en wat wordt de verkoopsprijs V OPENBARE VERGADERING We° JfeCAe** CtaXe seW Ve^:>Cc<%doov- o? tVVd s* iU v° De voorbereiding voor een jubileum TONEEL m VOETBAL INGEZONDEN BURGERLIJKE STAND DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 SCHOUWBURG JANSWEG. De BoerVan Rijk-ensemble. „Tante Roosje". De première van „Tante Roosje" in de stamp volle Schouwburg Jansweg is voor het ensemble De BoerVan Rijk een knalsucces geworden. Het is dan ook een alleraardigst blijspel, vol handeling, nergens slepend of langdradig en het werd in een bewonderenswaardig vlot tempo opgevoerd. Oscar Heller bestuurt een fabriek, waaruit hij door een slinkse streek zijn zwager Gabriel als mede-directeur heeft weten te verwijderen. De fabriek rendeert slecht en Oscar ziet slechts redding in een huwelijk van zijn zoon Max met de rijke weduwe Lily Steiner. Dit plan gaat niet door, aangezien Tante Roosje, bij wie de familie Heller inwoont, Lily de ogen opent. Gabriël keert uit Amerika terug en volgt de raad van Tante Roosje 0111 zich schatrijk te houden, terwijl hij in werkelijkheid niets bezit. Oscar, op het punt failliet te gaan, weet hem te bewegen als mede-directeur in de zaak terug te komen. Zo is de bedrieger op zijn beurt be drogen. Gabriël weet de fabriek tot nieuwe bloei te brengen, maar als de crediteuren van langer uitstel niet willen weten, is hij wel gedwongen te bekennen, dat hij niet de rijkaard is, die hij voorgaf te zijn. Tante Roosje redt tenslotte de fabriek van de ondergang door financiële steun. Daar tussendoor is nog een liefdesgeschie denis geweven van Max en de in hetzelfde huis wonende Otti, die Max jaloers maakt door met oom Gabriël te flirten. Ook hier tenslotte een „happy end". De rake zetten, die Mevr. De Boervan Rijk als tante Roosje voortdurend lanceerde, misten hun uitwerking niet bij het publiek, dat de be wonderenswaardige actrice na afloop storm achtig toejuichte. Uitstekende medespelers had Mevr. De Boer van Rijk in Willem van der Veer als Oscar Heller, Fie de Vriesde Boer als zijn vrouw en Jaap van der Poll als Gabriël. Wij noemen voorts Adolphe Hamburger als Max, Mieke FlinkVerstraete als Otti en Lize van der Poll Hamakers als Lily Sterner. Zij deelden allen zeer terecht na afloop in de bijval. Wij voorspellen „Tante Roosje" een reeks succesvolle op voeringen. VAN DE RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE OP DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 R.C.H. THUISWEDSTRIJD TEGEN V. S. V. Hoe groot ook de belangstelling voor de voet balsport altijd moge zijn, de laatste week werd zij geheel op de achtergrond gedrongen door de geweldigste sensatie aller tijden, de vliegrace naar Melbourne. De naam van deze havenstad zweeft op ieders lippen nu zij het einddoel is van de grootste wedloop ooit door vliegtuigen ge streden. Jong en oud, rijk en arm, iedereen was vol over deze reuzenkamp om de suprematie op vliegergebied. Golven van enthousiasme gingen door Nederland, dat kleine landje bij de zee, dat op zo'n waardige wijze door de kranige K.L.M.- piloten in deze monsterrace vertegenwoordigd werd; grote bewondering en respect had men voor de beide leidende Britten, die met een Slecht functioneifjide machine er toch in slaag den hun einddoel vóór alle andere deelnemers te bereiken en dat zonder ook maar één ogenblik geslapen te hebben; grote teleurstelling onder vond men bij de stranding van onze Pander jager, die weer pech had en moest opgeven. Wat een pechvogel! Zo was het dus ook in deze grote sportkamp zoals trouwens in het gehele leven van toe passing: „zonder geluk vaart niemand wel". Ook onze Racing vaart slecht, want zij heeft geen greintje geluk. Niet alleen dat zij zich enige doelpunten in vorige wedstrijden ont nomen zag, maar ook met haar spel is zij weinig gelukkig en keert Vrouwe Fortuna haar regel matig de rug toe. Maar gelukkig is de competitie in tegenstelling met de Melbourne-race nog lang niet ten einde. Moed houden, blauwzwarten, eenmaal zal fortuin ook uw deel worden. De elftalcommissie deelt ons zoo juist mede, dat men genoodzaakt is den linksbinnen A. Martin te vervangen en wel door W. Kedde. Wij voor .ons geloven, dat dit inderdaad een versterking betekent. Het elftal speelt dus in de onder staande opstelling: G. Kos, G. Krom, C. Prevost Sr., Joh. Berg, A. Ruis, D. Prevost Jr., J. Houkes, J. v. d. Horst, W. Kedde, J. v. d. Meulen, C. Hartendorp. Uit het H.B.C.