jlm, de zoon van Bobby (jwrde bom Wacht niet tot de mot in Uw bont zit G. M. BRUHL, Ass.-Apoth. - DROGIST DROGERIJEN-SPECERIJEN CHEMICALIËN VERBAND- I STOFFEN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN a PREDIKBEURTEN Vervolg Plaatselijk Nieuws. LOSSE BLAADJES. BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT STOFZUIGER FABRIEK HILVERSUM VOETBAL INGEZONDEN TRUUS KNOPPER VAN HUBS JANSEN HET VERMAKEN VAN EEN JAPON. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ^ontwerlwr 5cKouwy«slaan )06 ^CaaricTu Bel direct 13099 op voor het bewaren van Uw bontwerken Verzekerd tegen mot, brand en diefstal. Voor het moderniseeren en repareeren in de maanden Mei, Juni en Juli 10% korting. BINNENWEG 143 - HEEMSTEDE - TELEFOON 28258 1 K Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof, Johan van Oldenbarneveldtlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Collecte voor de Prot. Bewaarschool. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. VOOR SLECHTHOORENDEN. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Vereeniging ten behoeve van de belangen van Slechthoorenden wordt in Heemstede, Woensdag 10 Mei, een speldjesdag gehouden. Helpt allen mee voor dit goede doel. Weet ge wel, wat het beteekent, En beseft ge 't eiken dag, Dat ge hooren kunt de vogels En den blijden kinderlach? Dat ge hooren kunt de koren Van de zangers in het bosch, Het geritsel van de blaren, T Zacht gekraak van 't dikke mos, Het gefluister van den zephir En het zuchten van den wind, Het gezoem van nijv're bijen En het lachen van uw kind? Weet ge wel, wat het beteekent, Dat ge die geluiden kent, Dat ge de muziek kunt hooren, U, die niet slechthoorend bent? Dat ge zoo maar met uw ooren Midden in de wereld staat, Midden in het groot-orkest, dat Nooit eens rust geen halve maat? Dat g' een klok kunt hooren tikken, Sleutels ramm'lend in uw zak En het tikke-takke-tokke Van de droppels op het dak? Als je alles goed kunt hooren, Dan begrijp je nauw hoe groot En hoe mooi de melodie is Van een gorgelende goot. Denk daar eens maar heel, heel even Bij je zelf zoo over na En ge steunt in dankb're stemming De collecte der S. H. Mevr. COLENBRANDER. Mej. A. C. DOLLEMAN. Mevrouw KLEIN. Mevrouw SNIJDERS. „GOUD"! Door de nieuwste onderzoekingen is de plaats van de „Lutine" thans precies bepaald. Sinds jaren bergt de zee een schat: Het goud van de Lutine, Waarvan daar 't niet voor 't grijpen [ligt! Geen mensch zich kan bedienen. Men heeft het wel eens geprobeerd Om 't uit het schip te halen, Maar d'al te groote moeilijkheid Deed elke poging falen. Men zocht vergeefs den kost'bren last, Dien 't wrak zoo trouw bewaarde; Verborgen in het slijk der zee Lag daar het slijk der aarde. Maar goud blijft steeds het tooverwoord, Dat kracht en hoop kan wekken. Men gaat een nieuwe poging doen Om nu het goud t' ontdekken. De nieuwere techniek is knap; Het kon wel eens gelukken Om ditmaal met bekwamen spoed De zee haar schat t' ontrukken. Nu, 't is ook wel de moeite waard: 'i Zijn veertien millioenen! Bij zoo'n bedragje zakt de moed Je niet gauw in je schoenen! Heel Nederland leeft er in mee En volgt de vorderingen. Er zijn er, die bij voorbaat reeds Gaan dansen en gaan springen! Die optimisten denken vast: Laat men naar 't goud maar duiken Wij kunnen best in dezen tijd Een kleinigheid gebruiken! KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN; Hij wacht niet lang, maar neemt de kuiten En is in twee, drie tellen buiten, Omdat van een der ruiten 't glas Bij al 't gedraai gebroken was; Op een der vleugels zittend, ziet Hij weldra Holland in 't verschiet: „Hoera!", zoo roept hij blij van zinnen, „De avonturen gaan beginnen!" In 't uitzicht op die avonturen Krijgt Jimmy plots'ling apenkuren; Hij springt en huppelt in het rond, Maar weldra maakt hij 't al te bont: Hij doet een misstap met z'n voet En schiet omlaag met grooten spoed Gelukkig voor den stakker vloog De vliegmachine net niet hoog. Eloep! Daar