DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT PREDIKBEURTEN BIOSCOOP NIEUWE UITGAVEN^ Openbare Vergadering BlNNENLANDSCH WEEKOVERZICHT VAN HUIS JANSEN .Heemsteedsche Tip-Top" VOOR ARTISTIEKE RRUIDSFOTO's TRUUS KNOPPER 2 Zondag 30 Juli. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte voor het Schulddelgingsfonds van Nieuw-Vredenhof. ORGELCONCERT. In de Kapel „Nieuw-Vredenhof" zal op Maan dag 31 Juli 1933, om 8.15 uur n.m. (precies), wederom een orgelconcert worden gegeven door den heer Egbert Vos (organist der Kapel). Programma: 1. Praeludium (a. kl. t.) J. S. Bach. 2. Vier Choralvorspiele: a. Herzlich thut mich verlangen, J. S. Bach. b. Wer nur den lieben Goth laszt walten, O. Dienel. c. Schmüche dich, o liebe Seele, J. Brahins. d. Freu dich sehr, o meine Seele, S. KargElert. 3. Praeludium (G. gr. t.) F. Mendelssohn. 4. Andante en Andante con moto (uit Sonate V) F. Mendelssohn. 5. Prélude, Fuque et Variation, C. Franck. 6. a. Cantelène religieuse b. Marcietha Th. Dubois. 7. Marche Solennelle, A. Mailly. PERSONALIA. Bij het op 21 dezer te Amstedam gehouden M.U.L.O.-examen slaagde o.m. onze plaats genoot G. J. Kruiderink. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 17 tot en met 22 Juli genomen 565 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 12 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 13 volwassenen gebruik gemaakt. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Zondagmorgen wilde de heer S., wonende alhier, vanaf het pleintje voor het postkantoor met zijn auto over het tramspoor terug draaien, toen juist op dat oogenblik een tram uit de richting Haarlem kwam aanrijden. De auto werd aan de voorzijde door de tram gegrepen en eenige meters meegesleurd. De heer S. bekwam geen letsel, doch de auto werd deerlijk bescha digd en moest naar een garage worden ge sleept. De tramdienst ondervond eenige minuten vertraging. LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „Kinderleed". Eddie Randall, een kreupel jongetje, wordt door zijn te zorgzame ouders vertroeteld als een kasplantje. Oom Jonas, die al sinds jaren bij de familie inwoont, probeert een „echten jongen" van hem te maken Een ouderloos neefje Freddie, dat door de familie Randall in huis genomen is, speelt voort durend de baas over Eddie. Om Eddie meer zelf vertrouwen te geven en hem in staat te stellen zich tegen andere jongens te verdedigen, geeft oom Jonas hem boksles. Maar Eddie is nog steeds bang voor Freddie en ten einde raad dwingt oom Jonas de beide jongens te vechten. Eddie loopt een flink pak slaag op en komt vuil en met blauwe plekken thuis. Zijn ouders kunnen zich niet met de opvoedings-methode van oom Jonas vereenigen en verzoeken hem hun huis te verlaten. Oom Jonas r.eemt zijn intrek in een oud huisje, maar als hij zijn betrekking verliest, blijft hem niets anders over dan zich in het armenhuis te laten opnemen. Intusschen hebben de ouders van Eddie een beroemd dokter laten komen, die verklaart, dat de jongen ongeneeslijk kreupel is. In zijn wan hoop zoekt Eddie zijn ouden oom op. Terwijl Jonas bezig is den jongen te troosten, komt Freddie met een paar vrienden langs. Zij gooien steenen naar het huisje en roepen den ouden man allerlei beleedigingen toe. Nu komt Eddie's trots boven en hij gaat naar buiten om met Freddie af te rekenen. Jonas danst van plezier als hij de jongens ziet vechten. Maar de ouders van Eddie en de dokter komen erbij en Jonas duwt de vechtenden in het huisje en sluit de deur af. Eindelijk heeft Eddie