I. EEEEFUNKEN J.M. OPDAM Zoon I Is U reeds abonne op ons blad JOH. L. VAN DUIN OPENBARE VERGADERING m VOETBAL INGEZONDEN Opgericht 1833. Barteljorisstr. 39-41 Telefoon 10250 SERVICE STATION Binnenweg 53, Tel. 28411, H'stede HOLLANDSCHE SOCIËTEIT LEVENSVERZEKERINGEN C. J. BRUYN W. C. BERGISCH - Bandagist 10% KORTING FABER's TAPIJTHANDEL EN WONINGINRICHTING DANS ACADEMIE AMERICAN TAP DANCING MODERN BALLROOM DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 vinden, gaat hij er met de duiten van door. Wat behoort men dan eigenlijk te doen? In het drama te Koog aan de Zaan, waar op 23 September een 32-jarige metaalbewerker zijn meisje, een 23-jarige fabrieksarbeidster, uit minnenijd en uit politieke geschillen met een. dolk stak, waardoor het meisje vrijwel onmiddel lijk stierf, is door den officier van justitie tien jaar gevangenisstraf tegen den dader geëist. De golf van misdaad, die over het land suist, maakt het wenselijk, dat de zittende magistratuur alles, wat zij vermag, in het werk stelt deze golf in te dijken. Doet zij dat niet, dan blijft zelfs het eisen van zware straffen door de staande magistra tuur een hopeloos werk. En dan zal op de recht sprekende magistraten de verantwoordelijkheid blijven rusten, dat de toestanden van Zuid-Oost Europa ook in Nederland ingang vinden. Dit te verhoeden is plicht van de voor het leven aan gestelde rechters. R.C.H. VOOR DE HOLLANDSE CUP TEGEN H.F.C. De match van a.s. Zondag is om twee redenen belangwekkend. Immers, de Racing Club ziet hier aanschouwelijk de vrucht van haar organisatorische opbouw van het Bonds- werk. Speciaal de „insiders" weten maar te goed, dat het Bestuur van de blauw-zwarte vereniging reeds geruime tijd doende is ge weest, om behalve de competie een tournooi in het leven te roepen, waarbij het oude voetbal genoegen eens naar de letter kan worden ge smaakt, zonder daarbij te worden opgejaagd door de vreesaanjagende competitie-gedachte. Op de bondsvergadering van j.l. Augustus werd de illusie tot werkelijkheid getransformeerd, en zoals bekend verondersteld mag worden, werden de eerste ronden van de oondsbeker voor de lager geklasseerde clubs reeds gespeeld. Thans is het de beurt aan de cracks om zich in de woelende strijd te mengen, en wij twijfelen niet of ook het voetbalminnend publiek zal dit initiatief op prijs weten te stellen. In het buitenland trekken de Cup-wedstrijden altijd ontzettend veel belangstelling, vaak nog meer dan de strijd om de punten. Wij willen hier in herinnering brengen de Engelse Cup, de „Coupe de France", welk lijstje nog belang rijk zou kunnen worden uitgebreid. Nu heeft het lot gewild, dat plots twee rivalen elkander de eer van de overwinning gaan be kampen. Reeds in de competitie hebben beide tegenstanders elkander ontmoet, waarbij des tijds de gastheren aan het langste einde hebben getrokken. Of dit nu a.s. Zondag ook het geval zal zijn, durven wij momenteel niet te schrijven. Vooral de gasten van de Spanjaardslaan schijnen momenteel geweldig in vorm, en schijnen dan ook met geduchte revanche-plannen rond te wandelen. De beide teams verschijnen in hun bekende en sterkste opstelling, terwijl de arbitrage in handen is gegeven van een ouden voetbalrot, den fameuzen rechtsbuiten van Ajax, Jan Groot- meyer. Wij hopen, dat de 18e November een prettige dag mag worden en een mooie pagina in de voetbalgeschiedenis van beide clubs. T.O.P.