PERMANENT MET OLIE-SENSIBEL Thans Chevrolet hoedanigheden in 4 verschillende chassis N. V. Autogarage VAN LENT f5. VAN EL - Tel. 28934 - Laan van Insulinde 30 Commercial chassis 2.77 M. - truck chassis 3.33 M. - lang truck chassis 3.99 M. - tractor 2.79 M. Prestaties van een 6-cylinder! Zuinigheid van een 6-cylinder! Een RIJWIEL van OPDAM is goedkooper dan de tram LOSSE BLAADJES. CA RNA VAL. Hij is er weer, Prins Carnaval, De vorst van 't maskerade-bal. Zijn roepstem klinkt door 't gansche [land: „Hen poos de zorgen aan den kant!" Zijn lijfspreuk is: „Schep vroolijkheid!" Dat heeft men noodig op zijn tijd. Een aardige verkleedpartij Die hoort natuurlijk ook er bij. Het is toch zeker wel eens fijn Een ander dan jezelf te zijn? Met een vermomming naar je zin Treed je een sprookjeswereld in. Vergeten is des levens sleur, Wijl men geniet van klank en kleur. Hoe bont is die verscheidenheid Van kleederdracht uit vroeger tijd Pierrots, Pierrettes, Harlekijn. 'k Hoop nimmer jurylid te zijn, Want 't is geen baantje, lijkt me, om Het allermooiste in dien drom Te vindenalles zwermt dooreen, Want iedereen is rap ter been Na 't dansen volgt het demasqué. Soms valt het tegen soms ook mee! Dan zegen je Prins Carnaval En vindt jouw dame 't mooist van al! Je krijgt het onvermijd'lijk beet. Je bent verkikkerd voor je 't weet! Je proeft niet eens, o heerejee, Wat j'eet of drinkt bij het souper! Zoo ben je tegen sluitingstijd Je hoofd, je hart, je zinnen kwijt Het einde komt maar al te snel, En 't klinkt: „Tot weerziens" of [„Vaarwel!" En zijn we, uit den droom ontwaakt, Weer tot de werk'lijkheid geraakt, Dan is 't weer uit met al de pret En katt'rig springen w'uit ons bed Opnieuw het daag'lijksch leven in. Dan zijn we, zij 't met tegenzin, Het hoofd wat zwaar, de beurs wat [licht! Weer onderdaan van Koning Plicht! VOETBAL BURGERLIJKE STAND het volmaakte preparaat voor wit, blond en gevoelig haar BINNENWEG 53 Officieele Vertegenwoordiger Raadhuisstraat 53-65 HEEMSTEDE - 28070 ...en acht belangrijke verbeteringen tegenover den betrouwbaren 1932 Chevrolet-truck N.B - Laat ons U verklaren hoe U een 1933 Chevrolet-truck kunt aanschaften op de gemakkelijke betalingsvoorwaarden der G.M A.C. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 Het geheel was trouwens een beetje te rumoerig. Voor de „note gaie" zorgde van Prummelen, concierge, vlot weergegeven door J. Lindenberg. Het slot van de laatste acte, waar wij de toe spraken hooren van den rijksinspecteur Dr. Klaprood e.a. was o.i. nog het beste en wij kunnen ons er volkomen mede vereenigen, dat de kinderen het vertrouwen der ouders moeten hebben, want aan hen is de toekomst. Bij het publiek scheen de opvoering wel in den smaak te vallen; toch hopen wij de Jonge Spelers nog eens in een beter stuk te kunnen bewonderen. F. TOONEELVEREEN. „NUT EN GENOEGEN". „Het Huis der Mysteries". De tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" heeft haar donateurs en kunstlievende leden j.l. Zaterdag wederom een prettigen avond bezorgd in Lommeroord. Opgevoerd werd „Het Huis der Mysteries", een vrije bewerking van den Amerikaanschen roman „The Green Murder Case". Dit tooneel- spel is een van die geheimzinnige detective stukken, waarbij de toeschouwers tot het einde toe in spanning blijven en zich afvragen, wie toch wel de dader kan zijn van de gepleegde misdaden, en de ontknooping tenslotte een groote verrassing is. Nu, in spanning hebben we gezeten, het heele stuk door. De