KRUL J. H. KRUL Ir. JjT .V. Steenkolenhandel v/h Fa. DE GEBROEDERS K N O O P E N S C H A A R r- DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT I ORIGINEELE KINDERFOTO'S RUUS KNOPPER PREDIKBEURTEN. DE OMZETBELASTING BIOSCOOP TOONEEL ANTHRACIET koopen met oordeel, is Brandstof sto ken met voordeel WIE JUIST OORDEELT, KOOPT ZIJN BRANDSTOFFEN VAN DE BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT CE VCCCW EN Kuis VOETBAL mmn I ARTISTIEKE AFWERKING |j. v. GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 Zondag 21 Januari. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Dr. G. Horreus de Haas, Herv. Pred. te Zwolle. Onderwerp: Het voorrecht en de roeping van het Vrijzinnig Protestan tisme. (Met medewerking van het dameskoor.) Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Collecte voor de Uitwendige Zending. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Bediening van het H. Avondmaal. Wat een fraai belastingwetje Is er nu toch ingevoerd! 'k Vraag me af, bij welken buurman Men dit moois heeft afgeloerd? Ergernis aan alle kanten Winkeliers, grossiers en klanten Brommen eiken dag maar weer: „Wat een last toch ied'ren keer!" Ga j'iets in een winkel koopen, Onverschillig wat het zij, Altijd hoor je het refreintje: „Zóóveel cent moet er nog bij!" Dat is voor geen mensch een pretje! Wat een lief en aardig wetje! led're winkelier, 't is waar, Is belastingambtenaar Een paar centen op de koekjes, Een paar centen op beschuit, Boter, suiker, thee en koffie, Kaas en vlecsch en visch en fruit! Ja, het is voorwaar geen gijntje! Altijd hoor je het refreintje: „Daarbij komt, dat 's u bekend, Aan belasting zóóveel cent!" t Is een schoon belastingstaaltje! Populair wordt 't zeker niet. Van een andere belasting Heb je éénmaal maar verdriet! 't Zal de huisvrouw nooit bekoren, Steeds maar weer 't refrein te hoor en, Dat haar voert tot razernij: „Daar komt nog belasting bij!" LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „Gladde Jongens". J. Rufes Wallingford, een handig oplichter, komt terug van een uitstapje naar Europa. Op de boot ontmoet hij „Zwarte Daw", die probeert hem met een spel valsche kaarten van zijn geld af te helpen. Zij worden compagnons. In New-York weten zij samen den fabrikant Tuttle 25.000 lichter te maken, maar hij geeft hun een bank-chèque en zij durven deze niet te endosseeren, wetend, dat hun handteekening een bewijs tegen hen zal zijn. Mcüonigle, een detective, houdt Wallingford en Daw voortdurend in het oog. Eindelijk komt hij in aanraking met Tuttle, die hem vertelt een cheque gegeven te hebben. Intusschen heeft Wallingford kennis gemaakt met Dorothy Leyton, die hem vertelt, dat haar vader een stuk land bezit in het plaatsje Pelton, dat een plaatselijk bankier voor een zacht prijsje tracht te koopen. Wallingford en zijn vrienden gaan naar Pelton met Dorothy, waar hij een Maatschappij tot exploitatie van terreinen op richt. Hij laat het land door een van zijn vrien den onderzoeken, die zegt belangrijke grond stoffen gevonden te hebben en plaatst aandeelen bij de inwoners van Pelton. Als bewijs van vertrouwen heeft hij Tuttle's cheque geëndosseerd en aan Leyton in onder pand gegeven. Deze wil zoo'n groot bedrag niet in huis houden en geeft de cheque aan de bank in bewaring. Hierdoor vindt McGonigle een spoor dat naar Pelton leidt. Wallingford, die verliefd is op Dorothy, wil het geld aan de „aandeelhouders terug geven, doch op het laatste moment blijkt het terrein inderdaad waardevolle mineralen te bevatten. Een concern uit New-York neemt aandeelen en met de exploitatie wordt begonnen. McGonigle komt naar Pelton om Wallingford te arresteeren, doch „Zwarte Daw" verklaart de handteekening op de chèque vervalscht te hebben, intusschen weet Schnozzel, de chauf feur, den toestand te redden en stelt hierdoor Wallingford in de gelegenheid een nieuw leven te beginnenmet