EEMTAX IS Het AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET G „HEEMSTEEDSCHE TIP-TOP" KIN DERFOTO'S RUUS KNOPPER BINNENLANDSCH EAU DE COLOGNE Drogisterij „DE GEDEH" J.P J.M. XI X WEEKOVERZICHT DRU PSTEE N'S Kolenhandel PREDIKBEURTEN. seoscoop GEVESTIGD Beleefd aanbevelend P. BIJKER GRATIS GRATIS een pracht bal cadeau SPORT II SCI DE EERSTE HEEMSTEEÜSCHE COURANT ORIGINEELE ARTISTIEKE AFWERKING Ij. v. GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 HEEFT U EEN FLACON? Wij leveren hiervoor de om deze te vullen. Reeds vanaf 60 cent per Maatje Het adres is alom bekend Apoth. Ass. Wilhelminaplein 17 - Tel. 28366 EISCHT WARMTE VOOR ELK EN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. If Per H.L. franco bergplaats f 2.00. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgeriaan 77, Heemstede - Telef. 28504 Zondag 17 Juni. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Donr'nrp. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. O. Westmijse, Voorganger der Vrijz. Hervormden te Rotterdam. Onder werp: Ras en bloed, geest en bijgeloof, tekst Ruth 1, vs. 16 17. (Met medewerking van het dameskoor.) Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte voor de Wijkgebouwen. EEN GARAGE IN ZUIDERHOUT. Zaterdag is door de firma Tromp en Cassee j in perceel Beelslaati 9 (Haarlemmerhoutpark) i een garage geopend. Dit is in dit zoo belangrijke park naar wij meenen de eenige garage, zoodat de stichting hiervan in een werkelijke behoefte I voorzrèt. De heer Tromp is in deze omgeving geen I vreemdeling. Van 1910 tot 1927 oefende hij in dezelfde garage het beroep uit van chauffeur in particulieren dienst. En in die jaren heeft hij j zich daar vrienden gemaakt. Toen wij er Zaterdag even een kijkje namen, j stonden de gerieflijke 4-persoons Citroëns in de bloemen. Of de kcci'6,; -TïöïMp-en Cassefe succtes vei- "i wachten? Ons doel is, zei de heer Tromp, voor- loopig met een viertal van deze prettige wagens 1 te beginnen. Later zullen er ook een of twee grootere wagens bij moeten komen. En dan zorgen voor eerste klas chauffeurs en niet op de wagens dat „taxi" of de chauffeurs in uniform. Als je zoo 'n 25 jaar als chauffeur in betrekking bent geweest, weet je wel wat er verlangd wordt, ook op het gebied van wagens onderhouden, wat een vak op zichzelf is. Behalve den verkoop van autobenoodigdheden en reparatie zal aan deze garage door een apart vakman een reparatie-inrichting worden toe gevoegd voor het herstellen van electrische apparaten als stofzuigers, radiotoestellen, enz. Wij twijfelen niet of de ondernemers zullen succes hebben. UITBREIDING ZAKEN. Het was op 26 April j.l. juist 10 jaar geleden, dat de heer B. Prijs zich vestigde in de Gen. Cronjéstraat 54 te Haarlem. Hiervan hebben wij destijds melding gemaakt, waarbij wij memo reerden dat de zaken steeds waren uitgebreid j en dat thans reeds 3 kapsalons beheerd werden, ii.l. 2 te Haarlem en 1 in Amsterdam. Dat de heer B. Prijs in dezen tijd, waar alge meen over malaise gesproken wordt, niet stil zit, blijkt wel uit het feit, dat op Vrijdag 15 dezer wederom een filiaal geopend zal worden j en wel te Sassenheim aan de Hoofdstr. no. 175. Wanneer, trots den slechten tijd, een zaak vooruitgaat, dan is dat een bewijs van: le. Dat het publiek aan deze zaak de voor keur geeft. 