KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAR AMERIKA WILD- El GEVOGELTE 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT PREDIKBEURTEN VOETBAL LOSSE BLAADJES. LENTE! „Lente!" juicht Papaatje, ,,'k Trek m'n tuinbroek aan; 'k Moet m'n rozen snoeien En aan 't spitten gaan. Vlug aan 't werk!" Maar 's avonds Is hij minder „fit" Schrammen op z'n handen, In z'n rug het spit! „Lente," zegt Mamaatje, „Dat is schoonmaaktijd. Weg met ouwe rommel Stof en vuiligheid! Boenen, poetsen, luchten Heel het huis moet frisch! Alles moet weer blinken Als het voorjaar is." „Lente!" roept de bakvisch Wel, dat is voor mij 'n Aardig nieuw costuumpje, 'ti Voorjaarshoed er bij. Snoezige modellen Zie je hier en daar Morgen ga 'k eens wink'len, Dan ben ik zóó klaar!" „Lente!" gromt vriend Nurks dan, ,,'k Gun je het plezier! Griep en kou en armoe, Dat 's de lente hier! 'k Wil je wel vertellen: Had ik centen zat, 'k Ging naar de Rivièra Voor een maand of wat!" Zoo zingt op zijn wijze leder Lente's lof. D'een doet niets dan prijzen, D'ander vindt 't een sof! Maar dit mooie voorjaar Is toch wel wat waard, Want we vieren meestal Lente bij den haard! BiNNENLANDSCH WEEKOVERZICHT YOOR ARTISTIEKE FOTOGRAFIE TRUUS KNOPPER STAATSLOTERIJ MAANDAG A.S. TREKKING VAN HUIS JANSEN Openbare Vergadering Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Dr. J. Eijkman, Dir. der A.M.V.J. te Amsterdam. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveldtlaan. V.m. 10>/2 uur: Ds. Briët. Collecte ten bate van de Inwendige. Zending. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. A. Dondorp. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10'/2 uur: Ds. W. Mackenzie, Rem. Pred. te Amsterdam. (Met medewerking van het dameskoor.) Schaalcollecte voor Schulddelging. R.C.H.—'t GOOI. Gewekt! Gewekt door de stralende voorjaarszon, is de competitie-leider er in geslaagd om voor a.s. Zondag den voetbal-liefhebbers een vrij volledig programma voor te zetten. Wij voelen over het algemeen heel weinig voor het onnoodig rekken van het seizoen, daar de zomersporten op die wijze danig in het ge drang geraken. Wat de oorzaken zijn van het thans gevolgde systeem men fluistert, dat de vereenigingen 't wenschen wij vinden 't ver keerd, en als 't soms de bedoeling is kunstmatig de belangstelling voor voetbal vast te houden, ten koste van de zomersporten, dan vinden wij 't tevens onsportief. Voor a.s. Zondag komt in het Heemsteedsche Sportpark de wedstrijd R.C.H.'t Gooi onze aandacht vragen. Onze R.C.H.'ers hebben na de teleurstellende ontmoetingen tegen Blauw-Wit en H.D.V.S. heel veel goed te maken. De kans op de tweede plaats van de ranglijst is vrij stellig verkeken, doch de blauw-zwarten zullen hunne aanhangers zeker niet ten derde malen willen teleurstellen, temeer, omdat op haar de plicht rust revanche te nemen voor-de, in Hilversum, geleden nederlaag, 't Gooi daaren tegen, dat slechts een punt achter staat, zal niets onbeproefd laten om den achterstand in te loopen, en zich geheel uit de gevaarlijke zóne te werken. Bovendien hebben wij nog wat nieuws te melden. De oude linksbuiten, J. Paape, heeft zich na zijn knie-operatie weer ter beschikking van de Elftal-Commissie gesteld, waardoor een wijzi ging in de voorhoede is aangebracht, en deze als volgt zal verschijnen: Kos, Krom, Prevost Sr., Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Martin, Haukes, Verkerk, Paape. De R.C.H.