ONZE PRIJSVRAAG DE DONKERE DAGEN VOOR KERSTMIS DERDE BLAD RONDOM DE GROENE TAFEL Vervolg Plaatselijk Nieuws BURGELIJKE STAND No. 51. 21 DECEMBER 1934. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 9 Ir één middag- en één avondzitting heeft de Raad kans gezien, alle begrotingen voor 1935 te behandelen en dit mag waarlijk een schitte rend tempo genoemd worden. De heren waren blijkbaar terecht van mening, dat praten bijzaak en doen hoofdzaak is. Reeds bij de algemene beschouwingen bleek de wens, om de discussies zo sober mogelijk te houden. Deze bepaalden zich voornamelijk tot besprekingen over het advies van de financiële commissie, die de gemeentebegroting op een andere wijze dan B. en W. sluitend wilde maken. Het College was noodgedwongen tot belasting verhoging overgegaan. Letterlijk gedwongen, want het is de regering, die de belastingdruk verzwaart. De opcenten op de gemeentefonds belasting werden 25 hoger, die op de vermo gensbelasting worden met 10 verhoogd en bo vendien neemt het Rijk een gedeelte van de hoofdsom der personele belasting af, gelijk staande met de opbrengst van 75 opcenten. B. en W. hadden daarom voorgesteld, de opcenten op de personele belasting met 75 te verhogen. Alles bij elkaar dus een aanzienlijke belasting verhoging. „Te veel in eens", vond de financiële commis sie. „De schrik zal de mensen om het hart slaan, als we met zulke belastingverhogingen aan komen, en dan durft geen enkele vreemdeling zich meer in Heemstede vestigen!" Er werd dus gezocht naar een andere oplos sing. Het gemeentelijk spaarpotje, i.e. het reservefonds voor bijzondere doeleinden, was door B. en W. wel voor een ton aangesproken, maar de commissie meende, dat die reserve best nog wat verder aangesneden kon worden. Reserves zijn er niet om ze steeds intact te laten, maar om ze in tijd van nood te kunnen gebrui ken, zo was het standpunt van de commissie, waar de wethouders Dr. Droog en Jhr. v. d. Poll het helemaal niet mee eens waren. Zij achtten het funest, de reserve in een zo snel tempo op te souperen en Jhr. v. d. Poll vond zijn taak zo bemoeilijkt, dat het er een beetje op begon te lijken, alsof hij met de wethouders portefeuille wilde gaan rammelen. Hij zwaaide tenminste al met een lintje er van! Maar het kwam gelukkig niet tot een catastrophe, al stond de meerderheid van de Raad achter de finan ciële commissie. Mitsdien werd besloten de op centen op de personele belasting niet met 75, doch met 45 te verhogen. De mindere opbrengst wordt gecompenseerd door een grotere greep uit het reservefonds, n.l. 238.000. De overige besprekingen bepaalden zich voor namelijk tot de punten, waarop de financiële commissie reeds de aandacht had gevestigd, welke opmerkingen door B. en W. reeds schrif telijk waren beantwoord. De bekende stok paardjes werden ditmaal eens op stal gelaten, wat van wijs beleid getuigde. Er was nog enige discussie over het al of niet toekennen van sub sidie aan het Wit-üele Kruis, en het verharden van de voetpaden van de Kerklaan, waarvoor de heer Jonckbloedt geen grint wilde gebruiken uit vrees voor zijn ruiten. De heer De Tello had nog een aantal noten op zijn zang, n.l. concentratie van de sport, na zorg op schooltandheelkundig gebied, vuilver branding, woningstatistiek en architectonische eenheid bij villabouw. Daar-dit alles geld zou kosten werd er niet lang over gepraat. Bij de subsidie aan de bijzondere bewaar scholen speelde de heer Van Unen het klaar om geen hogere rente dan 414 aan de besturen te vergoeden. De steun aan de werklozen had natuurlijk de volle aandacht van de raad; wet houder Dr. Droog had er een uitvoerig rapport over samengesteld, waaruit bleek, dat de huidige regeling voor de gemeente het voordeligste was, terwijl de vroegere regeling voor de werklozen beter zou zijn, als men maar volop werk zou hebben. De bestaande regeling blijft dus gelden Het was nog geen middernacht, toen de hamer van den voorzitter voor het laatst viel. We gaan het nieuwe jaar dus in met een verlaging van de gasprijs en een verhoging op drie belastingen. Een voordeel en een nadeel dus voor de porte- monnaie, maar het laatste zal het eerste wel overtreffen. 