Is U reeds abonné op ons blad? OPENBARE VERGADERING macaroni I TRANSPORTEN en BERGPLAATS voor Inboedels TAPIJTEN I 0 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT TOONEEL SCHOUWBURG JANSWEG INGEZONDEN SCHAKEN. VAN DEN RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE VOETBAL R.C.H. Gierstraat 16-22-24 - HAARLEM TELEFOON 10342 Bevelen zich beleefd aan voor eventueele verandering van en verandering van PRIJSOPGAVE VRIJBLIJVEND GORDIJNEN VERMICELLI Elke koopet van' 1 pond ontvangt 1L /a P I 8 6 2 9 KL. GEZELSCHAP JULIA DE GRUIJTER JOOP TER HEUL. W'ij hadden Zaterdagavond wel mogen ver dachten dat de Schouwburg aan den Jansweg uverbevolkt zou geweest zijn met H.B.S.- scholieren, want wie zou Joop ter Heul, ,4fe hoofdpersoon uit dat grappige meisjesboek van £jssy van Marxveldt niet in levende lijve ten tooneele willen zien verschijnen. Hoe zijn wij echter bedrogen uitgekomen. Ja er waren enkelen, doch de schouwburg was slechts matigjes bezet. Het moge dan nu nogmaals herhaald worden, les absents avaient tort", want wij hebben ons kostelijk geamuseerd. Gelachen hebben we om de uitvallen van joop ter Heul, weergegeven door Julia de Gruyter, die dit inderdaad deed als een meisje van de H.B.S., echt en ongedwongen. Wij hebben meegeleefd met de bijeenkomst van de Jopopienolouclub, waarvan Joop ter Heul presidente en geheim lid was en hebben aangevoeld hoe wreed de feestvreugde wprd verstoord door de berisping van Papa .ter Heul, een rol die waardig vervuld werd door Willem Hunsche. Dan maken we het verlovingsfeest van Julie met Dr. Schmidt mede en zien wij de karakters van twee zusters juist getypeerd. Joop de robuste en ronde H.B.S.-scholier en Julie ver waand en men zou zeggen een meisje om op te schieten, doch het moet gezegd, Mevr. HunscheVerkade vervulde haar rol van Julie op bijzondere wijze. Evenzoo gaf Henk*Schaer volkomen juist den persoon van Dr. Schmidt, den drogen H.B.S.-leeraar, weer. het derde en laatste bedrijf maken wij kennis met Hillegonda, de gedienstige van Mevr. Schmidf, zeer komisch weergegeven door Marie Meunier. Ook willen wij even naar onze meening het glanspunt van den avond naar voren brengen en wel het gesprek tusschen Papa ter Heul en Joop, waarvan Willem Hunsche en Julia de Gruyter een treffend tooneeltje wisten te maken. i enslotte mogen wij geen lof onthouden aan Hamburger als Leo van Dill, waarop Joop ter Heul verliefd raakt en waaruit als slot toch een engagement komt. Rien van Stoppen vervulde de rol van Kees, die helaas onder de meisjes van de club geen kans had. Kortom, Joop ter Heul is een gezellig blijspel voor jong en oud en men waant zich weer in dt; H.B.S.-schooltijd. Wij roepen daarom aan Joop een tot weer ziens toe. Fr- DE ZEEMANSPOSTZEGELS TE HEEMSTEDE. ^/eten alle Heemsteedsche ingezetenen het we\, dat gedurende de maand September een bijzondere actie gevoerd wordt in onze ge meente, om zooveel mogelijk zeemanspostzegels aan den man te brengen? Vriendelijke dames, in de hal van het post kantoor, in een tentje gezeten, verkoopen ze graag Het doel is zoo nuttig en zoo noodig! De overwaarde wordt eerlijk gedeeld door de vijf vereenigingen, die zich het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze Jantjes aantrekken. We loodsen ze, aan den wal, zoo gaarne in een prettig en veilig Tehuis binnen, om deze groote kinderen te vrijwaren tegen de gevaren van de