ir T fik NATIONALE WEDSTRIJD EEN WEDSTRIJD VOOR PAREN No. 52. 29 DECEMBER 1933. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. I VOETBAL SPORT voor DAMES en voor HEEREN, gevolgd door op ZATERDAG 30 DECEMBER 1933. De voeding van den Zuigeling. RECEPTEN TOONEEL 5 R.C.H. 1933 WIJ GROETEN U! Scheiden doet leed! Deze zegswijze kan slechts betrekkelijke waarde hebben. Als we van iets aangenaams moeten scheiden zeker, doch is 't onaange naam, dan zeggen, of denken we, vlug, de laan uit! Een gedupeerd huisvader, getroffen door de economische ontreddering, zal geen brok in z'n keel voelen nu dit rampzalige jaar er van tusschen gaat. Doch een amoureuze knaap, wiens levenspad voor het eerst werd gekruist door 'n slank maagdelein en die nu smoor van haar is, zal jaar en datum verheer lijken. Wat later ook wel eens anders wor den kan! Wij willen slechts hiermede zeggen, dat 't zeer gemengde gevoelens zijn, die we op den oudejaarsavond ronddragen, als we gezelligjes in de huiskamers zijn vereend, en bij appel flappen en een glas punch van het oude jaar scheiden. Tot een deel van die persoonlijke belangen groeide onze vereeniging, en 't is zeker ook aan haar, dat wij 'n oogenblik denken bij de jaar wisseling. Wij denken terug, aan hetgëen ze ons heeft gebracht, en wat zij in de naaste toekomst voor ons wezen zal. Een uitgesproken roos kleurig jaar is 1933 niet geworden, omdat on betwist een vereeniging, hetzij direct, of indirect ook lijdt onder den druk der tijden. Doch midden in de kern is ze ongeschonden. De geest is ongerept, de vriendschap puik en het aantal leden vrijwel op peil gebleven, al is de teruggeloopen publieke belangstelling een factor, die den leiders zorgen baart. Daarnevens had men moeilijkheden het hoofd te bieden, ten opzichte van het eerste elftal, doch de beide laatste wedstrijden, beide overwinningen, zijn zijn vingerwijzingen geworden, dat men hoogst waarschijnlijk ook deze moeilijkheid heeft over wonnen. Over de prestaties der andere elftallen is een gepast optimisme. Zoo kan R.C.H. ten opzichte van haar belang met een gevoel van tevredenheid van het jaar 1933 afscheid nemen. En besluiten wij met alle R.C.H.-vrienden een voorspoedig en succesvol 1934 toe te wenschen! RUGBY. Rapid—A.R.V.C. Tweeden Kerstdag werd op het R.C.H.-terrein een Rugby-wedstrijd gespeeld tusschen de Diisseldorfer Sportverein „Rapid" en het be kende Amsterdamsche team A.R.V.C. De belang stelling was niet overmatig groot, wat wel ten deele zal moeten worden toegeschreven aan de koude. Het terrein, dat door bepekeling bespeelbaar was gemaakt, was vrij glad, zoodat het spel in dezen wedstrijd niet volkomen tot zijn recht kwam, daar snelle runs en wendingen welhaast onmogelijk waren. Voor het spel begon, gaf de heer De Tello door middel van een luidspreker installatie de noodige verklaringen en ook tijdens het spel werden de toeschouwers op dezelfde wijze opmerkzaam gemaakt op tech nische bijzonderheden. Dit bleek een uitstekend middel te zijn om leeken op het gebied van rugby met de bedoeling van het spel en de voornaamste regels er van bekend te maken. Er werd tweemaal veertig minuten gespeeld met vijf minuten rust. Het eerste half uur ver toont weinig spel, de Hollanders zijn iets in de meerderheid en de bal is vrijwel voortdurend aan de Duitsche zijde. Een groot aantal over tredingen verwekken de noodige scrums en eenige penalty's, welke laatste echter niet kunnen worden omgezet in doelpunten. Door dikwijls uittrappen over de zijlijn wat bij rugby niet onsportief is wordt