-kamp. Zondag heeft H.B.C. wel getoond waartoe zij in staat is. Nu was het de jonge Onze Gezellen- ploeg die het kind van de rekening werd. De gasten hepen vrij hard van stapel, te hard ver moedelijk, want ai ging het spel in de eerste helft vrij gelijk op, het was vooral na de rust het grotere uithoudingsvermogen en het beter getraind zijn, waardoor onze jongens verre superieur waren. En hadden de gasten zeker wel een tegenpuntje verdiend voor hun harde werken, de 50 uitslag bewees wel het over wicht der H.B.C.'ers. De stand is thans: H.B.C5 4 1 0 9 24—9 Santpoort 4 3 0 1 6 143 Onze Gezellen 4 3 0 16 98 Leonidas 4 1 2 1 4 911 D.H.L4 112 3 10—10 Graaf Willem 4 112 3 1012 T.Y.B.B3 1 0 2 2 11—11 G.D.A3 1 0 2 2 4—8 S.J.C4 1 0 3 2 10—22 Spartaan 4 0 13 1 613 A.s. Zondag gaat H.B.C. naar T.Y.B.B. Dit is altijd een wedstrijd vol afwisseling. Daar strandde H.B.C. al eens meer. Voor Zondag luidt het programma: 2 uuf: T.Y.B.B. I—H.B.C. 1. 12.30 uur: Onze Gezellen IIH.B.C. li. 2 uur: D.O.S. II—H.B.C. III. 12.30 uur: v. Nispen IIIH.B.C. IV. T.O.P.-Nieuws. Zaterdagmiddag bracht T.O.P. een bezoek aan „Fortuna". Daar T.O.P. het nog nimmer tegen deze club tot een overwinning had weten te brengen, werd er nu alles op gezet beide puntjes eens te veroveren. Als om 3 uur wordt afgetrapt ontwikkelt zich direct een vlug gelijk opgaand spel, tot na een kwartier T.O.P. het eerste doelpunt scoort. Spoedig echter weet Fortuna tegen te scoren, terwijl zij door een fout der verdediging van T.O.P. de stand op 21 brengt. Dank zij het vlugge spel van de T.O.P.-aanval kan deze nog voor de rust de sfand op 22 brengen. Na rust is T.O.P. sterker, doch stuit op de hechte verdediging van Fortuna, totdat een paar goede aanvallen eindelijk succes hebben en een 42 voorsprong wordt verkregen. Wel komt Fortuna dan meer in de aanval, doch zonder succes, zodat T.O.P. verdiend met 42 wint. Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer v. d. Heuvel. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen Stukken. Ingekomen is o.a.: 1. Adres van de afd. Haarlem van de Neder landse Bond van Werkgevers in Hotel-, Restau rant-, Café- en aanverwante Bedrijven „Hore- caf", houdende het dringende verzoek te willen besluiten en wel met ingang van 1 Januari 1935 percelen en perceelsgedeelten, dienende tot uit oefening van een restaurant- of koffiehuisbedrijf ten aanzien van de personele belasting met winkels gelijk te stellen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit adres in hun handen te stellen om prae-advies. 2. Brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, houdende verzoek om in overweging te nemen de be staande tarieven voor gas, duinwater en electri- citeit te herzien en te verlagen. De voorzitter deelt mede, dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft gehad bij het samenstellen van de begroting. 3. Adres van C. A. C. Gunthers te Zandvoort, houdende verzoek te willen bevorderen dat hem vergunning wordt verleend voor de verkoop van sterke drank in het klein in het door hem te exploiteren restaurant op het tentoonstellings terrein „Flora 1935". B. en W. stellen voor, gunstig te adviseren bij Ged. Staten. Aldus besloten. Schoolgeldverordeningen L.O. B. en W. stellen voor, geen schoolgeld te heffen, indien het belastbaar inkomen ƒ900.