26314 „'T RAEDTHUIJS" KRUL I Stoutenbeek's Modehuis KOLEN Ook UW kleur bij! I BLEYLE JAPON bent U altij'd gekleed! E EJW EI\I KAAL H I j I Prima Oude Schiedammer Jenever TEMPERATUUR Dan „Heemsteedsche Tip-Top" PREDIKBEURTEN. BURGELIJKE STAND SPORT ONDER NUL! TEL. 23517-14106 OVERVEEN is er De nieuwe BLEYLE JAPONNEN zijn aangekomen en door een ver nuftig apparaat kunt U alle prach tige nieuwe kleuren opéén der mo dellen in onze etalage bewonderen. Met een In huis - op de wandeling - bij sport - op reis van zuiver wol vervaardigd en daar" door haast onverslijtbaar. 1T De fraaie pasvorm blijft tot het laatst behouden. BLEYLE is de meest ideale dracht in ons wisselvallig klimaat. Plein 10 HAARLEM Telefoon 15624 J 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Raadhuisstraat 90. Halve Liter Waseh-Eau de Cologne f 1„S!1 Parel tandpasta er. tube 1!» et. Gr tube Atol oï Kalieo tandpasta 15 et. Sanders toiletzeep 3 stukjes voor 10 et enz. enz. ZIET ONZE ETALAGES. BEL s.v.p. voor een HEEMTAX ZANDVOORTSCHELAAN 139 Zondag 17 Februari. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Kapel Nieuw-Vredenhof, Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten collecte ten bate van het werk der Martha-Stichting te Alphen a. d. Rijn. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 5 uur: Diakoon v. Eijk. Evangelisatie samenkomst. VERANDERING IN DE GEMEENTERAAD. De heer Corns. L. Kwak volgt den heer Chr. v. d. Heuvel wegens diens aftreden als gemeenteraadslid op. Nu de heer Chr. v. d. Heuvel zich metterwoon te 's-Gravenhage heeft gevestigd, zal de heer Corns. l. Kwak, No. 2 op de a.-R. candidaten- lijst, i)ijn plaats in de gemeenteraad innemen: De heer C. L. Kwak is in Heerenveen geboren en heett zijn jeugd doorgebracht te Amsterdam. Hij is wat men noemt: een „self-made man". Toen hij 14 jaar was, stierf zijn vader en bleef zijn moeder met een gezin van tien kinderen acnter, waarvan hij als oudste dadelijk moest medehelpen, het dagelijks brood te verdienen. In 1918 stichtte hij te Heemstede een Woning bureau, dat zich al spoedig grote bekenoneid verwierf. In het openbare leven nam de heer Kwak weldra een vooraanstaande plaats in: vijftien jaar lang was hij voorzitter van de A.-R. Kiesvereniging, die hem bij de verkie zingen voor de gemeenteraad in ly27 als no. 1 op de candidatenlijst plaatste. In de gemeente raad, waar hij van 19271931 zitting nad, deed hij zich kennen als een kalm en bezadigd man, die gemeentebelang hoger stelde dan partij belang en naar wiens adviezen men gaarne luisterde. In verschillende verenigingen bekleedt de heer Kwak bestuurstuncties, o.m. van de Veren. Bijz. Prot. School, Vreemdelingenverkeer en de Vereniging van Makelaars in Haarlem en Om streken, waarvan hij thans voorzitter is. Voorts heelt hij zitting in het Crisiscomité en de Com missie Koninginnedag. Het raadslidmaatschap van den heer Kwak zal echter ditmaal van korte duur zijn, aangezien hij zich wegens onenigheid uit de A.-R. Kies vereniging heeft teruggetrokken en niet voor nemens is, daarin terug te keren. DE HEER CORNS. L. KWAK TREEDT UIT DE A.-R. KIESVERENIGING. In de Dinsdag j.i. gehouden vergadering van de A.-R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" heeft de heer Corns. L. Kwak zijn lidmaatschap van de vereniging opgezegd. Omtrent de redenen, die tot dit besluit hebben geleid, vernemen wij het volgende: Bij de verkiezingen voor de gemeenteraad in 1927 heeft de heer Kwak geweigerd zijn mede werking te verlenen aan de candidaatstelling van den heer Chr. v. d. Heuvel, welke aan vankelijk zou plaats hebben met de voorop gezette bedoeling, dat de heer v. d. Heuvel on middellijk zou bedanken als raadslid, omdat wel te voorzien was, dat het Kamerlidmaatschap en het lidmaatschap van de gemeenteraad on verenigbaar waren. De heer v. d. Heuvel zou dus slechts als No. 1 op de lijst worden ge plaatst om kiezers te winnen. De heer Kwak verzette zich tegen een derge lijke handelwijze. Hij stemde er slechts in toe, als No. 2 op de lijst geplaatst te worden, als de heer v. d. Heuvel de belofte wilde af leggen, de benoeming als raadslid inderdaad te zullen aanvaarden. Door deze houding van den heer Kwak, die recht door zee wilde gaan, is onenigheid ont staan, terwijl nog meerdere oorzaken er toe hebben bijgedragen, dat de heer Kwak, die reeds enige tijd geleden zijn functie van voorzitter heeft neergelegd, thans meende uit de A.