van beide zijden getracht terreinwinst te verkrijgen. Plotseling komt dan een snelle aanval van de Duitschers met mooie schijnbewegingen, deze heeft echter geen resul taat. Hierna komen de Hollanders weer in den aanval; tweemaal wordt getracht uit een penalty een dropped-goal te fabriceeren, maar de af stand is te groot. De rust gaat in met 00. Ook in de tweede helft beweegt de bal zich voortdurend op de Duitsche helft. Rapid speelt tactisch en het vangwerk is uitstekend, doch A.R.V.C. heeft een gering overwicht. Een krach tige hardnekkig doorgezette Hollandsche aanval loopt echter op een dooden bal uit en de Hol landers verliezen weer terrein. De talrijke buitenspelposities geven den scheidsrechter handen vol werk. Van beide zijden Iaat men tactisch spel en goed vangwerk zien. Het spel, tot nu toe vrij tam, geeft dan plotseling een ander aspect te zien; een snelle en verrassende doorbraak van de Hollanders levert een try op, die door een feilloos schot gebracht wordt op 5 punten. Rapid komt hierna krachtig opzetten, waardoor het spel zich naar de Hollandsche zijde verplaatst en drie minuten vóór het einde wordt geblazen, hebben ook de Duitschers een try, die zij weten om te zetten in een 5, zoodat de wedstrijd met gelijk spel eindigt. Aan beide zijden was fair spel vertoond en het publiek zal tijdens dezen wedstrijd zeker niet den indruk gekregen hebben dat rugby een woest en ruw spel is, maar wel een spel van vlugheid, uit houdingsvermogen en hersenen. HHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIimillllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll voor AMATEURS in het Schoonrijden Aanvang 11 uurv.m. Inschrijvingen bij den Heer F. H. PLATERINK Jacob van Campenstraat 25, te Heemstede. Prijzen: MEDAILLES. HMiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Minutieuze behandeling is in de eerste 7 maanden geboden! Rauwe vruchten een uitstekend voedingsmiddel. Door TINE BREEBAART. Meer dan voorheen is de laatste tientallen jaren het oog gericht op de verzorging van den zuigeling en nimmer was die aandacht zoo groot als thans nu wij „in de eeuw van het kind" leven. De voeding van den zuigeling in de éérste levensmaanden is van het grootste belang voor den verderen groei van het kind en tevens in de toekomst voor een gezond en krachtig na geslacht. De wetenschap heeft ook in dit opzicht niet stil gestaan en dank zij de bestudeering van het probleem de voeding van het jonge kind be treffende, is men thans zoo ver, dat het sterfte cijfer van zuigelingen steeds dalende is. De natuurlijke voeding is ongetwijfeld niet geheel en al door een surrogaat te vervangen, zoodat de moedermelk boven aan de spits staat. Een moeder mag slechts dan van het voeden van haar kind afzien, indien de medicus dit om gezondheidsredenen noodig vindt. Zijn andere redenen de oorzaak van een andere voeding, dan schiet de moeder in hare plichten tegenover haar kind, tegenover het haar toevertrouwde jonge leventje, tekort. Kinderen,' die met moedermelk gevoed worden, zijn véél minder ontvankelijk voor ziekten en ontwikkelen zich in de meeste gevallen beter. Is het kindje drie maanden oud, dan kan men met bijvoeding beginnen in den vorm van ge zeefd vruchtensap. Men begint met een theelepel daags, b.v. sinaasappelsap, liefst zonder suiker. In den beginne zal het kleintje een grappig gezichtje trekken, doch dra vindt hij het heerlijk en begint ook smakgeluidjes te maken, om zijn vreugde kenbaar te maken. Wat later kan men een lepeltje geraspte appel geven, waarvoor men een glazen