NIEUWE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. LOSSE BLAADJES. historisch oog en blik. Vervolg Plaatselijk Nieuws. SPORT BIOSCOOP GEMENGD NIEUWS Verkeerslessen van den fl.N.W.B. A N WB- TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND No. 21. 27 MEI 1932. De groote grijpers storten leeg Aan 't eindpunt van de dijken; De brokken kleileem vallen neer En doen het water wijken. De einden naderen elkaar; Men arbeidt onverdroten 't Historisch oogenblik is daar: De zee is afgesloten! Thans is het groote werk volbracht, Een werk van zestien jaren. Hier tartten durf en energie De tallooze bezwaren! In 't buitenland kijkt men verbaasd Naar wat wij ondernamen. Wel, voor dit staaltje van techniek Hoeft men zich niet te schamen! Straks, als men wat op adem is (Maar dat gebeurt eerst later!) Dan gaat men energiek opnieuw Aan 't vechten met het water! En d'afgesloten Zuiderzee Wacht nieuwe degradatie: Want om haar bodem is 't te doen Tot heil van gansch de natie. Wel zijn er, die dit grootsche plan Niet kunnen apprecieeren: De visschers op de Zuiderzee Die straks in zorg verkeeren. Zij zien het werk gelaten aan Vanuit de oude kusten; Hun Zuiderzee-vloot krijgt „gedaan" En gaat voor goed „ter ruste". (Nadruk verboden.) BLOEMENCOLLECTE VOOR TOEVALLIJDERS. Men schrijft ons: Nu alle cijfers precies op te geven zijn, kun ne: we het volgende overzicht van de in zameling geven, die Pinksteren plaats had. Alkmaar f 364.42 Aerdenhout 182.63 Bennebroek-Vogelenzang 159.27 Beverwijk 92.25 Bloemendaal 284.50 Haarlem 1289.46 Haarlem-Noord 460.25 Heemskerk 52.66 Heemstede 504.94 Overveen 141.21 Santpoort 91. Spaarndam 24. IJmuiden 240. Velsen 113.61 Ïjmuiden-Oost 55. ƒ4055.19 Van belang is, dat de gemeente Velsen dit maal toestemming verleende, hetgeen met het oog op de patiënten, die uit Velsen afkomstig zijn en gesteund moeten worden (daar men niet in staat is hun volle verpleeggeld te be talen), zeer billijk is. Trouwens, deze collecte is evenmin als andere jaren nog in staat om de tekorten op de verpleeggelden van de patiënten, die uit Kennemerland afkomstig zijn, te dekken. Gelukkig dat in alle hier genoemde plaatsen dan ook bloeiende afdeelingen van de Macht van het Kleine zijn, waar met veel liefde voor de zieken gewerkt en gegeven wordt. Moge, nu de steun voor verpleegden uit alle deelen van het land gevraagd wordt, omdat in deze tijden de uitzendende families of colleges niet in staat zijn het verpleeggeld te voldoen, het werk ten bate van deze misdeelden aller belangstelling blijven behouden en het eind cijfer der Kennemerbloempjescollecte, dat ge lukkig zich in stijgende lijn beweegt, in die goede richting blijven voortgaan. Alle ruim 500 meisjes en jongens, dames en heeren, die ditmaal meededen, hulde!! Ze hebben hun dag en sommigen zelfs twee dagen aan dit mooie doel gewijd en gemiddeld heeft ieder 8.opgehaald. Verder dank aan de dames en heeren, die als commissieleden de leiding namen en bovenal ook dank aan de pers, die welwillend op velerlei wijze medewerkte. Als er volgend jaar nu eens 750 deelnemers(sters) zijn, en ze gemiddeld allen 10.ophalen, kan de collecte in Kenne merland ƒ7.500.opbrengen MANNENKOOR „EXCELSIOR". Het Mannenkoor „Excelsior", dat op Hemel vaartsdag j.l. op het concours te Nijkerk den eersten prijs met 342 punten behaalde, iets wat op zichzelf