WooeuKLScfi on fie&sto psobauat TA, DE OPLOSSING VAN ONZE PRIJSVRAAG DE VROUW EN HAAR HUIS STOUTENBEEK'S HMBPfl TWEEDE BLAD HET BRANDVRIJ SCHIP RONDOM DE GROENE TAFEL Vervolg Plaatselijk Nieuws KINDERBEURS VOOR BEDELAARS WIJ HEBBEN NIEUWE MODELLEN ONTVANGEN! MODEHUIS ■TT 1 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT No. 44. 2 NOVEMBER 1934. Zoo zul dus de toekomst wezen In de schepen-bouwerij. Voortaan zijn we van de branden En die ongelukken vrij. Voor de stichters van zoo'n onheil Wordt dit wel een tegenslag Maar het wordt een veilig varen Onder elke Reeders-vlag. Deze roekelooze dwazen Tuk op brand en massa-moord Houden we als oproermakers Met hun politiekvan boord. Brandvrij varen, wat een uitkomst Wat een groote veiligheid Want ook Holland raakte schepen Door die ongelukken kwijt. „Brand aan boord" is iets afschuwelijks Daar is weinig redding voor. Hoe wanhopig of we blusschen Vlammen woekren immer door. Waartoe dit terroriseeren Van het vurende publiek Waartoe dit onmooglijk maken Van de wereld-scheeps-trafiek? Onze werven nemen voorbeeld Aan die Eransche makelij Onze groote Reederijen Zijn er met hun plannen bij. Vroeger jaren ging men vechten Met kanon en enterhaak En men streed en gaf zijn leven Voor de vaderlandsche zaak. Tegenwoordig vecht de vijand in een onbewapend schip Vrouwen-, kinder-, grijsaards-lijken Drijven rond langs rots en klip. Dat is nu het pacifisme Waar men overal van hoort. Heel de wereld smeekt om vrede Maar.we stichten brand aan boord. SPEENHOEE. „Wij moeten naar een lager levenspeil; de levensstandaard moet dalen", is ons van hogerhand voorgehouden als een van de krach tigste middelen om uit de economische misère te geraken. En de levensstandaard was gehoor zaam en daalde. Dank zij onze verminderde inkomens droegen we goedkopere confectie- pakjes en rookten goedkopere sigaren. Dank zij het verminderde huishoudgeld waren ook de huisvrouwen gedwongen, tal van doeltreffende bezuinigingen in te voeren en zij toonden zich veelal kunstenaressen in de moeilijke taak, de wankele huishoudbalans in evenwicht te houden. Kunstenaressen, waarvan menig minister van financiën nog iets zou kunnen leren! En zij zagen met verbazing en ergernis, hoe de ge meenten zich bij dit lagere levenspeil nog maar slecht konden aanpassen en liever de een of andere belasting nog wat hoger opvoerden dan een flinke bezuiniging in de gemeentehuishouding aan te brengen. Toen dan ook de tarieven voor gas, water en electriciteit niet meedaalden met iiet levenspeil, draaiden zij de gaskraan dicht en schaften zich een modern petroleumtoestel aan, door den slimmen concurrent op het juiste ogenblik aan de markt gebracht. En lustig gingen zij voortaan op petroleum koken, bakken, braden, stoven en sudderen. „Aha,", zeggen B. en W. deskundig, „dat sudderen, daar zit 't 'm in. Dat kun je op gas niet doen, want dan braqden de spijzen aan door de plaatselijke oververhitting van de panbodem, als deze niet door een laagje water is beschermd. Maar er zijn tegenwoordig suddergascomforen in de handel; we zullen er een partijtje van aan schaffen en aan iederen muntgasgebruiker die het wil hebben zo'n comfoor in bruikleen geven. En dan zal het gasverbruik wel weer toenemen." Laten B. en W. er zich geen gouden bergen van voorstellen. De nog immer dalende levens standaard zal de mensen er eerder toe brengen op de huiskamerkachel te gaan koken, dan te gaan sudderen op gas. Wij zullen ons er zelfs niet over verwonderen als ook het petroleum- gasgloeilicht weer zijn intrede doet in de woningen van den