OPENBARE VERGADERING DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT TOONEEL VOETBAL RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE NIEUWE UITGAVEN! BONT ALLERLEI TEGEN EEN BOOM GESLINGERD. Op den Heerenweg ter hoogte van de Man padslaan had een aanrijding plaats tusschen twee motorrijtuigen. De heer N., wonende te Delft, wilde met zijn auto een andere voor hem rijdende auto passeeren. Tijdens dat passeeren kwam hij echter in botsing met een tegenligger, waardoor zijn auto naar links werd geslingerd, tegen een boom terecht kwam en omviel. Een der inzittenden bekwam daardoor een lichte hersenschudding. Op advies van een juist passeerenden dokter is de gekwetste per auto naar het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem vervoerd. De zwaar beschadigde auto moest worden weggesleept. PRIJSUITREIKING BIJ „DE DAGERAAD". Zaterdagavond had in een feestelijke bijeen komst de uitreiking plaats van de prijzen, be haald in den laatsten vischwedstrijd. De voorzitter hield daarbij een propagandis tische rede voor de vischsport, waarna de fraaie prijzen, bestaande uit nuttige gebruiksartikelen, aan de winnaars werden overhandigd. Dit was slechts een onderdeel van het programma. De vele prijzen, in den loop der jaren be haald in de verschillende concoursen vereischten een grootere medaillekast. Enkele leden hadden zich bereid verklaard daarin te voorzien. En deze avond was er voor uitgekozen het mooie stukje werk aan het bestuur over te dragen. De voor zitter der feestcommissie, de heer Heitlager, kweet zich van deze taak, na eerst woorden van dank gebracht te hebben aan de initiatiefnemers en de vervaardigers. De üebr. Braak en een pianist luisterden de feestelijkheden op, voordrachten en zang wis selden elkander af, waarbij een speciaal ver vaardigd clublied wel insloeg. De avond werd besloten met een gezellig dansje. STADSSCHOUWBURG. Groot Nederlandsch Tooneel. „De Groote Reis". Het was verleden week Donderdagavond wel bedroevend dat zoo weinig menschen naar den Stadsschouwburg gekomen waren, om de opvoering van „De Groote Reis", door het Groot-Nederlandsch Tooneel, bij te wonen. Wij schrijven „bedroevend", want juist in deze tijden, waar in Oostenrijk de kogels door de straten gieren en het oorlogsgevaar dreigend opdoemt, zou het goed zijn als honderden dit aangrijpende stuk van Sheriff gingen zien. Waar waren de leden van de vredesvereeni- gingen gebleven; alleen hun opkomst zou de monstratief werken tegen oorlog in welken vorm dan ook. Gedurende drie bedrijven maken wij de be klemming mede, waaronder de soldaten in de loopgraven leven, waarin zij dagen lang wachten op een komenden aanval. Eén is er zelfs die half zenuwziek wordt. De commandant Stanhope drinkt steeds meer whiskey om de angst en de ellende te vergeten, zoodat hij bijna doorloopend dronken is. in 1930 hebben wij dit stuk voor het eerst gezien; toen waren er andere spelers. Verkade vervulde destijds de rol van den ouderen officier Osborne, die bij een uitval op last van den brigadecommandant sneuvelt. Nel Stants vervulde toen de rol van den jongen officier Raleigh. Deze jonge officier, die met een hart vol idealen en heldenvereering naar zijn jeugdvriend Stanhope is gekomen, werd nu waargenomen door Ben Aerden, die hiervan een uitstekende vertolking gaf. Johan de Meester was ook nu weer de com pagnies-commandant en speelde voortreffelijk; hij liet ons zien tot welk een wrak een mensch vervallen kan. Osborne (Hans van Meerten, die ons Verkade in herinnering bracht, zooveel gelijkenis was er), heeft een gesprek met Raleigh en de laatste zegt: „Duitschers