ZOMER ü'r k O STOUTENBEEK'S MODEHUIS i i Vixiw t\ tl/ai Kuis TWEEDE BLAD BIOSCOOP TOONEEL INGEZONDEN Klanken en geuren in Zomer-land BQNT ALLERLEI. Waar vergaan de meeste schepen BURGERLIJKE STAND DE BETERE CONFECTIE TEGEN NOG VOOR- DEELIGER PRIJZEN PLEIN 10 - HAARLEM No. 27. 6 JULI 1934. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 LUXOR-THEATER. In Luxor-Theater draait deze week: „King tor A Nicht". Korten inhoud. Bud en Lilian zijn de kinderen van den eer waarden heer Gloves. Met de godsdienstige opvattingen van hun vader kunnen zij zich niet vereenigen, terwijl de eentonigheid van het dorpje Masonville, waar zij wonen, een bron van ergernis is voor de beide jongelui. Lilian doodt den tijd met flirten, terwijl Dick niets anders doet dan boksen. Hij is een geboren bokser, maar uit eerbied voor zijn vader's op vattingen, heeft hij zich nog niet in den ring gewaagd. Eindelijk wordt de verleiding hem toch te machtig. Hij gaat naar New-York, om zich te trainen voor het kampioenschap zwaar- middengewicht, maar zijn debuut is een hope- looze mislukking en Bud is blij als hij ergens een baantje vindt. Hij maakt kennis met Evelyn, een aardige revue-girl, waar hij dadelijk verliefd op wordt. Door haar toedoen vindt hij een betrekking voor zijn zuster Lilian, die hem onverwachts was komen' opzoeken. In een nachtclub ontmoet Lilian Walter Douglas, een bekend figuur in de bokswereld. Deze belooft haar om Bud te helpen en hem als bokser spoedig bekend te maken, mitszij hem wil helpen in een duister zaakje. Terwille van Bud stemt Lilian toe en inderdaad schijnt de jonge bokser veel kans te hebben om voor het kampioenschap in aanmerking te komen. Op den avond van den wedstrijd gaat Bud naar de woning van Evelyn. Daar komt hij tot de ontdekking, dat zij een individu, Nick Merckle genaamd, een vriend van Douglas, onderhoudt. Hij maakt haar de hevigste verwijten en windt haar zoo op, dat zij hem alles vertelt wat tus- schen Douglas en zijn zuster is afgesproken. Hij gaat onmiddellijk naar Douglas toe en vindt hem vermoord, doodgeschoten door zijn eigen zuster. Het gelukt Bud haar ongezien de deur uit te krijgen, waarna hij alle schuld op zich- zelve laadt. Na nog opzettelijk zijn vinger afdrukken op de revolver te hebben achter gelaten, gaat hij naar den wedstrijd. Hoeveel moeite het hem ook kost, gelukt het hem het wereldkampioenschap te veroveren, maar wordt daarna gearresteerd. De jury acht zijn schuld bewezen en zelfs Lilian's bekentenis aan den Gouverneur, kan hem niet van den doodstraf redden. Op een grafsteen in Masonville staan slechts de simpele woorden: „Bud Wereldkampioen". HENRIETTE DAVIDS IN „GAAT DAT ZIEN". Nadat het Grand-Theater te Amsterdam ruim een week gesloten is geweest voor de voor bereiding van de groote Zomerrevue „Gaat dat Zien", waarvan de tekst is vervaardigd door Rido en het muzikale gedeelte door John Brookhouse, had Zaterdagavond 1.1. de première plaats, welke groot succes oogstte. Deze revue wordt gepresenteerd door Hénriëtte Davids, bijgestaan door Lsodore Zwaaf, Rika Davids, Tim Telby, Berry Kievits, Ferry de Rooy, Mac Carthy's Five, Robby Lamont, Fred. Patto e.a. Iets bijzonders is, dat voor deze revue nagenoeg uitsluitend speciale muziek werd ver vaardigd, terwijl Henriëtte Davids haar nieuwste repertoire-nummers voor het eerst in deze revue zal lanceeren. „Interpressa". „OFFER EEN IJSWAFEL". Weet U, geachte lezers, dat wij in het jaar 1926 van Anton Jurgen's Margarinefabrieken 5000.ontvingen om, waar elk jaar 600.000 leerlingen onzer scholen een schoolreisje maken, ook het gebrekkige en zieke kind. zoo mogelijk, op een uitstapje te trakteeren. 