kleinen man, en de petroleum zich niet alleen voor gas, maar ook voor electri citeit een geduchte concurrent zal tonen. Wij gaan op die manier weer aardig naar de goede oude tijd terug! Intussen, als de suddercomforen toch door de gemeente worden aangeschaft, dan ook maar zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid ge steld, zich "er van te bedienen, tot heil van het gasbedrijf! De heer Rijkes vond het daarom beter, aan elke gasverbruiker een suddercomfoor te geven en niet de muntgasgebruikers alleen te bevoorrechten. Waarop de heer De Tello zei, dat de heer Rijkes thans niet consequent was, daar hij wel had willen medewerken aan het instellen van het vastrecht, wat toch een bevoorrechting van de grote gebruikers was. Om zijn betoog te illustreren vergeleek hij gas met ham, maar deze vergelijking ging ietwat mank, ja raakte goed beschouwd kant noch wal. De heer Meeuwen oord stelde nadrukkelijk vast, dat de comforen in bruikleen, dus niet cadeau werden gegeven, maar het subtiele onderscheid ontging den heer Van Unen. Het is toch zeer eenvoudig: het gemeentelijk suddercomfoor mag je in tijd van nood niet naar de lommerd brengen; het blijft gemeente-eigendom. De voorzitter trachtte nog de bezwaren van den heer Rijkes weg te vagen door de verzeke ring te geven, dat het suddercomfoor ook aan de gewone gasverbruikers zal worden verstrekt, als blijkt, dat deze ook meer en meer petroleum gaan gebruiken. Maar die gasgebruikers hebben in dat geval hun petroleumtoestellen al, en ze zullen ze gebruiken ook. Eenmaal verloren ter rein te heroveren is meestal niet gemakkelijk! Slechts de heren Van Unen en Attema deelden de bezwaren van den heer Rijkes, zodat het voorstel met vlag en wimpel werd aangenomen. Het is nu maar te hopen voor het gasbedrijf, dat de aanvragen zullen binnenstromen. Heel wat voeten in de aarde had de toeken ning van een tweede voorschot aan de woning bouwvereniging „Heemstede's Belang", die haar woningen heeft in de Bosboom Toussaintstraat pardon „laan", want sinds de vorige raads zitting is de naam van deze straat veranderd, om de huizen vlotter te doen verhuren. Het gaat n.l. met die verhuurderij niet al te best; de woningen zijn niet meer zo gewild. Nu zijn leeg staande huizen een lelijke schadepost, en het bestuur peinsde zich dan ook suf, wat er gedaan moest worden, om de huizen wat aantrekkelijker fe maken. Nu is het niet moeilijk, om smalle Het blijkt ons, dat wij met de opneming van een prijs-vraag-rubriek, als wij het zo eens mogen zeggen, de harten onzer lezers stormen derhand hebben veroverd. De deelname aan onze eerste prijsvraag was reeds overweldigend, maar dat onze tweede prijs vraag zovelen onzer lezers heeft weten te „pak ken", overtreft verre ên verre de stoutste ver wachtingen die wij ons hadden gesteld. Honderden en honderden oplossingen zijn bij onze Redactie binnengekomen en de beoordeling eiste zoveel tijd, dat wij zelfs meenden de uit slag niet meer in dit nummer te kunnen op nemen. Maar gelukkig kwamen wij toch nog tijdig gereed en het doet ons veel genoegen te kunnen mededelen, dat de prijs is toegekend aan den heer A. KIKKERT, Winterlaan 13, Heemstede aan wien wij bereids de bon, die door hem bij de bekende vishandel van den heer A. KOPJES MEMAN, Binnenweg: 39, Heemstede, kan worden ingeruild, hebben toegezonden. Wij zijn zeer verheugd, dat wij met onze prijs vraag niet slechts onze lezers van dienst zijn geweest, doch tevens, dat de grote deelname ook voor onze adverteerders een bewijs zal zijn, dat de Eerste Heemsteedse Courant zich in de