ICHTSPRANKEN - KALENDER 1933 KERSTCADEAU Anthoniestraat 81 WILD en GEVOGELTE BETREKKING? VERKOOP NAAR INKOOP HEEMSTEEDSCHE VLEESCHHAL ABONNÉ ZILVEREN LEPELTJES DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Openbare Vergadering ZOOJUIST VERSCHENEN PRIJS f 1.75 nog lagere prijzen voor alleen 1ste klas waar! Vet Kalfsvleesch Blank Varkensvleesch Ie klas Holl. Rundvleesch Tel. 15795 HAARLEM C. van WIERINGEN Schouwtjes!. 27 Fransch - Duitsch-Eng. Privaat- en clublessen ZOEKT U EEN OP ONS BLAD? KOOPT DE ten bate van het Heemst. Crisis-Comité, van den Raad der Gemeente Heemstede op DONDERDAG 15 DECEMBER 1932. BEHANDELING DER BEGROOTING 1933. Donderdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Heemstede onder voorzitterschap van den burgemeester, jhr. J. P. W. van Doorn. Goedgekeurd werden een voorstel tot onder- handsche verhuur van weiland bij het Heem- steedsche kanaal, en een voorstel tot verminde ring der recognitie van de N.Z.H.T.M. De gemeente had zich bij raadsbesluit van 21 Januari 1926 borg gesteld voor de hypothe caire geldleeningen van de R.K. Middenstands- woningbouwvereeniging „Het Oude Posthuis". Daar het voor de vereeniging onmogelijk is, om de aflossing van deze leeningen vol te houden. Zij vraagt daarom wijziging van de overeen komst met den geldschieter en opnieuw borg stelling door de gemeente. Over dit voorstel ontstond eenige discussie. Verscheidene raadsleden opperden bedenkingen. Het rapport over deze aangelegenheid zal nog eens ter visie gelegd worden. Het voorstel wordt goedgekeurd. Bij het voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de Bronsteeschool ging de raad in geheime zitting, welke ongeveer 40 minuten duurde. Na heropening deelt de heer Van der Heuvel mede, dat hij aan een benoeming niet kan meewerken, omdat hij het beter vindt, dat de vacature niet vervuld wordt. Benoemd wordt met 9 stemmen de heer J. W. Stout, onderwijzer aan de U.L.O. school te Zandvoort. Zes stemmen werden uitgebracht op no. 2 van de voordracht, de heer F. Henneman, onderwijzer te Haarlem. Behandeling der begrooting. Vervolgens komt aan de orde de behandeling der gemeentebegrooting 1933. Wethouder Van de Poll deelt mede een beslissing van de Kroon, waarin medegedeeld wordt, dat krachtens art. 26 der Annexatiewet 1927 aan Heemstede wordt toegekend een be drag van ruim ƒ671.000.hoewel ruim 880.000.gevraagd was. Een rente van 5 zal betaald moeten worden van Mei 1927 af. Eenige leden vragen, wat de consequenties van deze beslissing zijn voor de begrooting van 1933. Wethouder Van de Poll antwoordt, dat alleen de rente van het genoemde bedrag aan den gewonen dienst ten goede zal komen. Zeker heid, dat men op 1 Januari 1933 een bedrag van ongeveer ƒ35.000.-- zal ontvangen, bestaat echter niet. De heer Van U n e n vindt, dat de toestand onzeker is door deze beslissing. De heer Van den Heuvel merkt op, dat een definitieve beslissing nog lang kan duren. Uitstel van de behandeling der begrooting heeft geen zin. De voorzitter is het met den heer Van den Heuvel eens. Algemeene beschouwingen. De heer Van Unen (V.B.) opent de alge meene beschouwingen. De begrooting is volgens spr. zeer onzeker, niet het minst doordat de schadeloosstelling van Haarlem nog niet bekend is. Dat B. en W. hierdoor voorzichtig zijn ge weest, valt te prijzen. Zij moesten hierdoor echter dekking zoeken voor 493.000. De ge deeltelijke dekking hiervan üoor belastingver- hooging met een opbrengst van 175.000 acht spreker te zwaar. Het aantal opcenten op de personeele belasting zou spreker niet op 100, doch op 75 en dat der gemeentefondsbelasting niet op 30, maar op 25 willen gesteld zien. Hier door zou de belastingdruk op de burgerij in plaats van ƒ175.000—, 100.000.