2e. Dat de behandeling van dien aard is dat ze niet is te overtreffen. Bij de opening van het nieuwe filiaal roepen wij den heer Prijs „een Excelsior" toe. Trots alles steeds vooruitgaande, dat hij nog vele jaren zijn beste krachten aan zijn kapsalons zal kunnen wijden. Veel succes ook te Sassenheim. ORGELCONCERT IN DE KAPEL NIEUW- VREDENHOF. Evenals vorige jaren geeft de heer Egbert Vos weer een serie van vijf orgelconcerten in de Kapel Nieuw-Vredenhof te Heemstede. In af wijking met ve,rleden jaar concerteert de organist ill elk concert met één of twee solisten. Het eerste orgelconcert zal plaats vinden op Maan dag 18 Juni a.s., van 8.159.15 uur, in de Kapel Nieuw-Vredenhof. Vervolgens concerten om de 14 dagen. Dus het 2e concert vindt plaats op 2 Juli, het 3e concert op 16 Juli, enz. De dames Annie Dijkstra (sopraan) en Nelly Jager (viool) zullen op het 1ste concert mede werking verleenen. Hieronder laten wij liet programma volgen van het concert op a.s. Maandag: 1. Praeludium, b. kl. t. J. S. Bach. (Orgel.) 2. a. Andante un poco (Sonate 11) J. S. Bach, b. Menuet sur un thème de José Bassa, Joaquin Nin. (Viool en orgel.) 3. Benedictus, J. A. Hasse. (Sopraan en orgel.) 4. Drei Monologe, Op. 162, J. Rheinberger. a. Andante amabile. b. Largo espressivo. c. Poco Agitato. (Orgel.) 5. Praeludium tui'd Allegro, G. Puguani-Kreisler. (Viool en orgel.) 6. .Recitatief und Aria aus der Kantate: „Selig ist der Mann", J. S. Bach. (Sopraan, obligaatviool en orgel.) 7. Pastorale, Recitativo et corale, S. Karg-Elert. (Orgel.) Transfer-verdrag Nederland-Duitsch- land. Duitschland zal moeten betalen. Een nieuw zijkanaal naar Almelo. De nieuwe Haagsche burgemeester. De publicatie van het aanvullingsprotocol in zake de „betalingen van de handelsverplichtin gen tusschen Duitschland en Nederland", samenvallende met de sterke fluctuaties in de waardeering van het Duitsche betaalmiddel, heeft weer eens een fel licht geworpen niet alleen op den benarden toestand, waarin onze Oostelijke buren zijn gekomen, maar ook op de fatale positie, waarin de Nederlandsche leveran ciers van goederen, de schuldeischers in het algemeen en nu laatstelijk ook de Nederlandsche tusschen'handel, zijn komen te verkeeren. De toestand in Duitschland werd dezer dagen door Prof. Cassel aldus gekarakteriseerd, dat de ver schillende individueele debiteuren volmaakt sol vent zijn, maar dat de Duitsche autoriteiten hun beletten, de buitenlandsche valuta te ver werven, die zij voor betaling van hun schulden noodig hebben. Door welke omstandigheden Duitschland inderdaad in een positie is geraakt om, bij een vrij bevredigenden gang van zaken in het binnenland, zich tegenover de buitenwereld als een failliete schuldenaar voor te doen, daarover is reeds vaak genoeg gesproken. Wij zullen dan ook de beschouwingen van den Zweedschen hoogleeraar niet op den voet volgen. Ook kun nen wij moeilijk de ontboezeming van Cassel aanvaarden, als zou de huidige situatie in Duitschland in sterke mate zijn teweeggebracht door de politiek van die landen, welke weigeren Duitsche goederen te koopen en aan Duitsch land veel meer willen verkoopen dan zij van.dat land willen betrekken en niettemin van Duitsch land volledige nakoming van zijn verplich tingen eischen. Tenslotte is Duitschland geheel vrij geweest in de keus van hetgeen het van het buitenland wil betrekken, evenals het buitenland voor zichzelf heeft uit te maken, wat het in Duitschland wil koopen. Doch hoe men daar over ook moge denken, zoo is het toch