Adverteert in De Eerste Heemsteedsche Courant PONT ZET U SCHRAP DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GARAGE PRINS Leidschevaart 254 TYPEN IN 1 MAAND f 4500. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT FILM NIEUWS. ADVERTEER IN Telefoon 17020. TIEN CT. PER K.M. F» 10 Coöp, Boerenleenbank 50 'Ie over de arbeidsbeurs) wordt ingetrokken. Het voorstel van den heer Rijkes (minstens 70 wordt verworpen met 86 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verkoop bouwterrein van „Het Oude Slot". B. en W. stellen voor, te verkoopen, aan den heer R. Jorritsma te Heemstede, zeven perceelen bouwterrein, totaai groot plm. 2261 M2., ge legen aan de Zuidzijde van den Meerweg en aan de Westzijde van de geprojecteerde Meer en Boschlaan, voor een prijs van ƒ6.per M2. De heer Disselkoen informeert, wannee#r iiet prae-advies over de erfpacht kan verwacht worden. De voorzitter antwoordt, dat dit waar schijnlijk in de volgende vergadering zal ge beuren. Het voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer De Tello tegen. Verkoop van grond nabij de Spoor baan Amsterdam-Rotterdam. In verband met de plannen tot wijziging en uitbreiding van het goederenstation Haarlem en van de aansluitende baanvakken, heeft de Naamlooze Vennootschap Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij gevestigd te Utrecht, verzocht haar in eigendom over te dragen eenige perceelen grond en water gelegen nabij de spoorbaan Amsterdam-Rotterdam, ter gezamen lijke oppervlakte van ongeveer 5746 M2. Na gehouden besprekingen heeft de Directie van voornoemde Maatschappij zich bereid ver klaard bedoelde perceelen aan te koopen voor een bedrag van 23.043.88. Aangezien het echter nog jaren kan duren, voordat met de uitvoering der werkzaamheden ■al worden aangevangen, stelde de Directie n genoemde Spoorweg Maatschappij voor, aan te koopen perceelen, onmiddellijk na verkoop wederom aan de gemeente in beheer n onderhoud te geven, waarvoor dan door de gemeente een jaarlijksch bedrag van 4 pCt. van de koopsom vergoed zal moeten worden. 'oorts heeft de Maatschappij verzocht, tijdens ue uitvoering der werkzaamheden kosteloos in gebruik te mogen nemen een strook grond ter oppervlakte van ongeveer 1100 M2., en wel naar gelang de gang der werkzaamheden dit vordert. Aangezien B. en W. zich met de overeen gekomen koopsom kunnen vereenigen en er ook geen bezwaren bestaan om de voor de uit voering der werkzaamheden benoodigde stroo- ken grond ter beschikking te stellen, wordt voorgesteld, het betreffende ontwerp-besluit goed te keuren. l)v heer Rijkes begrijpt niet, waarom de neente 4 moet betalen. De heer Diss e Ikoen vraagt eveneens nadere inlichtingen. De heer Van Unen is van meening, dat deze zaak in de financieele commissie had be- huoren te worden gebracht. Dr. Droog antwoordt, dat de grond ont eigend zal worden als de verkoop niet wordt goedgekeurd. De spoorweg Mij. heeft den grond iioodïg. Het is dus eigenlijk een leening tegen voordeelig procent. De heer Van Unen merkt op, dat de waar de van den grond kan rijzen. Deze transactie kan spreker niet als een voordeel zien. De heer R ij k e s begrijpt niet, waarom deze transactie moet worden gesloten. Waarom geen gewone verkoop? De heer Jon ck bloedt deelt mede, dat de strooken grond voor de gemeente van geen be- teekenis zijn. Omdat de Mij niet dadelijk tot de werkzaamheden overgaat, is het juist dat de gemeente een billijke rente vergoedt. De heer v. d. Heuvel merkt op, dat men bij onteigening een som geld krijgt, waarvan