straat, waar men er op belust is, hun het zuur verdiende geld afhandig te maken! In tijden van ziekte en als de oude dag voor hen gekomen is, verzorgen wij hen gaarne, hen, die hun leven zoo dikwijls en zoo spontaan voor anderen waagden! Deze helden der zee mogen toch zeker dan niet vergeten worden? Dankbaar is ons Comité voor den steun in de afgeloopen weken ondervonden, dankbaar, maar niet voldaan, want velen lieten zich nog on betuigd! Er resten hun nog eenige dagen om dit verzuim goed te maken. Zeer zeker kenden ze de bedoeling niet, maar nu zij die weten, zullen ze ons tentje zeker nog met een bezoek vereeren? Groote bedragen verlangen we niet van iedereen; ook vele kleintjes maken één groot! Welaan dus, dames en heeren van Heemstede, tot ziens de volgende week, tusschen 9 en 4 uur, in het postkantoor! 23 Sept. '33. IS. DROOG—DECKERS, Secretaresse Comité Heemstede. POMPEN OF VERDRINKEN. Aan de Burgerij van Haarlem en Heemstede. De Ontwerp-begrooting der gemeente Haar lem doet het voorstel van B. en W. van Haarlem aan den Raad kennen, dat de subsidie van ƒ2000.in 1932 en daarvóór, in 1934 tot ƒ600.zal worden teruggebracht. Daardoor zal het voortbestaan der Vereeniging voor School- en Werktuinen voor Haarlem en Omstreken op losse schroeven komen te staan, tenzij Haarlems en Heemstede's burgerij haar ondergang niet zal gedogen, en met ons Bestuur flink zal willen medewerken, ons het hoofd boven water te doen houden. Maar het wordt: „Pompen of verdrinken"; ons 10-jarig bestaan herdenken in 1934, of de I begrafenis der vereeniging aanschouwen. Wij vertrouwen met uw aller hulp nog te ^Ilen mogen jubileeren, en pompen daarom naar uw steun. Wordt lid onzer vereeniging (minimum slechts per jaar). Wordt donateur (minimum ƒ2.50 per jaar). Steunt ons met een willekeurige bijdrage, desnoods voor éénmaal. Steunt ons door giften in natura. Koopt de loten onzer in bewerking zijnde ver- loting, ad ƒ0.25; trekking Woensdag 11 October a-s. in den tuin aan de Marnixstraat, 3 Va uurn.m. Stelt nog prijzen voor die verloting beschik baar; en Komt op Woensdag- of Zaterdagmiddag tus schen 2 en 3 uur de 500 kinderen zien werken in onze tuinen aan de Marnixstraat, de Van Oosten de Bruinstraat te Haarlem en aan den Heerenweg, tegenover de Kerklaan te Heem stede. Dan verkrijgen wij vast uw steun. Stelt ons niet teleur in onze hoopvolle ver wachting uwe medewerking te zullen verkrijgen. Het Bestuur: A. Meilink, voorzitter, Julianastraat 16, Haar lem, Telef. 15928; A. D. de Roos, secr.-penning- meester, Mr. Joh. Verhulstweg 35, Santpoort- Station, Postrekening 24187, Telef. 23058; Mevrouw R. de Voogtde Vogel, Crayenester- singel 29, Heemstede, Telef. 28362; Mejuffrouw C. Westendorp, Kleverparkstraat 17, Haarlem; Mevrouw C. J. Schreudervan den Berg, Garenkokerskade 53, Haarlem, voorzitster der Loterij-Commissie, Telef. 13457; D. Kikkert, Hoofd eener School te Heemstede, Telef. 28644; W. Beunder, Verbindingsweg 12, Bloemendaal, Telef. 