STOUTENBEEK's MODEHUIS ONZE PRIJSVRAAG BIJZONDERE AANBIEDING I de Vecdw en kaar Huis H&c&ief&Yrx D/VI4ESI1AME1S 12.75 ft>| 18.75| 24.75 PLEIN 10, HAARLEM BETERE CONFECTIE TEGEN VOORDELIGE PRIJZEN!!! TWEEDE BLAD EET MEER ZOETWATERVIS! RONDOM DE GROENE TAFEL een Bon ter waarde van Vijf Gulden. Vervolg Plaatselijk Nieuws Cactussen in de kamer No. 47. 23 NOVEMBER 1934. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 Serie I Serie II Sarie III Kennemers, gaat daar van smullen Nederlanders tast toch toe: Zulke vis uit eigen water Wordt ge zeker nimmer moe. Steunt de vissers in hun arbeid Helpt de Heide-Maatschappij Elke week één dag uw vismaal En ge redtde visserij. Van de prijs moet ge niet schrikken Die valt nu waarachtig mee Voor wat stuivers of wat dupjes Hebt ge al een visdiner. Zie me toch die waterbaarzen Blank als glanzend parelmoer Zijn ze niet een waterwonder Vraagt de vis- en palingboer Brasemwat een edel smaakje En naar eisen toebereid Is zo'n bruine, malse vetzak Niet van hoogste heerlijkheid? En forellenglad van huidjes En precies op tijd gekookt En die ronde, dikke paling Smaakt die nu niet fijn: gerookt? Witvis:bliek en voorn en gronders? Zijn gebakken weer zo fijn En wanneer ge er te viel biekt? Dan bewarenop azijn. Snoek?de slanke, grutenrijke Is die vis niet delikaat? Als men met die duizend graten Maar de goede kant op gaat. Zeelt?.gestoofd en met een uitje Heemstee kent ge êeler vis Meent ge dat de buitenlandse Soms wat smakelijker is? Aan de maaltijd, landgenoten De recepten zijn gereed Op de kookschool kan men leren Hoe men deze fijnheid eet. SPEENHOEE. Wanneer de plaatsen op de publieke tribune niet kosteloos waren geweest, zouden de toe schouwers ditmaal beslist aan het loketje van onzen vriend Nijenhuis terugbetaling van het entreegeld hebben geëist. Want het stuk dat opgevoerd werd, was wel een weinig eentonig. Het was een drama in twee bedrijven, die beide hetzelfde trieste onderwerp behandelden, en f -wil. of climax zat er niet in. "B'."en \V. ""hadden de Rèad een nieuwe ver ordening aangeboden, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eisen van benoem baarheid en de bezoldiging van het politie personeel. Alleen over de bezoldiging werd ge sproken, of liever over de voorgestelde verla ging van de bezoldiging. Dit was geen prettig onderwerp voor de Raad om te bespreken, evenmin als het voor B. en W. prettig moet geweest zijn, de door den minister gevraagde verlagingen voor te stellen. Het college had het gewaagd, om de eisen van den minister niet ten volle in te willigen, zulks in overeenstem ming met het advies van het Georganiseerd Overleg, maar het geadviseerde salaris van den inspecteur hadden B. en W. niet durven over nemen, uit vrees, dat de hele verordening dan zou worden afgekeurd en dus nog verdere ver lagingen zouden moeten ingevoerd. De inspec teur moest zich dus eigenlijk ten behoeve van het overige politiepersoneel een flinke ader lating van zijn portemonnaie laten welgevallen; en nu vormden zich aanstonds in de Raad twee partijen: de ene met de heren v. d. Erf en v. d. Linden als woordvoerders vond, dat de hogere rangen er nog te goed afkwamen, en de andere, aangevoerd door den heer Rijkes met den heer De Tello in zijn kielzog, was van mening, dat den inspecteur, die hier in Heemstede het werk van een commissaris doet, juist in deze tijd met zijn vele verkeersproblemen wel een salaris van 4500.toekwam. Als de heer Rijkes een onderwerp aansnijdt, heeft hij het wel zó terdege bekeken, dat er weinig spelden tussen zijn be toog te steken zijn; de voorzitter waagde hiertoe dan ook geen poging, maar legde er de nadruk op, dat liet salaris van den inspecteur was voorgesteld uit tactische redenen, hierboven reeds genoemd. De heer Van den Heuvel