volle belangstelling van het publiek mag ver heugen. De volgende week komen wij weer met een interessante puzzle. Dat de deelname hieraan even groot mag zijn dan aan de beide vorige: wij zijn dan dubbel en dwars tevreden. Heemstede, 12 October 1934. Beste Klaas, Daar komt zowaar de Eerste Heemsteedsche Courant met een nieuwe rubriek; iedere 14 dagen een Prijsvraag. Dat tref ik, want ik ben gewoon gek op puzzles. Ik weet, dat ook jij een verwoed puzzelaar bent. Zullen wij die puzzles dus voortaan samen oplossen? Kom dan morgenavond om 8 uur bij mij; ik wil deze eerste prijsvraag beslist winnen. Ik reken op je. Beste groeten. t. a t. ARIE. huizen gelegen in een dooie straat en behept met met kleine donkere voorkamers en ge vangenisraampjes in de slaapkamers met de weidse naam van middenstandswoningen te betitelen doch lastiger is het om de midden standers te bewegen in dergelijke huizen te gaan wonen. Zij kunnen elders beter terecht. Het bes'tuur meende echter bewoners te kunnen lokken door verschillende verbeteringen te laten aanbrengen, n.l. erkers, voortuintjes en vaste wastafels. Vooral voortuintjes van 60 c.M. diep zullen „trekken"! Voor deze verbeteringen is natuurlijk geld nodig en aangezien de gemeente Heemstede eerste hypotheekhoudster is, en we er dus allemaal belang bij hebben, dat de woningen goed verhuurd worden, waren B. en W. wel geneigd een voorschotje van 20.000. te verlenen. Het ontbrak natuurlijk niet aan critiek. De I heer Van Unen zei onomwonden dat hij er na dit voorschot geen cent meer in wilde steken, de heer Meeuwenoord sprak zelfs van een tweede Tuinwijk, en de heer Disselkoen vond de exploi- tatierekening veel te optimistisch en de ver- beteringen niet afdoende. Het eerste werd door den heer Audretsch als bestuurslid van de vereniging bestreden, het laatste door wethouder Jhr. v. d. Poll, die zeiden, dat de deskundigen van een andere mening waren. Toen was de beurt aan Mevr. Venhuizen. Als vrouw een deskundige bij uitstek, nu het er om ging, de aantrekkelijkheid van een woning te beoordelen. Als U er soms aan twijfelt, lezer, of een vrouw daar een goede kijk op heeft, ga dan eens met uw vrouw nieuwe huizen be zichtigen. Een vrouw heeft zo'n heerlijk woordje om de producten van architecten en schoon heidscommissie te kenschetsen, en in 't alge meen de eigenwijsheid van de heren der schep ping te hekelen. „Echt mannenwerk!" is daar zo'n beetje de staande uitdrukking voor, en de toon waarop dit gezegd wordt, spreekt boek delen! Het oordeel van onze bij uitstek deskundige was in één woord vernietigend. „Noodwoningen zijn het", sprak ze en bedoelde daarmee: dienst- bodennood-woningen. En een sombere voor spelling klonk door de raadszaal: „ondanks de verbeteringen zullen de huizen nooit meer b' de middenstand in trek komen!" De heer Audretsch, die niet kon of wilde erkennen, hoe precies Mevr. Venhuizen hier de spijker op de kop sloeg, sputterde nog wat tegen, maar kon de indruk van de trieste woorden niet weg nemen. Er hing toen een stemming in de zaal van: We moeten iets doen, maar het is zo goed als zeker weggegooid geld. Genadig en mis schien wel hoopvol gaf de Raad tenslotte het gevraagde voorschot; alleen de S.D.A.P.-fractie stemde tegen. Ik hoop van harte, dat de woning bouwvereniging succes met haar pogen mag hebben maar de profetische wooHen van onze deskundige klinken nog akelig uuidelijk in mijn oor! 't Zwijgende. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR. Maandagavond hield de afdeling Heemstede van de Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur een vrij goed bezochte ledenvergadering in Café-restaurant „Hof van Heemstede". Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen volgden enige ingekomen stukken. Aller eerst een circulaire van het Uitvoerend Comité van „Flora" om een financiële bijdrage. Daal de kas bezwaarlijk kan aangesproken worden, daar de afdeling zelf op grote kosten komt wegens de belangrijke inzending op deze ten toonstelling, zal per circulaire bij de leden aan geklopt worden. Een verzoek van de Algemene Bond van Volkstuinders in Nederland, om zekere soorten bloembollen beschikbaar te stellen voor een inzending op de „Flora", werd voor kennis geving aangenomen. Het kardinale punt der agenda was de be handeling van de beschrijvingsbrief voor de buitengewone algemene vergadering op 5 No vember a.s., waarop de volgende vragen zullen behandeld worden: 1. Moeten de maatregelen tot beperking van de teelt gehandhaafd blijven? 2. Moeten de minimum-prijzen gehandhaafd blijven? 3. Blijven maatregelen ter contröle van de uitvoer noodzakelijk? Punt 1 werd zonder ernstige besprekingen ondersteund. Punt 2 lokte nog al uitvoerige discussies uit. Er volgde een zeer uitvoerige discussie tussen voor- en tegenstanders, maar het overgrote deel der aanwezige leden meende, dat het zonder 'minimumprijzen ook nu nog niet zal kunnen. Ingeval punt 2 op de algemene vergadering verworpen zou worden, kregen de afgevaardig den een mandaat om een voorstel in de geest van de afdeling Voorhout te ondersteunen voor het verkrijgen van een garantieprijs. Punt 3 werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Als afgevaardigden werden gekozen de heren A. J. Braam en C. Kapitein en als plaatsver vanger de heer J. Roozen Mzn. De rondvraag lokte nog enige besprekingen uit. Zo werd o.a de vraag gesteld of iemand lid kon worden, meer speciaal om straks vrije toe gang te hebben op de grote tentoonstelling. De voorzitter deelde mede, dat dit mogelijk is, mits men nog dit jaar lid wordt of in het volgend jaar tegen dubbele kosten. Op een desbetreffende vraag bleek, dat ook dames lid van de vereniging kunnen worden. Aanmelding bij het secretariaat: Kerklaan 55. VERANTWOORDING „KERSTFEEST OP ZEE". Ondergetekende ontving tot 31 Oct. de vol gende pakken en pakjes, welke op diezelfde datum verzonden zijn aan Mevr. Jongman v. d. Stroom, Waterschoutskantoor, Nw. Vaart 2, Amsterdam: 1. Door tussenkomst van Mevr. BoekeMans- feldt, Westerhoutpark 3: van Mej. Kn. dassen en sigaren; van Mej. Dr. feuilletons, kousen, enz.; van dames W. en Dr. boeken, tabak, kleding; van Mevr. Sch. 1 zeemdnsmes; van dame uit „Rustoord" 1 kalender, 1 sigarenaansteker en 25 ets.; van Mevr. E. tijdschriften; van Jhr. v. D. v. K. 10.van Mevr. V. 10 grote en kleine boeken, 2 scheurkalenders, 1 blocnote met couverten. 2. Door tussenkomst van Mevr. Colenbrander- Pégaud, Raadhuisplein: van den heer J. W. W. 1 prac'htpakket boeken inhortóende 6 mooi ge bonden deeltjes van Ch. D.lckens, „de Rooie" van Wereenëus Buning, Jan Waleh „Galatea en Hans Brill" en „Met de Adelaar naar de Pool" door I. A. Andrée; van Mej. A. C. D. 2 sigaret tendozen, 1 blocnote en couverten en 2 leg kaarten; van Mevr. Douair. v. E. 10.van dames v. E. 5.van Mevr. Br. KL 2.50. 3. Door tussenkomst van Mevr. v. d. Burgt Wiesel, Leidsevaart 474: van Mevr. D. H„ Aerdenhout, 1 boek; Mevr. D. V., Santpoort, 1 boek en 2 pakken tabak; van Mevr. M. P. K.H. te Heemstede, 5 wollen dassen en 10 pakjes gilettemesjes; van Mevr. v. d. B.W. 5 kussens. 