iiveenouisrs f ALBERT HEIJN ©POELET ALBERT HEIJN 10 POND VOOR 31 CENT AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET I ORIGINEELE KINDERFOTO'S RUUS KNOPPER DRUPSTEEN'S Kolenhandel PREDIKBEURTEN. RONDOM DE GROENE TAFEL BINNENLANDSCH WEEKOVERZICHT Albert Heïjn's zwaar gemengd kippenvoer OCHTEND VOER, Extra kwaliteit ONZE 2 DAAGSCHE Levert het beste voer, ook voor Uw pluimvee SPORT 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT I _j. ARTISTIEKE AFWERKING |j. v. GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 EISCHT WARMTE VOOR EL KEN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. 1T Per H.L. franco bergplaats f 2.00. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgerlaan 77, Heemstede - Telef. 28504 Zondag 10 Juni. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Donr'irp. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Prof. Dr. J. de Zwaan, Hoog leeraar te Leiden. Collecte voor het fonds Inwendige Zending. VENTVERBOD. „Den een z'n dood is den ander z'n brood", is een spreekwoord, dat reeds dateert uit den goeden ouden tijd, waaruit we mogen afleiden, dat men ook toen al moest vechten om een bestaantje. En deze wreede waarheid werd ons Donderdag j.l. in de Raadszaal opnieuw voor oogen gehouden, toen een uitgebreide discussie zich ontspon over het al of niet invoeren van een algemeen ventverbod. De heer Van Lent was er den vorigen keer mee op de proppen ge komen; de Raad had toen echter geen beslissing genomen, maar het voorstel om prae-advies In handen van B. en W. gesteld. Zoo kwam het deze vergadering opnieuw ter tafel en de geestelijke vader, gerugsteund door adressen van de beide winkeliersorganisaties, zette zich schrap om het te verdedigen tegen het afwijzend advies van B. en W. Want het College bleek er niets voor te gevoelen, om den straathandel zoodanig aan banden te leggen, dat practisch van een algemeen ventverbod kon worden ge sproken. „Maar ik vraag geen ventverbod," zei de voorsteller, en inderdaad, uit de bewoor dingen van het onderhavige voorstel kon een dergelijk snood streven niet worden afgeleid. Immers, het luidde: „Het is verboden, zonder schriftelijke vergunning van B. en W. met voor werpen van welken aard ook, langs de huizen of in lokaliteiten voor het publiek toegankelijk, te venten, of ze op of aan den openbaren weg te koop aan te bieden." Als B. en W. dus ijlings bij den drukker een paar duizend kaarten bestellen, waarop vermeld, cfat ^houder 'dezes voor oribepaalden tijd ver- gunning heeft verkregen van B. en W. om met artikelen van welken aard ook te venten," en als zij voorts deze documenten met milde hand gaan uitreiken aan iederen venter, die zich komt aanmelden, dan is in wezen aan den toestand niets veranderd en heeft Heemstede er geen enkelen venter minder door, zonder dat men B. en W. kan verwijten, dat zij niet hun volle medewerking aan de uitvoering van dit artikel verleenen. Van een absoluut ventverbod kan men dus niet spreken, maar toch kon de voor zitter zich niet onttrekken aan de gedachte, dat dit eigenlijk wel de bedoeling was van het voor stel. En hij voorzag verschillende moeilijkheden. Want aan welke venters kan nu een vergunning worden uitgereikt zonder schele oogen te maken? Dit was een groote moeilijkheid voor onzen burgemeester, die gaarne iedereen te vriend houdt. Andere bezwaren van persoonlijken aard wilde Zijn Edelachtbare