zijn goede menschen hè, ik bedoel zoo buiten de krantenartikelen om." En Osborn vertelt van het zoeken naar een gewonde, bijge staan door Duitsche lichtkogels. Den volgenden dag schoten ze eikaars loopgraven in puin. Ziehier een voorval zooals ze aan het front inderdaad gebeurd moeten zijn en waarmede wel de barbaarsche krankzinnigheid van den oorlog ten volle is geteekend. Paul Huf was weer uitstekend als de dikke Trotter, die ook weer en dan op zijn wijze de ellende vergeten wil. Jan Teulings liet ons op uitstekende wijze de half zenuwzieke officier Hibbert zien. Een grappigen kok zagen wij in Frits van Dijk. De niet genoemde spelers lieten ook goed spel zien. Na het derde bedrijf, toen het gordijn viel, was er een oogenblik van ademlooze stilte, waarna een daverend applaus klonk. Een volle zaal ware echter zeker verdiend. Fr. Nieuw Schouwtooneel. „Komedianten". Zoowel in den Stadsschouwburg als in den Schouwburg Jansweg werd deze week door het Nieuw Schouwtooneel opgevoerd „Komedianten". In dit stuk van den Russischen schrijver Ostrowsky maken wij kennis met Goermysh- skaja, een rijke weduwe, bezitster van een land goed, die verliefd is op haar neef Boelanow, een fatterig jongmensch, arm en leeghoofdig, die tenslotte zijn tante maar trouwt, als hij ziet, dat hij op geen andere wijze in het bezit van haar geld kan komen. Daar zijn de notabelen, Bodajew, oud-cava- leris, en Melonow, een adellijk jonkman. Deze menschen, ook zij kunnen overal leven, verbergen hun ware gevoelens voor elkaar zeer zorgvuldig en ais het er op aankomt zelfs voor zichzelf. De eigenares van het landgoed wordt door een ieder naar de oogen gezien en dit alleen omdat zij veel geld heeft. En dan zien wij de Komedianten, die eigenlijk nog de zuiverste menschen van allemaal zijn en slechts komedianten in hun beroep. „Jullie zijn de Komedianten!", roept de treur spelspeler aan het slot uit, als hij de dames en heeren pijnlijk op hun nummer heeft gezet. Mevrouw Jacqueline Royaards vervulde op voortreffelijke wijze de rol van de groot-grond- bezitster, alhoewel haar rol niet sympathiek was. Aan Lau Ezerman brengen wij een warm woord van hulde voor zijn bijzonder spel, waar van hij een ware creatie wist te maken. Elias van Praag liet ons Arkady, den blijspel speler zien en was met Lau Ezerman een koste lijk duo. Ook de verdere spelers waren voor treffelijk en het was dan ook zeer te betreuren, dat het gezelschap niet voor een uitverkocht huis mocht spelen. STADSSCHOUWBURG Het Hollandsch Tooneel. „Zwarte Griet". Zondagavond trad wederom dit gezelschap voor een zeer beperkt aantak toeschouwers op. Nu zagen wij een drama in zes bedrijven. De man van Zwarte Griet is door Noorman doodgeschoten, terwijl hij aan het stroopen was en nu pompt deze vrouw haar zoon haat in tegen den man die hem van zijn vader beroofde. Deze jongeman echter is verliefd op de dochter van Noorman en kan geen haat tegen deze men schen koesteren. Hij zelf wil trouwens een ander leven. Dan komt een nieuwe burgemeester in het dorp, die de hut van Zwarte Griet wil weg hebben en dan blijkt nog, dat de grond, waarop de woning staat, eigendom van dezen burger vader is. Wanneer dan Jozef op zekeren avond, terwijl er feest in het dorp is, bij Noorman inbreekt om de bewijsstukken in handen te krijgen en door dezen betrapt, hem wil doodsteken, hoort hij plotseling als een stem uit den hemel Anna zingen. Hij trekt het mes terug en besluit als koloniaal naar Indië te vertrekken. Zijn moeder zien wij aan het slot stervend, terwijl haar zoon met afgeschoten arm bij haar staat. Jozef wordt thans met Anna een paar. Wij