een on betwistbaar feit, dat het niet aangaat, de van Duitschland gekochte goederen punctueel te blijven betalen, terwijl tezelfder tijd Duitschland zijn betalingsverplichtingen voor de aan dat land geleverde goederen niet nakomt. Bij de positie, waarin Nederland tegenover Duitschland verkeert, behoorde er van moeilijk heden en wanverhoudingen in dat opzicht in het geheel geen sprake te zijn. Het bedrag, waar mee de invoer van Duitschland hier te lande de waarde van hetgeen wij naar Duitschland expor teeren overtreft, beloopt altijd nog 200 millioen gulden, wat dus zeggen wil dat er voor ons niets eenvoudigers is dan hetgeen wij van Duitschland te vorderen en te betalen hebben, met gesloten beurzen te vereffenen. De reeds geruimen tijd gereedliggende clearingwet, heeft voor het toepassen van een dergelijke regeling den weg geëffend, waarbij wij geenszins over het hoofd zien, dat door de reeds geruimen tijd met medewerking van Rijksbank en Nederland sche Bank bestaande practijk heel wat schuld- i vereffening heeft plaats gehad. De toestand ten onzent komt in menig opzicht overeen met dien van Zweden en het is daarom dat wij inzonder heid op liet slot van Cassel's artikel de aandacht willen vestigen. „Het handelsverkeer tusschen Zweden en Duitschland", aldus de hoogleeraar, „is dusdanig in het voordeel van laatstgenoemd land, dat Zweden met het volste recht betaling kan verlangen van zijn vorderingen door middel van verrekening van het import-overschot van Duitsche goederen. Zweden heeft geen reden het feit te aanvaarden, dat Duitschland dit surplus gebruikt, zooals het dat land goeddunkt. De vee! besproken transfermoeilijkheden bestaan, wat Zweden betreft, in het geheel niet". Wat voor Zweden geldt, geldt voor ons land stellig in niet mindere mate. En bij het gewel dige invoeroverschot van Duitsche goederen, waarop wij hierboven nog eens de aandacht hebben gevestigd, meenen wij dat Nederland wel evenzeer als Zweden met liet volste recht voor al zijn vorderingen betaling door verrekening kan verlangen, en dat Transfer-moeilijkheden tegenover ons land evenmin behooren te bestaan als bij onze vrienden in het Noorden. Een vereffening van hetgeen wij aan Duitsch land leveren met hetgeen wij uit Duitschland betrekken kan tenslotte aan laatstgenoemd land niet anders dan een groot voordeelig saldo laten, waardoor het meer dan voldoende deviezen in handen zou krijgen om zijn renteverplichtingen tegenover óns land te voldoen. Het is, bij een dergelijken stand van zaken, eigenlijk vreemd, dat over de kwestie der Transfer zóóveel woor den en zooveel kostelijke tijd moesten worden verspild. Doch wij leven nu eenmaal in een vreemde wereld, waarin het natuurlijke on natuurlijk, het abnormale, normaal schijnt te zijn. Bij de Tweede Kamer is een onteigenings- ontvverp ingediend voor den aanleg van een zij kanaal naar Almelo, behoorende tot de scheep vaartkanalen naar Twente. Dit zijkanaal zal aanvangen bij het kanaal ZutphenEnschedé, ongeveer halverwege Goor en Delden en ver volgens hiervan in noordwaarsche richting af buigen. De rijksweg GoorDelden zal worden gesneden bij de buurtschap Wiene. Verder zal liet kanaal noordwaarts tot den rijksweg Almelo- Wierden loopen, nabij liet punt waar de Wendel- goorsche beek dezen Rijksweg kruist. Het nieuwe kanaal zal een dwarsprofiel krijgen, niet kleiner dan dat, hetwelk voor de Twentekanalen werd aanbevolen in