niet eens in het geding brengen, en dit behoefde ook niet, want zij werden spoedig genoeg uit den Raad ge lanceerd. Zoo werd het schrikbeeld van een matineuzen vischverkooper uit IJmuiden opge roepen als argument tegen het ventverbod (of vent-reglementeering, als de heer Van Lent dit liever heeft). Deze man d.w.z. de visch verkooper, niet de heer Van Lent zou dan 's morgens om 6 uur aan de bel van des burge meesters woning hangen om een ventvergunning te bemachtigen, aangezien hij niet kon wachten met venten tot zijn visch bedorven was. Groente- venters zouden hem na een kwartiertje opvolgen, aangezien de spinazie op hun wagen reeds lag te verwelken. Het zou, meende men, den burger vader spoedig gaan vervelen, en het resultaat zou zijn, dat een vroege politieman op het bureau de vergunningen kreeg uit te reiken, iets wat de heer Van Unen weer ongewenscht vond, die de venters niet wenschte over te leveren aan de willekeur van een politie-agent. Er waren nog meer argumenten tegen de vent- reglementeering. De heer Attema was bang voor tegenmaatregelen uit naburige gemeenten, waar door onze bloemenverkoopers de Haarlemsche grens niet zouden mogen overschrijden. Het venten met levensmiddelen werkt door de con currentie prijsregelend. Mevrouw Venhuizen wilde de zaak wat breeder bezien en niet het belang van een kleine groep ingezetenen i.e. voornamelijk die winkeliers, welke levens middelen verkoopen behartigen ten koste van de belangen van de overige ingezetenen. Zij stelde zich op het standpunt van B. en W. en gunde venters en huisvrouwen gaarne een klein voordeeltje. De heer v. d. Erf trachtte beide partijen tot elkander te brengen door den tijd waarin gevent mag worden te beperken, maar de heer Van Unen vond, dat een fruitventer, die er 's mor gens vroeg reeds op uittrekt, voor zijn extra energie dan ook wel beloond mag worden. „Men kan," zoo sprak hij, „tegen zoo'n venter toch niet zeggen: Ho, stop nog een uurtje, want de groentehandelaren hier in Heemstede zijn nog niet klaar, om er ook met hun wagen op uit te gaan!" Tegenover al deze tegenwerpingen kon de heer Van Lent slechts één argument plaatsen, n.l. dat de winkeliers een te zware concurrentie van de venters ondervinden. Het prijsregelen door de venters was meer naam dan daad, vond hij, want er zijn in Heemstede wel 23 groente en fruithandelaren, dus onderlinge concurrentie genoeg. Tenslotte was het merkwaardig, dat een belangrijk argument vóór het ventverbod niet van vrouwelijke, doch van mannelijke zijde ge lanceerd werd. De heer De Tello n.l. sprong in de bres voor de veelgeplaagde huisvrouw- zonder-dienstbode, die honderd maal per dag onnoodig naar de bel moet loopen. Ik zou Mevrouw Venhuizen bescheidenlijk in De „Schwedenklausel" tusschen Neder land en Duitschland. Nieuwe besprekingen. De handelsbesprekingen met Japan te Batavia. Een adres aan den minister naar aanleiding der vier Duitschers die Laren uitwees. Concurrentie voor de K.L.M. bij den snelheidswedstrijd LondenMel bourne. Tusschen Nederland en Duitschland bestaat er sinds 31 December 1932 een verrekenings overeenkomst, zooals Duitschland die ook met onderscheiden andere landen heeft gesloten. Deze overeenkomst is hier te lande bekend ge worden onder den naam „Schwedenklausel", daar zulk een verrekeningsovereenkomst het eerst tusschen Duitschland en Zweden tot stand kwam. Deze overeenkomst van 31 December 