juichte deze politiek van geven en nemen toe, maar de heer De Tello verwetft het college gemis aan ruggegraat. Als B. en W. zo betoogde hij werkelijk van mening waren, dat de salarissen van de politie alhier volgens de nieuwe voorstellen te laag waren, dan had het college met betere moeten komen, zonder zich aan den minister te storen. Om zó beginsel vastheid tegenover plooibaarheid te stellen klinkt wel erg mooi, maar het was hier de vraag, hoe men het beste kon handelen, om te redden, wat nog te redden viel. Vragen staat vrij en voorstellen eveneens, maar tenslotte heeft de minister het laatste woord, en de bespre kingen in Den Haag zuilen B. en W. wel de meest verkieslijke handelwijze hebben duidelijk gemaakt. De meerderheid van de Raad zag dit in en keurde de voorstellen ten slotte goed met een bezwaard gemoed, dat spreekt vanzelf! Dit was het eerste bedrijf. De andere helft was net zo. Weer ging het over salarisverlaging, ditmaal het gemeentepersoneel betreffende. De salarissen moesten n.l. volgens de wens van den minister worden getoetst aan het rijkssalarispeil. De heer De Tello kwam in oppositie, doch werd onmiddellijk op drie verschillende manieren door de Vrijheidsbondse fractie bestookt. Mevr. Venhuizen zeide, dat de heer De Tello de wel stand van de Heemstedere te hoog aansloeg, want dat zelfs de meest welgestelde in onze gemeente er geen auto meer op na kon houden! Arme welgestelde! De heer Van Unen vond het minderwaardige politiek om met schoonklin kende woorden de ambtenaren en gemeente werklieden ontevreden te maken. En ten slotte trok de heer Rijkes van leer, daar de heer De Tello volgens hem thans geheel anders sprak dan in het G.O. Aldus drievoudig aangevallen had de heer De Tello druk werk om zich te verdedigen, en toen hij daarmee klaar was, had hij nog net even tijd om met zijn partijgenoot tegen de salarisvoorstellen van B. en W. te stemmen, die door de overige raadsleden werden aangenomen. Voor heden hebben wij weer eens een andere prijsvraag voor onze lezers op ons programma. Uitgaande van de gedachte, dat tegen het St. Nicolaasfeest de advertenties in onze courant met mogelijk nog groter aandacht zullen worden bekeken dan andere, hebben wij gemeend deze advertenties voor onze prijsvraag te moeten bezigen. Om tot een goede oplossing te komen zullen dus onze lezers alle advertenties uitstekend onder de loupe moeten nemen. Want wat toch is het geval? In de verschillende advertenties zijn in totaal 29 letters omgekeerd en deze 29 letters vormen een zin van zes woorden, die de lezers uit deze advertenties moeten te voorschijn halen. Teneinde de oplossing niet te ingewikkkeld te maken, delen wij hierbij mede, dat op Pag. 1 5 lettere „23 „33 4 10 zijn omgekeerd; dus op iedere pagina vindt men één woord. Heeft men dus op pag. 1 5 letters gevonden dan is daaruit het woord samen te stellen. Heeft men zodoende de zes woorden op de 6 verschillende pagina's gevonden dan zijn gemakkelijk de woorden in zinsverband te plaatsen en moet men de juiste oplossing hebben gevonden. De lezers moeten echter behalve de juiste zin ook de advertenties opgeven, waarin zij de omgekeerde letters vinden en waaruit dus de zin wordt opgebouwd. Voor de goede oplossing stellen wij evenals de vorige malen wederom een prijs beschikbaar in de vorm van Over de benoeming van een controlerend geneesheer wenste de heer Disselkoen in geheime vergadering iets te zeggen. Toen de zitting heropend was, oefende hij critiek uit op de voordracht, waarop slechts één naam prijkte, waardoor jonge artsen van benoeming waren uitgesloten. Het ging hier natuurlijk niet om den persoon, maar om het principe. De eenmans- voordracht werd verdedigd door wethouder Dr. Droog, die de bijzondere kwaliteiten van den persoon in kwestie belichtte, wiens her benoeming daarna een voldongen feit was. Hierna zakte het scherm en konden de leden het voorbeeld volgen van de toeschouwers, die reeds lang de benen hadden genomen! 