jlm, de zoon van Bobby bouwk: bureau J. Kampen „HEEMSTEEDSCHE TIP-TOP" DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT PREDIKBEURTEN BIOSCOOP BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT VOETBAL YOOR ARTISTIEKE BRUIDSFOTO'S TRUUS KNOPPER LL EL: VAN HUIS JANSEN AANNEMERS BEËEDIQDE MAKELAARS. Nieuwbouw, Verbouwingen Onderhoudswerken. BONT ALLERLEI GEMENGD NIEUWS Zondag 17 September. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminapleln. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte voor de Wijkgebouwen in het Z. en N. der gemeente. „GEVEHA". Gebr. Van Herwerden. De Gebrs. van Herwerden, die in de Jan van Goyenstraat No. 14 een zaak in verfwaren en aanverwante artikelen hebben onder den naam „Geveha", hebben hieraan een uitbreiding ge geven in den vorm van een drietal nieuwe étalagekasten aan weerszijden en boven den ingang. Op deze wijze is gelegenheid geschapen, de kleinere artikelen, welke in de oorspronkelijke étalage niet zoo goed tot hun recht kwamen, beter onder de aandacht van het publiek te brengen. Een uitstekende oplossing! DAHLIATENTOONSTELLING TUINLIEDEN- VEREEN. „AERDENHOUT EN OMSTR.". De Dahlia-tentoonstelling, georganiseerd door de Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aerden- hout en Omstreken", heeft ook dit jaar weer veel belangstellenden getrokken. En' al was de toe gang geheel gratis, wat er ten toon is gesteld, mocht gezien worden. Het zaaltje van Hotel-Restaurant „Lommer oord" bleek ook dit jaar weer iets te klein, zoo dat men zich tot enkele groote groepen moest bepalen. In het bijzonder trok de groep van den heer C. van Iperen de aandacht, doch ook de groep van den heer H. v. Gurp was bijzonder mooi. Een goede afwisseling was een groep pot planten en een groote groep afgesneden bloemen van heesters en vaste planten. Ook was er heel aardig fantasiewerk te be wonderen, o.a. een fraaie krans van lila Dahlia's en een grafkrans van witte Dahlia's. In het tusschenzaaltje was, behalve het bind werk, een groote collectie fruit en groenten ge- exposeerd. Bijzondere aandacht trok een fraaie collectie Begonia Optima van den heer B. Nieuwenhuis. De serre was voor een groot deel ingenomen door de inzendingen potplantjes, welke door de Floraliavereeniging (onderafdeeling van de ver- eeniging), aan de schoolkinderen waren uitge reikt. Deze bestonden uit Fuchsia's, Cedems, Begonia's, Salvia's, Geraniums en Balseminen. Gezien de qualiteit van het ingezondene mag gezegd worden, dat dit werk bijdraagt tot ver hooging der liefde voor planten bij de jeugd. Iets heel nieuws op deze tentoonstelling was een uitgebreide collectie gedroogde bladeren van boomen en heesters, groene en gedroogde vruch ten van naaldhout, verschillende planten met af wijkingen in de groeiwijze (de laatste op sterk water), verschillende zaden in glazen buisjes, en een serie foto's van zeldzame boomen en heesters uit onze omgeving. Voor deze inzending was groote belang stelling. Voor de inzendingen van de leden bestond de jury uit de heeren j. F. C. Dix, Carl v. Empelen en T. Kelderman. Deze kende de prijzen als volgt toe: Groep afgesneden bloemen: *1e. pr. C. v. Iperen; 2e pr. K. Goudzwaard en N. v. d. Meer; 3e pr. H. v. Gurp. Fantasie werk (bindwerk): 1. W. de Zwart 9 punten. Vaas Chrysanth Pulling: G. Hageman 9 pnt. Groep Begonia Optima van B. Nieuwenhuis 10 punten. Groep potplanten: H. v. Iperen 10 punten. Vruchten: J. v. Donselaar 10 punten. Groenten: C. v. Iperen 7 punten. Groep gedroogde en geprepareerde planten: Kr. Goudzwaard 10 punten, met felicitatie der jury. De prijzen voor de inzending door de school kinderen bestonden uit zeer nuttige voorwerpen. Zij werden toegekend als volgt: Bosch en Hovenschool: 1. Bregje Sliggers; 2. Fijne Heeren; 3. Kees Nijhuis; 4. Kees v. d. Meulen; 5. Nora Woelders; 6. Truus Klomp; 7. Bram Humting. Nic. Beetsschool: 1. Liesje Fruman; 2. Krien Kortenhouwer; 3. Sijgje Verheul. Voorwegschool: 1. Lucie van Groningen; 2. Jopie Sloof. St. Henricusschool: 1. Th. Bosse; 2. F. Thijssen; 3. H. Frederiks. St. Jozefschool: 1. A. v. d. Nes; 2. J. Kooperdraadt; 3. G. v. d. Nes; 4. C. Schoenmaker; 5. P. Hilhorst; 6. C. Oomen. St. Antoniusschool: 1. Jo v. d. Berg; 2. Wiesje de Gruijter; 3. Nanny Philips; 4. Truusje Stam; 5. Greta Kramer; 6. Leny Tesselaar; 7. Corry Daniëls. LUXOR-THEATER. In het Luxor-Theater draait vanaf heden een schitterende Metro Goldwyn Mayer film „Arsène Lupin", met in de hoofdrollen John en Lionel Barry more, bijgestaan door Karen Morley. Korte inhoud: Guerchard, een inspecteur van politie te Parijs, is speciaal belast met het opsporen van den gentlemen-inbreker Arsène Lupin, die hem steeds te glad af i§. Op een avond wordt hij echter gewaarschuwd, dat in het huis van Gourney-Martin is in gebroken. De politie volgt de auto waarin de vluchteling tracht te ontkomen en arresteert hem. Guerchard gelooft den beruchten inbreker te pakken te hebben, doch als Gourney-Martin thuis komt verklaart deze dat de gearresteerde zijn vriend, de graaf van Charmerace is. Intusschen wordt er uitgemaakt dat er niets vermist wordt, daar de juweelen in het landhuis van Gourney-Martin zijn. Guerchard verwacht nu dat Lupin wel een bezoek aan het landhuis zal brengen en zendt er een van zijn vrouwelijke helpers heen. Ook Gourney-Martin en Char merace begeven zich naar het landhuis, waar de laatste geheel onder den invloed van Sonia ge raakt. In het landhuis ontvangt Gourney-Martin een waarschuwing dat men van plan is zijn juweelen en schilderijen te stelen. Men waar schuwt Guerchard, die den heelen nacht blijft waken, echter blijkt toch dat den volgenden morgen alles verdwenen is en dat de agenten die het huis bewaakten handlangers van Lupin waren. Guerchard slaagt erin deze agenten te arresteeren en beschuldigt Charmerace van den diefstal, doch Sonia verklaart dat deze den heelen 'nacht bij haar op de kamer is geweest. Hoewel de politie het Louvre bewaakt, slaagt Lupin erin de „Mona Lisa" te stelen, doch Guerchard volgt een spoor en vindt Sonia en Lupin in een schuilplaats. Om het meisje te redden geeft Lupin toe, dat hij de gezochte is, en als Guerchard zijn handlangers vrij laat geeft hij het schilderij terug. Op weg naar de ge vangenis ziet Lupin toch nog kans te ont snappen en Guerchard neemt zijn ontslag. KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN; Het huis behoort aan boer Verlinden, Die, om zijn paard aan vast te binden, Een haakje aan zijn gevel had, Dat daarin vastgemetseld zat. Dit is nu juist wat Jim verlangt: Een ketting, die aan d'auto hangt, Wordt 1, 2, 3 er aangehaakt, Waarop hij ijlings beenen maakt. Terwijl is met vereende kracht De auto op de been gebracht; „Haha!" denkt Jim, „het zal niet gaan! Ik vlucht, en jullie blijven staan!" Toet, toet! Een forsche ruk, en daar Gaat heel de woning in elkaar! 