INM AAK-VRUCHTEN WIJN „'T RAEDTHUYS" ONZE KLEINE ADVERTENTIES „DE PIJLTJES" WORDEN POPULAIR! PIEPKUIKENS DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT PREDIKBEURTEN SPORT NIEUWE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Door G. Th. Rotman. BRIEFKES UIT RACING-LAND HUIS VAN VERTROUWEN VAN HUIS JANSEN Stoom- ververij Chem. Wasscherij .Heemstede' Bleekers- vaartweg 29 Openbare Vergadering N V. DRUKKERIJ VOORHEEN DE ERVENLOOSIES Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. A. Dondorp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. D. Kuilman, Herv. Pred. te Leiden. Kapel Nieuw Vredenhof, Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Korff. Collecte voor de Hernhutter Zending in Suriname in verband met het 200-jarig bestaan der vereeniging. FEESTELIJKE OPENING VAN HET R.C.H.-TERREIN. De Pers en Propaganda-Commissie van R.C.H. deelt ons mede, dat voor de feestelijke opening van het nieuwe R.C.H.-terrein te Heemstede, het volgende wedstrijdprogramma is samengesteld: 21 Aug.: R.C.H.Ajax. (De daaraan ver bonden feestelijkheden worden nog nader bekend gemaakt.) 28 Aug.: R.C.H.Middlesex Wanderers F.C. (Een Engelsch Amateurselftal, waarin volgens ontvangen mededeelingen zeven amateurs-inter nationaals medespelen.) 3 en 4 Sept.: Onderhandelingen worden ge voerd over een tweedaagsch tournooi. 11 Sept.: R.C.H. tegen de Zuidelijke kam pioen P.S.V. VOETBAL. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". De Seriewedstrijden. Heemstede I wint den len prijs in de 2e afdeeling. De serie wedstrijden hebben een vlot verloop gehad en reeds Zondag is de eerste beslissing gevallen en heel toevallig in die afdeeling, waar Heemstede 1 zelf in uitkwam. In de finale kwam zij uit tegen Spaarnestad II. Om 12 uur laat Scheidsrechter Hurkmans aan vangen. Heemstede komt met 3 invallers als volgt uit: N. Beek, J. v. Tongeren, M. Schabbink, G. Leuven, B. v. Esveld, A. Driesen, C. Duffelen, J. Spek, C. v. d. Horst, R. v. Esveld, P. Spek. Dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich een vlugge \vedstrijd met Heemstede iets in de meerderheid, doch door de vrij zwakke midden linie, die de voorhoede niet voldoende steunt, kan de verdediging der tegenpartij, met als uit blinker de keeper, score voorloopig voorkomen, tot P. Spek een snelle uitval doet, snel naar binnen zwenkt en de score voor Heemstede opent, 10. Met dezen stand breekt rust aan. In de 2e helft ziet de Heemstedevoorhoede er in den aanvang hopeloos uit, tot zij eindelijk er beter inkomt. Beide partijen wisten nog een doelpunt te maken. Als tijd gefloten wordt heeft Heemstede den fraaien beker met 21 veroverd. Een mooie prestatie, die'zeker een vooruitzicht is voor de komende competitie. De andere uitslagen waren: Eere-afd. Demi-finale: Damiaten ISpaarne stad I 35. 3e afdeeling, Demi-finale: Beverwijk 111 E.D.O. VI 1—6. 4e afd.. Demi-finale: Heemstede III-Bever wijk IV 41. Programma voor a.s. Zondag: Eere-afdeeling, verliezersronde: E.H.S. I Damiaten I. Ie afd., verliezersronde: Schoten I1I-V.S.V. III. 3e afd., om 4en en 5en prijs: Spaarndam II D.C.O. II. 4e afd., verliezersronde: Schoten IVBever wijk IV. F. VISSCHEN. Vischclub „De Dageraad". Zondagmorgen hield bovengenoemde club een kaswedstrijd op witvisch in de Ringvaart onder Lisse. De vangst was bevredigend. De prijzen, die bestonden uit fraaie kunst voorwerpen, werden als volgt gewonnen: 1. C. v. Norden; 2. Jan Schoo; 3. Jac. Schoo; 4. J. v. d. Pols; 5. J. Neeskes; 6. T. Mens; 7. H. Leuven; 8. L. Weber; 9. M. v. d. Ham; 10. B. Brinkman; 11. W. Schelings Jr.; 12. W. Schelings Sr. Extra prijzen voor de eerste en laatste visch werden gewonnen door Jac. Schoo en J. v. d. Pols. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Zondag heeft de laatste vlucht met uit sluitend oude duiven plaats gehad, n.l. die van Angouleme, een afstand van 821 K.M. Reeds Zaterdagmorgen gelost, arriveerde no. 1 Zondagmorgen om 9 uur 45 min. 27 sec.; no. 2 des middags 1 uur 0 min. 2 sec. en no. 3 om 3 uur 34 min. 58 sec. 1 L. Kramer; 2 en 3 N. Leuven. Zondag eerste vlucht met jonge duiven broed 1932 van Roosendaal, 95 K.M. Deze dieren hebben reeds gevlogen van N.-Vennep, Alfen, Gouda en Dordrecht, doch niet in concours. Inkorven Zaterdagmiddag half 4, vervolgens iedere Vrijdag des avond half 7. Inkorflokaal Molenwerfslaan tegenover de Javalaan. Belang stellenden zijn welkom. ZWEMMEN. H.P.C.-Nieuws. H.P.C.Nederlandsch Zevental a.s. Woensdag 3 Aug., om 8 uur. Nu de polocompetitie vroeg is afgeloopen, heeft H.P.C.'s polocommissie besloten eenige friendly games te organiseeren. Tot een dezer behoort de wedstrijd tegen het Nederlandsch Zevental. Daar dit team hoofd zakelijk uit jeugdige spelers bestaat behoeft het geen nader betoog, dat het een spannende en zeer snelle partij zal worden. En vooral voor polospelers en polo-enthousiasten een wedstrijd om van te leeren en van te genieten. Ook diegene die met deze tak van sport eens nadere kennis willen maken, raden wij ten zeerste aan vooral dezen wedstrijd eens te gaan kijken. Het Nederlandsch Zevental heeft op Zondag 24 Juli in Tilburg bij de internationale zwem en polo-wedstrijden tusschen Nederlandsche en Fransche ploegen, nog een mooie overwinning behaalt door het Fransche» team met 32 te kloppen. H.P.C. komt als volgt uit: J. Schutter, W. Moolenaar, A. Braam, H. Leijenaar, H. Eldering, J. Kooyman, J. Uitendaal. Ned. Zevental: Mousset, (D.J.K.) v. Oostrom Soede, Ingenluyff, Kohier, (IJ) (H.Z. en P.C.) (IJ) v. d. Bosch, Maatselaar, v. Ommeren. (IJ) (U.Z.C.) (A.Z. en P.C.) H.P.C. I. J.l. Dinsdag speelde H.P.C. 1, dames, uit tegen Zian. Over het algemeen bleken de Zian-dames iets sneller dan die van H.P.C. Zian nam dan ook spoedig de leiding, 10. Kort voor de rust kwam Zian's tweede doelpunt, 20. Door hun 20 overwinning promoveert Zian nu naar de dames 1ste klas der N.Z.B. H.P.C. IV—H.V.G.B. 111 3—2. Kort na het begin weet de H.P.C.-midvoor te doelpunten, na opzwemmen van één der achter spelers. Wanneer even later de H.P.C.-midden- voor binnen de twee meter genomen wordt, scoort hij uit de hieropvolgende strafworp het tweede doelpunt, 20, waarmee rust aanbreekt. Na rust komt H.V.G.B. III opzetten en weet, mede dank zij eenige misverstanden in de H.P.C.-achterhoede, den stand op 22 te brengen. Kort voor het einde scoort de H.P.C.- midachter na een vrije worp het derde doelpunt, 32, waarmee de scheidsrechter het einde fluit. H.P.C. IV is hierdoor kampioen van de H.Z.B. 53. Nou, van onderen was het koord gauw los; het was maar met 'n lus om een koperen knopje bevestigd. Overgelukkig ijlden we, onze buit achter ons aansleepend, naar de kikker vergadering terug, waar we met luid hoera geroep begroet werden. Toen werd er 'n groote strik met 'n schuifknoop in het touw gemaakt. 