een rente moet worden betaald. Wethouder Dr. Droog deelt mede, dat de angeboden prijs spr. verbaasd heeft, en hij leende goed te doen deze voordeelige trans- ctie voorloopig af te sluiten. Bij onteigening zou voor deze strookjes grond een beduidend minder bedrag uitgekeerd worden. De heer D e T e 11 o vraagt of bij het Roemer Visscherplein niet een speelterrein voor de jeugd kan gemaakt worden, nu de gemeente het be heer over den grond behoudt. Wethouder Dr. D r o o g antwoordt, dat dit onderwerp nu niet aan de orde is. De voorzitter geeft nadere inlichtingen. De grond is niet meer waard, warit het is geen bouwgrond. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met de stem van den heer Disselkoen tegen. Bouw Gezondheidshuis. B. en W. stellen voor, een crediet te ver- leenen groot 50.000.voor aankoop van een terrein aan de westzijde van de Lieven de Keylaan groot plm. 1000 M2. en voor stichting en inrichting van een gezondheidshuis op dit terrein. De heer Van Unen hoopt, dat de minder heid in het College van B. en W. de wethouder >an Financiën is, waaruit dan zou blijken, dat de wethouder langzamerhand begrijpt in welke abnormale tijden we leven en dat de storm op komst is. Spr. vindt 50.000.in deze tijden te veel. Zuigelingenzorg en Kleuterzorg moeten natuurlijk beter gehuisvest worden, doch daar voor zijn een paar kamers te huren. Nu de gemeentefinanciën blijkens de toelichting van B. en W. niet vast staan vindt spr. groote voorzichtigheid geboden .In betrekkelijk korten tijd heeft de Raad gelden gevoteerd, die het heffen van een percentage van 10 op de gemeentefondsbelasting zullen eischen. Spr. wenscht in deze financieele duisternis geen verdere stappen te doen die niet beslist noodig zijn. De heer R ij k e s betoogt, dat de huisvesting' van Zuigelingenzorg en Kleuterzorg absoluut onvoldoende is en het magazijn van het Witte Kruis noemt spr. treurig en slecht, en voor Heemstede onwaardig. Spr. zal dus meewerken aan het tot stand komen van het Gezondheids- huis. Toch had spr. graag een nauwkeurige specificatie van de kosten gehad. Spr. vraagt nadere inlichtingen en ook zou spr. gaarne ver nemen hoe de wethouder van financiën tegen over het voorstel staat. De heer Disselkoen onderschrijft dat in normale tijden het gebouw wenschelijk is, maar in deze abnormale tijden is het gebouw nood zakelijk. Deze crisistijd beteekent voor de arbeidersklasse een tijd van ondervoeding; groote sterfte is in de komende jaren te wachten en de zorg voor de gezondheid kan daarom niet groot genoeg zijn. De heer v. d. Heuvel zegt, dat alles wat noodig en wenschelijk is, in abnormale tijden niet altijd uitgevoerd kan worden. Spr. merkt op, dat kapitaaluitgaven in dezen tijd niet te groot moeten zijn. De begrooting mag niet te veel „bevroren" worden. Andere uitgaven als salarieering en werkloozensteun kan men zoo noodig altijd weer verlagen, maar uitgaven als voor het Gezondheidshuis, hoe nuttig ook, blijven drukken door rente en aflossing, wat tengevolge heeft, dat op de andere uitgaven steeds meer bezuinigd moet worden. Spr. wenscht te wachten tot de schadeloosstelling van Haarlem bekend is. De heer v. d. Erf zegt, dat als niet blijkt dat de financiën in gevaar komen, het voorstel van B. en W. gesteund behoort te worden. De heer De Boer merkt op, dat alle leden noodzakelijkheid van de stichting van het gezondheidshuis wel inzien. Spr. is voor den middenweg, door den heer Van Unen aan gewezen. Mevr. Venhuizen sluit zich hierbij aan. De heer Meeuwen oord wijst