't Is voor Verlinden vast geen pret: De man lag net met griep te bed! Och, och, wat is Verlinden kwaad! Terwijl de auto verder gaat, Zit hij daar moederziel alleen, Omringd van balken, kalk en steen; Een koorts van zevenendertig-zeven Doet al zijn ledematen beven, En woedend roept hij: „Wacht, schavuiten, 'k Verzeker je, dat kost je duiten!" „Al gaat een aap ook nog zoo snel, Een auto achterhaalt hem wel!" Dacht Jim, waarom hij, niet zoo dom, Wip, in een telefoonpaal klom. Edoch, ook daar is 't niet secuur! De dienders openen het vuur; Ze hebben echter geen geluk En schieten slechts de draden stuk De troonrede door de radio. De Tweede Kamer spreekt zich uit voor uniformverbod. Na den aanslag te Muiden. Een slachtoffer overleden. Be zuiniging bij defensie. De groote steden zonder socialistische wethouders. Na-" spel van de muiterij op de „Zeven Provinciën". Na Amsterdam wil ook de residentie laten blijken, dat zij in oranje-liefde niet achterstaat bij de hoofdstad des lands. De opening van de Staten-Generaal op den derden Dinsdag in September, Prinsjesdag, is een welkome ge legenheid om de Koningin hulde te betoonen. Dan rijdt - Hare Majesteit uit in de sprookjes achtige, gouden koets en schittert het van kleurige uniformen. Dan dreunen als van ouds de saluutschoten van het Malieveld als de stoet van het Paleis aan het Noordeinde naar de Ridderzaal trekt. Als de voorteekenen niet bedriegen zal Den Haag op dezen Prinsjesdag drukker zijn dan ooit tevoren. De Nederlandsche spoorwegen hebben verschillende goedkoope treinen in gelegd, taliooze vereenigingen zullen met vlag gen en vaandels aanwezig zijn om de Koningin, nu in de eerste plaats als hoofd van de Staat, toe te juichen. En ook zij, die niet in de gelegen heid waren aan het défilé in het Stadion deel te nemen, zullen nu van hun aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje blijk kunnen geven. Voor het eerst zal dit jaar de troonrede, die de Koningin bij de opening van de zitting der Staten Generaal zal uitspreken over de beide Nederlandsche omroepzenders worden uit gezonden. Tevens zijn maatregelen getroffen om deze rede ook in Nederlandsch Indië hoorbaar te maken. Behalve de Phohi-zender zullen ook de drie rijkszenders te Kootwijk de rede uitzenden. Er zal worden zorg gedragen, dat ook de luiste raars in Suriname en Curagao kunnen mee luisteren. De troonrede door de radio! Het vorige jaar nog werd het voor onmogelijk gehouden, dat de moderne techniek in zekeren zin een aloude traditie zou verstoren. Maar juist in deze dagen, nu blijkt, dat het Nederlandsche Volk behoefte heeft zeer nabij de Koningin te zijn, heeft onze Landsvrouwe toestemming gegeven, dat ieder een, geen enkele uitgezonderd, naar de voor lezing van dit belangrijke staatsstuk zal kunnen luisteren. De nieuwe zitting van de Kamers heeft men niet afgewacht om het wetsontwerp inzake het uniformverbod te behandelen. Dinsdag heeft de Tweede Kamer dit wetsontwerp behandeld. De besprekingen erover waren kort maar krachtig. Verreweg de grootste meerderheid bleek voor een uniformverbod te zijn, ook de S.D.A.P., die echter haar stem aan het wetsontwerp onthield, toen minister Van Schaik niet genegen bleek een amendement van den heer Albarda over te nemen, dat in een optocht, waarvan het houden door het bevoegd gezag uitdrukkelijk is toe gestaan, opzichtige onderscheidingsteekenen, als vaandels en vlaggen, wel mogen worden ge dragen of gevoerd. Het wetsontwerp is tenslotte met 56 tegen 24 stemmen aangenomen en daar