met zijn neefje afge rekend en dwingt hem oom Jonas excuus te vragen. De doktér is verwonderd den jongen te zien loopen zonder dat zijn gebrek merkbaar is en hij verzekert den ouders, dat er toch nog kans op genezing is. De gelukkige ouders begrijpen nu, dat oom Jonas het beste met hun zoon voor had en ver zoeken den ouden man weer bij hen te komen inwonen. De rol van Eddie Randall wordt vertolkt door Jackie Cooper. NIEUW EUROPA. Officieel orgaan van de Liga voor de Vereen. Staten van Europa. In een op 4 Mei 1.1. te Brussel gehouden ver gadering van het Verbond van Jong-Europa, gevestigd te Genève, met als doel de volken van Europa te vereenigen, is Mr. J. H. Schultz van Haegen, te Aerdenhout, benoemd tot leider van het bureau voor Nederland van boven genoemd Verbond, terwijl de heer J. de Wilde, 100 Daguèrrestraat, Den Haag, tot secretaris voor Nederland werd benoemd. Het bureau geeft een orgaan uit onder den naam „Nieuw Europa", hetwelk een vrije tribune beoogt te zijn voor alle voorstanders van inter nationale aaneensluiting, ongeacht hun gods dienstige, humanitaire of politieke overtuiging. Het kenmerkende onderscheid tusschen de Liga voor de Vereen. St. van Europa en de Pan- Europa-beweging is hierin gelegen, dat volgens het qieiïwe orgaan „Pan-Europa" zich te uit sluitend op Europeesche belangen instelt en door zijn karakter en samenstelling zich vnl. zal beperken tot een genootschap, een polemischen studiekring, terwijl de „Liga" zich zoowel ten opzichte der wereldverhoudingen als wat betreft de propaganda en populariseering van de idéé der Vereenigde Staten van Europa op de breedst mogelijke basis wenscht te stellen. Het eerste nummer van Nieuw Europa bevat zeer lezenswaardige artikelen van den redacteur J. A. van Sijn, Mr. J. H. Schultz van Haegen, J. H. Ros, H. Stark e.a. Het secretariaat doet in dit nummer een be roep op de reeds bestaande vredesorganisaties in Nederland om samenwerking. Door belange loos spreukbeurten te vervullen op eventueele landdagen hoopt het bureau Nederland de ge dachte van een Vereenigd Europa, vereenzelvigd met de vredesgedachte, op verschillende plaat sen te kunnen uitdragen en verbreiden. Wij vertrouwen dat het streven tot het verbreiden van die gedachte bij zeer velen weerklank zal vinden. vari den Raad der Gemeente Heemstede op DONDERDAG 27 JULI 1933. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der Ge meente Heemstede onder leiding van wethouder Jhr. v. d. Poll, loco-burgemeester. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Alvorens met de agenda wordt begonnen, krijgt de heer De Tello gelegenheid, de volgende verklaring af te leggen: Per dd. 23 April 1932, dus ruim een jaar ge leden, werd aan Uw Raad medegedeeld door Uw lid Disselkoen, dat hij vanaf dat tijdstip lid was geworden der O.S.P. Als woordvoerder der S.D.A.P. heb ik toen in de vergadering van 28 April opgemerkt, dat de heer Disselkoen hier dus vertegenwoordigd bleef zonder een mandaat der kiezers, aangezien de heer Disselkoen uitdrukkelijk was verkozen op het program van de S.D.A.P. In dit verband stelde de heer D. zich op het standpunt, dat zoolang geen andere uitspraak der kiezers het tegendeel bewees, hij meende gerechtigd te zijn de O.S.P. als uitgetreden deel der S.D.A.P. te vertegenwoordigen. Ik stel er prijs op M. d. V. te verklaren, dat dd. 116 een brief bij het bestuur der S.D.A-P. 