HEEMTAX LEVERTRAAN li G. M. BRÜHL, Ass.-Apoth. - DROGIST DE WERELDREIS VAN PIETJE PLUIS EN JANTJE^JOPPE KINDERFOTO'S R ARTISTIEKE AFWERKING RUUS KNOPPER DRUPSTEEN'S Kolenhandel HEEMSTEEDSCHE TIP-TOP DROGERIJEN-SPECERIJEN CHEMICALIËN VERBAND- STOFFEN ZIEKENVERPLEGIN GSARTIKELEN BINNENLANDS WEEKOVERZICHT TRUUS HELMICH TONEEL N.V. Steenkolenhandel vh. J. H. KRUL Jr. TWEE als m Vervolg 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 l c kn tegcms ^ontw«r4\«r SWrijm en'Otllm3Wt» ky^ntabljlijM» vii, 8^1•ZEpSSggSL SEBoberntSeeren Jtepaveeren Bart alle Soorten Bonünerfen ORIGINEELE |j. v. GOYENSTR. 26 - Telef. 29080 EISCHT WARMTE VOOR EL KEN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. 1T Per H.L. franco bergplaats f 2.30. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgerlaan 77, Heemstede - Telef. 28504 5 EN 7 PERS. TAXI'S ZANDVOORTSCHELAAN I39 Telefoon 2 6 3 I 4 Raadhuisstraat 90 Klaverblads Toiletzeep per doos 12 stuks 49 cent Zakjes met 8 stukken zeep 19 cent. Eendje als zeepbakje met stukje zeep 15 cent Portemonnaie met ritssluiting 15 cent enz. enz. Ziet onze etalages. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 October. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Bevestiging van diaken. Extra collecte voor de Protestantse Bewaar school. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Dr. J. Eijkman, Dir. A.M.V.J. Jeugdkerkdienst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Dr. P. D. Tjalsma, Rem. Pred. te Rotterdam. (Met medewerking van het dameskoor.) Schaalcollecte voor Schulddelging. HAARLEMSE ORKEST VERENIGING. Het 'Bês'tïiuï van bovengenoemde'vereniging zal in het komende winterseizoen een zeer belangrijke serie concerten geven, onder leiding van haarjtalentvollendirigent Frits Schuurman. Door tussenkomst van bevriende zijde hebben een aantal beroemde buitenlandse kunstenaars belangloze medewerking toegezegd. Zo zal op 13 November a.s. Ria Schmitzgohr, viool, soliste der Berlijnse Philbarmonie met het orkest medewerken. Daarna volgen op 14 December Mischa Meller, piano, op 25 Januari, Adolf Steiner, violoncel, op 12 Februari, Prof. Vittorio Brero, viool, solist en concert meester onder Tascanini en op 8 Maart-, Rudolf Nel, altviool, le solo-altist, onder Toscanini, Furtwangler, Bruno Walter, Richard Strauss e.a. Verder zullen de volgende kunstenaars zich doen horen a. d. z.: Berte Seroen, Jo Vincent, To van der Sluys en Hélène Ludolph, allen zang; Louis Zimmer man en Hans Bijvanck, viool; Fred. Leidner, altviool; Marix Loevensohn, Oarel v. Leeuwen Boomkamp en Louis van Maanen, violoncel en Willem Andriessen, George van Renesse, Karei de Jong en Pierre Palla, piano, en nog vele anderen, waarvan de namen later zullen worden gepubliceerd. De Dinsdagconcerten zijn vastgesteld op: 23 en 30 October; 13 en 27 November; 4 en 18 December 1934; 15 en 29 Januari; 12 en 26 Februari; 12 Maart 1935. De Vrijdagconcerten zijn vastgesteld op; 9 en 23 November; 14 December 1934; 4 en 25 Januari; 22 Februari; 8 Maart 1935. De Zondagavondconcerten zijn vastgesteld op 4 November; 2 December 1934; 6 en 20 Januari; 10 en 24 Februari 1935. De Zondagmiddagconcerten zijn vastgest. op 28 October; 18 November; 9 en 23 December 1934; 13 Januari; 3 en 17 Februari; 10 Maart 1935. Het actieve H. O. V.