er op, dat het stichten van het gezondheidshuis beteekent verruiming van werkgelegenheid. Wat door den heer v. Unen wordt aanbevolen vindt spr. niet goed. Wat men doet, moet men goed doen. De heer A 11 e m a vindt de regeling, dooi den heer Van Unen voorgesteld, verkeerde zuinigheid. De heer Jonckbloedt wijst op den goed- i koopen tijd om te bouwen. Over eenige jaren is het weer duurder. Hoe eerder dus, hoe beter. De heer De T ello vindt het gekozen ter rein te klein. Er is te weinig ruimte voor uit breiding (geneeskundige dienst, lokaal voor schoolvoeding, quarantaine-inrichting, enz.). De bedongen prijs is relatief te hoog. Er zijn w'el andere terreinen te vinden. De voorzitter maakt zijn minderheids standpunt bekend. Natuurlijk is het gewenscht, dat er een gezondheidshuis komt, hoewel dit misschien ook aan het particulier initiatief kan worden overgelaten. Maar de financiën zijn niet overzichtelijk op het oogenblik, dit is de voor naamste reden van spr.'s houding. Gezien deze toestand vindt spr. het niet verstandig op dit moment een beslissing te nemen. Een weinig uitstel is niet zoo erg. Als B. en W. binnen een paar maanden de cijfers zien van de begrooting 1933, zal-het College beter over de mogelijk heid van de stichting kunnen oordeelen. Wethouder Dr. Droog geeft toe, dat on- noodige uitgaven vermeden moeten worden. Maar deze uitgave is noodig. Er heerscht bij den gezondheidsdienst een noodtoestand, die al eenige jaren duurt. Er wordt bovendien buiten gewoon goedkoop gebouwd en de stichting is een object van werkverschaffing. Spr. maakt duidelijk, dat er werkelijk een noodtoestand heerscht bij de verschillende diensten. Ook de woning van de wijkzuster spot met alle hygiëne. Op grond van dezen noodtoestand heeft spr. met het voorstel durven komen. Wat de bezwaren van den heer De Tello be treft, het is niet de bedoeling er een soort gast huis van te maken. Voorloopig is het groot ge noeg. Er kan altijd een verdieping op gezet worden. Het terrein is gunstig gelegen in 't cen trum van de gemeente en in een rustige buurt. Met een grooter terrein worden natuurlijk de onkosten ook weer grooter. Hoe het met de financiën zal gaan kan spr. niet voorspellen, maar de hoofdzaak is, dat in een noodtoestand moet worden voorzien. Als b.v. het Raadhuis afbrandde, zou men ook een nieuw bouwen. Mevr. Venhuizen, en de heeren R ij k e s en Van Un en stellen voor, om het punt aan te houden tot de stand van de gemeentefinan ciën bekend is. De heer Van Unen licht dit voorstel nader toe. De zaak is finantieel niet voldoende voorbereid en voorstemmen vindt spr. een sprong in het duister, dien hij niet durft te doen. De heer jonckbloedt geeft een gerust stellende verklaring betreffende de ruimte in het gebouw. Aan den architect kan bovendien wor den opgedragen met eventueele uitbreiding reke ning te houden. Het terrein is uitermate geschikt. De heer Meeuwenoord vraagt of aan andere vereenigingen op gebied van gezond heidszorg ook huisvesting kan worden verleend. De voorzitter antwoordt, dat daar al op gerekend is. De heer Van Unen betoogt, dat het ge wenscht is, dat eerst bekend is: le. hoe loopt, financieel gesproken, 1932 af en 2e. hoe ziet 1933 er uit. De heer Disselkoen merkt op, dat de voorzichtigheid van de tegenstanders te prijzen zou zijn, als het hier geen noodzakelijke uitgave betrof. Nu gaat hun redeneering niet op. Wat noodig is, daar moet het geld voor gevonden worden. De voorzitter zet nogmaals zijn stand punt uiteen. Spr. is niet tegen een gezondheids huis