NIEUWE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. No. 22. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 JUNI 1932. TWEEDE BLAD. LOSSE BLAADJES. I)E\ lGIFGAS-GUMMISTOK Vervolg Plaatselijk Nieuws. VREEMDELINGEN-VERKEER Door G. Th. Rotman. GEMENGD NIEUWS Verkeerslessen van den A.N.W.B. I - (Bij het wapen der Koninklijke Marechaussee is een traangas gummistok ingevoerd.) Ziedaar vrienden 't nieuw idee: Meerland krijgt benaap'ningsaanwas! Men voorziet de Marfchaussée Van een gummistok met traangas! „Is daar zoo'n behoefte aan?" Dacht ik toen ik 't had gelezen Zou 'n gewone gummistok Dan niet meer voldoende wezen?" 'k Weet 't bij ondervinding niet En ik wensch het niet t' ontdekken Maar mij dunkt, een flinke aai Kan toch traan genoeg verwekken! Waarom dan nog gas gebruikt Om ons extra te doen tranen? Wordt soms de bewapening Gansch geleid in nieuwe banen? Moet juist gifgas 't middel zijn Om een relletje te dooven, Door de menschen blijvend van Hun gezondheid te berooven? Vond men noodig ons dit gas En zijn werking te doen kennen? Moeten wij (schoon toekomstbeeld! Aan een gifgasoorlog wennen? Vreest men, straks d'opstandigheid Niet te kunnen onderdrukken? Zou dit wel door middel van Traangasgummistokken lukken? 'k Vrees, hier wordt een weg begaan, Die tot veel verzet zal leiden. 't Lijkt verstandiger gedaan Nood'loos prikk'len te vermijden. Reeds teveel in dezen tijd Gaat de „lach" in „traan" verkeeren, En met gas hoeft d'overheid Dit aan 't volk niet meer te leeren! HET HEEMSTEEDSCHE KLEEDINGFONDS. Het kleedingfonds doet nogmaals een beroep op onze goede Heemstedenaren, al hebben zij zich niet onbetuigd gelaten! Er is zooveel te helpen, er is zooveel te doen! Al worden onze werkloozen gesteund en al worden zij zoo nu lii dan aan 't werk gezet, dan kunnen hiervan lechts de allernoodigste levensbehoeften van bekostigd worden. Voor kleeren en schoeisel, bedden en linnengoed blijft niets over. En hier aan is 't grootst gebrek. Beste huismoeders, de schoonmaak is nog niet zoo lang geleden achter den rug, zoodat de inventaris van kamers en kasten nog versch in uw geheugen ligt. Ge hebt al veel opgeruimd, maar er blijven nog \eel dingen over die ge, strikt genomen, niet meer noodig hebt. Als zuinige huismoeders denkt ge: ,,'t komt nog wel eens te pas!" Ja juist en nu kunt ge er een nuttige bestemming ian geven, door ons kleedingfonds er mede te helpen! Onder- en bovenkteeren, schoenen, ooral kinderschoentjes, zullen zoo hartelijk welkom zijn en de brutale mensch heeft de halve wereld! een twee- en éénpersoons matras! De ligging laat in onze arbeiders gezinnen soms nog zooveel te wenschen ovei. Vol verwachting zien wij uwe goede gaven tegemoet. Een telefoontje aan Mevrouw Stibbe, Heem- sfeedsche Dreef 7, telephoon 28432, een briefje ;an Mevrouw Chabot, Achterweg, en gaarne willen we het bij U laten halen. Bij voorbaat hartelijk dank. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: A. Geutskens, Lom bokstraat 15, een koperen gewicht; J. Korten- hoeve, Postlaan 11, een gummi cape; B. Krabbendam, Lombokstraat 16, een kleine parapluie; D. Lam, Jacob v. Ruysdaellaan 7a, een vulpen; v. Gelder, Anthoniestraat 53, Haarlem, een kinderhoedje; v. Egmond, Leid- schevaartweg 55, voetbalschoenen; Ni'ebrink, Heerenweg 58, een rijwielbelastingmerk'; W. d! Blokker, Camplaan 34, een portemonnaie met inhoudüpten, Bleekersvaartweg 37, een bril; J. de Groot, Voorweg 11, een rijwielbelasting merk: Politiepost, Aerdenhout, een dames mantel; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een Alpinemuts en een padvindersriem. HEEMSTEDE—BENNEBROEK. Prijsvraag. In het voorlaatste nummer van dit blad is reeds met enkele woorden gewag gemaakt van een prijsvraag, welke door het Bestuur van Vreemdelingenverkeer zou worden uitge schreven. Bij het uitwerken van de verschillende plan- nen v001 maken van een intensieve propa ganda voor Heemstede als woonplaats bleek de behoefte te bestaan aan een kernachtige spreuk, een zoogenaamd slagwoord of slagzin, waarin door enkele goed gekozen woorden dé gunstige eigenschappen van Heemstede als woonplaats in het licht zou worden gesteld In de reclametechniek spelen deze slag woorden een groote rol. Men denke slechts aan het beroemde woord „C. A. is tóch voor- deeliger'Dit op zichzelf vrij onbenullig gezegde heeft door den eigenaardigen klemtoon op het woordje „toch" een zeer bijzondere zeggings kracht gekregen en is daardoor geworden tot een reclamemiddel van ontzaggelijke beteekenis. Vele andere voorbeelden van goed geslaagde slagwooiden zouden hier kunnen worden aan- gehaald, ofschoon er maar weinige zijn, die het bovenstaand voorbeeld in kracht en in popula riteit kunnen evenaren. Het zijn telkens weer andere middelen, waar mede het eigenaardige effect wordt verkregen en de mogelijkheden op dit gebied zijn schier onuitputtelijk. Om op dit gebied werkelijk iets goeds te bereiken moet men beschikken over een zeei bijzonder talent. Ook kan men nooit te voien met zekerheid weten of een slagzin er I bij het publiek in zal ghan. Het is er precies zoo mee als met de moppen van een revue- I komiek. Buziau heeft eens gezegd, dat hij te voren nooit zeker was van het effect van zijn aardigheden. Dingen, die hij zelf erg grappig I vond, bleken door het publiek maar matig ge- apprecieerd te worden, terwijl andere flauwi- I teiten geheel onverwacht een onbedaarlijke hilariteit ten gevolge hadden, i Of een slagwoord al dan niet succes zal 1 hebben is dan ook in hooge mate een kwestie van meer of minder geluk. Nooit kan te voren succes worden voorspeld of gegarandeerd. Toch heeft het Bestuur van Vreemdelingen verkeer gemeend in dit opzicht haar geluk eens te moeten beproeven. Een goed slagwoord zou voor de propaganda van onschatbare waarde zijn. Het zou natuurlijk onafscheidelijk ver bonden worden aan eiken vorm van reclame, die voor Heemstede als woonplaats gemaakt wórdt, hetzij in den vorm van een lichtreclame langs den spoorweg, hetzij als annonce in dagbladen of periodieken. Reeds is een bescheiden begin gemaakt met een advertentie in de Haagsche Post van den volgenden inhoud: I I HEEMSTEDE—AMSTERDAM 17 MINUTEN FORENZEN! AAN U DE CONCLUSIE! Inlichtingen V.V.V. Heemstede. I Ofschoon deze advertentietekst ongetwijfeld eenige verdiensten heeft en verre de voorkeur verdient boven het traditioneele en afgezaagde „Vestigt U te Heemstede", is deze toch voor ons doel minder geschikt, daar het aantal letters voor een lichtreclame te groot is. Ten einde nu in het bezit te komen van een doeltreffende slagzin heeft het bestuur van V.V.V. gemeend een beroep te moeten doen op de inwoners van Heemstede en noodigt hen daarom uit tot deelname aan de volgende prijs vraag. Het Bestuur van Vreemdelingenverkeer looft uit: Terwijl hij zich bukte om den bril