-Nieuws. J.l. Zaterdag speelde T.O.P. tegen Meer en Bosch. Het was een aangename wedstrijd met goed voetbal. T.O.P. had dan ook zijn tegen partij wel. gevonden en moest deze wedstrijd- verliezen met 43. Het spel ging geleidelijk op en neer voordat Meer en Bosch het eerste doel punt kon forceren; de achterhoede van T.O.P. had het dan ook zwaar te verantwoorden, want de voorhoede van Meer en Bosch was zeer gevaarlijk en speelde een heel goed spel, de keeper van Meer en Bosch had daarentegen veel geluk, totdat het einde kwam met een verdiende overwinning voor Meer en Bosch. Zondag speelde T.O.P. tegen Heemstede II dat echter niet volledig was opgekomen; deze wedstrijd heeft T.O.P. echter verdiend gewonnen met 52. Jammer was het voor den aanvoerder van Heemstede dat hij van zijn mannen niet veel medewerking had. A.s. Zaterdag en Zondag wordt er bij T.O.P. niet gevoetbald vanwege de te houden feest avond. Uit het H.B.C.-kamp. H.B.C verslagen, en wel even met 51 door S.J.C. Niemand wilde het Zondagavond geloven. Op 23 Sept. won H.B.C. immers met 82. De oorzaak? Een ongeluksdag. De lie van de 11e maand. Waren er niet meer vreemde uit slagen? H.F.C. won met 60, R.C.H. verloor met 41, Feijenoord slikte haar eerste neder laag en maar even met 40. Toen de stand na rust 21 voor S.J.C. was, VAN DE RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE OP DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 Donderdag j.l. vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester, Jhr. j. P. W. van Doorn. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen Stukken. Ingekomen is een adres van de Nederlandse Vereniging voor Vrouwen met academische op leiding en andere verenigingen, gericht aan Ge deputeerde Staten dezer provincie, waarbij er ten sterkste op wordt aangedrongen bij de be- benoeming van ambtenaren in dit ressort daar voor wat hun bekwaamheid en geschiktheid betreft, in aanmerking komende vrouwen niet bij voorbaat uit te sluiten, doch ook aan haar sollicitaties aandacht te schenken. Behandeling van dit stuk wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. Verordening rangen, enz., Politiepersoneel. B. en W. bieden de Raad een nieuwe ver ordening aan, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eisen van benoembaarheid en de bezoldiging van het politiepersoneel. De heer R ij lees acht de salarisgrenzen voor den inspecteur te laag. De korting, die op het salaris van den inspecteur wordt toegepast, be draagt niet minder dan 23%. Door B. en W. wordt voorgesteld het maxi mum te bepalen op 4.250.en dit is te wei nig, als men nagaat, dat de inspecteur het werk doet van een commissaris en dus in vergelijking met de gelijknamige functionarissen in omlig gende gemeenten veel meer werk doet. Spr. zou graag vernemen, welke motieven voor deze grote salarisverlaging bij B. en W. hebben gegolden. De heer v. d. E r f acht het onbillijk, dat op de hogere salarissen minder wordt gekort dan op de lagere. De heer De T e 11 o is van mening, dat de minister het den gemeentebesturen wel lastig maakt. Voor het ministerieel beleid inzake salarisverlaging van het politiepersoneel heeft spr. geen bewondering. Spr. vraagt met den heer Rijkes, waarom B. en W. niet het advies van het georganiseerd overleg hebben gevolgd. Men kan maar niet met het domme potlood salarisverlagingen invoeren zonder met het bijzonder karakter van de ge meente Heemstede rekening te houden. Aan het politiecorps hier ter plaatse worden eisen ge steld, gelijk aan die van de grote steden, en de salariëring behoort hiermede in overeenstem ming te zijn. De heer A 11 e m a vraagt, wat er gebeurt, als deze voorstellen niet worden aanvaard. Spr. zou gaarne zien, dat de loongrenzen nog eens herzien werden, want de verlagingen zijn te in grijpend. De heer A u d r e ts c h is van mening, dat het verkeerd is, om Heemstede in de tweede klasse te plaatsen en het heeft spr. verheugd, dat B. en W. werkzaam zijn, om de gemeente in de eerste klasse te plaatsen. Dit zal de salarissen ten goede komen. Mevr. Venhuizen zegt, dat het nu een maal de kant op moet gaan van salarisverlaging. Dit is nu eenmaal een noodzaak. Onbillijk acht spreekster het, dat er