55. Werkelijk, de list gelukte! In enkele minuten kwam de ooievaar, aangelokt door het gekwaak van meneer Lodderoog, aanvliegen. Ploemp! Meneer Lodderoog natuurlijk weg, maar de ooievaar streek in het water neer en stond al na enkele stappen midden in .den strik. In ademlooze spanning keken wij, achter de biezen verborgen, toe. VII. Zeer geachte Heemstedenaren; Lieftallige Heemstedenaressen L'histoire se répète! moet deze of gene Fran- zoos eens hebben gezegd, en tot zijn eer hij had gelijk. De tijd leerde *t ons toch immers. Wij zagen 't nog zoo korte lings in ons verwend leventje, rond de jaren '24, wat wij de vette jaren kunnen noemen, en wij zien 't op het huidige oogenblik, dat naar in getogenheid leidt, alzoo de magere periode. En zou nu het voetballeven op deze levens regel werkelijk een uitzondering maken! Heusch niet, want ook hier is het bewijsmateriaal, dat deze theorie staaft. Toen de Racing Club in 1923 de schoonste lauweren om haar naam had gevlochten, kwam geleidelijk een tijd van teruggang. De spirit, die de gansche vereeniging in vuur en vlam had gezet, nam zienderoogen af, geestdrift, dat fijne enthousiasme, waarvan steeds een bepaalde dosis noodig is, om een strijd te winnen, bleek niet meer in die mate aanwezig. Juist hierbij vinden wij weer die groote factor, waaraan dikwijls niet voldoende waarde wordt gehecht. Zoo vaak hoort men de redeneering, dat techniek de alles overheer- schende factor is, maar helaas deelen wij die zienswijze niet. Meerdere malen zagen wij prof-elftallen aan het werk, wier techniek bijna onberispelijk kon worden genoemd, en hoe aantrekkelijk dit ook voor het oog moge zijn, die technische vol maaktheid gaat meestentijds ten koste van het boeiend karakter. Er komt een saaiheid over het spel. Geenszins is 't onze bedoeling, om maar het geringste vergelijk te maken tusschen een prof-team en de Racing-ploeg, maar toch kwam er een periode, dat de eerste klasse-represen tanten, ontdaan van hun heilig vuur, uitsluitend hun kracht zochten in bal-heerschappij. Wij zouden gerust eentonig worden, als wij voorts gingen vertellen, hoe de volgende seizoenen precies verliepen. Bepaalde helden feiten, die in dit bestek pasten, waren er niet, en beurtelings wisselden de blauw-zwarten de tweede, derde of vierde plaats met sporadisch een wat ongunstiger positie. Daarom nemen wij liever afscheid van de veldslagen, welke het eerste elftal in de ver schillende jaren leverde, en richten onze schreden naar het organisatie-leven. Een onder deel, dat den toeschouwer, die slechts des Zondags op de tribune zit, of zich langs de lijnen schaart, misschien ontgaat. Evenals een goed zakenman, niet slechts zijn oog op het heden gericht houdt, maar ook in de toekomst kijkt, is dit ook een gebiedende eisch voor een i vereenigingsbestuur. 't Zou van weinig talent getuigen, wanneer men uitsluitend het oog op het eerste elftal gericht hield, zonder de noodige aandacht te besteden aan de lagere elftallen. Immers, daarin wordt het materiaal gekweekt voor de toekomst. JEn van welke groote waarde zulke voorzorgsmaatregelen zijn, bleek aldra na 1923 en 1924. Want de jaren lieten hun invloed gelden op de spelers, hun snelheid nam niet onaanzienlijk af, hun strijdvuur evenzoo, waarmede het groote oogenblik was aangebroken, dat jeugdige plaats vervangers naar voren werden geschoven. Die periode nu in het vereenigings-leven bracht reeds menige club ten val. Legio is het aantal voorbeelden in onze omgeving van dezulken, die gingen uit het milieu, waar zij eens schitterden, als het kostbaarste edel gesteente, om nooit meer terug te keeren. Hoe spijtig dit ook moge zijn, is 't veelvuldig om 't zacht uit te drukken een berisping voor eigen organisatorische tekortkomingen, j De zorg voor reserves is daarom minstens even belangrijk, als het op peil houden van een eerste elftal. En dat men voor de geleidelijk open gekomen plaatsen