-Bestuur stelt wel alles in het werk om zijn leden het beste van het beste te geven. Het komt ons overbodig voor onze lezers alsnog op te wekken om bet krachtdadig streven van het Bestuur te steunen, ten einde deze mooie culturele instelling voor Haarlem te behouden. Zij, die zich op een serie dezer concerten willen abonneren, kunnen zulks doen bij den administrateur v/d. H. O. V., den heer H. Beekman, Bleekenbergstraat 16, Haarlem, die eveneens gaarne bereid is alle gewenste inlichtingen te geven. TONEELCONCOURS BIJ „D.E.S.". Zondagavond werd een aanvang gemaakt met het toneelconcours, georganiseerd door de R.K. toneelvereniging „Door Eendracht Sterk", ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan. Deze eerste avond kwant voor het voetlicht de zustervereniging „St. Gerardus Mayella", met het toneelstuk „Op de Hellas". Dit speelt omstreeks 1910, dus nog voor de grote wereld oorlog, de tijd van de opkomende strijd tussen werkgevers en werknemers. De Hellas is een scheepswerf waar een staking uitbreekt, met groot gevaar voor de algehele ondergang van de „Hellas", welk gevaar bezworen moet worden door een huwelijk van de dochter met een schat rijke jongeman. Tenslotte komt alles in het reine zonder dit huwelijk, de fabriek bloeit weer, dank zij den oudsten zoon, terwijl de jongste zoon, die de lieveling was van vader, hoewel een losbol, later een ijverige helper wordt van den jongsten firmant. Bij het talrijk opgekomen publiek had het gezelschap een aandachtig gehoor en na ieder bedrijf klonk een warm applaus. Na afloop was er nog gelegenheid voor een dansje, piet muzikale medewerking van de Heemsteedse Jazzband. BINNENWEG 143 HEEMSTEDE TELEFOON 28258 De films van de moordaanslag te Marseille blijven in Nederland ver boden. De vliegtuigen Uiver en de Panderjager vertrokken van Schiphol naar Engeland voor de deelneming aan de wedstrijd Londen Melbourne. Bij de herkeuring van journaal-opneming van de moordaanslag op koning Alexander en minister Bartbou te Marseille heeft de centrale commissie voor de filmkeuring het besluit genomen bij de eerste keuring gehandhaafd, zodat do openbare vertoning van deze films in de Nederlandse bioscoop-theaters is en blijft verboden. Na hetgeen wij over het resultaat van de eerste keuring geschreven hebben, zal men willen begrijpen, dat wij deze vernieuwde weigering om deze films te draaien van ganser harte toejuichen en alleszins begrijpelijk vinden. Dergelijke moordaanslagen op het doek ge bracht, hebben tenzij dan voor justitiëele doeleinden geen enkele culturele waarde. Het is een griezel-opname bij uitnemendheid, die men wèl heeft gedaan te verbieden en die voor de op sensatie beluste kijkers geen enkele werkelijke waarde kan bezitten. Wie nu met alle geweld zichzelf daarop wil gaan vergasten, trekke naar het buitenland, waar deze film wel schijnt te mogen draaien. Maar het is beter soortgelijke film-excessen buiten de Neder landse grenzen te houden. De zwemsters en zwemmers, (lie zich bij de wedstrijden om de Europeese kampioen schappen te Maagdenburg zo dapper hebben onderscheiden en de Nederlandse kleuren daar zo flink hebben verdedigd, zijn in het Parkhotel gehuldigd. Deze bijeenkomst was belegd door de Nederlandse Zwembond en mocht zich in een buitengewoon drukke belang stelling verheugen. Natuurlijk kreeg Willy den Ouden een groot deel van de hulde te aan vaarden, maar ook Annie Timmermans, Jopie Selbach, Rie Mastenbroek en Puck Oversloot werden niet vergeten. Het is een welgeslaagde dag geweest! Op de rol van de eerste kamer van de recht bank te Rotterdam stond Maandag weer de op 1 October voor het laatst uitgestelde civiele zaak van de Vereniging voor de Effectenhandel te Amsterdam, eiseresse, contra de gemeente Rotterdam, gedaagde. Hot betrof de bekende zaak over de goud-clausule der Dollarlening van de gemeente Rotterdam, waarin op 3 Sep