rasp gebruikt. De appels moeten natuurlijk gaaf zijn en niet tè hard; men gebruike in den beginne alleen fijne tafelappels. De vierde maand kan men afwisselend sinaas appelsap, geraspte, geklopte banaan geven tus schen de maaltijden door. Kinderen, die op deze wijze worden bijgevoed, zullen er kleuriger uitzien dan zij, die enkel moeder- of koemelk krijgen, terwijl de spijsver tering ook beter zal zijn. Is het kind ruim vier maanden oud, dan ver vangt één moedermaaltijd om plaats te maken voor een kleine portie gezeefde spinazie, waar door men een klein stukje boter doet, verder komen in aanmerking: worteltjes, natuurlijk eveneens gezeefd en gekookt. Men geve den kleintjes nimmer geconserveerde groenten. Met vruchtensap blijve men steeds doorgaan, totdat de kinderen zoo oud zijn dat zij compote of versche vruchten mogen eten. Aan het eind van de vijfde maand wordt nog een melkmaaltijd uitgeschakeld en vervangen door griesmeel- of beschuitpap met weinig suiker of brood (zonder korst), waarover men het water giet en slechts weinig suiker over strooit. De voedingslijst van een kind van ruim 4 maanden zal ongeveer als volgt zijn, zooals vanzelf spreekt, alleen bij gezonde kinderen: 's Morgens om zeven uur borstvoeding of een flesch. Om 10 uur een portie pap of geweekt brood, daarna vruchtensap. Om één uur gezeefde groenten. Om vier uur borstvoeding, flesch of pap en vruchten. Om zeven uur, sap of banaan en om 10 uur of half elf nogmaals uw borstvoeding of een flesch. Met zeven maanden kan het kind langzamer hand gespeend worden doch nimmer mag men hiertoe overgaan in de warme zomermaanden, omdat de ingewanden dan toch reeds zeer ge voelig zijn en niet meer werk mogen verrichten dan dat zij gewoon zijn. Men begint de eerste week om één maal, b.v. om vier uur de melkvoeding, te laten vervallen en de tijden grooter te nemen tusschen twee voedingen, b.v. vier uur, terwijl de hoeveelheid der porties grooter mag worden. Men begint nu ook met kalfsbouillon, waarin griesmeel is gekookt. Noodzakelijk is om de voeding stipt iederen dag op hetzelfde uur toe te dienen. Naarmate men hier streng de hand aan houdt zal het kind ook rustiger zijn. Alles moet in den waren zin des woords „op de klok" gaan, waardoor de verzorging van den zuigeling voor de moeder eveneens gemakkelijker wordt. Is het kind een jaar oud, dan kan het normaal mee-eten, natuurlijk met uitzondering van zware spijzen, visch, eieren en vleesch. Vooral vleesch zal men den kinderen, ook ouder geworden, niet of slechts in zéér kleine hoeveelheden geven, vruchten en groenten evenals brood echter rijkelijk. BERLINER BOLLEN. 300 gram bloem, 3 eieren, 75 gram boter, 50 gram suiker, 25 gram gist, lauwe melk 1 k 2 d.L., zout en eenige lepels jam, b.v. abrikozen. We maken een dik beslag van de bloem, waarin wij in het midden een kuiltje maken en de gist erin doen, die opgelost is in een deel van de lauwe melk. We voegen één voor één de eieren erbij, doch houden 1 eiwit achter, verder de weekgemaakte boter en het zout en de rest van de melk en kneden met de handen het deeg, totdat we een soepele bal hebben, die van de pan en handen loslaat. We laten dan het deeg 1 a 1% uur rijzen op een lauwe plaats en kneden het op een met bloem bestoven plank nogmaals goed, waarna we het op ongeveer c.M. dikte uitrollen en met een niet te wijd glas cirkels van steken, ongeveer 36 stuks, dus 18. In de helft van deze cirkels maken we nu met een vinger een kuiltje, doen hierin een thee lepeltje jam, bestrijken den omtrek ongeveer 1 c M. breed