liet rapport van de staatscommis sie Jolles: breedte op den waterspiegel 32.60 M., diepte 3 M.P.K. en inhoud natte dwarsprofiel 70.8 M-. De bochten in het kanaal zullen geen kleinere straal verkrijgen dan 3000 M. Met ingang van 1 Juli zal Mr. S. J. de Monchy benoemd worden tot burgemeester van Den Haag. Mr. S. J. R. de Monchy is geboren 9 Maart 1880 te Rotterdam als zoon van den lieer E. P. de Monchy, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel aldaar. De heer De Monchy liep liet gymnasium te Rotterdam af en studeerde rechten te Leiden, alwaar hij in 1905 promo veerde. In 1913 werd hij griffier van de Prov. Staten van Zuid-Holland. In 1921 volgde zijn benoe ming tot burgemeester van Arnhem. In 1929 werd hij lid van den Centralen Beleggingsraad. CONTINGENTEERINGEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt namens het Crisis In- en Uitvoerbureau het volgende mede: Bij die contingenteeringen, waarvan de geldig heidsduur van de toewijzingen, afgegeven voor den eersten, termijn, per 1 Juli a.s,„afloopt (dus lst'e 'gewone toewijzing, extra toewijzingen en bijzondere toewijzingen), wordt deze geacht verlengd te zijn tot 1 Augustus daaraanvolgend. Na afloop van deze maand kunnen echter onder geen beding bedragen (hoeveelheden), welke dan nog op deze toewijzingen beschikbaar mochten zijn, verder voor verlenging in aan merking komen. Wij wijzen er echter op, dat de vergunningen (met uitzondering van die, welke slechts op vertoon van facturen worden versterkt), welke gedurende de maand Juli worden opgenomen, tot 1 October a.s. geldig zijn. Op deze wijze behoeft het vervallen van toe wijzingen geen bezwaar te zijn, aangezien men voor zendingen, welke eerst in Augustus of Sep tember worden verwacht, reeds in Juli vergun ningen kan opnemen. Bij die contingenteeringen, waarbij uitsluitend op vertoon van een factuur een vergunning wordt afgegeven, kan men dit laatste evenzeer bereiken door een proforma factuur over te leggen. Vergunningen, waarvan de geldigheidsduur per 1 Juli a.s. afloopt, dienen vóór 8 Juli aan ons bureau te worden opgezonden, met verzoek om te worden verlengd. Door ons zal dan geval voor geval worden beoordeeld of, en zoo ja tot hoe lang, deze zullen worden verlengd. Voor de contingenteeringen, waarbij de ver valdatum op 1 Augustus a.s. valt, kan dezelfde regeling als bovenomschreven, van toepassing worden geacht, met dien verstande, dat in plaats van de genoemde data, telkens een maand later moet worden gelezen. LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „Een afgedwongen bekentenis". Tess Howland (Janet Gaynor), de moeder- iooze dochter van een ouden zeekapitein, heeft haar vader sinds haar prilste jeugd op al zijn reizen vergezeld. Wanneer echter een van de matrozen haar speciale attenties gaat betoonen, vindt hij dat het tijd wordt voor goed aan wal te blijven. Tot dit doel wordt een kleine villa gebouwd op de rotsachtige kust tusschen een bouwvallige nederzetting van visschers te Rock Bayou en het buitenhuis van een millionair. Deze millionair, Frederick Garfield, vecht reeds sinds jaren tegen de visschers, die zijn uitzicht belemmeren. Wanneer hij nu weer voor den zomer zijn bui ten verblijf betrekt, Iaat hij: Tess en haar vader verwijderen en het huis af branden. De leider van de visschers, Ben Letts, bezorgt hem een nieuw onderdak in een van de hutten van de nederzetting en biedt den kapitein