4. Door tussenkomst van Mevr. HarderHak- voort, Schotersingel 137: van Mevr. KI. 1 feuille ton-uitknipsel en 1 pakje tabak; van 5 paar sokken en 1 das; van G. H. 1 kistje sigaren; van een Pniëllezeres ƒ2.50; van de dames Br. 3 paar sokken en bij ieder paar wat lectuur; van dames V. 2. 5. Door tussenkomst van Mevr. Vossers Kampstra, Asterkade 28: van Mevr. v. D. te S. 1 paar sokken en 2 wollen dassen; van Mevr. F. te Heemstede 3 mooie boeken en 2 dassen; van Mej. J. V. 1 scheurkalender; Mej. M. K.B. te Alfen a. d. R. 1 das en 1 doosje sigaretten; van Mevr. Wed. S.B. 2 dozen sigaretten en 1.van Mevr. D. C. de M. O. te Aerdenhout 1 jaarg. De Kern, 1 jaarg. Panorama, 1 jaarg. Tropisch Nederland; van Mevr. de Kr. 3 jaarg. De Vriend des Huizes en enkele kleine boekjes; van den heer D. 5 grote, 5 kleine en 5 notitie boekjes, blocnotes, Evangelisatielectuur en ƒ1.-. Verder nog aan geld ontvangen: van den heer H. te Amsterdam 1.van den heer W. ƒ2.—; van Ds. Is. 3.van Mej. E. een eigen ver vaardigd schilderij, voorstellende een duin- en zeegezicht; van Mevr. M. 3 pakjes tabak, 2 paar sokken, 1 paar handschoenen en 1 das; Nog maals van Mevr. F. 1 boek, 1 paar stuurwanten, 1 paar polsmoffen; van Mevr. V.K. 2 pakjes Blijde Boodschappen; Fam. de H. 1 pak stichte lijke lectuur, 2 pakken tabak, 2 dozen sigaretten. Geefsters en gevers worden bij deze hartelijk dank gezegd voor het ingezondene, maar niet minder ook de dames verzamelaarsters voor haar moeite. Verondersteld wordt, dat er niet weinigen nog zullen zijn, die daaraan iets willen toevoegen, omdat er veel nodig is om al die uitvarende schepen vóór Kerstmis ,nog van Kerstkisten te voorzien. Daarom blijven boven genoemde dames zich beschikbaar stellen voor het inzamelen en ondergetekende voor de verant woording en doorzending, maar wij zouden toch gaarne zien, dat vóór eind Nov. alles binnen was, ofschoon tot Kerstmis de gelegenheid nog open blijft. Vriendelijk aanbevelend, G. VOSSERS, Em.-Pred., Asterkade 28. ONTHULLINGEN PARTICULIERE WAPEN INDUSTRIE. De Vredesraad Haarlem, bestaande uit de Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond, Alg. Ver. „Nooit Meer Oorlog" en Int. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, te Haarlem en Heemstede, hebben besloten de jaarlijkse herdenking van de Wapen stilstandsdag te wijden aan de onthullingen van de particuliere wapenindustrie. Een grote openbare demonstratieve vergade ring zal daarom gehouden worden op Donder dagavond, 8 November a.s. (aanvang 8 uur), in de Gem. Concertzaal, Lange Begijnestraat te Haarlem. Sprekers zullen zijn: Ir. K. J. Hondius over „Na 16 jaar"; Dr. E. van Raalte over „Verweer tegen den internationalen vijand" (de jongste les uit Amerika betreffende de particuliere wapenindustrie en -handel)Ds. N. Padt over „De morele betekenis van dit alles". In Europa bijna geheel uitgeroeid. De strijd der Engelse politie. Geen slaven in China. Door ERIK WERMICH. In de Hongaarse hoofdstad kwam de politie deze week een kinderbeurs voor bedelaars op het spoor. Ongeveer 30 moeders, die hun kinderen op deze schandelijke beurs verhuurden, zijn ge arresteerd en kunnen flinke straffen verwachten. In Boedapest was het reeds enige maanden opgevallen, dat het aantal bedelaars met mede- lijden-opwekkende-kinderen zich schrikbarend vermeerderde. Bijna op elke hoek zag men een bedelaar, die een in lompen gehuld, wenend kind aan de hand hield. Kenners van deze treurige criminalistische materie weten, dat zulke gevallen volstrekt niet zo zeldzaam zijn, als men over het algemeen aanneemt. In ons land kan daarvan geen sprake meer zijn, daar de uitstekend