't Zwijgende. NEDERLANDSE BLINDENBOND Propaganda-avond. Dinsdagavond werd in het gebouw van de Ned. Protestantenbond een propaganda-avond gegeven door de Nederlandse Blindenbond. Voor deze avond was een zeer gevarieerd pro gramma samengesteld. De bijeenkomst werd geopend door Dr. J. J. van Luin, die zijn voldoening uitsprak over de grote belangstelling, welke, naar hij hoopte, er toe zou bijdragen, den blinden vreugde in hun leven te brengen. Wij kunnen hen, aldus spr., geen ogen geven, maar er wel voor zorgen, dat zij zich niet hulpeloos gevoelen. Een belangrijk deel van het programma werd gevormd door de vertoning van een film, ver vaardigd met medewerking van de bekende blindeninstituten te Bussum en de Prins Alexan- derstichting te Huis ter Heide. Deze film geeft een duidelijk overzicht van het onderwijs aan blinde kinderen, hun lichamelijke en geestelijke ontwikkeling, en hun vorming voor de maat schappij. De betekenis van het zo onmisbare Braille-schrift wordt eveneens zeer mooi weer gegeven. Voorts geeft de film een duidelijk beeld van de vakopleiding aan blinden en de vele arbeidsmogelijkheden, welke voor hen bestaan. Men ziet blinden werkzaam als pianostemmer reparateur, als rijwielhersteller, als schoen maker, maar ook als telefonist, masseur, beiaar dier, enz. In de film is opgenomen een beeld van de gemeentelijke werkinrichting te Amsterdam, waar ruim honderd blinden te werk zijn gesteld. De film vormt een fraai geheel en geeft de aan- schouwers een rijkdom van indrukken over de tot dusver voor velen nog onbekende blinden- wereld. Vóór de pauze hield de heer Joh. v. d. Berg, als propagandist van de Nederlandse Blinden bond, een toespraak. Vroeger aldus spr., die zelf op zijn 17e jaar blind werd zat de blinde aan de kant van de-weg en hield de hand bedelend op. Doch in het laatst van de 18e eeuw komt hierin ver andering. In Parijs, in Berlijn en in Amerika worden blindeninstituten gesticht en ook in Nederland trekt men zich het lot van de blinden aan. Doch er heersen nog veel verkeerde me ningen omtrent de blinden. Het publiek legt maar al te dikwijls een misplaatst medelijden aan de dag. Ongetwijfeld geschiedt dit met de beste be doelingen, maar de blinden willen niet beklaagd worden; zij gevoelen zich volwaardig, zo goed als zienden; hun tastzin vervangt voor hen de ogen. Zij beschikken meestal over een sterk ont wikkeld geestelijk leven en het onderwijs stelt hen in staat bruikbare krachten in de maat schappij te worden. De Blindenbond heft de blinden op uit hun doffe berusting en stelt zich Ziethier onze nieuwe prijsvraag, welke geheel afwijkend is van onze vorige puzzles. Wat de oplossing betreft menen wij, dat het onnodig is hier veel aan toe te voegen. Onze lezers zullen natuurlijk begrijpen, dat het de bedoeling is, dat de 78 stukjes, die op onder staande plaat voorkomen, zodanig worden ge legd, dat één geheel wordt verkregen. Men wapene zich dus met schaar en lijmpot en zende ons het verkregen resultaat toe. Als naar gewoonte stellen wij ook thans weder een prijs voor de juiste oplossing beschikbaar in de vorm van een WAARDE BON AD. F. 5.