auteur weet meesterlijk de ver denking van den werkelijken dader af te leiden. En dank zij het vlotte spel leefden we allen mee met den officier van Justitie, den brigadier, maar vooral met den amateur detective Vance, wiens scherpzinnigheid hem ten slotte den sleutel van het geheim doet vinden. En talloos waren de Sherlock-Holmessen, die in de pauze hun inzichten ten beste gaven en met feillooze zekerheid beweerden, dat die of die de dader moest zijn. Zelfs de Officier van Justitie en zijn typiste werden verdacht! Laten we het eerlijk bekennen, dat we ons, allemaal, behalve dan de enkele ingewijden, op een plezierige wijze bij den neus hebben laten nemen, en dat de ontknooping was, wat zij inderdaad moest zijn: een groote verrassing! En dan gaan wij achteraf niet speuren naar onwaarschijnlijkheden in het stuk; dan vragen wij ons niet af, of de recherche bij het onderzoek in een moordzaak in werkelijkheid ook zoo onbe nullig te werk gaat, en of het gewoonte is, dat de Officier van Justitie aan den leiband loopt van een amateur-detective, al is dat dan ook zijn boezemvriend. Wij nemen eenvoudig het stuk, zooals Rien van Noppen ons dit geeft, en constateeren zonder voorbehoud, dat het ons tot het einde heeft geboeid. Dit beteekent tevens een compliment voor de spelers, die allen zonder uitzondering hun best hebben gedaan. Den brigadier hadden wij graag iets strammer gewenscht, en ook de Officier van Justitie staat ons als een markanter per soonlijkheid voor oogen. Daartegenover stond een uitmuntende Philo Vance, de detective. Zijn leuze was blijkbaar: tempo, tempo! En dat was goed gezien, want een stuk als dit, moet niet sleepen! Hij hield er den gang in, evenals Sibelle, die zich gemakkelijk op het tooneel beweegt en uitstekend de hartelooze zuster typeerde. Ook voor het spel van Ada hebben wij niets dan lof. De overige rollen sloten zich hierbij uitstekend aan, zoodat deze opvoering als geheel een waar succes voor „Nut en Genoegen" is geweest. Door een dankbaar applaus toonden de toe schouwers hun voldoening over het gebodene. Met een gezellig bal, waarbij „The Rascals" voor pittige dansmuziek zorgden, werd deze zeer goed geslaagde avond besloten. Eén opmerking moet ons nog van het hart, doch deze betrefd niet de opvoering van het tooneelstuk. Voor den aanvang sprak de voor zitter er zijn leedwezen over uit, dat men eerst 20 minuten na achten met de voorstelling kon beginnen wegens het te laat binnenkomen der bezoekers. Daartegenover zouden wij willen opmerken, dat vóór acht uur een stroom van bezoekers queue maakte voor den ingang van Hotel Lommeroord, die door de langzame be diening in de gardeiobe een kwartier te laat i in de zaal kwamen. Buiten in het rijtje te moeten staan wachten is niet aangenaam; de bezoekers kunnen zich deze ergernis besparen door wat vroeger te komen, maar toch lijkt ons eenige meerdere hulp in de garderobe wel aan bevelenswaardig voor den goeden gang van zaken. Wellicht kan bij een volgende opvoering een betere regeling worden getroffen. J- R.C.H. NAAR SCHIEDAM. R.C.H. heeft Zondag haar aanhangers danig teleurgesteld en met het gelijke spel tegen Blauw-Wit haar kans op de tweede plaats veel verminderd. Veel meer betreuren we echter de nederlaag van het tweede tegen de reserves van K.F.C. Een 31 nederlaag tegen een elftal, waarvan een week tevoren met 71 werd ge wonnen, geeft te denken. De nog resteerende wedstrijden zullen nu allen gewonnen moeten worden om een kampioenschap