op te rapen, dien Robby hem spelenderwijs van den neus had geslagen, dacht Karei Roseling er aan hoe hij zich reeds sinds weken op dit bezoek aan zijn broer had verheugd. Zes jaar lang was hij bijna onophoudelijk op reis geweest en wanneer je dan gedwongen bent, voortdurend onder vreem den te verkeeren, dan denk je er weieens met een tikje weemoed aan, dat er ergens in Holland een eigen broer van je woont, die getrouwd is en zich een gezin heeft geschapen. Op een meter afstands vochten twee kleine meisjes zijn bloedeigen nicht jes een aardig intiem zusterlijk twistje uit, waar bij ze elkander in neus en armen knepen en een oorverscheurend Indianengehuil uitkrijschten. Van uit de keuken klonk de vinnige, bitse stem van Annie, zijn schoonzuster, die haar echtgenoot opriep: Zeg, Piet, zou je mij niet eens komen helpen? Ben je van plan den hee- len avond in je luien stoel te blij- Op n meter afstand vochten ven zjtten-p twee kleine meisjes. pjet mompelde iets tusschen zijn tanden en bepaalde er zich toe een bestraffend woordje te richten tot zijn oud sten zoon, die zijn vingers in den jampot had gestoken. In de deur-opening verscheen het zure, onte vreden gezicht van Annie Roseling. Hoe is 't nu, Piet?, snibde ze. Je hebt me toch beloofd dat je den boel in de keuken zoudt opruimen? Ik ben doodmoe van het braden en bakken. En dan tot haar zwager: Karei, als je thee wilt hebben, moet je ze zelf maar zetten. Je weet waar de waterketedl en de theebus staan. Ik moet de meisjes naar bed brengen. Karei Roseling slaakte opnieuw een zucht en dacht er met welgevallen aan, dat hij binnen acht dagen weer tusschen de wielen zou zitten, op weg naar Polen. A propos, Karei, leidde Piet opeens zijn gedachten af, je kunt me een zeldzamen reu- zendienst bewijzen. Er komt strks iemand, die me al herhaaldelijk gevraagd heeft, boekhouder te worden in zijn ijzerhandel. Omdat hij zoo bleef aandringen heb ik al zoo half en half toe gestemd. Maar achteraf bezien, doe ik 't toch maar liever niet. De betrekking, die ik nu heb, mag dan wel niet zoo „vast" zijn, maar ze levert me nogal aardig wat extra's op. Kom jij me dus vanavond eens flink te hulp. Karei Roseling knikte toestemmend. Met alle genoegen, zei hij onverschillig, terwijl hij zijn beenen trachtte los te maken uit den greep der mollige kinderknuistjes. Toen 's avonds de ijzerhandelaar verscheen stak Karei van wal: Mijn broer heeft me verteld, zei hij, van het aanbod, dat u hem gedaan hebt.... Onge twijfeld een heel mooi aanbod!.... Maar.... de kwestie is, dat ik mijn broer heb afgeraden, er op in te gaan. Ik heb n.l. iets veel beters voor hem! De maatschappij, waarvoor ik reis, gaat een filiaal oprichten in Holland, en nu bestaat het plan, mijn broer tot directeur te benoemen. De ijzerhandelaar informeerde belangstellend naar de vooruitzichten, welke de nieuwe betrek king bood, stelde daartegenover de levenspositie, welke Karei Roseling zich in zijn ijzerhandel zou kunnen verwerven. Doch tegen de argumenten, die Karei op wierp, liepen alle betoogen te pletter, en ten slotte moest de ijzerhandelaar onverrichterzake heengaan. Piet schudde zijn broer warm de hand. Je hebt me een reuzendienst bewezen, ouwe jongen, dankte hij. Ik kan het extra-geld, dat mijn tegenwoordige betrekking oplevert, heusch heel slecht missen. Nadat hij met den taxi-chauffeur had afge rekend, stak Karei vroolijk fluitend den