertelde Marie, „toen was ik pas dertien jaar, maar ik was zoo groot, dat men mij meestal voor achttien aanzag. Voordat ik het huis verbet, liet moeder mij be loven, dat ik iederen ochtend en avond de kran ten lezen zou. Zij was overtuigd, dat het lezen van kranten en nieuwsbladen een groote opvoed kundige waarde heeft en nog heden is het lezen van kranten een even belangrijk onderdeel van mijn leven als eten en slapen." Zeven en veertig jaar is het geleden "sinds Marie haar huis in Canada verlaten heeft. Zij heeft veel tegenspoed gekend, doch ook ver vulling van idealen, waaraan zij nauwelijks- durfde te denken. Tot het uitbreken van den wereldoorlog was zij verbonden aan tooneel- gezelschappen. Toen gaf zij alles op om zich te wijden aan de ontspanning van de soldaten en reisde hiervoor geheel Amerika rond. Na den oorlog probeerde zij weer een engagement bij een tooneelgezelschap te krijgen, maar niemand wilde haar hebben, het publiek verlangde jeugd en schoonheid. „Maar ik gaf het niet op," vertelde Marie, „ik bleef steeds glimlachen. Als mij iemand vroeg of ik werkte, vertelde ik, dat ik rust noodig had en vacantie nam tusschen twee engagementen en niemand wist, dat ik inwendig wanhopig was. „Mijn vrienden wisten mij over te halen naar Hollywood te gaan, waar ik reeds in 1914 ge speeld had in de film „Tillie's Punctured Romance" en daar ik besefte, dat ik bij het tooneel geen kans meer had, verhuisde ik naar de fii'mstad. Ik betrok een aardig klein huisje, huurde een auto en vertelde nog steeds dat ik vacantie nam tusschen twee engagementen. „Maanden lang wachtte ik, het leek of in Hollywood al evenmin plaats voor mij was en ik was bijna besloten mijn pogingen op te geven en naar Europa te vertrekken, toen het geluk mij gunstig was." Marie Dressier kreeg de rol van Marthy in de Engelsch-sprekende versie van „Anna Christie" en toen deze film vertoond werd kreeg de vrouw, die men eerst overal geweigerd had, de meeste aanbiedingen in Hollywood. Met deze film begon haar nieuwe carrière, eeii carrière die het hoogtepunt bereikte toen haar het bronzen beeldje overhandigd werd. Op Woensdag 9 Maart 1932, des voormiddags 11 uur zal door Burgemeest r en Wethouders van HEEM STEDE, in het Raadhuis aldaar, bij enkele inschrijving worden aanbesteed: Het onderhouden van Ge meente-Gebouwen, Bruggen, Hekken, enz. gedurende het dienstjaar 1932. Afzonderlijke bestekken voor het Tirnm rwe k en voor het Schilderwerk zijn, teg n be- ta'ing van f. 1.per stuk verkrijgbaar aan het bur au voorOp nbara Werk:n, Wip- p rplein 12, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. "tÜ6f Teveel menschen dwalen nog, denkende, dat WEERESTEIJN ARTIKELEN „luxe" voor hen zijn! Niets is minder waar. Weere- steijn is een onmisbare schakel in de keten Uwer leveranciers; U krijgt ro yaal de waarde voor Uw geld en de tevredenheid en de gezondheid Uwer huis genoten op den koop toe! Particulier biedt aan een IlilllllllllIlillllllllilllllllllllllllllllllllllllEl HEEMSTEDE. RES NOVAPLEIN 4. Kantooruren: I Dagelijks 91/i121/,. Vrijdagavond 61j29 Verstrekt Voorschotten en cfe- diet in loopende rekening tegen j persoonlijke of zakelijke zeker- heidstelling. Neemt spaargelden op, ook van niet-leden. IIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIll I nu de mecsten geen I durf hebben, dan zijt ge hun 5 slagen voor vorming nieuwe clubs privélcs a 1 prijs) I STENO, BOEKII., TALEN - TYPEN I f 10.p. cursus. INSTITUUT O. Gracht 71 Telefoon 14817. Die eene kleinigheid, dat „bijna" volmaakte Dan zullen wij gaarne met de nieuwe Philips producten bij U thuis demonstreeren en U zult erkennen, dat nu Uw tijd is gekomen om radio te koopen. Hoewel wij reeds overtuigd zijn, dat Iedere Vrijdagavond ons Weekblad een 'gaarne geziene gast is in de huiskamer vanJ[onze lezers, Js het ons ook aangenaam te constateeren, dat Reparatie-inrichting van alle merken radiotoestellen, luid sprekers, stofzuigers, accu's, enz., enz. Concurreerende prijzen. JULI AN ALA AN 6 Heemstede Tel. 28947 HUUR EN VERHUUR, KOOP EN VERKOOP, VRAAG EN AANBOD enz. door onze lezers zocdanig worden nagekeken, dat de vele bij ons binnenkomende brie ven op deze kleine advertenties ons bewijzen, dat deze rubriek in een behoefte voorziet. In verband hiermede wekken wij onze lezers op nog meer gebruik hiervan te maken. De kosten behoeven,U niet te weerhouden, daar deze zoo laag mogelijk zijn gesteld. BIJ VOORUITBETALING INZENDING UITERLIJK IEDEREN DONDERDAGMORGEN 10 UUR, TE ONZEN KANTORE: GED. OUDE GRACHT 88 HAARLEM OF BIJ ONZE AGENTSCHAPPEN: DRUKKERIJ SCHELLEKENS, RAADHUISSTRAAT 87, BOEKHANDEL J. A. HUPKENS, ZANDVOORT- SCHELAAN 165. BOEKHANDEL D. VAN MOURIK, BRONSTEEWEG 4a. ALLEN TE HEEMSTEDE. DE UITGEEFSTER:

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 3