— of minder bedraagt. Wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Wijziging overeenkomst Middelbaar en Voorbereidend Lager Onderwijs. Na overleg met B. en W. van Heemstede heeft het gemeentebestuur van Haarlem zich bereid verklaard, de bijdrage in de kosten ad ƒ500. per leerling te verlagen tot ƒ450.of zoveel minder als de bruto-kosten per-leerling van alle scholen te zamen over het kalenderjaar, waarin een nieuwe cursus aanvangt, hebben bedragen. B. en W. stellen voor, deze regeling, welke ingaat op 1 Januari 1935, te aanvaarden. De heer Van Unen meent, aangezien het overleg zo onvruchtbaar is geweest, dat mis schien wel met andere mensen kan worden samengewerkt. De voorzitter zegt, dat reeds in die rich ting wordt gewerkt. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aan genomen. Wijziging gas-, duinwater- en electrici- teitsverordening. B. en W. stellen voor, aan de muntgas- gebruikers naast de twee gewone gascomforen een suddercomfoor in bruikleen te geven. De heer Rijkers vindt, dat de muntgas- gebruikers wfcer opnieuw bevoordeeld worden in vergelijking mét de gewone gasverbruikers. Spr. wijst er op, dat er een grote categorie is, (n.l. 53% van alle gasverbruikers), die geen vast recht kunnen nemen. Spr. zou die categorie kleingebruikers ook een suddercomfoor in bruik leen willen geven. De heer Van Unen spreekt in dezelfde geest. De heer Meeuwen oord zegt, dat alleen een comfoor in bruikleen kan worden gegeven aan muntgasgebruikers. De heer De T e 11 o veronderstelt, dat het belang van het gasbedrijf hoofdzaak is geweest, dus niet het bevoordelen van een bepaalde cate gorie. Spr. ziet geen enkel bezwaar om ook den gewonen gasverbruikers een suddercomfoor in bruikleen te verschaffen. De voorzitter antwoordt, dat naar zijn mening geen onbillijkheid in het voorstel ligt. De maatregel is in de eerste plaats bedoeld in het belang van het bedrijf en beoogt te voor komen, dat er nog meer petroleum wordt ge bruikt. Juist door de muntgasverbruikers wordt veel petroleum gebruikt. Als ook de andere gasgeoruikers meer en meer tot petroleum over gaan, zal worden overwogen, om ook die categorie een suddercomfoor in bruikleen te geven. De heer R ij k e s zou het billijker vinden, dat het suddercomfoor wordt gegeven aan iederen gasverbruiker, die er prijs op stelt. De heer Meeuwenoord constateert, dat de heer Rijkes de particuliere handel wil uit schakelen. De heer Audretsch vraagt of de gas fabriek niet wat reclame kan maken en zich in verbinding kan stellen met de handelaars, om de prijs te bepalen. De voorzitter vindt dit een novum, waarmee liever geen proef moet worden ge nomen. Het artikel maakt wel reclame voor zichzelf. Het voorstel wordt met 113 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heren Rijkes, Van Uneii en Attema. Aanleg wandelpad langs het Heemsteeds kanaal en het Spaarne. B. en W. vragen een crediet van 1000. voor de aanleg van een wandelpad langs het Heemsteeds kanaal en het Spaarne. De heer D e Tello wenst dit pad voor wiel rijders te verbieden. De voorzitter zegt, dat I dit de bedoeling is. Verhuur van tuingrond ten W. van de Van Merlenvaart. B. en W. stellen voor, een gedeelte van de moestuin behorende tot Groenendaal, gelegen ten W. van de Van Merlenvaart, ter oppervlakte van 21 aren, in te richten tot kwekerij, en het overige gedeelte voor 5 jaar te verhuren aan J. Verdonschot tegen 2.45 per are. Z. h. s. aangenomen. Benoeming bestuurslid Maatschappelijk Hulpbetoon. Tot bestuurslid van Maatschappelijk Hulp betoon wordt herbenoemd Mevr. J. T. Heuff Schoonakker. Herziening van het uitbreidingsplan. B. en W. stellen een wijziging van het uit breidingsplan voor," betreffende de verbouwing langs het verlengde van de Oude Posthuisstraat. Z. h. s. aangenomen. Wijziging verordeningen Keuringsdienst en Keurloon. B. en W. stellen voor, de verordeningen op de keuringsdienst