ook de Eerste Kamer nog deze week haar oordeel over deze wet zal uitgesproken hebben, zal de wet waar schijnlijk reeds vóór de opening van de zitting 1933/34 in werking zijn getreden, zoodat er op Prinsjesdag dus geen enkel onwettig uniform- vertoon zal plaatsvinden. De aanslag in de raadszaal te Muiden, waar zooals men weet, een querulant fotograaf met een revolver een viertal schoten loste, heeft een doode geëischt. Een van de ernstig gewonde slachtoffers van deze waanzinnige daad, de heer Veth is Dinsdagavond in het Burgerziekenhuis te Amsterdam overleden. Intusschen houden inwoners van het dorp zich bezig met het verzamelen van handteekeningen voor een adres, waarin de justitie om clementie voor den dader wordt verzocht. Nederland lijdt op het oogenblik aan wet houderscrisis. In Amsterdam zijn de sociaal democratische wethouders afgetreden wegens het niet mee kunnen gaan met de loonpolitiek van de gemeente. Enkele dagen later nam de Amsterdamsche raad een motie aan, waarin de burgerlijke wethouders, die na het aftreden der s.-d. wethouders hun zetel blijven bezetten, uit- genoodigd werden hun portefeuilles eveneens ter beschikking te stellen. Den dag tevoren ontstond er in de residentie een wethouderscrisis. Daar trad een socialistisch wethouder af, omdat hij het Tweede Kamer-lid maatschap niet tegelijkertijd met het wethouder schap kon waarnemen. De socialisten hadden voor deze vacature een vrouwelijk lid van hun fractie voorgesteld, waarmee de Haagsche raad zich blijkbaar niet kon vereenigen. Niet zij, maar een Katholiek lid werd gekozen, hetgeen het sein was voor den nog overgebleven socia- listischen wethouder om ook te bedanken. De drie grootste plaatsen van ons land, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag hebben nu geen socialis tische wethouders meer De regeering zet haar bezuinigingscampagne voort. Dezer dagen heeft minister Colijn een commissie geïnstalleerd met de opdracht be zuinigingen tot stand te brengen bij leger en vloot. In de rede, waarmee de minister de com missie heeft geïnstalleerd, wees hij er op, dat de defensie-uitgaven zoowel hier te lande als in Indië noodzakelijk opnieuw behooren te worden verlaagd. De regeering oordeelt, dat in totaal een bedrag van 25 tot 30 millioen op de ge- zamelijke uitgaven voor de weermacht volgens de raming van 1933 behoort te worden be spaard, met dien verstande, dat de druk der defensie, uitgeoefend op de Indische begrooting, met minstens 15 millioen behoort te worden ver licht, terwijl ook het eindcijfer der Staats- begrooting ten minste 12 millioen moet worden verlaagd. Een en ander buiten de verminde ringen, voortvloeiende uit algemeene maat regelen op het gebied van salarissen en pensioenen. Binnenkort zal in Nederland het naspel plaats vinden van de muiterij op de „Zeven Provinciën". De kapitein-luitenant ter zee P. Eikenbopm, ge wezen commandant van de „Zeven Provinciën", is onderweg naar Nederland, waar hij straks voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht zal moeten staan. Hij heeft na het uitbreken der muiterij een schriftelijke verantwoording bij het Hof moeten indienen wegens het verlies van zijn oorlogsbodem aan den vijand (waarmede gelijk te stellen: opstandelingen). Met deze schriftelijke verantwoording heeft men geen genoegen genomen en het gevolg hiervan is, dat men tot een strafrechterlijke vervolging heeft besloten. R.C.H. HET SPEL GAAT BEGINNEN! Are you downhearted? Deze