alleen gesproken wordt over het salaris van den inspecteur; alle salaris sen moeten verhoudingsgewijs dalen. De heer v. d. Heuvel wijst op een misvat ting, als zou de minister uitsluitend aandringen op verlaging. In enkele gemeenten is verhoging noodzakelijk om op het rijkssalarispeil te komen. De bedoeling is slechts, uniformiteit te ver krijgen en daardoor onbillijkheden te ontgaan. Er zou zelfs veel voor te zeggen zijn, om het gemeentepersoneel van rijkswege te salariëren. Spr. is van mening, dat het voorstel van B. en VV. juist is. Heemstede is niet meer zo'n wel varende gemeente, als van zekere zijde wordt voorgesteld, en behoort niet in een uitzonde ringspositie te worden geplaatst. De voorzitter beantwoordt de gemaakte opmerkingen. Spr. geeft een nadere toelichting op het voorstel en wijst erop, dat, wat het salaris van de politie betreft, de minister het laatste woord heeft. Door het gemeentebestuur is in Den Haag getracht, te redden wat te red den viel, want ook B. en W. achtten de ver lagingen te ingrijpend. Gewezen werd op de hoge levensstandaard en de bijzondere eisen die hier aan de politie worden gesteld, maar de minister antwoordde dat hiermee reeds met de vaststelling van de bedragen voor Heemstede rekening was gehouden. De kwestie is in het ü.O. ter sprake gebracht, en daar werden be dragen genoemd, die hoger waren dan volgens de wens van den minister. Om tactische redenen is daarom van het bedrag van 4500.voor den inspecteur afgezien, omdat de minister dit bedrag zeer zeker niet zou goedkeuren. Uit voorzichtigheid zijn B. en W. van het advies van het G.O. afgeweken, hoewel spr. gaarne toegeeft, dat de salarissen voor de politie alhier te laag zijn. De heer R ij k e s is door dit antwoord niet voldaan en stelt voor het maximum voor den inspecteur te verhogen tot 4500. De heer v. d. Erf acht het verkeerd, alleen het salaris van den bestbetaalde te verhogen en de minst betaalden het meest te verlagen. Dit is een onrechtmatige lastenverdeling. De heer A 11 e m a is bevreesd, dat de andere lonen gevaar lopen, verlaagd te worden als het salaris van den inspecteur verhoogd wordt. De voorzitter antwoordt, dat inderdaad de verordening dan wel eens niet goedgekeurd zou kunnen worden. Een vergelijking met de functie van commis saris gaat volgens spr. niet geheel op De heer De T e 11 o acht het standpunt van B. en W. niet juist. Als B. en W. de salarissen te laag achten, behoort het tot hun taak om met betere voorstellen te komen, ongeacht de vraag of de minister deze zal goedkeuren. Ook de heer v. d. Linden vindt de verla ging van het salaris van den inspecteur te groot. De heer v. d. Heuvel betoogt, dat het ver standig is om te handelen, zoals B. en W. doen. Zolang de gemeentebesturen de salarissen nog moeten vaststellen, moet men wel tactisch te werk gaan, om het hoogst bereikbare te ver- krij gen. Het voorstel van den heer Rijkes, om het maximum voor den inspecteur te bepalen op 4500.wordt in stemming gebracht en ver worpen met 9 tegen 6 stemmen. Vóór stemden Mevr. Venhuizen en de heren Rijkes, v. d. Linden, Van Lent, De Tello en Disselkoen. De verordening wordt hierna in stemming ge bracht en aangenomen met 132 stemmen. Tegen stemden de heren Disselkoen en De Tello. Herziening van lonen en salarissen van Gemeentepersoneel. B. en W. bieden de Raad een nieuwe regeling aan van de lonen en salarissen van het ge meentepersoneel. Tegen de op 28 Juni j.l. vastgestelde her ziening van lonen en salarissen is bezwaar ge maakt door den i Minister van Binnenlandse Zaken. Daarbij werd tevens te kennen gegeven, dat toetsing aan het Rijkssalarispeil dient plaats te vinden. Ten opzichte van die toetsing aan het Rijks salarispeil delen B. en W. mede, dat Heem stede is ingedeeld in de 2e klasse voor de toe passing van het