864 stumperds, waarvan velen de barak, het ziekententje of de bedstede nooit verlaten, maakten van dat geld een reisje. Aan alle aanvragen om geld konden wij uit onze gevulde schatkist voldoen. Meldde zich nog maar eens zulk een milde gever. In den „Gids voor Schoolreizen 1934", die ook dit jaar gratis is toegezonden aan alle scholen in Nederland, verzochten we, door de leerlingen, die dit jaar een schoolreisje maken, één ijswafel, van 3. van 5ct. te laten offeren. Als zij op het uitstapje een ijsje minder krijgen en die centjes nu afstaan ten behoeve van hun minder geluk kige kameraadjes in den lande, dan zijn die ook geholpen. Geheel belangeloos bracht de Nederlandsche Pers ons verzoek: „Offer een ijswafel" aan U over, geachte lezer. Wanneer U dit leest, zal het bedrag der ge storte ijsco's tot 1000.gestegen zijn. Of wij tevreden zijn? Wij zijn dankbaar, maar niet tevreden. Het bedrag, dat aangevraagd is, over treft verre de inkomsten. Velen wachten, wach ten. tot nieuwe ijswafels geofferd zijn Komt, collega's in den lande, uw leerlingen offeren graag dat ijsje, dik of dun, en de ouders helpen graag, als het initiatief neemt. En gij, lezers, gij vindt stellig ons plan wel aardig; vraag dan een ijsje aan uw kring. Gij doet er een goed werk mee. Kent U een ijsco consumentje, meldt het ons. Helpt allen zoeken, opdat er geen achterblijvers zijn. U zoekt dan tevens iemand, die voor het patiëntje een uit stapje organiseert, het totaal der onkosten vraagt L' aan bij J. H. Boon, met vermelding van naam en voornamen, benevens geboortedatum en adres van den patiënt. Wat het organiseeren betreft, boot, auto, trein, vliegmachine, 't is alles tot uw beschikking; steeds dient echter overleg te worden gepleegd met den betrokken genees heer. Natuurlijk zullen bedden op motorbooten en in auto's moeten worden aangebracht. Mis schien gaat Moeder mee. Vaak zal 't noodig zijn, dat ook een verpleegster van de partij is. Wel licht gaat een kleine buurtgenoot mee, voor de gezelligheid. Er moet wat gegeten worden en gesnoept. Weest zuinig als het kan, ziet niet op geld als het moet.... Maar eerst, volk van Nederland, offer een ijswafel! De controle op beheer en verantwoording der ingekomen gelden geschiedt geheel belangeloos door het Notariskantoor W. J. Jalink en A. de Mos, de Ruyterstraat 59, 's-Gravenhage. De Redactie v. d. Gids voor Schoolreizen, J. H. BOON en JAC. DAM, onderwijzers. ljswafelgirorekening 22363 van J. H. Boon, Pioenweg 25, 's-Gravenhage. over de torretjes, de kevertjes, de bijtjes en de vlinderkens, die rond deze bloemen scharrelen, werkzaam zijn, of in de zonnevreugde dartelen ,,'t Is of hij, los van tak en loover op liederen en vleugels hangt Door W. J. EELSSEMA. Einde Mei mag er reeds veel te genieten zijn, de maand Juni en ook Juli geven genot in een bijna uitbundige hoeveelheid. Waarheen men ook gaat, waar men ook kijkt, overal is er iets, dat boeit en treft. Kleur en fleur is alles; be drijvigheid en zorg vervult de dierenwereld, het broedt en het verzorgt jongen; van den hemel verdwijnt het licht bijna niet; de mensch heeft het druk in veld en in tuin, op akkers en op weiden; kortom alles staat in den ban van Juni. Aan den kant van weg en steg, van sloot en vaart, in bosch en heide, in het vlakke land dei- polders en in de heuvelachtige gedeelten van het veenlandschap, overal ziet men groei en bloei. De gele Lisschen staan te pronken met hun fraaie bloemen, de Kattestaarten verheffen zich ernaast, trachten met hun paarse trossen het geel te overwoekeren. Bescheidener van kleur, forscher van bouw zijn de wilgenroosjes. De zuring vlamt op tusschen het hooge, bloeiende gras en kan bij zonsondergang den heelen omtrek soms in een warmen gloed zetten Ach, er is nog zooveel te bewonderen en te ver melden. Een greep hier en daar: Blanke water lelies op het water, Eereprijs in het bosch, verder elders te vinden roomkleurige Spiraea, het gouden Penningkruid, de slanke Zwanebloem, de witte Akkerhoorntjes, het rose Koninginne- kruid, de paarse Hondsdraf, het op-distels- gelijkende Knoopkruid, het gele Havikskruid, het