al een mooie prestatie is, behaalde in den eere-wedstrijd, welke op 2den Pinkster dag werd voortgezet, den 2den eere-prijs. Wel een oewijs dat het jonge koor, dat zich al dikwijls in het openbaar heeft laten hooren, flinke vorderingen maakt onder leiding van den directeur, den heer Bak. In dit verband willen wij nog wijzen op de a.s. repetities, iederen Woensdagavond 8 uur, in Hotel de „Oude Beuk", Zandvoortschelaan, welke uitsluitend bestemd zijn voor het a.s. concours te Utrecht. Voor heeren zangers is er nog steeds plaats. OPENBARE SCHOLEN. Voor den met 1 September a.s. aanvangenden nieuwen cursus aan de Openbare Scholen voor Lager Onderwijs aan den Voorweg, Bronstee- weg en Heemsteedsche Dreef, welke inrich tingen o.m. opleiden voor scholen voor middel baar- en voorbereidend liooger onderwijs, kunnen de nieuwe leerlingen worden opgegeven ter secretarie, 2e Afdeeling (Tel. 28289). De leerlingen moeten op 1 September 1932 minstens 51/2 jaar oud zijn. De verdeeling der leerlingen over de scholen geschied door Burgemeester en Wethouders. Ook voor de Openbare School voor U.L.O. in hetzelfde gebouw ondergebracht als de lagere school aan den Bronsteeweg, kunnen nieuwe leerlingen worden opgegeven. KYNOLOGENCLUB „KENNEMERLAND". Op Zondagmorgen 29 Mei, om half tien, houdt de Kynologenclub „Kennemerland" een bijeen komst met honden in het Park Groenendaal te Heemstede, vóór of in de Theeschenkerij, onder leiding van den keurmeester, den heer Q. Krebs. De heer Krebs zal de honden bespreken, waarna de aanwezigen door middel van stembriefjes de kwalificaties zullen vaststellen, waarover de heer Krebs dan weer zijn oordeel zal geven. Dien dag zijn de leden dus allen keur- meester(esse) en zullen uitmaken hoe de 4 prijzen die de vereeniging beschikbaar stelt zullen worden toegekend. De jaarlijksche Algemeene Vergadering wordt gehouden in Café Rest. Brinkmann, Gr. Markt 9, Haarlem (bovenzaal), op Maandag 20 Juni 1932, des avonds 8y2 uur. De agenda bevat behalve jaarverslagen o.a. Benoeming van twee Bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren M. B. Schaap en N. J. Spoelstra. Door G. Tb. llotman. 17. Meneer en Mevrouw Lodderoog, de ouders van Wik en Wak, waren aardige en gezellige lui. We mochten den heelen middag blijven en waren spoedig zóó in 't knikkeren verdiept, dat we heel den tijd vergaten. Toen Bibbersnoet er opeens weer aan dacht, was het alvijf uur! VOETBAL. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". Zondag werden de seriewedstrijden voort gezet met een 5-tal wedstrijden. De meest spannende strijd was wel die tus- j schen Vliegende Vogels en Spaarnestad, waarbij j de laatste in de laatste minuut met een fraaie kopbal de eenige goal der wedstrijd scoorde. In twee wedstrijden moest na verlenging het lot beslissen. 18. O jongens, wat hebben we geloopen! En toch was het half zes in plaats van vijf uur, eer we bij mevrouw Goudmuis aankwamen. Ze wachtte ons al met den mattenklopper aan het tuinhekje op. „Wacht eens, kleine aap," piepte ze, „ik zal het je voorgoed inpeperen, om zoo Iaat thuis te komen! Doodsbenauwd rende Bibbersnoet door den tuin, rondom het grasperk en met üoudmuis op haar hielen 19. In haar verlegenheid rende Bibbersnoet j-oomaar over de schoone wasch, die op de Meek lag en van pure woede struikelde mevrouw üoudmuis over een aardkluitje en viel zóó hard °P den grond, dat bijna haar heele neus in den grond schoot! 