't Zwijgende. HEEMSTEEDSE REDDINGSBRIGADE. Propaganda-avond. I Vrijdagavond j.l. hield de afdeling Heemstede i van de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen een propaganda-avond in Hotel Lommeroord aan de Heerenweg. De voorzitter, de heer L..C. Band, opende de vergadering en hield een korte inleiding, waarin het doel van de bijeenkomst werd uiteengezet, i Vervolgens werd het woord verleend aan den heer Meyerink, hoofdconsul van de bond. Het kan u allen overkomen, aldus spr., dat u getuige zijt van een ongeval op het ijs, en dan moet men weten hoe men de reddingsmiddelen, geschonken door den burgemeester van Heem stede en aangeschaft door het bestuur bij het 15-jarig bestaan van de afdeling, moet ge bruiken. Het aantal verdrinkingsgevallen in Nederland is buitengewoon groot. 25 jaar geleden ver dronken per jaar ongeveer 1000 personen. Dank zij de propaganda van de Ned. Zwembond is dit aantal afgenomen tot gemiddeld 675. Spr. protesteert tegen de uitdrukking „verdronken bij het zwemmen", die hij dikwijls in kranten tegenkomt. Een goed zwemmer verdrinkt niet. Men kan dan ook beter schrijven: verdronken bij het baden. Toch betekenen die 675 verdrinkingsgevallen nog een wereld van leed, en daarom doen de 110 reddingsbrigades in ons land zulk een nuttig werk. Hierna besprak de heer Meyerink het gebruik van de verschillende reddingsmiddelen, als haak, klos, haspel, enz., die hun practische bruikbaar heid reeds ontelbare malen hebben bewezen. Zo werden bijvoorbeeld alleen in Haarlem reeds meer dan 300 mensen door middel van een reddingshaak van de verdrinkingsdood gered. Speciale aandacht wijdde spr. aan de verschil lende middelen, die toegepast kunnen worden om personen té redden, die door het ijs zijn ge zakt. Een serie mooie lichtbeelden verduidelijkte deze interessante causerie. In de pauze werden door den voorzitter vier diploma's van de Ned. Bond tot Redden van Drenkelingen uitgereikt, n.l. het voorbereidend diploma aan de dames W. Mooser en T. Broek man en het diploma B. aan de heren A. H. Bekker en J. C. M. van den Berger. SCHOOL- EN WERKTUINEN. Viering van het 10-jarig bestaan. „Hoe bloemen het feest opluisterden!" Zaterdag 17 Nov. j.l. heeft de „Vereniging School- en Werktuinen voor Haarlem en Om streken" haar 10-jarig bestaan herdacht door 's middags en 's avonds in de Jansschouwburg te Haarlem een operette en een lenterevue op te voeren, die beide op waarlige wijze propa ganda maakten voor het doel van de Vereniging, 's Middags was de opvoering voor een flink gevulde zaal met kinderen, 's avonds voor de ouderen, en beide voorstellingen zijn een succes geworden, 's Avonds sprak de voorzitter, de heer A. Meilink, den aanwezigen toe, herinnerde aan het oprichten van de School- en Werk tuinen en besprak de verlaging van de subsidies en het bedanken van veel leden, die het Bestuur naar middelen deed uitzien de Vereniging financieel te sterken. Voor de pauze werd een operette opgevoerd door de Heemsteedse kinderen. Deze operette, getiteld: „Hoe de bloemen :ons feest opluisterden", was geschreven door Mevr. De VoogtVogel. De regie was Deze Bon moet ditmaal worden ingewisseld bij onzen adverteerder, de bekende zaak in Heren modeartikelen van den heer C. G. A. HOPPEZAK Binnenweg 137 HEEMSTEDE (zie advert, pag. 4) Wij laten de voorwaarden nogmaals hieronder volgen: le. Slechts lezeressen en lezers, die geregeld wekelijks ons blad ontvangen, kunnen aan de prijsvraag deelnemen. 