BLOUSES I Onze Keuken H$g&zeféeyt\ stelling e n ev e r JUS" f 4 ONZE PRIJSVRAAG DE GROTE VOORJAARSMODE Wij ontvingen leuke charmeuse blouses in prijzen van: 0.85 0.95 1.25 145 - 1,75 - 1.95 - STOUTENBEEK'S MODEHUIS PLEIN 10 - HAARLEM EE VüCUW EN EAiVE HlJIS TWEEDE BLAD De vuilnisman vervolg Piaatseiijn Nieuws BETERE CONFECTIE TEGEN VOORDELIGE PRIJZEN e Zaken Uitvoerend Comité en op de engewerkt om de rertuigd, dat deze een belangrijke jn grote tentoon- ook, omdat het ze tentoonstelling ngen, een gunstig juist U het zijt, ;smaatregelen be- t hoopt te mogen ogingen, op Uw atbaar en econo- Nederland, na de ondergaan heeft, van heden heen :n de buitenlandse ter worden, zeer moeilijke tijden, staan. ius werd begroet, iter, die allereerst sstuur van de Al- lloembollencultuur lat de Vereniging j van het 75-jarig ster, dat ofschoon tonstelling is vast- valt in de Tweede waardoor het te blijven hij legging, om haar n doen. Het Bloemen- en jnale bedrijfsleven n plaats, die door in, en steeds meer iden in dit bedrijf r het wordt uitge- ;ds door een bij- erschillende wijzen gaarne gekomen, van Economische wanneer hij mag iruk der tijden - toch nog in ons CON 28264 lende energie aan- bedrijf een arbeid •esultaten hier ten leid brengt inder- guurlijke zin bloe- inaf de oprichting ïaar medewerking houden. De schrif- duidelijk aan dat ar te nemen. Zijn belooft deze ten- rijn, die op dit ge- ing niet alleen de het bedrijfsleven, lurfden, versterken nomisch leven ten, n menig gezin zo nd de liefde voor ons geeft, of dat dt ons te geven, ld zo rijk tot uit- ;ewakkerd. Zo zal i cultureel opzicht aar ik de Interna- ig te Heemstede ede was het den edeling te kunnen den voorzitter van :er Tom M. H. van Orde van Oranje met applaus werd ter en andere ge let terrein en langs vaarna het publiek instelling in ogen- aandenlange voor- rden, waarnaar wij j zeiden reeds, dat volkomen zal zijn. erend Comité. De naar hem ter ore itelling alles over- >ied nog heeft ge- st zeggen dat dit (VERTELLING H. G. ROTMAN vaders verbaasd, d dat geld aan te en Pietje legden 't is tegenwoordig :t geld best gebrui- i telgen huiswaarts, t krentenbollen en No. 11. 15 MAART 1935. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT De vuilnisman is op de komst Ik hoor de bel al gaan Ik draag de emmer en de bak En oude kranten aan. Hoeveel het is, wat of het is Hij is er mee tevree De vuilnisman kijkt naar geen vuil En hij neemt alles mee. Zijn wagen is een auto-kar Die zacht en rustig rijdt Die brengt het vuil per gummiband Naar de vergetelheid. Het grootste deel wordt er verbrand En van de laatste rest Maakt men weer frisse mensen van. Als land- en akkermest. De vuilnisman is welbespraakt Hij houdt wel van gelach Voor hem is zijn, wat grove werk, Verdeling van de dag. Van weerzin merkt men niets bij hem Hij houdt zijn blij gezicht. Er is geen arbeid die ons walgt Wanneer het gaat om: plicht. De mensen danken heel wat af Wat slecht herstelbaar is Ze schaffen nieuwe zaken aan En mijden ergernis. Het afvul dat de vuilnisman Zo net voor ons vergaart Was eenmaal duizenden aan geld En nu geen woord meer waard. J. H. SPEENHOEE. VERGADERING FONDS VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING. Bovengenoemd fonds hieid Dinsdagavond haar jaarvergadering in het R.K. Verenigings gebouw. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, de heer H. KoKKelkoren, mede dat het besluit van het vorige jaar, om weer 42 dagen als maximum verpieegaagen vast te stellen, niet boven de draagkracht van het fonds was gegaan. uit het jaarverslag van den secretaris, den heer P. F. Meure, Dleek, dat het ledental ge stegen was van 5259 tot 5320. In totaal haduen 22i opnamen plaats, tegen 202 in 1933, met een totaal verpieeguuur van 4225 dagen. Hier van werden opgenomen in de Mana-Stichting, Haarlem, 156, in het Diaconessenhuis 45, in het Sint Elisabeths Uasthuis 8, in Joh. de Deo, Haarlem, 4, in het Acad. Ziekenhuis, Leiden, 5, in de Kliniek Allergische ziekten te Amsterdam 1, in liet Antonie v. Leeuwenhoekhuis te Amster dam 1 en in het R.K. Ziekenhuis te Hilversum 1. Hiervan hadden 28 opnamen het maximum van '2 verpleegdagen nouig. Geuurenue het jaar 1934 werd door den coutrolerenden geneesheer 33 controles verricht. Uit het verslag van den penmngm., den heer F. B. P. Goossens, bleek dat de toiaalinkomsten waren ƒ10110.90, waarvan ƒ11621.15 aan con tributies, terwijl de uitg. bedroegen 15579.71, zodat over 1934 het voordelig saldo ƒ531.19 bedroeg. Namens de controlecommissie sprak de heer N. J. v. d. Linden woorden van dank tot den penningmeester, en stelde voor hem décharge te verlenen, waaraan onder applaus werd vol daan. in de plaats van den heer J. Mouw, die met herkjesbaar was, werd in de controle commissie benoemd de heer G. J. v. d. ™ar. Als penningmeester werd herkozen de heer F. B. P. Goossens. Voor 1935 werd wederom een maximum ver pleegdagen van 42 vastgesteld. De heer N. J. v. d. Linden gaf het bestuur in overweging bij de mogelijkheid van uitbreiding der verpleegdagen door een nog gunstiger reservekapitaal, ook eens de t.b.c.-bestrijding onder de ogen te zien. De voorzitter deelde hierop mede, dat dit reeds de volle aandacht lieert van het bestuur. De rondvraag had een strikt huishoudelijk karakter, waarna de voorzitter de vergadering sloot, na een opwekking propaganda te maken voor dit zo nuttige fonds. DE KEURING VAN DE SCHOOL- INZENDINGEN. Dinsdagmorgen werden de door de school kinderen thuis opgekweekte Hyacinthen, ver strekt door de bloemistarbeidersvereniging „St. Deus Dedit", gekeurd. De keuringscommissie zou beslissen, niet alleen wie een prijs zou krijgen, maar ook of de inzendingen waardig waren om een plaatsje te krijgen in het bloemen- paleis van de „Flora". ■De extra prijzen werden als volgt toegekend: St. Antoniusschool: 1. Adrie de Bruin; 2. Tonia Ruysenaars; 3. Tilly v. Enipelen; 4. Annie v. d. Meer; 5. Lientje Waasdorp. St. Jozefschool: 1. A. Heemskerk; 2. J. v. d. Sman; 3: J. v. d. Veldt; 4. A. v. d. Heuvel; 5. K. Roozen. Henricusschool1. W. Bon; 2. J. Kroone; 3. J. v. d. Putten; 4. Th. Roozen; 5. J. Raasveld. O. L. School Voorweg: 1. Coba Schop; 2. Kees Bos; 3. Coba v. d. Blom; 4. Gerritje Groen; 5. Ëvert Bakker. Nic. Beetsschool: 1. Janny Lameyer; 2. Jopie v. d. Leden; 3. Piet v. Iperen; 4. Joh. v. d. Akker; 5. Francien Klaassen. St. Aloysiusschool: 1. Lorr.. Pieren; 2. Joh. Apswoude; 3. Joh. Rusman; 4. Mart. Assendelft; 5. Alb. Brouwer. Bronsteeschool: 1. J. Schelling; 2. P. Kam- meyer; 3. N. Asting; 4. A. Poot; 