Dorothy. STADSSCHOUWBURG. Tooneelgezelschap Fascio. „De dag die komt". Een tooneelstuk wordt opgevoerd of om het publiek te amuseeren of er moet iets verheffends van uitgaan. Noch het een noch het ander hebben wij be merkt toen Vrijdag ƒ.1. bovengenoemd tooneel stuk onder auspiciën van den N.S.B. ten tooneele werd gevoerd. In „De dag die komt" zijn zulke onaanvaard bare momenten, dat wij in het geheel geen propaganda konden zien, waarvoor dit stuk toch moest dienen. Of lijkt het niet onwaar schijnlijk dat een commissaris door middel van een werklooze den fabrieksleider uit den weg ruimt alleen omdat de man fascist is? En zoo zouden wij méér zwakke punten kunnen aan wijzen. Het stuk werd vlot gespeeld en de verschil lende rollen werden goed vertolkt. Ferd. Sterneberg liet ons den onsympathieken Kantoor en Magazijnen Stationsterrein Overveen Telefoon 23517 en 14106 Bijkantoor Heemsteedsche Dreef 256 Telefoon 29305 De burgemeester van Alkmaar, Mr. Wendelaar, neemt afscheid. Donker Amsterdam. Tienduizend gulden voor het Nationale Luchtvaartfonds. De nieuwe burgemeester van Utrecht. De Indische Volksraad verwerpt met 27-24 stemmen de heffing van crisis-opcenten. Ook in Alkmaar een nieuwe burge meester. Regeeren in crisistijd. Bezoek van den Antwerpschen burgemeester aan Amsterdam. Nog steeds „De Zeven Provinciën". De Rijksinkomsten over 1933 vallen mee. De burgemeester van Alkmaar, Mr. W. C. Wendelaar, die als Voorzitter van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", en als lid van de Tweede Kamer, zich te 's-Gravenhage gaat vestigen, heeft afscheid genomen van den Ge meenteraad en de burgerij van Alkmaar, waar hij veertien jaren de teugels van het gemeentelijk bewind in handen heeft gehouden. Aan waar deering heeft het den scheidenden magistraat allerminst ontbroken, tal van sprekers hebben hem als burgemeester gehuldigd voor het vele goede, dat hij te Alkmaar wist tot stand te brengen. Zoowel de leden van de oppositie, als van de meerderheid van den raad, waren het eens over de hooge opvattingen, die Mr. Wende laar altijd getoond heeft bij de uitoefening van zijn ambt te bezitten. Op hem is van toepassing het woord, vermeld op den zonnewijzer, die op de binnenplaats van het Alkmaarsche stadhuis staat: „Wie zonder zonne naar mij ziet", „Die krijgt van mij het antwoord niet!" Te Renkum was eenigen tijd geleden inge broken, waarvan een Amsterdammer werd ver dacht, die daarom door een paar rechercheurs zou worden gearresteerd. De man wilde de politiemenschen met een mes te lijf gaan, waarna een revolverschot op hem werd gelost, dat rakelings langs 's mans oor ging, doch hem niet trof. Tenslotte is de verzetpleger door eenige politieagenten gegrepen en geboeid weggeleid, waarbij de menigte zich tegen de agenten keerde, zoodat deze van den gummistok moesten gebruik maken. Amsterdam-Wést was een relletje rijker geworden! De Bataafsche Petroleum Maatschappij heeft het Pelikaan-Comité, dat zich bezig houdt met het organiseeren van de inzameling voor een Nationaal Luchtvaartfonds, onlangs verblijd met een gift voor dat fonds van het ronde getal van tienduizend gulden. Wel een afdoend bewijs hoezeer de groote groep Koninklijke-Shell er van overtuigd is geweest, dat een goede lucht- verbinding tusschen Nederland in Europa en Nederland in de tropen van groot belang is. De vroegere gemeente-secretaris van 's-Graven hage, Mr. Dr. G. A. W. ter Pelkwijk, heeft in een overvollen statenzaal te Utrecht het ambt van burgemeester der gemeente Utrecht aan vaard, waarbij alle sprekers den vorigen burge meester, Dr. Fockema Andreae, hebben her dacht, die thans het ambt van Commissaris der Koningin in de provincie Groningen bekleedt. Over de ontvangst kan de vroegere secretaris allerminst klagen, openbare gebouwen, tal van particulieren vlagden en aan goede wenschen voor zijn komend bestuur ontbrak het allerminst. Het