bescheiden, blauwe Vergeet-mij-nietjeWaar te grijpen in deze overvolle hoeveelheid, wat te vermelden, wat moedwillig te vergeten?De roode en witte klaver, die zoo heerlijk kan geuren 's morgens in de vroegte, wanneer de dauw nog parelt en de zonnestralen haar eerste warmte over de wereld strooien?Ik zou graag niets willen vergeten, maar ik moet. Laat me nog een klein beetje schoonheid voor mijn lezers en lezeressen opsommen. Daar is o.m. nog de Kamperfoelie, die nu reeds bloeit, haar geuren in den omtrek zendt en dat in September nog even verrukkend doet. Hiernaast bloeit de Braambes, stekelig, maar schoon en een uiterst gewillig object voor een goede foto. Heel bescheiden is het Boschviooltje, nog bescheide ner, als het ware altijd klaar om zich te laten vertrappen en het Zilverschoon met zijn eigen aardige bladeren en zijn geel bloempje, dat alleen reeds bekoort om zijn sierlijken vorm. Verder dienen genoemd te worden de aan-een- ieder-bekende paarse en witte Doovenetels, die zoo gretig door de bijen bezocht worden Mag de korenbloem in deze opsomming worden vergeten of de Boterbloem of het Klaproosje? En dan de Vogelwikke, die soms heele plekken blauw maakt of de smalbladige Weegbreem, een bloempje, dat bijna onaanzienlijk is, dat vaak onachtzaam voorbijgeloopen wordt, maai de aandacht overvol waard isLaat ik met deze opsomming eindigen. Men zou me kunnen verwijten, dat ik o.m. de bekende Dagkoekoeks bloem heb vergeten, men zou nog duizenden andere namen kunnen geven, doch voor eiken hloemliefhebber zal het thans wel duidelijk zijn, dat het in Juni haast teveel kleur en geur geeft om volledig te zijn. Onmiddellijk hierbij aan sluitend zou ik kunnen schrijven over de torretjes, de kevertjes, de bijtjes en de vlinder kens, die rond deze bloemen scharrelen, werk zaam zijn of in de zonnevreugde dartelen. Maar wanneer men daarover begint, dan zou men zich voor alles eerst beperking moeten opleggen. Dat wemelt en krioelt door elkaar, dat geeft kleur en fleur aan iedere bloem, dat leeft in Een scheepskerkhof voor onze kust. Op gezette tijden worden er in Engeland kaar ten gepubliceerd, waarop aangeteekend is, waar zich scheepsrampen hebben voorgedaan. Deze kaarten omvatten alle bekend geworden scheeps rampen van alle tijden, zoodat zij inderdaad van de grootste beteekenis zijn om het gevaar te leeren kennen, dat de verschillende wateren voor de scheepvaart opleveren. Zij vormen bij wijze van spreken een atlas van de „scheepskerk- hoven", want op sommige plaatsen verdient de zee dezen naam ten volle. Dat zijn dan zeker verraderlijke plekjes in allerlei verre zeeën? Ook deze vindt men op de kaarten aangegeven, doch de Noordzee, welke onze eigen kust vormt en het Kanaal, dat zoo- velen onzer hebben overgestoken, behooren ook tot de scheepskerkhoven. De reden hiervan is voornamelijk gelegen in de zware stormen, die er elk voor- en najaar huishouden. En nog af gescheiden van het weer loopen de schepen hier gevaar door het drukke verkeer, waardoor vooral bij mistig weer ongelukken gebeuren. De bodem van de Noordzee en vooral die van het Kanaal is dan ook bedekt met wrakken van schepen, w.o. vele honderden, die tijdens den wereldoorlog door de Duitsche onderzeeërs tot zinken zijn gebracht. Het aantal scheepsrampen in Kanaal en Noordzee is zoo groot, dat het op gewone kaarten niet kan worden aangegeven. Voor dit gedeelte moet men eenvoudig speciale kaarten op grootere schaal uitgeven. Van de Europeesche wateren is hierna de Golf van Biscaye het gevaarlijkst. Dit gedeelte der zee is bijzonder onrustig en werd in den tijd der zeilschepen algemeen gevreesd. In de middeleeuwen, toen Spanje en Portugal hun koloniale macht uitbreidden, hebben hier tal van schepen en zelfs geheele vloten, vaak met de kostbaarste lading aan boord, den ondergang gevonden. De bekendste is wel de Spaansche zilvervloot. Buiten Europa