— welke ditmaal moet worden ingeruild bij het bekende fotografisch atelier van Wij laten hieronder de voorwaarden voor deelname nogmaals volgen. Ie. Slechts lezeressen en lezers, die geregeld wekelijks ons blad ontvangen, kunnen aan de prijsvraag deelnemen. 2e. Oplossingen moeten met duidelijke ver melding van naam en adres bij de Redactie van „De Eerste Heemsteedsche Courant" worden in gezonden vóór Donderdag 27 December, des ochtends 9 uur. Op de enveloppe met duidelijke letters te vermelden „Prijsvraag". Inzendingen, na genoemde datum ingekomen, worden onherroepelijk terzijde gelegd. 3e. De prijs wordt toegekend aan de(n) in- zender(ster) die de juiste oplossing heeft ge vonden: bij méér' juiste oplossingen beslist het lot. Indien niemand de goede oplossing heeft ge vonden, 7-' de prijs in ieder geval worden toe- ook ten doel gemeenschapszorg,waaronder ook leerplicht, te verkrijgen voor het blinde kind. Spr. wekte de aanwezigen op het werk van de Blindenbond te steunen door donatie en het kopen van matten en borstelwerk. De avond werd opgeluisterd door zang van Mej. A. Tuyl Schuytemaker, met pianobegelei ding van Mej. E. Biele. Voorts speelde Mevr. RoelofsenTak een drietal vioolnummers, met pianobegeleiding van den heer Zwaanswijk. Ter afwisseling declameerde de heer v. d. Berg verzen van Adama van Scheltema en Marie Bodaerd. VERGADERING ALG. NED. VEREN. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Vrijdagavond vergaderde de afdeling Heem stede van de Alg. Ned. Vereniging voor Bloem bollencultuur in Café-Restaurant „Hof van Heemstede". Na opening en voorlezing der notulen volgde allereerst de verkiezing van den voorzitter. De aftredende voorzitter, de heer Jos. M. J. Braam, werd met bijna algemene stemmen herkozen. Vervolgens had de candidaatstelling plaats van 2 leden voor het hoofdbestuur. In de vacature van den heer Jos. M. J. Braam te Heemstede, welke niet herkiesbaar is, werd candidaat gesteld de heer J. Roes te Heemstede. Besloten werd een beroep te doen op de zusterafdelingen om dezen candidaat op de eerstvolgende hoofdbestuursvergad. te steunen. In de vacature W. Kooyman zal de candidaat Jac. Bakker te Enkhuizen gesteund worden. Vervolgens had de behandeling plaats van de beschrijvingsbrief voor de op 24 Dec. a.s. te houden algemene vergadering. Uitvoerig werd besproken het voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van het handelsreglement voor de bloembollenhandel. In 't algemeen kon de vergadering zich met deze voorstellen verenigen, temeer daar de voorzitter sommige wijzigingen uitvoerig kon toelichten. Wel spraken enkele leden er hun verwondering over uit, dat geen vaste datums van betaling in het handelsreglement zijn opgenomen. Getracht zal worden bij een volgende reglementswijziging dit in het handelsreglement te doen opnemen. TRUUS KNOPPER. Jan van Goyenstraat 26. Wij moeten hierbij nadrukkelijk onder de aan dacht van onze lezers brengen, dat de oplos singen beslist op de in de voorwaarden ge noemde sluitingsdatum in ons bezit moeten zijn. De beoordeling van het grote aantal inzendingen is oorzaak, dat de termijn van inzending niet kan worden verlengd, willen wij niet de kans lopen, dat de prijswinnaar in ons volgend nummer niet kan worden bekend gemaakt. In dit verband is het wenselijk, dat de lezers hun oplossingen niet aan onze bijkantoren, doch rechtstreeks aan onze redactie inzenden; dit om event, vertraging te voorkomen. gekend aan die(n)gene, die de juiste oplossing het meest heeft benaderd. 4e. De juiste oplossing wordt met de naam van den prijswinnaar bekend gemaakt in ons eerstvolgend nummer. 