met eiwit dat los geklopt is en leggen er een tweede (ongevulde) deegplak op, drukken de kanten stevig aan elkaar en laten de bollen zoo nog een goed half uur op een braadblik rijzen (met een vochtigen doek be dekken). We maken nu de slaolie heet in een ijzeren pannetje, bakken de bollen hierin 3 a 4 tegelijk gaar, hetgeen ongeveer 10 min. zal duren. Van tijd tot tijd zullen we ze omkeeren, daarna uitscheppen, op grauw papier uitlekken en afgekoeld zijnde met poedersuiker bestrooien. SCHOOLJURK voor Meisjes van 612 jaar. 2070. t Ook onze meisjes zijn niet vergeten wat de moderne snit der jurken bezet, betgeen blijk*, uit de schouderverbree- ding. die door de in bet armsgat aangebrachte kapjes, wordt aangege ven. Sluiting midden voor met knoopjes, terwijl de gladde mouw eveneens een smalle opgestikte patte Heeft met knoop- garneering. Kraagje van popellne, piqué ot shantung, even als de kleine slipjes, die met een overslag in bet midden bijeen gebracht worden. Tweebaan3 rokje, glad om de heupen en afste kende ceintuur om het middel. Patronen voor den leef tijd van 612 jaar kan men bestellen onder Nr. 2070. DAMESSCHORT. 2072 Het bijgaande schort is uiterst practisch, aange zien het een groot deel van de japon bedekt. Het rugdeel wordt op de voorzijde ge knoopt en vormt een punt. terwijl de voorzijde aan den hals rond is ge knipt. Aan de rugdee- ten, die kruiselings over elkander gaan is een band ge knipt, die midden voor met 'n knoop sluit en tevens de naad bedekt van het aan elkander stikken van boven- en ondergedeelte Patronen zijn ver krijgbaar in allo maten en kunnen aangevraagd worcten on der Nr. 2072. VOOR ONZB LEZERESSEN. Patronen worden toeqezonden na overschrij ving ran f 0.58 op postrekening 62626 vat; deD Modedienst Den Haag of na inzending pet postwissel of in postzegt s aan de Mode redactrice. Roelofstraat 109, Den Haag. Ge wen schte maat en nummer vooral duidelijk ver melden. TULBAND. 250 gram Keizer-bloem, 125 gram boter, 100 gram suiker (fijne), eieren, 150 gram sun- maid rozijnen, 50 gram sucade, 1 d.L. melk, Vz pakje Oetkers „Backin". Men gebruikt voor tulband bij voorkeur een specialen vorm met pijp in het midden, die goed met slaolie wordt ingevet en met paneermeel bestrooid, naar verkiezing kan men tegen de kanten wat gesnipperde amandelen strooien. Bloem en bakpoeder twee maal zeven. Boter en suiker worden in een verwarmde pan tot room geroerd gedurende minstens 5 minuten, daarna één voor één de eierdooiers en vervolgens bij kleine hoeveelheden de bloem en nu en dan een lepel van de melk. Het laatste wordt het zeer fijn geklopte eiwit door het beslag „ge schept" met een metalen of zilveren lepel en vervolgens de vorm gevuld en gedurende één uur (ongeveer) gebakken in een oven, die in den aanvang warm mag zijn (onderhitte) om het deeg goed te doen rijzen, doch later ge temperd moet worden. Is het gebak gaar, waarvan men zich kan overtuigen door er met een dikke breinaald in te prikken, die er droog uit moet komen, dan wordt het op een cakerooster gestort en af gekoeld. Men bestrooit het indien geheel koud flink dik met poedersuiker en versiert het met een takje hulst. Engelsche vruchtencake. (Origineel recept.) 