Rijksbezoldigingsbesluit, zodat bij vergelijking van lonen en salarissen als normen genomen zouden moeten worden die gelden in 2e klasse gemeenten. De indeling van onze gemeente in de 2e klasse dateert reeds van geruime tijd terug. Bij beschouwing van de gemeenten welke in de 2e klasse zijn onder gebracht valt dadelijk op, dat onze gemeente daarmede niet op een lijn gesteld kan worden. In de le klasse zijn o.m. ingedeeld de ge meenten Haarlem en Zandvoort. Er bestaat echter geen enkele reden voor B. en W., onze gemeente niet in dezelfde klasse te rangschikken als de 2 genoemde gemeenten. B. en W. hebben dan ook, nu ons gebleken is dat een her classificatie in voorbereiding is, ons reeds vroeger aan de Regering gedaan verzoek her haald, om onZe gemeente ook in de le klasse te plaatsen. Het is niet bekend in hoeverre hier aan gevolg zal worden gegeven, zodat B. en W. geen vrijheid kunnen gevoelen bij het doen van nieuwe voorstellen daarmede reeds rekening te houden. Anderzijds echter zou, indien voor de werklieden ten volle rekening werd gehouden met de plaatsing van de gemeente in de 2e klasse, vooral voor de laagste groepen het loon zo laag worden, dat een behoorlijke bestaans mogelijkheid daarbij in het gedrang zou komen. Bij het voorstel van B. en W. is dan ook het loon voor de werklieden in de eerste drie groe pen hooger gesteld dan voor een gemeente 2e klasse, n.l. resp. ƒ1.44, ƒ0.96 en ƒ0.96. Bij de bepaling van de nieuwe loongrenzen is er rekening mede gehouden dat de kinder toeslagregeling aanzienlijk afwijkt van die van de Rijksregeling. Het Rijk kent kindertoeslag toe direct vanaf het eerste kind, terwijl volgens de gemeentelijke regeling toeslag gegeven wordt vanaf het derde kind. Met instemming van het Departement is dus nu het loonbedrag volgens de Rijksregeling verhoogd met 2 maal ƒ1.15 kindertoeslag, benevens met ƒ0.10 om het loon deelbaar te maken door het aantal werkuren per week. Het aantal periodieke verhogingen bedraagt momenteel 3, ieder groot 0.48. Volgens de voorgestelde regeling zullen 6 verhogingen van ƒ0.96 gegeven worden. De minimumlonen zijn dus aanzienlijk verlaagd. Wat betreft de salarisregeling voor de amb tenaren delen B. en W. mede, dat toetsing van de bestaande salarissen aan die der Rijksregeling voor verschillende groepen zou meebrengen dat verhoging van de maxima zou moeten plaats hebben. Hieruit blijkt dat in het algemeen de bestaande salarisregeling in deze gemeente dus niet op een te hoog peil is gebaseerd. Voor ver hoging achten B. en W. echter nu geen termen aanwezig. In het algemeen is het nieuwe minimum lager gesteld dan het bestaande. Voor de laagste groepen, waar het maximum hoger zijn kon, is dit gelijk gebleven. Voor-de hogere groepen daarentegen is toch een korting toegepast. Ten einde te voorkomen dat ambtenaren of werklieden, die hun maximum nog niet hebben bereikt, in sterker mate gekort zouden worden dan zij die wel hun maximum ontvangen, werd een bepaling opgenomen, welke daarin voor ziet, terwijl ten slotte een bepaling garandeert dat niemand direct meer dan 10% verlaagd wordt. De heer De Tello acht deze gelijkschake ling met de rijkssalarissen uit den boze. Ook de klassificatie van Heemstede is niet juist. B. en W. vinden zelf, dat Heemstede in de 1ste klasse thuis hoort, toch worden salarissen voorgesteld, passend in de 2e klasse gemeenten. Dit is niet consequent. De voorgestelde lonen passen niet bij de hoge levensstandaard alhier. Ook is het niet consequent, om voor een tweetal functionarissen een uitzondering te maken en hun salaris te verhogen. Ook de heer v. d. Erf acht het niet het psychologisch moment om met voorstellen tot loonsverhoging voor enkele personen te komen. De heer Van U n e n acht het gepraat over koopkracht, enz., onredelijk getheoretiseer. Als