22338. Gaarne wekken wij onze lezers op, aan boven- staanden dringenden oproep gehoor te geven. Meermalen hebben wij, in onze kolommen ge wezen op de cultureele waarde en groote op voedkundige beteekenis van het werk der Vereeniging voor School- en Werktuinen, en het zou te betreuren zijn, als deze nuttige instelling door gebrek aan steun te gronde zou moeten gaan. RED. E.H.C. GAAN WE IN OPWAARTSCHE LIJN? Voor het pessimisme, waarover wij bij den aanvang van het seizoen waarschuwden, blijkt in het Racing-kamp inderdaad geen plaats. Want op de fraaie zege tegen de Dordtenaren, is thans het tweede succes gevolgd op V.U.C. Dit is voor meenigeen een groote verrassing na de matige resultaten in de proef-matches, en reeds is men nu den weg opgewandeld de toe komst al te zonnig te willen zien. Zonder de mogelijkheid te willen uitschakelen, zouden wij toch willen waarschuwen voor een te veel aan optimisme. lntusschen hebben de beide eerste wedstrijden het moreel in het elftal dermate versterkt, dat meerdere overwinningen in het verschiet liggen met als gevolg een belangwekkend seizoen voor het Heemsteedsch Sportpark. Doch een van de mooiste en succesvolste ge beurtenissen is voorzeker de geslaagde wijziging in het elftal. Practici weten uit ervaring, hoe schroomvallig men er altijd toe overgaat oudere spelers dooi de jeugd te vervangen, omdat de jongere spelers doorgaans de capaciteiten en nog meer de ervaring missen, wat zijn terugslag vindt in het zelfvertrouwen van de ploeg. Een inzinking is meestentijds het gevolg, doch tot heden heeft de Racing Club dezen riskanten overgang heel goed doorstaan. En vol vertrouwen gaat men dan ook de derde ontmoeting tegemoet, waar voor wederom een reisje naar het Haagje noodig is, want thans zal H.B.S. als tegenpartij fungeeren. De volgende spelers zullen al hun krachten inspannen om de derde overwinning in successie te behalen: Kos, Fr. v. Thiel, C. Prevost, Paape, Ruis, D. Prevost, Hanse, Haukes, Martin, Verkerk, Meyer. Mocht Hanse Zondag van zijn blessure nog niet voldoende hersteld zijn dan zal zijn plaats door P. Kok worden ingenomen. Voetbal bij H.F.C. „Heemstede". De tweede competitiewedstrijd is weer een groote overwinning geworden voor Heemstede. En al gaf „Brederode" zich tot de laatste minuut voor wat zij waard waren, Heemstede stond daar stukken boven, waaruit wel duidelijk blijkt dat onze jongens te laag zijn ingedeeld. Heemstede stelt zich als volgt op: W. H. Numan, H. Jansen, M. Schabbing, G. M. v. Esveld, H. Smit, W. v. Pelt, J. C. v. Duffelen, J. Spek, C. Kors, A. Staphorst, C. de Bruin. Na een bezoek van Brederode zorgt Kors voor de leiding, 10. Een korte vreugde, want Brederode maakt spoedig gelijk (haar eenige goal). Dan is Heemstede niet meer te houden en met rust is de stand reeds 81. Na rust nu eens geen verslappen, met als ge volg 4 goals, terwijl elke Brederode-aanval stuit op de hechte Heemstede-verdediging. Heemstede II smaakte eveneens het genot der overwinning, al was dit slechts met 21. Hier was V.V.H. het slachtoffer. En I.V.O. III werd door Heemstede II met 52 huiswaarts gezonden. Het Heemstede-bestuur mocht het genoegen smaken ook een junioren-elftal aan de competitie te doen deelnemen. Een bezoek aan Hillegom bracht hun al één puntje op, door een gelijk spel, 11. Bravo, jongens, zóó spelend zullen de over winningen niet achterwege blijven. Het programma voor a.s. Zondag is als volgt: 10 uur: Heemstede IBloemendaal III. 12 uur: V.V.B. IIHeemstede II. 2 uur: Heemstede-Jun.V.O.G.