S RADIO-CENTRALE I VULPEN- A. BLANSEÜT VOORWEG 49 DROOGTE!! HOESBERGEN 6 KOCKMANN W. LUITEN J. KORT. Binnenweg 79c. Tel: 29559 MODERNE ORNAMENTEN Centraa! IJzermsgazijn A. C. M. FORNARA De cameraman en zijn gevolg Steden verrijzen op moerassen DE DOKTER AAN HET WOOiRÖ Sport een machtige Gezond heidsfactor. Jicht, Urinezuur en Voeding. Bacteriën in de mondholte. N.V. Heemsteedsche Radio Centrale Havenstraat 8 - Tel. 28614 Woninginrichting - VAN BAKEL - Heemstede TELEFOON 16745 Dames- en Kinderkleeding Bakkerij „DE K9RENBL0EM", Binnenweg 88, Vanaf heden verkrijgbaar bij: Brons tee" Heemstede TELEFOON: 28055 REPARATIE I Waarom 8e")ni'^t c*e ku*svrouvv INQEVERF Geen Pijn meer VOET B tr D DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 FILMNIEUWS Stille werkers grootsche prestaties Zij scheppen licht en donker, zonneweelde en schaduwvlakten. Tegenwoordig een technisch vak bij uitstek Wanneer men tegenwoordig in liet atelier de nieuwe reuzencantera met de 300 M. filmrol ziet werken, rustend op een „schildpad", liet beweeg bare statief, dan kan men zich nauwelijks de snelle ontwikkeling voorstellen, die dit ge wichtige requisiet der filmindustrie in de laatste vier decennia heeft doorgemaakt. Oorspronkelijk kon men met dezelfde camera opnamen maken, copieeren en vertoonen. Dit apparaat werd in werking gesteld met een zwengel. Men behoefde dus slechts zoo'n toestel te bezitten om tegelijk- tijdig producent, auteur, architect, regisseur, cameraman en operateur te kunnen zijn. Toch was het niet zoo eenvoudig om een film te ver vaardigen. De camera bevatte n.l. slechts 15 M. film, die dus net één minuut vulden. Ook was er geen kunstlicht, zoodat men absoluut zonne schijn noodig had. De coulissen bogen en wap perden in den wind en de spelers mochten de camera hoogstens op 10 M. afstand naderen! Dienovereenkomstig zagen de „filmen" er dan ook uit. Tegenwoordig is het bevattingsvermogen van een filmcamera tot 300 M, uitgebreid en de opnametijd verlengd tot 6 minuten. De zwengel is vervangen door een electrischen aandrijver, terwijl men met een stuur het toestel kan draaien en buigen, hooger en lager stellen, voorwaarts, achterwaarts en zijwaarts kan ver plaatsen. Dit technische meesterwerk maakt het mogelijk, dat men, achter de camera gezeten, iedere beweging van het object kan volgen, zooals dat noodig is om een vlot verloop van het spel te kunnen weergeven. Het geheim van den cameraman ligt echter niet uitsluitend in het technische, hoewel men ook de talrijke verbeteringen, b.v. de invoering van het panchronatische negatief-materiaal, niet mag onderschatten. De cameraman moet in de eerste plaats kunstenaar zijn, die een geestelijke waarde weet te geven aan het uitdrukkings materiaal der beeldfotografie. Daarbij behoort vóór alles een volkomen vertrouwdheid met het manuscript, de opvattingen van den regisseur en den kunstzinnigen aanleg der' spelers. Een be langrijk punt is de verlichting in het atelier, aan gezien de voornaamste tooneelen zich bij kunst licht afspelen. Zijn werk begint met het instellen der lampen in het atelier. De combinatie en de sterkte der belichting moet eerst nauwkeurig geprobeerd worden om het gewenschte resultaat te ver krijgen. En dan het instellen, waarbij men moet nagaan met welk diafragma en op welken af stand de objecten zullen worden gefotografeerd. Door een juiste instelling kan men aan een op zichzelf slechts schilderachtig beeld spanning geven en ook dit de combinatie van een