Utrechtsche Studenten Corps, dat in de hoofdstad van het Sticht zoo'n bijzondere plaats inneemt, als waarschijnlijk geen ander corps in Nederland, had voor een eerewacht van de Utrechtsche Studentenweerbaarheid gezorgd, die op het stadhuis was opgesteld en die de nieuwe commissaris der fabriek zien. Voor den aanvang droeg Willy Dunselman met veel overtuiging ofschoon wel iets slordig een gedicht voor „Komt Allen". De décors waren uitstekend, waarvoor den ontwerper Walter Smith alle lof toekomt. burgemeester met den senaat van het corps inspecteerde. Het voorstel van de Indische regeering tot heffing van crisisopcenten op de Indische inkomstenbelasting is door den Indischen Volks raad met 27 tegen 24 stemmen verworpen. Reeds in 1933 bestond deze tijdelijke crisis heffing, die in 1934 door een volledige herziening van de inkomstenbelasting zou komen te ver vallen. Daar de Volksraad die herziening ver wierp, kwam de regeering met een verlenging van de heffing van crisis-opcenten ook over 1934. Maar ook daarvoor was de Volksraad niet te vinden, uit overweging, dat de middelen op andere wijze dienden te worden gevonden. Pas was Mr. Wendelaar als burgemeester van Alkmaar uitgeluid, of reeds stond de gemeente klaar den nieuwen burgervader, Jhr. Mr. F. H. van Kinschot te ontvangen. Dertig vereenigingen met vlaggen en vaandels, de Kennemer Rij- societeit te paard, hebben den nieuwen magi straat een hartelijke ontvangst bereid, gelijk die later in de raadszaal van de zijde van den gemeenteraad en nog later door alle mogelijke Alkmaarsche corporaties is herhaald. Voor de vrijzinnig-democratische vereeniging te Amsterdam heeft de minister van financiën, Mr. P. J. Oud, gesproken over het regeeren in crisis-tijd. De minister begon met de erkenning, dat in de tegenwoordige financieele en econo mische omstandigheden de volledige uitvoering van het werkprogramma der vrijzinnig-demo craten, zelfs als die partij de meerderheid in het parlement zoude hebben, voor Nederland nood lottig zou worden. Het verzaken van den vrij handel door de verschillende staten noemde de minister de hoofdoorzaak van de huidige crisis. Wij moeten terug naar een lager levenspeil, maar tot eiken prijs zal de regeering den gouden standaard handhaven. Wie het geneesmiddel zoekt in het loslaten van den gaven gulden, verwart oorzaak en gevolg. Waar bij de directe belastingen het uiterste reeds zoowat is bereikt, moet men wel tot invoering van een reeks ver bruiksbelastingen overgaan. Wat de toekomst betreft is de minister van oordeel, dat hij niet het pessimisme deelt van hen, die gelooven, dat er nooit betere toestanden zullen terugkeeren. er zijn nog steeds toenemende mogelijkheden van stoffelijke' welvaart. De verwachting op betere tijden behoeven wij»,nog allerminst prijs te geven, maar eerst moeten wij zorgen in de tegenwoordige crisis staande te blijven. Wij dienen een vasten bodem te vinden voor den wederopbouw van den Nederlandsche welvaart! De burgemeester van Antwerpen, Kamiel Huysmans, heeft in gezelschap van vijf Schepe nen der stad Antwerpen, de heeren P. Somers, J. Somers, J. Wilms, A. de Bruyne en W. Eeckelers, een kort bezoek aan Amsterdam ge bracht, met het doel voor de komende uitbreiding van de stad Antwerpen kennis te nemen van verschillende oplossingen, die men te Amsterdam op dat gebied heeft gevonden. Het pompstation, het abattoir, verschillende schoolgebouwen en woonwijken en tuindorpen zijn door de gasten uit de eerste Belgische havenstad bezocht, hetgeen meer dan iets anders bewijst hoezeer ook in het buitenland Amsterdam zich op al die verschillende gebiedén van stedelijke voorziening in een voortreffelijken naam mag verheugen. De Zeekrijgsraad te Soerabaja heeft vonnis gewezen in de zaak van de 82 schepelingen, die als zoogenaamde „meeloopers" betrokken zijn geweest in de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën". De