woorden zou 'n flegmatische Brit ons zeker in de ooren fluisteren, wanneer hij momen teel in het Raeing-kamp zijn opwachting kwam maken. Maar weet u, wat hij te hooren zou krijgen. Een krachtig no! Waarom terneer geslagen? Omdat er geen daverende uitslagen zijn. Of 'n klinkende vorm! Een terneergeslagen elftal is bij voorbaat verloren. Wat tot dusver in vriendschappelijk voetbal werd gepresteerd door degenen, die geroepen werden om de blauw-zwarte kleuren te dragen, was weliswaar niet groot. Doch voor den nauw- keurigen waarnemer vielen symptomen te be speuren, dat de groote kern er wel leefde, waarbij wij slechts herinneren aan het kwar tiertje voor halftime in den H.F.C.-wedstrijd. Vlot en gedecideerd liep de machine, die ge dragen werd door een heerlijk aandoend enthousiasme. Kijk, daar zit 'm de kneep. De geestdrift. De bezieling om te willen winnen. En nu is 't een merkwaardig verschijnsel, dat wij van voetballers in 'n vriendschappelijk spel helaas nooit die wilskracht zien, die zij in com petitie-voetbal toonen. Thans is 't de taak van de R.C.H.-leiders dit den elf kerels nog eens ge ducht aan hun verstand te brengen. Zijn wij wel ingelicht, dan komt het elftal dezer dagen bijeen om vooraf eens rustig te praten, waarbij op deze noodzakelijke factoren zeker wel de speciale klemtoon zal worden gelegd. En moge lijk vindt men vlak voor den wedstrijd, die moeten we 't nog neerschrijven tegen D.F.C. gaat, nog even gelegenheid om met 'n paar kernachtige woorden de spelers op de juiste temperatuur te brengen. Intusschen treffen we in D.F.C. ook 'n Jubilaresse. De Dordsche club bestond op 16 Augustus 50 jaar, en in bonte rij hebben de festiviteiten elkander opgevolgd. Een feest, dat alleszins waard was om prettig te worden gevierd, niet slechts om de mooie herinneringen uit het ver leden, maar vooral door den prettigen geest, die in deze vereeniging tot aan dit oogenblik heeft geheerscht. Wij meenen zeker te weten, dat de match van a.s. Zondag daarop geen uitzondering zal maken, zoodat men zich van een middag van hoogstaande sport kan verzekerd houden, die bovendien in de handen van arbiter Wey goed vertrouwd is. Play up, R.C.H.'ers, voor 'n goeden start. En voor de eerste overwinning in het nieuwe seizoen! NA HET BEZOEK DER ZWALUWEN EN CORINTHIANS. Stel u gerust, wij komen niet met 'n technische nabeschouwing meer aandragen, slechts een be knopte releveering van het eerste groote ge beuren op Heemsteedsch Sportpark. Want 't was ongetwijfeld een mooie onderscheiding, dat de Zwaluwen van alle zijden naar onze up-to- date voetbal-milieu kwamen gevlogen, en men bovendien als gastheer kon fungeeren van de Britsche amateurs par excellence. Wij geven toe, de dag was niet alleszins gunstig voor 'n uit verkocht huis, en de tijd zoo mogelijk nog ongunstiger. Doch dit moesten de sport-notabelen vol komen beamen. Tevens hebben de groote sport- figuren uit het Nederlandsche voetbal de ge legenheid te baat genomen het Sportpark eens nauwkeurig te bekijken, wat tot dusver slechts van de foto's was geschied. En wij kunnen hier verklaren, dat hun lof buitengewoon groot was. Zij stonden perplex! Hier komen wij nog eens terug! Deze ongevraagde getuigenis zal Heemstede als uitmuntende sportplaats ongetwijfeld nog meer in beteekenis doen toenemen. Uit het H.B.C.-kamp. Hoewel door de opening van het R.