sleutel in het slot van zijn huisdeur. Zooals altijd, wan neer hij van eep verre reis thuis kwam, vond hij 't een heerlijk denkbeeld, weder zijn eigen kamers te betreden. En des te meer waardeerde hij het eenvoudige vrijgezellenhome sinds ('twas nu twee jaar geleden) zijn gezinsidealen na het bezoek aan. zijn broer Piet een gevoeligen knak hadden gekregen. In de vestibule struikelde hij over een grooten koffer, welke daar vrij onhandig was neer gezet. Verbaasd vroeg hij zich af, wat die koffer beduidde, toen reeds zijn oude hospita hem tege moet kwam. Haar gelaat stond vrij koel en strak. Ze gunde zich nauwelijks den tijd hem behoorlijk te ver welkomen. Er is bezoek voor li op uw kamers, lichtte ze hem tamelijk onvriendelijk in. ze hem tamelijk onvriendelijk in. Een dame uw schoonzuster geloof ik met drie kinde ren. Ze zijn nu al vijf dagen hier, maar ik hoop, dat uw heel gauw naar een andere woning voor hen zult omzien. Karei Roseling stond als met stomheid ge slagen. Zijn schoonzuster met drie kinderen op zijn kamers? Al sinds vijf dagen. Wat moest dat beteekenen? Toen hij de deur van de zitkamer opende, trad Annie hem op den drempel tegemoet. Haar gelaat stond nog zuurder en ontevredener dan ooit. Karei schrok. - Waar is Piet vroeg hij Hij zwerft iet heele land rond om een baantje te vinden Want de fabriek, waarvoor hij werkte, is failliet gegaanNu staan we op straat. Karei moest zich aan de deurpost vasthouden, om niet te vallen. Piet zijn baantje kwijt?, steunde liij. Het is niet te ge- looven Met haar scher pe, stekende Karei moest zich aan de oogen keek zijn deurpost vasthouden.' schoonzuster hem doordringend aan. Piet is zijn baantje kwijt, en wij zijn zonder middelen van bestaan. Dat is grootendeels jouw 1 schuld. Want als jij op dien bewusten avond niet zoo heftig tegen den ijzerhandelaar was te keer i gegaan, dan zou Piet de betrekking in den ijzer handel toch wel hebben aangenomen, j Het angstzweet stond op Karei Roseling's ge- laat. Vanuit de aangrenzende kamer klonk het j geluid van brekend glaswerk, -gevolgd door een i luiden triomfkreet. Natuurlijk dacht hij er niet aan, zijn zure I schoonzuster met haar drie bengels bij zich te houden. Maar hoe geraakte hij van hen ontsla gen? Annie zou de heele buurt op stelten zetten! Karei Roseling verwenschte den broederdienst, dien hij aan Piet bewezen had. Door den ijzer handelaar de deur te wijzen, had hij Annie met haar drie snoeperige kindertjes bij zich binnen gehaald. Karei Roseling zuchtte nog eens. Vanuit de benedenverdieping klonk een schrille angstkreet. Robby was, in een geprepareerd tijgervel ge huld, plotseling de oude hospita op het lijf ge sprongen.... En dit was nog maar het begin der ellende! J. C. W. DUNCKER. tijd was ze meestal met haar werk klaar. Maar' hoe ik ook belde, er werd niet opengedaan. Daarom slenterde ik naar den achterkant van het huis en floot. 23. Ik floot 'ns tusschen m'n tanden en keek om me heen. Ha, jongens, daar ontdekte ik een Paar fijne drooglatten! Met veel moeite wist ik die overeind te krijgen, zette ze schuin tegen den gevel en nu kon Bibbersnoet zich zoo naar beneden laten glijden. 22. Dadelijk ging er 'n venster open en Bibberneus stak haar kop naar buiten. „Ik heb huisarrest!" riep ze, .