straffen wisselden af van 12 jaar, 10 jaar en daar beneden tot 3 jaar ge vangenisstraf, waartoe 34 beklaagden zijn ver oordeeld. Een tiental kwamen er met veel mindere straffen af. Thans is bekend gemaakt hoeveel de Rijks inkomsten over het jaar 1933 bedragen. Ofschoon 18 millioen minder dan in 1932 waren zij toch 10 millioen boven de geraamde inkomsten. Mogen wij hieruit concludeeren, dat het ergste geleden is en dat ook het einde van de crisis heffingen in zicht is? Laten we het hopen! De Smit Kleine besloot dezen avond met een huldiging van den auteur en spelers en over handigde Mej. Dunselman bloemen. Het Wilhelmus en de fascistische groet „Hou Zee" brachten het einde van deze eerste fascis tische opvoering. Fr. WARME, DOCH GEEN HEETE BADEN. Kanrillenbad, bijzonder opwekkend- De tijd van koude baden is voorbij, hoewel velen ook gedurende de wintermaanden in het eenigszins verwarmde water van het zwembad blijven zwemmen. Niet ieder kan zich den tijd hiervoor gunnen noch zich de kosten veroor- looven, die het zwembad met zich brengt, vooral niet regelmatig. Trouwens lang niet iedere stad heeft dergelijke gelegenheden en zoodoende blijft het nemen van een bad in huis of badhuis over. Het warme bad dient in de eerste en voor naamste plaats om de poriën van het lichaam van het vuil en stof te reinigen, wat bij een koud bad, zelfs al neemt inen'dit vrij vaak, niet geschiedt. De huid moet met water en zeep behandeld worden en daarna gevoelt men zich inderdaad geheel opgefrischt. Vooral als men een warm bad neemt na een inspannenden dag, overwint men zijn vermoeidheid. Na het nemen van een warm bad moet men liefst niet te gauw naar buiten gaan, doch eerst in een matig verwarmd vertrek, zij het slechts korten tijd, verblijven. Het warme water heeft de huid gevoeliger gemaakt voor kouvatten, zoodat de overgang van de badkamer naar buiten slechts geleidelijk mag geschieden. Men kan het nemen van een bad nog aan genamer maken, indien men badzout of geurige kruiden bij het water voegt, o.a. lavendel. Heeft men hoofdpijn of gevoelt men zich erg moede, dan doet men drie maankoppen, die men bij den drogist koopt, in een stukje mul of voile, bindt het tot een zaxje en legt dit gedurende eenige minuten in het water, vóór men een bad gaat nemen. Bijzonder opwekkend is een kamillen-bad, waartoe men de kamillen eveneens in een stukje voile doet en in het bad doet, zoodra men dit vol laat loopen en daarna bij wijze van spons gebruikt om het lichaam te wasschen. Rheumatische menschen voegen salie en peterselie bij het badwater, terwijl zij, die een gevoelige huid hebben, 12p gram stijfselmeel, 250 gram borax en 125 gram havermeel dooreen mengen en in een flesch bewaren. Bij elk bad drie volle eetlepels in een katoenen bundeltje doen, en in het warme water leggen. Citroen en sinaasappelschillen bij het water gevoegd geven een heerlijke geur. Men bewaart deze na het gebruik hiervan en legt ze te drogen in den bakoven. Men moet echter nimmer een tè heet bad nemen, daar dit zéér slecht op het hart werkt evenals een badkamer, die te sterk verwarmd is. Uitgezonderd met zeer koude dagen behoeft men de badkamer bij het nemen van een bad niet extra te verwarmen, daar het warme water èn de damp de temperatuur reeds omhoog brengen. Steekt men ten overvloede nog een gaskachel aan of heeft men een electrisch kacheltje bran den, dan wordt het veelal toch reeds kleine ver trek overmatig warm, en doet het bad ons méér kwaad dan goed. Een warm vol-bad moet men niet meer dan één, hoogstens tweemaal per week nemen en andere dagen desgewenscht een lauwe of warme douche. Eveneens verkeerd is, om te lang in een warm bad te blijven, in het bijzonder voor minder sterke en nerveuse menschen. Voor hen is het zelfs beter in vele gevallen géén vol-bad te nemen, doch het bad gedeeltelijk te vullen, b.v. totdat men tot aan de enkels erin kan