-Jun. DE WERELDKAMPIOEN-SCHAKEN, Dr. ALJECHIN, KOMT TE HEEMSTEDE. De komst van den wereldkampioen schaken, Dr. Aljechin, naar ons land tot het maken van eenige tournooien, staat thans vast. Hoewel zijn komst niet voor 16 October te verwachten is, heeft de Heemsteedsche Schaak club van die bemiddeling van Dr. Max Euwe gebruik gemaakt om te trachten Dr. Aljechin voor een wedstrijd alhier uit te noodigen. Het is thans zeker, dat Dr. Aljechin tegen de sterkste schakers van HeemstedeHaarlem en omgeving zal spelen in de laatste helft van October, waarvoor als plaats is vastgesteld de groote zaal van „Boekenrode" aan de Zand- voortschel&an. Ten einde voor de organiseerende vereeniging, De Heemsteedsche Schaakclub, een zoo sterk mogelijke bezetting te verkrijgen van een vijf en twintig tot dertig borden, den wereldkampioen waardig, zijn, tot een beperkt aantal, plaatsen beschikbaar voor de sterkste spelers der Haar- EEN IJSBAAN BIJ DE BRONSTEEVAART WIJZIGING IN HET ONDERWIJS IN LICHAMELIJKE OPVOEDING AAN DE OPENBARE SCHOLEN Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig: Mevrouw Venhuizen en de heeren wethouder Dr. Droog, Van Unen en Attema. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.a. een brief van de afd. Haarlem en omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-Restauranthouders en slij ters, gevestigd te Amsterdam, houdende verzoek om vaststelling eener verordening tot gelijkstel ling van koffiehuizen, restaurants en andere in richtingen tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling, met perceelen of ge deelten van perceelen, vallende onder artikel 11, par. 3, le lid letter a der wet op de personeele belasting. Wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Voorts is ingekomen een adres van de heeren v. d. Erf c.s., verband houdende met een verzoek van de IJsvereeniging „Volharding", om een crediet te verleenen voor het in orde brengen van een ijsbaan ten Z. van de Bronsteevaart. Wethouder Jhr. v. d. Poll doet hierover nadere mededeelingen. Na verschillende inge wonnen adviezen zijn B. en W. van oordeel, dat voor dit werk nog gcérv, rijkssubsidie moet worden aangevraagd, maar mogelijk voor andere werken i.e. het rioóijilan in de toekomst wel. Vraagt men voor de ijsbaan rijkssubsidie aan, dan komt er van het-.werk dit jaar niets. Daaróm stellen B. en W. voor, een crediet van ƒ2200.toe te staan, waarvan 1500.voor arbeidsloon bestemd.' De heeren Rijkes en Audretsch wen- schen voor dit werk- de rijksloonregeling toe te passen en rijkssubsidie aan te vragen. De heer Disselkoen vindt het oogenblik daarvoor al zeer slecht gekozen.. Wethouder Jhr. v. d. Poll heeft medegedeeld, dat er dan van het werk dit jaar niets meer komt. Als men rijks subsidie wil aanvragen, laat men dat dan doen bij een object van werkverschaffing, waar niet zoo'n haast bij is. De heer R ij k e s deelt mede, dat de Commis sie van Arbeidsbemiddeling reeds in April 1933 over de ijsbaan heeft gerapporteerd, dus dat het niet zijn schuld is, dat er nu plotseling zoo'n haast bij is. Het amendement van den heer Rijkes (rijks subsidie aanvragen), wordt in stemming ge bracht en verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna in stemming gebracht en aangenomen. De heer Rijkes stemde tegen. Tijdelijke voorziening in schoolruimte St. Henricusschool U.L.O. Tengevolge van den grooten toeloop van leerlingen tot de St. Henricusschool voor U.L.O. aan den Heerenweg, is het aantal'klasselokalen van deze school voor den nieuwen cursus niet meer voldoende. Het bestuur wenscht in het gebrek aan vol doende klasselokalen te voorzien door een lokaal van de St. Jozefschool L.O. aan den Heeren weg, hetwelk niet voor die school benoodigd is, tijdelijk te bestemmen voor klasselokaal der U.L.O.