tember door den procureur van eiseresse con form dagvaarding, was geconcludeerd. Thans is wederom aan procureur van gedaagde een nieuw uitstel van veertien dagen verleend, om te dienen van conclusie van antwoord, zodat de zaak op 29 October weer op de rol zal ver- schijnen. Reeds vroeger hebben wij op het hoogst- onwenselijke van dergelijke praktijken j gewezen. Het kan niet door de beugel, dat de j procureurs van eisende en gedaagde partijen i elkaar ad infinitum ter wille zijn door het klas- j sieke woord: „Geen bezwaar, mijnheer de president Niet snel recht kan daarmede ge diend zijn. Wèl daarmee gediend zijn de financiële belangen van de beide procureurs. Het wordt hoog tijd, dat de rechtelijke macht in Nederland bij civiele zaken de lijdelijke houding laat varen en zaken bespoedigt, die de procureurs uit den treure rekken. Natuurlijk is de kamer voor civiele zaken geen partij in het geding, staat zij boven de procederende partijen, maar daarom kan zij toch wel dwin gend recht uitoefenen door niet eeuwig en altijd het onderling gedoetje van beide procureurs goed te keuren De belangen van de justitia- Julianalaan 6 b/d Dreefschool TEL. 29550 GLASWERK LEERDAM beien zijn het best gediend, indien de zittende magistratuur zich meer direct aan die belangen gelegen laat liggen. Hier wringt de schoen zeer pijnlijk en zelfs des te pijnlijker, waar de rechtzoekonden dupe worden van het eeuwige rekken en uitstellen van de beide procureurs. Van het vliegveld Schiphol zijn de twee Nederlandse toestellen, Uiver en de Pander- jager, naar het Engelse vliegveld in Suffolk, Miedenhall, vertrokken, om vandaar deel te nemen aan de grote wedstrijd van Londen naar Melbourne. De bemanning van de Uiver bestond uit de bestuurders Parmentier en Moll, den marconist Van Bruggen en den mecanicien Prins, die van de Panderjager, eertijds Post- jager geheten, uit de bestuurders Geyssen- dorffer en Asjes, den marconist Pronk en den mecanicien Slot. Beide vliegtuigen zijn te Miedenhall aangekomen, waar zij zich aan de verschillende proefnemingen zullen hebben te onderwerpen, aleer op Zaterdag 20 October, de grote sprong van Engeland naar Australië zal worden gewaagd. Heel Nederland vertrouwt, dat onze kranige luchtvaarders, die reeds zó vele en zó voortreffelijke prestaties op lucht- vaartgebied hebben geleverd, ook thans de - naam van Nederland als luchtvarend land hoog I zullen houden. Wij hebben de langste luchtlijn ter wereld, Amsterdam Batavia. Het is er nog maar één enkel schepje opleggen, wil men daaraan vastknopen het traject Batavia- Melbourne. Wij wenschen onzen acht wakkeren luchtverkenners het succes, dat zij allen zozeer verdienen en dat gans Nederland hun zo graag zou gunnen: het winnen van de eerste prijzen in snelheids- en handicap-race! Moge dat- dubbele resultaat bereikt worden! 1 GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. J. Laros, lepenlaan 41, aktentas; v. Deursen, Berkenlaan 16, akten- tas met inhoud; Bureau van Politie, Raadhuis straat, ceintuur; v. d. Aar, Reigerstraat 87 te Haarlem, paraplu; Bureau van Politie, Raadhuis straat, vulpen en zakdoek; Buthker, Zandvaart- kade 10, roeispaan; Wessels, Havenstraat 39, hondenpenning; Peters, Balistraat 5, tas met inhoud; J. Vreeken, damesportemonnaie met inhoud; Heitlager, Wilhelminaplein 4, rozen krans; Geertsema, Rembrandlaan 17, een pakje inhoudend een schort en enig geld; Pieterse, Berkenlaan 17, Haarlem, poes; A. W. Scheeper, Sumatrastraat 35, vulpotloodhouder (zilver); Jansen, Landzichtlaan 10, armband; W. v. d. Eem, Borneostraat 44, Ulster; Steinman, Bali