van vee en vlees en de heffing van keurloon in overeenstemming te brengen met de gewijzigde Haarlemse verordeningen. Z. h. s. aangenomen. Tweede voorschot Woningbouwvereni ging „Heemstede's Belang". B. en W. stellen voor, aan de Woningbouw vereniging „Heemstede's Belang" een tweede voorschot -van 20.000.te verlenen voor het aanbrengen van verschillende verbeteringen aan de woningen der vereniging. De heer Jonckbloedt mist bij dit plan een begroting en vraagt of het publiek of onder hands wordt aanbesteed. De heer Disselkoen meent, dat bij de bouw of bij de exploitatie geen grove fouten zijn gemaakt. Indertijd voldeden ze aan de eisen van middenstandswoningen. Sindsdien zijn de huren met 30 a 40 verlaagd en het heeft niet ge holpen ze vlotter te verhurén. Spr. wi! in principe het voorstel van B. en W. wel steunen, doch betwijfelt of de voorstellen afdoende zijn. De erker zal te klein zijn, de voor tuin ook. Bij elkaar zijn ze slechts 1 M. diep. De straat wordt er zoveel smaller door en het geheel zal nog meer een hofjesachtig uiterlijk krijgen. Ook de wastafels zullen geen effect heb ben, nu de particuliere bouwers aan de bad kamers toe zijn. De ontworpen exploitatiereke ning is veel te optimistisch. Spr. zal gaarne aan doeltreffende voorstellen meewerken, maar deze voorstellen kan spr. niet steunen. De heer Attema geeft de raad de erkers zo breed mogelijk te maken en 90 c.M. diep ten koste van het voortuintje. Het hoofdbezwaar is n.l. dat de voorkamers te klein zijn. De heer R ij k e s vraagt een specificatie van het gevraagde bedrag. Spr. is niet overtuigd, dat er na de verbeteringen geen leegstaande woningen meer zullen zijn, maar hoopt toch, dat de huizen meer bewoonbaar zullen worden. Spr. zal daarom voor het voorstel stemmen. De heer Audretsch geeft als bestuurslid van de woningbouwvereniging nadere toelich ting. Spr. hoopt, dat de Raad het gevraagde bedrag zal toestaan. De heer Van Unen betwijfelt of de ver beteringen succes zullen hebben. Spr. is niet geneigd om er later nog meer geld in te steken. Wethouder Jhr. v. d. P o 11 zegt, dat er beslist iets gedaan moet worden. Zó kan het niet blijven. Het bestuur is voor zijn taak wel be rekend en is er van overtuigd, dat de verbete ringen een goed resultaat zullen hebben. Maar natuurlijk, dat zal men moeten afwachten. Mevr. Venhuizen merkt op, dat deze huizen gebouwd zijn in een tijd dat er dienst- bodennood was. Toen waren deze huizen in d\e re' - Ae de u\eWe„„ toW *e „eV óetee^er «U V\0°£ Ave**?.; a <*C rAtt 6 0^e.„ oG ^,\J^ L >1»° ofe ceOte oï>' ,t. „a\ - te" ov- S- „e^e me v L .V t>oi u M°" CV*"* ,öo?c o<0?A Een advertentie over een heele pagina kost U slechts 2/5 cent Per Catalogus trek. Als vrouw wil spreekster voorspellen, dat deze verbeteringen niet zullen helpen. De huizen zuilen ondanks de voorgestelde verbeteringen nooit meer in trek komen. De entree is te klein en de straat is te smal. Wethouder Jhr. v. d. Poll zegt, dat de des kundigen van een andere mening zijn. De heer Disselkoen merkt op, dat de huizen volkomen zijn verouderd en dat het alleen zijn taak als raadslid is, het voorstel van B. en W. te beoordelen, maar niet om een beter voorstel te geven. Daartoe is spr. niet in staat. De mening van Mevr. Venhuizen stelt spr. boven die van de deskundigen, want een vrouw is de beste deskundige als het er om gaat de aantrekkelijkheid van een huis te beoordelen. Het gaat hier niet om technische deskundigheid. Deze zaak is niet alleen een gok, maar een gok met uitsluitend nieten. De heer Audretsch meent, dat men de zaak te donker inziet. Voor 35.per maand zijn het mooie woningen. Verschillende bewoners hebben rondborstig verklaard, dat de huizen naar hun zin waren; alleen waren de voorkamers klein en donker. Als de woningen aantrekke lijker zijn, zullen ze regelmatig verhuurd worden. Spr. zal dankbaar zijn voor een beter