zijn de wateren in de omgeving van New-York en Boston bijzonder gevaarlijk gebleken, evenals de om zijn moessons beruchte zulk een verscheidenheid, dat men steeds weer voor nieuwe verrassingen komt te staan en men al zijn kennis bij elkaar moet rapen om geen vergissingen te maken. Een ander, vollediger artikel kan hieraan gewijd worden, vooral ook omdat Juni ons nog andere dingen openbaart, waarbij het goed is nog even stil te staan. Immers in Juni twee van de allerbekendste boomen, een boom en een bosch, zij dan dat bedoeld bosch soms tot een boom groeit. Ik bedoel de linde en de vlier Voor het huis, waar ik woon, staan twee linden en grooter genot is bijna niet denkbaar dan om op een zonnigen zomerdag een kwartiertje het werk te onder breken en even languit onder deze boomen in het gras te liggen. En dan omhoog te kijken. Naar de bloesem die tusschen de bladeren hangt en zich tegen den blauwen hemel afteekent. Om dan te luisteren naar het zoemend geluid, dat duizend en een hommels en bijen maken, wan neer ze van de eene bloem naar de andere vliegen en zuivere honing puren. Honing, die je als 't ware tegemoet geurtSoms dwarrelt een bloempje naar beneden. Ik neem het op om het beter te bekijken en om het kleine wonder aan een nadere beschouwing te onderwerpen. De bloempjes hangen aan een lang steeltje, dat als het ware gesteund wordt door een lang, smal dekblad. Kostelijk om aan te zien. Even kostelijk als een bloeiende vlier. De vlier heeft men overal. Bij de heidehut, bij een arbeiders woning in het polderland, in den tuin van een villa, bij de mestvaalt achter een boerderij, aan een helder stroompje of hangend over stil, troebel water. Een goddelijk gezicht is het een bloeiende vlierstruik te zien. Ze zijn dankbare bloeiers. Soms zien we weken achtereen de roomkleurige schermbloemen, die veel door zweefvliegen worden bezocht, doch niet door bijen en hommels, omdat tot deze al heel gauw doorgedrongen is, dat deze bloemen, ondanks hun geur, weinig of geen honing bevatten. Dit alles schenkt juni aan het oog, doch ook het oor wordt niet vergeten. Al zwijgen in dezen tijd ook vele vogels, die ruien, broeden of jongen grootbrengen. In Juni zingt de Nachtegaal. Zeld zaam is de zang van dezen vogel. Vooral wan neer men hem 's avonds hoort. Tot dusver meende ik, dat de Nachtegaal alleen in de bosschen, ver van de menschen zong, doch kort geleden is mij anders geleerd en wist ik, dat ik eigenlijk beter had te weten..Want ik had vaker gehoord, dat deze vogel in de tuinen der villa's zong. Heel laat in den nacht, toen ik naar huis terugkeerde na een langen zwerftocht en het doortrekken van een provinciestadje onvermijde lijk was, hoorde ik in een" der tuinen daar den vogel. Hoe graag was ik even dien tuin in gegaan, om te luisteren naar dat kostelijk gezang, waarvan o.a. René de Ciercq dichtte: „Hij tuureluurt, vol tonggetoover Hij zoetevooist en zingezangt 't Is of hij, los van tak en loover Op liederen en vleugels hangt Doch als een degelijk burger, die geen on geoorloofde dingen doet, heb ik in de uit gestorven straat geluisterd naar de trillers, de rollende tonen, de prachtige, vol-zuivere klanken, die door den nacht vielen zoo helder, zoo vreemd- bekorend, dat je de tranen bijna in de oogen drongen. En toen ik me eindelijk moest los rukken uit den ban van deze goddelijke muziek, toen was het stil en dankbaar in mij, dat ik dit wonder mocht hooren, begrijpen, mocht lief hebben en waardeeren. Indische Oceaan. Ook ten Oosten van Azië, in het gebied der typhonen, komen veel scheeps rampen voor; onlangs werd er nog een belang rijke Japansche visschersvloot zoo goed als vernietigd. Doordat de duikerstechniek de laatste jaren aanmerkelijk is verbeterd, is men er meer en meer toe overgegaan,'om langs dien weg ge zonken schepen met een kostbare lading aan boord te onderzoeken. Hierbij is tevens aan het