— bedragen. Men moet de burgerij langzamerhand aan een belastingverhooging wennen, en niet met zoo n sterke verhooging ineens komen. De heer De T e 11 o (S.D.A.P.) merkte op, dat men wat de opbrengst der inkomsten be treft, minder is dan vorige jaren. Ten aanzien van de belastingheffing neemt spreker een ander standpunt in dan de heer Van Unen. Een loon- korting, waarvan 130 menschen met lagere inkomens dan 2000.het slachtoffer worden, is geen maatregel van fiscale politiek. Spreker verlangt niet van deze menschen een offer, doch van de zeer velen in de gemeente, die inkomens van 20.000.- a 30.000.hebben. Loonkorting is niet noodig, als men opcenten gaat heffen op de vermogensbelasting. Spreker kan dan ook aan de loonkorting niet mede werken. Hij constateert voorts, dat de eenheid der katholieke fractie uiteengevallen is, nu het om een loonkorting gaat. Wat de bedrijven betreft, zegt spreker, dat indien men door wil gaan met winst uit de bedrijven in de gemeentekas te storten, tariefs herziening een gebiedende eisch is. Spr. zal meegaan met B. en W. als zij ver klaren, geen maatregelen te zullen nemen ten aanzien van de vermindering van onderwijzend personeel. Spr. bepleit voorts de instelling van een commissie voor Lichamelijke Opvoeding. Spr. informeert voorts hoe het staat met arbeiderswoningbouw en de kwestie der werk verruiming. Thans moeten arbeiders nog huren van 7.25 per week betalen. De heer Van der Erf (R.K) staat niet geheel afzijdig van loonsverlaging, omdat men in het Georganiseerd Overleg accoord ging met een tijdelijke verlaging. Spr. is geen be wonderaar van een dergelijke verlaging, doch acht haar in deze tijden gerechtvaardigd, indien tenminste degressie wordt toegepast. Spr. vindt de verhooging der personeele belasting onsympathiek. Beter ware de ge meentefondsbelasting te verhoogen. Nu de winsten der bedrijven hooger worden geraamd, had spreker tariefsverlaging verwacht, hoewel voor de mindere ontvangsten dekking aanwezig moet zijn. Spr. hoopt dat tariefs verlaging in studie zal worden genomen. De heer Van den Heuvel (A.-R.) vraagt, of er uitzicht is, dat de gemeentenaren in be trekkelijk korten tijd ƒ470.000.opbrengen. Zekerheid hieromtrent bestaat niet. Spr. vraagt of er objecten zijn, waarop meer bezuinigd kan worden, zonder de vitale belangen der gemeente te schaden. Het is niet te verdedigen de winsten der bedrijven te verlagen. Spreker stemt in met de loonkorting, doch acht degressie gewenscht. Hij meent voorts, dat het niet gewenscht is voor het onderwijs meer uit te geven, dan waartoe men wettelijk verplicht is. Het is nood zakelijk alle boventallige leerkrachten te ont slaan. Dit geeft ƒ20.000.besparing. Spr. waarschuwt tegen een verhoogde opcenten- heffing op de vermogensbelasting. Spr. informeert of de openstelling der winkels op Zondag op ruimer