aan hem het verboden, maar zeet succesvolle ma kreel vangen met het net, te leeren. Tegen haar vader's bevel in sluipt Tess aan boord en gaat dien nacht mee ter vischvaiigst. Als zij den vol genden morgen liet net binnenhalen, komen twee booten van de plaatselijke Yachtclub aan. Bang betrapt te worden, laat de kapitein het volle net terugvallen in het water en één van de race booten, die het net wil ontwijken, slaat om. De eigenaar wordt uit de boot geslingerd en raakt in het net verward. Tess redt hem. Als zij later bemerkt dat de jongen, dien zij gered heeft, Gar field's zoon Frederick is, is zij woedend en stuurt hem weg. fntusschen zijn de kapitein en Ben weer gaan visschen. Zij worden betrapt door de rivier-politie, waarbij Dan Taylor, de ver loofde van Frederick's zuster Teola, zich heeft aangesloten. De twee visschers probeeren te ontsnappen en in het donker schiet Ben, met het geweer van tien kapitein op de achtervolgers, jlet ongeluk wil, dat Taylor gevaarlijk gewond wordt. De kapitein wordt gevangen genomen en schuldig verklaard. De oude Garfield, die woedend is op zijn zoon over zijn omgang met Tess, breekt met hem en verlaat met zijn vrouw het huis, terwijl Frede rick en Teola alleen achterblijven. Het gelukt Frederick de zaak van den zeekapitein opnieuw in onderzoek te krijgen. Ondertusschen wordt Teola, die een baby wacht, en zich in haar wan hoop van het leven wil berooven, door Tess ge red, die het meisje medeneemt naar haar huisje. Als de baby geboren is zal Tess er voor zorgen en Teola gaat naar huis terug. Frederick denkt natuurlijk, dat Tess de moeder van het kind is en Tess wil Teola's geheim bewaren. De baby wordt echter ziek ten gevolge van verkeerd voedsel. Tess, bang dat het kind ongedoopt zal sterven, gaat naar het plaatselijk kerkje, waar zij midden onder de preek aankomt en verzoekt het kind te redden. Teola is aanwezig, herkent haar kind en eischt het op, tot schande van de geheele gemeente en van haar vader. Haar op treden heldert echter alles op tusschen Tess en Frederick en zij aanvaardt zijn aanzoek. Men dwingt nu Benn Letts tot een bekentenis en zoo doende wordt de kapitein weer in vrijheid gesteld. Vraagt prijs voor Binnen- of Buitenlandsche reizen! 5- en 7-persoons wagens! Tevens le klasse adres v. stalling, onderhoud en reparatie v. automobielen ZANDVOORTSCHELAAN 139-TELEFOON 26314 Ritten in Heemstede of Aerdenhout f 0.30 Ritten n. Haarlem Centrum 0.40 I ^er wa§en ZANDVOORT a ZEE f 0.80. Tceren f 2— per uur Vanaf heden geven wij aan ieder kooper van minstens 50 cent zoolang de voorraad strekt) Dus allen naar het goedkoopste adres van Heemstede in Parf. Toiletartikelen en Byouteriën RAADHUISSTRAAT 90 Als tweede nummer wordt vertoond: „De Circusvoorstelling op Vrijdag den 13den". Josie la Tour, ster van het reizende circus Raiiiey, is gehuwd met den half krankzinnigen luchtacrobaat Flandrin, een huwelijk, dat in alle opzichten een mislukking- is. Josie bemint een anderen artist, Sebastiaan, en deze liefde is wederkeerig. Thatcher Colt, de beroemde New-Yorksche politic-Commissaris, bezoekt op een vacantie- reisje het circus, vergezeld van zijn trouwe secretaresse Kelly. Zij zien daar o.a. eenige kannibalen optreden, die vreemde, op blaas pijpen gelijkende muziekinstrumenten bespelen. Colt en Kelly brengen hun nieuwe methode van liplezen in toepassing, als zij van de eene merk waardige ontdekking in de