stemmingsvol beeld en een spannende hande ling is het werk van een goed cameraman. Dat wil niet zegg"n dat hij zich moet bemoeien met het werk van den regisseur, doch hij bereikt zijn doel door de beeldscherpte, die nu eens de handelende personen geldt, dan weer het milieu en den achtergrond in het bijzonder belicht. Het is buitengewoon gewichtig en voor het effect dikwijls beslissend, of de persoon van rechts of van links, van boven of van beneden wordt op genomen. En reeds lang is de camera losgemaakt van haar oorspronkelijke starheid en bewegelijk géwordén. De cameraman is op talrijke helpers aan gewezen, die zich in zijn gevolg bevinden. Bij gr'oote filmen is er nog een tweede en een derde cameraman werkzaam, en daarnaast nog meerdere hulpoperateurs, terwijl er verder nog diverse electriciens zijn, die de lichten bedienen. Een klankfilmstudio is eigenlijk nooit volkomen leeg; zelfs niet wanneer het niet gebruikt wordt. Alle lampen en andere toestellen staan dan in rijen opgesteld langs den muur. Wie .denkt aan deze electriciens, wanneer de film in het theater draait? En toch, hoe belang rijk is hun werk niet voor het welslagen van de film! Men bewondert de spelers en hun spel, de kunstzinnigheid van den regisseur, de smaak volle opnamen van den cameraman. Wie echter denkt aan die vele mannen, in hun blauwe pak ken, die op smalle planken hoog boven het atelier noodzakelijk zijn, om de wonderbaarlijke effecten van wit en zwart, van licht en schaduw op het witte doek te tooveren? Zij worden nooit genoemd, over hen wordt niet gesproken en hun werkzaamheid is den meesten menschen geheel onbekend. Het is een luchtige arbeid, die echter moed vereischt en geen duizeligheid kan toe laten. Een genoegen is het niet bepaald, om heele dagen daarboven te zitten in een vreese- lijk ongemakkelijke houding en in een bijna tropische hitte. Bovendien moeten zij niet slechts bij de atelier-opnamen aanwezig zijn; ook in de vrije natuur, zelfs met stralende zonneschijn, kan de cameraman ze niet missen. Daar werken ze dan niet alleen met schijnwerpers, maar ook met reflectoren, waarin ze het licht opvangen en versterken. Ook aan de fotografen met een vaste stand plaats moet men hier denken. Zijn opnamen van de aparte scènes kunnen den regisseur en den cameraman vaak waardevolle steunpunten geven. Slechts met zijn hulp kan iedere situatie nader hand nauwkeurig geconstrueerd worden, het geen wel eens van pas kan komen, wanneer naderhand, als de film gereed is, technische of logische aanvullingen in de decoratie, de requi- sieten en de plaats en houding der medespelers noodig mochten blijken. Daarbij heeft deze fotograaf de belangrijke opgave om in enkele geschikte en handige beelden het verloop van de film vast te leggen. Deze kunnen dan gepubliceerd worden en hier mede krijgen de filmpropagandisten de gelegen heid om de aandacht van het publiek intijds op het komende filmwerk te vestigen. Tegen woordig willen de filmliefhebbers reeds van te voren weten welke filmen door de diverse maatschappijen worden gedraaid, in welke nieuwe rollen de bekende sterren optreden en welke de belangrijkste momenten zijn in de nieuwe filmen. Het beeld is tegenwoordig een der belangrijkste middelen geworden, en hier mede is de beteekenis van de vaste fotografen gegroeid. De cameraman en zijn gevolg een bont, veelvoudig beeld ontrolt zich voor onze oogen. Bij iedere nieuwe film is er tijd noodig, voordat allen zich hebben ingewerkt. Maar dan is het een prachtige