-school. B. en W. stellen voor, eventueel benoodigde gelden beschikbaar te stellen. De heer R ij k e s vraagt nadere inlichtingen omtrent leerlingenaantal en gevraagd bedrag. De voorzitter deelt mede, dat het een kwestie is van hoogstens ƒ100.De school zal de kosten dragen. Vergoeding art. 100 L.O. Wet 1920 over 1932. De voorgestelde vergoedingen over 1932 vol gens art. 100 der L.O. wet 1920 worden z. h. s. vastgesteld, stellen. Verordeningen schoolgeld. B. en W. stellen voor, de bestaande school geldverordeningen onveranderd opnieuw vast te Z. h. s. goedgekeurd. OP DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1933 Samenstelling Raadscommissiën. De Commissiën worden samengesteld als volgt: l. Commissie voor de gemeente-financiën: H. M. van Unen, voorzitter. J. W. van der Erf, H. Disselkoen, Chr. van den Heuvel en L. Attema, leden. 3. Commissie voor de Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voorz. W. A. de Tello,-H. A. Meeuwenoord, S. Rijkes en C. A. M. Jonckbloedt, leden. 4. Commissie voor Openbare Werken en den Reinigingsdienst: Dr. E. A. M. Droog, Wethouder, voorzitter. C. A. M. Jonckbloedt, L. Attema, A. P. Audretsch en S. Rijkes, leden. 5. Commissie voor het Grondbedrijf: Jhr. A. van de Poll, wethouder, voorzitter. C. A. M. Jonckbloedt, H. M. van Unen, A. P. Audretsch en E. J. van Leut, leden. 6. Coinmisie voor de Plantsoenen: Dr. E. A. M. Droog, wethouder, voorzitter. J. W. van der Erf, L. Attema, A. Venhuizen- Kesseler en H. Disselkoen, leden. 7. Commissie voor het Onderwijs: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voorz. Chr. van den Heuvel, N. J. van der Linden, A. Venhuizen-Kesseler en E. J. van Lent, leden. Commissie voor het Georganiseerd Overleg. N. J. van der Linden, S. Rijkes en W. A. de Tello. Verhuur van tuingrond. B. en W. stellen voor, met .ingang van l October 1933, onderhands te verhuren aan W. J. Hirdes te Vogelenzang, een strook tuin grond, gelegen aan de Prinsenlaan langs de ülippervaart, ter oppervlakte van ongeveer 120 M2., voor een huurprijs van 2.50 per jaar. Z. h. s. goedgekeurd. Vakonderwijs Openbare Scholen. B. en W. stellen voor, te bepalen dat, te rekenen van l September 1933 af, het vakonderwijs in lichamelijke oefening aan de klassen 5, 6 en eventueel 7 van ieder der 3 openbare lagere scholen wordt gegeven gedurende 3 lesuren van 40 minuten per week. De heer R ij k e s vraagt, hoe groot de be sparing is, en of het onderwijs door de nieuwe regeling niet wordt geschaad. De heer Disselkoen noemt de nieuwe regeling een gelukkige oplossing, die geen schade toebrengt aan het onderwijs. De voorzitter deelt mede, dat er uren van het L.Oworden overgeheveld naar het U.L.O., waardoor het salaris van den vak onderwijzer gelijk blijft. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Verkoop van grond van terreinen Heem steedsche Dreef, Oude Slot, Valkenburg en Rozenburg. B. en W. stellen voor, te verkoopen op den grondslag van de bepalingen en voorwaarden, genoemd in de betreffende voorloopige koop akten, aan: a. B. K. WiersemaHausen te Bloemendaal, één perceel bouwterrein, groot ongeveer 580 M2., gelegen aan de westzijde van de Heemsteedsche Dreef, tegen een prijs van 10.per M2.; b. J. van der Wiel te Heemstede, een perceel bouwterrein, groot ongeveer 990 M2., gelegen