schaal wordt toegelaten, dan de geest der wet eigenlijk toelaat. (Hierna wordt gepauzeerd tot 's avonds 8 uur.) AVONDZITTING. Om 8 uur des avonds wordt de vergadering heropend en worden de afgemeene beschou wingen voortgezet. De heer Disselkoen is van meening dat het fiscale beleid van het College van B. en W. verkeerd is geweest. Men heeft steeds getracht belastingverhooging te voorkomen. Na de annexatie had onmiddellijk tot belastingverhoo ging moeten worden overgegaan, dan zouden de bedragen in het reservefonds thans hooger zijn geweest en zou dit fonds verscheidene stooten hebben kunnen opvangen. Bovendien zou dan de uitkeering van de gemeentefonds belasting hooger zijn geweest. De concurrentie met Bloemendaal op fiscaal gebied is verkeerd gebleken. Als hier een bioscoop was toegestaan, zouden vele inkomsten in de gemeentekas vloeien zonder belastingverhooging. De Raad heeft kortgeleden het aanboren van nieuwe bronnen van inkomsten achterwege gelaten. Spr. staat vervolgens stil bij de politieke constellatie in den Raad. De heer Van den Heuvel draaft achter wet houder Dróóg aan en de wethouder van Onder wijs huppelt weer achter den heer Van den Heuvel aan. Allerlei maatregelen krijgen een confessioneel tintje, mede omdat de Vrijheids bond zoo zelden eensgezind is. Spr. komt vervolgens op tegen verkeerde meeningen omtrent de O.S.P. en beantwoordt opmerkingen van den heer De Teilo betreffende buitenparlementaire actie. De O.S.P. is niet in commissies vertegen woordigd. Samenwerking wordt blijkbaar niet gewenscht. Het gevolg daarvan is een onaan gename stemming in den Raad. Stemmingen uitlokken is het eenige middel voor spr. om te weten te komen hoe sommige fracties denken over verschillende punten. Spr. constateert, dat de werkloozenzorg ver minderd is doordat er minder werkloozen te werk gesteld worden. Een loonsverlaging voor het gemeenteperso- neel is, zooals de heer De Tello reeds heeft opgemerkt, niet noodzakelijk. Loonsverlaging is voor deze menschen dubbele belastingverhoo ging. Het onmiddellijk intrekken van de voor gestelde straatbelasting na een opmerking van de fittancieele commissie geeft geen hoog denk beeld van den ernst, waarmee de verschillende maatregelen zijn bekeken. Wanneer in 't geheel geen belasting wordt geheven op de vermogens, worden menschen met vermogens, die thans geen rente afwerpen, maar dit over eenige jaren wel zullen doen, on evenredig gespaard. üver het onderwijs zegt spr., dat het open baar onderwijs in de knel komt. Het bijzonder onderwijs kost onevenredig veel in vergelijking met het openbaar. De rechtsche meerderheid van den Raad heeft niet geschroomd een 800.te weigeren om het onderwijs op de Voorweg school op peil te houden. Spr. waarschuwt tegen verdere verslechteringen van het openbaar onderwijs. De tarieven van de bedrijven zijn te hoog. De arbeidersklasse kan hier niet profiteeren van gasverwarming en electrische apparaten. Spr. zal gaarne een eventueel voorstel van den heer v. d. Erf inzake tariefsverlaging steunen. Het onderhoud der watermeters is duur, net zooveel als het water zelf kost. Het lijkt spr. beter, ze af te schaffen, ondanks het feit, dat er dan meer water zal worden gebruikt. Voor de werkloozen moeten extra maatregelen worden getroffen. De inkomsten