5. N. de Gelder. Jacobaschool: 1. G. Dobbe; 2. C. Juffermans; 3. A. Schelvis; 4. C. Nagelhout; 5. C. Pollé. Dreefschool: 1. Cilie Bollee; 2. Annie v. Ros- sum; 3. Jacqueline Krijt; 4. Hero Bos; 5. Hanny Bollee. Bosch en Hovenschool: 1. Dik Kooy; 2. Lena Baalbergen; 3. Tinie Heere; 4. Jo IJsten; 5. Marie Koopman. St. Augustinusschool: 1. Jo Dingerdis; 2. Annie Wesselman; 3. Alie Schoo; 4. Tonia v. Bakel; 5. Ali Pijpers. Behalve prijzen en troostprijzen, ontvangt iedere inzender een gratis monstertje kamer- plantenmest door bemiddeling van den heer De Vries, bloem- en zaadhandel, Camplaan alhier. le. Slechts lezeressen en lezers, die geregeld wekelijks ons blad ontvangen, kunnen aan de prijsvraag deelnemen. 2e. Oplossingen moeten met duidelijke ver melding van naam en adres bij de Redactie van „De Eerste Heemsteedsche Courant" worden in gezonden vóór Dinsdag 19 Maart, des middags 12 uur. Op de enveloppe met duidelijke letters te vermelden „Prijsvraag". Inzendingen, na genoemde datum ingekomen, worden onherroepelijk terzijde gelegd. 3e. De prijs, in de vorm van een Waarde- Bon ad ƒ5.wordt toegekend aan de(n) 'n- zender(ster) die de juiste oplossing heeft ge vonden: bij méér juiste oplossingen beslist het lot. Indien niemand de goede oplossing heeft ge vonden, zal de prijs in ieder geval worden toe gekend aan die(n)gene, die de juiste oplossing het meest heeft benaderd. 4e. De juiste oplossing wordt met de naam van den prijswinnaar bekend gemaakt in ons eerstvolgend nummer. 5e. Over de uitslag kan niet in correspon dentie worden getreden. 6e. Het personeel, verbonden aan ons blad of aan de N.V. Drukkerij voorheen De Erven Loosjes te Haarlem is van deelname aan deze prijsvraag uitgesloten. 7e. De bon, welke als prijs wordt toegekend, is ditmaal inwisselbaar bij MEJ. C. VERMEULEN, Mode- en Patronenhuis Zandvoortschelaan 75 Deze bon is slechts gedurende de periode van 23 Maart '35 tot en met 30 Maart '35 geldig; daarna kan hij n>et meer ter inwisseling worden aangeboden en is dan waardeloos geworden. 8. Iedere lezer mag slechts één oplossing inzenden. Wij moeten hierbij nadrukkelijk onder de aan dacht van onze lezers brengen, dat de oplos singen beslist op de in de voorwaarden ge noemde sluitingsdatum in ons bezit moeten zijn. De beoordeling van het grote aantal inzendingen is oorzaak, dat de termijn van inzending niet kan worden verlengd, willen wij niet de kans loper., dat de prijswinnaar in ons volgend nummer niet kan worden bekend gemaakt. In dit verband is het wenselijk, dat de lezers hun oplossingen niet aan onze bijkantoren, doch rechtstreeks aan onze redactie inzenden; dit om event, vertraging te voorkomen. Van links naar rechts: 1. talentvol. 7. betoverend. 13. muurvak tussen 2 openingen. 14. grootvader. 15. uitholling van gesteenten. 17.' vangknip. 19. boek met kaarten. 21. wig. 23. bijwoord. 25. Staat in Centraal-Europa. 28. nader. 29. verzoekschrift. 32. manuscript. 33. eerstkomende (afkorting). 34. grote spoed. 3G. zwemvogel. 38. wilde stier. 41. feestgewaad. 42. adellijke titel. 43. lichaam met plat cirkelvormig grondvlak. 44. stadje aan de Zuiderzee. 45. geblaf. 48. uitstap. 49. berg op Java. 51. Frans lidwoord. 52. waterstand. 54. winst, die overblijft na aftrek van kosten. 57. middellijn. 