de ambtenaren een blik slaan in het particuliere bedriji, zullen zij zich nog zeer bevoorrecht voelen. Het is minderwaardige politiek om door goedkope woorden deze mensen ontevreden te maken. De heer Attema vraagt naar het motief om het salaris van twee ambtenaren te verhogen. Wethouder Dr. Droog antwoordt hierop, dat deze functionarissen steeds in een te lage klasse geplaatst zijn geweest. Op de vraag van den heer v. d. Linden of de positie van de losse werklieden nog iets kan worden verbeterd, ant woordt spr: dat dit in overweging zal worden genomen. De heer De Tello wijst het verwijt van zich af, dat hij ontevredenheid onder de werk lieden en ambtenaren zou zaaien. De heer Rijkes uit zijn verontwaardiging over het feit, dat de heer De Tello thans een andere houding aanneemt dan in het G.O. De heer De Tello verdedigt zijn houding en acht het verwijt van den heer Rijkes aan zijn adres misplaatst. De heer Van Unen acht het onjuist, om in openbare vergadering te herhalen wat in het G. O. is gezegd. Hiermede is het incident ge ëindigd. De heer R ij k e s doet het voorstel om het loon van de jeugdige werklieden in overeen stemming te brengen met de rijksregeling 2e klasse. Wethouder Dr. Droog zegt, dat de voor gestelde lonen beter aansluiten bij de andere. De heer v. d. Heuvel is het hiermee eens. Het voorstel van den heer Rijkes wordt ver worpen met 123 stemmen. De door B. en W. voorgestelde herziening wordt hierna in stemming gebracht en aange nomen met 132 stemmen. (Tegen stemden de heren Disselkoen en De Tello). Benoeming leden Commissie van Toezicht op het agentschap der Arbeidsbemiddeling. In de Commissie van Toezicht op het agent schap der Arbeidsbemiddeling worden her benoemd de heren H. M. Fockens, D. F. de Wilde en P. K. de Vries. Straatnaam. Z. h. s. wordt besloten, aan de tussen de Borneostraat en de Meerweg geprojecteerde straat, op het uitbreidingsplan genummerd 123, de naam te geven van „Soendastraat". Onteigening in het belang der volks huisvesting. Zonder hoofdelijke stemming wordt goed gekeurd het plan tot onteigening van de per celen kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie B nrs. 5978 en 5980, en van het zakelijk recht van erfpacht, waarmede bezwaard zijn de percelen kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie B nrs. 5979 en 81, ten einde verdere uit voering te kunnen geven aan de herziening van het uitbreidingsplan. Rondvraag. De heer Audretsch merkt op, dat de bussen, die uit de Indische buurt vertrekken geen rekening houden met de vertrektijden van de treinen, en vraagt of B. en W. de directie van de N.Z.H. daar eens op willen wijzen. De voorzitter zegt dit toe. De heer v. d. Linden vraagt, hoe het staat met de huurverlaging. Wethouder Jhr. v. d. Poll antwoordt, dat er nog enige moeilijkheden te overwinnen zijn, maar dat er hard aan wordt gewerkt. De openbare vergadering wordt hierna gesloten. dachten wij H.B.C. nog wel te zien ophalen, maar alles mislukte. De nederlaag heeft misschien een goede zijde, n.l. dat ook terdege met z.g. zwakke clubs rekening moet worden gehouden. De strijd tussen Santpoort en H.B.C. is, door dat Santpoort Zondag van T.Y.B.B. won, weer spannender geworden. De stand tussen deze 2 is: H.B.C8 6 1 1 13 33—16 Santpoort 5 4 0 1 8 19—4 A.s. Zondag krijgt H.B.C. bezoek van Spar taan, dat op 1 na onderaan de ranglijst staat. Hier zal H.B.C. heel wat goed te maken hebben en wij twijfelen niet of er zal vanaf de aftrap gewerkt worden zoals het behoort en nu rekenen wij op een grote overwinning, ook al zal Spar taan zich krachtig verdedigen, daar zij over een goede verdediging beschikt. Het vorige jaar won Spartaan deze ontmoeting met 72. Nu minstens andersom!!! Met H.B.C. II wil het ook maar niet naar wens gaan. Nu was het T.Y.B.B. II die hun