een waardige bezetting vond, waaruit langzamerhand een behoorlijk team is voortgekomen, toont aan, dat in Racing- kringen de jongere en jongste spelers niet aan hun lot worden overgelaten. Want ook voor de spelers van het huidige elftal zal het oogenblik van scheiden komen, en dan moeten toch immers weer plaatsvervangers gereed zijn om R.C.H.'s naam verder te dragen. L'histoire se répète! zei toch de Franzoos; had hij gelijk? T.a.v. O. R. NEWS. EXTRA ZWARE GEREED VOOR GEBRUIK PER LITER PER FLESCH f 1.60 f 1.25 RAADHUISSTRAAT 46 TELEFOON 28264 Aanbevelend, F. H. KLUËN AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. MEESTERLOTTELAAN 12, TELEFOON 15468 Nieuwbouw, Verbouwing-en Onderhoudswerken. HEERLIJK EN GOEDKOOP WED. P. KOOMEN ZOON GIERSTRAAT 39, TEL. 10153 FABRIEK 28890 (2 lijnen) 54. Daarop kleedden de kikkers zich uit en sprongen ploemp! ploemp! in de beek. De %trik werd op 'n ondiepe plek dicht onder de oppervlakte van het water aan een zwanebloem vastgemaakt. Met het andere eind van het touw kropen de kikkers onder de bladeren van een plomp weg, gereed om te trekken. Meneer Lodderoog ging midden in de strik staan en kwaakte er lustig op los om den ooievaar aan te lokken. 56. Floep! daar trokken alle kikvorschen, zoo hard als ze konden, tegelijk aan het touw, zoo dat de strik stijf om de pooten van den ooievaar sloot. Tegelijk wonden ze gauw het eind' van het touw om een paaltje, dat in het water stond, en... vriend ooievaar was ge vangen! Ja, morgen brengen! Dat denk je maar! H.P.C. V—V.Z.V. I 2—0. Voor rust wegen beide partijen aardig tegen elkaar op. De V.Z.V.-keeper moet eenige keeren optreden, doch door het te zacht schieten van de H.P.C.-voorhoede wordt alle gevaar be zworen, rust komt met 00. Na de rust weet H.P.C. met een mooi schot de leiding te nemen, 10. Wanneer even latei- een V.Z.V.-speler zichzelf totaal vergeet moet hij voorgoed het watei verlaten. H.P.C. profiteert nu van haar numerieke meerderheid en brengt de score op 20, waarmee het einde komt. H.P.C. V is nu kampioen van de 2de klas der H.Z.B. H.P.C. VI—Haarlem IV 2—3. Haarlem is in het begin sterker en weet de score op 02 te brengen. Na rust maakt H.P.C. gelijk 22. Kort voor het einde scoort Haarlem IV haar winnende doelpunt. CORRESPONDENTIE. Wij herinneren onze correspondenten er aan, dat bij de inzending van perskopy het papier slechts aan ééne zijde beschreven mag worden. DAMMEN. Nederlagenwedstrijden bij St. Bavo. St. Bavo II—S.D.O. I 12—8. Voor de nederlagenwedstrijden, georganiseerd door de R.K. Damclub St. Bavo, ter gelegenheid van hun 15-jarig bestaan, was vorige week Vrijdag S.D.O. i uit Haarlem de gast van St. Bavo II. Het was een feilen kamp, die tenslotte met een 128 in het voordeel van St. Bavo besliste. Daar S.D.O. als een der sterkste tegen standers gerekend mag worden, is deze uitslag voor de St. Bavo-reserves alleszins schitterend te noemen. Hedenavond is Alliance 1 uit Haarlem eveneens de gast van St. Bavo II. De wedstrijd vindt plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw, aanvang 8 uur. Belangstellenden zijn welkom. van den Raad der Gemeente Heemstede op DONDERDAG 28 JULI 1932. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der Ge- gemeente Heemstede onder leiding van Wet houder Jhr. v. d. Poll. Afwezig de heer Audretsch. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Prae-advies over gunning van werken bij inschrijving en over aanneming van Heemsteedsche werklieden bij uitvoe ring van aanbestede werken. In de Raadsvergadering van 28 April 1932 werd een voorstel van de heeren Disselkoen en De Tello in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Dit. voorstel luidde als volgt: „De Raad noodigt Burgemeester en Wet houders uit bij aanbestedingen aannemers van „buiten geheel gelijk te stellen met Heemsteed- „sche aannemers en in de bestekken voor te „schrijven dat 80 der arbeidskrachten in woners der gemeente moeten zijn." Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. te dezer zake het advies ingewonnen van de Commissie (voor Openbare Werken. Met ge noemde Commissie is het College van oordeel, dat het belang van de Heemsteedsche aan nemers medebrengt dat bij aanbestedingen door de gemeente geen voorrang wordt gegeven aan inwoners van Heemstede. Immers de Heem steedsche aannemers zijn voor hun werken niet uitsluitend op deze gemeente aangewezen; hun arbeidsveld strekt zich uit over de geheele omgeving; ook voor hen is het derhalve van groot belang dat hun rechten overal gelijk zijn. Op grond hiervan zijn B. en W. gaarne bereid aan het eerste gedeelte van het in boven genoemd voorstel gedaan verzoek gevolg te geven. Over het tweede gedeelte van het voorstel hebben B. en W. eveneens het advies in gewonnen van de Commissie voor Openbare Werken. Deze Commissie is in meerderheid van oordeel dat aan handhaving van de bestaande bepajingen omtrent aanneming van Heem steedsche werklieden op grond van practische overwegingen de voorkeur moet worden ge geven, terwijl de minderheid der Commissie het in het voorstel genoemde percentage zou willen terugbrengen op 70 B. en W. zijn met de meerderheid der Com missie voor Openbare Werken van oordeel dat het noemen van een bepaald percentage in de praktijk tot vele moeilijkheden aanleiding zal geven. De tegenwoordige bepalingen, vast gesteld bij raadsbesluit van 26 November 1925 no. 96, daarentegen geven gelegenheid om met allerlei bijzondere omstandigheden rekening te houden. Mitsdien wordt aan den Raad voorgesteld, de bij genoemd raadsbesluit vastgestelde voorwaarden te handhaven, i De heer Disselkoen vindt de tegen woordige bepaling te elastisch. Hij wenscht een vast percentage in de verordening vast te leggen en betoogt dat het aannemen der werklieden j behoort te geschieden door het Bureau voor Arbeidsbemiddeling. De huidige regeling vindt j spr. niet goed; er behooren speciale crisis maatregelen getroffen te worden. Spr. vraagt welke bezwaren er bij B. en W. bestaan om de gevraagde regeling vast te stellen. De heer Rijk es vindt het juist, dat aan nemers van buiten gelijkgesteld worden met Heemsteedsche aannemers. Spr. hoopt, dat de minderheid in het College van B. en W., die het percentage van 80 Heemstedere bij de arbeidskrachten wenscht te veranderen in 70 hiervan een voorstel zal willen maken, in welk geval spr. dit graag zal steunen. De heer Jonckbloedt pleit voor twee verschillende percentages, n.l. voor de bouw vakken en de werkverschaffing. De heer v. d. Linden verklaart zich tegen protectie, maar als er gelegenheid is om te werken, behoort de gemeente in de eerste plaats aan haar eigen menschen te denken. Wij hebben WINKEL: BINNENWEG 189 nu eenmaal een geweldige werkloosheid te be strijden. Dat een aannemer graag met een vaste ploeg werkt, kan spr. wel begrijpen, maar toch is het in deze abnormale tijden niet meer dan billijk dat een zoo groot mogelijk aantal Heem stedere aan het werk gezet kunnen worden. De heer Attema pleit voor een vast percentage; de instelling daarvan zal heel wat conflicten uit de wereld helpen. De heer v. d. Heuvel wenscht eerst eens na te gaan hoe de toestand