58. afscheiden. 62. voegwoord. 63. zwarte stof. 65. rookartikel. 66. geestelijke. 68. oude vrouw. 69. sober. 71. min of meer loodrecht. 72. plaats aan Afrika's Westkust. 74. roepnaam voor een kat. 75. land in Afrika. Van boven naar beneden: 1. schel. 2. voegwoord. 3. stof in luchtvormige toestand. 4. in het jaar. 5. zonnêstofje. 6. ginds (Duits). 7. hemellichaam. 8. overeenkomende. 9. land in Azië. lü. noodsein. 11. met de zijnen (Lat.). 12. krampachtige snik. 13. waarborg. 16. éénmaal. 17. langs. 18. vloeibare brandstof. 20. haarsnoer. 22. opening. 24. plaats in Zuid-Holland. 26. voordat. 27. bewoner NeO.-lnUlé. 30. gewoonte. 31. grappenmaker. 34. stad in Westphalen. 35. stad in Vlaanderen (Belgisch). 37. waterkering. 39. dorp in Gelderland. 40. hooggestemd lyrisch gedicht. 41. afkorting meisjesnaam. 45. behoorlijk. 46. wagen. 47. noodlottige. 49. levensvocht. 50.' adem. 51. lebmaag. 53. aarden of metalen cylinder. 55. gevoelig. 56. gewicht. 58. vertelling. 59. handeling. 60. heilige stier der oude Egyptenaren. 61. toespraak. 64. toiletartikel. 65. metaal. 67. spinrag. 68. rond voorwerp. 70. ter inzage (afkorting). 73. afkorting vrouwennaam. Er zullen in totaal 140 potjes op de Flora ge plaatst worden als collectieve inzending. Daar dit jaar de wiselbeker niet zou uitge reikt worden, is door den heer L. Jansen een medaille voor de beste,schoolinzending beschik baar gesteld, welke gewonnen is door de Aloysiusschool. FEEST VAN DE V.A.R.A. Zaterdagavond hield de afd. Heemstede van de V.A.R.A. een feestavond in Groenendaal. De grote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De voorzitter, de heer J. Grimm, heette de aanwezigen welkom, waarna het feestprogramma aanving met zeer verdienstelijke muziek van enige leden van het Haarl. Salonorkest. Een verrassing was zeker het medewerken van den heer Molijn als liedjeszanger, begeleid aan de piano door den heer Nic. Hoogerwerf. Aan afwisseling ontbrak het niet, want ook Mej. Annie Hermes, altzangeres, die voor de pauze enige werken van Frans Schubert zong, oogstte veel bijval, evenals het duo Max Nobarro en Henny Mantels, die met enige humoristische en soms rake liedjes er de stem ming wel wisten in te houden. Voor de pauze hield de voorzitter der afde ling Amsterdam, de heer G. Grimm, een feest rede. Spr. begon met er op te wijzen, dat de V.A.R.A. steeds versterking nodig heeft en dat er na het besluit van Min. Reymer enige rust is gekomen in de radiostrijd. Ook Vogt geeft dit toe, maar spr. is er van verzekerd dat dit bij de A.V.R.O. geen berusting betekent, wat ook nooit zal gebeuren, omdat de A.V.R.O. meent dat de V.A.R.A. te veel zendtijd heeft. Voor de V.A.R.A., aldus spr., is het van grote betekenis eens na te gaan of het standpunt „Pecht op uitzending" gebaseerd is op schijn of werkelijkheid. Uitvoerig behandelt spr. het ontstaan der uitzendingen en hoe de V.A.R.A. bij de eerste zendtijdverdeling slechts 8 uur kreeg toege wezen tegen de A.V.R.O. 80 uren. De S.D.A.P. met 24 Kamerleden, bijna (4 van het volk ver tegenwoordigend, kreeg 8 uur. De eis om meer zendtijd moest dus weerklank vinden in het parlement, en spr. brengt hulde aan Min. Reymer, die de tijd eerlijk verdeelde. Velen, aldus spr., waren toen van oordeel dat men een olifant op zolder had gehaald. Waar het geld vandaan gehaald! Maar de arbeiders beweging is altijd solidair geweest, en nu staan de V.A.R.A.