arbeidsgemeenschap van men schen, die op elkaar ingesteld zijn en, ieder op zijn plaats, hun heele kunnen en willen in dienst van het werk stellen. Het Italiaansche „Hollywood inwording" Een fiimparadijs omgeven door bergen, bosschen en zee Reeds langen tijd is het als een groot geld gebrek beschouwd, dat de Italiaansche film, die in de laatste jaren een merkwaardige opleving ondergaat, geen eigenlijk „centrum" heeft, geen filmstad, waarin niet slechts de technische hulp middelen zijn geconcentreerd, waar de kunste naars zich vereenigen, maar waar ook een cen trale voor alle producties te zien is. Kortom een Italiaansch Neubabelsberg of Hollywood. Men is nu echter met groote doelbewustheid begonnen om een filmmetropool te bouwen, en hierin heeft men weer een nieuw bewijs van het reusachtige opbouwend streven van het nieuwe Italië. Wij hebben wel gehoord over het wonder van de drooglegging der Pontijnsche moerassen, en van de modelsteden Littoria en Sabandia, die op deze poelen van koorts zijn ontstaan. Tegelijkertijd is men echter begonnen aan een derde bouwwerk, dat minder bekendheid geniet, de stad Tirania, gelegen aan de Tyrrheensche Zee, halverwege tusschen Livorno en Pisa. Een leger van arbeiders is daar sedert maan den bezig om een modelplaats aan te leggen volgens de grondbeginselen van den nieuwen tijd, een stad met lichte, moderne gebouwen, die dienen zullen om duizenden behoeftige en zieke lijke Italiaansche kinderen te huisvesten. Terwijl deze plaats voltooid wordt met den bouw van een monumentale kerk en een hyper moderne autostrada, ontstaat als zusterstad van Tireunia de nieuwe Italiaansche filmcentrale. Een reusachtig stuk land is voor dit doel afge paald, dat aan de eene zijde door de zee be grensd wordt en aan den anderen kant omgeven is door bergen en bosschen, die een roman- tischen achtergrond voor toekomstige filmen leveren. Groote studio's zijn ontworpen, bij den houw waarvan men rekening hield met alle eischen van de moderne techniek van de geluids film. Terwijl nog aan de bijgebouwen gewerkt wordt, heeft de grootste Italiaansche filmregis seur, Giovacchino Forzano, met zijn staf van medewerkers zijn tenten opgeslagen bij Tireunia. Deze man heeft met den Italiaanschen Minister president een drama geschreven: „Honderd Dagen", dat véél succes gehad heeft, en ook door Duitschland een zegetocht gemaakt heeft. Forzano, de spelleider van talrijke groote .,Zwarthemden"fiimen, bewerkt thans zijn be kende tooneelstuk „Maestro Landi" voor het witte doek. Het is een costuumstuk uit het mid den der vorige eeuw, en heeft als hoofdpersoon een bij het volk bekende figuur, den Florentijner Spado, die oorspronkelijk een echte blaaskaak was en- later scherprechter van den Hertog van Toscane werd. Nog in Mei zal een aanvang ge maakt worden met dit kunstwerk. In het begin van dezen zomer zal een groot Duitsch kunste naar zich raar Tireunia begeven, om de hoofd rol te spelen in het volgende groote filmwerk van Forzano: Werner Krans, die de titelrol zal vervullen in de verfilming van „Julius Caesar". Kies de sport in overeenstemming met uw lichamelijken aanleg! Overtraining een groot gevaar. Door Dr. Med. A. DE WAARDT. Het beoefenen van de een of andere sport heeft ten gevolge, dat er aangename gewaar wordingen worden opgewekt, terwijl men de beslommeringen van het dagelijkseh leven ver geet en vooral wanneer men met de sport begint gedwongen wordt om alle onaan gename gedachten op den achtergrond te