op zichzelf, maar wenscht eerst zekerheid omtrent de financiën. Binnen eenige maanden is daaromtrent een beter overzicht te verkrijgen en zoolang kunnen de gezondheidsdiensten nog wel wachten Het is geen goede redeneering om te zeggen: Het zal wel terecht komen! Dr. Droog zegt, dat het gebouw er z.i. komen móét, ook al zouden de financiën er niet schitterend voorstaan. Bij de uitgaven voor de sport heeft men niet zoo geschermd met den treurigen iinancieelen toestand. Als de tegen standers de zaken persoonlijk eens in oogen- schouw hadden genomen, zouden zij waar schijnlijk anders redeneeren. Het voorstel Venhuizen-Unen-Rijkes wordt hierna in stemming gebracht en met 86 stem men verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 104 stemmen. Ontwerp-herziening LUI van het uitbreidingsplan. Aan den Raad wordt ter vaststelling aan geboden: herziening L1II van het plan van uit breiding voor deze gemeente, betreffende de terreinen begrensd door den Glipperweg, den Achterweg, den Meerweg, de Molenwerfslaan en de Ringvaart. Dit ontwerp, waarmede de adviseur van het uitbreidingsplan, de heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers en de vaste Commissie voor Uitbreidingsplannen in Noordholland zich kunnen vereenigen, be- vordert een betere indeeling van de terreinen van „Het Oude Slot", terwijl daarin tevens is opgenomen de aanleg van wegen ten Oosten van den Glipperweg, alsmede een onder geschikte wijziging van het verloop van den primairen weg, waartoe de Provinciale Water staat het verlangen te kennen heeft gegeven. Wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Arbeidsbemiddeling en Werkloosheids voorziening. Naar aanleiding van het d.d. 31 Maart j.l. door den Raad aangenomen voorstel, waarbij B. en W. werden uitgenoodigd voorstellen te doen, opdat de vakbeweging zal kunnen adviseeren terzake van alle vragen, de werk loosheid betreffende, wordt aan den Raad ter vaststelling aangeboden een „Verordening op de Arbeidsbemiddeling en Werkloosheids voorziening". In deze verordening is behalve hetgeen de wet voorschrijft, opgenomen een uitbreiding van de Commissie van toezicht. Tegen behandeling van meerdere zaken de werkloosheid betreffende, in een niet verantwoordelijk College bestaan bij B. en W. ernstige bedenkingen. De heer Disselkoen heeft de lezing van het voorstel met genoegen begonnen, met ver wondering voortgezet en met ontstemming beëindigd. Spr.'s conclusie is, dat het voorstel van B. en W. een ongehoord schandaal is. Het is een volkomen negatie van de uitspraak van den Raad van 31 Maart j.l. Dr. Droog heeft zelf voor het voorstel van Disselkoen-De Tello voor gestemd en nu weigert hij de opdracht van den Raad, die met algemeene stemmen is gegeven, uit te voeren. Op zeer autocratische wijze ont trekt Dr. Droog zich aan de opdracht en spr. zal dan ook op de voorgestelde verordening een amendement indienen. De heer Van Unen heeft bezwaren tegen de art. 4, 6 en 7. Dat een ongehoord schandaal is gepleegd kan spr niet inzien. De heer v. d. Erf kan niet inzien, welke bedenkingen er bij B. en W. kunnen bestaan om in de verordening vast te leggen, wat in de vergadering van 31 Maart is uitgesproken, niet gedeeltelijk, maar geheel. De heer D e T e 11 o is van meening, dat de verordening niet voldoet aan de motie, door den Raad aangenomen. Als uit art. 17 de aanvullen de leden worden geschrapt, is de verordening geheel conform de Arbeidsbemiddelingswet en kan dus door den Raad worden aangenomen. De motie blijft echter van kracht en