-programma's mede aan de spits. Men scheldt wel in eigen huis op ons, dat wij niet meer doen wat wij 7 jaar geleden deden, maar wij moeten rekening houden met de radio- omroep-contröle, en onze tegenstanders zouden wel willen dat wij buiten onze „rechten" gingen om ons zo buiten de ether te sluiten. Spr. besluit met een beroep op de vrouwen en de jeugd boven 18 jaar, om de V.A.R.A. te maken tot de grootste organisatie. De avond werd besloten met een gezellig bal ónder leiding van den heer Bos. VERGADERING STILLE OMGANG. In verband met de a.s. Zaterdag te houden Stille Omgangtocht naar Amsterdam, hield de afd. Heemstede van het Genootschap „De Stille Omgang" een vrij goed bezochte ledenvergade ring. Medegedeeld werd, dat a.s. Zaterdag een kort Lof gecelebreerd zal worden in de St. Bavo-kerk, 's avonds half 11, waarna de wandel tocht naar Amsterdam zal plaats hebben. Vanaf des morgens half 5 zal de kerk „het Torentje" voor de deelnemers beschikbaar zijn, alleen toe gankelijk voor leden op bewijs van toegang. Voor hen die per tram gaan, is het des nachts om 2 uur verzamelen op de IJzeren Brug. Ver trek per tram van de Tempeliersstraat om kwart vóór 3. Kaartjes voor de tram, ook voor de terugreis voor hen die gaan wandelen tegen ge- reduceerue prijs alleen verkrijgbaar bij den heer L. A. Vosse, Raadhuisstraat 24, tot Zaterdag avond 5 uur. De jaarverslagen van secretaris en penning meester spraken van een opgewekt verenigings leven. Als penningmeester werd herkozen de heer L. A. Vosse. Tenslotte hield de geestelijke adviseur kap. Oud een zeer interessante lezing met licht beelden over „het Wonder der Heilige stede". Wat eten we deze week? Zondag: Kerrysoep, Kalfslapjes, Snijbonen, Aardappelen, Appelcrème. Maandag: Kaasschotel, Brussels lof, Aard appelen met gesmolten boter. Dinsdag: Runderlappen, Rode kool, Aard appelen, Havermout met pruimen. Woensdag: Linzensoep, Gehakt, Andijvie, Aardappelen. Donderdag: Runderlappen, Spruitjes, Aard appelen, Wentelteefjes met totteesaus. Vrijdag: Pikante havermoutkoekjes (inplaats van vis of vlees), Groene kool, Aardappelen- puree, Appel. Zaterdag: Knackworst of gebakken spek, Stamppot van zuurkool, Witte bonen en aard appelen, Sinaasappel, Ommelet. APPELCREME. -;4 Kg. appelen, L. water, 125 gram suiker, sap van een halve citroen, 12 bladen witte ge latine, 2 d.L. room, tikje zout. De gelatine wordt in ruim koud water ge- durende 10 minuten geweekt._ Wo aoHUiKn Jo appelen heel dun, snijden ze in kleine partjes, verwijderen de klokhuizen en zetten ze op met L. water, koken ze tot moes en wrijven ze daarna door een paardenharen zeef. We maken de puree weer warm, doen er het citroensap bij en lossen er eerst de suiker en daarna de goed uitgeknepen gelatine in op, laten de massa vol komen Koud worden en roeren van tijd tot tijd om te voorkomen, dat de gelatine zakt. Zien we, dat het geheel dik begint te worden, dan kloppen we de room met een tikje zout stijf en mengen deze door de appelpuree heen, doen de massa tenslotte in een glazen schaal, die we nog minstens 6 uur op een koude plaats wegzetten. Presenteren met biscuit of wafeltjes. HAVERMOUT MET PRUIMEN. 