dringen. Bovendien kweekt de sport zelf vertrouwen, tegenwoordigheid van geest, zelf- beheersching en het zuinig omgaan met de lichaamskracht aan. Zoo kan de sport van groot belang worden voor de ontwikkeling der persoon lijkheid. En dit is het, wat wij welhaast van grootere beteekenis achten dan de lichamelijke ontwikkeling, die eveneens door de sport wordt bevorderd. Zij doet den mensch dieper adem halen, drijft meer bloed naar de longen, verhoogt zoowel het volume als de snelheid van den bloedsomloop en heeft een verhoogde afschei ding van melkzuur tengevolge. Doordat de afval producten der stofwisseling zich opeenhoopen, wordt aanvankelijk de werkzaamheid der organen van bloedsomloop en ademhaling aan gewakkerd. Eerst wanneer de opeenhooping van dien aard wordt, dat de organen haar niet meer kunnen verwerken, is rust noodig, doch deze moet dan ook zonder uitstel en in voldoende mate aan het lichaam geschonken worden. Het beoefenen van een sport is ook hierom aan te bevelen, omdat de invloeden der omgeving op het lichaam (de buitenlucht e.d.) een sinds lang verloren gevoel van frischheid doen terug- keeren, een opwekkenden invloed op de geheele persoonlijkheid hebben en naast afleiding en ontspanning ook een kalmeerende en ver sterkende werking tengevolge hebben. Het is echter noodig, om de sport te kiezen in overeen stemming met den persoonlijken aanleg. Snel reageerende, levendige personen zijn geschikt voor een sport, die snel beslissen en snel handelen vereischt, bijv. springen, loopen en balspelen. Meer zakelijk ingestelde, flegmatieke menschen zijn geschikt voor een sport, die uit houdingsvermogen eischt; wij denken bijv. aan afstandsloopers. Een „schrale" lichaamsbouw is geschikt voor lichte athletiek. Vergroote aman delen bemoeilijken het zwemmen. Doorgezakte voeten zijn hinderlijk bij elke sport, die eischen stelt aan de bewegingsvrijheid der beenen. Personen, die een hartaandoening hebben of aan tuberculose lijden, moeten bij elke sportbeoefe ning uiterst voorzichtig zijn en er slechts toe overgaan met toestemming van den behande- lenden geneesheer. Aan den anderen kant heeft doelmatig gekozen en verstandig beoefende sport een gunstigen invloed op een zwakken bloedsomloop, verzakking der buikorganen, storingen in de spijsvertering, jicht, diabetes, vetzucht, catarrh der bovenste luchtwegen en reeds genezen rachitis. Tenslotte nog een enkel woord over de z.g. overtraining. Deze is natuurlijk onder alle om standigheden schadelijk en Vereischt het on middellijk verminderen der sportieve activiteit. Slechts wanneer men het te ver heeft laten komen, moet men een tijdlang alle sport achter wege laten. Wat de voeding van den sportsman betreft: 50 a 80 gram eiwit per dag zijn vol doende en hij moet niet teveel vet gebruiken. Koolhydraten vormen de beste bron van energie. Te veel drinken is niet aan te bevelen; wel kan men veel fruit eten. Het eten mag niet te sterk gezou-fen en gekruid worden. Het resultaat van nieuwe onderzoekingen Door Dr. G. ABEL. Urinezuur ontstaat ten eerste uit ons voedsel en ten tweede uit de afvalproducten van het lichaam. Het nauwkeurig vaststellen dezer beide hoeveelheden is echter tot dusverre nóch bij gezonde personen, nóch bij zieken gelukt. Doch wèl is het algemeen bekend, dat het urinezuur bij jicht een belangrijke rol speelt. Men heeft kunnen vaststellen, dat bij jichtlijders het urine- zuurgehalte in het bloed vaak sterk toeneemt; hetzelfde kan echter voorkomen als gevolg van andere