komt Jimmy aangedoken! Zijn val wordt door een boom gebroken; Omringd van appels komt hij neer Net op een hek, en dat doet zeer. Een meter of vijf, zes vandaar Zit slapend Teun de molenaar; Met een wiek als ruggesteuntje Snurkt de man een vroolijk deuntje. Vriend Jim besluit, eerst wat te „bikken"; Hij kijkt met hongerige blikken Naar al de appels, die in 't rond Daar straks vlak bij hem op den grond Gevallen zijn. Maar van te voren, Opdat baas Teun hem niet zal storen, En hem niet bij zijn maal verrast, Bindt hij den man eerst stevig vast. Colijn kabinetsformateur. Naar een parlementair kabinet. 1 Mei-viering en buitenlandsche invloeden. Conflict bij de K.L.M. De Koningin heeft in de afgeloopen dagen de leiders van de voornaamste Kamerfracties in audiëntie ontvangen. H. M. heeft tenslotte Dinsdag aan den minister van Staat, Dr. H. Colijn opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht die opdracht in beraad te mogen houden. Deze opdracht aan Dr. Colijn was te ver wachten, en zeker zal deze door een groot ge deelte van ons volk worden toegejuicht. Dr. Colijn is reeds enkele malen minister geweest, n.l. van 19111913 minister van Oorlog en in de economisch spannende jaren van 1923 tot 1925 minister van Financiën. In Augustus 1925 trad de heer Colijn opnieuw op als minister van Financiën en tevens als minister-president, maar zijn kabinet kwam reeds enkele maanden nadien ten val als gevolg van de aanneming van het amendement-Kersten tot afschaffing van het gezantschap bij den Paus. De heer Colijn heeft thans de opdracht ge kregen tot het formeeren van een parlementair kabinet, een kabinet dus dat op een meerderheid zal moeten steunen. Thans is de vraag op welke wijze Dr. Colijn zich deze meerderheid wil ver werven. Zal hij een zuiver rechts kabinet vormen, dat hem dus een meerderheid van 52 zou kunnen opleveren of zal hij het kabinet op een breedere basis vestigen en een gedeelte van links, de liberalen, die onder zekere voorwaarde niet on genegen zijn mét Dr. Colijn samen te werken, daarin opnemen. Men heeft reeds voor de verkiezingen aan verschillende kanten aangedrongen op een nationaal kabinet, waaronder verstaan wordt een kabinet, waarin zooveel mogelijk politieke groepeeringen vertegenwoordigd zijn. Zal Dr. Colijn het hierheen sturen of zal de oude coalitie weer opleven, de oude coalitie, die intusschen verzwakt uit den stembus is te voorschijn ge treden, al moet dadelijk worden toegegeven, dat deze verzwakking niet van grooten omvang is. Het is den heer Colijn zeker niet gemakkelijk gemaakt, maar hij is er niet den man naar zich hierdoor uit het veld te laten slaan. Laten wij intusschen afwachten welk kabinet hij zal weten te vormen. De 1 Mei-viering in ons land, die dit jaar samenviel met het vieren van den verjaardag van Prinses Juliana is zonder groote incidenten verloopen. In enkele plaatsen is het tot kleine relletjes gekomen, maar ernstige ongeregeld heden heeft deze dag niet opgeleverd. In enkele plaatsen in ons land hebben de daar woon achtige Duitschers het Duitsche 1 Mei feest ge vierd, zoo ook te Amsterdam, waar de nationaal socialisten een besloten bijeenkomst hielden. In de omgeving van het gebouw, waar deze bijeen komst plaatsvond groepten tijdens de samen komst protesteerende menschen tezamen, die cioor de politie uiteengejaagd werden. Ofschoon het waarschijnlijk wel in de bedoeling van de protesteerenden lag is het niet tot handtastelijk heden jegens de Duitsche nationaal-socialisten gekomen. Slechts een Nederlander is bij deze relletjes gewond geworden. Maar een Duitsch journalist van de „Telegraph Union" meende naar zijn land een vrij uitvoerig telegram te moeten seinen, waarin sprake was, dat ongeveer veertig Duitsche onderdanen mishandeld en gewond zouden zijn. Wel schijnt er iets anders te zijn gebeurd. Op dezen feestavond moeten ook eenige gasten uit Doorn aanwezig zijn geweest, waaronder een zoon van den ex-keizer, welke voorzien van