W KIND ZIET VERLANGEND DE VDDDW EU K/vAE ïiDIS HET ECHEC!! 5 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 8. 23 FEBRUARI 1934. TWEEDE BLAD. LE ROI EST MORT - VIVE LE ROI BIOSCOOP HET KORT VERHAAL DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Begin Uw dag goed! CRETONNE SCHORTJE. •3016 Der Belgen Koning is niet meer Men rouwt en in een lange rij, Het hoofd ontbloot, den blik omfloerst, Trekt nu zijn volk de baar voorbij. Men komt, en staat, en buigt, en gaat. Onhoorbaar brengt de lange stoet, Na uren wachten in de straat, Den Koning nog een laatsten groet. Daar ligt hij, die de sympathie Van zijn geliefde volk verwierf, Die er voor leefde, er voor streed, Maar door een slag van 't noodlot [stierf Het matte kaarsenschijnsel straalt Op 't levenloos en bleek gezicht Van hem, die, in de majesteit Des doods verheven, nederligt. Terwijl het stof f'lijk overschot Nog niet aan d'aard is toevertrouwd Wordt enk'le schreden er vandaan Alreeds een nieuwen troon gebouwd Hier is geen stilte, maar rumoer Van arbeid en 't contrast is groot! Het spreekt een duidelijke taal: Hier heerscht het leven, niet de dood! Een nieuwe vorst staat reeds gereed Zich te belasten met het werk Eens Konings aanstonds klinkt zijn [eed, Dien hij zal houden, trouw en sterk Terwijl het kaarsenschijnsel straalt Op 't bleek gezicht, zoo stil en schoon, Klinkt verderop de hamerklop Van d'arbeid aan den nieuwen troon! Door GUUS BETLEM Jr. LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „De gunst van Generaal Yen". Vervaardigd naar de gelijknamige novelle van Grace Zaring Stone. Korte inhoud: Megan Davis, een jeugdige wonderschoone VI'OUW, is op weg naar Snanghai, om daar in het huwelijk te treden met br. Robert Strike, een geneesheer. Het is geen verbintema uit liefde die ze beiden aangaan, doch meer om persoon lijke voordeelen. Bij haar aankomst in Shanghai staat Megan versteld bij het zien van alles, dat zoo geheel afwijkt van wat zij gewend is in de beschaafde wereld. Soldaten van alle naties, machine geweren op de straten, vluchtende menschen- massa's, het feit, dat haar aanstaande echt genoot haar niet kan afhalenalles door dringt haar van het besef, dat Shanghai het middelpunt van een burgerloorlog is. Des nachts, alle angst opzij zettend, gaat zij met haar man mee op een reddingsexpeditie, ten doel hebbende de bewoners van een Christelijk weeshuis in veiligheid te brengen. Hun auto wordt aangehouden, Megan wordt bewusteloos geslagen en ontwaakt in den privé- trein van Generaal Yen, een der voornaamste figuren uit den Chineeschen oorlog. Zij wordt naar een luxueus ingericht paleis gebracht, ver van het binnenland, feitelijk als gevangene, maar toch behandelt deze fascineerende man met het ondoorgrondelijke gelaat, deze groote krijgsman, die in Oxford gestudeerd heeft, haar met Oostersche eerbied, waarvan zij de be koring niet kan ontkennen. Haar medebewoners interesseeren haar nagenoeg evenveel als Yen zelf. Daar is, als favoriete van den Generaal, Mah-Li, een schoone Chineesche. Dan Kapitein Li, de militaire adviseur, die in het geheim verliefd is op Mah-Li. En dan is er nog een Amerikaan, Jones, de financieele raadgever van den generaal, die hem tevens attent heeft gemaakt op Li's verraad aan de communistische vijanden van Yen. Yen ziet zijn werk kwijnen, zijn plannen in duigen vallen. Meer dan ooit te voren is hij verliefd op het aantrekkelijke Amerikaansche meisje, die haar puriteinsche gewoonten lang zaam aflegt tengevolge van Yens geheimzinnige Oostersche hofmakerijen. Yen's kracht is ge broken. Beseffend, dat zijn liefde het moet af leggen tegen den slagboom, geplaatst tusschen blank en geel, het onoverkomelijke voor een blanke vrouw om een Chinees met hart en ziel lief te hebben en zijn slavin te zijn, neemt Generaal Yen vergif in en drinkt langzaam, doch met vaste hand, van de bittere thee. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 12 tot en met 17 Februari genomen 653 douchebaden en 37 kuipbaden. Aan 30 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 29 volwassenen gebruik gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Amama, Hoogewoerds- dwarsstraat 48, Haarlem, een R.K. kerkboekje; Van Gelderen, Zandvoortschelaan 127, oliekan met trechter; A. van Stijn, Wiekenplein 8, een vulpotlood; Gerbranda, Rembrandtlaan 32, een rijwielbelastingmerk; E. Gielen, Eikenlaan 42, een grijze wollen muts, Van Leeuwen, Molen- werfslaan 68, een dop van een radiateur; Wesse- ling, Eerelmanstraat, een dames-portemonnaie; Niezen, Achterweg 24, een autoband; Peper- koorn, Molenwerfslaan 22, een halsketting; A. J. Lagendijk, Binnenweg 118, een rijwielbelasting merk; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een das, een portemonnaie met inhoud, een dames handschoen en een kinderhandschoen. Nee, heusch, meende mevrouw Ten Pas, terwijl ze haar man, die lui in één der nieuwe, gemakkelijke stoelen hing, wenkbrauwfronsend aankeek, heusch, zei ze, we móéten iets doeniets terugdoen, verbeterde ze dan. Al was het alleen maar voor Emilie. Meneer haalde achteloos zijn schouders op. Als het maar géén geld kost, vond hij zakelijk, doch zijn eega bitste, onmiddellijk vlam vattend, Nee, natuurlijk, gèlddat mag het in géén geval kosten. Maar je vergeet, dat je nu behoort tot de notabelen van het dorp. Tot de éérsten, enje móét ze terugvragen, daar ontkom je niet aan! Mensch, kalmeerde Ten Pas, toen hij een trek deed aan zijn twaalf-cents sigaar, mensch, dat zeg ik toch ook niet?ik zal me d'r heusch niet aan onttrekken. En als het niet was om Emilienou dan was ik er vast nóóit aan begonnen. Nooit! En we krijgen déze maand kosten genoeg, de meubelen, de wijnen alles op afbeHm, ze moesten het wéten, hier, grinnikte hij dan opeens, moesten ze wétenDe „rijke" Ten Pas met zijn deftige inrichtingalles op afbe Ja, laat maar, viel mevrouw hem driftig in de rede het is toch niet noodig wel, dat je nou persé vier, vijf keer die zin herhaalt. Ik weet het heusch wel. Maar ze schoof dichter naar de tafel - laten we nou eens goed over leggen! We moeten in de eerste plaats vragen den baron met zijn vrouw en natuurlijk den jonkheer, danden burgemeesterden dokterden notaris Ja, die zou wél, begon Ten Pas, maar zijn vrouw viel hem heftig in de rede: Ja, natuurlijk, je zou het hééle dorp hooren spreken, als je dié niet vroeg. Meneer zuchtte Verder; vroeg hij gelaten. Nou -f- verder natuurlijk Van Reul, den tandarts, enneo ja, juffrouw Heuveling. - üch, dié kletsmajoor? Ten Pas draaide wrevelig op zijn stoel, doch zijn vrouw negeerde de interruptie door te ver volgen: En dan natuurlijk ook de Roden- burg's. Zoodus dat zijn d'r's kijken, drievijf, zevenhij telde op zijn vingers verder, elf. Juistda's precies veertien. En wij met ons drieën, da's zeventieneen heeleboel, maar enfin besloot hij zuchtend, we hébben wijn en zoo in ons huis, dus 't hoeft niet zóó duur te worden Weet je wat we feitelijk moesten doen, opperde mevrouw, die al eenige oogenblikken in nadenken verzonken was geweest, we moesten er iets bijzonders bij nemendat is altijd iets aparts. Dat is altijd goed. Het vestigt je reputatie. Ik heb anders al reputatie genoeg, vond Ten Pas, doch zijn vrouw vervolgde opge wonden: Zegwe moesten zien, dat we iemand engageeren of zoo ietsdat wordt in bétere kringen óók gedaan. Ja, dat kun jij weten, meesmuilde Papa Ten Pas, die altijd nog niet goed mee kon met de grootdoenerij van zijn vrouw. Toen we nog in de stad woonden, verkeerden we altijd in de hoogere kringendeurwaardersen zoo Ik wou, dat