1932 tusschen Nederland en Duitschland bepaalt, dat de Duitsche importeur van Nederlandsche goede ren deze betaalt in Marken op een afzonderlijke Markenrekening van de Nederlandsche Bank bij de Duitsche Rijksbank. De Nederlandsche Bank verkoopt deze Marken weer tegen dagkoers in Nederland, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van andere banken, aan diegenen in Nederland, die betalingen in Duitschland hebben te doen. Deze overeenkomst functionneerde tot dusver goed. In 1933 zijn 120 millioen Mark over het zoogenaamde Sonderkonto geloopen, en daardoor heeft het belang van de verrekenings- of clearingsovereenkomst met Nederland, ofschoon zij op historische gronden Schwedenklausel heet, dat van al dergelijke overeenkomsten met andere landen te zamen in belang overtroffen. Het is duidelijk, dat Duitschland, dat aan deviezengebrek laboreert, door middel van deze •overeenkomst deviezen voor den invoer spaart, anderzijds een overeenkomstig bedrag aan de viezen voor den uitvoer derft, aldus in staat wordt gesteld tot een om zoo te zeggen deviezen- vrije import uit Nederland, hetgeen voor ons land evenzeer voordeelig is als voor Duitsch land. Het spreekt vanzelf, dat de invoer van Neder land naar Duitschland niet alleen de waren om vat, welke in Nederland zelf worden geprodu ceerd, maar ook de goederen, welke van ouds het domein zijn van den Nederlandschen tus- schenhandel. Als gevolg van het werkverschaffingsprogram en anderszins is de behoefte aan buitenlandsche grondstoffen in Duitschland enorm gestegen, waardoor in Duitschland een nijpend gebrek aan deviezen is ontstaan. Duitschland heeft daarop den invoer van de buitenlandsche grondstoffen sterk beperkt; van verschillende grondstoffen is de invoer zelfs geheel stopgezet. De bedragen aan deviezen, welke aan de importeurs beschik baar worden gesteld, vertegenwoordigen op zijn hoogst nog tien procent van de vroegere be dragen en in veel gevallen zijn zij tot nihil gereduceerd. hl deze omstandigheden kon het niet uit blijven, dat er naar sluipwegen gezocht werd en dat er door de Duitsche invoerbelanghebbenden van het Duitsch-Nederlandsche verrekenings verdrag een gebruik gemaakt heeft, waartoe het geenszins bestemd is, en dat in het nadeel van beide landen is. Het is dus in het belang van beide landen, dat spoedig maatregelen getroffen worden, waar door het Sonderkonto alleen kan worden ge bruikt voor het doel, waarvoor het bestemd is, i n.l. voor verrekening van Nederlandsche goede ren, direct en ook indirect. Om hiertoe te ge raken, worden te Berlijn onderhandelingen ge voerd tusschen vertegenwoordigers van de Nederlandsche regeering en vertegenwoordigers van de Duitsche regeering, onderhandelingen die, daar de belangen van beide landen op dit punt geheel parallel loopen, tot een goeden uit slag zullen leiden. De Japansche delegatie is te Batavia aange komen, waar de leider dezer delegatie, de heer Nagaoki, bij de aankomst o.a. zeide, dat Neder land een der oudste vrienden van Japan was. Toen Japan in 1636 de grenzen voor het buitenland sloot, werd Nederland daar niet door getroffen. Van Java uit legden de Nederlanders den grondslag voor den handel met Japan. De voornaamste voortbrengselen van Java zijn grondstoffen, Japan moet echter het grootste deel der grondstoffen importeeren; beide landen kunnen elkaar over en weer aanvullen. Daarom is het voordeeliger, de