ziekten, zoodat men alleen daaruit niet met zekerheid jicht kan constateeren. Het is ook nog niet geheel opgehelderd, hoe dergelijke opeenhoopingen van urinezuur in het bloed ont staan. De ziekteverschijnselen kunnen nóch door onregelmatigheden bij de vorming van het urine zuur, nóch door storingen in de afscheiding daarvan geheel worden verklaard. Hieruit kan men met eenige waarschijnlijkheid concludeeren, dat het urinezuur door de weefsels wordt vast gehouden; bij gezonde personen zou het dan spoedig in de bloedbaan terugkomen en door de nieren worden uitgescheiden, terwijl bij jicht lijders de weefsels het blijven vasthouden. Zekerheid hierover heeft men intusschen nog niet. Evenmin heeft het medisch onderzoek nog duidelijk kunnen uitmaken, of het urinezuur op zichzelf een schadelijke uitwerking op de weef sels heeft. Toch zou het resultaat dezer onder zoekingen van beslissende beteekenis zijn voor de behandeling der jicht. Tot nu toe kan men daarbij slechts streven naar verwijdering, van het urinezuur, aangezien een teveel daarvan de voornaamste wellicht zelfs de, eenige oor zaak der kwaal wordt geacht. Tegen aanvallen heeft men thans gelukkig zeer snel en grondig werkende middelen ter be schikking. Bij de behandeling is het verder van belang, dat nieren, lever, milt, hersenen, forellen, karpers, snoek, baars, sardines, sprot, bokking, kaviaar, linzen, boonen en paddestoelen van het dieet worden uitgesloten. Tot welke uitkomsten het medisch onderzoek tenslotte ook leidt, dit staat ook vast, dat het dieet van jichtlijders zoo min mogelijk gekruid en arm aan calorieën moet zijn. Alle gerechten, die lang in het darm kanaal zouden blijven, moeten vermeden worden. De gunstige uitwerking, die een kuur in een der hiervoor aangewezen badplaatsen op jicht lijders vaak heeft, is vermoedelijk niet uitsluitend een gevolg van het feit, dat hierdoor urinezuur uit het lichaam wordt verwijderd. Daarnaast wordt n.l. een gunstigen invloed uitgeoefend op de nieren en op de spijsverteringsorganen in het algemeen. Door baden worden de door jicht aangedane weefsels bovendien versterkt in hun vermogen om zich tegen schadelijke invloeden te verweren. In groote verscheidenheid, ook bij gezonde menschen. Het is een bekend feit, dat ook in de mond holte van volkomen gezonde menschen de meest uiteenloopende bacteriën zich bevinden. Nauw keurige onderzoekingen hebben aangetoond dat meer dan 100 verschillende soorten bacteriën de voortdurende bewoners van onze mondholte zijn. De talrijke klieren, die zich in onzen mond be vinden, zouden eigenlijk voor voldoende des infectie moeten zorgen, aangezien zij de slijm- huid voortdurend vochtig en glad houden. Maar de cellaag op den tong vormt te zamen met spijsresten een korrelige massa, die bij voorkeur in de plooien van het tandvleesch, van o'e amandelen en van de klieren blijft zitten en hier een ideale voedingsmogelijkheid levert voor bacteriën. Bovendien is de temperatuur in de mondholte de juiste lichaamstemperatuur, zoodat de bacteriën zich ook in dit opzicht heel goed v.oelen, terwijl verder het door hen zoo gehate licht niet al te veel in den mond doordringt. Bij het inademen nemen we een rijkelijke hoeveelheid zuurstof tot ons, waar vele bacteriën niet tegen kunnen, doch die voor andere uit stekend is. De mond van pasgeboren kinderen is volkomen bacteriënvrij, zoodat de kiemen dus pas bij de eerste voeding in den mond komen. De natuur heeft er echter voor gezorgd, dat de bacteriën