Accountantskantoor TH. W. BLIKSLAGER ZOON B K B MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDJE RIJDEN DE OPLOSSING VAN ONZE PRIJSVRAAG dp: eerste heemsteedsche courant DRUPSTEEN'S Kolenhandel PREDIKBEURTEN. Accountancy - Belastingzaken B E G A A F D M A G I S C H P E N A N T O P A EROS I E V A L S N O E A T L A S K E G I N L O O S T E N R IJ K M N A A D RE S M S E E K H A A S T E E N D O E R O S G A L A G R A A F D D K E G E L E D A M G E K E F R E I S S A L A K H L E -1 A A P N E T T O A s M S E P A R A T O R B$ R ggj E N P E K B T A B A P A T E R H B E S M AT I G S T E I L D A K A R MI N E T T E S E N E G A L SPORT Stenensjouwers BURGELIJKE STAND 2 EISCHT WARMTE VOOR EL KEN GULDEN Stookt Langenbrahm Anthraciet De beste van het Continent. 1T Per H.L. franco bergplaats f 2.30. Minimaal asch- gehalte. Groot hittevermogen. Valkenburgerlaan 77, Heemstede - Telef. 28504 Zondag 24 Maart. 4e Lijdenszondag. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof, Johan van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: H. J. v. Royen. In beide diensten collecte voor het Evangeli satiewerk in eigen Gemeente. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. D. Drijver, Luth. Pred. te 's-üravenhage. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Betsy Koopman en Fred. Leidner. Concert ten bate van het Criris-Comité. Onder de auspiciën van de Kunstkring Heem stede gaven de pianiste Betsy Koopman en de alt-violist Fred. Leidner Maandagavond j.l. een concert, waarvan de baten ten goede kwamen aan het plaatselijk Crisis-Comité. Dit concert was ook voor niet-leden toegankelijk. Zeer velen hadden de gelegenheid aangegrepen om op deze wijze iets voor het Crisis-Comité te doen. Vóór de aanvang van het concert sprak de voorzitter van de Kunstkring, Ir. H. Zwiers, een inleidend woord, waarin hij de uitvoerende artisten dank zegde voor hun belangeloze mede werking. Speciaal heette hij den burgemeester als voorzitter van het crisis-comité welkom en voorts sprak hij de hoop uit, dat velen der aan wezige niet-leuen zich na deze uitvoering ge roepen zouden voelen als lid toe te treden. Hierna ving het programma aan met een Sonate in Es gr. terts van Von Dittersdorf, in keurig samenspel uitgevoerd. De violist, die in Betsy Koopman een voortreffelijke begeleidster had, wist aan zijn klankrijk instrument een fraaie volie en diepe toon te ontlokken, vooral in het tweede nummer, de Sonate in Es gr. terts van Brahms. Niet minder van uitvoering was Schumann's Marcheribilder en vooral de prachtige Sonate in Bes kl. terts van G. H. G. von Brucken Fock werd schitterend gespeeld. Door luid applaus gaven de toehoorders na ieder nummer blijk, van het gebodene te genieten. De voorzitter van het Crisis-Comité, Jhr. J. 1'. W. v. Doorn, dankte na de pauze het bestuur van de Kunstkring voor het organiseren van deze Sonatenavond en de uitvoerenden voor hun zo zeer gewaardeerde medewerking. De pianiste werd bovendien nog met fraaie bloemen gehuldigd. N.-H. VERENIGING „HET WITTE KRUIS". Afd. Heemstede. Vanwege de afd. Heemstede van de N.-H. Vereniging „Het Witte Kruis'' zal in de maand Juni een moedercursus worden gegeven in zuigelingenverzorging. De deelname aan deze cursus, welke zal worden gehouden in het Ge zondheidshuis, Lieven de Keylaan, is kosteloos voor vrouwen en meisjes boven 18 jaar. Aan gifte moet geschieden vóór 1 April a.s. bij Zuster Derksen in het Gezondheidshuis, tussen 12 uur en 67 uur. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 11 tot en met 16 Maart genomen 661 douchebaden en 25 kuipbaden. Aan 27 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 6t) volwassenen gebruik gemaakt. RIJKSTELEFOON. Opgave van nieuwe telefoonaansluitingen in het telefoonnet-Haarlem in het tijdvak 14 tot en met 20 Maart 1935. Teief.nr. Gidsvermelding. 2929Ü Bloemententoonstelling Flora 1935, Vrijheidsdreef te Heemstede. 29283 Jacobszoon, F. A.; Herfstlaan 12, Heemstede. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. M. v. d. Velde, Laudzichtlaan 35, paar dameshandschoenen; Malijn, Rembrandtlaan 8, zakmes; G. Knoppers, Sumatrastraat 27, rijwielbelastingmerk; v. Seg- geien, Raadhuisstraat 3, damestasje; Molenaar, Westerstraat 8 te Zandvoort, rijwielbelasting merk in etui; Dr. Droog, Raadhuisplein 8, doublé armbandhorloge; Klein, J. v. Goyenstraat 31, ijzeren mat; P. v. Houten, Bleekersvaartweg 45, Engelse sleutel; P. v. d. Paufort, hond; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, glacé handschoen, handschoen en kindertasje. DE SCHOOLEXPOSANTEN OP DE FLORA. Mogen van de verschillende scholen alleen in de morgenuren de kinderen van de hoogste klassen onder geleide van onderwijzend perso neel een bezoek aan de „Flora" brengen, de kinderen van de Heemsteedse scholen, wier bloemen van de schoolbroei waardig gekeurd waren een plaatsje te krijgen op de Flora, waren door net bestuur der tentoonstelling uit genodigd om Woensdagmiddag onder leiding van het bestuur der bloemistarbeidersvereniging „St. Deus Dedit" en den heer Turkow, hoofd der O.L. School, een bezoek aan de Flora te brengen. Een 130-tal kinderen van de 11 scholen werd des middags om 3 uur aan de ingang der tentoonstelling ontvangen door den voorzitter en secretaris van het Uitvoerend Comité, waarna gezamenlijk een wandeling werd gemaakt door de Crocussentuin naar het balcon van het bloemenpaleis. Hier voerde allereerst het woord de heer H. J. Voors. Nu jelui zo je best gedaan hebt, aldus de heer Voors, om de bloemen zo goed op te kweken, meende het bestuur jelui ook in de ge legenheid te stellen je eigen bloemen hier te zien. Twee dingen zullen jelui bij de verzorging dezer bloemen geleerd hebben. Allereerst geduld, maar ook dat dit geduld rijkelijk beloond is. Maar gij hebt door het opkweken der bloemen geleerd van bloemen te houden. En al zullen jelui allen geen kweker worden, toch zal dit er toe bijgedragen hebben om nog meer liefde te tonen voor plant en bloem. DE FLORA Heel de streek is in beroering Van het bloemrijk Kinheimland Door het feest van tulpemveelde Van de geestgrond en het zand. Wat een forse onderneming En in zulk een arme tijd? Twijfelaars en diep bedrukten Let op die slagvaardigheid. „Zeg het ons met schone bloemen!" Dat het ons zal beter gaan Dat het slechtste van het slechtste Eindelijk heeft afgedaan. Palestina kent geen zorgen; Finland werkt en leeft normaal En Zuid-Afriku is bezig Aan zijn nieuwekapitaal. Langzaam gaan we ons herstellen Tot het eindelijk gelukt Dat de schauwe Christenvijand Op zijn knieën is gedrukt. Als we dien hebben verslagen Vangt de voorspoedtijd weer aan En om daarin te geloven Moeten we naar Flora gaan. Vreemdelingen, komt maar neuzen (En verteren bovendien) Op de Flora is het schoonste Van de bloemenpracht te zien. Komt maar aan bij duizendtallen Met de auto, tram of trein Enkel voor de busbeweging Moet ge wat vreesachtig zijn. Doe op Flora rijke zaken Neem maar bergen bollen mee En gebruik daarna in Haarlem Eens een keurig visdiner. Landgenoten, ga daar kijken Ziet dat Elora-bloemenfeest Overtuig U van ons kunnen En de Nederlandse geest. J. H. SPEENHOEE. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. De afd. Heemstede van de R.K. Volksbond hield Woensdagavond haar laatste vergadering in dit winterseizoen. Na de gebruikelijke opening volgden aller eerst enige mededelingen, o.a. een schrijven van het Centraal bestuur betreffende het uitzenden van jeugdige werklozen naar werkkampen. Uit dit schrijven bleek, dat vanaf 25 Maart werkloze jonge mannen van de leeftijd van 16 tot 24 jaar telkens voor twee weken een plaats zullbn krijgen op de Liebaart te Baarn. Leden, die jongens hébben die daarvoor in aanmerking .komen, kunnen zich daarvoor aanmelden bij den heer H. Kokkelkoren, Res Novaplein 17. Vervolgens werd behandeld de beschrijvings brief voor de op 6 Mei te houden Centrale raads vergadering. Als afgevaardigde naar deze ver gadering werd gekozen de heer H. A. Meeuwen oord en als