je me daar niet altijd aan herinnerdeJe schijnt het erop gezet te hebben, mijn leven hier te vergallen, snibde mevrouw, terwijl haar oogen vuur schoten. Je moest je eens wat méér aanpassen. Zoo burgerlijk als jij! Da's waar, vond meneer, maar jij en je dochter vergoeden in dat opzicht juist zoo heel veelzie je, dat scheelt Als je hatelijk wordt, ga ik naar boven! Nou kalm maar, ik zeg al niets meer. Nou je weet, die Ten Hove's hebben laatst bij een soirée Albert de Bruin geëngageerd, Je weet wel dien beroemden violist. Dat kost natuur lijk een bende geld en zoo hoog behoeven wij trouwens niet te vliegen. Op dit moment ging de deur open en Emilie verscheen in een licht, schattig zomertoiletje papa had de rekening juist voldaan, honderd vijftig gulden had het gekost. Er lag een trek van onuitsprekelijke verveling op haar gezicht. Ze liet zich op den divan neer vallen. Bah, wat een vervelende boel is het hier. O, gelukkig nummer twee, opperde papa, welke opmerking zoowel door mevrouw als door het nummer in kwestie werd genegeerd. We gaan een soirée geven kind, vond mevrouw noodig, haar in te lichten. Deze fleurde zichtbaar op. Dat zal tijd worden, zei ze, ik verveel me dóód. De moeder schoof opgewonden haar stoel in de richting van den divan. Denk om het kleed, waarschuwde Ten Pas met een dreigend opsteken van zijn wijsvinger, zestienhonderd guldenop afbet Kind, sprak mevrouw verheugd, we vragen den baron en zijn vrouw, enneden jonkheer natuurlijk Een lichte blos overtoog haar gelaat. Zoo, weifelde ze, komt die ooken dan, in herinnering aan het feest op het oude slot gegeven, voor enkele weken, als introductie, door de zoo juist aldaar gevestigde adellijke familie: Nou, het was daar echt gezellig den vorigen keer. Ja, bar gezellig, vond ook Pa, die zich gruwelijk had verveeld in de deftige salon van den baron, in de omgeving waar hij zich niet thuis voelde. Nou, dan en de dokter en de Oh, spaar me, verzocht Emilie met een wuivende handbeweging, ik kan het droomen. De notaris natuurlijkdie tandartsenfin het gehééle kliekje. Foei kind, bestrafte mama met opgestoken wijsvinger, niet zóó vulgair, kleintje. Zoo af en toe, kun je nog wel zien, dat ze een dochter is van haar vader! grinnikte deze. En dan, vervolgde mevrouw, -engageeren we den pianist Leuvenstein? Een vragenden blik naar haar man. Daar zeg je zoowat, oor deelde Pa. Dat was toch een vroeger school vriendje van je, hè. Misschien doet hij het uit vriendschapik bedoel een gereduceerden prijs. Wie weet, glimlachte mevrouw geheim zinnig, en anders is het ook niet erg. Je moet er dan natuurlijk wat voor over hebben. I De werkelijk zéér beroemde pianist Leuven stein was heel verrast een invitatie te ontvangen voor een week-end bij de familie Ten Pas. Niettemin had hij een vermoeienden tijd achter den rug en een paar dagen rust in zoo'n heerlijke landelijke omgeving als daar zou hem zéker goed doen. Al was het dan bij vreemde men- schen. Och dat ééne avondje gasten bezig houdendat was nou het allerergste niet als ze hem voor de rest maar met rust lieten. En.... hij accepteerde. Tot groote verwondering van het gezin, dat gehoopt had: Neen! Waar Leuvenstein echter dien Zaterdagavond helaas verhinderd was, verzocht hij de „soirée", zoo mogelijk te willen verzetten op een „matinée", en liefst wel Maandagmiddag. Hij zorgde dan wel aanwezig te zijn. Het speet hem natuurlijk héél erg. Aanvankelijk was het een teleurstelling ge weest, dochdat laatste gaf den doorslag. En zoo geschiedde het dat diverse ingezetenen een invitatie ontvingen voor een „matinée" ten huize van meneer en mevrouw Ten Pas, op Maandagmiddag ca. half drie. Bespottelijk, meende de notaris, en mijn werk dan?... ik heb juist een verkooping... Dan stel je die maar eens