mogelijk te maken. Laat ons goeden moed behouden en hopen dat K.F.C. II ook nog hier of daar een steek laat vallen. R.C.H. trekt Zondag naar Schiedam en hoopt hare positie ten koste van H.D.V.S. te ver sterken. Het is geen aangename taak om een elftal dat vecht voor haar behoudt, een nederlaag te bezorgen. Wil R.C.H. echter op de ranglijst stijgen, dan is een overwinning noodzakelijk. Alles zal er dus op worden gezet om Zondag de beide punten mee naar Haarlem te nemen, waarmee ook Blauw-Wit ten zeerste zou zijn gebaat. Wij verwachten een fairen spannenden strijd die door R.C.H. gewonnen wordt, mits de kansen beter worden benut dan 1.1. Zondag. R.C.H. verschijnt in hare gewone opstelling: Kos, Krom, Prevost Sr., Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Haukes, Kok, Verkerk, Martin. Het medespelen van Prevost Jr., die Zondag geblesseerd raakte is nog niet zeker, wie hem eventueel zal vervangen is nog niet bekend. Het tweede is vrij. Uit het H.B.C.-kamp. De sneeuwval in het Zuiden van ons land was oorzaak, dat het Leonidas-terrein afgekeurd moest worden, waardoor weer een Zondag voor de sport verloren ging. Intusschen wist D.H.L. zich vaster op de bovenste plaats te nestelen door S.J.C. met niet minder dan 71 te kloppen, terwijl Santpoort de Haarlemsche Boys met 41 klopte, zoodat alle kampioensillusies van H.B.C. nu wel ver keken zijn,, daar een achterstand van 4 punten op D.H.L. en 3 punten op Santpoort wel niet meer in te halen is. Zondag komt S.J.C. op bezoek. En al is de eerste plaats vrijwel verkeken, toch zullen onze jongens een eervolle plaats, b.v. No. 2, niet ver smaden, daar Zondag ook SantpoortD.H.L. op het program staat, waarbij Santpoort o.i. wel het slachtoffer zal worden. Ook zal H.B.C. wel revanche willen nemen op de gesmade 91-nederlaag tegen S.J.C. op 11 December. H.B.C. 111 gaat naar S.J.C. 11, terwijl H.B.C. IV om 12.30 thuis speelt tegen B.S.M. 11. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". Heemstede IIKennemers V 03. Een zeer spannende wedstrijd, met aan beide z. ren Ti ed opgezette aanvallen, waarvan aan 11 'ac anten de afwerking veel te wenschen overliet, had j.l. Zondag plaats op het „Heem stede "-terrein. De Kennemers hadden voor rust het geluk te scoren, waardoor de stand met rust inging met 10 voorsprong voor de Kennemers. Na de thee hetzelfde spel met „Heemstede" meer in den aanval. Maar de voorhoede kan het doel niet vinden. Bij een uitval van de Kennemers weten zij wel te doelpunten: 20. Het einde komt met een 3O-overwinning voor de Ken nemers. Scheidsrechter Tillemans leidde correct. Heemstede II!Kennemers IV: 09. Heemstede 111 verloor deze veel te zwaren strijd op regelmatige wijze met 90. Voor a.s. Zondag een uitgebreid programma. Heemstede 1 ontvangt VI. Vogels II om 10 uur. Heemstede 11 ontvangt I.V.O. 11 om 12 uur. Heemstede III ontvangt Spaarnevogels III om 2 uur. Voetbal bij T.O.P. Voor het voetbal-tournooi van T.O.P. hadden verleden week Zaterdag en afgeloopen Zondag de wedstrijden plaats, welke moesten worden gehouden ter vaststelling van de le en 2e af deel in g. De winnaars, n.l. de vereenigingen „Beynes", „Johez", „Droste", „T.O.P.a" en „Oud" plaats ten zich in de le afdeeling, terwijl „Union", „Graficus", „Excelsior" „Sluys" en ,,T.O.P..b." zich in de 2e afdeeling zagen geplaatst. De wedstrijden hadden een prettig verloop, alhoewel al spoedig te zien was welke elftallen zich in de eerste aldeeling zouden plaatsen. Alleen de wedstrijd „T.O.P.a",„T.O.P.b" gaf eenige moeilijkheden, omdat vooral bij dezen wedstrijd waarschijnlijk de bedoeling voorzat om elkander een vlieg af te vangen; niettemin bleek nadat het eindsignaal gefloten werd, dat „T.O.P.a" zichzelf nf door beter spel, óf door medewerking van Vrouwe „Fortuna" in de le afdeeling had geplaatst. Dat in de beide afdeelingen zeker getracht zal worden om de beste resultaten te bereiken, dat waarborgen de mooie prijzen, welke aan dit tournooi zijn verbonden. Voor a.s. Zaterdag en Zondag is het volgende programma vastgesteld. Zaterdag a.s. „Droste"- „Johez" en „T.O.P.a"„Beynes", Zondag a.s. „Excelsior"„T.O.P.b" en „Union„Graficus". Deze wedstrijden worden gespeeld op het terrein van eerstgenoemde vereenigingen. Zooals reeds eerder gemeld, wordt door beide afdeelingen een halve competitie gespeeld, zoo dat aan het einde van deze gespeelde wedstrijden de ranglijsten de diverse prijswinnaars aangeven. F. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. Een buitengewoon geslaagd Jaarfeest. Afgeloopen Zaterdagavond hield H.P.C. haar jaarlijkschen feestavond in Café-Restaurant Groenendaal. De opkomst der leden en genoo- digden was bijzonder groot. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer A. Verspoor, die in kernachtige be woordingen alle aanwezigen hartelijk welkom heette en tevens zijn vreugde uitte over de bloeiende staat waarin de vereeniging zich mocht verheugen en tevens dank bracht aan de velen die de vereeniging in den loop des jaars gesteund hadden. De sportieve prestaties waren in 't bijzonder goed geweest, gezien het feit dat 5 zeventallen kampioen werden in hun afdee lingen, terwijl het eerste zevental zich als no. 2 in de competitie wist te plaatsen. Vervolgens werd opgevoerd de klucht „De Vlaamsche Bruid", een comedie in drie acten, welke geheel in Vlaamsch costuum werd opge voerd. Er werd door alle medespelers (sters) met groote rolvastheid gespeeld en bleek duidelijk dat aan deze opvoering veel toewijding was te gronde gelegd. Het stuk werd echter als 't ware gedragen door den heer Engelenberg, die opnieuw blijk gaf goede tooneelspel-capaci- teiten te bezitten. Na afloop brachten de aan wezigen den spelers dan ook een ware ovatie. Het schimmenspel dat daarna volgde sloeg eveneens danig in, in 't bijzonder toen een polo bal bij de operatie te voorschijn kwam. Hierna werd de leiding van den avond over gedragen aan den heer Schmidt, die dit elk jaar tot ieders tevredenheid doet en het mag gezegd worden dat deze heer inderdaad slag heeft de aanwezigen bezig te houden. De Sweepstake, het prijsdansen, de mutsenwedstrijd waren even veel succesnummers. Daar tusschendoor werd gedanst op de uit stekende muziek die de Fa. van Amerongen aan haar keurige selectie jazz-platen wist te ont lokken. Ook dat gedeelte was dezen avond bijzonder verzorgd. Tot diep in den nacht bleef men bijeen in intieme gezelligheid en speet het een ieder dat tenslotte toch het einde kwam van dezen avond, waaraan velen later met veel genoegen zullen terugdenken. Ondertrouwd: J. J. H. v. El en G. Langereis. Getrouwd: J. Th. Diependaal met M. A. Piek. Bevallen: A. M. GrijmansNieuwenhuizen z.; C. P. CompierUitendaal z.; N. Thurkow Groot z.; J. AlkemaDe Winter z.; E. T. M. Denijsv. Deelen d. Overleden: E. T. L. Bijsterbos 67 j., ongeh.; S. v. d. Sloot 40 j., ongeh.; J. L. Kwast 87 j., ongeh. WOENSDAG 1 MAART DEN GEHEELEN DAG GESLOTEN TELEFOON 28411 HEEMSTEDE Men behoeft slechts de ont wikkeling