5e. Over de uitslag kan niet in correspon dentie worden getreden. 6e. Het personeel, verbonden aan ons blad of aan de N.V. Drukkerij voorheen De Erven Loosjes te Haarlem is van deelname aan deze prijsvraag uitgesloten. 7e. De bon, welke als prijs wordt toegekend, is slechts gedurende de periode van 29 Decem ber '34 tot en met 5 Januari '35 geldig; daarna kan de Bon niet meer ter inwisseling worden aangeboden en is dan waardeloos geworden. 8. Iedere lezer mag slechts één oplossing inzenden. Vervolgens werd de begroting punt voor punt behandeld en goedgekeurd. Bij de rondvraag betreurde de heer C. Nelis het, dat in de Tweede Kamer zo maar met een looppasje besloten was, over te gaan tot de invoering van de Midden-Europese tijd. Dit, aldus spr., is voor ons al heel schadelijk. Nadat verschillende leden hierover het woord hadden gevoerd, werd besloten met spoed bij het hoofdbestuur stappen te doen om door middel van de Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur bij de Eerste Kamer er op aan te dringen deze wet niet aan te nemen. Als afgevaardigden naar de algemene verga dering werden gekozen de heren A. J. Braam en C. Kapitein en als plaatsvervanger de heer J. Roozen Nzn. POSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Ook dit jaar blijkt weer, dat de actie voor Het Kind algemene sympathie geniet, zelfs in deze moeilijke tijden. Hulp aan de misdeelde jeugd is echter een zo groot volksbelang, dat het Comité niet aarzelt de steun in te roepen van allen, die hiertoe maar enigszins in staat zijn. De kleine toeslag op de postzegels geeft zeer velen de gelegenheid naar vermogen dit zo hoog nodige werk te helpen. Het Comité van Heemstede; Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester van Heemstede, Ere-voorzitter; Ds. G. A. Barger; Ds. C. M. Briët; C. R. van Empelen; Mevr. S. T. J. van der HagenHansen, Penning- meesteresse; Mevr. J. F. HeuffSchoonakker; Mej. A. G. Kuipers, Secretaresse, Overbosch- laan 18; Corn. L. Kwak; E. J. van Lent; Pastoor A. F. C. van Noort; Mr. B. W. Stomps, Voor zitter; Pastoor J. M. van der Tuyn; Mr. R. de VoogtDe Vogel; Mevr. A. F. Waldkötter Benner; Dr. J. C. M. van Walsem. DE BLOEMENTENTOONSTELLING „FLORA" 1935 TE HEEMSTEDE. Algemene medewerking van de Nederlandse „sierteelt". De beplanting van het 20 H.A. grote terrein der „Flora" is vrijwel voltooid. Met de uiterste zorg zijn tijdig alle gewassen die vóór de winter geplant moesten worden aan de aarde toe- Wij staan al in de heerlijke adventstijd, die ons alle een weinig betovert en uit ons, zwoegende dagslaven, hoopvolle kinderen maakt, die iets verwachten, iets verlangen. En als wij aan deze tijd denken, hebben wij het sterke, nadrukkelijke gevoel, dat wij trachten moeten ook in het andere jaar iets van die verwachting, van dat verlangen mee te nemen, want we weten toch allemaal, dat hoop en verwachting de beste bodem is voor groei en ontwikkeling. Met wanhoop en gramstorigheid kunnen wij niets uitrichten slechts wie fris en moedig toe grijpt, verovert de wereld! Wij draaien de rug toe aan het zwartgallige woord: Het is genoeg, dat iedere dag zijn eigen plaag heeft, wij willen liever eraan geloven, dat iedere dag zijn eigen, nieuwe vreugden schenkt, doch slechts aan hem, die deze weet te waarderen en op te merken! En dat doet die dag bijna altijd, als we slechts ogen hebben, om te zién! Laten we niet zeggen: Weer een dag van nood, van ellende, een plaag van ons bestaan, neen, laten we in ons de hoop kweken en inzien, dat iedere dag een nieuwe mogelijkheid, een nieuw pers pectief, een verbetering brengt! Gaan wij zo'n dag met vreugde tegemoet, dan zullen wij het genot, het geschenk ook