uit, vond diens eega, wantwe gaan er naar toe. Stel je dat eens voor, die pianist Leuvenstein, dien we laatst nog voor de radio gehoord hebben. Het schijnen toch wel menschen van éénigen invloed te zijn, die Ten Pas en zijn vrouw Och, daar kun je tegenwoordig zóó weinig van zeggen, meende de notaris. Maar we zullen gaan. Evenzoo werd besloten in de andere gezinnen, waar .ook de vreemde invitatie aanvankelijk ver« wondering had gewekt. Wie gaf er nu een avondje op een middag: Enfin misschien was dat zoo de gewoonte in de stad. Overigens wist Alida van den dokter te vertellen dat de betere families in de stad er een jour op nahielden, hetwelk weliswaar slechts iets was, dat door dames alleen werd bezocht, maarnoujazooiets zou dit dan ook wel wezen natuurlijk... En ook zij berustte! Oh mevrouwtje, kirde de barones, terwijl zij haar blikken keuren& door de kamers liet gaan, wat hebt U het hier smaakvol in gericht. Gewoon beeldig, en zóó modern! Emma kleurde van genoegen en wierp een steelschen blik op haar dochter, die praatte in een verren hoek met den jonkheer. En voelende het geslaagde van haar matinée, ziende ook de onverholen bewondering die straalde uit de oogen van den jonker, zoodra deze zich richtte op Emilie, terwijl hij niet uit haar nabijheid weg was te „slaan", wierp ze tersluiks een dankbaren blik op haar man, die ongemerkt een veelzeggend gebaar maakte. Het liep tegen drie uur, toen werd er gebeld. Mevrouw sprong haastig op, doch ging dan even snel weer zitten. Geen oog hield ze echter van de deur af, waardoor ze ieder oogenblik haar vroegeren schoolvriend kon zien binnen stappen. En inderdaadDaar stapte een heer van middelbaren leeftijd de kamer binnen, waar hij een moment bedremmeld bleef staan. Doch met een: Welkom in ons midden, stevende Emma op dien heer af. Hij schudde haar stevig de hand. U herkent me niet meer! lachte ze, natuurlijk U herkent me niet, maar ik zou U ook niet meer herkend hebben hoorhet is trouwens al lang geleden, hè, dat we nog samen op de schoolbanken zaten. - Maar wacht, laat ik U even Voorstellen aan mijn gasten. O, daar is mijn man ookdan kan die de taak overnemen, juist meneer Leuvenstein, mijn man en dat mijn dochter. Ja, maar pardon! begon de bezoeker ver legen, ik komehden vleugel Ja, juistnatuurlijk! lachte Ten Pas, terwijl hij zijn gast kameraadschappelijk op den schouder klopte, hetgeen Emma een oogenblik de wenkbrauwen deed fronsen. Ja, maarpardon, begon de ander nog maals, ik zieUw gasten zijn allemaal zóó deftig in het zwart, ik wil niet dérangeeren. O, maar meneer Leuvenstein, heelemaal niet. U bent toch hier voor uw genoegen, maar toch niet om in avondtoilet te verschijnen dat is toch heelemaal niet noodigeen groot kunstenaar beoordeelt men slechts naar zijn talenten, niet naar zijn kleedingMaar wilt U niet eens eerst wat gebruiken. Nee, nee, pardonik meen het heusch, ik geloof hier is een vergissing in het spel. O, maar dat is onmogelijk, lachte Ten Pas met een ongerusten trek om zijn mond; U komt ons immers wat vergasten op wat piano muziek? Nee, integendeel, ik kom den vleugel weg halen, mijn mannetjes staan al buiten. Het was niet mijn bedoeling U te dérangeeren, werkelijk niet. Het moest wel, de eerste termijn had al weken en weken geleden betaald moeten zijn, en als het den eersten keer zoo gaat, hoe dan in de toekomst? Maareh, ik zal U wel een uurtje met rust laten, ik kom bij vijven wel even terug. Na een korten groet verdween hij door de geopende deur. Even heerschte een stilte. Dan zei de barones: Kom, Frangois we gaan naar huis, het wordt onze tijdEn na een korte vormelijke buiging verliet het adellijke geslacht het huis. De overige gasten volgden hun voorbeeld. Op dat moment verscheen in een gele regen jas de heer Leuvenstein. Wat