staan. Men maakt het lichaam daarna vochtig, gaat het inzeepen en met niet te warm water af sponzen en overgieten. Men gevoelt zich dan eveneens geheel verkwikt, vooral als men zich met een bandhanddoek flink frotteert. Nieuw Schouwtooneel. ,,'t Wordt weer Lente". Maandagavond ging aan het Wilsonsplein bovengenoemd blijspelletje van Peter Garland. ,,'t Wordt weer Lente" heeft, wat inhoud betreft, heel weinig te zeggen en wij konden niet be grijpen, waarom er drie lange bedrijven noodig waren om tot het „happy eiid" te komen, hetgeen wij aan het slot te aanschouwen kregen. Stephon Gretton, een archeoloog, leeft uit sluitend voor zijn studie en heeft voor niets anders oog dan voor dingen van 2000 jaar ge leden. Hij heeft een dochter van een overleden vriend in huis genomen, die hem als secretaresse trouw ter zijde staat. Er wordt echter gekletst, dat dit geen pas geeft. Dit wordt hem medegedeeld door zijn zuster, Mrs. Denniss, die er bij hem op aan dringt Mary te ontslaan. Daar hij deze trouwe helpster echter niet kan missen, besluit hij een schijnhuwelijk met haar aan te gaan, waardoor alles nochtans bij het oude blijft. Zijn neef Pat komt tegen dit huwelijk in op stand en verklaart Mary zijn liefde. Mary besluit te vluchten naar het landhuis van David Chaun- trell. Zij schrijft aan Stephon een brief, doch vergeet den sleutel mede te nemen. Zij komt nu terug om deze door bemiddeling van den huis knecht in handen te krijgen. Een en ander wordt door Stephon Gretton bemerkt, die den huisknecht zegt haar te ver tellen dat hij den sleutel niet kan vinden en dat Gretton is uitgegaan. Nu komt Mary in huis om zelf den sleutel te zoeken, terwijl Stephon verdekt in de kamer opgesteld is. Het resultaat is nu wel te begrijpen. Mary en Stephon worden dank zij den sleutel van het geluk een paar en gaan nu tezamen op reis. Frits Bouwmeester vertolkte de hoofdrol van Stephon Gretton, hetgeen ons nu juist niet erg beviel. Hij was op vele momenten te gevat en opgewonden om een droge en verstrooide ge leerde voor te stellen. David Chauntrell werd door Lau Ezerman weergegeven, waarvan hij gemaakt heeft wat ervan te maken was. Arend Haver gaf van Nocklers den huisknecht een goede uitbeelding. Mevr. Jacq. Royaards Sandberg wist de zenuwachtige Mrs. Denniss op waardige wijze weer te geven. Dogi Rugani gaf van Mary een juiste vertolking en beviel ons het beste, j Fientje Berghegge bekoorde ons zeer als de j ronde zuster van Pat, haar houding en manieren j waren af. I Het publiek was zeer dankbaar voor deze op- i voering, hetgeen wel bleek uit het langdurig applaus, zoodat het gordijn vele malen omhoog ging. Fr. Vereen. Rotterdainsch Hofstadtooneel. „Fatsoenlijke Vrouwen". In fatsoenlijke vrouwen wordt het vraagstuk der liefde van ongehuwde en gehuwde vrouwen behandeld, op zeer prettige wijze door ernst en humor afgewisseld. Mary Howard, schrijfster van diverse romans, is verliefd op haar uitgever Rogers Woodruf, die echter reeds gehuwd is, terwijl de vrijgezel Jimmy Lee ook naar haar hand dingt. Mary wordt nu bij haar vriendin Mrs. Bridget Drake voor een weekend, op haar landhuisje genoodigd, bij welke gelegenheid op aandringen van Mary ook Rogers Woodruf gevraagd wordt. De schrijfster heeft het nu zoo gearrangeerd, dat Jimmy Lee, die een autotochtje met de vrouw van Rogers Woodruf gemaakt heeft, verdwaald geraakt en in het landhuisje van Mrs. Bridget Drake terecht komt, alwaar hij haar als zijn nicht Mrs. Claire voorstelt. Zoo komen nu de twee vrouwen tegenover elkander te staan: Mary Howard en Claire Woodruf en beleven wij het hoogtepunt van den avond, wanneer zij samen in gesprek zijn in dat gezellig ingerichte boudoir. Hier openbaarden zich twee vrouwenzielen aan elkander en dit tafereel hebben wij wel met de meeste spanning gevolgd. Als Rogers Woodruf tenslotte geheel onver wacht in het boudoir van Mary verschijnt, is het