in den mond van gezónde menschen niet veel schade kunnen aanrichten. De slijm- huid in den mond vernieuwt zich n.l. voort durend. De bovenste cellaag wordt afgestooten en daarmee ook de bacteriënvormingen. Boven dien wordt de slijmhuid voortdurend door het speeksel afgespoeld. Het inslikken van de af gestooten slijmhuid bewerkt een voortdurende afvoer van bacteriën naar het spijsverterings kanaal. waar ze volkomen vernietigd worden. Men hoeft dus in het geheel geen overdreven vrees voor bacteriën te koesteren, doch wel erop te letten, dat men de mondholte voortdurend goed schoon houdt. KUNNEN WIJ SNELLER GROEIEN? De zoogen. „groeiklier" van de menschen is een klier, die onder het borstbeen zit en ongeveer op het 24e levensjaar uitgeput is. Men heeft uit deze klier een stof geïsoleerd en pogingen ge daan om door deze stof den groei te verbeteren. De practische resultaten hiervan waren tot nog toe steeds onbevredigend en heeft men naar andere methoden gezocht. Uit de studie van den groei van planten kan men belangrijke gevolg trekkingen maken. De zichtbare groei der planten heeft overdag plaats en de warmte is hierop van grooten invloed. Deze warmte-invloed doet zich ook bij dieren gelden en zal dus ook wel bij menschen merkbaar zijn. Zeer duidelijk is het verband tusschen den afvoer der uit scheidingen en den groei, hetgeen bij menschen beteekent dat een goede zorg voor de dage- lijksche stofwisseling een belangrijke factor voor den groei is. RHEUMATIEK EN LICHAAMSBOUW. Er schijnt een zeker verband te bestaan tus schen den lichaamsbouw en den vorm, waarin rheumatiek optreedt. Last van Ischias hebben in de eerste plaats sterke, harmonisch gebouwde, gespierde mannen, of mannen, die op hoogen leeftijd corpulent zijn en wier gebit niet in orde is. Rheumatiek in de gewrichten krijgen men schen met chronische ziekten, vaak slecht ge bouwd, mager en met een slecht gebit. De mannen hebben vaak vrouwelijke eigenschappen, de vrouwen zijn gewoonlijk slecht ontwikkeld. Verder is er nog een type, dat herhaaldelijk terugkeerende inzinkingen krijgt en deze zieken zijn gewoonlijk krachtig, hebben vaak een breede borstkas en een athletischen bouw. MEDISCH ALLERLEI. Hartvergrooting is gevaarlijk. Door overmatige inspanning der spieren of overdreven beoefening van sport wordt bij vele hartgebreken, longkwalen en nieraandoeningen een degeneratie van de hartspier veroorzaakt. Wordt de onverstandige levenswijze voortgezet, of komen er vervetting en ouderdomszwakte bij, dan kan dit leiden tot opeenhooping van bloed en tot waterzucht. Een nieuwe zonnebril. In een Eugelsch tijdschrift beschrijft Cardell een bril, die na vele pi'oeven is ontstaan en met goed succes is gebruikt door de Engelsche Himalaja-expeditie, zoowel als door glasblazers, lasschers en andere werklieden. De b;il bestaat uit twee dunne glazen plaatjes, waartusschen een laag gele kleurstof is uitgespreid. Het beste antiseptische middel. Voor de behandeling van nieuwe wonden kan als antiseptisch middel het meest jodium-tinctuur van 5% worden aangeraden en voor wonden, die niet gehecht worden, ook perubalsum. Het zekerste middel om infectie te voorkomen is het uitsnijden en dichtnaaien van een wond dooi den dokter. Het is van de grootste beteekenis, dat het gekwetste lichaamsdeel hoog wordt gelegd en voortdurend in rust wordt gehouden. Gevaarlijke schoonheidsmiddelen. Het gevaarlijkste cosmetische middel is poeder, 'waarin loodverbindingen voorkomen; om hun giftigheid is