-K. Sport park aan de Molenwerfslaan H.B.C. nog niet speelt, mede als gevolg dat Ruigrok als midden voor in het Haarl. elftal zal spelen, is thans alles gereed om den strijd voor de competitie aan te vangen. En al was de eerste oefenwedstrijd in Volen- dam, nu twee weken geleden, niet hoopvol, een gevolg van het zeer slechte terrein, Zondag heb ben zij voor den Batobeker hun ouden concur rent T.Y.B.B. met 32 geklopt. En alleszins verdiend. Dit jaar zullen zij den strijd weer aanbinden tegen D.H.L., Graaf Willem, Santpoort, S.J.C., G.D.A., Leonidas, Spartaan, Donk en T.Y.B.B. De samenstelling van het elftal dat wij de volgende week zullen noemen, is nog al ge wijzigd. Maar het is over het algemeen jong bloed, dat wel hoop voor de toekomst geeft Voor de Junioren is voor Zondag vastgesteld: A. H.B.C.'T.Y.B.B.: 2.30 uur. B. H.B.C.—T.Y.B.B. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". Hoewel er eenig vermoeden was, dat Heemstede bij keuze over zou gaan naar de 2e klasse H.V.B., is dit niet gebeurd en zal zij ook dit jaar nog eens de 3e klasse moeten doorloopen. Voor wat Heemstede I betreft, zullen zij dit jaar uitkomen tegen Haarlem VI, Kennemers VI, Ivo II, Spaarndam II, Bloemendaal III, Brede- rode, VI. Vogels II en Kinheim IV. Zondag wordt het seizoen geopend met een wedstrijd tegen Ivo II. In de voor-wedstrijden, en meer speciaal in de nederlagen-wedstrijd tegen Droste I, hebben zij zich al heel kranig geweerd, door Droste 1 met 71 te kloppen, en daar D.C.O., V.V.R. en Zee meeuwen II het niet verder konden brengen dan resp. 11, 41 en 74, veroverde Heemstede den fraaien beker, die thans is tentoongesteld in de étalage van den heer Dierken, kleermaker, Raadhuisstraat 89 alhier. Zondag gaat „het bruine monster" officieel rollen, ook voor de twee lagere elftallen. Het programma vermeldt: 10 uur: Heemstede IIR.C.H. XI. 12 uur: Hillinen VHeemstede III. 2 uur: Heemstede IIvo II. Wij twijfelen niet of, vooral wat het eerste betreft, zal dit een belangrijke rol spelen in haar afdeeling. Maar dan Zondag al beginnen. Denk om de traditioneele „le klap". En dan vervolgens de tanden op elkaar. „Nu of nooit", maar dan ook in fair spel. Laat uw tegenstanders voelen, dat je kampioen wilt worden, niet aan den lijve, maar door vlug heid en tactiek. En dan eensgezind ten strijde. Allen op uw post en met den vollen wil om te winnen. Het kan, dus het moet. Minstens het eerste kampioen aan den Glipper- weg. Daarop rekent uw bestuur en uw sup porters. F. Jan van Goyenstr. 26, Tel. 29080 ONTWERPEN ADVIEZEN, BEGROOTINGEN, VERBOUWINGEN EN ONDERHOUD LANCKHORSTLAAN 91 MEE8TERLOTTELAAN 12, TELEFOON 15468 Nachtnetten vanaf 9 ct. Haarnetten 6 en 8 ct. p. st. 3 stuks voor 15 en 20 ct. GRIJS EN WITTE NETTEN 13 ct. p. st. HEROPENING R.K. SPORTPARK TE HEEMSTEDE. 13 jaar geleden werd er aan de Molenwerfs laan te Heemstede een R.-K. Sportpark geopend, meer ten doel hebbende daar het meerendeel der R.-K. Voetbalclubs uit Haarlem te huisvesten. Veel is in dien tijd veranderd. Een beter kleed huis, zelfs werd er eenige jaren geleden ook een tribune geplaatst. Het eerste veld, als hoofdspeelveld bedoeld, was wat smal. Het derde van de 4 speelvelden voldeed beter aan de gebruikelijke afmetingen, maar was om de ongelijkheid minder geschikt. In den loop van dezen zomer is dit derde ter rein echter goed onderhanden genomen. Het is geheel van de zoden ontdaan, gelijk gemaakt en weer met de zoden bedekt, zoodat dit terrein, metende 101 bij 65 M., nu een uitstekend speel veld is. Ook is de