waren bij elkander te be trekken, dan uit Europa. Iedere kunstmatige poging om den bloei en welvaart van beide lan den te onderdrukken, zou volgens hem slechts beteekenen: „de verzenen tegen de prikkels slaan". „Noch de Japansche regeering, noch de bevolking," zoo zeide hij, „beoogde winst te maken ten koste van een ander land." Hij ver zekerde dat, zoo de import van Japan de wel vaart van Nederlaridsch-lndfë zou schaden, Japan bereid zou zijn alles te doen om die be zwaren uit den weg te ruimen. Japan was van meening, dat het bestaande handelsverdrag van 1912, gebaseerd op vrijhandel, naar letter en geest ten volle moet worden gerespecteerd. Een comité van vooraanstaande personen op juridisch en politiek gebied heeft zich naar aan leiding van de uitwijzing van de vier Duitschers uit Laren met een adres tot den minister van Justitie gewend, waarin wordt aangedrongen op rechtsbescherming voor vreemdelingen en ver anderingen van het stelsel der uitwijziing. Het adres, dat door verscheidene klinkende namen gesteund wordt, vraagt den minister om aan de plaatselijke politioneele autoriteiten de beslis sing over uitzetting van vreemdelingen geheel te ontnemen en deze in handen te leggen van te dien einde in te stellen gewestelijke vreemde- lingenraden. De vlieger Parmentier op de Douglas van de K.L.M. blijft een goede kans maken in den groo- ten snelheidswedstrijd LondenMelbourne, waarvan het vertrek uit Londen is bepaald op 20 October a.s. Maar dat hij een harden strijd zal hebben te voeren is nog zekerder geworden, nu de Britsche Aeroclub op een aanvullingslijst nieuwe inschrijvingen heeft bekend gemaakt. Daarbij zijn geduchte Amerikaansche concur renten en dat nog wel op eenzelfde toestel, als de K.L.M. gekozen heeft. De Wereldvlieger Harold Gatty en de snelheidskampioen Roscoe Turner hebben n.l. beiden ingeschreven met een Douglas. Bij de nieuwe inschrijvingen zijn verder de oceaanvliegers G. R. Pond en C. Sabelli op Bellanca, Ruth Nicholls op Lockhead Altair, ter wijl ook een Nederlandsche combinatie inge schreven heeft met den Postjager, welke laatste de eenige Europeesche bedrijfsmachine is, die het tegen de Amerikanen kan opnemen. |^|PPlÉf!Völ»f% Beter en goedkooper voer bij: Samengesteld uit: Gebroken Mais, Inlandsche Tarwe, Dikke gerst, Boekweit, Hennepzaad en Zonnepitten. Machinaal gereinigd PRIMA KUIKENVOER10 pond voor 41 Ct. PRIMA OCHTENDVOER 10 41 Per Zakje a 5 Pond 35 Ct. Deze bijzonder Lage Prijzen zijn slechts geldig van ZATERDAG 9 t.m. VRIJDAG IS JUNI op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Juni afgehaald uit de winkel A. H. Goud reep 5 stuks voor 27 cent Zaansche Molenbiscuits per pond 24 cent. HEEMSTEDE, R. 260. Raadhuisstraat 14 TEL: 28538 overweging willen geven, haar licht eens te gaan opsteken bij deze categorie huisvrouwen, dan zal zij ervaren, dat al die ongevraagde aan biedingen een bron van ergernis vormen voor een huisvrouw die om de vijf< rninutep uit haar werk wórdt gehaald'. Het euvel 'is grooter dan men over het algemeen denkt, en het is wel zeker, dat tallooze huisvrouwen er niet zoo over denken als de heer Van Lent, die, het nieuwe argument dadelijk overnemende, aanneming van zijn voorstel een „weldaad voor de huisvrouw" noemde. De klacht, door den heer De Tello naar voren gebracht, dateert overigens niet van den laatsten tijd; jaren geleden reeds hebben de geplaagde huisvrouwen