is in andere ge meenten. Als daar dergelijke maatregelen wor den getroffen heeft de voorgestelde maatregel geen nut. De heer Meeuwenoord sluit zich aan bij den heer v. d. Linden en wijst nog op de nood zakelijkheid van scherpe controle. De heer v. d. E r f informeert of de aannemers in 't algemeen zoo min mogelijk Heemstedere in dienst nemen. Als dit niet is gebleken, is de voorgestelde maatregel overbodig. Wethouder Dr. Droog antwoordt de ver schillende sprekers. Informeeren in andere ge meenten vindt spr. niet noodig, dit zou zijn sla pende honden wakker maken. Of de maatregel hard noodig is, betwijfelt spr. Het ging goed en klachten kwamen niet voor. Het voorschrijven van een vast percent heeft zijn bezwaren; dan wordt een deel van de Heemsteedsche arbeids krachten buitengesloten. In de bestekken kan natuurlijk worden opgenomen, dat het aan nemen der arbeiders moet geschieden over de arbeidsbeurs. De heer R ij k e s merkt op, dat als geen per centage wordt vastgesteld en er wordt hier een werk uitgevoerd door eeii aannemer buiten de gemeente, de kans groot is, dat deze man met zijn eigen werklieden zal gaan werken. De heer Disselkoen bestrijdt, dat tegen woordig bijna 100 der arbeiders Heemsteder is. De voorgestelde 80 beteekent een mini mum. Het voorstel moet luiden „minstens 80 De heer v. d, Linde herhaalt, dat in Je praktijk is gebleken, dat bij uitgevoerde werken bijna 100% Heemstedere aan het werk waren; daarom is de tegenwoordige regeling de beste; deze voorkomt uitsluiting van Heemsteedsche arbeidskrachten. In normale tijden mag vrijheid van arbeid verkieslijk zijn, nu moet men de zaak- even anders bekijken. De heer J o n c k b 1 o e d t wil bij het aanbe steden in werkverschaffing 100% Heemsteders te werk stellen. Bij bouwwerken is een minimum van 70 beter dan 80 De heer De Tello wijzigt zijn voorstel in dien zin, dat het luidt: „minstens 80 Een vast percentage is in het belang van de aannemers, die bij inschrijving moeten weten, met welke be perkingen zij te doen hebben. De heer v. d. Heuvel merkt nogmaals op, dat als Haarlem b.v. een dergelijke maatregel neemt, de Heemsteders wel eens gedupeerd zou den kunnen worden. Spr. zou wel eens willen weten hoeveel Heemsteders in Haarlem werken. De heer Van Unen merkt op, dat de vak mensehen het allemaal oneens zijn. Spr. heeft gehoord, dat het hier in Heemstede goed gaat en vindt dus het vaststellen van een percentage onnoodig. Als er een brug gebouwd moet wor den, komt een aannemer er niet met 70 of 80 Heemsteedsche arbeiders, want er zijn hiev niet zooveel bruggenbouwers. De heer Attema merkt op, dat bij werk. dat in een constructiewerkplaats wordt gemaakt, het onmogelijk is, een percentage vast te stellen. Het voorstel van de heeren Disselkoen en De Tello (2e deel) wordt in stemming gebracht en verworpen met 113 stemmen. Voor stemden de heeren De Tello, Disselkoen en Jonckbloedt. Het voorstel van den heer Jonckbloedt (70 bij bouwwerken en 100 bij grondwerken en werkverschaffing, t.w. 50 bij vrije keuze en HUUR EN VERHUUR, KOOP EN VERKOOP, VRAAG EN AANBOD enz. MINIMUM 4 REGELS ELKE REGEL MEER BIJ VOORUITBETALING f 0.35 O.IO INZENDING UITERLIJK 1EDEREN DONDERDAGMORGEN 10 UUR TE ONZEN KANTORE GED. OUDE GRACHT 88 HAARLEM OF BIJ ONZE AGENTSCHAPPEN: DRUKKERIJ SCHELLEKENS, RAADHUISSTRAAT 87, BOEKHANDEL J. A. HUPKENS, ZANDVOORT- SCHELAAN 165. BOEKHANDEL D. VAN MOURIK, BRONSTEEWEG 4a. ALLEN TE HEEMSTEDE. DE UITGEEFSTER: VOOR 35 CENT EEN PIJLTJE! HET ZIJN PIJLTJES DIE DOELTREFFEN!

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 2