konden in het algemeen dit spel niet roemen. Wanneer wij enkelen der meespelenden nog willen noemen, dan allereerst Ko van Sprinkhuysen, die een goede uitbeelding van Jozef gaf en Wm. Voltkamp, die ons een sym pathieken pastoor liet zien. Luid applaus aan het publiek beloonde de spelers voor het genotene. Fr. Amsterdamsche Tooneel vereen. „Phaea". Woensdagavond had voor de Vereeniging van Huisvrouwen de opvoering van „Phaea" plaats. Een spel uit de filmwereld, noemt het pro gramma dit wonderlijk stuk van Fritz van Unruh, waarin droom en werkelijkheid eikaars plaats schijnen in te nemen. In het eerste bedrijf, dat in een cabaret speelt, zien wij Cruys Voorbergh als conferencier op treden, Nell Knoop heeft daar als chansonnière succes en Do van Hoogland zien we een buik dans uitvoeren. Dan verschijnen de Russische prins (J. Car- pentier Alting) en de drie gewezen officieren (Louis v. Gasteren, Ben Royaards en Paul Storm) en even later hun na den oorlog pacifist geworden collega Adam Uhle (J. Sternheim). Dit illustre drietal besluit hem uit den weg te ruimen, de chansonnière zal hem mee lokken in een separée en de conferencier zal de rest doen. Als het meisje naar buiten komt loopen, gil lend: „Hij heeft hem met een mes gestoken; dat was niet afgesproken, dat was geen grap!", klinkt plotseling een stem: Stop! Dan wijken de muren terug, de filmtoestellen komen aangerold en het blijkt, dat het de repetitie betreft van een film, geschreven door Adam Uhle en opgenomen door de Ph. A. E. A., hetgeen beteekent Photo- grafisch, Acoustisch, Experimentistisch Atelier, waarvan directeur is Samuel Morris (Albert van Dalsum. Samuel Morris kiest voor al zijn rollen „de echte menschen" en belooft ook dat Uhle zijn groote vredesacte in 29 talen zal mogen houden, mits hij toestaat dat er een werkelijke liefdes scène gespeeld wordt tusschen hem en Toni Bann (Georgette Hagedoorn). Na lang aarzelen stemt Uhle toe om tenminste iets van zijn oorspronkelijke bedoelingen verwezenlijkt te zien. Heeft hij ook al niet van den Regisseur (voortreffelijk gespeeld door Jules Verstraete) gehoord dat in de film het woord niet meer is dan requisiet? In het derde bedrijf weigeren de officieren op te treden wanneer Uhle's rede wordt vastgelegd en men komt dan op het denkbeeld, hem die rede te laten houden voor blinde toestellen en doove microfoons. Als waanzinnig zijn dan beiden, wanneer men Uhle vertelt dat zijn rede niet is opgenomen, daar de toestellen niet werkten en aan het meisje, dat hun liefdesscène daarentegen voor wèl-werkende toestellen zich afspeelde. Wij schreven reeds een wonderlijk stuk, dat ons voor problemen stelt en waarmee wij niet klaar zijn wanneer het doek reeds is gevallen. Door de regie van Albert v. Dalsum is deze opvoering bijna volmaakt geworden en leefde het publiek steeds in spanning. Hijzelf maakte van zijn rol als directeur iets wonderbaarlijks, de mensch die het denkbeeld heeft, dat men „kunst" krijgt als men slechts naar het leven zelf fotografeert. Hoe schitterend was de scène in II, waar hij experimenteert met Toni, dat feitelijk onbedorven meisje uit de nachtkroeg, waarvan Georgette Hagedoorn iets naar het leven maakte. Ook was J. Sternheim als de idealist schitte rend, evenzoo de reeds genoemde officieren. Zeer goed Ben Groenier als de communistische kapper en vermakelijk graaf Trotler (Ph. la Chapelle) als de secretaris van Morris, die zijn meester steeds aanspreekt met Z.E. Een creatie leverde Carpentier Alting als de veralcoholiseerde prins, die er bij was toen Raspoetin vermoord werd en dat niet kan ver geten. Ook de niet genoemde