450 gram bloem, 15 gram bakpoeder, 5 eieren, 225 gram boter, 225 gram fijne suiker, 225 gram sultane rozijnen, 225 gram krenten, 175 gram sucade of half sucade, half geconfijte sinaas appelschil, een scheut melk. Men begint met de bloem en bakpoeder drie maal te zeven; rozijnen en krenten goed was- schen in warm water, daarna op de zeef laten uitlekken, terwijl de sucade en (of) geconfijte schil aan stukjes gehakt wordt, waarna men de vruchtenmelange op de bloem legt. Boter en bloem worden gedurende vijf minuten met een houten lepel in een verwarmde pan geroerd, daarna één voor één de eieren bij gevoegd, echter geen volgende, alvorens het voorgaande ei geheel en al met de boter en suiker vermengd is. Tenslotte voegt men de bloem en melange bij eri zooveel melk tot men een dik en mooi cakedeeg heeft verkregen, dat echter niet te vloeibaar mag zijn. Het deeg wordt in de gereedgemaakte vierkante, ronde of lang werpige, gevoerde cakevormen gedaan en in een zeer matigen oven 2 a 3 uur gebakken. Van deze hoeveelheden verkrijgt men ruim drie pond heerlijke vruchtencake. PRACTISCHE HUISHOUDELIJKE WENKEN. Inktvlekken uit boeken verwijderen. Deze vlekken verwijdert men het beste door de boeken te bevochtigen met waterstof super- oxyde, waarin wat geest van salmoniak is ge druppeld. Kringen en vlekken op tafels verwijderen. De door warme schotels ontstane vlekken en kringen worden met een mengsel van spiritus en raapolie bestreken en daarna terstond met een wollen lap nawrijven. Verdwijnen de vlek ken niet geheel, dan herhale men nogmaals de behandeling. „Wat is er aan de hand?", vroeg Beekmuller, naar adem happend. „Waarom moest ik dadelijk naar huis komen?" Zijn vrouw sloeg de handen in elkaar, hetgeen ze altijd deed, wanneer ze zich over iets ver wonderde. „Dadelijk naar huis komen?", herhaalde ze. „Ik weet van niets!" Beekmuller maakte zich driftig. „Wat vertel je me nou? Weet je van niets? Dat gaat boven mijn pet! Kareltje komt me zeg gen, dat ik dadelijk thuis word verwachtIk zit tot over mijn ooren in het werk, zoodat ik geen tijd heb lang naar den jongen te luisteren. „Goed", zeg ik, „ik kom dadelijk." Ik trek gauw mijn werkplunje uit, wasch me, strijk een kam door mijn haar, verkleed me en ren als een be zetene naar huis.... En nou vertel je me, dat er niets aan de hand is!" In verbijstering drukte Marie Beekmuller haar handen zóó stevig tegen de koffiekan, dat ze haar vingers brandde. „Ik weet het heusch niet." Maar juist stak haar zuster, blozend en stra lend, haar hoofd om den hoek van de deur. „O, Dirk, ben je daar? Gelukkig! Je bent gauw naar huis gekomen!" Beekmuller en zijn vrouw staarden haar ver baasd aan. „Heb jij me laten roepen?", vroeg de smid. „Waarom?" De schoonzus knikte hem vriendelijk toe. „Er zit in de voorkamer een heer op je te wachten, die je dringend wil spreken. Een echte O boo«l- 3: Hij heeft me bepraat om een lot te nemen. heer, zeg! Keurig in zijn kleeren en beschaafd in zijn spreken!" „F.en klant?", informeerde Beekmuller arg wanend. „Weet ik niet. Maar ir. elk geval wilde hij je dringend spreken. Daarom stuurde ik Kareltje naar de werkplaats om je te halen." En intusschen heb ik den bezoeker gezelschap gehouden. Poortheuvel heet hij. Een echte knappe man, zeg. Hij heeft zulk mooi haar en zulke leuke oogen...." Beekmuller keek wantrouwend in het hoog blozende gelaat van zijn schoonzus. „Poortheuvel?", bromde hij. „Nooit van ge hoord... Maar enfin... ik zal eens gaan kijken..." Een kwartier lang bleef Beekmuller in de voorkamer dan werd er een deur open en dicht gedaan, weerklonk gestommel op de trap. Een oogenblik later kwam Beekmuller terug in den schoot der zijnen. Er lichtte een onheil spellend vuur in zijn oogen. Met een doffen snauw wendde hij zich rechtstreeks tot zijn schoonzuster. „Nou, zeg Riek, als je weer eens iets weet!... Ben je nou heelemaal van Lotje