20. Van den schrik was haar woede opeens verdwenen. Mopperend over „die jeugd van teugeswoordig" en dat het in haar tijd toch heel anders geweest was, strompelde mevrouw Goudmuis naar de keuken. En nog veertien dagen lang kon men haar met een azijnverband om haar neus zien wandelen. De uitslag was: 1 D.j.K. 111Swastika 111 22, Swastika wint na loting. I Vliegende Vogels ISpaarnestad I 01. Droste 1D.Ü.A. I 11, D.O.A. wint 11a loting. V.O.G. li—Halfweg III 3—0. D.I.O. lil—E.D.O. VI 0—3. Het programma voor Zondag luidt: 10 uur: Beverwijk IIZeemeeuwen IV. 11.45 uur: Vijfhuizen ID.W.O. II. 1.30 uur: D.C.O. 11Swastika 11. 3.15 uur: Droste 1!Heemstede 11. 5 uur: V.O.G. IllZandvoort V. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Wedvlucht van Mons (België), afstand 217 K.M. Los 6.21 v.m. In concours 57 duiven. Eerstgetoonde duif 8 uur 9 min. 3 sec. Laatste prijswinnaar 8 uur 20 min. 44 sec. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 3, 5, 6, 7, 8, 10 A. v. Zadel; 2, N. Leuven; 4, 23 A. Verdonschot Jr.; 9, 17 A. Eveleens; 11, 12, 13 P. de Jong; 14, 16, 21, 22, 24, 25, 26, 28, 31 E. D. des Bouvries; 15, 27 L. Kramer; 18 W. v. Huis; 19, 29, 30 W. Eekhof; 20 A. Compier. A.s. Zondag wedvlucht vanaf Noyon (Frank rijk), afstand 332 K.M. Inkorven hedenavond half 7. LUXOR-THEATER. Vanaf Vrijdag draait in het Luxor-Theater de film: „El Kapone in den knel". Oscar Lemoen wordt ontslagen uit zijn be trekking in een speelgoedwinkel, omdat de patroon hem bezig vindt een aantal arme kinderen met zijn goochelkunstjes te vermaken. Op zijn weg naar huis ontmoet hij Julie La Rue, een jong meisje, wier broeder door de bende van een bandiet, „Stillen" McGee ge naamd, is gedood. Oscar is een dubbelganger van den moordenaar en Julie verwart de beide mannen met elkaar. Zij noodigt den onschul- digen Lemoen uit dien avond bij haar te komen in een beruchte nachtclub, die hij zeker niet levend meer zal verlaten. Oscar stemt dadelijk toe en verzoekt zijn zwager hem diens trouwpak, dat de gelukkige echtgenoot 19 jaar lang zuinig bewaard heeft, te willen leenen. Met de belofte, dat, met een vlekje op het costuum, ook zijn doodvonnis geteekend is, gaat de jongeman de deur uit. Inmiddels is een vrachtauto, volgeladen met drank, dien McGee door zijn moord op La Rue heeft weten te bemachtigen, in den modder blijven steken. De bendeleider geraakt in een gevecht met een tweetal zijner „employés" ge wikkeld, waardoor zijn uiterlijke verschijning er niet bepaald op vooruit gaat. Hij begeeft zich naar het dichtsbij zijnde huis, om te telefoneeren en toevallig is dit de woning van Oscar s zwager. Deze denkt, dat de drager van zijn trouwpak komt binnenstappen en handelt dien- I overeenkomstig, met het gevolg, dat McGee eenige minuten later, vol pijnlijke plekken, het huis langs het dak ontvlucht. Inmiddels tracht Julie door allerlei listen den onschuldigen Lemoen in de telefooncel te krijgen, waar het haar handlangers gemakkelijk zal vallen hem neer te schieten. Oscar maakt kunstjes en verkoopt grappen tot hij, dank zij een verslaggever, den verloofde van zijn nichtje, de ware situatie begrijpt. Een der kellners, hopend tot McGee s bende toegelaten te worden, geeft het slachtoffer, dat hij voor den beruchten bandiet aanziet, een