-reserves, die 1.1. Zondag de kans j om een punt op K.F.C. II in te loopen ongebruikt lieten, zullen a.s. Zondag trachten de West- Frisia-reserves er onder te houden. De gedachte, dat het kampioenschap slechts door een over- j winning tot de mogelijkheden blijft behooren, zal hen tot een extra inspanning aansporen. Ook het tweede elftal onderging wijziging, en wej: Schuurman, Fr. v. Thiel, P. Kaestner, Hessels, Joh. Berg, Chr. Waalewijn, v. d. Werve, Kok, Ruygrok, De Geus, Meyer. Uit het H.B.C-kamp. Tevreden, maar lang niet voldaan. Ziedaar onze opmerking over den wedstrijd van Zondag tegen Leonidas. Onze jongens worden toch niet zoodanig ver- 1 i zwakt dat zij evenals de junioren maar tweemaal een half uurtje kunnen spelen? Neen, het is niet meer het oude H.B.C., dat je zoo lekker in spanning kon houden en dan op het eind de tegenstanders zóó aftobden, dat ze toch nog met de overwinning gingen strijken. O, over de le drie kwartier nu ook Zondag niets dan lof. Met wat een enthousiasme werd er gespeeld en een 30 voorsprong, ook al was dit eenigszins geflatteerd, was daar wel het bewijs van. Maar de 2e helft!! Een enkele uitgezonderd, speelde toen maar alleen Leonidas. En die enkele uitzondering waren vooral Kortekaas, Duindam en Tolido. Maar zij konden den druk niet alleen weerstaan. Het werd 3—2, maar als het nog 5 minuten geduurd had!!! Vooral in het laatste kwartier kreeg Kobus ook volop werk. Nu, de 2 goals heeft hij niet kunnen voorkomen. Rest ons nog te melden dat Tolido de man van de 3 goals is geweest. De eerste legde hij vlak voor de voeten van Ruigrok, de 2e kogelde hij er zelf in en de 3e kopte een Leonidasback in eigen doel uit een scherpe voorzet van Tolido. Als de wedstrijd, wegens den „Stillen Om- Door G. Th. Rotman. 97. Het antwoord op deze vraag kwam spoedig: daar klauterden ze al naar boven en zaten weldra bij hun oom en tante boven in den mast. Het bleek, dat er restjes van het vuur, dat onderaan den mast aangelegd was, waren blijven smeulen en nu stond het heele schip in brand! En die booswichten van smokkelaars f)3dden het schip met de booten verlaten en onze arme vier wereldreizigers aan hun lot prijs gegeven! 98. Even later kwam tante Ophelia bij en sloeg de oogen op. Reeds waren de zeilen door de vlammen verteerd; ook de mast begon beneden al te branden. Toen riep Ophelia opeens: „Er ligt een lading dynamiet achter in het ruim!" Allen star-oogden van ontzetting. En toenboemmm! Een verschrikkelijke slag, en daar vlogen ze, terwijl het schip in stukken uit elkaar sprong, met mast en al de lucht in! 99, Achthonderd meter verder viel het stuk mast, waar de kapitein en zijn drie lotgenooten nog steeds aanhingen, met den punt omlaag in zee. Het was een reuzenduik, maar ze kwamen orfgedeerd weer boven, waarna ze door 'n zeesleepboot, die juist voorbijkwam, opgepikt werden. Maar de grootste verrassing moest nog komen: kapitein Kiakkebps herkende namelijk in den sleepbootkapitein alwéér 'n goeie kennis! 