medewerkenden hebben het hunne er toe bijgedragen deze opvoering te Haarlem tot een uitbundig succes te maken. Zondag 4 Maart zal een vrije voorstelling aan het Wilsonsplein plaats hebben, wij raden onzen lezers aan hiervan gebruik te maken. R.C.H. 23. In dit rubriekje, waarin wij wekelijks iets over R.C.H. vertellen, en dat naar wij konden be speuren een breeden kring van lezers verwierf, pleegden wij met de regelmaat van een klok iets over de veldslagen der Sportpark-bewoners te verhalen. Het uiterlijke dus, maar dit keer zullen we met deze gewoonte breken, en een blik werpen in het interieur van de Racing- woning, waar de kamers op het oogenblik een j flinke beurt krijgen, alles glimt en blinkt, zoodat j voorbijgangers niet ten onrechte vragen wat i is er aan de hand! i Ach, wereldschokkend is 't allerminst. De aarde draait door, de menschen doen hun gewone bezigheden, doch in de harten der R.C.H.'ers laait een vreugde, nu hun geliefde vereeniging zijn jaardag gaat herdenken. Zon dag, 25 Februari, bestaat ze 23 jaar. Wij geven U toe, 't is geen mijlpaal, waar de buitenwacht zich om bekommert of verheugt. Doch voor de bouwmeesters en steunpilaren is 't een welkome gelegenheid om de leden te verzamelen. En dat nu gebeurt a.s. Zaterdag, middels een Oudejaars-dansavond. Met opzet liet men het predicaat „feest" achterwege, en is 't slechts de bedoeling, dat de leden in besloten kring dezen oudejaarsavond bijeen zijn. Toch kunt U zich wellicht indenken, hoevele gedachten de ,,pur-sang"-clubmenschen in zulke dagen bestormen; hoe ze in een rustig moment terugdenken, en een parallel trekken tusschen de vereeniging van vroeger en die van thans, nu zij zich geleidelijk heeft ontwikkeld tot de grootste vereeniging in den lande. Want zonder schroom kunnen en durven wij hier getuigen, dat het kleine clubje van weleer zich heeft ont wikkeld tot een groot monument, onder welks kleuren een welig sportleven tiert en dat zich uit in gezonde en faire begrippen. Intusschen houdt de K.N.V.B. met zulke ont spanningen geen rekening, en moet het eerste, met de fuif nog in hun beenen, Zondag Excelsior te Rotterdam bekampen. Het volgende elftal zal op R.C.H.'s verjaardag de blauw-zwarte kleuren presenteeren Kos, Krom, Prevost Sr., Hessels, Ruis, Prevost Jr., Paape, Haukes, v. d. Horst, Kok, Hartendorp. Tenslotte nog dit. Op 4 Maart komt Storm vogels in het Sportpark, terwijl de Racing op 18 Maart voor de lekkerbekken een buiten gewone verrassing in petto heeft. Wat? Wij mogen 't nog niet verklappen Uit het H.B.C -kamp. Het is Zondag H.B.C. niet gelukt beide puntjes in de wacht te slepen, zelfs heeft het er een langen tijd donker uitgezien, want hoewel H.B.C. al direct in den aanval was. wist S.J.C. door een paar snelle doorbraken in het eerste kwartier een 20 voorsprong te forceeren. Wel wist Ruigrok, als de S.J.C.-back een zekere goal door hands voorkomt, de toegestane penalty te benutten, doch even in de 2e helft weet S.J.C. na een serie H.B.C.-aanvallen, den stand op 13 te brengen. Het is v. Roode die kort achter elkaar 2 fraaie goals maakt. En als kort daarop Ruigrok de winnende goal scoort is het enthousiasme bij het talrijke publiek niet tot bedaren te brengen. Dit zint S.J.C. niet, eenigen worden wat te forsch en als daartegen geprotesteerd wordt geeft de scheidsrechter kop-hoog, dicht bij het H.B.C.