straat 25, koperen gewicht; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, koralen halsketting en ceintuur; L. Bakker, Res Novaplein 30, rijwielbelasting- merk; Wensum, Borneostraat 36, handschoen; Lammers, J. v. Goyenstraat 28, oud herenrijwiel; v. Looy, Lindenlaan 16, bankbiljet; v. Glerum, J. v. Goyenstraat 33, damesrijwiel; A. Hulken berg, Zomerzorg te Hillegom, portemonnaie: inhoud belastingmerk en andere bescheiden; B, Kieft, Glipperweg 64, portemonnaie het inhoud; Mr. Te Bokkel, Middenlaan 17, hond (Fox). BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 8 tot en met 13 October genomen 625 douchebaden en 32 kuipbaden. Aan 35 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 32 volwassenen gebruik gemaakt. HEEMSTEEDS KLEDINGFONDS. Het Bestuur van het Heemsteeds Kledingfonds stelt het op prijs vanaf deze plaats nog eens hartelijk dank te zeggen aan allen, die op Zater dag 6 October 1.1. hun medewerking hebben verleend bij de inzameling van kleding, enz. Aan den heer Kors voor het belangeloos beschik baar stellen van zijn auto's; aan de verkenners, onvermoeid in het sjouwen van de zwaarste pakken; aan de winkeliers, die gratis wol be schikbaar stelden; aan de redacties der plaatse lijke bladen voor het opnemen van onze op roepen aan de burgers, en last not least aan de Heemsteedse ingezetenen, die door het afstaan van kleding, huisraad en geld ons in staat stelden om velen te helpen! De mogelijkheid bestaat, dat er enkele klaar gelegde pakjes nog niet werden afgehaald. Een telefoontje aan de Nos. 28016 of 29335 en gaarne komen we ze in ontvangst nemen! Namens bovengenoemd Bestuur, LUCIE HILLEN, Secretaresse. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week 337 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w. 38 grondwerkers, 7 metselaars, 9 schilders, 28 timmerlieden, 11 opperlieden, 55 bloemistarbeiders, 96 losse werklieden, 8 metaalbewerkers, 5 kantoorbedienden, 1 bouwkundig tekenaar, 3 bakkers, 1 stucadoor, 75 werkzaam in andere beroepen. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen tijdvak 11 t/m. 17 October. Telef.nr. Gidsvermelding. 26906 Bunge Eggeling, Mevr. E.; Wester laan 45, Aerdenhout. 2947! Chemische Wasserij en Tapijtreiniging Peeperkorn N.V., Binnenweg 189, Heemstede. 29476 Erdtsieck, H. F.; Pension, Paul-us Potterlaan 1, Heemstede, 29474 Groot, J. H. M. de; Hugo de Groot laan 5, Heemstede. 26010 Hijmans, Nico A. C.; Zandv.weg 14, Aerdenhout. 29472 Mijnarends, G. J.; Overboschlaan 19, Heemstede. 29118 Parker Verboom, J. H.; Vechtstraat 12, Heemstede. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 16 October 1934. J. J. Abspoel, Joh. Verhulstlaan 24. P. B. Almering, Maasstraat 5. G. W. Boom, Heemst. Dreef 255. K. Geus, Adr. van Ostadeplein 5. A. C. Goedhart, Zomerlaan 23. A. J. Stevenhagen, Lindenlaan 59. F. H. Wentholt, Koediefslaan 41. STADSSCHOUWBURG. Louis Davids' Cabaret. Louis Davids de man, bij wien men zich nooit verveelt heeft Zaterdag j.l. de bezoekers van de schouwburg weer eens een vrolijke avond bezorgd. „Lachavonden" noemt hij zelf op het programma de avonden, waarop hij met zijn cabaret optreedt, en inderdaad, er is gelachen. Als hij voor het gordijn treedt, om een genoeg lijk praatje te houden en er zo kalmweg zijn geestige moppen doorheen te strooien, is de schouwburg vervuld van een sfeer van vrolijk heid, die goed doet in deze tijd. Zijn leuke liedjes, o.a. dat van de schatgraverij van Hein de Bruin en de „Artis" hadden natuurlijk weel een daverend succes, i Joh. Kaart Jr. en Corrie Korevaar voerden een j klein