-R. Kiesvereniging te moeten treden. Op de candi datenlijst voor de dit jaar te houden gemeente raadsverkiezing komt zijn naam dan ook niet meer voor. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 4 tot en met 9 Februari genomen 562 douchebaden en 25 kuipbaden. Aan 41 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 70 volwassenen gebruik gemaakt. FLORA 1935 HEEMSTEDE. Prinses Juliana schenkt medailles. Het Comité van de Internationale Bloemen tentoonstelling Flora 1935 Heemstede heett van H. K. H. Prinses Juliana twee grote zilveren medailles ontvangen. Evenals aat liet geval was met ae kortelings aoor H. M. Koningin Wilhel- mina geschomcen drie medailles zaï later nog moeten worden uitgemaakt voor welke inzen dingen deze prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. De verlichting van de Tulpenhof van de Internationale Bloemententoonstelling Flora 1935 Heemstede heelt „proeigedraaid", hetgeen alles zins reden tot tevredenheid gaf. Uit de aard der zaak moet er nog de laatste hand aan ge legd worden wat alwerking betrett, maar voor zover ze gereed is (en ze is al zo goed als in orde) kreeg men een uitstekende indruk van wat in de avonduren op de tentoonstelling te wachten staat. Zo men weet verrijzen niet minder dan 75 lichtzuilen, paddestoelen, masten, monumenten en bloemiantaarns op de Tulpen- hot, waarbij inbegrepen zijn de zuilen, die de beide Druggen beschijnen. De paddestoelen mid den op het terrein verspreid werpen hun licht in kleine kring laag over de grond, pilonen, wier vorm ontleend is aan het bloemenhof (ze zijn bekroond met twee kelken), reiken hoger, dan zijn er de grotere zuilen, waarvan de witte bladeren van onderen verlicht worden en die boven op de gele masten met lichtbollen be kroond zijn en tenslotte staat er de 16 M. hoge lichttoren, met schijnwerpers boven in, vlak onder de verlichte aardbol. Het bloemenpaleis wordt beschenen door kunstig verborgen schijn werpers, die hun licht van onderen opwerpen. De lichtbronnen zijn door den lichttechnischen architect, oen heer F. W. Duchateau, verborgen aangebracht, zodat het pöbliek daar niet de minste last van zal ondervinden. De Tulpenhof zal des avonds voor het publiek toegankelijk zijn, het overige gedeelte van de tentoonstelling alleen overdag. Tegen de donkere avondhemel stak hel het verlicnte Bloemenpaleis af. De fontein in de vijver ervoor spoot haar water 15 M. hoog, verwaaiend in de wind tot een fijne regen, de zuilen in de Hof waren evenzo vele lichtmasten. Het was nu reeds een fantastisch schouwspel. Hoe zal het dan straks niet zijn, als in twee cirkels om de fontein 30 natriumlampen onder water branden, als de voet van de tontein de vorm zal hebben van een reusachtige gekleurde bloem, en als de grond van de Tulpenhof geheel bezaaid is met bloeiende tulpen Dat er belangstelling bestaat ook in het buitenland voor de Internationale Bloemen tentoonstelling Flora 1935 Heemstede blijkt wel uit het werk van den heer John T. Scheepers en enige anderen, die tezamen een propaganda- comité vormen in Amerika. Ze hebben lezingen gehouden over Flora en fraai-uitgevoerde folders en circulaires verzonden door de Verenigde Staten. Vijftienduizend exemplaren van een speciaal boekje, dat de naam draagt van Garden Lovers' Pilgrimage to