hakenkruisemblemen in den trein naar Amster dam hadden plaatsgenomen. Toen zij in Am sterdam uit den trein stapten moet een van de reizigers den zoon van den ex-keizer een blauw oog hebben geslagen. Een zeer bijzonder conflict is plotseling uit gebroken bij de K.L.M. De leden der Neder- landsche vereeniging van verkeersvliegers, waar van alle piloten der K.L.M. op twee na lid zijn, hebben eensgezind besloten met ingang van 1 Juli a.s. ontslag te nemen als vliegtuig bestuurders bij de K.L.M. Dit conflict is niet in de eerste plaats een gevolg van de economische omstandigheden, waaronder de piloten werken, doch van den algemeenen toestand van het bedrijf. Met het inkomen, dat de piloten over het afgeloopen jaar genoten zijn zij zeer tevreden, behoudens enkele jongeren, die naar het inzicht van de vereeniging voor verkeersvliegers onvoldoende worden gesalarieerd. De piloten achten het geenszins onbillijk, dat op hun inkomen in verband met de tijds omstandigheden normale kortingen worden toe gepast. Een andere kwestie is het echter, dat in een kort tijdsbestek talrijke verlagingen van het zuiver inkomen hebben plaatsgehad en wel op zoo verschillende en willekeurige wijze, dat bij de piloten onrust is gerezen en er onzeker heid is ontstaan over hetgeen de dag van morgen zal brengen. Dit zijn in hoofdzaak de grieven, die de piloten van de K.L.M. hebben kenbaar gemaakt. De directie van de K.L.M. heeft nog geen ge legenheid gehad haar standpunt te bepalen. Volgens den heer Plesman waren reeds anderhalf jaar geleden besprekingen gevoerd over de rechtspositie van de piloten, waarover echter geen overeenstemming kon bereikt worden. Het is slechts te hopen, dat beide partijen elkaar tijdig weten te vinden, opdat wij van het schouwspel bespaard blijven, dat de dienst van de K.L.M. zou stopgezet moeten worden. NATIONAAL CRISIS-COMITE, AFDEELING HEEMSTEDE. Men schrijft ons: De boekhouding van het Nationaal Crisis- Comité, afd. Heemstede, over het boekjaar 1932 is door het Accountantskantoor Th. L. Lim- perg te Amsterdam nagezien en accoord- j bevonden. Alle uitgaven waren door bewijsstukken i gedekt. In totaal werd in 1932 ontvangen: aan giften ineens 12312.59, aan periodieke giften en bij dragen 7778.38, aan andere baten ƒ3180.13. j Uitgekeerd werd aan diverse behoeftige per sonen: in geld ƒ8742.24 en in natura 1920.77; voorts werd "aan hef Nationaal Crisis-Comité te 's-Gravenhage als verplichte bijdrage uitbetaald 2227.56, terwijl aan diverse kleine nering doenden aan rentelooze voorschotten een bedrag van 5053.50 werd verstrekt, van welk bedrag sedert dien 1097.— werd terugbetaald. Aan onkosten werd betaald: voor drukwerk 429.kosten van reclame en publiciteit 189.40, kantoorbehoeften 66.66 en aan diverse kleine kosten 29.84. Het op 31 December 1932 volgens de boeken aanwezig batig saldo ad ƒ5709.13 was op dien dag aanwezig bij den Postcheque- en Girodienst ten name van het Comité. R.C.H. „RIPENSIA". Ik Ripens, hij Ripenst, zij Ripensen, wij Ripensen of beter gezegd „wij zullen Ripensen". Wat is Ripensen vraagt ge U af en laat ik U uit den droom helpen. Wij nemen dan onze encyclopedie ter hand en vinden dat Ripensia van Roemeenschen oorsprong is. Zwak in de vreemde talen, ontcijferen wij met moeite de toelichting, waarqan wij het volgende ontleenen: „Ripensia" is een Roemeensch Prof-elftal dat grootendeels bestaat uit spelers, die Roemenië bij de kampioenschappen in Montevideo hebben vertegenwoordigd. Zij klopten o.a. alle elftallen van de Hongaarsche Ligue de Budapest met 42. Het elftal van Belgrado kreeg een neder laag van 62. Het Noordelijk Fransche elftal werd geklopt met 31, evenals Stade Frangais. Van de 13 in Ffankrijk gespeelde wedstrijden werden er 9 gewonnen, één gelijk en 3 verloren. Zeven spelers speelden mee in het Roemeensche elftal, dat Frankrijk met 63 versloeg. Verder werd nog gelijk gespeeld tegen het Hongaarsche elftal. Een prachtige staat van dienst dus. En nu gaan wij Ripensen, Ripensen in het Heemsteedsche Sportpark. Zaterdag 13 Mei n.m. 4 uur speelt R.C.H. een wedstrijd tegen de Roemeensche profs. De toer der Bristol Rovers is afgelascht en het actieve R.C.H.