licht gekomen dat er vaak schepen op precies dezelfde plaats zinken, zoodat daar het eene scheepswrak over het andere ligt. Bij Kaap de Goede Hoop vond men dezer dagen het wrak van de 40 jaar ge leden gezonken stoomboot „Ryvengen" terug op de overblijfselen van de „Haarlem", die in 1727 is verongelukt. DE BEDREIGING. Greta Garbo landde in Europa. De verslag gevers aller landen achter haar aan. Maar de diva was voor niemand te spreken en liet weten, dat zij met rust gelaten wilde worden. Niettemin verscheen er op een goeden dag een authentiek klinkend interview in een van de Stockholmsche bladen. Men vroeg Greta, of zij dat interview inderdaad had toegestaan en zij knikte be vestigend. „Hoe kan dat? Ik meende, dat u het vaste voornemen had, geen enkelen journalist te ont vangen." „De verslaggever heeft mij op een vreeselijke manier bedreigd, zoodat ik tenslotte gedwongen was toe te geven." „Wat zegt u? Bedreigd? Met een revolver?" „O neen, veel erger. Hij dreigde, dat hij mijn pasfoto in de courant zou zetten, als ik hem niet te woord stond." Getrouwd: H. van der Schrier met M. Affour- tit; Jhr. B. Th. Elias met H. A. Buurman. Bevallen: J. J. W. BackerColpa z.; C. Kostervan der Wilden d. Overleden: A. P. Polman 75 j., wed. van J. J. P. van Blokland; P. Bierman 66 j.; C. Nieuwen- huysen 87 j., wed. van J. D. ter Hart. WELKE BEHANDELING IS DE BESTE VAN HET SCHEELZIEN? Hoe scheelzien behandeld moet worden en of zulk een behandeling een goede kans op succes belooft, dat is iets, waarover de meeningen zeer sterk uiteenloopen. Men heeft reeds zeer lang geweten dat het gebruik van de juiste bril aan scheelzien een einde maakte. Later was men ook in staat, om zoo noodig door een kleine operatie aan het scheelzien een einde te maken. Scheel zien is niet alleen een schoonheidsgebrek, doch tevens een belemmering voor het goed functio- neeren van het oog. Daarom moet een kind naar den oogarts worden gebracht, zoodra wij op- merken, dat liet seheelziet. Het is onjuist om te wachten, tot het kind naar school gaat, en op „vanzelf beter worden" behoeft men niet te rekenen. Is het een zuigeling, dan zal inderdaad de oogarts niet dadelijk met zijn behandeling kunnen beginnen, maar hij heeft dan ten minste de gelegenheid, om het verloop te volgen en in te grijpen op het oogenblik, dat daarvoor het meest geschikt is. Praktisch kan men zeggen, dat dit uiterlijk moet geschieden op 4-jarigen «leef tijd, wanneer men nog kans wil hebben om een operatie te kunnen vermijden. Brengt men het kind later naar den oogarts, dan zal deze wel gedwongen zijn om te opereeren. Bij kinderen van 3 en 4 jaar krijgen n.l. 60 der met een verband behandelde patiëntjes hun gezichtsver mogen geheel of zoo goed als geheel terug. De behandeling komt hierop neer, dat één oog ge durende 1 of 2 weken door een verband wordt bedekt, daarna het andere, enz. Bij kinderen van 1 a 2 jaar duurt deze behandeling gemiddeld 1 a 3 maanden, bij kinderen van 4 jaar 1 a 6 maanden, bij kinderen van 8 tot 12 jaar daaren tegen 1 a 3 jaar. DE HUISVROUW EN DE WARME DAGEN. Voor wie géén ijskast bezit is het dikwijls moeilijk om gedurende de heete dagen en ook van Zaterdag op Zondag de levensmiddelen tegen bederf te vrijwaren. Hieronder volgen dan eenige zeer nuttige wenken, waarvan sommige wellicht van pas kunnen komen. Melk. Zet de melkkan, nadat de melk eerst gekookt is, in een pan met koud water, dat men zoo nu en dan ververscht. Leg over de kan, wanneer de melk geheel is afgekoeld, een dun nen vochtigen doek, waarvan de vier punten in het water afhangen. Groenten. De meeste soorten rauwe groenten blijven frisch, wanneer men ze in een vochtigen doek rolt. Bloemkool, princesse- en snijboonen kunnen een nacht in water gelegd worden. Vleesch. Kan men met zout of azijn inwrijven of, wat béter is, marineeren. Men legt het stuk hiertoe in een oplossins van half