vinden, waarnaar wij verlangen. Succes kan iedereen hebben, die niet te snel opgeeft in de worsteling om het bestaan. Al begint de wereld daarbuiten zich ook nu vertrouwd en zorgvuldig gedekt om tegen vorst en andere ongunstige invloeden beschermd te zijn. Het bloemenpaleis is eveneens, behoudens de binnen-afwerking, geheel gereed, en de overige gebouwen naderen hun voltooiing, zodat men ervan verzekerd kan zijn, dat de tentoonstelling op de openingsdag in alle onderdelen geheel klaar is. Het doet svmpathiek aan, dat de gehele Nederlandse tuinbouw, voorzover dat deel be treft, wat tegenwoordig officieel als „sierteelt" wordt aangeduid, aan deze grootse manifestatie zijn krachtige medewerking verleent. Niets zou minder juist zijn, dan de Flora te beschouwen als een „bloembollententoonstelling", ook al vormen deze het voornaamste onderdeel en al zijn ze bij millioenen vertegenwoordigd. Zeer be langrijk is echter de deelneming van de overige „sierteelt". Het bestuur der Prima Vera had de sym pathieke gedachte,dit jaar van deze reeds zo sterk te Rotterdam ingeburgerde jaarlijkse manifestatie geheel af te zien, opdat alle krachten van de Nederlandse bloem- en planten teelt zouden kunnen worden geconcentreerd op de grote voorjaarskeuring der Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, welke in het bloemenpaleis der Flora zal worden gehouden. De beide centra Aalsmeer en Boskoop blijven niet achter. Zowel de organisatie op het gebied van de sierteelt te Aalsmeer als de vereniging van Boskoopse Culturen, die aldaar het aan gewezen lichaam is, waar het tentoonstellingen geldt, hebben reeds lang te voren verklaard, dat in die plaatsen in 1935 geen bloemententoon stellingen zouden worden gehouden, omdat ook de Aalsmeerse en Boskoopse kwekers er prijs op stellen op de Flora een op de voorgrond tredende plaats in te nemen. Afgezien van de beplanting met boomkwekerij-producten van het terrein, zullen Aalsmeer en Boskoop elk een eigen tentoonstelling van hun speciale cultures in het Bloemenpaleis organiseren. Ook het buitenland blijft niet achter. Er zijn reeds een aantal inzendingen uit verschillende landen aangemeld en de onderhandelingen met andere landen worden nog voortgezet. Zo wijst alles er op, dat op de Flora een on gekende bloemenweelde te genieten zal zijn, die een volledig beeld geeft van de Nederlandse bloemen-, planten- eh bollenteelt in zijn volle omvang, terwijl buitenlandse cultures van bij zonder belang de betekenis van het geheel nog zullen verhogen. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van de Ned. Volksbond een ledenvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van wijlen de heren J. J. Jansen en J. v. d. Heide. Voor hun zielerust werd ge beden. Onder de vele mededelingen o.m. dat door het Nationaal Comité tot uitzenden van jeugdige werklozen naar werkkampen dit jaar een Kerst pakket te koop zal worden aangeboden, waar voor de voorzitter het kopen daarvan warm aanbeveelt. Het comité tot verschaffen van een Kerst- gave, dat vermoedelijk a.s. Maandagavond weer aan de werklozen leden zal worden uitgereikt, is dankbaar voor de milde bijdrage, doch deed een beroep op de gelukkigen die niet door de werkloosheid hebben te lijden, hiervoor een uurloon af te dragen. Hierna had de behandeling plaats van de begroting over 1935. Deze, vastgesteld op 2200.werd na uitvoerige bespreking aan genomen. Vervolgens hield de heer H. A. Meeuwenoord een inleiding, de derde in dat seizoen, over „Geen ordening van Staat en Maatschappij zonder goed geordend gezinsleven, en meer speciaal het gezinsloon". Na zeer uitvoerig dit onderwerp behandeld te hebben, ook