een 52 nederlaag bezorgde. De oude garde leverde het kranige staaltje D.S.S. II in eigen home een 20 nederlaag toe te brengen. H.B.C. IV veroverde 1 puntje van O.G. IV, terwijl H.B.C. V T.Y.B.B. VIII met 7*1 naar huis stuurde Voor a.s. Zondag staat op het programma: 2 uur: H.B.C. ISpartaan I. R.K.A.V. II—H.B.C. II. 12 uur: H.B.C. Ill—K.R.V. I. H.B.C. IV—T.Y.B.B. VII. T.Y.B.B. VIII—H.B.C. V. F. IS INTERNATIONALE SAMENWERKING MOGELIJK? JA! De povere resultaten van een lange reeks vredesconferenties hebben ons bijna alle illusie ontnomen, dat een goede samenwerking tussen personen van verschillende nationaliteiten moge lijk zou blijken te zijn. Bijna, maar niet geheel! Wat toch zien wij als de politiek eens een ogenblik uitgeschakeld wordt en de mensen spontaan doen, wat het hart hun ingeeft? We hebben het allen kunnen constateren bij de jongste noodlanding van „onze" Uiver te Albury. In een vreemd land doen vreemde mensen, die er zelf niet het minste belang bij hadden, alles om de Nederlandse machine met haar kranige bemanning behulpzaam te zijn! Zie, dat ontroert ons tot in het diepst van onze ziel. Het is dus mogelijk; we hebben het nu gezien zo duidelijk als nog nimmer tevoren! Natuurlijk is ieder rechtgeaard Nederlander hierover verheugd geweest, maar voor ons, als leden van een Vredesbond, is het toch nog wel een zeer bijzondere reden tot blijdschap en dankbaarheid. Wij weten nu, dat ons streven niet tevergeefs is, dat het geen utopie, geen luchtkasteel is, maar een ideaal, dat zeer goed verwezenlijkt kan worden, als maar de af zonderlijke individuen van ieder volk het willen! We hebben niets anders te doen, dan die wil te versterken en tot ontwikkeling te brengen, dan zal het eenmaal komen, ook op ander gebied. Waarom kon het hier wel en niet in politieke vergaderingen? Omdat eigenlijk niemand van de Heren politici op het ogenblik nog werkelijk ernstig wil samenwerken. Ware dit het geval, dan zouden alle bezwaren wegvallen en zou men even spontaan tot een oplossing komen als daarginds in het verre Albury die eenvoudige mensen, die van politiek niets afwisten, maar die alleen zuiver menselijk dachten en hulp wilden verlenen. God geve, dat dit voor ons allen een les moge zijn en een aansporing om ons werk voort te zetten met meer kracht dan ooit te voren. Wij zullen overwinnen, de aanwijzingen zijn er reeds! Een lid van de Alg. Ned. Vrouwen- Vredebond. des middags te 3 uur HEROPENING van onze geheel verbouwde magazijnen. Bezoek van belangstel lenden zal gaarne worden ontvangen VAN OPGERICHT A° 1807 AMSTERDAM HOOFDAGENT VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN HAARLEM, GROOTE HOUTSTRAAT 93 Telefoon 10121 Kamer 12 Eenigst vakkundig adres voor Haarlem e.o. op het gebied van Corsetten, Buik- en Breukbanden naar maat. Eigen fabrikaat. Alle soorten Elastieken kousen, ook waschbaar. Nieuwe Gracht 33 - Tel. 11288 Bij het ontbreken, dit jaar, van een Heemsteedsche Verkoopweek, geeft BINNENWEG 203 - TEL. 283 86 U, bij aankoop van een SINT NICOLAASGESCHENK 10% KORTING tafel-, divan-, kapstokkleeden - kapstokken - parapluiebakken - spiegels - fantasie kleedjes - kussens - pouffes - theewarmers - dressoir- en schoorsteenloopers - vachten - voetzakken- waterstoven - voetbankjes - smookers - boekenkastjes - bureautjes - lederen en div. haardfauteuils - tafeltjes - tocht- en reisdekens, etc. Groote keuze in Diploma Ned. Vakkring v. Dansleeraren Uitden Boschstraat 13 bij Wagenweg Aanvang nieuwe 10 lessen cursus me dio Januari a.s. Cursusgeld f 7.50. In schrijven dagelijks aan ons privé-insti- tuut Uit den Boschstraat 13. Bij onze cursus in American Tap Dan cing kunnen nog eenige leerlingen geplaatst worden. Inl. aan ons privé instituut Uit den Boschstraat 13.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 5