andere vervallen. Colt komt tot een merkwaardige ontdekking. Het blijkt dat het eircusvolk bevreesd is voor de voorstelling die den volgenden dag, op Vrijdag den 13den, zou plaats vinden. Dien avond.... Flandron's kleeren in zijn woonwagen gevonden, bevlekt met bloed. Het lichaam wordt echter niet gevonden en Colt is de meening toegedaan dat Flandrin nog in leven is. Op den bewusten dag, als Josie langs het touw naar den nok van het circus klimt, terwijl de kannibalen beneden haar op hun blaaspijpinstru- menten spelen, stort zij plotseling naar beneden en sterft in haar kleedkamer. Zij blijkt door een vergiftigden pijl getroffen te zijn. Kelly, die zich naar buiten begeeft, wordt door den krankzinnigen, als kannibaal geklee- den Flandrin gevangen. Colt, die Kelly gaat zoeken, ondergaat hetzelfde lot en wordt met een revolver in bedwang gehouden. Flandrin gelast Colt, Sebastiaan bij hem te brengen, met de bedoeling dezen te vermoorden en Colt mede plichtig te maken, maar Kelly brengt haar supe rieur in hun lippentaal een boodschap over. Dan ziet men een gedaante, met de kleeren van Sebastiaan aan, binnenkomen en Flandrin geeft vuur. De gedaante valt neer, maar als Flandrin zich verwijderd heeft, richt hij zich weer op en het blijkt niemand anders te zijn dan Colt, die in de kleeren van Sebastiaan gestoken met een kogelvrij vest aan, deze krijgslist van Kelly's lippen had gelezen. Flandrin moet ondertusschen optreden. Hij vertoont schitterende staaltjes van acrobatiek, doch laat plotseling de stang waaraan hij werkt los en valt in de arenadood. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. Voor H.B.C. II is dan eindelijk de beslissing gevallen. Nadat eerst in de promotie-degradatie- wedstrijden H.B.C. uit van Vogelenzang I had gewonnen, werd de tweede ontmoeting verloren. De derde wedstrijd in Bennebfoek eindigde in een gelijk spel en nu moest Zondag op het Sportpark aan de Molenwerfslaan, desnoods bij loting, de beslissing vallen. Daar de temperatuur veel te hoog was voor voetbal, bleef natuurlijk liet spel beneden pijl, al gaf in de eerste helft H.B.C. een vrij behoor lijk spel, met als succes daarvan een 41 voor sprong.. De tweede helft nog een tikje enthou siasme van Vogelenzang, niet voldoende om den achterstand in te halen en de vertooning eindig de met 53, waardoor H.B.C. in de le klas van den D.H.V.B. blijft. Ook H.B.C. III heeft zich weten te handhaven in de 2e klas, door van T.Y.B.B. met 21 te winnen. Nu Zondag nog H.B.C. Ill—Vogelenzang II en B.S.M. Ill—H.B.C. IV. Daar H.B.C. III blijft en H.B.C. IV toch degradeert, zullen de H.B.C.'ers zich niet druk meer maken, wat te begrijpen is. Voetbal in de tweede helft van Juni. Brrr. F. WIELRENNEN. Zondag 17 Juni a.s. hebben op de Heem steedsclie Wielerbaan wederom interessante wielerwedstrijden plaats. Het programma vermeldt o.m. een Internatio nalen Koppelwedstrijd over 2 uren. Deelnemende koppels zijn: J. v. d. HeidenJ. de Wolf, Kl. v. Nek Jr.M. v. d. Leur, W. MetzH. Adan, G. HeslingaW. Matena, J. RiethovenJ. Ver schoor, Leo ChukalaHans Grohs (beiden Duitschland), K. FruitemaJ. Reineveld, J. v. Rossum—J. Lorrië. Ongetwijfeld zal het koppel v. d. Heidende Wolf trachten zijn ongeslagen record te handhaven. Een koppelachtervolging brengt de renners J. v. d. HeidenW. Metz en J. de WolfH. Adan in het strijdperk. Een sprintwedstrijd tusschen Kl. v. Nek Jr. M. v. d. Leur, J. de Wolf