aanwijzing, waardoor hij kans ziet te ont snappen. Op datzelfde oogenblik verschijnt een aantal handlangers van McGee ten tooneele, die alle aanwezigen in de nachtclub met zich meevoelen. Wanneer hun chef om één uur niet verschenen is zal Julie gedood worden. Dit komt Oscar ter oore en, fungeerend als McGee, weet hij haar te redden, zeer tot ongenoegen van zijn dubbelganger, die zich voorneemt den man, wiens gelijkenis met hem reeds zooveel schade veroorzaakt, uit den weg te ruimen. Het komt echter anders uit, dan hij denkt. Na een dolle achtervolging weet Lemoen den bandiet met zijn kunsten en listen zóó in de war te brengen, dat hij in staat is hem aan de politie over te leveren en de uitgeloofde be looning te verdienen, alsmede het hart van de lieftallige Julie, die eindelijk het onderscheid ziet tusschen „Stillen" McGee en Oscar Lemoen. In de hoofdrollen El Brendel en Fifi Dorsay. Als tweede nummer wordt gegeven: „Circus Schaduwen". Stampvol is het circus Busch, den laatsten avond van het oude programma. Terwijl nog de voorstelling aan den gang is, worden achter de coulissen reeds de voorbereidselen gemaakt voor het nieuwe programma. Eén nummer slechts zal geprolongeerd worden, n.l. de 5 Artonis, hetgeen in de directiekamer een heftig debat ten gevolge heeft tusschen Mevrouw Elvira Starke, de circus-directrice, en den be roemden dierentemmer Oscar Haupt. Henry Artonis onderwerpt intusschen zijn instrumenten aan een laatste onderzoek en kijkt tegelijkertijd verstolen op het tooneel, waar de Rallavs hun kunsten vertoonen. Plotseling zakt Kitty' Rallay in elkaar. Een dadelijk toegesneld dokter fluistert haar broer iets in, die hem bijna wezenloos aanstaart. Weer bijgekomen, weigert Kitty haar broer eike verklaring. Als in dit oogenblik Morini, de scherpschutter, Kitty's verloofde, langs komt, is het alsof Fred zich op hem storten wil. Na de voorstelling onderhouden twee mannen, Haupt en Morini, zich over Henry Artonis, die tezelfdertijd een gezellig tête a tête heeft met zijn directrice in den daktuin van het Eden Hotel. De sensatie van het nieuwe programma zijn de 5 Artonis boven de open leeuwenkooi, en terwijl in de arena de artisten lachend hun taak volbrengen, neemt in de schaduw van de manege het drama zijn loop Haupt, door een toeval op de hoogte ge komen van mevr. Elvira's rendez-vous met Artonis, maakt haar een geweldige scène. Ook bij de Rallays komt het tot een uitbarsting. Nog wil Kitty den naam van den man niet noemen, doch Fred schreeuwt buiten zichzelf van woede „Artonis" Brullend verrichten de leeuwen hun taak, gedwongen door den roep van den temmer nog eenmaal beproeft Artonis of alles in orde is. Weer zal hij zijn leven in de waagschaal stellen. Dof grommen de wilde dieren naar boven het publiek wordt om uiterste stilte verzocht. Midden boven de open leeuwenkooi begint Artonis zijn nummer des doods. Plotse ling diepe duisternis twee schoten weer klinken een wilde paniek ontstaat onder het publiek. Alles dringt naar de nooduitgangen. Even plotseling is het licht weer aan en ziet men hoe een levenlooze gedaante door het circuspersoneel wordt weggedragen, terwijl de leeuwen met moeite tot kalmte gebracht worden. Het is Artonis, die het slachtoffer is geworden van een Iaffen moordaanslag. Reeds is de recherche met het onderzoek naar den dader of Niets deed op dien