van deze men schen worden hoe langer hoe minder. Een extra uitkeering is noodzakelijk. Uitbreiding van werk gelegenheid en werkverschaffing is nog beter. Spr. vraagt of de school bij de Zancfvoortsche- laan nog niet kan worden gebouwd. Voor de behandeling van het erfpacht-vraag stuk heeft spr. alle lof, al is hij het met de con clusie niet eens. Nu verwacht spr. nog een voor stel inzake den bouw van een vereenigings- gebouw, welk voorstel reeds een jaar geleden is toegezegd. Zijn betoog in het kort samen vattende, waarschuwt spr. tegen afbraak maatregelen. Wethouder van de Poll beantwoordt de opmerkingen op financieel gebied. Spr. dankt de ambtenaren voor het werk aan de begrooting besteed. Er is gezegd dat de belasting te veel is verhoogd. B. en W. hebben dit met grooten tegenzin gedaan. De verliezen, voortvloeiende uit de annexatie, moeten thans worden gereali seerd. Het is wel opmerkelijk, dat de voor gestelde belastingverhooging juist het bedrag aangeeft van de jaarlijksche schade, n.i. 176.000.-—. Het financieel beleid, door den heer Dissel koen verkeerd genoemd, is feitelijk gevoerd dooi den Raad zelf. Aan de hand van financieele be schouwingen komt spr. tot de conclusie, dat dit beleid practisch niet anders had kunnen worden gevoerd. Wanneer thans geen gezonde finan cieele positie wordt gefundeerd, zal later, als andere gemeenten hun lasten kunnen verlichten, in Heemstede nog veel achterstand moeten wor den ingehaald, üroote voorzichtigheid met de reserves is geboden. Opcenten op de vermogensbelasting zou tot groote onbillijkheid leiden en zwaar drukken op menschen met een klein vermogen. Opcenten op de fondsbelasting en personeele belasting hef fen is nog de meest billijke methode. Het terug nemen van het voorstel betreffende straat belasting, kan spr. geen bewijs van slapheid vinden. Spr. stelt voor de opcenten op de fonds- belasiing te verlagen tot 25. De tarieven van de bedrijven zijn niet te hoog; er wordt in ver gelijking met andere plaatsen weinig winst gemaakt. Wethouder Dr. Droog beantwoordt de op merkingen over loonsverlaging. De financieele toestand van de gemeente is onbehoorlijk slecht. De gemeentewerklieden en -ambtenaren zijn, dat kan niemand tegenspreken, in een bevoorrechte positie tegenover de andere gemeentenaren. Opcenten op de vermogensbelasting heffen zou zijn de kip met de gouden eieren slachten. Dat van het gemeentepersoneel een offer wordt geëischt, kan spr. niet vinden. Spr. betreurt met den heer Disselkoen, dat er zoo weinig werk voor de werkloozen is. Dat de doortrekking van het hoofdstamriool niet vor dert, is niet de schuld' van B. en W. Het College doet zijn best om objecten te vinden, maar het lukt niet altijd. Een progressieve korting op de loonen heffen acht spr. niet juist. De verhouding tusschen de loonen gaat dan verloren; progressie kan niet te ver worden doorgevoerd. Van gemeentewege zullen geen arbeiders woningen worden gebouwd. Wel kan grond be schikbaar worden gesteld. Van toezegging van bouw van een verenigingsgebouw herinnert spr. zich niets. Maatschappelijk Hulpbetoon zal met Kerstmis een extra uitkeering verstrekken aan de werkloozen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. niet denken aan verlaging van de taieven. Ten aanzien van de lichamelijke