plaatsvervanger de heer J. B. Deelissen. In de controlecommissie werd in de plaats van den heer F. Juffermans, die niet herkiesbaar was, benoemd de heer L. Roest. Vervolgens hield de geestelijke adviseur. Kap. R. Oud, als slot van een serie besprekingen over: ,,Geen goed georganiseerde maatschappij zonder een goed geordend gezinsleven" een zeer interes sante rede over: „De Geestelijke liefde in het huwelijk". GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 19 Maart 1935. A. Kroese, Heemst. Dreef 33. S. Schenk, Raadhuisstraat 47. FIRMA B. A. CASSéE ZONEN. Hedenmiddag heeft de bekende firma B. A. Cassee Zonen, Zijlstraat 83 te Haarlem, haar geheel gemoderniseerde, sinds 1892 bestaande zaak, heropend. De- bouwkundige, Han Smits heeft het in- en uit wendige ontworpen en verzorgd en is er in ge slaagd een smaakvol en practisch geheel te scheppen. Veel werk heeft de architect gemaakt van de dagverlichting, door het aanbrengen van zonne glas in de pui; deze lichttoevoer is in tegenstel ling met de tot heden algemeen gevolgde methode aangebracht boven de marquise, waardoor het licht vrij kan binnenkomen. De marquise is van geheel nieuwe constructie. Zij is slechts 90 c.M. hoog. doch slaat niettemin 1.40 M. uit. Voor de vloerbedekking is gebruik gemaakt van een ge heel nieuw procédé Linoleum Krommenie, een marmerparket, hetwelk geplakt is op de beton nen vloer, terwijl voor het plafond gebruik is gemaakt van brandvrij ultra-eternit. De wanden zijn behangen met keurig papier, hetgeen de Vervolgens wees spr. op de grote zorg die het bestuur van „St. Deus Dedit" nu al enige jaren op zich genomen heeft om de schoolbroei te regelen, niet enkel voor deze, maar voor nog een 1400-tal andere schoolkinderen, en er voor zorgt dat al die kinderen hun potje thuis krijgen. Hun voldoening is dat het kweken der bloemen enorm vooruitgaat. Zo moet het ook, omdat zowel in het groot als in het klein die vooruit gang niet stil mag staan. Spr. besloot met een woord van dank aan de kinderen voor hun grote zorgen aan de bloemen besteed, en aan het bestuur van „St Deus Dedit voor de moeite die zij zich getroost heeft, ook dit jaar alles weer zo uitstekend geregeld te hebben. De heer J. C. Behage, voorzitter van „St. Deus Dedit", richtte allereerst woorden van dank tot het bestuur van Flora voor de vriendelijke ont vangst. Vervolgens dankt spr. voor de grote medewerking, thans ondervonden. Gelukkig, aldus spr., is hier bij de school- inzendingen een grote vooruitgang te consta teren, niet enkel door meer geoefendheid, maar ook door steeds grotere liefde voor bloem en plant onder de jeugd. Moge deze liefde voor de bloem ook gunstig inwerken op het gehalte der jeugd in latere jaren. Dat wij steeds beter slagen, danken wij echter vooral aan U, mijn heer Voors, die ons steeds terzijde stond, en mochten wij, toen wij pas begonnen, wat huiverig geweest zijn, door uw bemoedigend woord hielden wij stand en zijn wij tot hiertoe geslaagd. Spr. besloot met een woord van dank voor de medewerking van het bestuur van de Flora. Vervolgens maakten de kinderen een rond wandeling door het bloemenpaleis, waar vooral „hun stand" de bijzondere aandacht trok. Nadat de kinderen door het bestuur der Flora getracteerd waren op een chocoladereep, werd een wandeling gemaakt over de buiten terreinen. TENTOONSTELLING VAN HANDWEEF WERK EN AARDEWERK. Vanaf Zaterdag 23 dezer tot en met Zaterdag 6 April a.s. zal in de Kerkuil, Nieuwe Gracht 23 te Haarlem een tentoonstelling gehouden worden van Ronco-aardewerk, vervaardigd door Rie Cramer en Frans Carbasius, benevens hand weefwerk van Vena Brijks en de Amst. Weef- inrichting. Dat deze tentoonstelling zeer interessant be looft te worden behoeft geen nader betoog. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de in dit blad voorkomende annonce. indruk maakt als ware het spanstof. Door de verbouwing is de oppervlakte van de winkel ver groot tot 100 M-., terwijl achter de winkel nog een grote zaal is van wel 300 M-. Onnodig te zeggen, dat men van alle artikelen op het gebied van complete meubilering, be- hangerij en stoffeeiderij een ruime keuze voor handen heeft en njen ongetwijfeld zal vinden hetgeen men zoekt. Ten slotte zij nogV vermeld, dat het gehele werk is uitgevoerd door den heer J. Veldwijk te Haarlem. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week 390 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.: 39 grondwerkers, 11 metselaars, 12 schilders, 38 timmerlieden, 12 opperlieden, 105 bloemistarbeiders, 94 losse werklieden, 12 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 2 bouwkundige tekenaars, 3 bakkers, 1 stucadoor, 54 werkzaam in andere beroepen. STADSSCHOUWBURG. „Die Pfeffermühle". Erika Mann opende op 1 Maart haar Klein- kunst-Theater „Die Pfeffermühle" te Den Haag met een enorm succes. Het nieuwe programma sloeg terdege in. Het publiek was enthousiast en de artisten werden bedolven onder een schat van bloemen. Vrijdag en Zaterdag was de zaal uitverkocht. Naar wij vernemen zal dit gezel schap ook naar Haarlem komen en w?;I op Maandag 25 Maart in de Stadsschouwburg, onder auspiciën van impressario Rombout van Riemsdijk. LA ARGENTINA. Op Vrijdag 5 April in de Stadsschouwburg. De Spaanse danseres La Argentina, die een tournée heeft gemaakt door Zuid-Arrierika, Mexico en N.-Amerika, is thans weer in E'.uropa teruggekeerd. Haar eerste wederoptrede n zal plaats hebben in de Grand Opera te Parijs. Daarna zal zij een tournée maken door -België en Nederland, waarbij zij op 5 April een dans avond zal geven in de Stadsschouwburg te Haarlem. LEDEN VAN HET NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS 122 LANDZICHTLAAN TELEF. 28046 KANTOOR HEEMSTEDE IOpoSTLAAN 28439 Onze puzzle heeft het weer goed gedaan en bewijst steeds meer en meer zijn populariteit. Ontelbaar waren de inzendingen en waarlijk, velen hebben de juiste oplossing geraden. Het doet ons genoegen te kunnen mede delen, dat ditmaal MEVROUW B. DIECKMAN Clivialaan 2 de gelukkige winnares is van de door ons be schikbaar gestelde Waarde-Bon ad 5.die zij kan inruilen bij MEJ. C. VERMEULEN, Mode- en Patronenhuis Zandvoortschelaan 75 een naar onze mening bij uitstek geschikt adres voor onze geachte prijswinnares om een goede keus te doen. VOETBAL. Uit het H.B.C.-kamp. Met H.B.C. zijn thans kampioen in de ver schillende afdelingen, Kerkrade te Kerkrade, Kolping te Tilburg, S.D.O.U.C. te Ulft en Volen- dam te Volendam. Deze 5 clubs spelen een hele competitie om het kampioenschap van Nederland. A.s. Zondag gaat H.B.C. reeds naar Tilburg. Kolping, die als een der sterkste clubs staat aangeschreven, zal de eerste tegenpartij zijn. Uit de 18 gespeelde wedstrijden behaalde Kol ping 33 punten, 68 goals voor en 20 tegen. Aan een voorspelling durven wij ons niet wagen, doch we willen gaarne onze beste wensen mee naar Tilburg geven. In de afd. van H.B.C. is Zondag gespeeld Graaf WillemD.H.L., welke wedstrijd 40 min. duurde met een stand van 21. Met veel moeite heeft G. W. deze stand behouden en D.H.L. staat nu onderaan. Voorlopige mededeling. Zondag <31 Maart komt Kerkrade op bezoek bij H.B.C. voor de kampioenswedstrijden. Men houde deze Zondag dus al vast vrij voor deze zeer belangrijke ontmoeting, die zeker wel iets voor sportminnend Heemstede belooft. T.O.P.-Nieuws. De op Zaterdag 16 Maart gespeelde wedstrijd T.O.P.Fortuna eindigde in een verdiende 31 overwinning voor Fortuna. Beide ploegen be gonnen vol moed en wogen goed tegen elkaar op. De rust kwam met 11. In de tweede helft was Fortuna veelal in de meerderheid en wist nog tweemaal te doelpunten. Het spel van T.O.P. en speciaal van de voorhoede maakte een slappe indruk. Het Zondagselftal deed het beter en boekte een 42 overwinning op de Bakkers. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers. Reeds kort na het begin opende hun linksbuiten op fraaie wijze de score. Hierna ging het spel meer gelijk op. Na de rust nam T.O.P. het spel in handen. De middenvoor had er bepaald zin in en nam alle vier de, doelpunten voor zijn rekening. Kort voor het einde wisten de Bakkers nog een tegen- punt te scoren. Voor a.s. Zaterdag 2.30 uur: T.O.P.Victoria. Zondag 10 uur: T.O.P.Blauw-Zwart II. WANDELSPORT. Wandelsport Club „De Princevlag", afdeling Den Haag. De Wandelsport Club van de Princevlag, afd. Den Haag, schrijft op Maandag 22 April a.s. (2e Paasdag) Nationale Wandeltochten uit door de mooiste omstreken van de Residentie. Resp. zijn de te lopen afstanden 20, 30, 40 K.M. Deskundigen op wandelsportgebied zullen die dag als Jury-leden fungeren. De start zal plaats vinden des morgens 10 uur van Café „OverboschBezuidenhoutsche- weg- Belangstellenden ontvangen op aanvrage t.z.t. een uitgebreid programma en parcoursbeschrij- ving. Aanmeldingen kunnen reeds thans plaats vinden bij het secretariaat van de Wandelclub, Stationsweg 2, Den Haag. Tel. 117133. Karakterschets. ik zie ze gaan in mijn verbeelding, lk zie, U lezers, daar niet bij, Maar wel zie ik U als kijkers, In een dubb'le lange rij. -1j- L _J Velen stonden aan de wegkant Met een spotlach om de mond, En ik dacht, ook deze zielen Zijn nog verre van gezond. And'ren keken ietwat schichtig, Stonden er wat schutt'rig bij, Waren bang, dat er een kennis Meeliep in de sjouwersrij. Stel U voor, wat een blamage, Als de vent mij hier zag staan, En mij dan misschien zou groeten... Ik ga maar liever hier vandaan. Dan zie ik ook veel gezichten, Waar een trek van droefenis, Van waarachtig medelijden, Duid'lijk op te lezen is. Maar ik zie het allerbeste Vlak vooraan op eerste rij, Oude Opoe, krom gebogen, Met haar kleinzoon aan haar zij. In de rij der stenensjouwers Gaat een blonde kop omhoog, En een traan van mededogen Blinkt in Opoe's moederoog. Oog in oog staan zij nu beiden, Wis'len dan een stille groet. Als zijn weg is afgelopen Wordt het weer voor beiden goed. J. G. BUYS. In een der vorige nummers hebben wij een ge dichtje geplaatst van de hand van den heer J. G. Buys, naar aanleiding van een door een Ameri kaanse rechter opgelegde straf. Wij ontvingen van den heer Buys nog een tweetal gedichtjes, die wij wegens plaatsgebrek niet eerder konden plaatsen, doch die wij gaarne in ons blad zullen opnemen en waarvan in dit nummer het eerste verschijnt. De grondslag van de neergeschreven gedach ten is o.m. ontsproten uit de bedoeling om naar vermogen zijn deel bij te dragen in het loffelijke streven om hen die zich tot taak stellen in vrij heid gestelde gevangen de weg terug tot het leven wat gemakkelijker te maken, te steunen. Bevallen: T. SchaapHulsbosch d.; C. A. J. de GrootRusman z.; M. P. A. M. v. d. Wei den—Vasen d.; M. J. StrikTeeuwen z.; H. BandAssink z. Overleden: B. Hoogenstein 73 j.; J. v. d. Berg 62 j.; J. J. v. Bommel 64 j. KI NDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 1. Het was in de dagen van Augustus. Het was warm in Epscheuten, en het huis van mijn heer Pimpelmans, den veearts, lag te braden in de zonneschijn. De thee stond op het lichtje, de koeien hadden het veel te warm om ziek te zijn en dus zat meneer Pimpelmans rustig zijn krantje te lezen. 2. Plotseling sprong hij op en zei: 1 „Vrouw, je weet, ik wil al zo lang een paard kopen. Wat denk je er van, als ik morgen naar de paarden markt te Knuppelhoek ga? Ik heb vroeger als veearts onder dienst ook paard moetein rijden en dat ben ik vast nog niet verleerd!" 3. Dus reed meneer Pimpelmans de andere dag naar Knuppelhoek en zocht een prachtstuk van 'n schimmel uit. „U zal d'r beslist plezier van beleven, meneer," zei de paardenkoopman; „hij is van 'n groot paardenspel afkomstig, dus U begrijpt, dat het een prima beest is!" 4. Met „Bleke Bet", zoals hij de schimmel noemde, achter zich aan, peddelde meneer Pimpelmans weer Epscheutenwaarts. Daar 't hem te lastig werd, het touw de hele tijd vast te houden, stapte hij af en bond het paard van achteren aan z'n fiets. „Zoveel grappen zal hij wel niet uithalen," dacht hij.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2