geheim ontsluierd en weet Claire wie en wat haar man is, die zij nu ontvlucht om niet weer te keeren. Kortom, een bijzonder goed stuk dat door allen met veel toewijding gespeeld werd. Fie Carelsen heeft Mary Howard met veel gevoel weergegeven en gaf met Hélène„ Vink als Claire Woodruf fijn samenspel te zien. Jimmy Lee werd door Theo Frenkel op bijzondere wijze vertolkt, hij was geestig en wist direct sfeer te scheppen. Hoe goed gaf hij niet de landerige stemming op dien vroegen ochtend weer. Mevrouw Wilh. Duymaer van Twist typeerde op geestige wijze Mrs. Bridget Drake. Wat hebben wij gelachen om die domme en echt geestige uitlatingen. Dirk Verbeek vertolkte de rol van den on sympathieken uitgever Rogers Woodruf. Frissche décors droegen tot het welslagen veel bij.. Het was een bijzonder fijne opvoering en het was zeer te betreuren dat zoo weinigen waren opgekomen. Het Rotterdamsch Hofstadtooneel verdient waarlijk wel onze belangstelling, want op goede stukken en fijn spel kunnen wij steeds rekenen. Fr. R.C.H. DE KOOG, NIEUW OPERATIE TERREIN. Wat toornden de Goden gepasseerden Zondag. Wij zijn ons bewust, dat deze tegenpartij zoo niet lastiger, minstens even moeilijk te over winnen is als de. Delftsche ploeg, temeer nu de Koogers gewaarschuwd zijn voor de bewoners uit het Sportpark. Wij geven U de verzekering, dat men in de Koog het S.O.S.-sein zal ophangen, wat niet wegneemt, dat wij ook deze match met het grootste vertrouwen tegemoet zien. Moeten we we vragen 't U naar eer en geweten moeten we geen bewondering heb ben voor die 22 jongens van stavast, die negentig minuten in zulk weer op vollen stoom draafden, en daarbij een weerbarstigen voetbal naar hun inzichten wilden dirigeeren. En zoowaar hebben onze favorieten 't klaar gespeeld om die koene Delftsche club, die met serieuze kampioens plannetjes rond marcheerde, onze tanden te toonén. Met 10 behaalde de Racing Club de vierde zege in successie, waarbij een niet on- aanzienlijken voorsprong werd behaald, doch welke overwinning bovendien de beste medicijn moet worden genoemd voor het moreel van het elftal. Vanzelfsprekend gaat men thans met nieuw verlangen, nieuwen moed en strijdlust a.s. Zondag naar de Koog. KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN -■-V - rj] IT -E1111 -zr. 55. Jocodus, die eerlijk als goud was, had namelijk gedacht: „Pieter heeft de duiten; die zal dus wel betalen!" Daar Pieter echter juist in de telefooncel was, dacht de kelner niet anders, of Jodocus wou zonder betalen weg- loopen. Hij schreeuwde dus de heele buurt bij elkaar, en weldra zag de verbouwereerde Jodocus, die er niets van begreep, een heele dreigende menigte op zich afkomen, en daar waren nog twee politieagenten bij óók! 56. Och, och, Jodocus had zijn heele leven nog niet zoo geloopen als nu! Hij sloeg den hoek om, maar nog steeds zat die vreeselijke menschenmenigte hem op de hielen. Ha! daar zag hij een schutting! Misschien lag er een tuin achter, of een stuk bouwgrondHij nam dus een flinken sprong en liet zich, z'n tong tegen z'n vervolgers uitstekend, er over vallen 57. Bom! Hij kwam in een tuin terecht; een der agenten klom hem echter achterna. Radeloos van angst rende Jodocus naar de tweede schut ting achterin den tuin en wipte daar in één sprong overheenmet het resultaat, dat hij met een plons in de gracht viel, die er vlak achter liep, onmiddellijk gevolgd door den politieagent! 58. Jodocus, die wel niet goed zwemmen, maar toch zoo'n beetje krabbelen kon, wist zich spoedig op een zolderschuit te hijschen, sprong vandaar op den kant en zette druipend zijn vlucht voort. Aan den overkant der straat stond een groote auto, met klepvormige deksels. Daar Jodocus, omkijkende, ook den agent reeds op de schuit zag klauteren, rende hij regelrecht op de auto toe Tegt volg! Mart Y TT BET Tel. teg bij Br. t üMJ.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2