in de dagbladen door middel van ingezonden stukken er op gewezen, hoe de venters haar van haar kostbaren tijd beroofden. Zij hebben er zich tenslotte bij neer gelegd, immers, het moest wel; maar het blijft een feit, dat het geringe voordeel, dat een huis vrouw soms heeft door aan de deur te koopen, niet opweegt tegen de dagelijksche ergernis van het steeds maar weer naar de voordeur moeten loopen om de onophoudelijk bellende venters af te poeieren! Men weet, hoe het afliep: de heer Van Lent boekte tenslotte een succes; er mag niet meer vrijelijk worden gevent. De winkeliers kunnen zich in de handen wrijven, en het arme College van B. en W. moet de ventvergunningen uit reiken. Ik hoop maar, dat de venters den heeren geen slapelooze nachten bezorgen, want het zal wel niet de bedoeling van de voorstemmers zijn geweest, rust voor de huisvrouw te verkrijgen ten koste van die van B. en W.l 't Zwijgende. OP DE WIELERBAAN. Als het weer nu Zondag even gunstiger ge weest was, dan hadden wij stellig van een „ongekend succes" kunnen spreken. Nu mankeerde er nog alleen „een algeheele publieke bezetting", wat in het nadeel was van de directie. Maar de naar schatting 4000 personen, die de koude Noord-Wester hebben getrotseerd heb ben volop kunnen genieten, en, dank zij het zeer belangrijke programma en den geweldigen strijd dien de verschillende rijders leverden, mogen wij zeggen dat het Zondag een echte pro- paganda-dag geweest is voor de wielersport in Heemstede. In No. ISprintwedstrijd voor Amateurs, te verrijden in 10 ritten, match a deux, was de strijd al zeer fel. B. Leene werd na een zeer spannenden strijd in den lOen rit No. 1. lil de sprint over 1000 Meter tusschen de Profs Jaiv vfHvjpjgmofKl-jer^teer. rDeene. y-Y* in-dftf 1 stcy rit Leene over ofzen populairen Amateur Wereldkampioen te zegevieren, maar in den 2en en tenslotte in den beslissenden rit was Jac. op zijn hoede en reeds na 500 M. zette hij er een goede spurt in, en bewees zijn superioriteit, natuurlijk luide toegejuichd door zijn véle aanhangers. Zelfs maakte hij in de laatste 200 M. een tijd van 12 sec. Heel interessant was ook de afval-wedstrijd voor Profs en onafhankelijken, waaraan o.m. deelnamen de Wolff, J. v. d. Heyden en de Duitschers R. en T. Rheinlander. Dat W. Metz hier al populair is, bewees wel toen hij, volgens velen, ten onrechte de baan werd uitgestuurd als laatste. De oorzaak bleek echter een verkeerd passeeren, waar het publiek mee tevreden was. De hier ook al populaire B. van Dijk, die ai tweemaal gewonnen heeft, moest nu de -„Heem stedeBrassard" verdedigen tegen C. Moerkerk uit Haarlem. Moerkerk zette er direct een ge weldige spurt in, en al zette v. Dijk er alles op, de 30 M. achterstand kon hij over de 4 K.M. slechts tot 20 M. terugbrengen. Cor Wals bleek in den achtervolgingswedstrijd voor Profs over 5 K.M. de meerdere te zijn over K. v. Nek Jr. Na 17 ronden werd v. Nek ge passeerd. De clou van den middag was de 80 K.M. Internationale Koppelwedstrijd voor Profs en Onafhankelijken. Al spoedig was te zien, dat de strijd zou gaan tusschen de koppels Walsv. Nek Jr. en J. v. cl. HeidenDe Wolf. Deze twee koppels gaven elkander geen nieter toe. Wel liep het koppel SpijkerVisser al spoedig een ronde uit, maar dit baatte weinig, want deze ronde moesten zij al spoedig bij een jachtpartij verspelen. Van het koppel Jac. v. EgmondW. Metz was volop te