twee-actertje op, waarin we Joh. Kaart j zagen als gelukkigen vader, die zijn kind per abuis op het belastingkantoor komt aangeven. Dit was alleraardigst, evenals „Het drempeltje". Geestig was ook een proeve van toekomstige toneelspeelkunst. Matthieu van Eysden konden wij in zijn eerste nummer niet bijzonder bewonderen en het stukje „Bijgeloof" had zonder schade van het programma kunnen worden geschrapt. De „clou" aan het slot was allerminst een verrassing en sloeg dan ook in 't geheel niet in. Een verrassing was wel het optreden van Sealtiel, die zich eerst als een behendig gooche laar en zakkenroller deed kennen en later een verbluffend staaltje van geheugensterkte gaf. Alles bijeen was het een zeer genoeglijke avond. J- STADSSCHOUWBURG. Ballet Trudi Schoop. Trndi Schoop en de dansende „Komikerinnen" van het Ziiricher Stadttheater hebben met één slag de harten van het Haarlemse publiek ver overd. De voorstelling, die zij de vorige week in de Stadsschouwburg gaven, had een uit bundig succes! Begrijpelijk, want Trudi Schoop heeft een zeer bijzondere gave. Zij beschikt over een rijke fantasie en een sterk gevoel voor humor, wat haar in staat stelt de simpelste gevalletjes zo onweerstaanbaar komisch, ja dikwijls op het randje van het caricaturale, uit te beelden. De afwisseling met tragische momenten doet deze eigenschappen des te sterker uitkomen, en haar sterk plastische uitbeelding doet een volle zaal de gehele avond geboeid toezien. De eenvou digste decors en costumes zijn voor haar vol doende om een maximum effect te bereiken, wat wel een bewijs is voor de innerlijke kracht van haar kunst. Haar fijne opmerkingsgave konden wij voor de pauze bewonderen in de scène: De Krantenlezers. Haar fantasie toverde ons voorts het ontstaan van een viertal advertenties voor ogen, gedanste pantomimes met sterk sug gestieve kracht. Na de pauze konden wij Trudi Schoop als Fridolin bewonderen, en hier vooral kregen wij gelegenheid haar persoonlijke eigenschappen te waarderen. Haar mimiek, haar uitbeeldings vermogen gaven aan haar dansen een sterk acterend karakter. Hoe treffend was reeds het eerste toneeltje, als Fridolin gelijk een jonge vogel de wereld in wil vliegen, doch angstig telkens onder moeders vleugelen bescherming zoekt. Fridolin's wederwaardigheden werden ons voor ogen gesteld in een twaalftal scènes, die alle bewonderenswaardig waren; de vierde, hoe raak en typerend ook, hadden wij zonder bezwaar kunnen missen Trudi Schoop begaf zich hiermee o.i. enigszins op glad ijs. Doch aan het geheel kon dit geen afbreuk doen en het ballet verwierf na afloop dan ook een ge weldig applaus. De tournee, die Trudi Schoop in Nederland maakt, is bijna ten einde, maar Woensdag 24 October, komt zij nogmaals in de Stadsschouwburg, en wie de eerste uitvoering om welke reden dan ook niet heeft kunnen bij wonen, verzuime deze gelegenheid niet! Wie op de kleintjes wil letten Stookt steeds G.R. Bruinkolenbriketten Keurig verpakt 33 stuks a 25 cent per pak, franco thuis bezorgd Aanmerkelijke besparing op Uw kolenrekening. Men wikkelt 2 bruin kolenbriketten in een vochtige krant en legt deze 's avonds in uw haard of kachel, 's Morgens vindt men nog een heerlijk gloeiend vuur. Stationsterrein - OVERVEEN TELEFOON 235 17 en 14106 N.V. De Rotterdammers. „Suikerfreule". Donderdag j.l. zagen wij na jaren weer eens een opvoering van dit blijspel. Het komt ons voor, dat Suikerfreule bij het publiek heeft af gedaan, want er waren slechts weinigen aan wezig. Of zou het misschien zijn doordat de hoofdrol niet door Mevr. Esther de Boer v. Rijk werd