'is binnengekomen, waarbij de heer D. verzoekt weder als lid der S.D.A.P. te worden ingeschre ven, daarbij tevens zijn mandaat als raadslid ter beschikking van de afdeeling, die hem oor spronkelijk afvaardigde, stellend. Een ieder, die in dezen Raad zich stelt op de basis van de goede democratische politieke ver houdingen, zal ongetwijfeld erkennen, dat hier mede de Heemsteedsche kiezers, welke blijkens de uitslag der gemeenteraadsverkiezingen het program van de S.D.A.P. kozen, wederom in het bezit kwamen van de hen rechtens toekomende politieken invloed door middel van hun twee zetels in Uw Raad. Zijn bedanken als lid der O.S.P. motiveerde de heer D. in een dd. 116 schrijven aan het bestuur dier partij als volgt: „Daar ik meer en meer de overtuiging heb gekregen, dat standpunt en strijdwijze der O.S.P. aan de arbeidersklasse in 't algemeen en aan de Heemsteedsche arbeiders in het bijzonder geenerlei uitzicht vermag te bieden, bedank ik als lid der O.S.P." Waar dus wel zeer het streven van den heer D. naar grootere eenheid en versterking van de georganiseerde arbeidersklasse naar buiten trad, heeft de afd. der S.D.A.P. zich op deze moti veering vereenigd in de opvatting, dat het ter beschikking gestelde mandaat door den heer D. diende te worden blijven bezet. Temeer daar vast kwam te staan, dat bij een eventueele niet- vervulling van dit mandaat door den heer H.,. dit mandaat in handen zou komen van het politiek ongeorganiseerde element, waarbij met een zeer ernstige schade aan het arbeidersbelang in dezen raad moest worden gerekend, en wat tengevolge zou hebben gehad, dat juist het tegendeel geschiedde van wat de heer D. met zijn mandaat-beschikbaarstelling beoogde. Op deze gronden M. d. V. zou ik het op prijs stellen, indien Uw raad, mede bevestigd door den uitslag der Kamerverkiezingen, er acte van wil nemen dat de S.D.A.P. vanaf dit oogenblik weder door twee leden in Uw midden vertegen woordigd is, n.l. door mijn pg. Disselkoen en mijzelf. Ingekomen Stukken. Ingekomen is o.a. een adres van huurders van de woningen, gelegen in het woning complex „De Haemstede", houdende verzoek om de huren dier woningen te herzien. B. en W. stellen voor dit advies in hunne han den te stellen om advies. Zij meenen, dat met het treffen van maatregelen gewacht behoort te worden tot de door de Regeering aangekondigde maatregelen bekend zijn. 2e. Adres van 21 bewoners van woningen in de Borneostraat, waarbij de bemiddeljng van het Gemeentebestuur wordt ingeroepen tot huur- verlaging der woningen. B. en W. stellen voor, dit adres voor kennis geving aan te nemen, aangezien het College hierover geen zeggenschap heeft. Uniformverbod op komst! Moei lijkheden bij de ten uitvoerbrenging voorzienNogeens de „Nacht van Rijswijk". Arnhem onder protest. De „vierdaagsche". Zoo zulten we dus binnenkort inderdaad geen roode valkjes, geen fascistjes, geen roodfront- strijders of ande.re dapperen meer in vol ornaat op straat zien drentelen, zoekende naar men- schen, die het niet met hen eens zijn en gelijk de Batavieren, onze voorvaderen bereid zijn het vuistrecht te laten beslissen of men gelijk of ongelijk heeft Bij de Tweede Kamer is ingediend een ont- werp-wet betreffende het verbieden van uniform- kleeding en onderscheidingsteekenen. En het heeft er allen schijn van, dat dit wetsontwerp een goed onthaal zal vinden bij de Hoogmogende Heeen. De toepassing van dit verbod zal nog menig voetangeltje meebrengen. Het klinkt allemaal zoo fraai: „Hij, die in het openbaar kleeding- stukken of opzichtig^ onderscheidingsteekenen draagt of voert, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 12 dagen of een