opvoeding kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. Een beslissing omtrent de tentoonstelling van Bloembollencultuur is nog niet genomen; als dit plan doorgaat, zullen B. en W. aan deze zaak aandacht schenken. B. en W. zijn niet bereid boventallige onderwijzers af te schaffen. Spr. is zich niet bewust, dat de Winkelsluitingswet in Heemstede niet goed wordt nageleefd. Wat het onderwijs betreft, er is werkelijk een eigenaardige verhouding tusschen de bedragen voor openbaar en bijzonder onderwijs besteed, doch deze bedragen steunen op de Wet op het L.O. Er zijn bij het bijzonder onderwijs 2% maal zooveel leerlingen dan bij het openbaar onderwijs. De stichting van een vereenigingsgebouw is onder de oogen gezien, maar bij nadere over- weging kon niet worden voorgesteld tot stich- j ting over te gaan. Afschaffing van watermeters zou tot misbruik 1 van water leiden. Heemstede heeft geen eigen prise d'eau; het contract met Amsterdam belet een ongelimiteerd gebruik. Guldenmeters voor electriciteit zullen meer ingevoerd worden. Nadat in tweede instantie nog enkele leden hebben gesproken, wordt overgegaan tot artikelsgewijze behandeling van de begrootingen. Maatschappelijk Hulpbetoon. De begrooting voor Maatschappelijk Hulp betoon wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Gasbedrijf. De heer R ij k e s merkt op, dat meer gas uit de kolen wordt verkregen dan geraamd is. Aan kolen kan worden bespaard ƒ5000.Spr. stelt voor de post kolen met dit bedrag te ver minderen. B. en W. nemen dit voorstel over. Korting op salarissen en loonen. Door B. en W. is voorgesteld een tijdelijke (3-j.) korting van 6 Buiten de korting valt 25 van het loon tot een maximum van 1000.—. De heer Audretsch stelt voor de kinder toeslag boven ƒ2000.te laten vervallen. Dit voorstel zal schriftelijk worden ingediend, ten einde in het G. O. te kunnen worden gebracht. De heer v. d. Erf stelt voor, de korting van 6 toe te passen op de eerste 500. De heer Audretsch stelt voor, de eerste 1000.vrij van korting te laten. Dit wordt niet voldoende ondersteund. De heer Van Unen stelt een uniforme korting van 6 voor. Dit wordt in stemming gebracht en verworpen met 123 stemmen. Het voorstel v. d. Erf wordt met 96 stem men aangenomen. Op het adres van den Bond van Overheids personeel wordt afwijzend beschikt. De heeren De Tello en Disselkoen brengen nogmaals tariefsverlaging ter sprake. In verband daarmee stelt de heer De Tello voor, de post inkomsten te verlagen met 10.000. De heer v. d. Erf wenscht een zoodanige tariefsherziening, dat de kleine gebruikers er mee gebaat zijn, waarbij desnoods liet bedrag van de winstderving wordt gevonden door het heffen van opcenten op de gemeentefonds- belasting. Spr. stelt voor, B. en W. uit te noodigen, hiertoe een voorstel te doen. De voorstellen De Tello en Van der Erf worden beide verworpen met 105 stemmen. De begrooting van het Gasbedrijf wordt hierna z. h. s. aangenomen. Om 12 uur wordt op verzoek van Mevr. Ven huizen de vergadering geschorst. Voortzetting hedenmiddag 3 uur. VERGADERING TUINLIEDEN. Donderdagavond hield de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" haar jaarvergadering in Hotel Lommeroord. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer H. v. Gurp, een overzicht van de werk zaamheden van het afgeloopen jaar. Zeer tevreden zijn wij, aldus voorzitter, over de ge houden tentoonstellingen, zooals die der Lathyrus en der Dahlia's alweer beter waren dan die der vorige jaren, en besluit met een aansporing om VOOR REMONSTRANTEN EN ANDERE VRIJZINNIGEN ARTISTIEK ONTWERP VAN DEN BEKENDEN TEEKENAAR KEES KOEMAN TE SANTPOORT EEN SMAAKVOL VERKRIJGBAAR BIJ: J. W. Daudeij's Boekhandel, Raadhuisstraat 10 Boekhandel J. A. Hupkens, Zandvoortschelaan 165 Boekhandel D. van Mourik, Bronsteeweg 4a Boek- en Kunsthandel „Boekenroode", Zandv.laan 147 Boekhandel M. van E ij k, Binnenweg 49 in denzelfden geest door te gaan, opdat 1933 weer minstens zal slagen als dit afgeloopen jaar. arbeidersvereeniging „St. Deus Dedit" om Ingekomen was een verzoek der bloemist- financieele steun voor de te houden tentoonstel ling huisbroei. Hiervoor werd ƒ5.- beschikbaar gesteld. Het jaarverslag van den secretaris was zeer optimistisch. De tentoonstellingen zijn een succes geweest. Een groote en eenige kleine excursies zijn leer- "zaam geweest. Ook de inzendingen ter keuring waren goed, ook al is dat in 1932 iets minder geweest, een gevolg van het vertrek van 2 leden die zeer veel inzonden. Het ledental bleek gestegen tot 57. Het verslag van den penningmeester gaf een klein batig saldo, dank zij de bezuiniging, die in alles op de ruimste zin is toegepast, en waar door ook het nadeelig saldo van het vorige jaar is teniet gedaan. Voorzitter dankt beide functionarissen voor hun uitvoerige verslagen. Als leden der controle-commissie werden be noemd de heeren Jac. Warmerdam en Raven horst. Bij de bestuursverkiezingen werden herkozen als voorzitter de heer H. v. Gurp en als bestuurs leden de heeren K. Goudswaard en C. v. Iperen. Voor inzendingen ter keuring werden de volgende punten toegekend: Aan C. v. Iperen voor groep Kerstmandjes 7, 6 en 7 punten. Aan F. Booms voor Chysanthemum, Cycla men, groep Varens, Strobilanthus, Begonia Rex en groep Varens 8, 9, 8, 7, 9 en 8 punten. Ter opluistering had de heer K. Goudswaard een groote collectie Coniferenkegels ingezonden, o.a. die die van de Cedrus Libani, hier iets heel zeldzaams, benevens foto's van heel bijzondere hoornen en groepen. Inzenders gaven van een en ander een leerzame causerie. De Poncettia's zijn dit jaar vrijwel mislukt, zoodat deze fraaie winterbloem dit jaar op de vergadering ontbrak. Bij het in dit jaar behaalde aantal punten bleek de heer F. Booms aan den kop te staan met 225 punten, en omdat hij ook het vorige jaar winnaar was, werd deze beker het eigen dom van den heer Booms. Voor het behalen der jaarlijksche wissel beker werd een andere regeling getroffen, dat de qualiteit der inzendingen zeker zal verhoogen. Door den heer P. Warmerdam werd een boek, „Onze Tuinen", geschonken aan de bibliotheek. De voorzitter deelde mede, dat op de vergade ring in Januari de heer Kupers een lezing met lichtbeelden zal houden over een reis naar Italië. De rondvraag leverde nog vele leerzame be sprekingen, waarna sluiting. Eindelijk, na twee jaar gewoekerd te hebben met de ruimte die wij hadden, hebben wij een flink pand gevonden, waar onze omzet ver dubbeld kan worden. Dat beteekent Ook diegenen die nog niet van ons mochten betrekken, noodigen wij uit met onze zaak