aan de westzijde van de Sportparklaan, tegen den prijs van ƒ7.per M2. c. G. W. K. Bosma te Haarlem, een perceel bouwterrein, groot ongeveer 710 M2., gelegen aan de westzijde van de Meer en Boschlaan, tegen den prijs van ƒ6.per M2.; d. Gebr. J. H. H. en P J. van den Putten te Heemstede, een perceel bouwterrein, groot on geveer 805 M2., gelegen aan de oostzijde van de Valkenburgerlaan, tegen den prijs van ƒ8. per M2.; e. A. van Huissteden te Heemstede, een per ceel bouwterrein, groot ongeveer 500 M2., gele gen aan de oostzijde van de Asterkade, tegen de som van 3000. De heer Jonckbloedt vraagt of er niet I méér drang kan worden uitgeoefend op de bouwers, om Heemsteedsche werklieden in dienst te nemen. Wethouder Jhr. v. d. Poll deelt mede, dat inderdaad deze drang wordt uitgeoefend, maar verplichting bestaat niet, en het is wel eens lastig voor de bouwers om aan het verzoek te voldoen. Het voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. 3e Wijziging instructie doodgraver. B. en W. stellen voor, artikel 6b van de instructie te wijzigen en te lezen als volgt: „Hij is belast met het zorgvuldig schoon houden, hieronder begrepen de groote schoon maak, van de aula en verdere gebouwen be- hoorende tot de Algemeene Begraafplaats en is verplicht zich daarvoor op zijné kosten en onder zijne verantwoordelijkheid in overleg met den Directeur van Openbare Werken en ten ge noegen van Burgemeester en Wethouders te laten bijstaan door de noodige hulp. Schoon maakartikelen komen voor rekening van den doodgraver. Hij is voorts verplicht toezicht op de Begraaf plaats te houden op dagerren uren van open stelling voor het publiek. Voor een en ander wordt hem eene vergoe ding van 300.per jaar toegekend." De heer De Tello constateert, dat men eigenlijk een bestaanden toestand gaat besten digen. Spr. protesteert echter tegen het vast leggen van de verplichting om toezicht te hou den op Zondag van 84 uur. Wenscht men dit toch, dan zal een ruimere vergoeding toegekend dienen te worden. Ook komt men in conflict met de Arbeidswet. Spr. stelt voor, de woorden „op dagen en uren van openstelling voor het publiek" uit de ver ordening weg te laten. De voorzitter deelt mede, dat een bedrag van ƒ300.voor het schoonmaken van de aula aan den hoogen kant was. De doodgraver is niet verplicht 52 Zondagen zelf toezicht te houden. De heer v. d. Erf vraagt, waarom dan een' en ander in de verordening moet worden vast gelegd. De voorzitter antwoordt, dat het de be doeling is, te voorkomen, dat in de toekomst de toestand onbevredigend wordt. De heer De Tello constateert, dat het voor een werkman in gemeentedienst niet aangaat, zelf zijn plaatsvervanger aan te stellen, als hij een Zondag afwezig wil zijn. Het voorstel is wetstechnisch niet in orde. De instructie legt de verplichting op, 52 Zondagen in dienst van de gemeente te stellen. Volgens spr. diende de ver ordening te luiden: „Hij is voorts belast met het toezicht op de begraafplaats." Wethouder v. d. Poll deelt mede, dat de betrokken persoon schriftelijk heeft medegedeeld, met de ontworpen verordening volkomen accoord te gaan. Het voorstel van den heer De Tello wordt door B. en W. overgenomen. De verordening wordt aldus vastgesteld. Comptabiliteitsbesluiten. De heer R ij k e s protesteert tegen de aan vrage van een aanvullend ÜréÜiet van 3600. voor het Gezondheidshuis. Indertijd heeft wet houder