overdekte tribune nu naar dit ter rein verplaatst, en van 20 M. lengte op 40 M. lengte veranderd, en bevat pl.m. 300 zitplaatsen. Rond dit terrein zijn nog pl.m. 400 zitplaatsen, hoewel niet overdekt. Zoowel tribune als kleedkamers zijn van een lichtgrijze kleur voorzien. In het midden der tribune prijkt het wapen van den Bisschop van Haarlem. Zondagmiddag zal dit terrein feestelijk her opend worden. De Bisschop van Haarlem zal hierbij tegen woordig zijn en een toespraak houden. De feestelijkheden vangen om 1.30 uur aan met een athletiek-demonstratie, waarna om 2 uur een voetbal-wedstrijd tusschen vertegen woordigende elftallen van het Diocees Haarlem en Utrecht. Tijdens de pauze van den voetbalwedstrijd zal Mgr. Angenent het terrein betreden, waarbij Deken Sondaal uit Haarlem een toespraak zal houden, gevolgd door athletiek-demonstraties. Na afloop van den wedstrijd spreekt de Bis schop, welke rede door de K.R.O. zal uitgezon den worden. Voor wat betreft den voetbalwedstrijd, zijn de beste spelers uit beide bisdommen gekozen, zoo dat een hoogstaande wedstrijd verwacht mag worden. Daar binnen afzienbaren tijd de groote Pro vinciale weg vlak langs de terreinen van dit Sportpark komt, zal dit park stellig meer naam gaan maken. Voor a.s. Zondag worden maatregelen ge nomen om een groot aantal belangstellenden te plaatsen. HET EINDE DER BOULEVARD-BLADEN In de jaren kort na den wereldoorlog en na de wankele positie der munteenheid schoten overal in de groote Europeesche steden de Boulevard bladen als paddestoelen uit den grond. Zij stel den zich, voor wat betreft opmaak, het geven van sensatieberichten en de schreeuwende artikel-koppen, geheel in op den oppervlakkigen groote stads-lezer. De uitwassen van deze boule vardpers menigmaal greep zij ook bij poli tieke gebeurtenissen in zijn dikwijls fataal geweest. De nieuwe tijd kent thans ook geen plaats meer toe aan de boulevardbladen. Er waren er te veel. Drie groote boulevardbladen tegelijk verschenen er in een der grootste Europeesche steden, op één dag! De middagkranten dezer steden geraken er door in het gedrang. Maar ook de boulevardbladen zijn zwaar in de ver drukking gekomen. In Berlijn vier, in Weenen drie groote boulevardbladen, die failliet gingen. „Der Abend" was het eerste Weensche slacht offer. De nieuwe voorschriften der Oostenrijk- sche regeering betreffende den opmaak bemoei lijken natuurlijk de boulevardbladen ten zeerste in hun voortbestaan. Waarom de boulevardbladen hun populariteit hebben ingeboet? Nu de mensch van vandaag heeft geheel andere zorgen dan de een of andere sensatie en de boulevardbladen dreigen aan deze omstelling ten gronde te gaan. DE „ORANJETREIN". Dinsdag 12 Sept., heeft de Eerste Neder landsche Tentoonstellingstrein, bijgen. „Oranje- trein", zijn eerste rondreis beëindigd en is bij het punt van uitgang, Utrecht, teruggekeerd. De eerste rondreis is een groot succes ge worden. Bijna 400.000 menschen hebben de rijdende tentoonstelling bezocht. Door expo santen zijn goede zaken gedaan. Het beste bewijs van hun tevredenheid is, dat zich op den sluitingsdag reeds ruim 1/3 der deelnemers heeft opgegeven voor de tweede rondreis, die in het vroege voorjaar van 1934 zal plaats hebben en waarbij andere plaatsen zullen worden bezocht. In den tweeden Tentoonstellingstrein zullen uitsluitend voortbrengselen van Nederlandschen oorsprong worden geëxposeerd.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 2