kennis te maken. Hierbij een klein overzicht van onze prijzen: lsfe kwaliteilspriis op de Landbouw Tentoonstelling October 1932 te Alkmaar p.p. Cötelets0.60 Poulet 0.70 Gehakt0.70 Lappen0.80 Rollade0.80 Borst (gevuld) 0.80 Nierstuk0.90 Ribstuk0.90 Fricandeau 1.20 Oesters 1.30 1.30 1.30 0.80 0.60 0.20 1.00 0.20 0.60 0.60 Blinde Vinken Wiener Schnitzel Lever Nieren, per stuk Hersens, per stel Tongen, per stuk Pooten, per stuk Zwezerikken Vet per pond Contre filet Biefstuk Haas (gelardeerd) Chateau briends Niervet (hard of ge smolten) Rolpens Nieren, per stuk Pooten, per stuk Hersens, per stel Staart, per stuk Tongen, per stuk p.p. 0.70 0.90 0.90 1.00 0.40 0.70 0.25 0.25 0.20 0.80 2.00 p.p. Doorregen lappen 0.30 Poulet 0.40 Gehakt 0.40 Klapstuk 0.40 Magere lappen 0.50 Rollade0.50 Rollade (rib of lende) 0.60 Roastbeef0.60 Ribstuk (opgemaakt). 0.60 Lende-Staartstuk 0.70 Entre cöte0.70 Dominostuk 0.70 Doorregen lappen Karbonade Ischouder) Karbonade (haas) Magere lappen Saucijzen Versehe worst. Pekelspek Vet spek Gerookt mager spek;. Reuzel Hamschijf Platte ribben Kluiven Rollade Fricandeau Filet Rookworst (Zadelhof) Gerookte Kasslerrib Lever Tongen, per stuk Pooten, per stuk Nieren, per stuk p.p. 0.25 0.30 0.45 0.45 0.40 0.40 0.30 0.20 0.30 0.30 0.30 0.30 0.10 0.45 0.55 0.55 0.50 0.70 0.50 0.25 0.10 0.10 ALLES ALTIJD VOORRADIG GEROOKTE TONGEN EN HAMMEN met been LAMSBOUTEN ALLE SOORTEN VLEESCHSCHOTELs KLAARGEMAAKTE SPINNEKOPPEN LAMSRUGGEN Gelieve zooveel mogelijk heden Uwe bestelling voor morgen op te geven Aanbevelend, L. QUIST Voor de Kerstdagen grooten voorraad Alleen 1ste Kwaliteit uit EIGEN MESTERIJ Kalkoenen (5 tot 12 pond) 0.90 p. pond Ganzen (6 tot 9 pond) 0.90 p. pond Braadkippen. 1.tot 2.p. stuk Poulardes. 2.25, 2.50 en 3.p. stuk Soepkippen0.50 p. pond panklaar Eendvogels (wild)1.p. stuk Eendvogels (tam) 1.25, 1.50 en 1.75 p. stuk Fazanten1.50 en 1.75 per stuk Duinkonijnen f 0.70 en 0.90 p. stuk Tamme konijnen0.55 p. pond VOLLE HEIHAZEN 2.50 en 3.— p. stuk 2en Kerstdag wordt ook thuis bezorgd. Aanbevelend, HAARLEM TELEFOON 16238 Gevr. in klein gezin flink DAGMEISJE, niet ben. 16 jaar, aanb. 's avonds 7-8 uur Wilhelminaplein 11. BILLIJKE PRIJZEN MEI. I. C. S. Je LUGT - OOSTERL15 HET ZIJN PIJLTJES DIE DOELTREFFEN! WILHELM INAPLE1N No. 1 6 Oris devies is: „goede waar voor de laagst mogelijke prijzen". Fijne vleeschwaren machinaal gesneden. Een greep uit de prijzen: Gehakt 35 cent p. pond Poniet 35 p. pond Doorregen Ossenlappen 35 p. pond Magere 45 p. pond Riblappen Doorregen'jOssenrollade Rollade. Rib oï Lende Biefstuk Roastbeef 50 p. pond p. pond pond 45 55 75 p. pond (50 p. pond Kalis- en Varkensvleesch tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, G. STEENSMA Inzending uiterlijk Donderdagmor gen 10 uur: N.V. Drukkerij v/h De Erven Loosjes, Ged. Oude Gracht 88, Haarlem, of bij onze agent schappen Drukkerij Schellekens, Raadhuisstraat 87, Boekhandel J. A. Hupkens, Zandvoortschelaan 165, Boekhandel D. van Mourik, Bronsteew. 4a, allen te Heemstede. IS U REEDS welke verkrijgbaar zijn aan het Secretariaat, Heem- steedse he Dreef 267, telefoon 28206. Zij zijn door hun artistieke uitvoering een sieraad voor Uw thee tafel of lepelrekje.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1932 | | pagina 3