-doel, met het noodlottig gevolg dat met een paar tikjes de bal in de Heemsteedsche touwen ligt, 44. En het ergste is, dat de tijd is verstreken, zoodat ophalen onmogelijk is. Met het gelijk spel van H.B.C. I is dit elftal weer een plaats gedaald en blijft in de gevaar lijke zóne, wat uit onderstaanden stand blijkt. Graaf Willem 15 5 0 10 10 37—51 H.B.C14 3 3 8 9 37—47 S.J.C14 1 6 7 8 33—45 T.Y.B.B14 3 2 9 8 23—38 D.O.N.K14 3 1 10 7 20—48 A.s. Zondag moet H.B.C. 1 naar Leonidas in Rotterdam, dat uit 13 wedstrijden 15 punten heeft. H.B.C. 11 kan Zondag nog gelijk onderaan komen met Concordia, als ze D.O.S. kloppen, maar of dat lukken zal, betwijfelt F. H.B.C. HEEFT EEN TRAINER. Het bestuur en vele supporters van H.B.C. hebben reeds lang gezien dat, om een werkelijk goed figuur te slaan, H.B.C. een trainer noodig heeft. En daarmede is men heel gelukkig ge- slaagd, doordat de heer W. Yates, een bekend Engelsch trainer, zich daarvoor beschikbaar stelden. j Daar trainen echter alleen in de avonduren kan geschieden, omdat vele leden op den dag I werken moeten, heeft het bestuur van H.B.C. toestemming verkregen om voorloopig het gymnastieklokaal van de St. Antioniusschool daarvoor te gebruiken. Woensdagavond is een begin gemaakt met de training, waarvoor zich reeds 28 senioren had den aangemeld. Voor de Junioren is Donderdag avond van 6.307.30 vastgesteld. Voor den aanvang verzocht de voorzitter, de heer J. v. d. Horst, de zoo noodzakelijke weder- keerige medewerking. Spr. besloot met den wensch, dat allen met animo de lessen, ook al zijn die zwaar, zullen blijven volgen en dat de resultaten zouden blijken door in het volgend seizoen niet onder aan de ranglijst te bengelen, maar eens beslag te leggen op den eeretitel, het kampioenschap van den i.V.C.B. Van alle leden verwacht spr. ook een propa- ganda voor het trainingsfonds, opdat de training om financieele redenen niet stopgezet zou be hoeven te worden. De eerste les bestond in hoofdzaak uit spier- oefeningen, terwijl ook al een aanvang gemaakt werd met de balcontrcle, voorzoover de ruimte dit toeliet. Met animo werden de lessen gevolgd en wij twijfelen niet, of de resultaten zullen nog dit seizoen blijken. VAN DEN SCHAKEN. Heemstede I behaalt het kampioenschap. Op gedecideerde wijze heeft de Heemsteedsche Schaakclub het kampioenschap behaald van haar afdeeling, de schaakcompetitie van den Noord- Hollandschen Schaakbond. Door de schaakclub „Weenink" uit Beverwijk met 9'/2V2 slaan, kan thans Heemstede 1 haar eerste klasse kansen verdedigen tegen de schaakclub „Kijkuit". De gedetailleerde uitslag luidt: Heemstede IWeenink 1 (Beverw.). F. MinnemaV. Ph. v. d. Kolk 10 W. A. de TelloPh. Bakker '/2V2 M. Hulshoff PolC. Henneman 10 D. WesselingK. Zeilstra 10 H. C. LuitingD. Kikke 1—0 J. SteenkenG. Ettema 10 J. KorringaH. van Lent 10 j. KoperCh. Slings 1 O B. SchusterJ. van Otterloo 1—0 F. C. KuykenH. Nyman 10 9%—% De eindstand in deze afdeeling luidt: Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer Attema. De notulen worden met een kleine wijziging vastgesteld. Ingekomen Stukken. Bij de ingekomen stukken is het jaarverslag over 1933 van de Commissie van Toezicht op het L.O. De heer Disselkoen is getroffen door het groote aantal verzuimen, veroorzaakt door armoede, en vestigt de aandacht van B. en W. op het eventueel verstrekken van schoolvoeding en -kleeding. De voorzitter vindt de cijfers niet angst wekkend. De heer Disselkoen zou met het onder zoek niet willen wachten tot de cijfers schrik barend en angstwekkend zijn geworden. Vóór dien tijd dient te worden ingegrepen. Voorts is ingekomen een adres van Dingeman Binkhorst met verzoek over te willen gaan tot het dempen van de sloot tusschen Celebesstraat en javalaan. Wethouder Dr. Droog deelt mede, dat aan de eigenaars gevraagd is om een bijdrage in de kosten, maar dat de onderhandelingen zijn