100. De begroeting was allerhartelijkst; de twee kapiteins, sloegen elkaar op de schouders en schudden elkaar heen en weer. De sleepboot kapitein vertelde, dat hij op de thuisreis was uit Zuid-Amerika, waarheen hij een droogdok ge bracht had. Evenwel bij deze hartelijke ont moeting dacht kapitein Klakkebos opeen» aan een andere ontmoeting: namelijk die met pro fessor Knalgas! Dien armen man hadden ze zoowaar heelemaal vergeten! De 28ste Jaarbeurs geopend. Een gematigd optimisme. Een vaste basis is overgebleven. De Nederlandsche Spoorwegen gaan moderniseeren, met Nederlandsch Fabrikaat. Anti-semitisme in Nederland? Op hetzelfde oogenblik, dat de Vereeniging ter bevordering van het Nederlandsche Fabrikaat een grootsch opgezette reclamecampagne inzet om den verkoop van Nederlandsche producten te bevorderen, heeft de XXVIlIste jaarbeurs haar poorten geopend. De jaarbeurs blijkt nog steeds een evenement in het Nederlandsche handelsleven te beteekenen en vooral in dezen moeilijken tijd trekt het streven van de Jaar beursorganisators veler aandacht. De Secretaris-Generaal van de Nederlandsche Jaarbeurs heeft eerst in een persconferentie en later voor de radio zijn gebruikelijke rede ge houden, die evenals de vorige malen weer keurig verzorgd was en dit niet alleen, maar ook blijk gaf van een gezond optimisme, zonder nochtans te vervallen in holle frazelogie. Zeker het zakenleven bevindt zich in uiterst moeilijke omstandigheden, maar daarom mag het vertrouwen in de toekomst niet worden verloren. „Handel en industrie staan thans te velde in het ruige, grijsblauwe veldtenue, zonder eenige versiering, zonder eenigen opschik, alleen toegerust met het practisch noodige, met alleen datgene wat uit een. oogpunt van direct zakelijk belang strikt noodzakelijk is om te kunnen vechten voor het behoud van het naakt bestaan. Tot de allernoodzakelijkste uitrustings stukken van den Nederlandschen handel te velde blijkt echter de deelneming aan de Neder landsche Jaarbeurs te behooren", aldus de heer Graadt van Roggen, die even verder in zijn rede constateerde, dat er altijd nog reden tot blij moedigheid is, al is het dan blijmoedigheid, die gehuld is in een wolk van kommer. Ondanks den zorgelijken toestand van het bedrijfsleven is het soortelijk gewicht van deze jaarbeurs beter dan dat van voorgaande. Het zit hem niet in het getal, of dat nu af- of toeneemt, het zit hem in den geest onder de handels- menschen, in hun moed om, ondanks het feit, dat twee jaar alle harten in het moeras zitten, toch nog te pogen verder te gaan. En dat is een belangrijke moreele winst. Een voorspelling van de naaste toekomst is iets, waaraan ook de heer Graadt van Roggen zich niet gaarne wilde wagen. Het is op het oogenblik veiliger op de vlakte te blijven. Er zijn enkele verschijnselen, die wiet een beetje goeden wil misschien als teekenen van her leving beschouwd kunnen worden, maar van een geheel herstel is op dit oogenblik nog geen sprake. Toch is ons bedrijfsleven nog niet op het peil, waarop men alle hoop moet laten varen. Dat er nog verkracht, nog constructief vermogen in den handel zitde tastbare bewijzen liggen in het Jaarbeursgebouw. Maar zaak is het zich aan te passen. Zaak is het de bewegingen in het economisch getij zoo nauwkeurig mogelijk gade te slaan, ze zooveel als mogelijk te beïnvloeden en dan vooral: er zich bij aan te passen. Misschien is de nauwere samenwerking de concentratie, die in de ijzergieterijen tot stand is gekomen, een lichtend baken, dat gevolgd zal moeten worden door alle landen, die nu op voet van econo- mischen oorlog met elkaar leven. In elk geval: de wereld kan alleen gezond worden door maat regelen, die alle landen doen samenwerken! Misschien, dat de tijd niet zoo ver meer is, dat de nood de wereld