-bestuur is er in geslaagd toch op dezen dag alle voetbal liefhebbers van iets bijzonders te doen genieten. Wij verwachten dan ook dat niemand deze gelegenheid zal laten voorbijgaan om met het Roemeensche spel kennis te maken. De tramdirectie stelt voor dezen dag de goed- koope Sportparkretours beschikbaar. R.C.H. II—DE SPARTAAN II (v.m. 101/2 uur). In verband met den Interland wedstrijd speelt R.C.H. II 's morgen om half elf in het Heem steedsche Sportpark haar tweeden promotie wedstrijd. De eerste, tegen A.F.C. II in Amster dam, werd een gelijk spel, waarmede de R.C.H.- reserves een lastigen klip hébben omzeild. Toch is het Zondag oppassen en zal er beter moeten worden aangepakt om het gewenschte resultaat, „Promotie naar de Reserve le Klasse", te be reiken. Zondag was het een echte slow-dag. Tempo Iuidjes, dan winnen jullie. Wij ver wachten dit van het volgende elftal: Schuurman, Van Thiel, Kaestner, Hessels, Van den Berg, Van Eek, Van der Werve, Kok, W. Kedde, De Geus, Meijer. EEN NIEUWE TRAINER. Het R.C.H.-bestuur er van overtuigd dat door het aanwenden van versch bloed in het vereeni- gingsorganisme getracht moet worden om de sportieve resultaten op een hooger plan te brengen, heeft haar ouden trainer vervangen door den Hongaarschen oefenmeester Emil Riff. De ingewonnen informaties zijn uitermate gunstig en hopen wij dat R.C.H. door goede resultaten, deze keus zal rechtvaardigen. Ter kennismaking mét het spelersmateriaal werd Donderdagavond reeds een wedstrijd tusschen het le en 2e elftal onder leiding van trainer Riff gespeeld. Uit het H.B.C.-kamp. Zondag werden op het H.B.C.-terrein oefen wedstrijden gespeeld van het komende Haarl. Elftal tegen een combinatie Haarlem-T.Y.B.B. Het Haarl. Elftal, dat op Zondag 21 Mei, eveneens op het H.B.C.-terrein, een wedstrijd zal spelen tegen het Kath. Nederlandsch Elftal, was heden (Woensdag) nog niet vastgesteld. Wij hopen dit volgende week te melden. Eveneens op het H.B.C.-terrein had Zondag middag een oefenwedstrijd plaats tusschen twee junioren-elftallen. Dit was een zeer fraaie kamp, die door A ge wonnen werd met 42. Na afloop werd het elftal definitief saam- gesteld als volgt: A. Mink, (Vogelenzang) C. Vinke, J. Kooy, (H.B.C.) (Alliance) P. Hoogslag, Gieske, v. Rixel, (T.Y.B.B.) (H.B.C.) fD.E.M.) C. Seijsener, J. v. Bakel, H. Tullemans, (Concordia) (H.B.C.) (T.Y.B.B.) W. Roozen, N. Roozen. (Geel-Wit) (Alliance) F. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. De afgeloopen Zaterdagavond in „De Oude Beuk" gehouden kienavond voor adspiranten is wederom keurig geslaagd. Er werd door de jongelui volop genoten. Tevens sluit hiermede het winterseizoen. Tot 17 Mei a.s. zal er nog in Stoop ge oefend worden, daarna worden de clubavonden in Groenendaal vervolgd. De heeren hebben op Woensdagavond van 78 oefenuur, de dames op Dinsdag van 7%8'/2 uur en op Donderdag van 89 uur. Zondag 7 Mei zal de bekende Belgische scheidsrechter Alphonse Delahaye opnieuw een lezing houden over het waterpolo en wel over taktiek en techniek van het spel. Deze lezing zal plaats vinden van 111 uur in Hotel Neuf, Kalverstraat te A'dam. Voor H.P.C.'ers is hier vrije toegang. Op Zondag 28 Mei zal H.P.C. een waterpolo- tournooi in Groenendaal organiseeren. Hierover zal nader bericht worden. Verder vinden op Hemelvaartsdag belangrijke zwemwedstrijden plaats in het Noorderbad door den Zwemkring Haarlem, waarmede het nieuwe bassin tevens officieel geopend zal worden. Op dit programma komt o.a. voor het nummer 4 X 200 M. vr. sl. voor heeren, waarop het IJ een recordpoging zal doen. Verder een 10 X 50 M. vr. sl. estafette. Voor dames een 5 X 50 M. vr. sl. estafette en 100 M. vr. sl. Op 15 Mei opent het zwembad te Groenendaal. WINKELSLUITING OP ZONDAG. Het