1 L. melk, 1 vol kopje havermout (vlug- kokende), 1 eetlepel Custardpoeder, 100 gr. suiker, tikje zout, 350 gr. pruimen. De pruimen worden gewassen en met weinig water geweekt, af en toe omgeschud, zodra ze door en door zacht worden. We laten ze minstens 24 uur weken en halen daarna de pitten eruit, zonder ze te beschadigen. Is er nog weekwater over, dan nemen we wat minder melk en vullen het water met de melk aan tot 1 L., die we aan de kook brengen met een tikje zout, strooien er de vluggaarkokende havermout in, laten ze 5-7 minuten heel zachtjes koken en roeren er daarna de aangemaakte Custardpoeder door. De haver moutpap krijgt hierdoor een fijne smaak en aroma, de suiker, liefst lichte bastard, wordt er doorgeroerd evenals de geweekte pruimen. KAASGERECHTEN. Kaas is een uitstekend voedingsmiddel en daarbij niet duur als we denken aan de grote voedingswaarde. Gecombineerd met eieren en andere ingrediënten kunnen we er in de eerste plaats gerechten van maken, die vlees vervan gen, doch tevens zijn zij uitstekend geschikt om als extraatje aan de koffietafel te worden ge geven. Kaas en bananenreepjes. 3 sneetjes oud bruin brood, 3 bananen, on geveer 50 gram kaas, 1 eetlepel geraspte kaas. De sneetjes bruin brood worden beboterd, daarna aan reepjes gesneden evenbreed als de VOORIAARSCOSTUMES. Twee beeldige vooriaarscostumes geven onze afbeeldingen. Links uit dikke grijze stof een paletot-costuun,. zakelijk, tamelijk streng, maar zeer voornaam. Er bij behoort een donkerblauwe gestreepte Dlouse met een grijze ceintuur van wildleder en grijze knoopen De strepen loopen schuin Een groote strik, waarmee de sh3w! vast gemaakt wordt geeft aan het geheel een vlotte noot. Rechts een costuum met een kort jasje in bolero-vorm van een roodachtige, dikke genopte stel Het is zeer jeugdig, door een brcede pas aar, rug- en voorzijde Een kleine shawl vervangt de kraag Bij dit costuum draagt men een .vitte of een zacht gekleurde blouse. -*r- Modelboerderij HILLEGOM Telefoon 5107 voor hoogfijne ZUIVELPRODUCTEN banaan. De reepjes worden belegd met kaas en een plak in de lengte gesneden banaan, die be strooid wordt met geraspte kaas. Zeer smakelijk ook bij de middagthee. EIEREN EN KAAS. 200 gr. kaas, 4 verse eieren, 50 gr. boter of margarine, 1 klein kopje fijn broodkruim, peper en zout, klontjes boter. Als we een stuk kaas over hebben, waarvan we moeilijk meer afsnijden, raspen we dit en bewaren het in een afgesloten jampot. We vetten een vuurvast schoteltje met boter in en strooien er de helft van de kaas in, hierop komen één voor één de eieren, die we op de rand van een kopje hebben stukgemaakt, be strooien met peper en zout, bedekken met de rest van de kaas en de zeer fijne broodkruim (of paneermeel) en klontjes boter, daarna 15 a 20 min. in een tamelijk hete oven plaatsen, warm opdienen. WIST U REEDS Indien een buitendeur moeilijk open gemaakt kan worden is het veelal een gevolg van het inwerken van vocht op het slot. Men maakt het gedeelte van de sleutel, dat in het slot steekt goed vet met slaolie of vaseline, steekt de sleutel in het slot en draait hem achtereen volgens verschillende malen om. De roest zal door de olie verdwijnen.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 3