geld boete van ten hoogste 150 gulden", maar uit de memorie van toelichting blijkt al hoe zwak men de verschillende verbodsbepalingen kan definieeren. „Kleedingstukken", zegt de toelich ting, „is zoo algemeen mogelijk. Niet nood zakelijk is het dus, dat uniformen of onderdeelen daarvan gedragen worden. Ook gewone klee dingstukken, zwarte of bruine overhemden, hooge hoeden bij gelegenheden, waarbij deze niet zijn voorgeschreven (Oostenrijk heeft de samenstellers van dit wetje een goeden wenk gegeven schijnbaar!), of bijv. zelfs geheel gelijke costuums, kunnen kenmerk zijn van een bepaald staatkundig streven en als zoodanig onder de strafbepaling vallen." Verder onderscheidt men „opzichtige onder scheidingsteekenen". Het dragen van insignes is dus geoorloofd, doch beperkt tot het begrip „bescheiden". Nu is bescheidenheid altijd zéér rekbaarGeen wonder dus, als hier de eerste moeilijkheden opduiken. Khaki-hemden zijn daar mede ook al ten doode gedoemd, omdat hun kleur naar bruin zweemt; de dames, die con- fectiejaponnetjes koopen, mogen wel op hun tellen passen, dat zij niet gezien worden in vereeniging met anderen, die hetzelfde japon netje dragen, anders wordt het beslist be schouwd als te zijn het „kenmerk van een be paald staatkundig streven". Gelukkig, dat de draagsters Van dergelijke overeenstemmende japonnetjes elkaar al bij intuïtie schuwen Natuurlijk zijn de officieel erkende weerbaar- heidsvereenigingen, als de Burgerwachten bijv., uitgeschakeld, evenals vereenigingen, die een be paalde richting propa£eeren (N.J.V.), maar toch alle staatkundige bemoeiingen vreemd zijn. Ook het dragen van de Vaderlandsche kleuren, als uiting van de gevoelens voor liefde en vaderland of aanhankelijkheid, aan het Koninklijk Huis, is natuurlijk niet verboden integendeel! De relletjes van de Rijswijksche Wielerbaan hebben nog een naspel, dat eigenlijk een voor spel zou moeten zijn: De jury van de Heer- lensche wielerbaan heeft Zondag Pijnenburg en Braspenninx voorgedragen voor een zware straf, op te leggen door de Nederlandsche Wielren- Unie, namelijk zes maanden schorsing en 500. boete voor „Pijn" en drie maanden schorsing en 500.boete voor „den Bras". De beide renners waren n.l. reeds verleden jaar gecon tracteerd om op 23 Juli te Heerlen te starten. Niettemin hebben zij er den voorkeur aan ge geven niet te Heerlen te starten, doch in „den nacht van Rijswijk" uit te komen! Een paar weken geleden had Pijnenburg ook te Eindhoven ver stek laten gaan voor een wedstrijd elders. Inderdaad wel eigenaardige handelwijzen voor sportmenschen! Wanneer men rekent op hun komen, zou men tot den laatsten dag nog bevreesd moeten zijn, dat zij niet verschijnen, omdat er elders wel eens iets belangrijkers te verrijden zou zijnHet wordt tijd, dat de Nederlandsche Wielren Unie de groote renners eens herinnert, dat zij evenals andere men- schen ook nog zooiets behooren te bezitten, als „eergevoel" en dat directies van wielerbanen met groote schade blijven zitten, wanneer zij het rijden van sterren hebben aangekondigd en deze verschijnen niet! Een degelijke straf zou hier niet misplaatst zijn. Arnhem heeft het gedeeltelijk niet naar den zin. Onder een zeker deel van de handeldrijvenden middenstand is er een groeiende ontstemming over het feit geweest, dat de feestcommissie, die de herdenking van het 700-jarig bestaan van Arnhem feestelijk organiseerde, alle feestelijk heden vrijwel centraliseerde naar het Velperplein, waardoor heele wijken van Arnhem ontvolkt werden en buiten