rustig verloopenden, uit zomernevelen geboren Zaterdagmorgen vermoe den, dat de heer Basman en zijn vrouw zoo dadelijk, nog vóór hun rammen en konijnen aan het gezapige gras hun buiken volgevreten zou den hebben, en juist nadat de melk in de keuken overkookte, verschil van meening zouden krijgen over de waarde van een Nederlandschen gulden. Je bent een sufferd, zei mevrouw Basman tot haar echtgenoot, terwijl ze een geldstuk om hoog hield. Mij zal het niet overkomen, dat ze me een valschen gulden in de handen stoppen, maar bij jou lukt het. Wat heb je noodig? vroeg hij nog steeds kalm. Ik ga 't voor je halen. Een ons varkens vet, een pondje reuzel, of zoo iets? Onze slager is te pienter, vond mevrouw. Ga dan maar twee sigaren koopen van zes cent. Dat is een cadeau van mij voor jou. En bij je terugkomst geef je me acht en tachtig centen.... Met dien gulden in z'n zak wandel de hij door de morgenstille stra ten. Hij hoorde den slagersjongen melodietjes flui ten, welke hij pro beerde na te zoe men en hij zag, hoe de aschman in 'n speelsche bui, welke hij hem wel gunde, een pittig aardigheid je verkocht, neen, zoo maar cadeau gaf aan een stoeierig dienst meisje. Hij was niet meer, wie hij was en wie hij weer zijn zal, want hij voelde zich plots een gentleman-dief, een Lord-Lister, een Liebermann of nóg grooter collega. Hij gaf zich zelf ge vangen in een roes, welke aangenaam was en tegelijk onberedeneerd. E11 zoo kwam hij bij den rijkaard, dien hij be- gappen wilde. Hij stond in een sigarenwinkel en wachtte zijn beurt af. E11 zijn kans. Er waren klanten. Er waren er twéé, die voor hem bediend moesten worden. Hij floot een deuntje uit de Carmen: de Toreador-aria. Moe dig ging hij den strijd in, maar eerst keek hij rustig toe, hoe den eersten der twee klanten een pakje tabak werd verkocht. Hij voelde zich ten zeerste op z'11 gemak. Ieder, die wel eens guldens veilig stelt, kent dat gevoel. Hij werd in het ge heel niet ongeduldig, integendeel, nu had hij den tijd de Toreador-aria op kalme wijze te beëindi gen. En ineens heeft de roes hem zóó te pakken, dat de kleine heer Basman zich toreador voelt. Zijn fantasierijke verbeelding doet hem zien de helkleurige doeken en vanen, en hij ziet de vrou wen, zwart-oogig als versch-gekapte anthraciet en daar komt hij de toreador. Hij luistert amper naar het gejuich der duizenden laffe, banale complimenten, die hem niet beroeren, noch begeesteren maar hij ziet alleen nog maar den stier, dien hij bekampen zal, op leven en dood. En zijn verbeelding stoort er zich niet aan, dat hij intusschen ergens in een sigaren winkel, gelegen aan het bloemzoete Rokin, in feite wacht, totdat de winkelier den eersten klant een pakje tabak heeft verkocht. Hij voelde zich plots een gentleman-dief. De tweede klant keek hem wat verdacht aan, doch hij heeft er maling aan. Hij ergert zich, blijkbaar, maar de heer Basman weet niet waar om, totdat hij iets gaat begrijpen, als de klant zijn mond spitst en de aria tracht te verbeteren. Wel, dat zal hij hebben. Een nieuw duel, nu reëeler. Fluit hij vaisch of Basman? Basman is zeker van zijn zaak to-re-a-dóóóóren en denkt er niet aan de muziek te wijzigen. Zooals hij fluit, moet het en niet anders. De ander be nadert hem, fluit harder, blaast er tusschen door van kwaadheid, omdat zijn lummelige tegenflui- ter niet bemerkt, hoe