der autcmo biel nijverheid van nabij gevolgd te hebben om te weten, dat de laatste paar jaren en in het bijzonder 1932 zich kenmerkten door een snel toenemende voorkeur voor de 6-cylinder bedrijfsauto, Geen constructeur blijkt hierop zooveel invloed uitgeoefend te hebben als de Chevrolet Motor Com pany, getuige het steeds grootere aantal Chevrolet-trucks, welke men dagelijks op den weg tegenkomt. Maar deze uitgesproken waar deering van bedrijfsautohouders kan niet uitsluitend het gevolg zijn van de uitstekende kwaliteiten van Chevrolet's zescylinder-motor. Neen, wij moeten deze voorkeur zoeken in het feit, dat ieder con structie-detail van den Chevrolet- truck met evenveel vakkennis werd ontworpen en gebouwd als de beroemde Chevrolet-motor zelf. General Motors heeft er zich niet toe bepaald U in 1933 weer hoogere waarde voor Uw geld te geven dan in het af geloopen jaar, maar zij komt thans met de meest uitgebreide serie Chevrolet-chassis, welke ooit werd gebouwd. Vier verschillen de wielbases. van den lichten bestelwagen tot den nieuwen economischen tractor HET COMMERCIAL CHASS IS,2.^M. Dit chassis is geheel gelijk aan dat van den Chevrolet-personenwagen, model 1933. De zakenman, die zich voorzijn leveringsdienst in de stad en daarbuiten van den snellen en betrouwbaren 6-cylinder Chevrolet- bestelwagen bedient, bespaart daardoor dagelijks een flink bedrag op zijn bedrijfs kosten. Bakkers, bloemenwinkels, kruide niers, enz. gebruiken dit moderne voertuig om meer klanten prompt optijdtebedienen HET TRUCK-CHASSIS, WIELBASIS 3.33 M.Honderden en nog eens honderden bedrijven vervoeren dagelijks weinig plaats innemende en zware lasten met den beproefden en bedrijfszekeren Chevrolet- truck, voorzien van open laadbak, hekwerk- of kipbak-carrosserie, enz. Bouwondernemers, aannemers, slagers, kolenhandelaren, enz. profïteeren van dit beter en goedkooper vervoer met den nieuwen, geperfectionneerden Chevrolet- truck. HET TRUCK-CHASSIS, WIELBASIS 3.99 M. Voor bedrijfsautohouders, wier vervoer trucks met groote laadruimte ver- eischt, wordt dit lange chassis, hetwelk is voorzien van alle verbeteringen van den 3.33 M. truck en niet minder economise! en betrouwbaar is, gebouwd. TRACTOR, WIELBASIS 2.79 M. In dezen tractor, gebouwd in de General Motors fabriek, vindt U de zuinigheid var den Chevrolet met de capaciteit van een tweemaal zoo zwaren truck vereenigd. De Chevrolet-tractor is zeer gemakkelijk te manoeuvreeren tengevolge van zijn kleinen draaicirkei en speciale over brengingsverhouding in de achteras. Ondernemers besparen met dezen 6-cy linder Chevrolet-trekker tot 40% op hun bedrijfskosten. Vraag ons nu om een demonstratie in Uw eigen werk met den 1933 Chevrolet truck of tractor. Overtuig U, dat geen andere truck U voor den prijs van den nieuwen 6-cylinder Chevrolet dezelfde voordeelen biedt. 10% meer vermogen bij gelijk benzine- en olieverbruik Vol automatische regeling der voorontsteking Octaan-regelaar voor zuinigste afstelling der ontsteking in verband met de klopvastheid der gebruikte brandstof Zwaardere chassis-langsliggers Verbe terde versnellingsbak en stuurinrichting - betere bestuurbaarheid Verzwaarde transmissie-organen, als kruiskoppeling, cardan- en achteras. Zwaardere vooras Groote 'stabiliteit van het wagenfront door nieuwe monteering van spatborden-koplampen-radiator ensemble Nieuw aspect van radiator, motorkap, treeplanken en zijpantser.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 3