Holland, zijn gestuurd naar bloemenliefhebbers en hen, die belang stellen in bollen en bloemen, naar verenigingen, handelaren en kwekers, fiendrik Willem van Loon schreef een voorwoord in dat boekje, ge gevens over de tentoonstelling volgen, een ge schiedkundig overzicht van de tulpenteelt is opgenomen, en uitvoerige inlichtingen over de tocht van de Statendam met Amerikaanse toe risten naar Flora op 30 April worden verstrekt. Fraaie foto's van Nederland, waaronder enige gekleurde, verluchten de tekst. grote blijken van sympathie waarmede deze operette is ontvangen. Uit uw aandachtig gehoor en uw applaus, aldus spr., blijkt dat ons werk uw goedkeuring heeft. Na aan allen dank gebracht te hébben voor de grote medewerking, sprak Mej. Kruiden berg tenslotte de wens uit, dat de kinderen' trouwe leden zullen blijven en dat nog vele nieuwe zangeresjes en zangers zullen toetreden, opdat het volgend jaar bij de viering van het eerste lustrum iets nog mooiers zal opgevoerd kunnen worden. Rest ons nog te melden dat a.s. Zondag, des middags om 3 uur, met dit stuk een kinder- inatinee zal gegeven worden. En dat de zaal dan overvol zal zijn, valt zeker niet te be twijfelen. HEEMSTEEDSE LAWN-TENNISCLUB „HEEMSTEDE Welgeslaagde propaganda-avond. De tennis-filmavond Woensdag 6 Febr. in Hotel „Den Hout" door de H.L.T.C. „Heem stede" georganiseerd/is voor het ijverige bestuur en de beide sprekers, de heren C. M. M. Con- standse en C. Vreedenburgh, een groot succes geworden. Na het geestig openingswoord van den voor zitter, den heer H. N. Tetterode, ontsluierde de heer C. Constandse op duidelijke wijze de geheimen van het tennisspel, speciaal voor den beginner en de wat meer gevorderden. Daarna liet de heer Constandse, die in Haar lem en Omstreken in de tenniswereld geen on bekende is, aan de hand van lantaarnplaatjes een en ander over de techniek van het spel zien. Door een serie beelden van bekende Ameri kaanse en Hollandse spelers werd een duidelijk inzicht verkregen in de techniek. Na deze technische uiteenzettingen kreeg de heer Vreedenburgh het woord. Hij behandelde het tactische gedeelte van het spel, waarbij de psychologie ter sprake kwam, als een belangrijk onderdeel van het wedstrijd-tennis. Zijn geestige causerie werd geïllustreerd door fraaie tennisfilms van Timmer, Mej. Kea Bou- man en Tilden, die ons van de uitvoering van de verschillende slagen, ook doordat gebruik was gemaakt van de z.g. vertraagde film, een zeer duidelijk beeld gaven. Het geheel was een nuttige en leerzame avond, zoals uit het krachtip applaus merkbaar was. De tennisclub „Heemstede" heeft een goed werk gedaan. Jammer was het, dat niet meer jongere spelers gebruik hadden gemaakt van de gelegenheid om op deze avond aanwezig te zijn. Naar wij ver nemen ligt het echter in de bedoeling, meer van deze tennis-avonden te organiseren. Ondertrouwd: P. F. F. Paternotte en W. H. Engel. Getrouwd: H. Huijboom met P. v. Leeuwen; J. L. Hogeman met A. J. M. v. Braak; M. J. v. Rooy met G. A. Deen. Bevallen: J. E. MoorenPieterse d.; G. W. MullerEngelenbergh z.; I. A. v. Berckelde Bruin d. Overleden: A. E. Cornelisse 80 j., echt. C. v. d. Kam; Joh. de Vries 61 j., geh.; J. A. van Daaien 52 j., geh.; N. M. J. E. N. Vincent 50 j., echt. van G. C. Post. PER LITER FLESCH F 3.20 Raadhuisstraat 46 TELEFOON 28264 OPVOERING OPERETTE „HANS DRIFT". Toen wij het vorige jaar Mej. Rie Kruiden berg met haar Heemsteedse zangeresjes en zangertjes van 6 tot 15 jaar zagen opvoeren „De Prins van Sind", wisten wij dat zij de gave bezat de kinderen zowel in zang als in spel leiding te geven, nu, na een 4-jarig bestaan, met de opvoering der kinderoperette „Hans Drift", van Eli Prins, heeft zij getoond de leiding die de ouders haar toevertrouwden, ten volle waardig te zijn. Het was van haar goed gezien, te breken met de oude sleur van elfen en