daaraan zal dus gevolg moeten worden gegeven, wellicht door instelling van een aparte commissie. Spr. vraagt of de Wethouder eens even wil zeggen, welke de werkloosheidszaken zijn, waarover ad vies van de Commissie van Toezicht volgens B. en W. ongewenscht zou zijn. De heer v. d. L i n d e vertrouwt, dat na toe lichting van B. en W. verschillende bezwaren wel zullen vervallen. Wethouder Dr. Droog zef uiteen, welke be zwaren er kunnen bestaan om aan de commissie van Toezicht grootere bevoegdheid te verleenen. Adviezen over steun b.v. behooren daar niet thuis, en voorts tal van zaken betreffende werk verschaffing, enz. De adviezen van deze com missie kunnen bovendien nooit zooveel gewicht in de schaal leggen als die van een Com. uit den Raad, aangezien eerstgenoemde commissie geen financieele verantwoordelijkheid heeft en de zaken wel van eenzijdig standpunt zou kunnen ■P bezien. Aan B. en W. behoort ten slotte de lei ding te worden overgelaten; van de adviezen der commissie zal wel nota worden genomen, maar men moet de taak dezer commissie niet over schatten. Als de commissie dit doet, loopt zij gevaar, dat B. en W. haar advies naast zich neerleggen. De heer Disselkoen betwijfelt of het juist is', de Commissie van Toezicht en de Com missie van Advies inzake werkloozenzorg te combineeren. Spr. bestrijdt voorts de argumen ten van Wethouder Dr. Droog en houdt vast aan de door den Raad aangenomen motie, die, nu het er op aankomt om deze ten uitvoer te brengen, eenvoudig door den Wethouder naast zich neergelegd wordt. De heer v. d. Heuvel wijst er op, dat in de motie staat: „alle vragen de werkloosheid betreffende". Nu komt het er maar op aan, welke uitlegging men aan dit woord geeft. Volgens spr. staat er in de verordening te veel. Deze moet niet meer bevatten dan art. 15 van de Arbeidsbemiddelingswet eischt. B. en W. hebben aan de verordening uitbreiding gegeven, maar het is de vraag of Gedeputeerde Staten dit goed zullen keuren. De heer v. d. Linde pleit voor aanneming der verordening, dan is er tenminste iets be reikt. Blijken er fouten, dan kunnen die altijd nog later hersteld worden. De heer v. d. Erf wijst er op, dat men nu niet terug mag komen op het woord „alle" in de motie, die met algemeene stemmen is aan genomen. De heer Disselkoen amendeert art. 17 met: „3e. alle andere aangelegenheden, die de bestrijding van de werkloosheid betreffen." Wethouder Dr. Droog critiseert de houding van den heer Disselkoen buiten den Raad. Spr. concludeert, dat de heer Disselkoen eerst maat regelen voorstelt, en dan alle moeite doet om ze tegen te houden. De heer Disse koen: „Dat is ergerlijk!" De heer VanUnen ziet geen reden, waarom de heer Disselkoen Dr. Droog zoo fel moet aanvallen en de verordening in zoo heftige be woordingen moet critiseeren. De voorzitter spreekt kalmeerende woor den. Na nog eenige discussie wordt het amende ment van den heer Disselkoen in stemming ge bracht en verworpen met 85 stemmen. De heer Van Unen was tijdens de stemming afwezig. Vervolgens wordt de verordening zonder hoof delijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer De Tello wijst op de noodzake lijkheid van schilderwerk bij het gasbedrijf. Mevr. Venhuizen dringt aan op kortere vergaderingen. De heer R ij k e s wijst op de vervuiling van de trottoirs op het Jozef Israëlsplein. De heer v. d. E r f vraagt of het Noordelijke hek van Groenendaal niet geopend kan worden. Hierna gaat de Raad over in geheime ver gadering. STAN LAUREL EN OLIVER HARDY. In verband met het bezoek