2e. Oplossingen moeten met duidelijke ver melding van naam en adres bij de Redactie van „Dé Eerste Heemsteedsche Courant" worden in gezonden vóór Dinsdag 27 Nov. des middags 12 uur. Op de enveloppe met duidelijke letters te vermelden „Prijsvraag". Inzendingen, na genoemde datum ingekomen, worden onherroepelijk terzijde gelegd. 3e. De prijs wordt toegekend aan de(n) in zender (ster) die de juiste oplossing heeft ge vonden: bij méér juiste oplossingen beslist het lot. Indien niemand de goede oplossing heeft ge vonden, zal de prijs in ieder geval worden toe gekend aan die(n)gne, die de juiste oplossing het meest heeft benaderd. 4e. De juiste oplossing wordt met de naam van den prijswinnaar bekend gemaakt in ons eerstvolgend nummer. 5e. Over de uitslag kan niet in correspon dentie worden getreden. 6e. Het personeel, verbonden aan ons blad of aan de N.V. Drukkerij voorheen De Erven Loosjes te Haarlem is van deelname aan deze prijsvraag uitgesloten. 7e. De bon, welke als prijs wordt toegekend, is slechts gedurende de periode van 1 tot en met 8 December 1934 geldig; daarna kan de Bon niet meer ter inwisseling worden aangeboden en is dan waardeloos geworden. 8e. Iedere lezer mag slechts één oplossing inzenden. in handen van Mevr. De HoopVogel, terwijl de dansen waren ingestudeerd door den heer Van de Water. Was de operette, die in het eerste bedrijf het ontwaken van Flora's kinderen bij Moeder Aarde voorstelde, een succes voor de dames belast met de vertolking van de rol van Moeder Aarde en Koningin Flora, niet minder was het een succes voor de meespelende kin deren, wier fris gezang zeer prettig aandeed. Het tweede bedrijf bracht ons de viering van het 10-jarig bestaan van de schooltuinen, op geluisterd door tal van bloemenkinderen. Spe ciaal de uitvoering van dansjes in dit bedrijf: de Boksersdans, de Mosselman en de Deftige Straat mogen hieruit met ere genoemd worden. Ook van de aankleding was veel werk gemaakt, terwijl de pianobegeleidijig in goede handen was bij Mei. Mol. J Na de pauze was Ut' 'beurt aan de Haarlemse- kinderen, die een Lenterevue opvoerden, in gestudeerd onder de krachtige leiding van den heer en mevrouw Van der Hart, voor de dansjes bijgestaan door Mej. Roozen, terwijl een drietal toneelintermezzi, geschreven door den heer A. Meilink, was ingestudeerd onder leiding van den heer Vercruijsse. Wat hier met een negentigtal kinderen werd gepresteerd, dwingt onze volle bewondering af. Zowel uit het zingen van de bekende liedjes als: Wees gegroet, o schone lentetijd; Joecheisa, joechei, hoe lief is de Mei; Het regent het zegent, als uit het dansen was de forse hand te bespeuren, die het geheel had ingestudeerd. Lief waren ook hier de dansjes van de Lente tijd en de bloemen en van de harkers en zaaiers. In het toneelstukje maken we kennis met een troepje op straat spelende en baldadigheid be drijvende kinderen, waarin een vallende politie agent zeer de lachlust van het publiek opwekt en tenslotte zien we één van de jongens op de School- en Werktuinen terecht komen, waar het hem zeer bevalt en waar hij gelukkig een tuintje kan krijgen. De slotzang: „De tuinen op, de tuinen in", waarbij enige kolossale tuinproduc- ten en bossen bloemen werden meegevoerd, vormde een waardig slot van deze revue. In de pauze was er voor de kinderen een grabbelton en was er voor de groten gelegen heid om hun geluk te beproeven met een rad van avontuur. Een strijkje van jongelui van de H.B.S. ver leende belangeloos medewerking en vrolijkte de pauzes op met pittige muziek. Aan het slot bedankte de voorzitter allen, die hadden medegewerkt om deze avond te doen slagen en bood de dames bloemen aan. Het was een avond, waar de Vereniging School- en Werktuinen met voldoening op kan terugzien en die zijn uitwerking zeker niet zal missen. Ned. Protestantenbond, afd. Heemstede Bennebroek. Wijdingsmiddag. De afdeling