vervuld? Wij durven geen verklaring te geven en willen alleen memoreren dat Ellen Durieux de hoofdrol op zeer verdienstelijke wijze vertolkte en het publiek herhaaldelijk deed schateren van de lach. Chris de la Mar, die Van der Koog moest uit beelden, kende zijn rol slechts matigjes, zodat wij het souffleren duidelijk konden horen. Schuit, zijn vriend, door Alex Hock, was veel beter en mede aan hem is het te danken dat er van Suikerfreule nog iets dragelijks is terecht gekomen. Anton van Zuylen Jr., als Van Wielandt, kon ons in het geheel niet bekoren. Neen de Rotter dammers zullen van dit stuk geen voordeel kunnen trekken. Hoe het ook zij, het niet talrijke publiek heeft zich toch nog goed geamuseerd. N. Fr. Toneelgroep „Het Masker". ,,'n Geforceerd Huwelijk". Zondagavond ging de première van 'n Gefor ceerd Huwelijk door Edward Poor Montgomery. Kolonel Livingstone heeft twee dochters, de jongste is verloofd, de oudste, Violet, nog niet. Deze vreest, dat haar jaren voorbijgaan. Zij heeft geen talenten en haar enige levenskans is, vindt zij, een man met een toekomst te tróuwen. Die man dat heeft zij zich voorgenomen zal zijn de advocaat John Rockingham. Hoewel ze weet, dat hij niet van plan is haar te trouwen wil ze een huwelijk forceren. Als zij zich in het tweede bedrijf in zijn kamer bevindt, laat zi] zich verrassen door haar vader, die hen tot een huwelijk dwingt. in het volgende bedrijf, dat drie jaar latei- speelt, zien wij Violet als plichtsgetrouwe echtgenote. Zij is echter van hem gaan houden en vecht als een wanhopige tégëTPBWStirricade, die tussen hen staat. In het volgend bedrijf, als haar lichtzinnige zuster, die steeds schulden heeft, haar tevergeefs om geld vraagt, wendt deze zich tot John. Als door tussenkomst van Violet ook deze poging mislukt, wreekt zij zich in haar overspanning door uit te schreeuwen, hoe Violet John tot een huwelijk heeft ge dwongen. Wanneer Violet deze beschuldiging bevestigt, verlaat John het huis. Het volgende tafereel speelt bij de vrouw, waarmee hij nu van plan is naar het buitenland te vertrekken. Daar zoekt Violet hem op en ver telt hem wat haaf leven de laatste drie jaren is geweest. Tegenover haar bedrog stelt ze de jaren van toewijding, steun en vriendschap, waarop ze geen antwoord krijgt. Het laatste tafereel is het diner op dezelfde avond aan huis bij Rockingham. Ze verwacht enige invloedrijke politici en John is er niet om ze te ontvangen. Dit hele bedrijf blijft ze in spanning of hij ooit terug zal komen, tot hij op het allerlaatste ogenblik verschijnt en wij begrijpen dat ze elkaar nu werkelijk gevonden hebben. Dit is in het kort de inhoud van dit stuk, waarvan de Toneelgroep „Het Masker" een schitterende opvoering heeft gegeven. Vera Bondam liet ons Violet Livingstone zien op zo'n schitterende wijze, dat wij ons niet meer in de Schouwburg waanden, doch het was ons of wij getuigen waren van een huiselijk tafereel. Haar komt dan ook alle eer toe dit stuk te hebben gedragen. De rol van Valerie, haar zuster, werd zeer verdienstelijk vertolkt door Ank van der Moer, die vooral haar hoogte punt bereikte in het vierde tafereel, waar zij het bedrog van haar zuster tegenover haar man uit schreeuwt. Ko Arnoidi als John Rockingham liet ons rustig en gaaf spel zien. John Gobeau als kolonel Livingstone had slechts een kleine rol, doch die wij toch even konden bewonderen in het tafereel waar hij zijn dochter op de kamer van John Rockingham verrast. Georgette KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 33. „We moeten dadelijk de politie waar schuwen!" zei Pietje. „Hoe