zal dwingen de banden, die zij nu heeft doorgesneden, weer aaneen te hechten. Misschien ook, dat het dieptepunt, waarop men terecht zal komen een vaste basis is, waarop weer opnieuw met frisschen moed kan worden gebouwd. In Utrecht zit men niet bij de pakken neer en dat is maar gelukkig. Ook in een ander stads gedeelte van Utrecht, daar waar de directie gebouwen van de Nederlandsche Spoorwegen staan laat men zich niet door het sombere tijds beeld afschrikken. Vooral den laatsten tijd is men daar bezig het spoorwegbedrijf te moderni seeren. De stoomlocomotieven beginnen ouder- wetsch te worden. Een groot gedeelte van het spoorwegnet is geëlectrificeerd, maar een nog grooter gedeelte is nog aangewezen op stoom- tractie. Hierin nu zal ook spoedig verandering komen. Een gedeelte der stoomtreinen zal ver vangen worden door Diesel-motor-treinen. Gelukkig heeft de Nederlandsche industrie de order tot het vervaardigen van deze motortreinen weten binen te halen. De N.V. Koninklijke Fabriek voor Spoorwegrijtuigen, J. J. Beynes te Haarlem heeft n.l. van de Nederlandsche Spoorwegen opdracht gekregen om tien Diesel motor-treinstellen te vervaardigen. Daar aan deze opdracht veel voorbereidende werkzaam heden zijn verbonden kan eerst in Augustus met den bouw een aanvang worden genomen. Dan zal het aantal arbeiders van deze fabriek eenige maanden verdubbeld worden. Goed zoo! Hier ziet men dus dat dopr het steunen van de Nederlandsche industrie de werkloosheid kan verminderd worden. Iets van de roerigheid, die op het oogenblik in Duitschland heerscht, heeft ook de Neder landsche grenzen overschreden. Hoe kan het ook anders. Het ziet er naar uit, dat ook wij de tegenstelling fascismecommunisme zullen meemaken, ja hier en daar steekt zelfs in ons land het anti-semitisme den kop op. Het is wel onwaarschijnlijk, dat wij de Duitsche methoden van onderdrukking hier in ons vaderland ooit zullen toegepast zien, doch oppassen is de boodschap. Ons land is er altijd prat op kunnen gaan, dat er hier een geestelijke- en gewetens vrijheid bestaat, die nog nimmer tot excessen heeft aanleiding gegeven. gang" die Zaterdagnacht plaats heeft, en waar aan de meeste H.B.C.'ers wel zullen deelnemen, niet wordt uitgesteld, dan komt Zondag Sant poort op bezoek. Door de nederlaag tegen Spartaan 1.1. Zondag, 'is deze club uitgeschakeld voor den eeretitel. Maar ze zullen niet gaarne weer struikelen. Dit belooft dan ook een titanen strijd te worden. En als er nu 2 X 3 kwartier gespeeld wordt als Zondag in de le helft, dan weet ik zeker dat de beide puntjes in Heemstede blijven. Dit is tevens de laatste thuiswedstrijd voor de competitie. En onze jongens zullen stellig een goeden indruk achter willen laten. Voetbal bij HJLC. „Heemstede". Heemstede IXennemers VII 30. Begunstigd door mooi voetbalweer had deze wedstrijd plaats. Heemstede telt 1 invaller. Er ontwikkelt zich direct een feilen strijd, waarbij Heemstede iets meer aanvallend is. Beide doelen verkeeren zoo nu en dan in gevaar, maar de achterhoeden zuiveren voorloopig het terrein. Bi] een der aanvallen van Heemstede ontstaat een corner, welke uitstekend genomen, op even fraaie wijze wordt ingekopt, 10 voor Heem stede. Met dezen stand komt de rust. Na de rust is Heemstede overwegend sterker, welk overwicht zij in twee mooie doelpunten weet uit te drukken, zoodat het einde van dezen zwaren strijd komt met een 