zuiver zijn melodie en maat is. Maar de heer Basman houdt vol; hij strijdt voor een goede zaak, voor de zuivere, onver- valschte muziek, maar dan ineens moet de valsch- pijper zijn poging staken en hij doet den winke lier zijn bestelling. Hij vraagt om een pakje tabak, gewone or dinaire tabak. Niet veel zaaks, die man. Men- schen, die slechts dubbeltjes, hoog stens kwartjes veilig stellen, roo- ken tabak. Bas man rookt si garen. Nu is het zijn beurt, schijnbaar. Slechts schijn, want de ordinaire valsch-pijper wordt teruggeroe pen. Hij heeft met een gulden be taald, die door den winkelier nauwkeurig wordt De tweede klant keek hem bezien. wat verdacht aan Dat zou ik bij een ander pro- beeren, zegt de man, die in de volgende vijf mi nuten door Basman bedrogen zal worden. Deze gulden is vaisch meneer. Ha, waar blijven zijn praatjes en zijn valsch- fluiterijen? Niets meer van dat alles. Hij kijkt hulpeloos eerst den winkelier aan, dan meneer Basman. De zesde-rangs-trombonist is murw gemaakt. Hij betaalt snel met een anderen gul den en verdwijnt. Het is de beurt van meneer Basman. Twee sigaren, alstublieft, van zes centen het stuk. Niet te licht en niet te zwaar. Zoowat middensoort. Die lijkt me goed, als het dekblad iets donkerder was. Ja, die zijn uitstekend en het is toch schande, zooals de eene mensch den ander poogt te bedriegen. Maar gelukkig had u het in de gaten. Het kan geen kwaad, denkt hij, als hij deze opmerking maakt. Zooiets wekt vertrouwen. Ja, bij mij lukt zooiets niet, lacht de sigarenwinkelier wat vaisch. Oók al vaisch. Als ik de menschen maar aanzie, zegt hij, dan weet ik wat voor vleesch ik in den kuip heb. -En hier hebt u de sigaren, zegt de men- schenkenner. Meneer Basman wil doen, wat ieder fatsoenlijk mensch doet, zijn schuld betalen. Hij zoekt in zijn vestzak den gulden. Wel, hij moet verstrooid geweest zijn, in zijn vestzak zit de gulden niet. In zijn broekzak? Neen. Twaalf centen, dringt de menschenkenner. Meneer Basman verbleekt. Hij gaat begrijpen. De valsch-pijper is er vandoor. Met den valschen gulden, dien hij wel ergens kwijt raakt. Twaalf centen.... Ja, ja, meneer Basman grijpt zijn portemon- naie al. Er zit precies één gulden in. Met de allerlaatste hoop Iaat hij dien rinkelend op de toonbank vallen. Dat klinkt anders, dat is een echte, lachte de winkelier. Hij lachte de laatste hoop van meneer Basman stuk. TON RUYGROK. de daders begonnen, ledereen moet rustig blijven zitten, terwijl detectives koortsachtig werken en alle technische hulpmiddelen te baat nemen om licht in het mysterie te brengen. Hoe eerst 11a vele uren van inspannenden arbeid alles tot klaarheid gebracht wordt hierop loopen wij liever niet vooruit. De film zelve moge het U toonen. In de hoofdrollen Liane Haid en Oscar Marion. EEN INTERNATIONAAL BRIDGETOURNOOI TE WEENEN. Ter gelegenheid der Weensche festivalweken zal dit jaar tusschen 17 en 24 Juni te Weenen een Internationaal Bridgetournooi plaats vinden. Dit tournooi zal bestaan uit het Internationale tournooi en het kampioenschap van Oostenrijk. Reeds thans blijkt in de internationale bridge kringen van levendige belangstelling voor dezen grooten landen-wedstrijd. De bedoeling der gegadigden, die dit Inter nationale Bridgetournooi op touw zetten is, dat bij dezen wedstrijd definitief beslist worde, of het systeem van den