georganiseerde kinderpolitie een zeer goede controle uitoefent. Geheel anders was en is het in sommige andere landen. Het ergste was de handel in kinderen voor bedelaarsdoeleinden in Italië, voor Mussolini aan het bewind kwam. Men heeft op grond van tamelijk nauwkeurige schattingen vastgesteld, dat daar bijna 30.000 kinderen in handen van bedelaars waren, die hen uitsluitend voor het doel gebruikten, het medelijden der voorbij gangers op te wekken. Verschrikkelijke wreed heden werden er begaan om de kinderen in hun uiterlijk zo zielig mogelijk te maken. Men brak hun armen en benen, en liet deze slecht ge nezen, men bezorgde hun oogziekten en beging andere afschuwelijkheden. Aan hetzelfde euvel ging Spanje mank. In Madrid werd eens een kinderbeurs ontdekt, die een keuze uit niet minder dan 70 kinderen had. Meerdere „ondernemers" konden door het ver huren van deze ongelukkige wezens een aardig leventje leiden. Ook de Engelse politie had enige tientallen jaren geleden een heftige strijd tegen het ver huren van kinderen en dergelijke te voeren. Een „exploitant" in Londen zette b.v. een paar dozijn jongens, die hij zoals bewezen kon worden, hier en daar in het buitenland „gekocht" had, aan het werk. Deze jongens moesten daarvoor in de zomer ijs verkopen en hun gehele verdienste aan den „patroon" afstaan, die hun daarvoor slaag en slecht eten gaf. In de winter liepen zij met allerlei koopwaar langs de huizen en werden onbarmhartig geranseld, wanneer zij niet voor een zeker bedrag verkocht hadden. Het gruwelijkste is echter, ook nog heden, de kinderellende in China, en meer in het bijzonder in de havensteden. China is, zoals bekend, een der kinderrijkste landen der wereld, en bijna niets is er dan ook zo goedkoop hoe gruwe lijk het moge klinken als een kind. Het ver kopen van kinderen aan bedelaars eist slechts een klein deel voor zich op een veel groter deel van de kinderhandel houdt zich bezig met het aan grote fabrieken verschaffen van goed kope arbeidskrachten. Voor eiken nieuw aan- i g^brachten „arbeider" wordt een provisie be- taald. Van het belachelijk lage loon moeten de j kinderen, die streng bewaakt worden, bijna alles aan hun pijnigers afstaan. ONZE KEUKEN. Wat eten we deze week? Zondag: Gevulde tomaten, Kalfsfricandeau, Dorperwten, Aardappelen, Appelpudding. Maandag: Londonderrysoep Rosbeef, Prin- sessebonen, Aardappelen. Dinsdag: Koud vlees, Andijvie, Aardappelen, Havermout met rozijntjes. Woensdag: Gebakken ham, Aardappelschotel, Spinazie, Rijst met bessensap. Donderdag: Runderlapjes, Prinsessebonen, Aardappelen, Broodpuddinkjes. Vrijdag: Verse zalm met botersaus, Worteltjes, Aardappelen, Röd Gröd. Zaterdag: Zuurkool met Aardappelpuree en verse worst, Vruchten. APPELPUDDING. 1 K.G. fijne appelen, 100 gr. lichte basterd suiker, room, 10 blaadjes witte en 10 blaadjes rode gelatine, biscuits. We schillen de appelen, snijden ze in vieren, verwijderen de klokhuizen en koken ze met zeer weinig water gaar en wrijven ze door een paardeharen zeef. De gelatine, die in koud water geweekt is, wordt flink uitgeknepen en opgelost in een kopje kokend water. De appelmoes wordt weer even aan de kook gebracht en vermengd met de basterd suiker, daarna wordt de pan van het vuur genomen en de gelatine er doorgeroerd. De hoeveelheid appelmoes moet na het zeven 1 L. zijn. Begint de appelpudding dik te worden, dan gieten we ze in een met koud water om gespoelde vorm over. Koud en stijf geworden storten we de pudding en garneren de bovenkant met stijf geklopte room of presenteren er Colombijn biscuits bij. BROODPUDDINKJES. 