een échec! meende de barones, toen ze de oprijlaan van het oude slot binnenreden. Dan boog ze zich voorover naar haar man, terwijl ze tersluiks een blik wierp op haar zoon. -ZegFransfluisterde zeheb je de vorige week gedacht om den derden ter mijn van de auto. Die lui zijn zoo gewiekst, je kunt het niet weten, ze zijn zóó precies. Verdraaid. Goed dat je het zegt, schrok de baron, ik zal er straks meteen even snel werk van maken, dan moet ehVerlaan nog maar even wachten hè, dat lijkt me minder riskant. iederen week uit naar zijn kindervertelling, die wij reeds jarenlang in ons blad publiceeren. Zoo geven wij steeds „elk wat wils". Voor iederen inwoner van Heemstede staat steeds iets in ons blad te lezen, wat men in geen enkel ander blad (dag- of weekblad) zal aantreffen. Steun ons werken en geef ons een blijk van waardeering door ons Uw abonnementsopgave in te zenden. QED. OUDE GRACHT 88 HAARLEM TELEFOON 1 01 44 ABONNE MENTSPRIJS f I.25 p. halfj. bij voor uitbetaling te voldoen Een stevig ontbijt is noodig. Enkele goede raadgevingen. Door Drs. R. v. d. HEYDEN. In den regel volstaan wij in ons land door te ontbijten met enkele sneetjes brood en een kopje thee, soms wordt er een ei, rogge, koek o.a. bij gebruikt, in enkele gevallen ook haver mout. De Engelschen daarentegen zorgen voor een stevig ontbijt, liefst warm. In Frankrijk, België, Zwitserland en Duitschland is het ontbijt naar onzen smaak wel wat weinig en bestaat meestal uit koffie en een paar kleine harde broodjes met een weinig boter of honing. Jammer genoeg wordt er in den regel slechts vluchtig ontbeten, gauw even een paar boter hammen weggewerkt met een kop thee en op een holletje weg. Veelal is het in de groote steden noodig, als gevolg van groote afstanden, dat de boterham voor twaalf uur wordt 'medegenomen, die echter ook maar weer vlug genuttigd wordt. Is het dan wonder, dat velen, vooral jonge meisjes, zich onvoldoende voeden op deze manier? Het gevolg hiervan is, dat zij zich meermalen nerveus gaan voelen en niet in staat zijn op den langen duur hun werk te verrichten, zooals dit geëischt wordt. j Indien men echter zorgt goed te ontbijten, liefst warm, dan zal men ondervinden dat men veel meer bestand is tegen koude niet alleen, doch zich tevens krachtiger gaat gevoelen. Men kan hieraan tegemoet komen door een bord havermout aan het ontbijt te geven, doch hiervan houdt niet iedereen. Er zijn echter nog genoeg eenvoudige schotels, die niet veel tijd vragen en die er toe bijdragen man en kinderen goed gevoed en \yarm naar hun bezigheden of school te laten gaan. Geeft men 's morgens havermout, dan moet deze smakelijk zijn toebereid, zonder dikke klonten, doch een gebonden, ook weer niet te dikke massa zijn. De vlugkokende havermout is in een wip klaar, strooit men deze (volgens vaste maat en niet op 't oog) in de kokende melk, dan laat men het roerende even doorkoken en stelt het gas laag. In een minuut of vijf is de pap klaar en de huisgenooten hebben een heerlijk warm bord voor zich staan, waarbij onder de hand nog een paar boterhammen naar binnen gewerkt worden. Kinderen vinden het meestal lekker met bruine suiker. Is het brood oud, dan wordt een stuk boter (margarine) in de koekenpan warm gemaakt en de snede hierin aan beide zijden gebakken, warm gepresenteerd. Warm gebakken spek is eveneens een uit stekende bijvoeding. Men maakt de pan goed warm, doet het machinaal gesneden spek er in, draait het gas zoo laag mogelijk en geeft het warm bij het brood. iKnderen houden dolveel van wentelteefjes; men klopt een ei, voegt er eenige kopjes meel bij, dompelt de sneetjes brood hierin en bakt ze in wat boter in de koekepan. Geeft ze warm met suiker bestrooid. Indien men spekzwoerd bewaart, kan men dit ook gebruiken om