en H. Adan zal onge twijfeld goede wielersport doen genieten. Verder vermeldt het programma nog wedstrij den voor amateurs en nieuwelingen. Voor de sportliefhebbers geldt dus voor Zon dag a.s.: Gp naar de Heemsteedsclie Wieler baan! ZWEMMEN. INTERNATIONAAL ZWEMFEEST IN GROENENDAAL. Zaterdagavond hield de Heemsteedsclie Polo club H. P. C'. haar internationale zwemwed strijden in de zwemvijvers in Groenendaal. Het programma werd met het hoofdnummer, de 100 Meter vrije slag internationaal, geopend, waarbi] o. a. de H. P. C.'er Mooi, recordhouder van Nederland op deze baan uitkwam tegen den recordhouder, van Duitschland, Fischer. Tot op 75 Meter was het een nek aan nek race, doch op de laatste 25 Meter was de eindspurt van Fischer iets krachtiger, wat hem met slechts 4/5 seconde verschil als eerste deed aankomen. Mooi legde den afstand binnen zijn eigen recordtijd af n.l. in 1 min. 1 4/5 seconde, doch daar er geen drie tijdopnemers aanwezig waren, kan dit record niet erkend worden. Heibel, Bremen plaatste zich derde met een tijd van 1 min. 4 see. en Aelst. H. Z. en P. vierde met 1 min. 5 sec. Ook de 100 Meter schoolslag internationaal bracht 'n overwinning aan de Duitschers. Met forschen slag werkte Witt zich naar voren en liet Kruithof 1 3/5 seconde achter zich. H. Pearl van IJ werd derde. Nummer drie van het programma bracht de H.P.O.-dames aan den start. I'. Jager kon zich met slechts 2/5 seconde verschil op J. Vermeer eerste plaatsen, en O. Konn werd derde. J. C. Scheffer werd onbedreigd eerste op de 100 Meter rugslag heeren internationaal. De 50 M. vrije slag voor jongens-adspiranten H. P. O. gaf twee snelle series te zien. waarvan G. Leih in 33 2/5 sec. zegevierde. H. Stefels en W. v. Groningen werden twee en drie. De demonstratie schoonspringen welke werd gegeven door de heeren Mette, Emmering en Demieboom viel zeer in tien smaak. Vervolgens werd de 3 X 100 Meter wissel slag-estafette gezwommen, waarin Breinen zou zwemmen tegen de gemengde Nederlandsche ploeg: De Kikvorschen. Deze kwam als volgt op: J. G. Scheffer rugslag, Kruithof schoolslag en Mooi vrije slag. Scheffer liep reeds uit. en Kruithof behield dezen voorsprong. Mooi die als laatste te water ging tegen Fiseher kon den voorsprong ook behouden en onder dave rend applaus tikten de Nederlanders het eerste aan. De eerste H. P.O. damesploog behaalde een gemakkelijke overwinning op de dames van Nereus, doch de Ilde HP. C. ploeg werd door deze dames geslagen. Geweldig enthousiast betoonde het publiek zich bij tie 10 x 50 Meter vrije slag estafette, tusschen Bremen en een ploeg samengesteld uit den kring Haarlem. Tot. den laatsten man had de kring Haarlem een voorsprong van ongeveer twee Meter, doch Zeeman die als laatste te water ging had het te kwaad met de touwen, waardoor met handslag werd verloren Als slot van dezen internationalen zwem- avond werd de polo wedstrijd gespeeld: H. P. Bremischer Schwimmverband. Het is den H. P. C.'ers mogen'gelukken deze sterke Duit sche poloploeg die reeds 5 maal achter elkaar kampioen van Noord-Duitschland is, met 42 te slaan. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 100 Meter vrije slag' heeren internationaal: 1. Fischer, Bremen 1 min. 1 sec.; 2. S. L. Mooi, H. P. C. 1 min. I 4/5 sec.; 3. Heibel, Bremen 1 min. 4 sec. 100 M. schoolslag heeren internationaal 1. Witt, Bremen 1 min 18 2/5 sec.; 2. P. Kruithof, R. Z. C. 1 min. 20 sec.; 3. P. Pearl, IJ 1 min. 22 1/5 sec. 100 Meter vrije slag dames H. P. C. 1. P. Jager 1 min. 26 2/5 sec.; 2. J. Vermeer 1 min. 26 4/5 sec.; 3. C. Kami 1 min. 27 sec. 50 Meter vrije slag adspiranten II. P. C. 1. G. Leih 33 2/5 sec.; 2. H. Stefels 35 3/5 sec. 3. W. v. Groningen 36 sec. 100 Meter rugslag heeren internationaal: 1. J. C. Scheffer, D. J. K. 1 min. 17 sec.; 2. A. v. d. Meer, Haarlem 1 min. 19 3/5 sec.; 3. Heibel, Bremen 1 min. 22 1/5 sec. 3 x 100 Meter wisselslag estafette heeren 1. de Kikvorschen 3 min. 38 sec. met J. C. Scheffer, P. Kruithof en S. L. Mooi; 2. Bremen 3 min. 44 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette dames: 1. H. P. C. I; 2. Nereus; 3. H. P. C. II. 10 x 50 Meter vrije slag heeren internationaal: 1. Bremen 4 min. 54 2/5 sec.; 2. Kring Haar lem 4 min. 54 3/5 sec. Waterpolowedstrijd H. P. C. IBremen 42. KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 33. Naast den tuin van juffrouw Snebbe was wéér een tuin, door een lieg er van gescheiden. De kat vloog er overheen, en Hek natuurlijk ook. Vlak achter de heg was Keesje Bikkers aan liet schommelen. Pietje Roet vloog rakelings langs den schommel en greep zich aan 't touw vast. Hektor trok verwoed en Keesje bleef midden in ziin schommelen steken, boven in de lucht. 34. Nu Pietje echter houvast had, draaide hij snel zijn hand een paar maal in de rondte, zoodat hij van het hondetouw bevrijd raakte. Hek stoot een eind vooruit, maar daar hij de kat met meer zag, keerde hij woedend blaffend terug. De schommel schoot weer vooruit, zoodat het heele ongeluk tenslotte met een gezellig schommelpartijtje eindigde. 35.- „Wat ben jij voor een snuiter, en waar kom je vandaan?" vroeg Keesje Bikkers toen ze u'itgeschommeld waren. Pietje vertelde alles wat er gebeurd was, en dat hij en z'n vriendje pindakoekjes verkochten. „Nou, dan moet je beslist eens hierheen komen met dat lekkers!" zei Keesje. Toen gingen ze Hektor opvangen. 36. Joosje Pinda was intusschen, gevolgd door een heele troep nieuwsgierigen, langs den buitenkant van de heg zijn vriendje nagehold, en toen Keesje Bikkers Pietje Roet door de voordeur uitliet, stonden ze daar allemaal op hem te wachten. Pietje was de held van den dag; hij werd stormachtig toegejuicht en de firma Pinda was ineens beroemd. Op school koppensnellers gerild! En ik ik later nog t zou leeren ke dat ik in hun menschensche mijn bagage Het kopper getwijfeld is Waarop het volkeren hebb een mondeling uitstrekt dan inboorlingen hloedige gebr geweest, maai Wel weten onderhouden, als onmisbaa weer, van wi rivieren, van Een man woi gezien, zool; gebracht en het is zeer w< drie mede te zijn ooren vei mag een mar eeringen laten verworven. Reeds de jc snellen goed de grijnzende aan de dakb; een eerbiedig! van zes tot pas afgesned worden en b koppensneller leeren zij op stam kennen. Wanneer e heeft thuisgt meisje, word zich nog gi Volgens de le een jongen m achtereenvolg doch het me Tenslotte doe kon vinden, 1 veld aan he vrouw niet e minkte gelaal Zoo kon d' krijgen. Kinderen b schedels, dat kameraadje c gruwelijke ja de meestem zetten hun schedels en hebben die schillende oi De Dajaks vriendelijk ei wreed, warm Zij maken hu het strikt no troep op af. een mensche toekomst te door iedereei vrouwen. De dan ook op totdat zij hu daarvoor ooi Het doel koppensnelle BOF HET BE ^■iwaiiir

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2