alle feestelijkheden werden ge laten, daar er zelfs geen toestemming was gegeven, deelen van de kermis naar andere wijken te verplaatsen. Daar de kermis-exploi- tanten van de Oud-Hollandsche kermis echter als uitdrukkelijke voorwaarde deze bepaling hadden gesteld, was daar niets aan te doen. Toen heb ben de bewoners van de misdeelde wijken demonstratief de reeds-aangebrachte versie ringen der straten weggehaald. Het is wel even een trieste noot in de feestvreugde van de her denkende stad. Een van de grootste gebeurtenissen van ieder jaar op athletiekgebied, de „vierdaagsche afstandmarsch", prestatie van internationale bekendheid, heeft dezer dagen weer een aan vang genomenMaandag had te Nijmegen een vlaggenparade op het Molenveld plaats ter opening van de marschen, die Dinsdag begonnen zijn. Duizenden personen waren aanwezig. De plechtigheid werd opgeluisterd door de muziek der Koninklijke Militaire Kapel, die de nationale hymnen speelde, toen achtereenvolgens de Engelsche, Oostenrijksche, Zwitsersche, Noor- sche, Fransche en Nederlandsche vlaggen in top werden geheschen. Als dit nummer verschijnt is de marsch alweer volbracht en kunnen de tippelaars uitrusten van het warme karweitje! 3e. Adres van J. A. Blaauw te Heemstede in- j zake het onbehoorlijk optreden van een ambte naar van het Bouw- en Woningtoezicht, en waarbij tevens verzocht wordt restitutie van een I bedrag van ƒ12.05. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend i te beschikken. 1 De heeren Attema, Meeuwen oord en Jonckbloedt zijn van meening, dat de heer Spijksma eerder lof dan blaam verdient. 4e. Adres van het Hoofdbestuur van het Ver bond voor Nationaal Herstel, houdende verzoek om een onderzoek te willen instellen of bij het Lager Onderwijs in deze gemeente leerkrachten werkzaam zijn, wier revolutionnaire gezindheid op eenigerlei wijze blijkt en zoo ja, hen te schor sen en te ontslaan en bij toekomstige benoe mingen dergelijke leerkrachten niet te benoemen. B. en W. stellen voor, dit adres voor kennis geving aan te nemen, aangezien bij het bestaan de personeel aan de openbare scholen in deze gemeente geen personen werkzaam zijn, die aan leiding geven tot het treffen van maatregelen als adressanten bedoelen. 5e. Adres van A. J. W. van Sambeek te Heem stede, houdende verzoek om het uitbreidingsplan betreffende de Meer en Boschlaan te wijzigen in die mate, gelijk in dit adres anders is om schreven. Aangezien geen hieuw gezichtspunt door den heer Van Sambeek is ontwikkeld, volstaan B. en W. met de mededeelipg, dat hun standpunt on gewijzigd is. 6e. Mededeeling d.d. 16 Juni 1933 van B. en W. van Heemstede inzake wijziging in de steun regeling in dien zin, dat degenen, die zich per f Augustus 1933 in Heemstede komen vestigen, gedurende 2 jaren in de gemeente woonachtig moeten zijn alvorens voor gemeentelijken steun in aanmerking te kunnen komen. De heer D e T e 11 o is van meening, dat deze zaak, na al de discussies, daarover gevoerd, als afgedaan mag worden beschouwd. De Raad heeft over den verkoop beslist en de heer Sam beek wist op welke voorwaarden hij den grond kocht. De Raad hoort in dit geval achter B. en W. te staan. De heer R ij k e s is van meening dat de Rent meester van het Grondbedrijf, uit naam van de Commissie van het Grondbedrijf, bepaalde toe zeggingen aan den heer Sambeek heeft gedaan, waartoe bedoelde commissie eigenlijk niet be voegd was. Vandaar thans misverstand. Tot staving van zijn meening gaat spr. de gevoerde correspondentie na. Spreker's