voorstel, maar ziet geen betere oplossing en de bestrij ders blijkbaar ook niet. De heer jonckbloedt wijst nog op de raampjes in de slaapkamers, die 1.80 M. boven de vloer zijn' aangebracht. Deze moeten eigen lijk ook vergroot worden. In stemming gebracht, wordt het voorstel aan genomen met 122 stemmen. Tegen stemden de heren Disselkoen en De Tello. Burgerlijke Stand. Tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand wordt benoemd de heer H. Schol. Aan den heer N. Vos wordt, overeenkomstig zijn verzoek, ontslag verleend als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Met ingang van I Januari 1935 wordt hij benoemd tot onbezoldigd ambte naar van de Burgerlijke Stnrid. De heer Attema vraagt naar de reden van deze handelwijze. De heer Audretsch vindt het te appre ciëren. De vohorzitter zegt, dat bij den heer Vos het gemeentebelang heeft voorgezeten. Hij dankt den secretaris voor zijn spontane daad. (Ap plaus). Zonder hoofdelijke stemming werden aan genomen de voorstellen betreffende verminde ring van pacht en ontheffing van eisen voor dranklokaliteiten op „Flora 1935". Rondvraag. De heer Audretsch zegt, dat er volgens de bewoners van de Javalaan daar ter plaatse te weinig politietoezicht is. Des avonds wordt die buurt onveilig gemaakt door opgeschoten jongens. De heer De Tello vraagt of bepalingen worden overwogen ten aanzien van de verlich ting van stilstaande auto's. De voorzitter antwoordt, dat samen werking wordt gezocht met omringende ge meenten, teneinde tot uniformiteit te komen. De heer D e T e 11 o vraagt, of er maatregelen worden genomen betreffende toeslag voor brand stoffen aan werklozen. E)e voorzitter antwoordt, dat dit een zaak is voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Spr. meent, dat een dergelijke maatregel reeds in voor bereiding is. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting. Zondagmorgen op het Heemsteedse Sportpark een competitiewedstrijd tegen V. en D. b. Dat kan een spannende strijd worden. Zaterdagmiddag speelt T.O.P. tegen Droste. F. S.I.M.A.V.I. De vereniging „Simavi" komt op Zaterdag 27 October een gave vragen van de inwoners van Heemstede. Wat deze vereniging beoogt, is U zeker allenvbekend. Laten we ten overvloede nog eens meedelen, dat de naam betekent: Steun in medische aangelegenheden voor In heemsen. Of de inheemse hospitalen in Indië de steun van het moederland nodig hebben? Vraagt U dat eens aan iemand, die Indië uit eigen aan schouwing kent. Hij zal U verzekeren, dat die steun nu meer dan ooit nodig is. Het Gouverne ment bezuinigt op alles, ook op de medische dienst. Die medische dienst heeft nooit in de behoefte kunnen voorzien en kan dat nu zeker niet. „Simavi" stuurt jaarlijks duizenden guldens naar Indië, om in de allerergste nood te voor zien en hoopt nu op uw medewerking, om daar mee te kunnen voortgaan. Weet ge wel, dat ge, door één kwartje te offeren, een framboesia- patiënt kunt genezen? Met één salvarsaninspui- ting is de zieke genezen, maar er zijn duizenden patiënten, die met geen mogelijkheid dat kwartje zelf kunnen betalen. „Simavi" rekent op uw steun en hoopt dat ook hier vele kleintjes één grote zullen maken. Namens het bestuur van de afdeling „Kennemerland" van „Simavi": R. J. SCHENCK DE JONG, voorzitter. Julianalaan 34, Overveen. VAN DUINEN, secretaris. Paulus Potterlaan 3, Heemstede. Melbourne bestaat honderd jaar! Een werelddeel wordt bevolkt. Het is slechts één punt op het feestprogramma, dat er een vliegwedstrijd over een afstand zo groot als de halve aardomtrek gehouden wordt en men is dan ook bezig, talrijke andere sensa ties voor te bereiden, om het honderdjarig jubileum van Melbourne waardig te vieren. Wat één jaar voor den mens is, is honderd jaren voor een stad dus is het begrijpelijk, dat men dit „babyjaar" met grote luister wil herdenken, al zullen Rome en Peking er misschien