uit te braden bij het bakken van brood. Menige huisvrouw zal zeggen: „Er is 's mor gens toch al zoo veel te doen, daar heb ik geen tijd voor." „Het kost wellicht een minuut of tien meer tijd," zouden wij U willen antwoorden, doch hiertegen weegt dubbel en dwars op het feit, dat man en kinderen zoo goed gevoed van huis gaan en daardoor veel beter kunnen werken. De heerlijke geur die bij de bereidingen van een warm maal door het huis trekt, doet wonderen en ieder is benieuwd wat moeder nu weer voor heerlijks heeft gemaakt en haast zich meer dan anders om op tijd aan het ontbijt te zijn. Wij willen hieronder eenige recepten laten volgen, die niet duur zijn en tevens vlug klaar te maken. ROEREIEREN MET ZALM. Klein blikje zalm, 2 eieren, een theelepeltje melk, peper, zout, één lepel margarine. Men neemt een klein blikje zalm, opent dit, vangt het vocht op en snijdt de visch in kleine stukjes, klopt de eieren met zout (en peper), voegt melk toe, de gehakte zalm en de vloeistof. Maakt de boter goed warm in een steelpan en voegt de eier-visch massa er bij, steeds roerende, totdat alles warm is en toch niet te droog wordt. Warm bij brood geven. OMELET VAN BROOD EN SPEK. 3 eieren, 3 flinke eetlepels broodkruim, 3 eet lepels melk, eenige plakken spek, peper en zout, Margarine om te bakken of slaolie. HUIS- OF KANTOORJAPON. Fantasiestof of tweed wordt bij voorkeui coor dit eenvoudige en practische model ver werkt. Men moet een stof uit weten te kiezen, die geen gameering vraagt, aangezien de bree- de tot even boven de taille vallende revers van het zelf de weefsel gemaakt worden. Sluiting en gar neering van taille en ceintuur met knoopen. Gladde aangesloten mouw, en rok die uit zes banen bestaat, waarvan de mid den vóór- en ach terbaan op de zij baantjes gestikt worden, waardoor het geheel eenige afwisseling ver krijgt. Patronen in alle gewenschte maten kun nen aangevraagd worden onder nr. 3008. it Gebloemd cretonne is alleraardigst materi aal om dit elegante huisschortje te maken. De kleine zakjes worden in schuine rionung opgestikt, terwijl het onder gedeelte aan een dubbele band is gezet, waartus- schen het ron de bovenstukje ia gezet. De beide banden worden aan de rug zijde gekruist en op de band ge knoopt, die om het middel sluit. De geheele om trek wordt met ef fen materiaal om- gebiesd of indien men dit werkje te lastig vindt, stikt men V2 c.M. van den rafelkant of een 1% c.M. breede schuine bies naar den binnenkant en stikt hem langs den kant op. Patronen in alle gewenschte maten kan men aanvragen onder nr. 3016. VOOR ONZE LEZERESSEN. Patronen worden toegezonden na overschrij ving van 0.58 op postrekening 62626 van den Modedienst Den Haag of na inzending per postwissel of in postzegels aan de Mode redactrice, Roelof straat 109, Den Haag. Ge wenschte maat en nummer 'ooral duidelijk ver mei i. Het spek wordt in dobbelsteentjes gesneden en uitgebakken, de eieren geklopt met de melk, hierbij voegt men broodkruim, spekvet en uit gebakken spek. In de koekenpan wordt boter of slaolie warm gemaakt en de omelet aan een zijde op een kleine pit gebakken, liefst met een deksel op de pan. Is de onderkant mooi en de bovenkant droog, dan vouwt men de omelet in drieën en presen teert hem warm. Wij zouden deze gerechten nog met vele andere kunnen aanvullen, doch hiertoe ontbreekt ons de plaats. Alleen willen wij dit nog zeggen, dat zij ook zeer goed aan de lunch gebruikt kunnen worden, indien de tijd ontbreekt ze 's morgens te geven, alleen beantwoorden zij dan niet geheel en al aan het doel, n.l. niet alleen het brengen van afwisseling in het ontbijt, doch het zoo te geven, dat de huisgenooten inderdaad goed gevoed den langen dag tegemoet gaan. f

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 4