mislukt. Door één eigenaar is beloofd, dat de sloot zou worden schoongemaakt. De gemeente kan er verder niets aan doen. De heer R ij k e s zegt, dat niet alleen de sloot vervuild is, maar dat er ook een ratten- plaag is gekomen. Spr. vraagt of de eigenaren door de politie niet kunnen worden gedwongen om de sloot schoon te houden. De voorzitter stelt voor, eerst eens even af te wachten wat de eigenaars zonder dwang zullen doen. Wijziging Verordening begraafrechten. Op voorstel van B. en W. werd in de raads vergadering van 25 Januari j.l. aangehouden de behandeling van de wijziging van de verorde ning op de heffing van rechten wegens het ge bruik van de algemeene begraafplaats, in ver band met een omtrent deze aangelegenheid in gesteld nader onderzoek. De uitslag van dit onderzoek geeft het College aanleiding het voorstel d.d. 12 Januari j.l. no. 5 in te trekken en den Raad een nieuw ontwerp besluit tot wijziging van bovengenoemde veror dening ter vaststelling aan te bieden. (Zie Plaatselijk Nieuws). De heer R ij k e s vraagt of het gebruik van de aula facultatief is. Zoo ja, dan veronderstelt spr., dat de aula weinig gebruikt zal worden. Wethouder Jhr. v. d. Poll antwoordt, dat het gebruik van de aula facultatief is te stellen, j De heer Audretsch stelt voor, het ge- bruik van de aula verplichtend te stellen en het begrafenisfonds te verhoogen met het bedrag, verschuldigd voor het gebruik van de aula. De heer Disselkoen zou gaarne verne men, hoe vaak ongeveer de aula per jaar in 1 gereedheid wordt gebracht en toch niet gebruikt. I De heer V a 11 Unen heeft tegen het voorstel van den heer Audretsch bezwaar, wegens de verhooging van het tarief. Dit is volgens spr. niet de juiste weg. In dezen tijd is kostenver- hooging niet te verdedigen. De heer R ij k e s zet uiteen, dat het voorstel van den heer Audretsch zekerheid geeft, dat de kosten van de aula worden gedekt. Het voorstel van B. en W. geeft deze zekerheid niet. Wethouder Jhr. v. d. P o 11 deelt mede, dat het misschien één op de tien keer voorkomt, dat de aula wordt verwarmd en dat er geen gebruik l van wordt gemaakt. Spr. vindt het een onjuist principe, te laten betalen voor gebruik van de aula, als er geen gebruik van wordt gemaakt. De heer Audretsch zegt, dat het juist zijn bedoeling is, dat van de aula meer gebruik zal worden gemaakt. Spr. vreest, dat er nu weinig gebruik van zal worden gemaakt. Wethouder Jhr. v. d. P o 11 is van meening, dat het gebruik van de aula niet noemenswaard zal verminderen, nu het tarief verlaagd is. De heer Audretsch trekt zijn voorstel in. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Couponbelasting. Krachtens de wet van 29 December 1933, Staatsblad no. 780, welke wet in werking treedt op 25 Februari 1934, zal een couponbelasting worden geheven. Deze belasting zal o.m. worden geheven van de opbrengst van effecten ten laste van de gemeenten. De belasting, welke twee ten honderd van de opbrengst bedraagt, is verschuldigd door den schuldenaar van de rente, die bevoegd is bij de uitbetaling van die opbrengst aan de daarop rechthebbenden de belasting af te houden. Door de gemeente zal couponbelasting ver schuldigd zijn voor de te betalen renten van een gesp. gew. gel. verl Pnt. bordptn. Heemstede I 5 4 1 0 9 3614 Bloemendaal I 5 3 1 1 7 29I/2—20'/2 HaarlemN. 1 5 2 1 2 5 271/2—221/2 Weenink 1 5 1 1 3 3 I91/2—3O/2 Chr. Schaakcl. I 4 1 1 2 3 16 24 Zandvoort I 4 0 1 3 1 111/2—28!/, ZWEMMEN H.P.C.