water, half azijn, waarbij wat schijven uit, 1 of 2 laurier bladen en peperkorrels worden gevoegd. Boter. Wie geen boterkoeler bezit, legge de boter ingepakt in vetvrij papier in koud water, dat men af en toe verfrischt. Kaas. Wikkelt men in een vochtigen doek, natgemaakt in water met iets azijn of zout. WIST U DAT men vlekken op alluminium pannen, af komstig van de vlam van gas- of petroleumstel, verwijderen kan door deze in te wrijven met een mengsel van 1 Liter water, 30 gram borax en eenige druppels geest van salmiak? Men ge bruikt hiervoor een metalen sponsje. men glas, (vensterruiten) welke beschre ven zijn, het beste kan reinigen met wat spiri tus? Men wrijve hiermee stevig over de krassen heen, en herhaalt dit een paar maal. men echte bloedkoralen schoon kan maken, door ze een tijdje in een lauwwarme op lossing van soda te leggen. Daarna borstelt men ze goed af en laat ze in zaagsel drogen. dat men fijn batist het beste kan was- schen door het in zacht zeepwater te leggen en dan voortdurend kneden? Dan naspoelen en in de schaduw laten drogen. men oude appels, die door ouderdom moeilijk te schillen zijn, weer eetbaar kan maken door ze een minuut in heet water te dompelen? men zwanendons het beste reinigt door er gekookte, lauwe zeep overheen te gieten? Daarna laten we het weeken, drukken het goed uit en halen het eenige malen door zuiver water. Tenslotte dompelen wij het nog eenmaal in I lauw water en spreiden het zoo goed mogelijk j uit om te drogen. Om te voorkomen dat de donsjes opvliegen, spant mén er een dun gaasje over. Is het goed droog dan klopt men ze uit. men schimmelvlekken verwijderen kan door in de bedoelde kamer een open schaaltje zout te plaatsen? Dit ververscht men eenige malen. men van zijden stoffen de kleur het beste weer ophaalt door bij het zeepsop wat aard appelwater te voegen? Men raspt eenige aard appelen, vermengt dit met een halve emmer water en zeeft ten slotte dit mengsel. Het zijden stofje wordt er een paar maal doorgehaald en na het drogen zal het er als nieuw uitzien. HUIS- OF KANTOORJAPON. (713) Allerlei vroolijke zomerstoffen bren gen ons reeds nu in verleiding om een aardige mor genjapon te maken. Frottéweefsels ziet men thans ook weer geëtaleerd in geruite en andere dessins. Bij frotté moet wel rekening gehouden worden met krimpen en is hei aan te bevelen om de japon iets wijder en langer te maken. Het groote voordeel ervan is echter, dat men de ze stof zoo goed als niet behoeft te strij ken. Ken andere mogelijkheid is na tuurlijk. het goed eerst te krimpen, maar dan gaat het nieuwe er natuur lijk af. Het lijfje heeft een mouw opslagen en de rok aparte zijstuk ken, die op de afbeelding duidelijk te ziet zijn. Met lange mouwen, zooals de kleine af beelding te zien geeft, is het model zeer ge schikt voor kantoorjapon. De lange mouw is aangesloten tot even onder den elleboog, wordt daarna wijder en afgewerkt met een smalle manchet. Patronen in alle maten kan men aan vragen onder no. 713 De kosten bedragen f 0.58. Dennenaalden tegen ratten en muizen. In de gaten van bun holen stopt men rlennenanldcn ol kleingesneden dennetak ken. De lucht daarvan verdrijfi de dieren al spoedig en wanneer men het eenige ma len herhaalt, blijven ze voorgoed weg. Men kan zoowel droge als groene dennenaal den gebruiken. Tc zoute soep. Men kan de te zoute smaak verminde ren, door de soep nog eenige minuien te laten doorkoken mei een paar schrijven rauwe aardappel er in! GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per briei aangevraagd worden met bijsluiting van 0.58 in postzegels aan de Moderedactrice van dit blad. Roelofsstraat 109 te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveei 50 modellen zijn afgebeeld, toegezonden. Denkt II er vooral aan. de juiste maat en hel nummer op te oeven. 105 piqué kraag en

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 4