genieten in den strijd voor de klasse menten. Hoewel er aanvankelijk 8 klassementen waren aangekondigd, werden er, als gevolg der jach-. ten, slechts 6 verreden. En in elk klassement was v. Egmond in den strijd. En hiervan was onze jac 4-maal No. 1 en eenmaal No. 2. Vooral die laatste 1000 M. was een ongekend succes voor onzen Haarlemmer. Wals-v. Nek plaatsten zich met 17 punten als I No. 1 in 1 uur 50 min., 34 sec., met slechts 3 punten meer dan het koppel v. d. HeydenDe Wolf, die 14 punten behaalden. Op 2 ronden achter kwam J. Verheyen- -v. d. Meer. v. EgmondMetz bleken 3 ronden achter, hoewel wij meenden dat zij slechts 2 ronden achter waren en dan eigenlijk No. 3 hadden moeten zijn, omdat zij 28 punten hadden en het koppel Verheyenv. cl. Meer slechts 2 punten. Van Egmond heeft dezen' middag de toezeg ging gedaan op onze baan te trachten het wereldkampioenschap op de 200 M. te verbete ren. Dat kan een belangrijke dag worden. Dat de belangstelling zoo groot was, vond zijn oorzaak niet enkel in het belangrijke pro gram, maar ook in'de zeer gereduceerde prijzen. Hiermede zal onze baan stellig populair worden. F. ff' If V f VOETBAL Uit het H.B.C.-kamp. Nog altijd zitten eenige H.B.C.-elftallen in de degradatiewedstrijden. Zoo zal H.B.C. il Zondag weer een beslissings wedstrijd spelen tegen Vogelenzang op het Sportpark aan de Molenwerfslaan. De vorige beslissingswedstrijd eindigde in een 33. Zullen de H.B.C.-reserves het er nu beter afbrengen? Vogelenzang zal stellig het beste beentje voor zetten om nu eindelijk te winnen en zoo haar intrede te doen in de le kl. van den D.H.V.B. Maar H.B.C. is tenslotte toch wel aan haar eer verplicht zich te handhaven in die le klas. Het le in de hoogste afdeeling der R.K. sport en de reserves een 4-tal klassen lager is toch wel een beetje al te mal. Maar spannen zal het er wel, en de Molenwerfslaan krijgt stellig een record aantal toeschouwers. H.B.C. III moet naar T.Y.B.B. IV. Hier kan met een beetje goeden wil gewonnen worden. F. ZWEMMEN. GROOT INTERNATIONAAL ZWEM FEEST H.P.C. In vervolg op de uitvoerige berichten omtrent bovengenoemd belangrijk zwemfeest van a.s. Zaterdagavond, 9 Juni, in het nummer der vorige week, melden wij o.a. nog eenige wijzigingen wat betreft de deelnemers. Zoo is het E. Kiippers van de Bremischer Schwimmverband niet gelukt zich voor de reis naar Holland vrij te maken, zoodat nu op de 100 M. rugslag de beide Duitschers Heibel en Fischer zullen starten. Op de 100 M. schoolslag zal in plaats van v. Kalken van D.J.K., H. Pearl van Het IJ uitkomen. Voor de demonstratie schoonspringen zullen de navolgende heeren hun medewerking ver leenen: F. Mette (IJ), H. Lottgering (IJ) en S. Emmering (A.Z.), terwijl zeer waarschijnlijk de kampioen van Nederland, J. L. Stotijn van H.Z. en P.C., op dit nummer zijn fraaie sprongen zal toonen. De ploeg van den kring Haarlem, welke voor de 10 X 50 M. vrije slag estafette is samen gesteld, is als volgt: Sipkema, Ch. Kemper, J. v. Zadel, H. Brand en S. L. Mooi van H.P.C., C. Zeeman, J. v. Hemsbergeu en D. v. Gelderen van Haarlem, Wicherlink 'en P. Rol van H.V.G.B. Het waterpoloteam van H.P.C. wacht een zware strijd. Het sterke zevental van de Bremischer Schwimmverband is reeds 5 jaar achtereen kampioen van Noord-Duitschland, zoodat een interessante partij polo te zien zal zijn. H.P.C. I verschijnt geheel volledig met het volgende