200 gr. oud brood, 125 gr. lichte basterd suiker, 2 eieren, 75 gr. boter, geraspte schil en sap van 1 citroen, 50 gr. krenten of rozijnen. We hebben meermalen oude sneetjes brood over, waarvan we een of ander smakelijke toe spijs kunnen maken, die tevens voedzaam is en maken dus eens kleine puddinkjes. Het oude brood (zonder korst) wordt gekruimeld, terwijl wij de eieren kloppen, hierbij de weekgemaakte boter voegen, de citroensap en schil, suiker, krenten en het broodkruim. Alles wordt met een houten lepel goed dooreen gekneed en in kleine blikken vormpjes gedaan die vooraf beboterd en met paneermeel bestrooid zijn. We plaatsen de laatste op een bakblik en bakken ze in de oven, die matig verwarmd moet zijn, lichtbruin. Warm opdienen met citroensaus, die we maken van drie kopjes water, sap van 3 citroenen, een klein kopje suiker en maizena om te binden. PRACTISC H DUURZAAM ELEGANT PLEIN 10 - HAARLEM Betere confectie tegen voordelige prijzen! ROK MET BLOUSE. No. 1363. De huisvrouw heeft voor dage- lijksch gebruik 't meest aan een rok met' blouses. Met dit verlangen re kening houdend, bieden wij de pa tronen van deze rok en blouse te zamen aan voo; slechts f 0.58. Be stelt men een pa troon apart, dan kost dit f 0.40 voor de rok en ook f 0:40 voor de blouse. Om U nog meer ter wille te zijn, hebben wij deze patronen be schikbaar gesteld in alle maten. De rok is gedacht van tweed, waar mee men ook de J noöpen kan over trekken, en de blouse, die desge- wenscht met lan ge mouwen kan worden gemaakt, van waschbaar satijn. 1363 EEN MODEBLAD KOSTELOOS. De dames, die ons haar ingenomenheid betuigden met de toezonding van het uit gebreide herfstnummer van „Het Practise!: Modeblad", zeggen wij hierbij dank. Een beperkt aantal nummers van dit voortref felijke blad is nog verkrijgbaar bij onze moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag die het U gaarne kosteloos tegen inzeil ding van 10 ct. porto toezendt. U kunt het modeblad nog heden aanvragen (ook pe- giro door storting van 10 ct. op postrokc ning 191919). GOEDE KNIPPATRONEN. I atronen Runnen per brief aangevraagd vordeo niet bijsluiting van 0.58 in postzegels aan de Moderedactrice var dit blad. Roelofsstraat 109 te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveer 50 modeller zijn afgebeeld, toegezonden Denkt U er vooral aan. de luiste maat en het nummer >p te zeven _J DEENSE GRIESMEELPUDDING. Röd Gröd. 7 d.L. bessensap, 3 d.L. water, 200 gr. suiker, 100 gr. griesmeel, grove, 1 stokje kaneel. We brengen de griesmeel en het water aan de kook en lossen er de suiker, liefst lichte basterd, in op, strooien er de grove griesmeel in en laten deze massa ongeveer 10 minuten, roerende, doorkoken; waarna wij de massa overbrengen in een met koud water omgespoelde vorm. Presenteren met koude vanillesaus, waarvoor nodig: L. melk, 50 gr. suiker, 35 gr. custard- poeder. Bij het koken van deze pudding gebruiken we een allu minium of onbeschadigd emaille pan netje. indien er schilvers van het emaille af zijn, neemt de bessensap door de verbinding met het ijzer een onaangename smaak aan. AARDAPPELEN GERECHTEN. Voor het koffie-uurtje! Hoe vaak gebeurt het niet, dat we aardappelen van de vorige dag over hebben, die we met weinig moeite tot een smakelijk warm hapje kunnen verwerken. We laten hiervan volgen: TOT 30 NOVEMBER 1934 ONTVANGT U, TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO-PAKJES AAN ONS ADRES. TE AMERS FOORT. GRATIS EEN RRACTISCH GESCHENK t - - In'

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 3