HeemstedeBennebroek van de Ned. Protestantenbond houdt Zondag 25 Nov., des middags om 2.30 uur, een wijdingsmiddag, waaraan behalve het dameskoor zullen mede werken de heren Jac. van Kempen, fluit en de heer P. Zwaanswijk Jr., orgel, terwijl de heer Kommer Klein zal voordragen Opstand en Berusting. De toegang is voor belangstellenden vrij. NIEUWE ZAKEN. H. J. Pistorius' Boek- en Kunsthandel. Het was ons reeds ter ore gekomen dat de te Aalsmeer zeer bekende zaak H. J. Pistorius' Boek- en Kunsthandel te Heemstede een filiaal zou vestigen, en met belangstelling hebben wij de veranderingen aan het daarvoor uitgekozen pand aan de Binnenweg no. 91 gevolgd. Wij waren prettig verrast bij ons eerste be zoek aan de moderne winltel, zowel door de smaakvolle inrichting als door de rangschikking en uitgebreidheid van de voorraad. Een zaak als deze is een grote aanwinst voor onze gemeente en gaarne onderschrijven wij het compliment van een der voornaamste uitgevers, dat ons land op dit gebied ten hoogste een dozijn van zo goed geoutilleerde boekwinkels bezit. Ook de aan deze zaak verbonden lichtdruk- inrichting voldoet aan alle eisen, hetgeen on getwijfeld door heren architecten gewaardeerd zal worden. Blauwdrukken, Ozaliddrukken, enz., alsmede bestekken zullen dus voortaan ook te Heemstede vervaardigd kunnen worden. Plantenvreugde in de winter. Een van de voornaamste voorwaarden, die het goed gedijen van cactussen verzekeren, bestaat in goed samengestelde, vruchtbare, maar toch doorlaatbare aarde. Het laatste is vooral van belang; elke plant heeft ervan te lijden, als het water blijft staan en niet kan weglopen. Goede aarde, die voor alle soorten cactussen geschikt is, verkrijgt men door humus, compost, oude klei, oude kalk en scherp rivierzand met elkaar te vermengen. Het voornaamste is de humus, die oud en goed verteerd moet zijn. Het beste is humus, waarin dennenaalden voorkomen, want deze laat het water goed door en biedt voor de jonge cactuswortels de beste voeding. Compost en klei leveren meer de voeding voor de oude wortels en zorgen er bovendien voor, dat de aarde niet al te los is. De planten kunnen dan beter wortel schieten, zodat zij ook vaster in de grond staan. Ook het zand wordt om deze reden aan het mengsel toegevoegd, maar het dient tevens om het poreus en doorlaafbaar voor water te maken. Hoeveel men van elke soort moet nemen, om het beste mengsel te verkrijgen, kan niet zonder meer worden gezegd. Het is het beste, dit zelf te proberen en een samenstelling te zoeken, die nóch te licht, nóch te zwaar aanvoelt. Goede humus is minstens 3 a 4 jaar oud; de klei en de kalk moeten verscheidene jaren aan de lucht blootgesteld zijn geweest en verweerd zijn. Nog beter ig. metselkalk van oude, gescheurde muren, die aan de Buitenlucht döör ae weersinvioeaen bros is gemaakt. Eventueel kan men ook andere grondsoorten gebruiken dan de bovengenoemde, mits men het juiste midden houdt tussen vet en mager, zwaar en licht, terwijl het mengsel vooral goed door laatbaar moet zijn. Verder is het van belang, dat er in geen dei- grondsoorten bestanddelen voorkomen, welke spoedig rotting veroorzaken! AZIJN OF CITROEN? Beide hebben hun voordelen. Onder de aanhangers van de moderne voe dingswijze zijn er, die azijn, en anderen die citroen gebruiken. De beide richtingen staan niet zelden met fanatisme, zelfs met vijandigheid tegenover elkaar. En als gewoonlijk heeft beider standpunt zijn voor en zijn tegen. En het is voor elke huisvrouw wel eens goed, om die voor- en nadelen te leren kennen. Azijn verleent niet alleen zijn smaak aan het voedsel, doch maakt dit ook beter verteerbaar. Met name geldt dit van eiwitten en zetmeel. Aan de andere kant worden sommige bestand delen der peulgewassen door azijn onoplosbaar