-NIEUWS. Dinsdagavond 1.1. speelde H.P.C. in Amster dam tegen de A.Z. 1870. Deze wedstrijd werd door ons gewonnen met 2-1. Bij A.Z. 1870 speelde twee Dolfijn-menschen mee. Wij misten daarentegen Leijenaar, waarvoor-v. Zadel inviel. Onze voorhoede was heelemaal niet op dreef. Als ze beter had geschoten, zou de uitslag niet 21, maar 81 geweest zijn! Op Zondagmiddag 4 Maart zijn in 't Stoop's Bad wedstrijden van Zignea. Op twee heeren nummers na, bevat het programma uitsluitend dames-nummers. De H.P.C. zal deelnemen aan de 3 X 50 M. wisselslag-estafette dames met niet minder dan drie ploegen! Op de 100 M. schoolslag-dames zullen voor H.P.C. starten Minka Steenhuizen en Corrie Kamstra. OP DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 drietal geldleeningen, te zamen nog groot ƒ1088.000.met een looptijd van 10 tot 38 jaren. Het totaal bedrag der te betalen belasting kan voor onze gemeente over 1934 op ongeveer ƒ1150.worden gesteld en in totaal over de jaren 1934 tot en met 1938, tijdvak waarover de belasting zal worden geheven, op een bedrag van ongeveer 5300.berekend naar den be- staanden toestand. B. en W. zijn van meening, dat er geen rede nen zijn om de uitgaven, voortvloeiende uit bovengenoemde wet, voor rekening der gemeente te nemen. Het College stelt voor, om gebruik te maken van de bevoegdheid om de belasting bij de uitbetaling van de renten aan de daarop rechthebbenden af te houden. Wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen.. Onbewoonbaarverklaring. B. en W. deelen den Raad mede, dat de wo ning Mandpadslaan no. 2 ongeschikt is voor menschelijk verblijf en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat is te brengen; dat toch de belangrijkste gebreken, welke de woning vertoont, zijn: a. een onbeschoten, vervallen pannendak dat niet waterdicht is; b. gebrekkige goten en hemelwater-afvoer- leidingen; c. zeer vochtige halfsteensbuitenmuren zon der trasraam; cl. niet sluitende buitendeuren en ramen; e. geen behoorlijke drinkwatervoorziening; algeheele bouwvalligheid. Het College stelt daarom voor, deze woning onbewoonbaar te verklaren, en te gelasten, dat de woning ontruimd moet zijn binnen den ter mijn van één maand, te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorziening tegen dit besluit is verstreken of dit besluit tot onbewoonbaar verklaring is gehandhaafd. Z. h. s. aangenomen. Aanvaarding strookje grond langs Zandvoorter Allee. te aanvaarden van de Gebrs. van Rijswijk, aan- B. en W. stellen voor: a. kosteloos en om niet te aanvaarden van de Gebrs. van Rijswijk, aannemers, alhier, een strook grond langs de Zandvoorter Allée, ter oppervlakte van ongeveer 30 M2., bestemd voor openbaren weg; b. van de onder a genoemde heeren in ont vangst te nemen een bedrag van 175.zijnde de kosten van bestrating c.a. van de te aanvaar den strook grond. Z. h. s. aangenomen. Aanleg Stamriool. B. en W. stellen voor, bij wijze van werk verruiming een gedeelte van het hoofdstamriool langs de Molenwerfslaan en door den Provin cialen weg te doen aanleggen en daartoe te be schikken over 5.200.ten laste van volgno. 546 en over ƒ800.— ten laste van volgno. 451 der gemeentebegrooting 1934. Z. h. s. aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt nog aan genomen het voorstel betreffende verhuur van tuingrond aan den Glipperweg. Wijziging Ambtenaarsreglement. De heer D e T e 11 o verzet zich tegen ontslag van de huwende ambtenares of de ambtenares die in concubinaat gaat leven. Deze ambtena ressen kunnen kostwinster zijn. De heer v. d. Heuvel bestrijdt de argumen teering van den heer De Tello. De heer De Tello vindt het een onge- wenschten toestand, dat de ambtenaar wel straffeloos in concubinaat kan leven en de ambtenares niet. De voorgestelde wijzigingen worden aan