van- Stan Laurel en Oliver Hardy aan verschillende Europeesche steden geven wij ditmaal van déze beide klucht spelers een biografie. Wij vestigen er de aan dacht op, dat deze week in „Luxor-Theater" een film wordt vertoond, waarin zij de hoofd rollen vervullen. STAN LAUREL. Stan Laurel, de „magere helft" van het be roemde komiekenpaar, is, evenals zijn partner, in betrekkelijk korten tijd populair geworden. De man met het benepen en mistroostige ge zicht, die altijd maar weer opnieuw zijn dikken kameraad in moeilijke situaties brengt, stamt uit een familie, die in Engeland zeer nauwe relaties met theater en variété had. Zijn vader was eigenaar van een tiental theaters en zijn moeder de, in Engeland zeer bekende, actrice Madge Metcalf. Stan verscheen voor het eerst op het tooneel, toen hij elf jaar was. Hij maakte toen deel uit van een kindertroepje, dat pantomimes speelde op verschillende matinees. Drie jaar later trad hij op in een komisch variéténummer en hij viel dadelijk op als een prima „droogkomiek". Een engagement voor de operette volgde en daarna kwam Laurel terecht bij Fred Karno's Theatrical Company, waaraan ook Charlie Chaplin (toen nog Chapman geheeten) verbonden was. Laurel en Chaplin gingen met dit gezelschap naar Amerika en zij zijn er beiden gebleven. Aanvankelijk liet Laurel de film links liggen en was tot 1917 in het music-hall genre werkzaam. In dat jaar sloot hij een contract af met Vita- graph om op te treden in komische twee-acters en nadat hij er eenige gemaakt had werd Stan „uitgeleend" aan Hal Roach, die de komische films voor Metro-Goldwyn-Mayer verzorgt. Roach vond Laurel zoo'n knap acteur, dat hij hem onmiddellijk van Vitagraph overnam. Na korten tijd maakte Stan zijn eerste klucht met Oliver Hardy en sindsdien is het tweetal on vermoeid samen bezig, terwijl hun populariteit steeds grooter wordt. OLIVER HARDY. Oliver Hardy is een Amerikaan. Hij werd ge boren in Atlanta en studeerde aan de universi teit van Georgia een jaar lang rechten, voordat hij tot de ontdekking kwam, dat hij voor een juridischen loopbaan niet de minste interesse voelde. Hardy trad eenigen tijd in variété's op, waar hij in allerlei nummers met allerlei partners werkte, lil 1913 trad hij voor het eerst in een filmpje op, een komisch twee-actertje, dat ge maakt werd door een kleine maatschappij. De kennismaking met de camera beviel Oliver goed en langen tijd werkte hij „los-vast" bij ver schillende kleine maatschappijen. Vijf jaar lang vormde hij daarna een team met Larry Semon, toentertijd een bekend komiek en vervolgens werkte hij in allerlei studio's zonder bepaalde voorkeur. Hal Roach engageerde hem in dien tijd voor een serie comedies met Theda Bara en sinds dien is Oliver onder de hoede van Hal Roach gebleven. Eerst trad hij op in „gooi- en smijt- kluchten" en pas in de laatste jaren legt hij zich op een speciaal genre toe in de films, die hij samen met Stan Laurel maakt. EEN JEUGDDROOM VERWEZENLIJKT. Toen Johnny Weismuller een contract ge- teekend had om de hoofdrol te vervullen in de Metro Goldwyn Mayer film „Tarzan", werd een van zijn jeugddroomen verwezenlijkt. „Ik heb alle boeken gelezen, die Edgar Rice Burroughs over zijn Tarzanfiguur geschreven heeft," vertelde hij. „Gewoonlijk las ik de boeken wel tienmaal, in afwachting van het volgende, dat verschijnen zou en met mijn vrienden stelde ik „Tarzan" voor. Wij klommen over heggen en in boomen en stootten wilde kreten uit, zooals onze held. De katten en houden uit de buurt waren onze prooi en