ietwat medelijdend om lachen. Een paar houten loodsen en enige bebouwde velden aan de monding van de Yarra-rivier dat was het begin, dat in 1830 gemaakt werd, en waaruit een nederzetting ontstond, die haar naam ontving naar die van den Engelsen premier Lord Melbourne. Het was niet meer dan een dorp, wat daar in een van de schoonste land streken van Australië ontstond nog in het jaar 1850 telde het niet meer dan 2300 inwoners. Tegen de noordelijke, verschroeiend-hete woestijnwind door de Australische Alpen be schut, aan de kust van een zeldzaam gunstig gelegen golf gebouwd, had Melbourne snel tot bloei moeten komen wanneer niet Australië juist Australië was geweest en onder een halve eeuw van zinneloze kolonisatiê te lijden had gehad Om dat te begrijpen, moet men zich voor ogen houden, dat het bevolken van dit vijfde wereld deel geschiedde door het onder dwang uitsturen van veroordeelde misdadigers. Men spreekt op het ogenblik in Australië niet gaarne meer over dit begin. En in het hart benijdt men Amerika om zijn geschiedenis, waar de verovering plaats vond door pioniers, die misschien avonturiers waren, maar toch de betovering der romantiek en van het heldendom om zich heen verspreidden. Men heeft in Australië geen Cooper met zijn leren kousen en geen heldhaftige Mohikaan men heeft er mensenetende inboorlingen, die nauwelijks tot twintig kunnen tellen en verlopen blanken, die bosrovers werden en de weinige eerlijke blanke broeders uitplunderden. Nog in het jaar 1827 kende het Engelse wet boek van strafrecht de mogelijkheid tot opzen ding naar de strafkolonie in plaats van de dood straf. En wanneer men dan ook al enige schepen vol avonturiers naar Amerika zond, Australië, dat onnutte werelddeel, slechts uit steen en zand bestaande, scheen nog juist goed genoeg, om het onverbeterlijke uitschot van de maatschappij heen te. zenden. Daarbij beschouwde men de straf niet als een soort morele en zedelijke ver betering voor de veroordeelden, maar was het enkel en alleen de bedoeling de weinige kolo nisten van goedkope arbeidskrachten te voor zien, een soort verkapte slavenhandel dus. Het transport had niet onder leiding van de autori teiten plaats, maar de gevangenen werden, zóals zij uit de gevangenis kwamen, aan de kolonisten overgeleverd, die er natuurlijk op uit waren de kosten zo laag mogelijk te houden. Samengeperst op ellendige zeilschepen, zonder voldoende voedsel, afgemat en geheel gedemora liseerd kwamen de blanke slaven als ware desperado's aan de kust van het nieuwe land. Het duurde niet lang voor de kolonisten inzagen, dat men hun met deze soort van arbeidskrachten meer kwaad dan goed deed. Maar nog tientallen jaren oefenden deze elemen ten een ongunstige invloed op het land uit; rovend trokken zij rond en toen er in Australië goud ontdekt werd, werden zij eerst recht ge vaarlijk. Ondoelmatige koloniale politiek bemoeilijkte de opbloei van Australië. Gele en zwarte emigratie brachten later weer nieuwe klippen op de weg der ontwikkeling. Melbourne's groei in de eerste eeuw is vol belevenissen geweest men leeft heel snel in Australië. Ondertrouwd: H. Th. A. J. Arnoldus en J. Snippe; M. J. Manshande en H. M Schoutens. Getrouwd: A. G. Hoenderdos met W. Bier man; J. de Wolf met J. de Hoop; H. W. Flasch- winkel met H. van Thiel. Bevallen: M. E. WillemseBos d.; S. Wiers- mavan Dalen d.; H. J. LaeyendeckerStalling z.; H. WarmerdamNowak z.; B. M. C. van BakelElligens d. Overleden: S. Offinga 54 j., ongeh.; E. M. E. Schulte 58 j. Professor in de chemie: „Welke combinatie lost het beste goud op?" Student: „Het huwelijk." „Hoe komt het dat je nooit thuis bent, als ik je bezoek?" „O, dat is stom geluk, kerel! Anders niets!" „In mijn familie zijn twee personen tengevolge van een zonnesteek Krankzinnig geworden!" „Zoo? En wie is de andere?"

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 5