getikt?" Hij hapte driemaal naar adem, snoof door zijn neus, slikte iets weg in zijn keel. „Is de bliksem in je kersenpit geslagen?", hijgde hij. „Daar zit me die meneer Poortheuvel in mijn mooisten fauteuil.... rookt een van mijn beste sigaren, drinkt koffie met room met room zeg ik je! Mijn schoonzuster heeft hem gezelschap gehouden! Ze heeft den kerel ont haald alsof hij de koning van Siam was, die me de levering van vijfhonderd ijzeren kooien voor zijn witte olifanten komt opdragen! En wie is die meneer Poortheuvel, vraag ik je? Een loterij-agent! Voor zoo'n man laat Riek me mid den uit mijn werk halen!" „Een loterij-agent?", steunde zijn vrouw. „Is Riek gek geworden? Wat bezielt haar?" Beekmuller knikte grimmig. STADSSCHOUWBURG. Italiaansche Opera „La Bohème". Het tekstboekje openslaande lees ik in het voorbericht: „De beroemde opera-componist Giacomo Puccini, werd 22 December 1858 te Lucca in Toscane uit een muzikale familie geboren." Zoo was het dus Vrijdag j.l. bij de opvoering van „La Bohème" juist 75 jaar geleden, dat de componist geboren werd. En verder lees ik: „Ver van zijn geliefd Italië is de maestro ge storven, 29 November 1924. Met hem stierf een der meest gevierde opera componisten der wereld, nalatende een keur van zuivere en waardevolle muzikale kunstschatten." Nu, een dezer muzikale kunstschatten werd voor ons Vrijdag j.l. vertolkt op een wijze die alle lof te boven gaat. Veel is veranderd, doch de belangstelling voor deze kunst is niet verflauwd, want de schouw burg was bijzonder goed bezet. Deze opera laat ons inderdaad een stuk werkelijk artisten-leven zien. Hoe uitstekend was het zolderkamertje in I weergegeven en hoe bijzonder dat levendig tooneel van het Quartier Latin in II en dan in III aan de grens van een buitenwijk te' Parijs, alwaar wij werkelijk den indruk kregen van een killen Decembermorgen. Hoe schoon klonk de aria van Rodolfo (Guiseppe Bentonelli) wanneer hij Mimi's hand zal warmen en vraagt wie zij is. Hier kreeg hij zelfs een open doekje. In het vierde bedrijf zien wij Mimi weer op het zolderkamertje, alwaar zij zal sterven. Het geheel was wat zang en acteeren betreft „Welnee, mensch. Ze heeft zich laten inpal men door dien Poortheuvel! Het was ook zoo'n echte heer, met mooi haar en leuke oogen.... Alle drommels, meid, waar heb je je verstand? De man droeg een jas van het jaar nulhij heeft peenhaar, dat in pijpesteeltjes achter zijn ooren hangt en zijn eene oog is scheel... Bovendien heeft hij een vrouw en drie kinderen." Alléén dit laatste argument scheen indruk te maken op het blozende schoonzusje. „Dat wist ik niet," stamelde zij verward. „Ik dacht heusch, dat hij een klant was...." Nijdig brommend wierp Beekmuller een stuk papier op tafel. „Een mooie klant. Een klant, die me geld kost. Hij heeft me bepraat om een lot te nemen in een buitenlandsche loterij. Twaalf gulden kost het." Verontschuldigend wendde hij zich tot zijn vrouw. „Ik kón immers niet anders. Kan ik een be zoeker die door mijn schoonzuster als prins is binnengehaald, dien ze heeft getracteerd op koffie met room en fijne sigaren, botweg de deur wijzen?" Nu was 't de beurt van Marie Beekmuller om in verwijten uit te barsten. Als Riek met alle geweld verliefd wilde worden op mannen met peenhaar en schele oogen, die jassen droegen van het jaar nul, dan moest ze het zelf weten. Maar het kwam niet te pas haar zwager en zuster de dupe te laten worden van haar bevlie gingen. Zulke familie konden ze missen als kiespijn! Een kwartier later verliet Riek huilend de