gemaakt; bonensla met azijn is voor een maag lijder dus ongeschikt! Verder dient men in het oog te houden, dat azijn op zichzelf ook schadelijk kan zijn, wan neer het in te grote hoeveelheden wordt gebruikt. Het belemmert de regelmatige spijsvertering en kan de oorzaak worden van bloedarmoede en bleekzucht. Maar tenslotte schaadt overdrijving bij elk voedingsmiddel; er is geen reden om de azijn daarvan'in het bijzonder een verwijt te maken. Van azijn moet men nog weten, dat goede wijnazijn en de scherpe inmaakazijn beide 5% azijnzuur bevatten en gewone tafelazijn 3.5%. Men kan ook extra sterke azijn van 7% en 10% krijgen, terwijl azijnessence 80% azijnzuur bevat. Citroensap heeft het grote voordeel, dat het allerlei stoffen bevat, die het menselijk lichaam nodig heeft, terwijl het 7% citroenzuur bevat, dus dubbel zoveel als het zuurgehalte van ge wone tafelazijn. Er zijn fanatici, die om deze reden in alle gerechten de azijn door citroen willen vervangen. Vaak is dit mogelijk, doch vaak ook niet, omdat het betrokken gerecht eenvoudig een azijnsmaak vereist en geen citroensmaak. Tenslotte nog enkele wenken. Peren blijven wit, als men ze voor het koken met azijn afwrijft. Schorseneren blijven daaren tegen alleen wit in meelwater met een scheut azijn. Champignons en verschillende andere paddestoelen worden daarentegen minder donker, als men ze stooft in boter met citroensap. WENKEN VOOR DE KEUKEN. Als slagroom niet dik genoeg wordt, doet men er een stijfgeklopt eiwit bij. Als men dan doorgaat met kloppen, zal men in enkele minuten de mooiste slagroom krijgen, die men zich wensen kan. n tj. CVERGOOIER MET DONKERE BLOUSE. Q No. 7831. Knippatronen verkrijgbaar in maat 40 t. en m. 46, a f 0.58. Het is altijd prak tisch om ietwat afgedragen japon nen te veranderen in een overgooier. De mode is ons bijzonder gunstig gezind door haar voorkeur voor lichte overgooiers, waaronder zoowel lichte als donkere blouses gedragen kunnen worden. Onze zomerjapon netjes, die te vee! geleden hebben, om het volgend jaar nog dienst te doen, kunnen dus uitstekend wor den vermaakt. De blouse kan voor den winter desge- wenscht worden voorzien van af neembare onde- mouwen. HET MAKEN VAN EEN STRIK. SR Strikken zijn vaak onmisbaar op de moderne japonnen. Wii zien ze /an al lerlei materiaal: óf stijf, luchtig uitstaand van organdi of glasbatist, óf juist heel soepel neerhangend van glanzende zijde. Een der laatst genoemde is hier bij afgebeeld. Zul ke strikken val len het best, wan neer zij gemaakt worden van een schuingeknipte reep stof. Zij kunnen afgewerkt worden met een overlangs doorgeknipte open zoom, doch ook met een randje van het zelfde goed Hoe dit laatste gedaan wordt, ziet men duidelijk op de afbeelding. Hierna wordt de reep stof aan den verkeerden kant licht opgestreken, waarna de strik wordt gelegd. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd worder met bijsluiting van f 0.58 in postzegels aan de Moderedactrice van dit blad. Roelofsstraat 10S te 's-Gravenhage. De patronen «orden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveer 50 modellen zijn afgebeeld, toegezonden Denkt er vooral aan. de iuiste maat en het nummet op te geven. Griesmeel, peulgewassen, gedroogde groenten en gort nemen spoedig een muffe lucht aan, die bij het koken niet weggaat. Daarom moeten zij voor het koken in een dunne laag op een vlak voorwerp uitgespreid en in de zon gezet worden. Hierbij moeten ze af en toe worden omgeroerd. Modelboerderij HILLEGOM Telefoon"5l07 voor hoogfijue ZUIVELPRODUCTEN NOG TOT 30 NOVEMBER A.S. ONTVANGT U TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO PAKJES AAN ONS ADRES TE AMERSFOORT GRATIS EEN PRACTISCH GESCHENK ttoot i pe&dUnA j)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 4