Amerikaanschen bridge- paus Culbertson de Weensche methode de baas is. Uitnoodigingen aan 1500 der voornaamste bridgespelers en clubs in de geheele wereld zijn reeds uitgezonden en ook Meester Culbertson wordt verwacht, die in de gelegenheid zal zijn, om zijn roep door een tournooi met het door den Weenschen meester Dr. Georg Tafier aan gevoerde meesterteam te bekrachtigen. Bij den rangstrijd tusschen de Weensche en de Amerikaansche school gaat het om de vraag, of phantasie en de gave zich te accoinodeeren, de beide eigenschappen, die de hoofdkracht van het Weensche team vormen, de baas kunnen worden over de logische Organisatie, de methode der mechaniseering en rationaliseering der bridge-opbieding, zooals door Culbertson wordt onderwezen. Terwijl de Weensche methode den verschil lenden partners speelruimte laat voor phantasie en eigen initiatief en om zoo te zeggen indivi dualistisch is, gaat het systeem van Culbertson uit op regelrecht aanleeren van een bepaalde theorie. Men zou kunnen zeggen, dat de Weeners het bridgespel als kunst beoefenen, terwijl het voor de Amerikanen een wetenschap beteekent. Des te interessanter zal het zijn, wie daarbij ten slotte gelijk krijgt. Naast Culbertson zullen ook andere inter nationale bridgegrootheden het Weensche tour nooi bezoeken, voor alle dingen Emanuel Lasker, de exwereldkampioen in schaak, die van de 64 velden afscheid genomen .heeft, om zich geheel aan bridge te wijden en die vooral in Londen als bridgetheoreticien en practicien groote triomfen viert. Zeker is in elk geval, dat het festivalweektournooi een tijdlang Weenen tot het middelpunt der belangstelling van honderd duizenden bridgespelers der geheele wereld zal maken. 7e Les. Spring niet van een rijdende tram! Op het linker plaatje is de tram in beweging en met een flink vaartje ook. Zie maar eens hoe die onvoorzichtige jongen wordt mee- j gesleurd en de conducteur, met een passagier op het achterbalcon hem nog probeeren te helpen. Hij is van de tram gesprongen, terwijl die nog in volle vaart was en dat is altijd uiterst gevaarlijk. Haastige spoed is zelden goed. Dat had die jongen moeten bedenken en hij had met afstappen moeten wachten, tot de I tram aan een halte stilstond. Dat is de groote fout, die hij gemaakt heeft. Met de linkerhand houdt hij de handgreep vast en dat is goed, maar hij had een beetje meer geduld moeten hebben, want als hij loslaat en op straat valt, een eindje voorbij zijn schooltasch, die hij al kwijt is, dan loopt hij ook nog groot gevaar, ddor een langsrijdende auto te worden gegrepen. Wacht dus met uitstappen tot de tram aan een halte stil staat en stap dan uit zooals de kinderen op het plaatje rechts dat doen, op den vluchtheuvel en met de linkerhand aan de i greep. Dat is veiliger dan met de rechterhand, want wie zich met de linkerhand aan de greep vasthoudt, zal niet zoo licht achterover vallen, wanneer de tram nog niet geheel stil zou staan, of nog een onverwachte beweging vooruit zou maken, want hij beweegt zich dan met de tram mee. Voor het instappen in een tram altijd wachten bij de halte en als er geen vluchtheuvel bij die halte is, wacht dan niet op den rijweg, maar op het trottoir. Dat is het veiligst. Spring ook nooit op een rijdende tram, dat is even gevaarlijk als het afspringen.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 5