zevental: J. Schutter, A. J. Braam, H. J. Leijenaar, F. W. Moolenaar, S. L. Mooi, J. Kooyman, J. Uitenaaal. Na afloop van deze wedstrijden zal in het Restaurant ü^penendaal -een gezelligej samen komst worden gehouden. Er wordt nog aan herinnerd, dat het zwem feest aanvangt precies 7 uur n.m. DUIVENSPORT. Gevleugelde Vrienden, Heemstede Uitslag wedvlucht van St. Denis op 3 Juni, afstand 420 K.M. Los 10 uur 50 min. Eerst- getoonde duif Zondag 8 uur 15 min. 14 sec. n.m. Laatste prijswinnaar Maandag 4 u. 49 min. 50 sec. 1 N. Leuven; 2 P. v. Egmond; 3 A. Verdon- schot Jr.; 4, 5, 6 J. C. Hoen. Maandag: 7, 9 P. v. Egmond; 8. L. de Winter; 10, 12 H. A. Bouwmeester; 11 N. Leuven; 13, 15 A. Verdonschot Jr,14 A. v. Zadel; 16 K. C. Sijtsma; 17, 18, 19 G. v. Santen. A.s. Zondag wedvlucht van Orleans, 534 K.M. F. DE WERELDTENTOONSTELLING TE CHICAGO. De groote wereldtentoonstelling te Chicago zal dit jaar opnieuw haar poorten openen en natuurlijk moest men daarvoor ook ditmaal ge bruik maken van de nieuwste technische vin dingen. Roosevelt heeft vanuit Washington de verlichtingsinstallaties ingeschakeld door op een knop te drukken en Byrd heeft vanuit het Zuid poolgebied een radiotelegram gezonden, waar door de groote vuurwerken werden aange stoken. Het is wel een verrassende demonstratie van het contact dat er bestaat tusschen het pak ijs, waar Byrd huist in een eenzame hut dicht bij den Zuidpool en de van menschen wemelende tentoonstelling aan den oever van het Michigan- Meer. Dit jaar heeft men van de wereldtentoonstel ling ook betere financiëele verwachtingen dan in 1933. Met name geldt dit van de Amerikaansche industrie, die ongeveer 33.000.000 millioen voor haar deelneming aan de tentoonstelling ten koste heeft gelegd. Het trok algemeen de aandacht, dat Henri Ford die verleden jaar geen stand had inge richt thans op een groot terrein een speciale tentoonstelling heeft geopend, waaraan ander half millioen ten koste zijn gelegd. KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 29. Het was een verschrikkelijke toestand voor onze Pietje, maar gelukkig bezeerde hij zich niet erg, daar hij voortdurend in de lucht bleef zweven. Au! Daar vloog Hektor dwars over een groentenwagen heen en raakte de kar met zóó'n kracht, dat ze omkantelde en de appels en savoyekolen over de straatsteenen rolden! 30. Terwijl de groentekoopman stond te razen en te tieren dat het een aard had en de menschen van alle kanten kwamen toeloopen, klom de kat, blazend van angst en woede, over 'n langs de straat staande heg. Hup! deed Hek, en hij was in één sprong eveneens over de heg, de arme Pietje steeds meesleepend! Heusch, de arme jongen was niet te benijden! 31. Aan het andere einde van den tuin, die achter de heg lag, zaten juffrouw Snebbe en juffrouw Rammelbos gezellig met elkaar te keuvelen. Ze hadden altijd van iederëen wat te vertellen, en waren weer eens echt knus aan het kwaadspreken. Juist bracht juffrouw Rammelbos haar mondje vlak bij het oor van juffrouw Snebbe. 32. Bom! Daar kregen ze opeens allebei een stoot tegen haar neus en de kat schoot sissend en blazend tusschen hen door over het tafeltje heen. Vlak daarachter kwam Hek en daarop volgde Pietje Roet. De angstkreten, die de dames uitstieten, waren ijselijk om aan te hooren en ze riepen nog steeds om hulp, toen het gevaar al lang voorbij was.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2