„Goudmuis is niet thuis en heeft me hier in de kamer opgesloten. Daarom kon ik ook niet opendoen!" Ja, dat was erg. en holden verder tot we een goed eind uit .de buurt waren. Toen kwamen we voor 'n reus achtig hek; daarachter was 'n tuin, een groote- menschen tuin. „Kijk!" riep Bibbersnoet, „daar staat een poppenwagen met een pop er in 1" een eersten prijs van 15. een tweeden prijs van 1U. een derden prijs van 5. voor de meest doeltreffende slagzin, waarin op korte kernachtige wijze propaganda wordt ge maakt voor Heemstede als woonplaats, onder de volgende voorwaarden: 1. De mededinging staat open voor alle inwoners van Heemstede. 2. De slagzin mag uit niet meer dan 45 letters bestaan (leesteekens inbegrepen). 3. De inzendingen moeten worden gericht aan het adres van den Secretaris Vreemdelingen verkeer, Cloosterweg 49, Heemstede. 4. De inzendingen moeten uiterlijk 15 Juni in het bezit zijn van den Secretaris. 5. De inzendingen moeten worden verzonden in gesloten enveloppe, waarop aan de adres zijde staat vermeld „Inzending Prijsvraag V.V.V." 6. De brieven moeten bevatten den naam en het adres van den inzender. 7. De beslissing omtrent het toekennen der prijzen berust uitsluitend bij de uit het bestuur van V.V.V. gevormde commissie. 8. Alle ingekomen inzendingen worden het eigendom van V.V.V. en mogen door V.V.V. worden gepubliceerd, onder bijvoeging van de initialen van den inzender. 9. De uitslag van de prijsvraag wordt bekend gemaakt in de Eerste Heemsteedsche Courant van 25 Juni e.k. 10. Het Bestuur van V.V.V. behoudt zich het recht voor geen eersten of tweeden prijs toe te kennen, wanneer het gehalte der inzendingen niet aan redelijke eischen voldoet. TOLUNIE NEDERLAND - BELGIE. Het ontwerp-verdrag, waarin aan België opnieuw een kanaal wordt toegezegd, dat van het Moerdijkkanaal niet noemenswaardig ver schilt, is, althans tot na de verkiezingen van 1933, van de baan. Inderdaad is het heel wat verstandiger, in tijden van zware crisis als wij thans beleven, te streven naar economische toenadering tusschen België en Nederland, dan vraagstukken op den voorgrond te dringen, die beide naburige en bevriende volken scheiden. Als een zoodanige economische toenadering, waardoor wellicht het beruchte verdrag defini tief op den achtergrond zou kunnen geraken, zou kunnen worden beschouwd een tolunie tusschen beide landen. Zeer belangwekkend is, wat de nestor van onze nationale industrie, Dr. F. G. Waller, hierover schrijft: „Ik wil vooropstellen, dat het mij voorkomt, dat, vanuit een algemeen gezichtspunt bezien, een tolunie op den duur voor beide landen niet anders dan voordeelig kan zijn. Bij een be volking van 16 millioen inwoners' worden o.a. allerlei industrieën mogelijk, die niet kunnen worden gedreven m twee landen met elk 8 mil lioen inwoners, die door tolgrenzen zijn ge scheiden. Om een enkel voorbeeld te noemen, kan ik mij b.v. denken, dat in de kleeding- industrie, in den ruimsten zin genomen, door het publiek een zoo groot aantal verschillende variëteiten wordt gevraagd, dat het onmogelijk is, deze alle in een land van 8 millioen inwoners te vervaardigen, omdat de productie van elk j ifiezer variëteiten alleen loonend is, wanneer een j zeker minimum wordt overschreden. Het behoeft I wel geen betoog, dat de mogelijkheid om i geheel, of althans in veel hooger mate, in de i vervaardiging dezer variëteiten te voorzien, veel grooter wordt indien het afzetgebied 16 millioen inwoners omvat. Waar de groote landen zich meer én meer gaan afsluiten, is nauwe aaneensluiting