3—0 overwinning voor Heemstede. Scheidsrechter Saarloos hield den teugels flink in handen, waardoor de strijd binnen alle lijnen bleef. Voor a.s. Zondag: Heemstede I gaat naar Beverwijk om daar V.V.B. III te bekampen. Dit zal wel weer een prettigen wedstrijd worden. En er wordt ge wonnen nietwaar? Heemstede 11 gaat naar D.S.K. 11, ook hier kan gewonnen worden. Heemstede III gaat naar D.W.O. II, met het zelfde resultaat als het le en 2e elftal. Aan pakken is de boodschap. Voetbal bij „T.O.P.". Den afgeloopen Zaterdag en Zondag konden alle vastgestelde wedstrijden voor het T.O.P.- tournooi doorgang vinden. Het prachtige voorjaarsweer was mede oor zaak dat op mooie droge velden kon worden gevoetbald. Op de terreinen van het Heemsteedsche Sport park hadden Zaterdagmiddag de volgende wedstrijden plaats, n.l. T.O.P.aDroste en BeijnesOud. Van het begin tot het eind was de "wedstrijd T.O.P.Droste het aanzien ten volle waard, omdat van beide zijden goed spel te zien werd gegeven en het enthousiasme niet ontbrak. Reeds spoedig weet T.O.P. de leiding te nemen en te behouden, daar door beter veld werk de voorhoede vele malen gevaarlijk voor het Droste-doel verscheen en voor rust 4 goals weet te maken, waar tegenover Droste 1 goal weet te stellen, zoodat de rust kwam met 41 voor T.O.P. Na de rust komt Droste gevaarlijk opzetten, doch hoe mooi de bal ook voor het doel wordt geplaatst, de kansen worden niet voldoende benut. Aan de andere zijde gaat het beter en wordt de stand opgevoerd tot 7—1 voor T.O.P., waar na vlak voor het einde Droste doelpunt, zoodat T.O.P. wint met 7—2. BeijnesOud eindigde in een overwinning voor Oud. Vooral was ook hier het veldwerk van Oud beter, en tevens het feit dat in dit elftal de jonge krachten een werkelijk sublime partij voetbal sneelde, deed de partij ten gunste van Oud beslissen, met 41 werd gewonnen. Zondag werden gespeeld de wedstrijden T.O.P.bUnion en Graficusv. d. Sluys. Ook T.O.P.b leverde goed werk door het hard werkende Union met 41 te verslaan. Hoewel voor rust niet te zeggen viel wie zou winnen, mocht het na rust T.O.P. gelukken den stand geleidelijk op te voeren tot 41, en werd met dezen uitslag ook gewonnen. De gespeelde wedstrijd GraficusOud was een verrassing, omdat wij meenden dat eerst genoemde vereeniging iets sterker zou zijn, doch het krachtsverschil bleek niet erg groot, zoodat de uitslag 54 voor v. d. Sluys ook deze ver houding juist weergeeft. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld de wedstrijd T.O.P.aOud, indien deze wedstrijd door T.O.P. Jan van Goijenstr. 26, Te). 29080 KOOPT NOG HEDEN EEN BRIEFJE MET ONGEV. VERZ. VRAAGT GRATIS PROS PECTUS EN TREKKINGSPLAN BIJ: A. VER KAAI K RAADHUISSTRAAT 90 HEERLIJK EN GOEDKOOP WED. P. KOOMEN ZOON GIERSTRAAT 39, TEL. 10153 AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. MEESTERLOTTELAAN 12, TELEFOON 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. gewonnen wordt, legt zij hierdoor^tevens beslag op den „Maison Grandjean-Beker". Voor Zondag is vastgesteld de wedstrijd v. d. SluysT.O.P.b, te spelen op het terrein van „Vitrix" aan de Jan Gijzenvaart. Excelsior heeft in verband met haar nederlaag wedstrijd tegen Sierkan, uitstel gevraagd van den voor dezen Zondag vastgestelden wedstrijd UnionExcelsior. Waar de a.s. Zaterdag en Zondag beslissend kan blijken voor de elftallen van T.O.P. om onder de prijswinnaars te