ieder oogenblik beleefden wij denk beeldige avonturen. „Volgens mij kwam Douglas Fairbanks het dichtst bij de opvatting, die wij ons over de Tarzanfiguur gevormd hadden en ik miste geen enkele film van hem. Ik droomde, dat ik een man zou kunnen zijn als Tarzan of een acteur zooals Douglas Fairbanks en nu, nadat ik de rol van Tarzan vervuld heb, zie ik films van Douglas nog het liefst." „Johnny Weismuller komt het best overeen met de voorstelling, die ik mij van de vertolking van de Tarzanrol gemaakt had," was zijn opinie. Weismuller heeft een krachtig groot figuur. Hij heeft een aanstekelijken glimlach, waaruit een opgewekt humeur spreekt. „Sinds ik ongeveer veertien jaar was," ver telde Johnny, „heb ik gezwommen en ik heb dertig wereldrecords op mijn naam staan. „Een van de grootste sensaties van mijn leven was, dat ik in 1924 voor de Vereenigde Staten op de Olympische spelen moest uitkomen. „Er bestaat een verkeerde opvatting over zwemmers in het algemeen en in het bijzonder over mij. De menschen denken, dat ik voor on- bepaalden tijd in het water kan blijven, op mijn gemak het Kanaal zou kunnen overzwemmen en dagenlang zou kunnen blijven drijven, als ik dit wilde. Ik heb het land aan koud water, misschien nog meer dan de meeste andere zwemmers. „Gedurende de opnamen op het studio terrein zwom ik in verwarmde tanks en was de temperatuur van het water 72 tot 80 graden Fahrenheit. Een opname werd gemaakt in een meer buiten de studio's en daar was het water slechts 50 graden, dit is misschien wel de voor naamste reden, waarom ik in deze scène zoo bijzonder hard zwem. Ik wilde zoo gauw moge lijk uit het water komen. „Eigenlijk ben ik een korten afstandzwemmer en ik heb zoover ik mij herinneren kan nooit meer dan ongeveer 5 K.M. in het water afgelegd. y In moeilijke tijden, als de bedrijfs- uitkomsten slecht zijn, kan moedeloos heid den ondernemer besluipen. Dan komt de verleiding om de handen in den schoot te leggen en zich in gelatenheid over te geven aan de ongunst van het lot. Begrijpelijk is het wèl, maar een houding die den beraden zakenman past, is het niet! Hier kunnen slechts helpen: vol harding en grootere activiteit. Wie zich gewonnen geeft, telt niet meer mee. De malaise zal eenmaal en wellicht spoedig afnemen. Ook op den langen poolnacht volgt de dageraad. Opdat het werk uwer handen niet in den mist der vergetelheid verdwijne: zet uw schrap, blijf in de running, laat u gelden, doe van u spreken. Dus: Algemeene afdoende publiciteit voor het Bosch- en Vaartkwartier van Haarlem en geheel Heemstede. Met een oplage van 4600 exemplaren, vrij voor controle. Verspreiding huis aan huis. Vraagt onze speciale tarieven voor DAGTOUREN EN BUITENLANDSCHE REIZEN met onze LUXE 7 pers. BUICKS. VERTROUWDE CHAUFFEURS Tevens open wagens zonder chauffeur TE HUUR Deze en volg. week aanv. ggjj voor exam. Aug.; lesgeld Inl. en aanm. dagelijks INSTITUUT O. Gracht 7 t.o. Groenendaal, bij den Heerenweg te Heemstede, leuke, gez. Burger woningen te koop, bev. 5 kamers, zolder, voor- en achtertuin i,)yrjje poort, enz. Hyp. aanw. Te bevr. BOSMA 6n BOVENKAMP, J. v. d. Bergstr. 32, Tel. 28930, Vijfheerenstraat 39, Tel. 28942, Heemstede. HEEMSTEDE. RES NOVAPLEIN 4. Kantooruren: Dagelijks 91/,—12V2. Vrijdagavond 61/29 Verstrekt Voorschotten en cre diet in loopende rekening tegen persoonlijke of zakelijke zeker heidsstelling. Neemt spaargelden op, ook van niet-leden. „Rente spaargeld 31/2% per jaar. Een jaar vast 4% p. j."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 3