is waarschijnlijk algemeen bekend, dat er op het oogenblik door een gedeelte der Heem steedsche winkeliers een actie op touw is gezet, om van het gemeentebestuur tijdelijk ontheffing te verkrijgen van de thans geldende bepalingen omtrent de Zondagssluiting. Men wil n.l. ver gunning trachten te verkrijgen om tot 15 Sept. a.s. die zaken, welke nu slechts eenige uren van den Zondag hun clientèle mogen bedienen, ge opend te mogen houden van 12 tot 22 uur. Tegen dit streven nu meent inzender dezes te moeten protesteeren en door informatie is hem gebleken, dat een zeer groot gedeelte van de FILIAAL HAARLEM! T HOPF5TR TE-L' 1J3I5.- VOOR ARTISTIEKE FOTOGRAFIE Jan tan Goijenstr. 26, Tel. 29080 AANNEMERS BEEED1GDE MAKELAARS. MEESTERLOTTELAAN 12, TELEt-OON 15468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. 836 Het model, zooals onze afbeelding te zien geeft, heeft den rok gehouden, zooals hi; was, uit de taille zijn de vier punter vóór en achter geknipt, terwijl 1.60 M. zijde bijgekocht moet wor den voor een normale maat. De diagonale lijn van het voorpand en de puntige halslij r kleeden zeer af, zoo dat dit patroon ook gebruikt kan worden voor meer gezette fi guren. Verschillende combinaties zijn moge lijk, o.a. een fluweelen rok met crêpe zijden bovenstuk of wollen rok met fluweel be werkt. Voor kantoor of huis is een stoffen bo vendeel bruikbaar. Om ook de meer gezette dames in de gelegen heid te stellen haar japonnen op deze wijze te vermaken, stellen wij de patronen verkrijgbaar tot en met maat 52 voor slechts 58 cent. GEKLEEDE MIDDAGJAPON. De voorjaarsstoflen geven ruimschoots ge legenheid om onze keus te maken, daar allerlei variaties in kleur en weefsel reed- zijn verschenen. Toi de nieuwste stoffen behoort o.a. flamisoL perlé en Bouillonnc imprimé, beide kunst zijden weefsels ii: mooie tinten, alsmede in zwart. Wol met zijde blijft zich ook ffe nog steeds in de gunst verheugen. Het geplis- seerde vestje eindigt met een scherpe punt in de taille, terwijl een kanten garnituur als afwerking van hals en mouwen dient. De rok is recht om de heupen, naar onde ren toe wijder wor dend door lichte klok ken. Patronen kan men aanvragen tot en met maat 52 onder no. 837. De kosten bedragen ƒ0.58. 837 VOOR ONZE LEZERESSEN! Patronen worden toegezonden na storting van het bedrag op postrekening 62626 van den Mode- dienst, den Haag, ol na inzending per postwissel of in postzegels aan de Moderedactrice. Roelofs- straat 109, den Haay. Gewenschte maat en num mer vermelden. D 23 Heemsteedsche winkeliers dezelfde meening is toegedaan. Menige winkelier, die vroeger lijnrecht tegen over de verplichte sluiting stond, is nu iedereen zich aan den toestand heeft aangepast, een voorstander geworden. Het is een groot voordeel, dat hij nu niet meer verplicht is den geheelen Zondag in zijn zaak te blijven en hij verzekerd is, een groot gedeelte van den Zondag aan zijn gezin en aan ontspanning te kunnen wijden. Men zal de opmerking maken, dat een winke lier niet verplicht is zijn zaak open te houden, doch de praktijk heeft wel geleerd, dat de enkeling, die zijn zaak vrijwillig gesloten houdt, daardoor groote schade lijdt. In den regel nemen de geregelde afnemers het den winkelier dan kwalijk, dat hij het hun niet gemakkelijk maakt en gaan soms alleen daarom naar een con current, die hen ook op Zondag wil bedienen. Bovendien is het ondergeteekende en vele zijner collega's op de vrijgestelde Zondagen in April duidelijk gebleken, dat de ontvangsten daardoor niet vermeerderen, doch zelfs een merkbare daling vertoonen. Een vrijstelling, als door bovengenoemde winkeliers wordt gewenscht, zou in het algemeen genomen, meer nadeel dan voordeel brengen. Om deze redenen zou ondergeteekende zijn collega's sterk willen aanraden, bedoelde actie te staken of eventueel het gemeentebestuur ver zoeken, een desbetreffend verzoek niet in te willigen. EEN WINKELIER.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2