de fabricatie hiervan in vele landen verboden. Ook bismuth kan schade lijk zijn. Lippenstiften stichten practisch nooit kwaad en goede coldcreams zijn zelfs aan te bevelen. Met bleekende crèmes moet men echter voor zichtig zijn, want deze bevatten vaak lood of kwik, Haarverfmiddelen zijn over het algemeen niet aan te bevelen. In elk geval beperke men-zich tot de plantaardige, want de metaalhoudende vooral aniline-kleurstoffen - kunnen ernstige ontstekingen veroorzaken. Wanneer in haar water resorcine aanwezig is, kan het de haren doen verkleuren. Een goed verzorgd en ongestoord Radio-programma van Binnen- en Buitenlandsche Stations geeft U de Aansluitkosten Binnenlandsche programma's f 5. Binnen- en Buitenlandsche programma's f 9. Contributie f2.per maand BINNENWEG 41 TELEFOON 28075 SEDERT 1903 HEDEN1CEETALEERD Handweef- en Fantasie Gordijnstoffen Moquette-, 8-Saarvelours en Cocosloopers A.XMINSTER TAPIJTEIS! H. VERDAM'S SPECIALITEIT bestaande uit slagroom, ananas, kersen, perziken en de fijnste ijssoorten als: Vanille, Frambozen, Sinaasappel, Marasquin enCitroen Berekend voor 6 personen prijs f 1.00 3 personen prijs f 0.50 Alle soorten ijs f0.60 per liter. IT Alle soorten ijs, geserveerd met slagroom f0.75 per liter. Slagroomschuitjes7 cent per stuk Slagroomwafels 10 cent per stuk Slagroom22 cent per ons Thuisbezorging zonder prijsverhooging. H. VERDAM'S CONSUMPTIE- IJS- en BOTERHANDEL Karei van Manderstraat 25 (hoek Schreveliusstraat. b/d Rijks kweekschool), Haarlem. Fil.: Schutterstr. 26, Haarlem (N.) Gedipl. Coupeuse-Costumière NAAR MAAT JAPONNEN F 6.- EN F 8.- MANTELS F 10.- EN F 12.50 Ijzerwaren Gereedschappen s Huishoudelijke Tuinartikelen Uitgebreide keuze - Kwaliteit hoog Prijzen laag Vakkundige voorlichting Horrengaas in Groen, Blauw en Alluminium Breed: 30 - 40 - 50 - 60 - 70 - 80 - 90 - I00 c.M. Geschaafde latten: voor raamhorren per M. fO.IO, voor deurhorren per M. f0.15 Grasmaaimachines vanaf f6.90 levert U het beste BROOD, KOEK en BESCHUIT Beschuit 8 c. p. rol, 2 rol 15 c. Wittebrood 14 en 7 c. melkbrood 18 en 9 c., aan de bakkerij afgehaald tt VANILLE IJS MOCCA IJS FRAMBOZEN IJS ADVOCAAT IJS Prijzen: Kleine Cups15 Cts. Kwart Liter25 Halve 50 Heele 100 Probeert U ons onovertroffen ijs eens, het is overheerlijk Tel. bestellingen worden direct bezorgd. Vlug - Goed - Goedkoop Boekh. Veko, Zijlstr. 98 2e huis vanaf 't Stadhuis Doelmatige en goede verlichtingsornamenten koopt U het voordeeligst bij C.C. KR OUWELS KONINGINNEWEG 6 Prima ENG. TUINSLANG 25 cent p. meter 5 meter compleet met straalpijp en kraanver- binder f 2.10 10 meter compleet 1 3.35 ZWARE ROESTVRI JE T U I N G I E T E R S met patentbrocs 4 6 8 10 12 liter 75 85 95 105 120 cent KRUISSTR. 34-36 Tel. 12485 - Haarlem DROGIST ER IJ voor haar kleeren en I gordijnen alleen Warm- of koud waterverf in poedervorm OMDAT ItintUEDC "een Him of bind- lllULILnr middelen bevat. IU P E U t D E ve°l srrootere verf- INUCvlIu kracht heeft. daardoor li x zoo veel verft. ItlPFUEDC daarom het goed- inULILni koopst is. ASSISTENTE APOTHEKER Camplaan 8 Heemstede Telefoon 29450 (/ihdoorns ee/tp/e/cAen enz door hef dragen van bevat geen metaal Pjn/ijké voeten pZagen bet gebee/e Z/cbaamWMfdJM? a/s CiivQ voeten voor tvemtg ge/d weèr k'acM/g n getond unn*n worden dm drafts adv/*3 «1 votfnnderzt •or vae r BEO Een ervaren voet-expert is persoonlijk aanwezig. 8, 15 en 22 Juni van 10—-17 uur. Camplaan 41, Tel. 28109

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 5