Dr. Droog nadrukkelijk op een vraag' geantwoord, dat het bedrag van 50.000.niet zou overschreden worden De heer Audretsch vraagt zich af, hoe men in het vervolg dergelijke uitspraken van het College van B. en W.fnoet beoordeelen. De heer De Tello kan een overschrijding van 5 in het belang van de volksgezondheid wel billijken. De heer Jonckbloedt sluit zich hierbij aan. Wethouder Jhr. v. d. Poll merkt op, dat het overschrijden van het crediet natuurlijk zeer on aangenaam is; doch de nieuwste onderzoekingen der geneeskunde maken aanschaffing van mo derne toestellen wenschelijk. Deze beide appa raten kosten tezamen 1040.Als we een-ge zondheidshuis willen hebben, laten we het dan maar goed hebben. De heer R ij k e s is niet overtuigd. De heer De Tello vraagt nadere inlich tingen betreffende de tarieven. Wethouder Jhr. v. d. Poll antwoordt, dat deze in overeenstem ming zijn met die van de ziekenhuizen. Het aanvullende crediet wordt z. h. s. toe gestaan. Rondvraag. De heer Jonckbloedt merkt op, dat bij bouwwerken 's avonds de hoopen zand en grint niet verlicht worden. Ook steken ijzeren oprij platen dikwijls over het trottoir heen, wat gevaar voor het rijverkeer oplevert. De heer Van Lent wijst op de groote rij snelheid van de tram HaarlemLeiden op den Binnenweg en vraagt, of dézé niet beperkt kan worden. De voorzitter antwoordt, dat een des betreffend verzoek reeds tot de tramdirectie is gericht. De heer Audretsch vestigt de aandacht op een steeds dóórloopende waterkraan bij het woonwagenkamp. De openbare vergadering wordt hierna gesloten. lemsche vereenigingen. -Is? Zij, die meenen aan den simultaanwedstrijd tegen Dr. Aljechin te kunnen deelnemen, gelie ven zich schriftelijk of telefonisch in verbinding te stellen met den voorzitter der H.S.C.: W. A. de Tello, Heerenweg 190A., Tel. 29011, Heemstede. In ruime mate zal voorts gelegenheid worden geschapen, dat belangstellenden den strijd aan de schaakborden gemakkelijk volgen kunnen. Mocht de belangstelling in Haarlem en omgeving onverhoopt zoo groot zijn, dat extra maatregelen noodig zijn, dan is reeds bij voorbaat de mede werking van de zijde van het gemeentebestuur verzekerd om eventueel den wedstrijd te doen plaats hebben in het Paviljoen Groenendaal in het wandelbosch „Groenendaal". Met dat al staat den schakers in Haarlem een belangrijk schaakevenement te wachten. Toegangskaarten dienen belangstellenden reeds nu aan te vragen bij de organiseerende vereeniging, wat geen kosten met zich brengt. SCHAKENDE HUISVROUWEN. De Schaakclub (afdeeling B) van de Neder- landsche Vereeniging van Huisvrouwen, afd. Haarlem en Omstreken, was door uitbreiding van het aantal leden genoodzaakt naar een lokaliteit uit te zien. Er wordt nu gespeeld in het gebouw van „Het Nut van het Algemeen", Veerstraat 16 te Haarlem (nabij de Groote Markt), iederen Donderdagmiddag van 2 tot 5 u. Een der leden is steeds zoo welwillend, dames, die niet of weinig met het schaakspel vertrouwd zijn, hiermede op de hoogte te brengen Den vorigen winter werd voor de leden een lezing gehouden met als onderwerp: „Wat bekoort ons in het Schaakspel". Een hoofdklasser speelde enkele malen simultaan. Ook voor het komende seizoen worden er aardige plannen gemaakt. fiOï£ O 2 2 pak -TpWOENSDAG a.s. Geldig tot en met W 3 pak '1 KS' m I li l'|, Bi it fj. lïiSlff m

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 3