der kleine landen m.i. een onafwijsbare noodzake lijkheid. Ik ben mij volkomen bewust, dat, voordat een algeheele tolunie met België tot stand zal zijn gebracht, vele zeer belangrijke bezwaren zullen j moeten worden overwonnen. De allergrootste moeilijkheid zal wel zijn, het vaststellen van een gemeenschappelijk tarief van invoerrechten, niet alleen thans, maar ook in de toekomst. Een tolunie toch is niet denkbaar zonder een gelijk i tarief van invoerrechten, en dus zal niet alleen bij het totstandkomen eener tolunie, maar ook gedurende den geheelen duur daarvan, omtrent dit punt tusschen beide landen eenstemmigheid moeten heerschen. Het is bekend, dat thans de Belgische invoerrechten over het algemeen belangrijk hooger zijn dan de Nederlandsche. Zonder twijfel zullen bestaande industrieën niet alleen in Nederland, maar ook in België, van een tolunie tijdelijk of zelfs blijvend nadeel kunnen ondervinden, en er zijn mij gevallen bekend, zoowel in België als in Nederland, waar men aan de status quo zeker de voorkeur zou geven, maar groote hervormingen worden nooit tot stand gebracht zonder dat men over derge lijke bezwaren heen stapt." BRENG UW VACANTIE DOOR EN EIGEN LAND! WAT SCHEVENINGEN BRENGEN ZAL. Scheveningen maakt weer toilet. Alles is opnieuw in gereedheid gebracht om de velen uit binnen- en buitenland te ontvangen. Laten wij hopen; vooral ook zeer velen uit het binnen land. En er schijnt inderdaad een neiging te zijn de crisis werkt er natuurlijk toe mee om de vacantie eens geheel in eigen land door te brengen. Althans men wil weten, wat er in ons land „te doen" is. En dan spreekt het vanzelf, dat de oogen zich in de eerste plaats richten op onze wereldbadplaats Scheveningen. Ook voor het seizoen 1932 zijn weer een reeks verbeteringen en veranderingen aange bracht uitsluitend ten gerieve van de gasten en bezoekers. Het voornaamste is echter, dat zeer velen van de heerlijke zee kunnen genieten en de genoegens van een verblijf aan het strand kunnen smaken dank zij de Exploitatie-Maat schappij, die heeft gezorgd, dat de hotels zich hebben aangepast aan de behoeften van den tegenwoordigen tijd. De hotel- en pension tarieven zijn weder belangrijk verlaagd. Verder is er een weekeind-tarief, ingesteld voor een verblijf, dat 's Zaterdags met het diner begint en 's Maandags na het ontbijt eindigt. (Het weekeind behoeft niet op Zaterdag te beginnen, het mag op eiken willekeurigen dag in de week aanvangen.) Deze tarieven varieeren voor de diverse hotels van ƒ12.tot ƒ20.in de beide hoogseizoenmaanden van 14.tot 24.de pensiontarieven zijn in Juli en Augustus van ƒ7.tot ƒ12.in de andere maanden worden nog reducties verleend. Boven dien zijn de prijslijsten in de café's en op de terrassen herzien. Er is weder uitstekend gezorgd voor de attracties, welke een groote badplaats nu eenmaal noodig heeft. Dit zijn wel in de eerste plaats de Kurhaus-concerten, welker opening medio-Juni den eigenlijken inzet van het avond leven der badplaats beteekent. De figuur van Carl Schuricht als zomerleider van het Residen tie-orkest is reeds zóó populair geworden, dat men zich deze concerten zonder hem eigenlijk nauwelijks meer kan indenken. Naast hem zal als tweede dirigent weder Ignaz Neumark fungeeren. Wordt de ernstige muze voorts gediend door tal van solisten, de luchtige muze wordt even min verwaarloosd. Zelfs het a double usage ingerichte