worden gerekend, zou ik T.O.P. willen aanraden: doet jullui best van het begin tot het eind. EEN VOETBALCLUB VAN WERKLOOZEN. De voetbalsport mag stellig nog altijd ge- noemd worden de groote attractie van dezen tijd. Jammer is het echter dat deze sport ook ge bruik moet worden om den tijd te dooden, omdat dit met werken nu eenmaal niet meer mogelijk lijkt. En zoo trokken eenige werk- loozen er op uit om een club te vormen. Het R.K. Comité tot ontspanning van werk- loozen verschafte 9 paar voetbalschoenen. Aan B. en W. werd een gratis terrein gevraagd op een der sportvelden, en zoo mogelijk een kleine subsidie voor het aanschaffen van eenig sport- materiaal. Liefhebbers waren er te over! Reeds 24 had den zich opgegeven voor de te stichten club. Dinsdagavond had de eerste bijeenkomst plaats in Café Groenendaal, welk zaaltje belangeloos door den heer Cor. v. d. Heuvel was beschik baar gesteld. Het voorloopige bestuur zette de plannen uiteen. Voor Donderdag 9 Maart is reeds een wedstrijd vastgesteld op het R.C.H.-terrein tegen een R.C.H.-combinatie, waarvoor de heer C. v. d. Heuvel een herinneringsmedaille heeft uit geloofd. Nadat tot oprichting besloten was, werd de club genoemd H(eemsteedsche) W(erkloozen) V(oetbal) V(ereeniging). Het bestuur werd als volgt saamgesteld: H. Neeskes, voorzitter; Th. Moyekind, secr., Orchideeënlaan 25; J. v. Bakel, penningmeester, Kastanjelaan 29; Th. Vink en A. Plantinga, commissarissen. Getracht zal worden alsnog aan de werk- loozencompetitie deel te nemen. De voorzitter sloot na rondvraag de vergade ring met den wensch dat de jonge vereeniging heel spoedig wegens gebrek aan werklooze leden ontbonden zal moeten worden! R.C.H.-combinatieWerkloozen 3—2. Vorige week Donderdag had de eerste voetbalwedstrijd plaats van de pas opgerichte vereeniging van Heemsteedsche werkloozen tegen een sterke R.C.H.-combinatie, voor welken wedstrijd de heer Cor .v. d. Heuvel een fraaien zilveren tak had beschikbaar gesteld. Daar de nieuw opgerichte club over heel goede spelers beschikt, o.a. van H.B.C. en Heemstede, was het een strijd die het aanzien ten volle waard was. Het was daarom werkelijk jammer dat de scheidsrechter 2 buitenspelgoals aan R.C.H. toekende, waardoor de tak aan R.C.H. kwam. Naar wij vernamen zou gisteren deze wedstrijd nog eens overgespeeld worden. Na afloop van den wedstrijd reikte een bestuurslid van H.W.V.V. onder eenige toe passelijke woorden den tak over aan den captain van R.C.H. die haar de le maal won. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. De jaarvergadering van H.P.C., oorspronkelijk vastgesteld op Vrijdag 17 Maart, wordt door omstandigheden uitgesteld tot Vrijdag 24 Maart a.s., in Café-Restaurant „De Ouden Beuk". Tevens zal dan de trekking plaats vinden van de door H.P.C. georganiseerde verloting ten bate van den heer H. Heuff. Hiervoor zijn nog eenige loten verkrijgbaar bij den heer Van Schaick, Binnenweg 97. van den Raad der Gemeente Heemstede op DONDERDAG 16 MAART 1933. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester, jhr. J. P. W. v. Doorn. Afwezig de heer v. d. Heuvel. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Voorschot kosten instandhouding Bijz. Scholen voor 1933. De voorschotten aan de Bijz. Scholen worden vastgesteld als volgt: Nic. Beetsschool l.o., Bosb. Toussaintstraat ƒ3608.Bosch en Hovenschool l.o., Adr. Pauwlaan 4108.Bosch en Hovenschool u.l.o., Adr. Pauwlaan ƒ3048.St. Jozefschool, Heerenweg 103 ƒ3320.St. Augustinusschool l.o., Molenwerfslaan 3680.St. Antonius- school l.o., Kerklaan ƒ3608.St. Antonius- school u.l.o., Kerklaan 1360.Jacobaschool l.o., Lanckhorstlaan ƒ2488.St. Henricusschool u.l.o., Heerenweg 1988.St. Aloysiusschool l.o., Molenwerfslaan ƒ2104. De heer Rijkes wijst op een foutieve be rekening. Na correctie wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vergoeding Vakonderwijzers Bijz. Scholen. De vergoeding voor de vakonderwijzers wordt vastgesteld als volgt: Nic. Beetsschool l.o., Bosb. Toussaintstraat ƒ416.—; Bosch en Hovenschool l.o., Adr. Pauw laan ƒ416.Bosch en Hovenschool u.l.o., Adr. Pauwlaan 908.St. Jozefschool, Heerenweg 103 ƒ416.St. Augustinusschool l.o., Molen werfslaan ƒ416.St. Antoniusschool l.o., Kerklaan 140.St. Antoniusschool u.l.o., Kerklaan 1120.Jacobaschool l.o., Lanck horstlaan 416.-St. Henricusschool u.l.o., Heerenweg 1468..St. Aloysiusschool l.o., Molenwerfslaan ƒ416. Z. h. s. aangenomen. Vergoeding art. 101 der L.O. Wet 1920 over 1930 en driejaarlijksche afrekening over de jaren 1928, 1929 en 1930. De door B. en W. voorgestelde vergoedingen worden z. h. s. vastgesteld. Z. h. s. aangenomen. In gebruik geven lokalen en beiooning concierge gezondheidshuis. B. en W. stellen voor: a. het magazijn van het gezondheidshuis in gebruik te geven aan de Afd. Heemstede van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", tegen een vergoeding van 250.per jaar; b. de nader door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen lokalen van het gezondheids huis, waarbij is inbegrepen de woning van de wijkzuster, aan de Vereeniging voor Wijk verpleging in gebruik te geven, tegen een ver goeding van ƒ260.— per jaar; c. aan de Vereeniging voor Wijkverpleging vergunning te verleenen tot toepassing van hoogtezon of andere geneesmethoden in dit gezondheidshuis. B. en W. stellen voor, in de jaarwedderegeling voor de ambtenaren te voegen: j. Concierge Gezondheidshuis. De belooning van de(n) concierge van het gezondheidshuis bedraagt 200.per jaar, benevens vrij wonen, water, licht en vrije ver warming. Benoeming, schorsing en ontslag geschiedt door Burgemeester en Wethouders. De heer R ij k e s informeert naar de reden voor de huurverlaging ad 10.voor Witte Kruis en Wijkverpleging samen. De heer De T e 11 o acht de bezoldiging van den concierge laag en vraagt nadere inlichtingen. Wethouder Dr. Droog antwoordt, dat geen huurverlaging plaats heeft, daar de opgave foutief is. De concierge zal een gecombineerde gemeentebetrekking waarnemen. Het tarief voor het gebruik van de hoogtezon zal nader worden vastgesteld. De heer R ij k e s pleit voor het doortrekken van de centrale verwarming in de woning van de wijkzuster. Een verrekening zal dan plaats vinden. Wethouder Dr. Droog zegt, dat dit ook de bedoeling is. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aangenomen. Vaststelling wijziging herziening LIV van het Uitbreidingsplan. De herziening van het Uitbreidingsplan wordt z. h. s. vastgesteld. Z. h. s. aangenomen. Verkoop van grond van terrein Heem steedsche Dreef. B. en W. stellen voor, te verkoopen aan: a. J. E. Baalbergen en A. Volkers te Heem stede, één perceel bouwterrein, groot ongeveer 476 M2., 10.— per M2.; b. B. Lansdorp, te Haarlem, één perceel bouw-

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2