genomen. De heeren De Tello en Disselkoen verzetten zich tegen ontslag van de huwende ambtenares. Rondvraag. De heer Meeuwen oord wijst op de on regelmatige voorgevelrooilijn op de Bleekers- vaartweg. De heer Jonckbloedt vraagt of er aan het vaststellen van de voorgevelrooilijn wordt gewerkt. Wethouder Dr. Droog antwoordt be vestigend. Spr. geeft vervolgens een verklaring van de hooge kosten der werkverschaffing bij het Sweelinckplein. Deze worden voornamelijk ver oorzaakt wegens het vervoer van zand door menschen inplaats van door paarden. Het eerste kost al ƒ1.650.meer dan het laatste. Het leg gen der riolen, enz. kost 850.— meer in werk verschaffing. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten. De 100 M. vr. sl. heeren is een wedstrijd met voorgift. Voor ons zullen starten v. Zadel, Sipkema, De Bruin e.a. Verder is er nog een 5 X 50 M. vr. sl. estafette eveneens voor heeren, waaraan we met twee ploegen deel zullen nemen. Verder deelen we mede, dat het héél stil zal zijn op ons oefenuur a.s. Zaterdagavond 24 Febr. van 8.10 tot 9.20 uur. Voor degenen, die rustig willen zwemmen is nu een gelegenheid gekomen! ADRESBOEK HEEMSTEDE—BENNEBROEK. De periodieke uitgaven van den heer G. Eikelenboom te Bloemendaal behooren tot die, welke men met genoegen regelmatig ziet terug- keeren. Thans is wederom een nieuwe uitgave van het adresboek voor HeemstedeBennebroek 1933'34 verschenen, een boek, dat van groot gemak is voor ieder ingezetene van deze ge meenten. Waarom een jaarlijksche uitgave van dit werk noodig is? De verklaring daarvan vindt men op het titelblad, waar simpeltjes, maar veelzeggend de bevolkingscijfers van Heemstede op 1 Januari '32 en 1 Januari '33 zijn aangegeven, respec tievelijk bedragende 14860 en 15779. Een be volkingsaanwas van een kleine 1000 per jaar doet adresboeken nu eenmaal snel verouderen. En toch heeft men er één noodig! Ja, men redt zich, als men er geen bezit, maar hoeveel last en moeite bespaart men zichzelf en anderen niet, als men dit nuttige boek aanschaft. Geen onvol ledige adressen op brieven, geen tijdroovend gevraag en gezoek meer! Behalve een volledige naam- en adreslijst is een stratenlijst aan het werk toegevoegd, waarbij heel practisch is aangegeven in welke omgeving men de straten moet zoeken, iets wat zonder de hulp van dit adresboek bij den snellen aanwas van talrijke nieuwe straten dikwijls moeilijkheden oplevert. De telefoonnummers zijn eveneens aan gegeven; men heeft dus tegelijk een locale telefoongids. Voorts bevat het boek gegevens over gemeentezaken, onderwijs, kerkgenoot schappen, post, telegraaf en telefoon, een en ander zoowel voor Heemstede als Bennebroek. Het handige formaat en de stevige band ver hoogen nog de bruikbaarheid van dit nuttige adresboek. OP WELKE HOOGTE KUNNEN WIJ NOG LEVEN? De hoogste nederzettingen, waar nog men schen kunnen wonen, vindt men in West-Indië 4864 Meter hoog! Toch wagen enkele herders zich nog met hun honden op 5000 Meter. Dieren kunnen nog wel hooger leven. In Azië klimmen steenbokken en wilde schapen tot 5800 Meter. Wolven tot 5600 Meter. Hazen tot 5500 Meter. Voor vogels, voornamelijk roof vogels, als arenden en gieren, is de uiterste hoogte 7000 Meter. Gaan de dieren hun uiterste grens te boven, dan overvalt hun de zoo genaamde „bergziekte". De oorzaak hiervan is de vermindering van den luchtdruk, dus gebrek aan zuurstof. Enkele touristen, die het plan hadden opgevat den Mount Everest te beklim men, kwamen zonder zuurstofapparaat tot 6789 Meter; en mét gebruik van het apparaat tot 8320 Meter.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 5