groote concertorgel dat een belangrijke Kurzaal-aanwinst is gebleken, heeft naast de gewichtige diensten in klassiek en modern werk bewezen ook jazz en foxtrott te doen weerklinken, wanneer de virtuoos Pierre Palla het bespeelde. Van diens medewerking- heeft men zich reeds verzekerd. De spreekfilm z'al op Zaterdagavond haar intrede doen. De Donderdagavonden blijven gereserveerd voor uitvoeringen van uiteen loopend karakter. Gecontracteerd is reeds met de Comedian Harmonists, die het vorige seizoen zoo'n groot succes hadden, met de Italiaansche Opera inzake solisten-concerten, met het Palestrinakoor en met een Hindoesch dans gezelschap. Als bijzonderheid kan worden ver meld de komst van de Russische Opera te Parijs voor een tweetal uitvoeringen van bekende Russisclie werken. Wat de overige attracties betreft; Henri van Zeldenrust speelt des middags weer in de open lucht, terwijl in den foyer van het Kurhaus de dancing is. Het Palais de Danse ondergaat ver schillende vernieuwingen. Het Kurhaus Cabaret staat weer onder leiding van Louis Davids. In het Paviljoen op de Pier dansen en variété. Gedurende Juli en Augustus wordt op Donder- dagavond vuurwerk afgestoken. Aan midget golf is opnieuw een plaats ingeruimd, en natuurlijk aan bridge, waaraan de liefhebbers in allerlei soorten drives hun hart kunnen ophalen. Inderdaad, Scheveningen is gereed om ook dit jaar de talrijke bezoekers waardig te ont vangen. Spoedig zal het badseizoen in vollen gang zijn. Er valt nu nog alleen maar te hopen, dat Hare Majesteit de zon geen al te groote wispelturigheid zal vertoonen! MEXICO CITY BEPERKT AANTAL BENZINEPOMPEN. Ten einde zoo weinig mogelijk afbreuk te doen aan de koloniale en historische architec tuur van Mexico City, hebben de autoriteiten dezer stad een verordening uitgevaardigd, waarbij in verschillende wijken de bouw van benzinepompen en tankinstallaties wordt ver boden! I ,1,1 8e Les. Klim niet op een auto, wagen, of tram! Op allebei de teekeningen van dit plaatje begaan de jongens een groote onvoorzichtig heid. (Hier kon niet afgebeeld worden hoe het goed en hoe het verkeerd is, want het meerijden achter op een anto of op een kar is altijd ver keerd.) Op het plaatje links wordt een jongen (het zal Piet wel weer wezen) door een motorfiets overreden en het is zijn eigen schuld, want hij beging de onvoorzichtigheid om.achter op de snel rijdende vrachtauto te willen klimmen en is daarbij op zijn neus gevallen, vlak vóór den motorrijder, die onmogelijk zóó snel kan stop pen, dat hij een ongeluk voorkomen kan. Op het rechter plaatje zijn twee jongens achter op een langzaam rijdende kar geklom men en dat is ook gevaarlijk. Zie maar wat er gebeurt. De voerman moet ineens zijn paard inhouden voor een auto, die uit een zijstraat komt, en door dat plotselinge inhouden raakt die eene jongen achter op de kar leelijk in de klem. Zijn handen steekt hij van schrik en pijn in de hoogte en zijn beenen zie je niet, want die zitten bekneld tusschen de kar en de auto die er achter tegenop rijdt. De chauffeur kon die botsing niet voorkomen, want die wist niet, dat de voerman zoo plotseling zou moeten stoppen (omdat er van rechts een auto kwam) en verplicht was zijn paard in te houden, want het verkeer van rechts gaat voor. In de tiende les wordt dat nader behandeld. A N.WB. toeristenbond voor Nederland

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 5