kan dat nou!" zei Jantje, „dan is het met onze wereldreis al zó afgelopen en worden we naar huis gebracht!" Pietje dacht even na; toen haalde hij een vodje boterhampapier en een stompje potlood uit z'n zak en begon te schrijven. „Meneer de burge meester ze wille daluk bei boer Janse inbreekke", schreef hij, zo goed en zo kwaad als dat in het maanlicht ging. 34. Vervolgens spoedden onze twee jongens zich naar het vlakbij gelegen dorp. Onderweg had Jantje een flinke kiezelsteen opgeraapt, die in het papiertje gewikkeld werd. Na enig zoeken hadden ze gauw het raadhuis gevonden, waar de burgemeester naast woonde. Pietje nam een aanloop en keilde rinkeldekink liet steentje met het briefje bij den Burgemeester door de ruit, waarop ze beiden hard wegholden. 35. Op 'n veilige afstand bleven ze om een hoekje staan loeren. Jawel, hoor, plotseling gingen' de lichten in de voorkamer van den burgemeester aan en ze zagen hem met z'n slaapmuts op door de kamer lopen, en met verstoord gezicht de gebroken ruit bekijken. Toen ontdekte hij het steentje, raapte het op, wikkelde het papier er af en las het met stijgende verbazing. Toen holde hij de kamer uit 36. Blijkbaar had hij de twee politie-agenten, die in het raadhuis de wacht hadden, gewaar schuwd, want even later kwam hij, voorafgegaan door deze twee dappere dienaren der gerechtig heid, naar buiten rennen. Met grote stappen holden ze het dorp uit, regelrecht naar de woning van boer Jansen. De twee jongens natuurlijk stilletjes er achteraan. T heoretische Hadden we ai Practische zo Staan niet da Allen zijn ze i Hoofd en liari Maar Ministei Is wel reuze i In Zeeuwsch Trof hij smok En hij liet ze Rechtsom-kee Een gesmokk Stond voor B Waar men gi Onze goede l Wie kon dat Zoiets had tm Dat cr door i Ossen werde Heel de stree En het Binne Heel ons kna En de Witte Als voortaan Even op insi Wordt er on Heel wat nm Excellentie v Zoekt dan all En de sluwe Hebben een Aan de gang Boeven mau, Wat revolver En Ju-Jitsu CHR1STELIJI jor Herdenking Op 14 October Christelijke Verem gericht, aanvanki Christelijke Jongeli Onder leiding vai heer E. Kuylniar reeds dadelijk eer wat wel bleek uit aantal. Nadat de heer trek naar het buite had moeten bed: afwisselend verst gang en wedero twaalf jaar berust Dijk, die thans, nu de tijd gekomen a: schouders over te Ter herdenking Zondagavond j.l. de Ned. Herv. Ke Nadat de aanwt hadden, ging Ds. en sprak vervolgt hij er de nadrti achter eik Christi werk van het behoort te staai vruchten dragen. Hierna werd ee heer C. Tabak, Nederlands Jongt rede 'naar aarde „O God, wij gede midden uws ten spr. met een vluc voelt in de brand Thans, aldus spr het 40-jarig bes Jonge Mannen in is een reden tot In het leven v verdriet en moei heid. Tal van mens. Daarom is zakelijk, om die moeilijkheden te pad te wijzen. H zoo veeiomvatten lieden tot het Ev; Na het zingen woord gevoerd vereniging, Prot. te Leiden, die di wenste met haar vermanend woor Er is in die jarei anderd. Spr. heri Het „God met C wat geen beginst daad van hoogn harte heeft toeg onze voorafging, door een zekere uitdrukking kw vereniging. Wij kracht gezocht ii het woorden zoi niet te spreken c die bovendien i zou kunnen gev Is de tegenwo Ja, indien het v wij, maar Chris nadruk wil iegg vroomheid. Spr. besloot z de hoop, dat scheidenheid 0| werkzaam mag De verschiller seld door zang werd besloten Gezang 220 4. Na de dienst i vereniging te voor Chr. Belar In het lokaal Zo waren o.a Prof. Dr. F. W. N.J.V., t)s. Ba Meer en Bosch den heer Jac. 1

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 2