woning der Beekmullers. In haar hart was een heftige wrok jegens den onschuldigen Poort heuvel, die verzuimd had, haar dadelijk bij zijn komst te verwittigen van zijn gehuwden staat en drievoudig vaderschap.... Vele maanden lang zette het schoonzusje geen voet meer op den drempel haars zwagers en werd de naam der boosdoenster in de woning der Beekmullers niet meer genoemd. Totdat de komst van een nieuwen kleinen Beekmuller de verzoening bracht.... Riek ging de trotsche moeder gelukwenschen; snikkend vielen de beide zusters in eikaars armen en ook Beekmuller reikte ontroerd zijn schoonzuster de hand. Het was een idylle van familiegeluk. Oude herinneringen werden opgehaald. „Gekke meid!", zei Marie, met iets teeders in den toon van haar stem. Waarom ben je zoo lang weggebleven om zoo'n kleinigheid?" „Kom," zei Beekmuller schor. „We zullen het hoofdje van het kindje eens wasschen." En hij ging naar het buffet om de advocaatflesch te halen. Toen weerklonk de huisbel. Kareltje liep naar het venster en keek in het spionnetje. „Meneer Poortheuvel," kondigde hij aan. Een vlammend rood gleed over Riek's gelaat. Plots herinnerde zij zich de gebeurtenis, welke de oorzaak was geweest van de tijdelijke ver wijdering tusschen de familieleden. Gebiedend strekte ze de hand uit naar de deur. „Poortheuvel?", hijgde ze. „Die kerel met zijn peenhaar en zijn schele oogen, en met zijn jas van het jaar nul? Stuur hem weg!" Doch haar zuster uitte een kreet van schrik! „Wat bezielt je, Riek? Meneer Poortheuvel is een keurig-nette man. Hij gaat altijd zoo correct gekleed en hij spreekt zoo beschaafd. Ik vind, dat zijn haar mooi blond is en hij kijkt heele maal niet scheel.... Laat meneer Poortheuvel bovenkomen, Kareltje, en presenteer hem een goeie sigaar. En ga dan bij Biesmans een kwart fleschje room halen voor de koffie...." Meneer Poortheuvel komt ons de ƒ800. brengen. „Meneer Poortheuvel," zei ze zachtjes tot Riek, „komt ons de achthonderd gulden brengen, die we op ons lot gewonnen hebben." J. C. W. DUNCKER. bijzonder mooi, wij hoorden van allen een subliem geluid. Kunnen wij allen medewerkenden veel lof toe zwaaien, ook willen wij den dirigent Vingenzo Marmi de eer niet onthouden voor de wijze waarop hij het orkest heeft geleid. Zooals wij reeds zeiden, Puccini's opera is op meesterlijke wijze voor ons vertolkt en de vele aanwezigen betoonden zich zeer dankbaar voor dezen avond van hoog kunstgenot. Fr. REGELMATIGE KLANDIZIE. Een Ier trad op zekeren dag een Proeflokaal binnen, liep naar de toonbank, schoof enkele klanten, die daaraan stonden, met zijn elleboog opzij, nam een lucifer uit den daar staanden standaard, stak zijn pijp aan en verliet rustig weer het lokaal, verbaasd nagekeken door den eigenaar en de klanten. Den volgenden morgen trad de Ier weer bin nen en ging, na zijn pijp aangestoken te hebben, wederom de deur uit. Nu liep de eigenaar hem achterna en vroeg: „Wie bent u?" „O, u kent me wel," antwoordde de Ier en met deze woorden draaide hij zich om en vertrok. Den daaropvolgenden dag keerde de Ier weer terug en hielp zich zelf wederom aan een lucifer om zijn pijp aan fe steken. Toen hij weg wilde gaan trad de eigenaar hem vastberaden in den weg. „Nou zul je me eerst eens even vertellen wie je bent," riep de man. „U kent me toch wel!" antwoordde de Ier rustig. „Nee, ik ken je niet! Wie ben je dan?" „Kom nou," luidde het kalme bescheid. „Ik ben toch de man, die hier iederen morgen zijn pijp aan komt steken."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1933 | | pagina 5