conclusie is, dat èn door B. en W. èn door den Raad volkomen correct is gehandeld, immers, de voorloopige verkoop is geschied behoudens goedkeuring van den Raad. De heer Jonckbloedt merkt op, dat op nieuw met den heer Sambeek zou worden onder handeld op de basis van het oude plan. Spr. AANNEMERS BEËEDIGDE MAKELAARS. MEE8TERLOTTELAAN 12, TELEFOON 1B468 Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. stelt voor, den heer Sambeek toestemming te verleenen den door hem gekochten grond te be bouwen zooals oorspronkelijk de bedoeling was. De heer Van Lent is van meening, dat de heer Sambeek moreel recht heeft, om te mogen bouwen zooals hem aanvankelijk was toegezegd. De heer Van U n e n vindt het niet juist, een raadsbesluit van een maand geleden nu weer ongedaan te maken. Mevr. Venhuizen is van meening, dat er nog een moreele zijde aan deze zaak is. De heer Sambeek lijdt door dezen gang van zaken schade en het zou billijk zijn, als er nog eens, desnoods in geheime vergadering, over gespro ken zou worden, teneinde een bevredigende op lossing te vinden. Wethouder Jhr. v. d. Poll merkt op, dat de heer Sambeek na het raadsbesluit vrij bleef, al of niet den grond te koopen, dus dat niet ge sproken kan worden van schade lijden. Mevr. Venhuizen legt er den nadruk op, dat zij niet gezegd heeft, dat de heer Van Sam beek onrechtvaardig is behandeld. Zij blijft ech ter van meening, dat de billijkheid eenigszins in het gedrang komt. In tweede instantie zetten nog verschillende leden hun standpunt nader uiteen. De heer Audretsch constateert nadrukkelijk, dat geen onbillijkheid is geschied, daar de heer Van Sambeek na het raadsbesluit nog volkomen vrij was, den grond te koopen. Het voorstel van den heer Jonckbloedt wordt tenslotte in, stemming gebracht en verworpen met 96 stemmen. Huurvermindering grond aan de Kerklaan. Een voorstel van B. en W. inzake huurver mindering van een strookje grond aan de Kerk laan wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Vermindering van pacht. B. en W. stellen voor, de door Joh. van de Nes, te Heemstede, verschuldigde pachtsom voor de jacht, de visscherij en het rietgewas op het rietland van den gemeente-reinigingsdienst over het jaar 1933 te verminderen met 20 pCt. Z. h. s. goedgekeurd. Vermindering landhuren. B. en W. stellen voor, de door P. de Jong Jr. en J. B. Compier verschuldigde pacht van tuin grond, gelegen ten Westen van de Vrijheids- dreef, over het jaar 1933 te verminderen van 0.70 tot 0.50 per R.R. en de door J. Verdon- schot verschuldigde pacht van den moestuin, gelegen nabij Groenendaal, over dat jaar te verminderen met 20 pCt. Z. h. s. goedgekeurd. i I Ruiling van Grond. B. en W. stellen voor, met den heer C. L. Janus te Amsterdam een ruiling van grond, ge- SHAVING STICKS 2 GROOTE STAVEN VOOR 25 CENT. PRIMA PRIMA Jan van Goyenstr. 26, Tel. 29080 legen aan de Heemsteedsche Dreef, aan te gaan. Voor de meerdere oppervlakte, door de gemeente afgestaan, zal de heer Janus 7.per M2. betalen. Voorts wordt een ruiling van grond vast gesteld met den heer H. P. van Roojen, betref fende grond aan de Molenlaan. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor, te verkoopen aan: a. C. L. Kwak te Heemstede twee perceelen bouwterrein aan de Westzijde van de Heem steedsche Dreef, tegen een prijs van ƒ11. per M2.; b. P. Lindeman te Haarlem twee perceelen bouwterrein, gelegen aan de Lanckhorstlaan, tegen een prijs van ƒ9.— per M2.; c. Mej. C. H. Moes te Heemstede een perceel grond, gelegen nabij de Valkenburgerlaan, tegen een prijs van ƒ7.