aan de hand van Rerum-Novarum en Quadragesimo Anno, kwam spr. tot de con clusie dat, waar het toch niet mogelijk zou zijn dat de lonen zó hoog zouden worden dat een groot gezin een behoorlijk bestaan zou hebben, er zal moeten komen naast een ziekte- en ver zekeringswet en zoveel andere sociale wetten, een kinderfonds, waaraan allen mee helpen be talen, om zo aan de grote gezinnen een enigs zins redelijk bestaan te verzekeren, dat dan niet zou wezen een gift, maar iets waarop men recht heeft, en waardoor dan buitengesloten is, dat vaders met grote gezinnen buiten de gelegen heid gesteld werden om te arbeiden, als de premie daarvoor, evenals andere premies van sociale wetten, door den patroon betaald worden. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ, AFDELING HEEMSTEDE. Het Heemsteedse Crisis-Comité meldt ons: Onze dringende oproep in October j.l. tot Heemstede's burgerij gericht, om steun voor de komende wintermaanden, is weder niet vergeefs geweest. Het is dan ook met een gevoel van erkentelijkheid jegens de vele gevers, dat wij hieronder de resultaten tot heden van onze in zameling bekend maken. Aan giften ineens kwamen in totaal bij ons binnen ƒ2994.90; de nieuwe toezeggingen voor driemaandelijkse bijdragen bedroegen in totaal 29.25, die voor maandelijkse giften 40.50 en voor wekelijkse 0.35. Deze periodieke begun stigers komen dus ons legertje van getrouwen versterken, waaronder wij er tellen, die van de oprichting in het voorjaar 1932 af op geregelde tijden in klinkende munt van hun sympathie voor ons werk blijk geven. Wij nemen deze gelegenheid te baat hun, van wier medewerking en dan in mist en nevel te hullen wij laten ons daardoor niet ontmoedigen! Juist in deze late najaarsdagen zien wij het zo dikwijls: als wij het niet verwachten, breekt opééns de zon schitterend door het wolkendek, scheurt de zware sluiers vaneen! In enkele minuten is de i.emel diepblauw geworden en vóélen we het: de zon heeft ons niet vergeten, denkt steeds aan ons en het duurt niet meer zo lang, of wij hebben de kortste dag beleefd en gaat het weer opwaarts! Opwaarts, nieuw leven tegemoet! Dan doorstromen nieuwe levenssappen ons, boom en plant begint het kloppen van de nieuwe lente te bespeuren de grote wetten der jaargetijden doen kond' van hun aan wezigheid Wij hebben nog soms het gevoel met één voet in de zomer te staan. Late bloemen kleuren sommige tuinen nog. Menige struik houdt haar groene bladeren zo vast, dat het wel lijkt, alsof zij weigert ze óóit af te staan! Toch heeft de grote, winterse sterfte een aanvang genomen. De grond is vermoeid Maar die laatste kentekenen van de zonnige, warme tijd, die toch wérkelijk achter ons ligt, houden wij in onze herinnering vast als een geschenk, een onderpand van de goede dagen, die wij willen gedenken, als het minder behaag lijk en zonnig om ons heen geworden is voor een groot deel het welslagen van onze arbeid afhankelijk is, hier nogmaals een woord van warme dank toe te voegen. Waar de crisisomstandigheden nu reeds zo lang aanhouden en dientengevolge van aller- wege om hulp wordt aangeklopt bij hen die in deze tijden nog iets te missen hebben, stemt het ons tot tevredenheid, dat wij in de uit komsten van onze winterinzameling een bewijs hebben mogen zien, dat de ingezetenen van Heemstede hun Crisis-Comité toch met kracht willen blijven steunen. Wij brengen allen die aan onze oproep gehoor gaven, mede namens hen, wier vele zorgen in de wintertijd nu weer enigszins verlicht kunnen worden, onze hartelijke dank. Tenslotte herinneren wij eraan dat onze in schrijving geopend blijft en wij dus gaarne van hen, die om een of andere reden hun voor genomen gift nog niet verzonden, een inteken- biljet of remise blijven tegemoetzien. Het giro nummer van onzen penningmeester is 190210. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Het Meyer-Wisse-trio. Was de eerste seizoenuitvoering van de Kunstkring Heemstede gewijd aan dans en voor drachtskunst, de tweede gaf ons muziek en zang te genieten. Aan afwisseling dus geen gebrek. Deze tweede uitvoering had Maandagavond j.l. plaats in het gebouw van de Protestanten bond, waar het Meyer-Wisse-Trio optrad, be staande uit Mevr. D. MeyerOerlemans, piano, Kees Wisse, viool en Jacques Meyer, cello. Het programma werd geopend met het trio No. 6 in D-dur, van Haydn, door het trio in uit stekend samenspel uitgevoerd. Kees Wisse speelde hierna met pianobegeleiding op brillante wijze de viool-sonate No. 4 van Handel. In het nummer, dat hierop volgde, toonde Mevr. MeyerOerlemans, behalve een uitste kende pianiste, ook een zangeres van betekenis te zijn. Met pianobegeleiding van Adriaan Mingelen zong zij een drietal liederen,'n.l. „ueoei Nacht", van Hugo Wolf, „La femme du soldat", van Rachmaninoff en „Rispetto No. 1", van E. WolfFerrari. Na de pauze werden nog uitgevoerd de Cello sonate in e-moll opus 38, van Brahms en het trio in d-moll opus 32 van Arensky. Het vrij talrijke publiek was gul met applaus, terwijl de pianiste bovendien nog met bloemen werd gehuldigd. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 10 tot en met 15 December genomen 643 douchebaden en 30 kuipbaden. Aan 47 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 43 volwassenen gebruik gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. Pronk, Kerklaan 50, handschoen; G. Veldt, Jeroen Boschlaan 12, kinderportemonnaie met inhoud; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, muts en sleutel; De jong, Hugo de Grootlaan 9, hondje; J. B. Jonk man, Camplaan 9, een ring met twee sleutels; Bureau van Politiè, Raadhuisstraat, kinderhand schoen en mutsje; Heijmans, Linschoterstraat 72rood, Haarlem, portemonnaie met inhoud; C. v. Schie, Molenwerfslaan 16, zwart hondje; P. Kuveren, Sumatrastraat 13, etui met potlood; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, nappa hand schoen; A. de Vries, Eikenlaan 21, muts; Leuven, Iepenlaan 27, bril; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, pet; Prins, J. v. d. Bergstr. 8, rijwielbelastingmerk; J. Wildschut, Glipperweg 69, zak aardappelen. DIEFSTALLEN. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van diefstal van twee rijwielen, die waren geplaatst in een rijwielstalling en op de openbare weg, en van diefstal van een dynamo van een rijwiel dat onbeheerd stond op de openbare weg. Tevens is gisteren bij de politie aangifte gedaan van diefstal van enig geld uit de rijwiel stalling van de R.K. Kerk aan de Heerenweg alhier. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. In de afgelopen week zijn door de politie alhier een drietal jongens aangehouden, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van fruit uit een schuur achter een groentenwinkel alhier. NOODLOTTIG ONGEVAL. De glazenwasser H. Roozen uit Haarlem was aan de Heemsteedsche Dreef bezig met glazen wassen. De ladder, waarop hij stond, gleed uit en de glazenwasser viel van ongeveer 4 meter hoogte. Met gekneusde knie en enkel werd hij opgenomen. Dr. Becker alhier verleende de eerste hulp, waarna hij naar de Maria-Stichting te Haarlem is overgebracht. Bevallen: C. M. J. VerdonkschotJanse z.; H. v. d. VliesStegenga z. Overleden: J. J. Richard 22 j., ongeh.; J. Veenhuis 49 j„ ongeh.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1934 | | pagina 7