kabouters, figuren die staan buiten de gedachtengang van het kind, en te kiezen een operette als deze, waarin over het algemeen gewone personen en gewone ge bruiksvoorwerpen voorkwamen. Deze operette is ook meer uit het werkelijke kinderleven. Hans, de hoofdpersoon, is een driftige en onnadenkende jongen, die zijn ouders veel zorg berokkent. Hij komt dan in-aanraking met de Prinses, die hij in zijn drift slaat. Uit angst voor de gevolgen slaapt hij in het bos, waar hem in een droom zijn slechte daden naar voor komen, en de angst die hij daarin mee maakt, doet hem zijn verkeerde daden zien en tot inkeer komen. Ook de Prinses, een plagerig koningskind, krijgt hier een lesje dat zelfs haar niet alles geoorloofd is. Voor de aanvang hield een der kleine leer lingen een korte welkomstrede, die zeker door een oudere niet verbeterd zou worden. Wij zullen ons best doen, aldus de kleine dreumes, en niet enkel in dit spel, maar ook goed ont houden de mooie strekking van dit stuk, dat ons in ons latere leven wel eens te pas kan komen. Het in vrij grote getale opgekomen publiek heeft de gehele avond met de grootste aandacht spel en zang gevolgd. De kleine Kramer in zijn rol van de driftige Hans trok bijzonder ieders aandacht. Eerst in zijn drift, later in zijn berouw. Het „Molenaarslied" was echter voor hem iets te hoog van toon, wat in de uitspraak wel schade deed. Bert Peperkorn als de koning was in spel als zang bij uistek goed. Martha Kramer was een uitstekend prinsesje. Zowel de koren van lakeien, als de grote en kleinere kinderen klonken fris en beschaafd. Van de verschillende rythmische dansen noemen wij allereerst de Molenaarsdans, een demon streren van het snijden en binden van het koren, het laden der wagens, het dorsen, wannen van het graan en het opladen daarvan en het ver voeren naar de molen, waar dan de werking der molenwieken door armgezwaai werd ge demonstreerd. Ook aan de costuumpjes was de grootste zorg besteed, zodat dit het aanschijn bijzonder verhoogde. Dat de aanwezigen het spel bijzonder waar deerde, bleek wel uit de grote belangstelling waarmede het gevolgd werd en het luide applaus na ieder bedrijf, en vooral op het eind, als een der meisjes aan Mej. Kruidenberg als leidster, en aan Mevr. Kramerv. d. Heyden, die het geheel aan de piano begeleidde, onder enige hartelijke dankwoorden als dankbare her innering voor de grote zorgen enige geschenken en bloemen aanbood. Tenslotte dankte Mej. Kruidenberg voor de Uit het H.B.C.-kamp. Het was Zondag een verloren dag. Wij hadden zo vast gerekend op een wedstrijd, waarbij H.B.C. haar concurrente zou verslaan en de kampioenstitel zou veroveren. Het mocht echter niet zijn, want, al was het veld dan niet direct onbespeelbaar, ongevaarlijk was het zeker niet, waardoor de consul het terrein des morgens afkeurde. Maar uitstel is nog geen afstel, al is het spreekwoord „hebben is hebben" ook hier wel van toepassing. Daar geen enkele wedstrijd doorgang vond, kwam in de stand geen verandering. Zondag moeten onze jongens naar Rotterdam om het zeer wispelturige Spartaan te bestrijden. Thuis werd op 18 Nov. met 42 gewonnen. Maar in eigen home is Spartaan niet gemakke lijk, temeer daar het veld er nog al slecht en zwaar is. Van T.Y.B.B., D.H.L., en G.D.A. werd door hen gewonnen met 7O, 74 en 30, tegen Leonidas speelde zij gelijk 22, terwijl Santpoort in haar goede tijd, 7 October, met 32 won. Met een beetje fortuin kan nu a.s. Zondag H.B.C. kampioen worden, n.l. als H.B.C. wint en S.J.C. Graaf Willem verslaat. Of dit de Noordwijkers echter in Den Haag gelukken zal, valt te betwijfelen. Het programma voor Zondag luidt: Spartaan 1H.B.C. I, 2.30 uur. H.B.C. III—Geel Wit II, 2.30 uur. H.B.C. VT.Y.B.B. VI, 12.30 uur. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week (443) 440 aanbiedingen in van werkzoekenden, t.w.: (40) 44 grondwerkers, (15) 17 metselaars, (12) 12 schilders, (25) 29 timmerlieden, (18) 21 opperlieden, (113) 112 bloemistarbeiders, (117) 97 losse werklieden, (14) 11 metaalbewerkers, (7) 7 kantoorbedienden, (2) 2 bouwkundig tekenaars, (4) 4 bakkers, (1) 2 stucadoors, (75) 82 werkzaam in andere beroepen. De tussen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgave der vorige week. Modelboerderij iiiiiiiniiniiiiiiiiiHniiiiiiiiimiimiiiiiiiiuiniiiiiiiiiuinnnBinnimii ■ii iiiiiiiiiiMasBB—M—a—msmamaan Wegens plaatsruimte moesten helaas de op lossing onzer Prijsvraag en „De Wereldreis van Pietje Pluis en Jantje Joppe" tot het volgend nummer blijven liggen. DE REDACTIE. uiuuiiutiiiniunnniuimmoaiuiuiiiinKtiimititiiniiiiiinuiuiiiit VAN L'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ H1LLEGOM Telefoon 5107 voor hoogfijne ZUIVELPRODUCTEN i S i ZICMTZENDIIMGEN OP AANVRAAG Imiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii?: DE PRACTISCHE HUISVROUW MOET WETEN DAT zij kledingstukken, die met benzine gereinigd zijn, niet mag opstrijken, alvorens deze absoluut vervlogen is; shantung kledingstukken, kleedjes, enz., door en door droog moeten zijn, alvorens men ze kan strijken en dus nooit ingevocht mogen worden; zij verse vruchten, die zij voor compote of andere doeleinden nodig heeft, eerst moet was sen, daarna steeltjes en pitten verwijderen, waardoor het sapverlies beduidend minder wordt; ,zij vetvlekken op bruine schoenen kan ver wijderen met een doekje gedrenkt in water, waarin hersthoornzout is opgelost. Het schuim, dat ontstaat moet zorgvuldig afgewreven wor den, daarna behandelt men het leer met schoen- crème en wrijft met een flanellen doek na; vilten herenhoeden beschermd worden tegen donkere randen, die ontstaan door het transpi reren van het hoofd, indien men tussen de binnenrand in de hoed een reep vloeipapier schuift;schuift; van tijd tot tijd is vernieuwing nodig; kolen veel zuiniger branden, indien men ze bevochtigt met een oplossing van water en soda; in soep, die te zout is een suiker suiker ge strooid moet worden, terwijl men de onaan gename smaak tevens verbetert, indien men 1 a 2 rauwe aardappels meekookt en deze daar na uit de soep verwijdert. zij van tijd tot tijd gootstenen, badkuipen en vaste wastafels met een hete sterke soda- oplossing moet doorspoelen; aanhangende zeep resten en eventueel vet worden opgelost en weggespoeld; men aangeslagen zilver eerst in een warm sopje met een nagelschuiertje moet schoon maken, daarna inwrijven met spiritus en krijt en nogmaals nawassen eerst in zeepsop, daarna in heet water en met een flanellen of zeemleren doek nawrijven; Gebreide kleeding, jumpers en pull-overs, zijn nog altijd een dankbaar onderwerp voor wie naat een handwerk uitziet. We geven hiernaast twee vlotte modellen. Ook hier doet zich de nieuwe modelijn gelden. Beide modellen zijn iets over- blousend in de taille: de mouwen zijn wijd en laag aangezet. In de garneering is tegenwoordig een groote verscheidenheid te zien. Aparte lederen knoopen. aardige gespen, houten sluitingen, alles kunnen we gebruiken om het eenigszins strakke en al te eenvoudige karakter van onze jumpers weg te nemen. Ook monogrammen van Ieder oi vilt, als een kleine concessie aan de heerschendc monogrammenrage kunnen hiervoor dienst doen Verder kunnen we onze jumpers en Dull-overs nog een gekleeder aanzien geven door ze af te werken met een fleurige strik of shawl. Ook hierin is allerlei variatie te bedenken en het be spaart ons tevens de moeite om de vroeger ge bruikelijke wollen garneeringen zelf te maken, die bovendien nog heel wat minder smaakvol GOEDE KNIPPATRONEN. - atronen Kunnen per Drie! aangevraagd wordei net bijsluiting van 10.5Ï in postzegels aan de Moderedactrice var dit blad Roelofsstraat 105 te 's-Gravenhage.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2