— per M2.; d. J. H. H. en P. J. J. van den Putten te Heemstede twee perceelen bouwterrein, gelegen aan de Valkenburgerlaan, tegen een prijs van ƒ8.per M2.; e. J. J. L. Pieters te Heemstede een perceel bouwterrein, gelegen aan de Zuidzijde van de Zomerlaan, voor een totaal bedrag van 3500. f. H. P. van Roojen te Heemstede een perceel bouwterrein, gelegen aan de Oostzijde van de Zomerlaan, voor een prijs van ƒ7.per M2.; g. R. Jorritsma te Heemstede zeven perceelen bouwterrein, gelegen aan den Meerweg en de Oostzijde van de Meer en Boschlaan, tegen een prijs van ƒ6.— per M2.; h. J. Bertholee te Haarlem twee perceelen bouwterrein, gelegen aan de Sportparklaan, voor een prijs van 6.— per M2. Goedgekeurd. Tegen stemden de heeren Van Lent, Disselkoen en De Tello. Telefoonaansluiting en abonnement ten behoeve van de raadsleden. In de vergadering van 8 Jan. werd een voor stel van de R.K.-fractie inzake gratis telefoon aansluiting en abonnement voor de raadsleden in handen van B. en W. gesteld om advies. B. en W. zijn na onderzoek van meening, dat gratis telefoon voor de raadsleden geen absolute noodzakelijkheid is, en dat de kosten in dezen tijd niet gerechtvaardigd zijn. De heer Meeuwenoord deelt mede, dat slechts een bijdrage is gevraagd in de kosten Spr. wenschte deze bijdrage met ingang van September, daar op dit tijdstip een nieuwe Raad zitting krijgt en de begrooting besproken wordt. Spr. toont met vele voorbeelden de noodzakelijk heid aan van een bijdrage in de kosten van telefoonaansluiting. Meerdere kosten behoeft dit niet mede te brengen, als ambtenaren en sport- parkmenschen, die nu gratis telefoon met onge limiteerd aantal gesprekken ten koste van de gemeente hebben, ook in het vervolg slechts een bijdrage krijgen. De heer Disselkoen zet het nut van telefoon voor raadsleden nogmaals uiteen. Aan gezien dit nut echter niet door alle raadsleden wordt ingezien, kan spr. zich met het advies van B. en W. vereenigen. De heer Van U n e n kan de noodzakelijkheid van telefoon niet inzien. De uitgave is in de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet ge oorloofd. De heer v. d. E r f meent, dat de noodzakelijk heid van telefoon niet wordt gevoeld door de bezitters ervan. Een telefoon spaart veel tijd, en kosten behoeft de aansluiting niet mee te brengen als de voorgestelde regeling van den heer Meeuwenoord wordt gevolgd. De heer R ij k e s vraagt, waar de kosten van de aansluiting voor het tijdvak September December 1933 vandaan moeten komen. Onvoor ziene uitgaven zijn het niet. Bovendien mogen de raadsleden volgens art. 52 van de Gemeente wet niet stemmen over zaken, die hun persoon lijk aangaan. De heer v. d. Heuvel vindt, dat men den schijn moet vermijden, alsof de raadsleden zich persoonlijk zouden willen bevoordeelen. Spr. zou het juister vinden, als de voorstellers hun voor stel introkken. De heer Meeuwenoord trekt zijn voor stel in. Als mede-onderteekenaar handhaaft de heer Disselkoen het voorstel. In stemming gebracht, wordt het voorstel met algemeene stemmen verworpen. Wijziging jaarwedderegeling ambtenaren. B. en W. stellen voor de jaarwedderegeling Ambtenaren te wijzigen als volgt: Artikel 4, 1 Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon wordt gelezen als volgt: De belooning van den secretaris-Penning meester van den gemeentelijken dienst voor maatschappelijk hulpbetoon bedraagt 1000. per jaar. De heer Attema vraagt naar de motivee-

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2